Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: Opel Astra iz Zastave?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Opel Astra iz Zastave?

    Nakon license za Fiat Punto , sad i Opel Astra „Made in Serbia-Montenegro”?

    Krajem godine montaža „opel astre” u pogonima Zastave

    Kragujevac - Ministar privrede u Vladi Srbije Predrag Bubalo potvrdio je nedavno da je ugovor o poslovno- tehnikoj saradnji, odnosno o sklapanju automobila marke „punto” u Kragujevcu, između Zastavine Fabrike automobila i italijanskog Fijata mogao da bude potpisan do 10. septembra ove godine. Istovremeno, ministar Bubalo je, u vezi sa Zastavom, rekao i da se „nastavljaju” pregovori Opela koji bi uskoro trebalo da urode plodom.

    Kako Danas nezvanično saznaje, između Zastave i Opela već je postignut načelni dogovor o montaži Opelovog modela „astra” u Kragujevcu. Početak montaže „astre” i Zastavinoj Fabrici automobila predviđen je za kraj ove ili početak naredne godine. U Zastavi bi trebalo da bude montirano oko 3.000 „astri” godišnje.

    Izvor Danasa ističe da se i sa Opelom slično kao i sa Fijatom, pregovara o poslovno-tehničkoj saradnji, odnosno o tome da se u Zastavi, na Opelovoj tehnologiji i opremi, započne montaža jednog od modela te američko-nemačke kompanije. Ali, za razliku od Fijatovog „punta”, stepen radne obrade „opel astre” će, barem u početku, biti znatno niži.

    http://www.opel.de/shop/cars/astra/c...nfigurator.act
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  2. #2
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos malo ce u Zastavu i avione sklapat!
    Nesto ja dok ne vidim toga "punta" ili "astru" ne vjerujem, jer Zastava evo 10 godina sve prosipa neke netacne informacije, mada bih volio ali.......

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas
    Jos malo ce u Zastavu i avione sklapat!
    Nesto ja dok ne vidim toga "punta" ili "astru" ne vjerujem, jer Zastava evo 10 godina sve prosipa neke netacne informacije, mada bih volio ali.......
    Ne bih ja kupio auto koje izadje iz te fabrike. Kupis novi jugo i odma ga vodis na servis da mu se otklone neki kvarovi. E tek poslije toga ga vodis na registraciju. Mislim novo auto a povkareno. Sto reci :roll:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #4
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma to su gluposti, cujes Zastava :yipiiii:

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa da, zato kupujte Daciu, ili uopšte trideset godina stari Golf II - to je mLogo bolje..

    Ja kad sam 2001 kupio novu Korzu isto sam morao na servis, i to tri puta (elektronika), ali od tad Korzici ništa ne fali... Jedan moj prijatelj kupio tada novi Golf IV (al' ga je hvalio), pa "op" na servis i plati 500 €!

    Nije, dakle, ništa neobično, ako kupiš novi auto pa sa njim moraš na popravku..
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    Nije, dakle, ništa neobično, ako kupiš novi auto pa sa njim moraš na popravku..
    Vrlo mudro receno..
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    nebi me cudilo a na prvu kisu ta astra protoci

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Dženeral motors"
    neće u "Zastavu"

    Fonet 26.08.2005, 19:17:19

    Povodom najava u beogradskoj štampi da "Zastava" pregovara sa "Opelom" o mogućem sklapanju modela srednje klase "astra" u kragujevačkoj fabrici, portparol "dženeral Motorsa" u Cirihu, demantovao je da postoji bilo kakav dogovor sa "Zastavom", navodeći da je reč o običnim spekulacijama.
    Drugi izvor te američke kompanije objasnio je da je kontaktirano sa "Zastavom", ali da ništa nije konkretizovano, jer "dženeral Motorsu" trenutno nije potrebna fabrika u Srbiji.
    "Astra" se proizvodi u Nemačkoj i Belgiji, dok fabrike u Rusiji i Poljskoj proizvode stari model "Astra klasik" za regionalno tržište.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cekajte ljudi prvo da vidimo ali nesto ne verujem u njih.Steta ovdje ima toliko dobrih konstruktora automobila a rade vani jer ovdje nece da ih plate.Nas covek je ja mislim crtao Fantoma.Ovi ovdje samo da uzmu pare.Bolji je moj GOLF 2 star preko 20godina nego novi jugo.Nabili mu one plastike okolo -ne lici ni nasta.

    Pozdrav.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123
    Cekajte ljudi prvo da vidimo ali nesto ne verujem u njih.Steta ovdje ima toliko dobrih konstruktora automobila a rade vani jer ovdje nece da ih plate.Nas covek je ja mislim crtao Fantoma.Ovi ovdje samo da uzmu pare.Bolji je moj GOLF 2 star preko 20godina nego novi jugo.Nabili mu one plastike okolo -ne lici ni nasta.

    Pozdrav.
    Pre od Golfa II kupio bi Zastavin Punto. Za dvadeset godina stari, polovni Golf II (iz druge ili treće ruke, a svako ga drndao) da dam oko 3.000 do 4.000 €, a novi Zastavin Punto košta me 8.000 €. Čisto racionalno i bez emocije ili ideologije, šta bi se pre isplatilo (pod uslovom da se ima novac)?
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  11. #11
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Normalno da je novo-novo, ali prica o zastavi traje vec 10godina, i nikako da urade nesto, po mom mishljenju jedini spas je da saradjuju sa nekom mocnom fabrikom(kao sto pricaju), i da naprave punto ili astru ili ko zna sta jos, ali.... kada ce to biti..........

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Danas sam kupio novi AK, pishe da Kragujevachka Zastava je potpisala ugovor sa DC-om - sklapanje CLS-a 63 AMG.
    TAKUMI

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    bgd/bd
    Posts
    2,860
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    ona sklapa onaj Ferrari F430 i 360 ali samo spajder

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja sam chuo da su zastavini inzhinjeri projektovali turbinu u trecoj fazi tuninga Skyline-a koja iz 2.2 litra izvlachi preko 1300 konja
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  15. #15
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jel se vi to zaje#### te.

    POzdrav.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    Pre od Golfa II kupio bi Zastavin Punto. Za dvadeset godina stari, polovni Golf II (iz druge ili treće ruke, a svako ga drndao) da dam oko 3.000 do 4.000 €, a novi Zastavin Punto košta me 8.000 €. Čisto racionalno i bez emocije ili ideologije, šta bi se pre isplatilo (pod uslovom da se ima novac)?
    Drug mi prodaje Golfa '84. god za 1.400 u vrh stanju tek registrovanog a nadzivjece svakog novog Yuga garantovano. I opet ce ga prodat za 1.000 navrh 10 godina taj koji ga kupi
    She is only here to annoy herself!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jes, u SCG kupuje se Golf II ne iz druge ili treće ruke, nego iz desete ruke, gde svako manipuliše kilometražu pa veli kako je on prvi ili drugi vlasnik, i autor je super i tako dalje..

    Ne znam šta vam je dole kad upoređujete pi*ani Golf sa Mercedesom. Ja iz principa ne bi kupio VW. To je tako sa VW u centralnoj Evropi - ili ga voliš (i pljuješ na sve ostale), ili ga mrziš (i braniš sve ostale).
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Daleko od toga da ga volim (pu pu) ali je situacija takva kakva jes
    She is only here to annoy herself!

  19. #19
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa nema svako para da kupi novog mercedes.Tako ja nemogu da uporedjujem ni mMercedes sa BMW.BMW je najbolji na svijetu.


    Pozdrav.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Radije cu qpit strani krsh, no domaci krsh 8)
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Ljudi, sto neko rece, a ja cu da posvjedocim, Yugo ima tzv. "nulti servis" - cim izadje iz fabrike - mora kod majstora! Imali su vise decenija da usavrse barem proizvodnju Yuga, pa je i dalje to auto smece kakvo je bilo na pocetku, a kako li ce tek izgledati jedan visokotehnoloski proizvod kakav je Punto ili Astra, izasao iz pogona Zastave. Dok ne vidim i ne provozam - ne vjerujem da ce to ista da vrijedi...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Dolina Bogova
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Ljudi, sto neko rece, a ja cu da posvjedocim, Yugo ima tzv. "nulti servis" - cim izadje iz fabrike - mora kod majstora! Imali su vise decenija da usavrse barem proizvodnju Yuga, pa je i dalje to auto smece kakvo je bilo na pocetku, a kako li ce tek izgledati jedan visokotehnoloski proizvod kakav je Punto ili Astra, izasao iz pogona Zastave. Dok ne vidim i ne provozam - ne vjerujem da ce to ista da vrijedi...
    Ne vjerujem da bi ijedna iole ozbiljna marka ulagala u tu rabotu ako vec proizvod ne bi qrca valja'.Svi znamo kakve su prilike bile u zemlji,nije su se mogle odrzati mnoge fabrike,a kamo li Zastava.A ako bi se vec taj Punto sklapao u Zastavi,to sigurno nece biti ni ista tehnologija,ni isti materijali kao za Yuga.Normalno,taj Punto ne bi bio tolko kvalitetan i obradjen u Zastavi kao sto je u nekim drugim fabrikama u EU,ali treba imati na umu da ce taj Punto biti za ova siromasna trzista Balkana i istocne Evrope,gdje kupci i ne ocekuju bog zna kakav kvalitet i opremu za relativno nisku cijenu.
    "Its not how hard you push along the way,its having something in you to finish."

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Shaq, slažem se.

    Fabije se sklapaju u Vogošći, i nisu kao one koje dolaye iz Češke.
    TAKUMI

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ShAq_Ct
    Normalno,taj Punto ne bi bio tolko kvalitetan i obradjen u Zastavi kao sto je u nekim drugim fabrikama u EU,ali treba imati na umu da ce taj Punto biti za ova siromasna trzista Balkana i istocne Evrope,gdje kupci i ne ocekuju bog zna kakav kvalitet i opremu za relativno nisku cijenu.
    Fiat ne kupuje Zastavu, kao sto je npr. Renault kupio Daciu pa uletio para i para u proizvodne pogone. Poznajuci pomalo stanje u Zastavi - bez veeelike finanskijske injekcije - sklapanje Punta je prilicno ambiciozan poduhvat. Problem Zastave je sto oni misle da mogu da urade nesto sami, a ja ti kazem da iz te fabrike nece izac dobro auto dok je ne kupi neki jaci proizvodjac...

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Peugeut je pre par godina hteo da kupi Zastavu, ali je Zastava odbila, hoće ipak da ostane nezavisna. Međuvremenom Renault je pokrenuo novi Dacia Logan, tako da mislim da je prošla šansa stvoriti preko jednog velikog koncerna vozilo za domaće tržište poput jednog Logana. Punto jeste dobra alternativa prema Loganu, ukoliko se uspe jedan dobar nivo proizvodnje. Košta prilično isto kao Logan, i ukoliko bi se nešto dodalo kao recimo poleđina sa Punta sa tri vrata i na Punto sa pet vrata (mislim na sijalice, reflektore), kao serijske gume 185/60 R14 (kao u Punto 1.9 JTD, ili 185/55 R15 u sportskoj)) verziji), smatram da bi Punto bio daleko privlačniji od Logana.

    http://www.deltaauto.co.yu/auto_page...unto/pic/1.jpg
    Punto - 3 vrata
    http://www.deltaauto.co.yu/auto_page...unto/pic/4.jpg
    Punto - 5 vrata

    Logana sam pre koje nedelje gledao kod Renault'a, doduše jednu malo skuplju varijantu za 9.000 €, i spolja ne izgleda loše, makar za uslove u SiCG. Unutra izgleda jeftin, to da.. Ali ipak samo u Srbiji je prodato dosad oko 3.000 Logana. Zastava ukoliko želi da što više konkuriše, trebala bi Punto koliko moguće što bolje opremiti. Ja bi tako uradio....
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ford Focus vs. Mazda 3 vs. Opel Astra vs. VW Golf!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 28
    Last Post: 03-12-04, 15:25
  2. Opel Astra GTC!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 28
    Last Post: 22-08-04, 23:59
  3. Opel Astra SW!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 12-06-04, 12:59
  4. Irmscher Opel Astra
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 17
    Last Post: 31-03-04, 05:26
  5. Test Opel Astra 1.6 Njoy vs. VW Golf 1.6 Comfortline!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 3
    Last Post: 16-03-04, 16:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •