Page 13 of 16 FirstFirst ... 3910111213141516 LastLast
Results 301 to 325 of 392

Thread: Felix - Skok iz Svemira!

  1. #301
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za mene ovo uopste nije neki podvig,jes senzacija ali ne i podvig...sto je on napravio pomjerio je granicu od prijed 50-60 god za 8km,jaka stvar uz svu sadasnju naprednu tehnologiju samo za 8km,a onaj mu trener 1960,61' kad li rekose cisto sumnjam da mu je odijelo vrijedjelo oko 200.000 dolara njemu svaka cast,PRVI JE EPRVI.Jos rekose da mu je rukavica bila prsla i kad se spustio ruka mu je bila 3 puta deblja,e to je podvig,biti u necemu prvi,pri tom izborit se sa problemom i strahom od nepoznatog.A ovo oko Feliksa je vec sve isprobano provjereno po 1000 puta....

  2. #302
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kazu da je ovome sto je skako 1960te procijenjena G sila koja je djelovala na njega dok je padao bila oko 20 G dok u F1 formuli na vozaca djeluje maximano 6G sila i zbog tohga imaju steznik oko vrata, a normalnom smrtniku bi vrat skrcnuo odma da nije istrenirao vrat i otpor G sili. E sad koliko je to sve mjerodavno neznam. Kazu, ali 20? Mnogo je kume

  3. #303
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    CT-BD-BG
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Armagedon~ View Post
    A ovo oko Feliksa je vec sve isprobano provjereno po 1000 puta....
    Da je isprobano 1000x ne bi ovaj skocio tek poslije 50 godina.
    I na Mjesec toboze podjosmo u tome periodu, pa evo jos niko krocio nije od tad tamo. A vidji kakvu tehnologiju imamo, otkrivamo planete koje cemo vidjet i napipat rukama nikad, da ne recem za jedno milion godina bez obzira na tehnologiju...
    Tako da je mene to od prije 50 godina mnogo suJmivo.

  4. #304
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E mnogo jada,ada sjecam se jedva se Goku u onoj kapsuli izborio sa 20G a ne trener njegov,e pa mos mislit kolika su tek golema njegova mudaahh

  5. #305
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0tpUN0_pUkl4 View Post
    Da je isprobano 1000x ne bi ovaj skocio tek poslije 50 godina.
    I na Mjesec toboze podjosmo u tome periodu, pa evo jos niko krocio nije od tad tamo. A vidji kakvu tehnologiju imamo, otkrivamo planete koje cemo vidjet i napipat rukama nikad, da ne recem za jedno milion godina bez obzira na tehnologiju...
    Tako da je mene to od prije 50 godina mnogo suJmivo.
    Nijesam mislio na skok,nego na opremu i njenu bezbjednost,na proracunatu visinu gustinu vazduha,brzinu pada,vremenske uslove....a i sami su rekli da je ovaj Feliks vec skakao sa visine nesto ispod 31 km....vjerovatno su i neke simulacije odradili,da bi vidjeli sto ako ovo,sto ako ono....i kako cebi se tijelo ponasati

  6. #306
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    CT-BD-BG
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Armagedon~ View Post
    Nijesam mislio na skok,nego na opremu i njenu bezbjednost,na proracunatu visinu gustinu vazduha,brzinu pada,vremenske uslove....a i sami su rekli da je ovaj Feliks vec skakao sa visine nesto ispod 31 km....vjerovatno su i neke simulacije odradili,da bi vidjeli sto ako ovo,sto ako ono....i kako cebi se tijelo ponasati
    Ajde sto se oprema razlikuje, nego isti taj vazduh i sastav atmosfere nije isti sad ka sto je bio prije 50 godina... Ima tu 100 djaola, tako da se ne moze rec da je njemu lagano bilo u odnosu na ucitelja mu. Al ja isto sujmam u toga ucitelja

  7. #307
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by oblivion View Post
    kazu da je ovome sto je skako 1960te procijenjena G sila koja je djelovala na njega dok je padao bila oko 20 G dok u F1 formuli na vozaca djeluje maximano 6G sila i zbog tohga imaju steznik oko vrata, a normalnom smrtniku bi vrat skrcnuo odma da nije istrenirao vrat i otpor G sili. E sad koliko je to sve mjerodavno neznam. Kazu, ali 20? Mnogo je kume
    borbeni avionu pri odredjenim manevrima naprave silu od preko 12g , poenta je u antigravitacionim odijelima, pa se to komenzuje, plus momenat tih sila je uzasno kratak i covjeka istreniraju za to godinama pod raznim okolnostima
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #308
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    borbeni avionu pri odredjenim manevrima naprave silu od preko 12g , poenta je u antigravitacionim odijelima, pa se to komenzuje, plus momenat tih sila je uzasno kratak i covjeka istreniraju za to godinama pod raznim okolnostima
    Da da.. ali to pricam za ovog sto je 1960 skakao.. u skafander ne u moderna odijela kao ovaj felix. bio je totalno shlognut kad je sletio. A felix zdrav kao boca na noge se docekao, razlika u texnologiji.

    Goku je SHEF ! hahaahah 1000 sklekova na 20 G Felixe brate pa se javi

    A na mjesec ne ide niko ne zato sto ne moze nego zato sto nema razloga, zbog cega bi neko dao tolike milione milijarde kad tamo nema nikakve vrijedne sirovine ili tragova zivih organizama, uopste nije interesantan. To nije to teorija zavjere ,jednostavno se ne isplati. ako mislis da se tolike pare tu sipaju radi trazenja vanzemaljaca ne sipaju se.. hah

  9. #309
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    kitindzer je skako u ronilackom odijelu, a svrha tog odijela ja maltene ista kao ovo felixovo - da drzi temperaturu i pritisak.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  10. #310
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a kako drzi pritisak ronilacko odijelo ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #311
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://1.bp.blogspot.com/-P69h-L5y1L...-2911S-031.jpg sad gledam cudno izgleda ne djeluje kao ronilacko bas(vise ka da se nagunja ispod skafandera )

  12. #312
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    ispod je. preko je skafander
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  13. #313
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    g suit istorija pa malo pogledajte , ronilacko odijelo je jedno ne stiti od pritiska, jer pritiska na tijelo u dubini nema, samo na druge stvari, antigravitaciono je druga stvar i napredovalo je maximalno da bude pod pritiskom, a uzgred ima spec trake za stiskanje odredjenih djelova na tijelu i blab bla , citajte koga zanima
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  14. #314
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://airman.dodlive.mil/files/2012...Y627-00041.jpg Mada ovo vise djeluje na bungie jump Evo nekakvi pojasi sajle i cuda...

  15. #315
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0tpUN0_pUkl4 View Post
    Bilo je i tad masovne televizije, nije kao da se to desilo 1900 godine
    Interneta nije bilo, ali je bilo novina koje su o tome pisale detaljno, da ne kazem da su ljudi to uzivo gledali tako sto su prisustvovali tome. A danas ako hoces da vidis tako nesto iskesiraj sine dobre pare...
    Nemoj mi sada reći da je procentualno više ljudi bilo upoznato i pratilo tadašnju akciju nego ovu Felixovu. Ja sam pričao o propagiranju čitave Feliksove akcije i o popularnosti. Da je u Kitindžerovo doba bilo ovakvih medija i interneta đe bi čovjeku bio kraj. ...Ovako, tek smo sada (mi kao široke narodne mase) čuli za Kitindžera.

    Ostaje moje mišljenje - svaka čast Felixu, ali realno ljudi Kitindžer je pravi heroj, milion miliona puta veći od Feliksa.

    Jesu li veći heroji ovi što sada borave na svemirsku stanicu ili Gagarin koji je prvi letio u kosmos (ili Ameri koji su prvi bili na Mars - pod pretpostavkom da su stvarno bili)?
    Last edited by hop; 18-10-12 at 12:11.

  16. #316
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    CT-BD-BG
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hop View Post
    Jesu li veći heroji ovi što sada borave na svemirsku stanicu ili Gagarin koji je prvi letio u kosmos (ili Ameri koji su prvi bili na Mars - pod pretpostavkom da su stvarno bili)?
    Sujmam da su do Mjeseca posli a ne na Mars...

  17. #317
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Armagedon~ View Post
    http://airman.dodlive.mil/files/2012...Y627-00041.jpg Mada ovo vise djeluje na bungie jump Evo nekakvi pojasi sajle i cuda...
    a vidji mu izolir traku na noge kako je zalijepio da mu ne furi ovo je meni idol novi. ovaj kitindzer ! Mudovina ka drenjina , ne mos` ka savit jbt hahaha
    cuh nedje da mu je rukavica bila pukla al da nije htio da prekine let, pa mu je zbog pritiska i hladnoce ta ruka natekla x2
    ako je to tacno, trazio bi da se covjeku uradi kalup/otisak testistisa i izlije u zlato(predhodno sterilizuje naravno :P).. i da to postane medjunarodno prihvacen trofej, koji se dodjeluje godisnje za najvece mudoviste u toj godini ! HAH.

    Zasto to odijelo ne bi se koristilo i pri voznji borbenih aviona ili formule 1. Ako je toliko djelotvorno. Oni piloti se voze u koznjake ili vojnu uniformu?

  18. #318
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0tpUN0_pUkl4 View Post
    Sujmam da su do Mjeseca posli a ne na Mars...
    ma okle, ovaj curiosity je na zabjelo bio, tamo su snimili par kadrova i to je to. a onda mu je neko ukrao rotkape pa su ga u garazu zatvorili. to je sve zavjera ,
    VERUJ MII

  19. #319
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jes u trikice je skaka
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  20. #320
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by oblivion View Post
    a vidji mu izolir traku na noge kako je zalijepio da mu ne furi ovo je meni idol novi. ovaj kitindzer ! Mudovina ka drenjina , ne mos` ka savit jbt hahaha
    cuh nedje da mu je rukavica bila pukla al da nije htio da prekine let, pa mu je zbog pritiska i hladnoce ta ruka natekla x2
    ako je to tacno, trazio bi da se covjeku uradi kalup/otisak testistisa i izlije u zlato(predhodno sterilizuje naravno :P).. i da to postane medjunarodno prihvacen trofej, koji se dodjeluje godisnje za najvece mudoviste u toj godini ! HAH.

    Zasto to odijelo ne bi se koristilo i pri voznji borbenih aviona ili formule 1. Ako je toliko djelotvorno. Oni piloti se voze u koznjake ili vojnu uniformu?
    svi ga koriste koje si naveo ..................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  21. #321
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    svi ga koriste koje si naveo ..................
    evo vidim.. ja sam mislio da je to mnogo deblje, kao kod ovog felixa.
    Mora se to nabavljat`.
    imaju li L velicinu?
    Racunam da bi ovi lokalni "trkaci" grdnu lovu dali samo da nabacimo neki veliki ARMANI znak preko grudi da im se slaze uz Glof II (ulozeno 5.000 u njega stEari,kida) i eto biznis. Jer na njih djeluje barem 8G sila dok razvijaju 280 na pravinu kod aluminisjkog pa u krivinu pod rocnom hahahaha

  22. #322
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    A cekaj, sta je problem pa ne bi skocili?
    Ja bih, za te pare, siguran budi.
    kad bi te ikad iko angažovao za tako nešto!
    ...e pa čudo

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Na svijetu postoji mnogo ekstremnih sportista, vjerovatno vise desetina hiljada koji se time bave vrlo ozbiljno. Zapitajte se zasto samo jedan od njih je uspio probiti zvucni zid bez letjelice, zasto je samo jedan od njih uspio prejetleti LaMans u slobodnom padu, zasto taj isti covjek drzi jos niz rekorda. Prica o tome kako biste vi to isto uradili je najobicnija prdnjavina, da prostite.

    To bi isto bilo kao da ja kazem: mogao bih ja raditi isto sto i Mesi, samo da sam trenirao i da imam sponzore kao i on. Hau jes nou... Sjedite dje ste, igrajte mali fudbal dva puta nedeljno, skocite sa bandzija u Budvu i piskarajte po forumu, dosta vi je to.

    Sto se tice paznje koju su mediji pruzili ovom dogadjaju, bila je ogromna. Mnoge TV stanice nisu mogle prenositi uzivo, jer se nije znalo kada ce poceti. Nije BBC ili ESPN kao nase Vijesti pa da moze u bilo kom trenutku prekinuti program i ukljuciti se u njegov skok. Svi mediji su objavili vijest, snimak skoka, glavna vijest u svijetu tog dana.


    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Priča dobija novu dimenziju

    Bugarin tvrdi: Ja sam otac skoka s ruba svemira!

    Felix ga je prevario?
    Naravno, Bugarin!

    Quote Originally Posted by kimi pg View Post
    juče uđoh u kladionicu i čuh raspravu:

    "lakše je njemu bilo skočit, no onome vozit formulu"
    "isti mu je ku*ac kad se skače, skočio sa kilometra ili sa četrdes"
    "kako je lako ovaj narod popalit"

    i finiš rasprave, poslije kojeg sam napustio kladionicu nezavršenog posla:

    " ne bi me začudilo da je ono neđe snimano u studio"..
    na sve ovo, liše Đeda Đurovoga posta imam ovaj komentar:

    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #323
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opuchi nas Zvoncica sa Azrom danas
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  24. #324
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Sta kazu statistike ?
    da je manje rizicno, uostalom eto svaki vikend je voze 24 njih po 300 km samo na trku
    She is only here to annoy herself!

  25. #325
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Zašto narod bukvalno shvata da je skočio sa ivice svemira? Ako je svemir beskonačan, onda ne može ni da se stigne do ivice svemira. Možda do ivice Zemlje, ili nekesfere ili šta već.

    I ja sam mogao da skočim, samo da su mi platili kao i njemu. Ovako, moram da poradim na tome da mi se ne manta u glavu kad se popnem na stolicu da zakačim zavjesu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 13 of 16 FirstFirst ... 3910111213141516 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •