Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 28

Thread: legalizacija mariJuane!

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default legalizacija mariJuane!

    Znam da je bila ova tema ali ponukala me priča jednog doktora koji svašta na bijeli svijet reka o legalizaciji lakih droga.Pa jedno malo obrazloženje(skinuto s interneta)

    Marihuana- osuseni listovi i cvijetovi biljke cannabis sativa, koja sadrzi razlicite kolicine ne-narkoticne droge THC (tetrahydrocannabinol). Kada pusi ili jede dobija se osjecaj "naduvanosti" (high). Razlice vrste biljke proizvode razlicite osjecaje, svaka na svoj nacin ( neke cak i lose osjecaje - rijetko) Cannabis je klasifikovan kao ilegalan u Jugoslaviji i u vecini drzava, mada vecina biljki nemaju cak ni dovoljno THC-a da bi se zvala marihuana. Idelni opis osobe koja pusi marihuanu ne postoji. Od mladih do starih, do bolesnih i zdravih, ludih i nesrecnih itd. Mnoge osobe u istoriji covjecanstva su konzumirali marihuanu, primjer: Sekspir ciji stimulant je bila marihuana, Dr Frances Thackery i profesor Nick van der Merwe su pronasli dokaze da je sam Sekspir koristio marihuanu kao stimulant u pisanju. (opsirnije BBC NEWS Online, Oct. 30, 2000)
    Nijedna droga nije ne-rizicna, ali poslije 150 godina istrazivanja jedini ozbiljan nezdrav osjecaj koji marihuana donosi je bronhitis, ali i dalje je zdravije nego duvan i duvaci puse manje duvana. Ali risk od dima se moze smanjiti pusenjem iz waterpipes sa manjim kolicinama trave. "Moreover, cannabis is a proven medicinal herb with hundreds of modern therapeutic uses in treating ailments like stress, glaucoma, MS, asthma, arthritis, cancer therapy, AIDS symptoms, epilepsy, nausea, anorexia, depression, etc." (New York Times) Pocetkom 1988 sudija Francis Young poslije detalnog istrazivanja i analiziranja je donio presudu: "Marijuana is far safer than many foods we commonly consume."
    Naucnici su dokazali da marihuana ima najmanji broj smrti u jednoj godini:
    Tobako ----340,00 to 425,000
    Alkohol (bez ubistava i nesreca) ----150,000+
    Drug Overdose (prescription) ----14,000 to 27,000
    Drug Overdose (illegal)----3,800 to 5,200
    Aspirin ---180 to 1000+
    MARIJUANA ---- 0 Dali marihuana korisnici prekrsavaju zakon i koriste nasilje?
    Odgovor: Ne, najvjerovatnije jedini zlocin koji marihuana korisnici su pocinili je koriscenje marihuane ( pogotovo kad se poredi sa alkoholom, amfetaminima i barbituratima. Jedino bi idiot posumnjao da naduvana (pod dejstvom marihuane) osoba je sposobna za bilo kakav nasilni akt.Dali je Marihuana psihicki zavisna?Odgovor: Ne, najcesce marihuana se koristi zbog relaksacije i zezancije. Dokazano je da je marihuana na skali zavisnosti ispod kafe, cokolade i sladoleda, a da ne govorimo i cigaretama i ostalim sranjima.
    Da li marihuana ugrozava seksualni zivot i fertilitet muskarca?Odgovor se moze odgovoriti iz licnog iskustva.
    NE! Neka od istrazivanja su pokazala smanjenu koncetraciju spermatozoida ali poslije unosenja velikih doza marihuane (sa sjemenkama) pa su onda provalili da samo sjemenke izazivaju fertilitet, pa su onda i tu presudu promjenili. Dokazano je da za vrijeme prestanka unosenja cak i sjemenki marihuane u organizam seksualni zivot spermatozoida se vraca u normalu, huraaaaaaaa.I strogo podvlacimo, da danasnja medicina zna dobro da marihuana nije stetna, i da sadrzi 63 ljekovite substance, tako da je vrijeme doslo da se vise ne lazemo, nego da sa tacnim i jasnim informacijama i cinjenicama, dozvolimo svima koji su punoljetni, da sami odlucuju hoce li ponekada pusiti marihuanu ili ne! Takodje legalizacija navedenih prirodnih droga, smanjila bi nepotrebne ogromne troskove u sudstvu, policiji, porezu, jer onda bi imali vremena da gone prave, "opasne" kriminalce.
    Malo Opsirnije ZnanjeMarihuana dolazi iz Centralne Azije, a moguce je da se gajila vec deset hiljada godina. Sa sigurnoscu se zna, da je ona gajena u Kinu jos 4.000 godina p.n.e. i koriscena kao ljekovita biljka. Najstariji zapisi o ljekovitost ove biljke, zapisani su u knjigu ,,Ljekovite biljke'', za vrijeme kineskog cara Sjem-moeng, 5.000 p.n.e. Tada se preporucivala protiv malarije, zatvora (obstripatie), reumaticnih bolova, i zenskih bolesti. A u Indiji, kao sredstvo protiv groznice, disinterije, glavobolje-migrene, i protiv polnih bolesti. Takodje u antickoj Grckoj, Galenus i drugi lijecnici, navode konoplju (marihuanu) kao vrlo ljekovitu biljku, a u srednjovjekovnoj Evropi, bila je vrlo cijenjena u medicinske svrhe. a tek polovinom 19 vijeka, definitivno stavljena na listu medikamenata. Pocetkom 1937 god. americki zakon ,,marihuana Tax Act'', od ,,Federal Bureau of Narcotics'', vode najprljaviju kampanju protiv marihuane, sa izmisljenim lazima ubjedjuju javnost, da koriscenje marihuane dovodi do nasilja, psihoza, i umne poremecenosti. Od tada je poceo jos jedan ,,Lov na vjestice'', protiv svih slobodoumnih ljudi, sa velikim dugogodisnjim kaznama po zatvora, metodama koje su ravne nacistickoj metodi, i taj teror traje jos i danas u skoro svim zemljama svijeta, osim u slobodnoj i demokrtaskoj (po povrsini maloj a po razumu zaista velikoj) Holandiji. Ipak poslednjih godina situacija se pozitivo polako mijenja u okolnim zemljama, zahvaljujuci najnovijim istrazivanjima u medicinskim krugovima, koji se slazu da je marihuana bezopasna ako se umjereno koristi, i da ova biljka ima velike ljekovite osobine, tako da se preporucuje kao najbolje sredstvo protiv bolova kod pacijenata od raka, Aidsa, Glaucoome-bolesti ociju, Epilepsie, Multiple sclerose, Paraplegie i tetraplegie-paraliza donjeg dijela tijela, Migrene, Reumaticnih bolova, Bolova kod menstruacije i porodjaja, Depresije i melanholije, Astme, nesanice, protiv povracanja, i Dystonie-grcenja misica. Cesto se postavlja pitanje, ,,ko je nepusac, kako da koristi marihuanu’‘? Jednostavno, skuvajte caj od nje, prokuvajte je pet minuta, iscijedite kao caj, dodajte secera ili meda, onda prija dobro! Ove godine (2001) u Engleskoj je izvrsen eksperimenat od godinu dana, naime 15 ljudi je svakodnevno koristilo marihuanu, i vozilo auto! Za citavu godinu dana, ni jedan od ovih koristnika nije napravijo ni jednu saobracajnu nesrecu, naprotiv, svi su bili najbolji soferi u gustom saobracaju! Ipak, mi vam ne preporucujemo da vozite kada ste ,,high’‘, jer reflexi su slabiji, i ako napravite neki prekrsaj, sudar i slicno, odgovorni ste kao da ste koristili alkohol, a ni osiguanje vam ne placa stetu! Zato pamet u glavu! Stetno delovanje marihuane na covjecije zdravlje!??Nijedna ,,droga’‘ nije ne-rizicna! Ali poslije 150 godina istrazivanja, jedini ozbiljni nezdrav osjecaj koji marihuana donosi je BRONHITIS, ali i dalje je zdravije, nego pusiti duvan! Pusaci marihuane, takodje manje puse duvan! Najbolje je marihuanu pusiti ,,cistu’‘, bez mesanja sa duvanom, ali kod nas je poznato da joint sa malo duvana ne gori brzo...heh
    4' 33''

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Vjeruj mi da nisam sve chitao jer nisam mogao ali imam samo da kazem da se ne bunim ako je LEGALIZUJU ! :wink:
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bash mi se svidio ovaj tvoj post !!!

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Chiji ?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,578
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    205 Posts

    Default

    Ja sam za legalizaciju svih droga ko voli nek izvoli

  6. #6
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Ko oce da se drogira , drogira se , nije mu problem...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #7
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    vutra nije gudra!
    4' 33''

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by audio_slave_fcf
    vutra nije gudra!
    ne dokel se ne navucesh!!!!

  9. #9
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa nisam cuo da se bilo ko navuka!mozda ima slucaja ali vrlo vrlo rijetko!
    marihuana ne moze da se poredi sa dopom,ekserom,lsd i ostalim sranjima!
    4' 33''

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,958
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate
    Ja sam za legalizaciju svih droga ko voli nek izvoli
    smijesno.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    aWaY
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lennox
    Quote Originally Posted by assassinate
    Ja sam za legalizaciju svih droga ko voli nek izvoli
    smijesno.
    A nije smijesno nego tuzno i istinito.Ko oce da se drogira drogirace se bila legalizovana ili ne,kao sto je i do sad bilo...

  12. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    S obzirom na to da je želja za onim što je zabranjeno jača nego za onim što je lako dostupno i samim tim nije "u trendu", možda bi se broj onih koji je konzumirao smanjio jer mnogi počinju iz radoznalosti i želje za dokazivanjem u društvu.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    aWaY
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bash to i htjedoh reci :!:

  14. #14
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je pravo resenje dekriminalizacija ne i legalizacija.Sto se tice stetnosti u pravu si da je manje stetna cak i od opsteprihvacenog duvana ali je ipak stetna.Ipak, mene brine taj kompletan milje vezan za travu,jer cim neko koristi travu on odmah ulazi u taj svijet psihoaktivnih supstanci i jedino sto ga dijeli od toga da proba i cak mozda i nastavi da koristi nesto jace(kao na primjer onaj trulez od heroina)jeste njegova inteligencija i iskustvo.A sad ti meni reci dali tinejdzer u srednjoj skoli ili cak u osnovnoj ima jednoga i drugoga dovoljno da bi napravio pravilan izbor.I jos samo da te pitam da li bi sjutra ti savio dzoint i podijelio ga sa svojim sinom ili cerkom ili bi ih ipak pokusao zastititi od toga.Mislim da treba opreznije sa ovom temom pogotovo u sredini kakva je nasa.
    kako je

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by vulik
    Mislim da je pravo resenje dekriminalizacija ne i legalizacija.
    U cemu je razlika?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    /me ipak protiv... :?

  17. #17
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Razlika je u tome sto kod dekriminalizacije nemozes biti optuzen za posjedovanje ali je ne mozes prodavati, nedje sam procitao da to u stvari znaci da npr. mozes imati biljku i u svome dvoristu ali ako je iskljucivo za licnu upotrebu.Neki blazi vid totalne legalizacije.
    kako je

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    u svakom slucaju ja sam protiv legalizacije bilo koje droge koja mijenja percepciju i s te sdtrane marihuana je ilegalna. Mozda nije opasna kao heroin ali je uvod u nesto teze.

    Droge ubijaju.

    Marihuana mozda ne ali uvodi u svijet teskih hemikalija.

    nisam protiv toga da se bilo sto uskrati nekome kome treba nesto ali nekome ko upotrebljava nesto samo da bi se lijepo osjecao mora dobro razmisliti.

    droga je opasna-smrtonosna

    ubija pomalo ali sigurno.

    usput tetrahydrocannabinol je dokazano kancerogeni alkaloid (ne tako destruktivan kao nikotin) pa ko voli neka izvoli.

    Licno misljenje mi je da sve sto steti zdravlju je stvar licnog izbora.

    Ako me neko pita dali treba legalizirati marihuanu ja cu mu reci za sada jos ne, mozda nekad u buducnosti kada budemo bolje kontrolisali nase porive.

    Za sada i u iducih 20 godina odgovor je ne.

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Protiv legalizacije, nebi onda imala onu staru dobru slast.
    Zabranjeno voce je uvijek sladje a i zakon postoji da bi ga krshili...

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    hn
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kod nas je poznato da joint sa malo duvana ne gori brzo...heh
    i još ono lizni..

    ja vidim samo jedan razlog zašto da ne legalizuju ganju: nebi imale drvosječe na koga trošit suvišnu energiju u podrumima mup-a! :evil:
    Evo produkta kad je neko cijeli zivot izvan svih kulturnih dogadjanja (u ovom slucaju muzike) pa oce da bude "IN" i uhvati se sintetike najjednostavnije muzike (chinjenica) pa onda malo po malo slusa tu muziku...
    Posted: Fri Jan 21, 2005

  21. #21
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Darkwood
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grofica
    S obzirom na to da je želja za onim što je zabranjeno jača nego za onim što je lako dostupno i samim tim nije "u trendu", možda bi se broj onih koji je konzumirao smanjio jer mnogi počinju iz radoznalosti i želje za dokazivanjem u društvu.
    Stara dobra prica ali ne drzi vodu.. Droga je dans jednostavno u trendu i to nema veze sa zabranama nego ide uz moderni nacin zivota.. Nikakva lelgalizacija tu nebi pomogla nego je cak i rasirila..
    Quote Originally Posted by funestis
    Ako me neko pita dali treba legalizirati marihuanu ja cu mu reci za sada jos ne, mozda nekad u buducnosti kada budemo bolje kontrolisali nase porive.
    Slazem se sa ovim
    Quote Originally Posted by audio_slave_fcf
    vutra nije gudra!
    Ja pod drogom ukljucujem svaku psihoaktivnu spustancu pa cak i one bromazepame i sl. koje nas narod prosto guta.. mozda grijesim..
    Quote Originally Posted by eesh
    ja vidim samo jedan razlog zašto da ne legalizuju ganju: nebi imale drvosječe na koga trošit suvišnu energiju u podrumima mup-a!
    Na zalost i sa ovim se moram slozit, bar sto se drvosjeca direktno tice..
    Greota je terorisat djecu koja to konzumiraju ako vec glavnim bosovima nista ne mogu..
    Pogledaj ima li struje u taj streker..
    (by Joshe Dallas, alias: Ljiljana Milosevic, ex prof. knjizevnosti cetinjske Gimnazije)

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    hn
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma nije to samo terorisanje đece. to ti je i politički marketing, kao oni rade nešto da spriječe mlade da se drogiraju.. ma glupost...
    Evo produkta kad je neko cijeli zivot izvan svih kulturnih dogadjanja (u ovom slucaju muzike) pa oce da bude "IN" i uhvati se sintetike najjednostavnije muzike (chinjenica) pa onda malo po malo slusa tu muziku...
    Posted: Fri Jan 21, 2005

  23. #23
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Darkwood
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ahm, još, uvoze je, a onda vele, ne drogiraj se! :!: :?: :!:
    Pogledaj ima li struje u taj streker..
    (by Joshe Dallas, alias: Ljiljana Milosevic, ex prof. knjizevnosti cetinjske Gimnazije)

  24. #24
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Evo kad smo vec kod toga ... Stojim ja ispred autobuske stanice u Rimu , cekam autobus i prilaze mi 2 mladica (nekih 20-ak godina) i govore mi "Oli da potpises protiv droge" i pruzaju mi hemisku u ruke a oci im crvene , poluzatvorene , ne vide me kolko su isfiksani i nasmrkani .... :roll:
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    hn
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovaj da znam ja tako dva naša lika u firenzi, ali' oni moraju to da rade i nesmiju da izlaze iz zemlje, kao neka rehabilitacija neš tako..
    Evo produkta kad je neko cijeli zivot izvan svih kulturnih dogadjanja (u ovom slucaju muzike) pa oce da bude "IN" i uhvati se sintetike najjednostavnije muzike (chinjenica) pa onda malo po malo slusa tu muziku...
    Posted: Fri Jan 21, 2005

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •