Page 19 of 66 FirstFirst ... 915161718192021222329 ... LastLast
Results 451 to 475 of 1647

Thread: Izbori 2012 - rezultat (stavovi, procjene i analize)

  1. #451
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi, smirite strasti. Najbitnije je da niko nema apsolutnu većinu. To ih mora podsticati da se trude da budu bolji, a to narodu može samo dobro donijeti. Ostalo je manje važno.
    Što se mene tiče, ja sam zadovoljan. Ovo je neki maksimum.

  2. #452
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

  3. #453
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Citam tekstove iz Vijesti.. Cini mi se da je sve upereno ka nekoj osveti, "sladjenju" a nista oko ove jadne CG. Frustracije, kompleksi.. Kao da su bili na fudbalski stadion i neki umisljeni derbi a ne na izbore za odgovornost za drzavu..
    Primitivizam do srzi..

    Hvala Lepo

  4. #454
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Citam tekstove iz Vijesti.. Cini mi se da je sve upereno ka nekoj osveti, "sladjenju" a nista oko ove jadne CG. Frustracije, kompleksi.. Kao da su bili na fudbalski stadion i neki umisljeni derbi a ne na izbore za odgovornost za drzavu..
    Primitivizam do srzi..

    Hvala Lepo
    Jeste, doslo GG3+ na kraju.

  5. #455
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Đukanović: Kao što smo obećali - pobijedili smo
    15. oktobar 2012.
    Share

    - Kao što smo i obećali, pobijedili smo. Crna Gora ide naprijed. Želim da vas obavijestim da smo sa, još uvijek neprebrojanim svim glasovima, ali vrlo izvjesno, ubjedljivo najjača koalicija. Koalicija koja je osvojila duplo više mandata, od prvog sljedećeg učesnika na ovim izborima - ovim riječima je predsjednik DPS-a Milo Đukanović pozdravio oko hiljadu simpatizera, okupljenih u bivšoj zgradi Vlade.
    Đukanović je kazao da „imaju sve uslove da od sjutra rade na formiranju Vlade, koja će nastaviti uspješno da vodi Crnu Goru kao EU“.
    - Želim sa vama da podijelim dva kurioziteta: prvi, da vladajuća koalicija je vjerovatno jedina vladajuća koalicija u Evropi koja je uspjela da u godinama teške krize, sačuva povjerenje i nastavi da vrši vlast. I drugi, ne manje važan, je da smo na ovim izborima osvojili više glasova nego 2009 godine - istakao je predsjednik DPS-a.
    Đukanović je kazao da je vladajuća koalicija 2009.godine osvojila 168 hiljada glasova, a na ovim parlamentarnim izborima - preko 180 hiljada.
    - Naša politika je opravdala povjerenje građana. Želim da se zahvalim svim građanima koji su, bez obzira na izborno opredjeljenje, učestvovali u kulturnoj i demokratskoj kampanji, i doprinijeli u pojačavanju utiska o Crnoj Gori kao demokratskoj zajednici - zaključio je Đukanović.
    ------
    prvi kuriozitet nije "vjerovatno" već sigurno netacan Kad se ide u EU provjerite bar tamo, a malo sire bi se naslo primjera, ali...

  6. #456
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Citam tekstove iz Vijesti.. Cini mi se da je sve upereno ka nekoj osveti, "sladjenju" a nista oko ove jadne CG. Frustracije, kompleksi.. Kao da su bili na fudbalski stadion i neki umisljeni derbi a ne na izbore za odgovornost za drzavu..
    Primitivizam do srzi..

    Hvala Lepo


    Нормална реакција те медијске куће.Реци ми како би се ти осјећала да си трогодишњи приход уплатила на сигуран фикс, па се испостави да тај фикс и није тако сигуран....
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #457
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ovaj vas decko za koga se ubiste ovih nekoliko predizbornih dana rece da ide da spava... Da ga mama uspava greote preforsiralo se dete i niko mu nije objasnio da je trebao da da direktnu i konkretnu poruku glasacima u CG..
    I sta reci..... Fuseraj sa svake strane.
    Imaju pravo ovi iz DPS-a koji takvi-kakvi su, kazu da su 10 god ispred ove naive i amaterizma.. Zalosno, ali moram priznati, tako je.

    Hvala Lepo

  8. #458
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne racunaju, ali se nadaju. Pretpostavljam da ce i njima biti ponudjena vazna ministarska mjesta. A i nisu te partije DUA.
    To je komplikovano, ali izvodljivo. Potrebna je saglasnost DF i SNP (prvi bi, kao najjaci subjekt u vladi, morali da se odreknu premijerske funkcije, drugi bi morali da oproste prvima), onda i pristanak dvije albanske partije koje ionako nijesu bliske Djukanovicu.
    Najveci problem bi bio ubijediti kljucnog igraca, BS, da zaboravi na godine bracnog zivota sa DPS. Opozicija moze da ponudi premijersku fotelju, ali ne i ono sto DPS moze - materijalne benefite koji prevazilaze pogodnosti premijerske funkcije.

    _______

  9. #459
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Citam tekstove iz Vijesti.. Cini mi se da je sve upereno ka nekoj osveti, "sladjenju" a nista oko ove jadne CG. Frustracije, kompleksi.. Kao da su bili na fudbalski stadion i neki umisljeni derbi a ne na izbore za odgovornost za drzavu..
    Primitivizam do srzi..

    Hvala Lepo
    Majo pa meni i tebi se slazu stavovi u zadnje vrijeme Sto ce bit ovo Nesto te Hvala Lepa nisam mirisao prije Mora da mi je svo ogorcenje nezdrava preslo na gos. Danca


    Jos samo da se doda da je DF - CETNICKI SKUP !!! a ne gradjanska partija to mora da se naglasi !!! Inace sto rece neko za narod su ovo NAJBOLJI izbori DO SAD
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  10. #460
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,135
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    215 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Citam tekstove iz Vijesti.. Cini mi se da je sve upereno ka nekoj osveti, "sladjenju" a nista oko ove jadne CG. Frustracije, kompleksi.. Kao da su bili na fudbalski stadion i neki umisljeni derbi a ne na izbore za odgovornost za drzavu..
    Primitivizam do srzi..

    Hvala Lepo
    A što se ti toliko sjekiraš za sve njih kad tvrdiš da nisi glasala, da ti je svejedno..... Mada je više nego jasno da si prije no je kokot zakukurika, čekala da zaokružiš 11.

  11. #461
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    prvi kuriozitet nije "vjerovatno" već sigurno netacan Kad se ide u EU provjerite bar tamo, a malo sire bi se naslo primjera, ali...
    Blago ti, kolko je Staljin vladao ili Franko? :mrgreen:
    Last edited by Swedish_House_Mafia; 15-10-12 at 00:06.

  12. #462
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    To je komplikovano, ali izvodljivo. Potrebna je saglasnost DF i SNP (prvi bi, kao najjaci subjekt u vladi, morali da se odreknu premijerske funkcije, drugi bi morali da oproste prvima), onda i pristanak dvije albanske partije koje ionako nijesu bliske Djukanovicu.
    Najveci problem bi bio ubijediti kljucnog igraca, BS, da zaboravi na godine bracnog zivota sa DPS. Opozicija moze da ponudi premijersku fotelju, ali ne i ono sto DPS moze - materijalne benefite koji prevazilaze pogodnosti premijerske funkcije.

    _______
    Koliko cujem, ideja je da DF i SNP uopste ne bi ucestvovali u vladi. Vlada bi bila ciste Pozitivne, sto bi je ucinilo prihvatljivijom manjinama. Ne bih se oslonio na Rafetova sjecanja na savez sa DPSom, iznenadile su me nedavno neke njegove izjave.

    Mada je to sve jako nategnuta prica, nemamo konacne rezultate, a i ne mislim da bi DPSu tesko bilo da kupi par poslanika.

  13. #463
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    možemo mi pričat što god oćemo, poenta je da je CG "zrela" u pm za promjene sa 160.000 glasova SDPS-u.... dok je naroda koji podržava sva moguća poskupljenja, namete, nacionalističke razloge naspram ekonomskih - nema sreće ođe... laka ti noć crna goro
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  14. #464
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    A što se ti toliko sjekiraš za sve njih kad tvrdiš da nisi glasala, da ti je svejedno..... Mada je više nego jasno da si prije no je kokot zakukurika, čekala da zaokružiš 11.
    Nadam se da nije obaveza da se covjek sjekira dok ovdje pise.. Ne volim dramljenje, posebno kod muskog svijeta.. A sto se tice toga da mi je svejedno, ja to nikad nisam rekla, cak, da znate sta znaci Bojkot - tako nesto ne bi lupili nikad u zdravu pamet(?!).
    Zato, analiziram kao i vecina ostalih, sta ste svojim glasanjem uprskali sa CG. Jasno je?

    Hvala Lepo

  15. #465
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Majo pa meni i tebi se slazu stavovi u zadnje vrijeme Sto ce bit ovo Nesto te Hvala Lepa nisam mirisao prije Mora da mi je svo ogorcenje nezdrava preslo na gos. Danca


    Jos samo da se doda da je DF - CETNICKI SKUP !!! a ne gradjanska partija to mora da se naglasi !!! Inace sto rece neko za narod su ovo NAJBOLJI izbori DO SAD
    Ja volim i zelim samo najbolje mojoj PatriJi. Mozda zato?

    Hvala Lepo

  16. #466
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Venezuela
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim da hvalite Pozitivnu na sva usta! A ja ih upravo osuđujem zbog onoga o čemu ne govore, a što me čini pristalicom DPS-a, SAMOSTALNOG. Recite mi samo jednom, kad je to Pozitivna osudila podjele i netrpeljivost koje izazivaju SDP i prosrpske partije, dijeleći Crnogorce na Dukljane i Velikosrbe, dijeleći Crnogorce na Miraševe i Amfilohijeve pravoslavce? Jer u svoj ovoj priči smo samo mi Crnogorci žrtve, žrtve naše unutrašnje mržnje i podjela na one Crnogorce koji se smatraju posebnim narodom i one Crnogorce koji se smatraju dijelom srpskog naroda. Kad je Pozitivna osudila to razbijanje crnogorskog etničkog korpusa na Srbe i Crnogorce?
    Pristalica sam nezavisnog DPS-a, a poštujem donekle i Milićev SNP, jer je Milić raskrstio sa velikosrpskim elementima i svojoj partiji koliko-toliko vratio karakter građanske i socijalističke partije, jedino smatram neumjesnim njegove priče oko jezika, himne i zastave. Meda smatram jednim vještim političarem, pravim slatkorječivim političarem koji ima uticaj na mase, ali se zadovoljava sopstvenom afirmacijom i ne opterećuje se običnim narodom, iako održava taj imič Če Gevare.
    Mandić, Kadić, Pozitivna i SDP, to su likovi na našoj političkoj sceni koji svojim potezanjem identitetskih pitanja samo produbljuju jaz između građana!
    "ˇDejémonos de andar de cumbre en cumbre y vayamos directo a combatir el alfabetismo, carajo!"

  17. #467
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    To je komplikovano, ali izvodljivo. Potrebna je saglasnost DF i SNP (prvi bi, kao najjaci subjekt u vladi, morali da se odreknu premijerske funkcije, drugi bi morali da oproste prvima), onda i pristanak dvije albanske partije koje ionako nijesu bliske Djukanovicu.
    Najveci problem bi bio ubijediti kljucnog igraca, BS, da zaboravi na godine bracnog zivota sa DPS. Opozicija moze da ponudi premijersku fotelju, ali ne i ono sto DPS moze - materijalne benefite koji prevazilaze pogodnosti premijerske funkcije.

    _______
    LSCG je tada političku podršku unovčio sa 2.000.000 DEM a to je kao danas 4.000.000 € samo što ostaje nejasno kako će EU gledati na tu trgovinu obzirom da i oni potražuju neka sredstva ... biće zanimljivo vidjet kako će uspjeti realizovat to iza očiju javnosti ali sve je moguće
    deuscroix

  18. #468
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    "u teskim vremenima krize" a kako mi ovo na ***** ide kad izgovaraju pocev od Luksica do Djukanovica...

  19. #469
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Besmrtni monah
    Meda smatram jednim vještim političarem, pravim slatkorječivim političarem koji ima uticaj na mase, ali se zadovoljava sopstvenom afirmacijom i ne opterećuje se običnim narodom, iako održava taj imič Če Gevare.
    Zbog ovog poslednjeg ,ne zasluzujes odgovor !
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  20. #470
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    LSCG je tada političku podršku unovčio sa 2.000.000 DEM a to je kao danas 4.000.000 € samo što ostaje nejasno kako će EU gledati na tu trgovinu obzirom da i oni potražuju neka sredstva ... biće zanimljivo vidjet kako će uspjeti realizovat to iza očiju javnosti ali sve je moguće

    ZAR NIJE 2 MIIONA MARAKA JEDAN MILION EURA :d

  21. #471
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa prije sto se neka pitanja rijese (konkretno pitanje crkve) prije ce se zavrsiti sa podjelama. Jer ja ne vidjoh ni jednu partiju jos osim SDP-a da se babila pitanjem one trafike na Rumiju izmedju ostalog?
    Sto se prije otarasimo nezdravog nacionalizma, tada ce CG da pobijedi.

  22. #472
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Koliko cujem, ideja je da DF i SNP uopste ne bi ucestvovali u vladi.
    Ovo je vec pretjerivanje i precjenjivanje sopstvenih mogucnosti. Postenije je odmah napraviti vladu sa cetnicima, nego se glupirati i gubiti vrijeme, da bi se, na kraju, desilo ono sto je neminovno - formiranje vlade sa cetnicima.

    _________

  23. #473
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    ZAR NIJE 2 MIIONA MARAKA JEDAN MILION EURA :d
    Šteta što Hercules ne posjećuje ove teme inače bi ti iz topa odgovorio koliko SMO devalvirali € u odnosu na marku a da ne počinjem poredjenje cijena nekad sa dem i sad sa €
    deuscroix

  24. #474
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Ovo je vec pretjerivanje i precjenjivanje sopstvenih mogucnosti. Postenije je odmah napraviti vladu sa cetnicima, nego se glupirati i gubiti vrijeme, da bi se, na kraju, desilo ono sto je neminovno - formiranje vlade sa cetnicima.

    _________
    Tja, zar ti se ne cini da je ocigledno bilo da se ide u tom pravcu. Svako ostaje cistih ruku, Pozitivna ne krsi obecanje da nece ni sa kim u koaliciju, dobije jednu godinu na vlasti i lavovski dio DPS biraca, DF&SNP dobiju svoj dio i demontiranje DPS mehanizma, manjine dobiju sta zatraze i ne moraju sa DF&SNP u vladu. Svako zadovoljan. Opet, matematika je takva da je ovo jako nategnuta prica.

  25. #475
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Ovo je vec pretjerivanje i precjenjivanje sopstvenih mogucnosti. Postenije je odmah napraviti vladu sa cetnicima, nego se glupirati i gubiti vrijeme, da bi se, na kraju, desilo ono sto je neminovno - formiranje vlade sa cetnicima.

    _________
    A kojoj ideologiji pripadaju ovi što su na vlast ??? Partizani ??? Ozbiljno te pitam ovo bez bilo kakve sprdnje pa se nadam da ćeš u tom duhu i odgovorit ... inače sam potomak partizana ali ne smatram da mi to može obezbijedit egzistenciju bilo kakve vrste medjutim ako ti imaš saznanja da može volio bih da ih podijeliš sa nama ... unaprijed zahvalan
    deuscroix

Page 19 of 66 FirstFirst ... 915161718192021222329 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. pomoc oko procjene
    By kvarni in forum Motociklizam
    Replies: 4
    Last Post: 30-06-10, 21:19
  4. Replies: 2
    Last Post: 25-10-07, 18:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •