Page 3 of 16 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 400

Thread: Prednosti nezavisne Crne Gore u odnosu na bilo koji oblik zajednice sa Srbijom

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Sve se chovjek bruka sa chovjekom:
    gleda majmun sebe u zrcalo!



    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  2. #52
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    Sve se chovjek bruka sa chovjekom:
    gleda majmun sebe u zrcalo!



    Nekad davno, mi nije trebalo z<rcalo, ni glavu nijesam mora saginjat.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    monteboy, nijesi u pravi shto se dosta stvari tiche.

    1. Cijela Srbija ni trunku ne poshtuje Crngu Goru, ali pola nje ljeti dodje sa po 4 zhive kokoshke na nashe primorje da ljetuju. Isto tako ni mi nemamo neko mishljenje o njoj a opet nam dosta toga od nje treba.

    2. Od '91 godine srbi samo pokushavaju nekako da posrbe Crnu Goru, kroz sve zhivotne djelatnosti. Drzhali smo se 14 godina sad je vrijeme da stanemo na svoje noge, pa neka posrbljavaju 'bracu' albance sa Kosova. Ipak je Kosovo dio Srbije a Crna Gora nije. Prvo ruku u svoj dzep pa u tudji.

    3. Sport nema razloga da se mijesha sa politikom. Hercules je fino zapazio da se na svim tribinama gdje je vecina srbijanaca skandira 'srbija' umjesto 'plavi'... Vidjecemo kad se budu igrale kosharkashke utakmice u sportskom centru 'moracha', kad vecina navijacha bude iz CG, oce li se skandirati 'plavi' ili 'montenegro'... Ja ipak mislim da ce to biti 'plavi'...

    4. Mislio sam da bolje poznajesh vece svjetske kompanije... U Americi imash Best Buy na svakih 10.000 stanovnika. Ocesh da kazhesh da oni ne znaju da posluju? Kakve veze ima ulazak stranih investitora u nashu drzhavu sa velichinom iste? Umjesto 10 prodavnica, bice samo jedna... Ne vidim tvoju logiku iza toga...

    5. Mene interesuje zashto bismo mi kupovali ishta od Srbije ako udjemo u evropsku uniju?

    6. Jbt, ocesh josh da osporish nashu zastavu... Ocesh dokaze... Cccc... Daj mi dokaz da si rodjen kad ti pishe u izvodu iz matichne knjige rodjenih. Necu pisani, ocu zhivi dokaz a da nije od tvoje majke...

    7. Pomenuti skrpski kriminalci su pobili ljudi da se ni broja ne zna. I ti kazhesh 'proshlost'. Da, vrlo lako zaboravljash shto ti odgovara, a ono shto ti negoduje uhvatish i ne pushtash. Doslovice zhivish od uzrechice 'zhivot chine male stvari'...
    Last edited by Balsa; 25-08-05 at 12:28.
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  4. #54
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    Do kraja. Zapoceto ne valja ostavljat na pola a kamo li pri samome kraju!
    Do kraja, a? Blizi se ne boj se
    :mad::mad::mad:
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  5. #55
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Baki u pravu si ti za neke svari ali pazi ovo - $utra kad se odvojimo albanski i muslimanski lobi u Americi ima da nam j* majku. Opusteno ti ode Ulcinj ovamo, $ever ovamo, Tuzi ovdje itd. Mozda ova pricha nekome izgleda glupa ali kad pogledas sto je taj isti lobi napravio Bosni(opste poznato) i Srbiji (sva ona ubistva, slanje Milosevica i ostalih u Hag, narko mafija koja hara po kosovu koje jos malo pa dobija nezavisnost) postaje logicna.

    Dalje, mislim da je pricha o ekonomiji pri csitom prezivljavanju i ocuvanju ove drage nam drzave Crne Gore potpuno suvisna

    Da vam ja rechem nesto ako mene pitate ka' sto ne pitate - NEKA NAM JE BOG U POMOC!

    I samo da se zna - APSOLUTNO NEMAM NISTA PROTIV ALBANACA I MUSLIMANA, SAMO PROTIV EXTREMISTA(BILO KOJE NACIONALNOSTI) KOJI OCE NESTO STO NIJE NJIHOVO A POGOTOVO AKO JE TO NESTO MOJE!!!!
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  6. #56
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Ko se s`vama druzi, neka se izpruzi

    Waterman,

    Tebe svaka chast na strpljenju i argumentaciji,
    ali se plashim da je tvoj trud uzalud, da je svima njima potpuno jasno da bi Crna Gora samostalna i bez hipoteka Srpskih, brzo stala na svoje noge i zauzela svoje mjesto , sa drugim evropskim civilizacijama.

    San o velikoj Srbiji ce josh dugo da se sanja,
    poSrbljavanje je davno pochelo u vishe navrata od Njemanjica do danashnjeg dana, a rezultati nijesu mrshavi, dio Hrvatske, Vojvodina, BiH, Crna Gora i Makedonija, da ne pricham o statusu nacionalnih manjina na teritoriji Srbije.

    To oni rade veoma uspjeshno, malo su kiksali zadnjih 15 godina, ali dje se trguje tu se i gubi.

    Ja njima chestitam na minulom radu, jako su uspjeshni, o njihovim metodama, prilikom posjete Stambola sam chuo puno izpovjesti od Makedonaca, Albanaca , Sanchaklija i Bosanaca.

    Sa Njemcima iz Vojvodine sam imao priliku da razgovaram.
    Kakva sudbina cheka ove Crnogorce i druge gradjane Crne Gore, ako oni uspjeshno obave poSrbljavanje i na nashoj teritoriji, o tome mozemo popricht u Stambol ili Minhen u nekom od izbjeglichkih logora.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #57
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Unhappy

    Quote Originally Posted by lik.50
    Da vam ja rechem nesto ako mene pitate ka' sto ne pitate - NEKA NAM JE BOG U POMOC!

    I samo da se zna - APSOLUTNO NEMAM NISTA PROTIV ALBANACA I MUSLIMANA, SAMO PROTIV EXTREMISTA(BILO KOJE NACIONALNOSTI) KOJI OCE NESTO STO NIJE NJIHOVO A POGOTOVO AKO JE TO NESTO MOJE!!!!
    ovoga je mene najiskrenije strah...

    zaista mi se ne prolazi opet kroz prichu rata
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Lik.50 u pravi si.

    I potpisujem ovo shto Miss_Lucifer kazhe...
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  9. #59
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crnogorsko-srpski odnosi


    SJENKA PREDBALKANSKE DRZAVICE

    Zvanicna vlast u Crnoj Gori racuna da nije odguslala svoje. Do sada je, po svim anketama, separatisticka ideja imala prednost nad integristima od 2 do 3 odsto. Medjutim, sada integristi imaju pozamasnu prednost. Ranija prednost obezbjedjivana je medijskim presingom, koji je poceo 2000 godine. Polaziste je bilo borba protiv “velikosrpskog hegemonizma,' naravno, uz budjenje duha obnove Crne Gore iz Nikolina zemana. Sjenka predbalkanske drzavice Crne Gore pocela je da ozbiljno prijeti. NDCG izgleda da je manje omamljiva i za tvrdje Dukljane. Mnogi su stavili prst na celo. Neke ankete potvrdjuju da je ideja “razdruzivanja,” nakon nedavnog samita u Briselu, splasnula kao vatra sa slame. Na sajtu podgorickih vijesti, (9.III 2005) mozemo naci svojevrsni “kopernikantski obrt.” Da li Crna Gora i Srbija treba da formiraju savez nezavisnih drzava? Da – 27,3%. Ne – 72,7%. Sve veci broj gradjana razmislja: Ako danas imamo dva fronta, koliko cemo ih imati nakon “razdruzivanja.” Po nekim procjenama Muslimani i Bosnjaci nijesu voljni dijeljenja “porodica i jednog krova.”

    Zbog cega je zvanicna vlast u Podgorici predlozila savez nezavisnih drzava, kad su znali da ce predlog odbiti i Brisel i Beograd?

    Odgovor bi se mogao naci u “trecem putu” kako bi se obezbijedio alibi za mogucu jednostranu secesiju, kombinovanu modelom ceske, ali uz “oplemenjavanje” nauma slovenackim receptom - povlacenjem predstavnika DPS-SDP iz svih federalnih institucija. Naravno to bi bio “meki” drzavni udar. Kao da se javnost na to priprema – repriziranim izjavama da su se Srbija i Crna Gora poodavno razdvojile. Samo treba objelodaniti fakticko stanje.

    U Sloveniji je bio naoruzan narod, putem teritorijalne odbrane. Ne znam koliko treba vjerovati nekim informacijama. Naime, dok je vlast strahovala od radikalnog poteza Milosevica, konvoji oruzja iz susjedne Italije spartali su Jadranom ka crnogorskoj obali. O tome je stampa pisala, a vojna obavjestajna sluzba, valjda, nesto vise zna o tome. Da li je oruzje lagerovano, ili dijeljeno – na kucni prag, “da se nadje” - ne zna se zvanicno. Radi podsjecanja, tada se upozoravala inostrana javnost na velike prijetnje koje nosi tzv. Sedmi bataljon, koji je Slobodan Milosevic stacionirao na prilazu Podgorici.

    Sada se postavlja kljucno pitanje: Da li je ceski model primjenljiv za SCG?

    Pogledajmo etno-kartu.

    U Slovackoj ima samo 1% Ceha, a u Ceskoj republici jedva 3% Slovaka. (Podaci iz Tajmovog almanaha za 2005). Dakle, radi se o potpuno homogenim nacionalnim sredinama.

    Po popisu iz oktobra 2003. godine u Crnoj Gori zivi 672.656 gradjana. U toj brojci Crnogorci cine svega 40,64%, a Srbi – 30,01%. (Bosnjaci – 9,41%, Albanci 7,09%, Muslimani 4,27%, Hrvati 1,05%. Romi samo – o,43%, mada ih ima daleko vise…).

    Cesi i Slovaci govore razlicitim jezicima. Kod nas problem medjusobne komunikacije ne postoji, on je izmisljen.

    Po popisu srpskim jezikom sluzi se 59,67% gradjana Crne Gore, a crnogorskim, (po prvi put), 21,53%. Slijedi - albanski 7,35%, bosnjacki 4,37%, hrvatski 0,46%, romski 0,42%, ostali jezici 3,26%, ne postoji podatak 2,93%.

    Dakle, u odnosu na prethodni popis, pojavili su se dva nova jezika i jedna nacija.

    Kao kljucni razlog za “razdruzivanje” pominje se skupa Federacija. Na tome najcesce insistira Filip Vujanovic, predsjednik Crne Gore.

    Sta kaze jezik brojki?

    Postavlja se, dakle, prvo pitanje: Koliko bi Crna Gora morala izdvajati za dvije stavke – vojsku i diplomatiju. Uzmimo samo vojsku.

    Tim pitanjem se bavio “Vol strit zurnal,” ( “The wall street journal,” 18.nov.2002), jedan od najuglednijih listova na svijetu u domenu ekonomije. Prezentirao je troskove vojske nekih novih drzava, medju njima Estonije, Slovenije, Litvanije i Slovacke. Estonija - 1,4 milion stanovnika ima 5.51o vojnika, sto ih staje godisnje $ 130 miliona ; Litvanija – 3.6 miliona stanovnika, za 13.510 vojnika godisnje izdvajaju $230 miliona ; Slovacka – ima 5.3 miliona stanovnika, 26.300 vojnika kosta $450 miliona ; Slovenija – 1.9 miliona stanovnika. servisira 9.000 vojnika, sto kosta $ 310 miliona .

    Crna Gora je imala oko 24.000 policajaca. Taj broj se veze za doba Milosevicevih prijetnji. Sada, ih ima dvostruko manje, sto je i nadalje enormno. Ukoliko bi se transformisala u vojsku, za servisiranje 12.500 vojnika NDCG bi trebalo da obezbijedi oko $222 miliona. ( Uzet je parametar Slovacke). Ako nema avijaciju za cuvanje neba, morala bi to ustupiti Albaniji ili Hrvatskoj i – platiti.

    Prema podacima kojima raspolaze MUP Srbije, na podrucju Srbije zivi 263.984 gradjana kojima je dolazna adresa iz Crne Gore. Ako se ta brojka uporedi sa brojem Crnogoraca u Crnoj Gori i oduzme, po najnovijim procjenama preko 10.000 Roma, po nekim procjenama i vise, (na popisu su se izjasnili kao Crnogorci), onda dolazimo posredno do zakljucka da u Srbiji ima vise gradjana sa dolaznom adesom iz Crne Gore, nego Crnogoraca u maticnoj drzavi.

    Vratimo se nanovo ceskom modelu.
    Medjurepublicke granice u komunistickoj drzavi ČSL nije povlacio Politbiro, a u nas jeste, uz politicki stav: “Te medjurepublicke granice su jedva vidljive linije armature na nesalomljivoj mermernoj gromadi, koja se zove Demokratska Federativna Jugoslavija - DFJ . Od te 1948. godine pa do 1969. godine, Slovacka je bila pod izvjesnom dominacijom dvostruko brojnije Ceske Republike, a kod nas primenjivano je politicko nacelo: “Sto slabija Srbija, jaca Jugoslavija.” Crna Gora je participirala u federalnoj vlasti enormno puno, po principu drzavnog, a ne brojnog i teritorijalnog pariteta. Upravo brojni paritet se primjenjuje u EU gdje Crna Gore ide sama. A drzave sa nekih 10 miliona stanovnika imaju oko 2% ucesca u odlucivanju. Koliki bi bio udio Crne Gore?

    Uoci "plisanog" razdruzivanja Slovacki nacionalizam buknuo je kao opsti narodni pokret, dok je u Crnoj Gori propisan odozgo. Zanimljivo je da taj pokret u Slovackoj nije sijao netrpeljivost i mrznju prema Cesima, a Dukljanski jeste protiv “velikosrpskog hegemonizma.” (Vidi stampu 2000-2002).

    Cesi i Slovaci nijesu imali potrebu za placanjem usluga profesionalnih agencija u svijetu za promciju svojih secesionistickih ideja, (PR-agencije), sto nije slucaj sa Crnom Gorom. U Crnoj Gori ne postoji opsta podrska Srba i Crnogoraca secesiji, koji cine 70% stanovnistva. Zbog toga zvanicna vlast tipuje na mirni razlaz i legalizaciju “postojeceg stanja.”

    Za vrijeme jednopartizma mnogo je favorizovana “ideoloska svijest.” To se nanovo ozivljava. Tako na primjer, predsjednik Skupstine Crne Gore, Ranko Krivokapic isticao je da “jos uvijek nije sazrela svijest” o nuznosti konstituisanja vlastite drzave. Dakle, Crnogorci jos nijesu dorasli za politicko punoljetstvo. Ostaje upamcena izjava Ranka Krivokapica iz prve nedjelje februara ove godine, (ciju stranku je podrzavalo oko 5% gradjana): “Crnogorci koji zive u Beogradu su obicne marionete i nijesu vrijedni fiseka.” Ova diskriminacija prema regionalnoj pripadnosti ne smeta mnogima, ali smeta jedna cinjenica, upravo predsjedniku. Naime, u Crnoj Gori nema sljedbenika koliko, recimo, ima gradjana na podrucju beogradske opstine Čukarica, cija je dolazna adresa iz njegove republike. Nije reagovao Helsinski komitet koji je jako osjetljiv na diskriminaciju medju ljudima.

    Ne samo sto brojke opominju. Ni vrijeme ne ide na ruku separatistima. Sve se losije zivi, a donacije sve tanje. Najavom “razdruzivanja” 2000. godine penzije u Crnoj Gori bile su za polovinu vece, nego u Srbiji. I plate su bile vece za 30-tak procenata. Sada je drugaciji odnos.

    Sluzbeno udaljavanje od Srbije i odrodjavanje vodilo se u dvije ravni. Prvo, razaranje duhovnog jedinstva Crnogoraca, (korijeni, crkva, jezik). Drugo, sto vise praviti opstrukcije zajednickoj drzavi, kako bi uslijedio odgovor iz Srbije: “Samo neka idu!”

    Nikola Ivanovic

  10. #60
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jao ljudi o cemu vi pisete!?
    Kako neko moze da pise o velikosrpskom projektu, da se bori sa izmisljenim planovima protiv Crne Gore, da bez ikakvih argumenata zloupotrebljava istorisjsku nepismenost ljudi da bi tako predstavio Srbe kao zlu naciju koja pokusava da posrbi cijeli balkan snivajuci Dusanovo carstvo?

    Kako to niko od vas ne spominje ideju velike albanije i jaki muslimanski lobi? Sto vam to smeta takozvani velikosrpski projekat a ne smeta velikoalbanski?
    Pa sa takvim pricama samo cete da jos veci razdor unesete. Ja nikada necu prihvatiti takve istorijske nebuloze i inikada necu prihvatiti istoriju koju u magnovenju ispisuje rotkovic. Po cemu se trenutno razlikuje dukljanski histericni nacionalizam i sovinizam od velikosrpskog?
    Zasto se ne pominje germanski uticaj na slovene hrvate nego se pominje ideja posrbljavanja hrvata? Kako to da je jedan rigidni komunizam okupio sve slovene u jednu drzavu pa se na kraju ispostavilo da slovenci vise slice njemcima nego slovenima pa niko ne dize glas protiv njemacke zbog njihovog visevjekovnog uticaja na deformaciju slovenskog naroda hrvata i slovenaca? Pa naravno da je uticaj austrije ostavio traga i da je to susta suprotnost otomanskoj imperiji od koje se i dan danas oporavljamo. I tako se dosjetise neki crnogorci da u srbima nadju krivca svojim jadima te se latise zlog jezika blacenja brace da bi tako postali dio jevrope i evroatlanskih integracija(omiljena cika milova uzrecica). Pod srbijom nikad, pod amerikom vazda! Sa malesijom vazda a sa ********ma u jasenovac, paradajz turisti i ovi "stranci" slovaci i poljaci sa svoja dva paradajza kupljena u prodavnici su gospoda coce! Jes, sve nas posrbise srbi, i sve je nevina CIA, koja nije mijesala svoje djaolje prste u sve ove muke koje nas zadesise. Isto kao sto se danas prikazuju emisije o njihovom djelovanju u evropi tako ce se jednog dana snimati i sto su cinjeli sa jugoslavijom, a i da se nekad konacno otkrije ko je radio na projektu usadjivanja mrznje prema srbima kod crnogorskog naroda.

  11. #61
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Koliko ima pitanja, na koja nema odgovora

    Ko je podijelio Hristchnstvo?
    Ko je podijelio Slovene?
    Ko je podijelio juzne Slovene?
    Ko je podijelio Srbe na Austriske i Turske?
    Ko je podijelio Crnogorce?


    Osmanlije sa Sultanom kao istochnim PAPOM, zadrzashe pravoslavlje narodno veselje, podijelishe hrishcane na male i jadne nacionalistichke sredine, samo se je Rusija odbranila, oni proglasishe svoga patrijaha za istochnoga PAPU, dvije sijalice upaljenje, jedna u Moskvi velika i jedna mala na Cetinje, su gorele vjekovima u kontinuitetu u istochnom dijelu, ove druge je Sultan palio po potrebi, kad je trebalo da zaustavi najezdu hrishcana sa zapada, on upali Bugarsku, Srpsku, Rumunsku, Gruzisku ili Grchku, koristi ih kao amortizere na auto, da ublazi udare kad vozi preko rupa.

    Da je bilo podjela, bilo je u cijeloj istoriji i bice ih josh, ako je Crna Gora kao 27 drzava prznata prije malo vishe od jednog vijeka, a danas ih ima skoro dvjesta priznatih i samostalnih, a za jedan vijek , ce ih biti chetiri stotine, jer su se mnogi narodi oslobodili jarma velikih imperija, grobnica naroda i narodnosti, koji umiri i koji se radjaju , hebanjem istorije, politike, religije i jezika, iz te kolektivne zapaljotke, radjaju se zdrava i bolesna djeca, koja zive ili umiru, zajedno sa jezikom i kulturom, koliko smo mi naroda i kultura sahranili na Balkanu, nashom agresivnoshcu i neposhtovanjem prava manjina.

    Na balkanskoj grobnici Hazara, Cincara, Ilira, Hungara i Germana, podizemo spomenik za pokojni Crnogoski narod, jer Crnogoci podizu spomenik za zivota, da znaju dje ce pochinut i dushom danut, pokojnika izlazemo u kapeli, saucheshce ne primamo, vjencheve objesite o qurac.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja mislim da Crna Gora treba da bude samostalna i prije svega nacionalna drzava. Mislim da je koncept gradjanske drzave ofucan i da omogucava preveliki prostor za manipulacije nelojalnim nacionalnim manjinama.
    Slovenije je nacionalna drzava, mislim da takav model moze biti idealan ako se malo bolje prilagodi nasim uslovima.
    Ne treba da bude monarhija, ali treba djelimicno u nekim proceduralno ceremonijalnim stvarima vratiti vlast nekome iz dinastije Petrovic Njegos, najbolje Borisu I direktno.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kada kazes nacionalna drzava - znajuci te od prije predpostavljam da mislis - nacionalna drzava Crnogoraca. E sad imam jedno pitanje za tebe. Kako moze Crna Gora biti nacionalna drzava Crnogoraca kad Crnogoraca ima tek nesto 250.000 ili 40% u samoj Crnoj Gori. Pa vise ima drzavljana Crne Gore u Srbiji tj 262.000 nego sto ima nacionalnih Crnogoraca u samoj Crnoj Gori? Na popisu u Srbiji tek nekih 20.000 se izjasnilo kao Crnogorci nacijom . Sa ovih 250.000 u samoj Crnoj Gori i mozda jos 50.000 u svijetu to tije 320.000 Crnogoraca nacijom. A Srba u Crnoj Gori ima 210.000 i jos ovih 200.000 u Srbiji i jos 100.000 u svijetu(i sam znas da se mnogo veci broj Crnogoraca u dijaspori iznasnjavaju kao Srbi nego kao Crnogorci nacijom) ispada da Srba u i iz Crne Gore ima oko 510.000 naspram 320.000 Crnogoraca. Po toj logici Crna Gora bi ako bi se vec postovao aspekt nacionalne drzave trebala biti prije nacionalna drzava Srba nego Crnogoraca nacijom sto ja ne mislim da je dobra ideja nego samo zelim da pokazem sav apsurd Crne Gore kao nacionalne drzave Crnogoraca koju ti zastupas.

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Janko, prvo da te pozdravim kao starog forumasa sa svih ranijih foruma.

    Vidi, ovdje grijesis jako. Po zadnjem popisu u Srbiji oko 20 000 se izjasnilo kao Crnogorci samo u Beogradu.
    U vojvodini se izjasnilo 50 000 a u ostatku Srbije nesto manje od 10 000.
    Ovaj podatak mozes lako da provjeris.

    Dakle u Srbiji je oko 80 000 onih koji su se nacionalno izjasnili kao Crnogorci.

    Demo dalje u Hrvatskoj oko 6000 po popisu, u Sloveniji oko 4 000 po popisu i u Albaniji oko 3000 po popisu.

    Sa Bosnom i Makedonijom sve skupa nas ima oko 100 000 samo u ovom regionu.

    Dodaj na to 19 627 koliko ih se izjasnilo da su po porijeklu Crnogorci u Argentini i tu dobijamo cifru od oko 120000 bez ostatka evrope USA i Kanade. Za Australiju samo jos imam podatak da broj onih kojisu se nacionano izjasnili ili po porijeklu kao u Argentini ne prelazi 1000.
    Za druge zemlja nemam podataka ali sigurno su Njemacka, Svajcarska sa ostalim evropskim zemljama plus Kanada i USA oko 50 000 kao sto si i reko i opet + ostatak juzne amerike (najvise urugvaj i cile).

    Znaci aproksimativno nas je 171 000 u diaspori od cega skoro pola odpada na Srbiju.

    Ja se na mjestima gdje imam uticaja uvjek zalazem za programe povratka slicno toke kao sto je uradila Hrvatska da svi oni koji hoce da dodju da zive u CG a naseg su porijekla to mogu da urade pod povlascenim uslovima.
    Npr. mislim da su tu velike ciljne grupe bas Crnogorci iz Vojvodine i Srbije i oni iz Latinske Amerike sa onima iz Albanije je to vec slucaj oni su jos od 1991 poceli da se doseljavaju u Podgoricu.
    Ali oaj put to treba drzava da omoguci, finansira itd.
    Ovakav pristup je dao izvanredne rezultate gdje god je primjenjivan tu se za veoma male pare rijesava problem nedostatka strucnjaka i naseljavanja slabo naseljenih zona koje imaju jake poljoprivredne potencijale.

    Ja sam zadnjih par godina obilazio uzduz i porpijeko nasu Diasporu sirom svijeta, skoro danam amjesta gdje zivi veci broj Crnogoraca gdje nisam bio i velika je manipulacija da vise jednih ili drugih. Ako gledamo sa strane kako se nacionalno izjasnjavaju daleko je vise pa cak i 2/3 onih koji su Crnogorci iz Crne Gore (Srbija je jedini izuzetak gdje je obrnuto) nemoj me ovdje pogresno shvatiti jer naravno ne govorim o tome da su svi oni suverenisti, naprotiv, najveci broj njih posebno onih koji su duze ili su rodjeni u inostranstvu je potpuno indiferentan u odnosu na to oce li CG bit suverena i tu odluku ostavljaju nama koji zivimo tamo.
    Prosle godine razgovaram sa jednim veoma, veoma istaknutim cetnickim komandantom koji od 1945 nije bio u CG vec zivi u Sao Paolu a sada ima 90 godina i kaze mi " to je vasa odluka , ja iako imam svoje misljenje nemam pravo da nista kazem povodom toga. Meni je svaka odluka dobra ako je istinska volja vas koji tamo zivite"
    eto toliko
    Last edited by JUSTICE; 27-08-05 at 21:15.

  15. #65
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Prosle godine razgovaram sa jednim veoma, veoma istaknutim cetnickim komandantom koji od 1945 nije bio u CG vec zivi u Sao Paolu a sada ima 90 godina i kaze mi " to je vasa odluka , ja iako imam svoje misljenje nemam pravo da nista kazem povodom toga. Meni je svaka odluka dobra ako je istinska volja vas koji tamo zivite"
    eto toliko
    I sta si hteo da kazes sa ovim ? Naravno da ce se svaki razuman covek postovati vecinsku volju naroda , iz ove price je mnogo bitnije da se zapitas zasto on nije video svoju zemlju od 1945 ?

  16. #66
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gromada
    Crnogorsko-srpski odnosi
    Po popisu iz oktobra 2003. godine u Crnoj Gori zivi 672.656 gradjana. U toj brojci Crnogorci cine svega 40,64%, a Srbi – 30,01%. (Bosnjaci – 9,41%, Albanci 7,09%, Muslimani 4,27%, Hrvati 1,05%. Romi samo – o,43%, mada ih ima daleko vise…).
    Дукљани и црногорски сепаратисти оће да праве државу! А у тој држави су (релативна ) МАЊИНА! По мојим проценама на следећем попису, Дукљани и црногорски сепаратисти ће бити једна од МАЊИНА у Црној Гори!
    Last edited by Homoljac_; 28-08-05 at 04:30.
    Главу дајем крајину не дајем ...

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Ja mislim da Crna Gora treba da bude samostalna i prije svega nacionalna drzava. Mislim da je koncept gradjanske drzave ofucan i da omogucava preveliki prostor za manipulacije nelojalnim nacionalnim manjinama.
    Slovenije je nacionalna drzava, mislim da takav model moze biti idealan ako se malo bolje prilagodi nasim uslovima.
    Јадно је размишљање где професионални политичар сматра (јавно, а тајно ко зна који су му разлози да овако прича) да државу треба правити само да би се је направило! Дакле, ПРАВДО ("Justice" - правда ), ти треба да пружиш одговора на питање, "шта један просечан грађанин ЦГ добија а шта губи проглашавањем независности ЦГ? ЦГ је тренутно независна држава! Шта просечан грађанин има од тога?"

    И још нешто. Зашто си себи за надимак узео страну реч?
    Главу дајем крајину не дајем ...

  18. #68
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Zashto sve drzave slave dan , nezavisnosti

    Svi slave dan nezavisnosti i slobode od tutora,
    to je nacionalni praznik u svim drzavama svijeta,
    lishe nas u Crnoj Gori, koji ne mozemo bez Staljina, Tita, Sloba i drugih arbitara sa distance,
    mozda su u nas Crnogorce ugradili daljinski upravljach,
    da nas ukljuchuju i iskljuchuju po potrebi,
    michite tog djavola, ako znate dju su vi ga turili.

    on-off CRNOGORCI
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Homoljce, vidim nijesi nista evoluiro od onih starih foruma.
    Steta sto nema one ekipe sa kojom si se nekada najvise raspravljao da ovim novim forumasima prikazu tvoje bisere i neznanje vezano za CG koje su svojevremeno provaljivao.
    Steta, ponekad se u tebi moze nazrijeti ozbiljan diskutant, ali ocito palanacko nasljedje ti ne da da mrdnes.
    Homoljac, ja nijesam politicar dome, a ponajmanje profesionalni.
    Ja licno sam za samostalnu Crnu Goru iz nacionalnih razloga, smatram da samo u slucaju samostalnosti nasa nacija se moze razvijati na pravilan nacin.
    Zajednica sa bilo kim sputava razvoj nase nacije, crkve, jezika.
    Ekonomska strana je meni potpuno nebitna, nasi stari su mnogo ljepse mogli da zive u okviru Turske, da budu mirni i poslusni vazali i raja kao tvoji Homoljci ,ali su se ipak borili za samostalnosti bez prestanka iako je to znacilo mnogo tezi i mucniji zivot.
    Nacija i drzava su iznad svegai vrijedne su svih zrtvi.
    Eto to je moj razlog i gledanje na to.
    Drugo.
    Moj nick je star 7 godina....i nikad ga nijesam mijenjao...a strana je rijec zbog toga sto u to vrijeme kada sam sam ga uzeo sam jako mnogo slusao jednu stranu grupu cija jedna pjesma dosta poznata sadrzi tu rijec,a ta pjema me je uvjek podjecala na ono sto na ovim prostorima nikada nece postojati, pravda.

    Jesi li sad srecan?

    Papa
    Last edited by JUSTICE; 28-08-05 at 15:43.

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    SHLM
    Jesi li ikad cuo za pojam Krvna Osveta? Ili individualna krivica?
    U CG je krvna osveta veoma zeznuta stvar....
    Eto toliko...

  21. #71
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    MNE
    Posts
    106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default "ko Te U Bunar BaČi, NeĆe Te Iz Njega Izvaditi" !

    Od 1918-1941 Srbija je okupirala i imala potpunu vlast u Crnoj Gori.
    Za to vrijeme Srbija nije napravila apsolutno ništa u Crnoj Gori !!
    Do 1945 U Crnoj Gori nije postojalo nijednog fakulteta, infrastrukture (struje, Telefona, Puteva...) sportskih objekata, hotela, turizma, fabrika, N I Š T A,
    N I Š T A.

    Crnogorci su sve sami izgradili poslije WW2, u zajednici sa ostalim južnim Slovenima.

    Sada, kada smo opet u zajednici sa Srbijom jasan je sunovrat Crne Gore, a jasno je da je to zbog toga što je Crna Gora u zajednici sa ovom primitivnom Državom !

    Crnogorci su najprosperitetniji period u svojoj istoriji imali onda kad su svi bili - Crnogorci !!!

    Čim Crna Gora postane samostalna, sve će civilizovane zemlje svijeta ukinuti vize za crnogorske pasoše,
    jer se svakako neće bojati, da će ih preplaviti 600 000 Crnogoraca !!!

    Crna Gora se u zajednici sa primitivnom, anticivilizacijskom, antievropskom državom Srbijom, žestoko napatila !!!

    Srbija i njena ogavna politika je Crnoj Gori oćerala hiljade i hiljade stranih turista !!!
    Za uzvrat smo dobili turiste iz Srbije koji troše 1 Euro dnevno !!!
    na more nose pare samo za sladoled !!!

    Zbog ratova Srbije za Veliku Srbiju, u Crnu Goru je stiglo 70 000 Srba izbjeglica, pa sada crnogorske partije ne mogu da pobijede u nekim gradovima, zbog toga što su crnogorski orijentisane !!!

    Crna Gora je trpjela sankcije i ogromne štete zbog zajednice sa primitivnom državom Srbijom !!!

    Dva Srbina, Milošević i general Adžić su naredili napad na Dubrovnik i Posvađali Crnogorce sa svojim susjedima Dubrovčanima na sljedećih 100 godina !!!
    To je bila čista namjera da se stanje u Crnoj Gori extremizuje i da se strasti u Crnoj Gori podignu na što veći nivo, jer nikakvog vojnog rezona nije bilo za napad na Dubrovnik !!!

    Nekoliko Stotina Crnogoraca Je Poginulo Zbog Pravljenja Velike Srbije !

    Crna Gora Je I Bombardovana Zbog Srbije !


    Srbija Ima, RaČunajuĆi I Radnike Koje Moraju Otpustiti Iz Velikh Giganata, 1 500 000 Nezaposlenih, Koji Dolaze U Crnu Goru Da Rade Za 150 Eura.
    Iz Tog Razloga U Crnoj Gori NeĆe Nikada Porasti Plate Dok Smo U Zajednici Sa Srbijom !!!

    Srbija Je I Otac I Majka Kriminalcima.
    U Srbiju Nikada Niko Za NiŠta Nije Odgovarao, Osim Neke Sirotinje.
    Sav Kriminal U Crnoj Gori Nastao Je Po Uzoru Na Srbijanski !!!

    Crnu Goru Čeka Svijetla BuduĆnost, Ukoliko Skine Sa Vrata Bolesnu DrŽavu Srbiju !!!

    Srbija I Srbi Nijesu Nikada NiŠta Dobro Uradili Za Crnu Goru !!!
    N I K A D A !!!

    Crna Gora Treba Da Bude U Zajednici Sa Evropom,
    A Ne Sa Srbijom !!!

    Crna Gora Treba Da Ostavi Nebeski Narod Da LaŽe Samog Sebe Do Besvijesti,
    Kako Je Dobar, Pametan, Plemenit, Častan !!!

    Treba Da Ih Ostavimo I Da Ne SluŠamo ViŠe Te LaŽi !!!

    Tragedija Crne Gore Je Što U Njoj Žive Maloumnici, Koji Su Povjerovali U BeskonaČno Samohvalisanje Srba I Srbije !!!
    NaŠi DomaĆi Maloumnici Vjeruju Da Je Istinito Samohvalisanje Srba !!!

    Postoji Samo Jedan Razlog Zbog Čega Crnoj Gori TeŠko Ide Zadnjih 15 Godina.
    Taj Razlog Je Čist Kao Suza I Glasi:
    Crnoj Gori Ide LoŠe Jer Je U Zajednici Sa Srbijom !

    Ukoliko Ostanemo U Zajednicu Sa Srbijom Crnu Goru Čeka Dalja Agonija I Nametanje Joj Kosmetskog I Drugih Problema Srbije !
    Želimo Li U Crnoj Gori Da Se Bavimo Kosmetskim I Drugim Problemima Srbije ?



    Dakle, Kako KaŽe Poslovica:

    "ko Te U Bunar BaČi, NeĆe Te Iz Njega Izvaditi"
    Last edited by -GRAD; 29-08-05 at 01:40.

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Janko23 ja jos cekam argumente za dinar, inflaciju, istu vjeru, velika drzava veca moc i slicno. Sto ti bi te te nema?

    A da znam, ovim Srbima uvijek fali aduta
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #73
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by -GRAD
    Od 1918-1941 Srbija je okupirala i imala potpunu vlast u Crnoj Gori.
    Za to vrijeme Srbija nije napravila apsolutno ništa u Crnoj Gori !!
    Do 1945 U Crnoj Gori nije postojalo nijednog fakulteta, infrastrukture (struje, Telefona, Puteva...) sportskih objekata, hotela, turizma, fabrika, N I Š T A,
    N I Š T A.
    Мислим да би се и самом Гебелсу згадио милионитим понављањем ових глупости...

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by konstantin
    Мислим да би се и самом Гебелсу згадио милионитим понављањем ових глупости...

    Sta je Kole, bol istina?
    A?

    Grad iznosi zivu istinu, istinu o kojoj se do skoro nije sm(j)elo zborit.

    Istina koja je svakim danom sve ocitija i koja se vise ne moze sakriti.

  25. #75
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srbija ima za cilj da uspori razvoj okolnih susjednih drzava,manipulisuci posrbljenim stanovnistvom.Najociglednij primjer je BiH i Crna Gora dje te nesrecne ******** ne shvataju da ih Srbija samo manipulise a prstom ne bi mrdnula kad bi se dogodila neka reakcija drzave kao onda u Hrvatskoj 1995 kad su svi morali pobjeci za Srbiju a i danas ih mrze izvorni Srbi iz Srbije! Dakle prava stvar za njih je da se okrenu svojoj domovini i da ne slusaju Amfiliohija i ostale..;

Page 3 of 16 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 17:45
  2. Pavel A. Rovinski: Crnom Gorom
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-10, 15:12
  3. Replies: 7
    Last Post: 13-02-10, 22:05
  4. CRNOGORCI U RUSKO-JAPANSKOM RATU
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 17
    Last Post: 04-12-09, 19:47
  5. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 09:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •