Results 1 to 25 of 25

Thread: Krvna grupa i hrana!

  1. #1
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default Krvna grupa i hrana!

    Nedavno sam procitao da na ishranu moze uticati krvna grupa!

    Da sada je ne bih kuckao sav taj text, ja vam dajem link u kome je to kratko objasnjeno (na engleskom).
    Usput, ja sam krvna grupa 0.
    Evo, sta kaze za moju krvnu grupu.

    Now if O or B eat meat, their bodies metabolize it better, and the agglutination process does not take place, or if it does, it is very minor and not life threatening. Type Os, who usually completely metabolize meat and gain all the benefits from it (with the exception of pork) are at little or no risk.

    Pa sta mislite o ovome?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Moja mama ima cijelu knjigu o ovome. Uglavnom mi se ne slaze sa onim sto ja volim da jedem, pa mi se nesto ne svidja

    I fali link
    /me 0+


    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default .......................!

    Da mi se ne moze kako pozajmit ta knjizica?

    Ja sam citao da oni sa negativnim RH faktorom (i te sam manjine pripadnik! A- ) debljaju od mlijeka i mlijecnih proizvoda. I proslog ljeta sam probao da izbacim jogurt, sireve i sladoled i moram vam priznat da je djelovalo!

    Mada je druga prica sto se to nije moglo podnijet!
    Caesar`s wife must be above suspicion

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na topiku 'Zdrava hrana', na ovom forumu, sam davno nedje postovala nesto malo opsirnije vezano za ishranu i krvne grupe (na nasem jeziku), pa kome nije 'tezina' neka potrazi. (/me nema vrIJemena ). Mada, koliko se sjecam nijesam napisala nista vezano za Rh - .. jos cu bit' optuzena da ne postujem manjine

    /me je 0+, takodje. Nama se preporucuje meso Ne znam kako ti stojis s tim, Nemoguca, ali ja bas i ne volim meso... A sto je najgore ne preporucuju nam se tjestenine ni mlijecni proizvodi (ako se dobro sjecam).. a ja zivim od toga.. Znaci sve suprotno od onoga sto bi trebalo da jedem.. Negativni efekti moje TVRDOGLAVOSTI su nazalost primjetni Moracu prec' na to meso.. qq..
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Quote Originally Posted by independent girl
    /me je 0+, takodje. Nama se preporucuje meso Ne znam kako ti stojis s tim, Nemoguca, ali ja bas i ne volim meso... A sto je najgore ne preporucuju nam se tjestenine ni mlijecni proizvodi (ako se dobro sjecam).. a ja zivim od toga.. Znaci sve suprotno od onoga sto bi trebalo da jedem.. Negativni efekti moje TVRDOGLAVOSTI su nazalost primjetni Moracu prec' na to meso.. qq..
    da potpisem i nista drugo ... apsolutno ista situacija...
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  6. #6
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    /me takodje 0+

    Najstarija krvna grupa. Mada, neke stvari se stvarno ne slazu, ne smijem jesti mlijecne proizvode, a meso da. Definitivno odstupam od pravila, a vidim nisam ni jedini
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Nultu krvnu grupu, kako se smatra, imali su ljudi lovci-sakupljači. LJudi s ovom krvnom gupom imaju prekomerno aktivan imunološki sistem, izdržljive organe za varenje i dosta kiseline u želucu. Ovi ljudi imaju potreu za intenzivnim fizičkim aktivnostima. Najčešća oboljenja su im artritis, čir i razne upale. Smatra se da su veoma korisne namirnice za ovu krvnu grupu grašak, cvekla, peršun, kupus, kelj, smokve, šljive, trešnje, maslinovo i laneno ulje, skuša, bakalar, štuka, pastrmka, govedina, jagnjetina, džigerica... Valja izbegavati gušćetinu, svinjetinu, kavijar, školjke, kikiriki, pistaći, mak, sočivo, pasulj tačkaš, pečurke, patlidžan, krompir, kupine, kokos, jagode, mandarine...

    LJudi s krvnom grupom A najčešće su se bavili odgajanjem žitarica i povrća i bili su preteče vegetarijanaca. Ova krvna grupa karakteriše osetljive organe za varenje i manjak želudačne kiseline. LJudi s krvnom grupom A treba mnogo da jedu skušu, bakalar, pastrmku, sojin sir i mleko,maslinovo i laneno ulje, kikiriki, badem, crni pasulj, sočivo, artičoke, brokoli, zeleni kupus, belio i crni luk, zelenu salatu, spanać, ljutu papriku, kajsije, jagode, borovnice, kupine, ananas, suvo grožđe... Valja da izbegavaju mesa, pistaće, pasulj tačkaš, pšenicu, patlišan, paradajz, banane, kokos, naranđe, mandrine, biber, vinsko sirće...


    Krvna grupa B je pripadala stočarima nomadima. Prvi ljudi s ovom krvnom grupom potiču iz Indije. Adaptiranmi su na mleko i mlečne proizvode, a odlikuje ih manjak želudačne kiseline i dobri organi za varenje.
    NJima odgovara hrana kao što su piletina i krto crveno meso , riba i plodovi mora, jaja, sir, jogurt, mleko, pasulj tačkaš, cvekla, brokoli, kupus, kelj, pečurke, patlidžan, paprika, šargarepa, karfiol,banane, grožđe, šljive... Ne savetuje im se da jedu slaninu, svinjetinu, pačetinu, školjke, hobotnice, tofu, lešnik, kokiriki, susam, artičoke, avokado, bundeve, rotkve, paradajz, kokosov orah, urme, nar, cimet, biber...


    Krvna grupa AB spada u najmlađe krvne grupe, a nastala je stapanjem krvnih grupa A i B. Ovi ljudi imaju osetljive organeza varenje i tolerantan imuni sistem.
    Za ovu krvnu grupu veoma korisne su namirnice jagnjetina, ovčetina, zečetina, ćuretina, tuna, oslić, sardela, pastrmka, meki sir, feta, kozji sir i mleko, kisela pavlaka, jogurt, tofu, maslinovo ulje, kesten, kikiriki, cvekla, maslačak, krastavac, patlidžan, trešnje, smokve, kivi, grejp, šljive, limun, ren, peršun, proso, zob, raž...
    LJudi s ovom krvnom grupom treba da izbegavaju puter, parmezan, lešnik, mak, badem, suncokret, kukuruz, avokado, paprike, rotkvice, masline, banane, urme, naranđe, biber, crvenu papriku..
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by independent girl
    Nultu krvnu grupu, kako se smatra, imali su ljudi lovci-sakupljači. LJudi s ovom krvnom gupom imaju prekomerno aktivan imunološki sistem, izdržljive organe za varenje i dosta kiseline u želucu. Ovi ljudi imaju potreu za intenzivnim fizičkim aktivnostima. Najčešća oboljenja su im artritis, čir i razne upale. Smatra se da su veoma korisne namirnice za ovu krvnu grupu grašak, cvekla, peršun, kupus, kelj, smokve, šljive, trešnje, maslinovo i laneno ulje, skuša, bakalar, štuka, pastrmka, govedina, jagnjetina, džigerica... Valja izbegavati gušćetinu, svinjetinu, kavijar, školjke, kikiriki, pistaći, mak, sočivo, pasulj tačkaš, pečurke, patlidžan, krompir, kupine, kokos, jagode, mandarine...

    Pazite ovaj kastig ...

    Od ovoga sto bi trebalo:
    grašak - ok, jedem
    cvekla - ok, jedem
    peršun - ne podnosim
    kupus- ne podnosim
    kelj - ne podnosim
    smokve - nije da volim, ali mogu
    šljive - nije da volim, ali mogu
    trešnje - obozavam
    maslinovo i laneno ulje - nije da volim, ali mogu
    skuša - ne podnosim
    bakalar - ne podnosim
    štuka - ne podnosim
    pastrmka - ne podnosim
    govedina - nije da volim, ali mogu
    jagnjetina - tesko
    džigerica - samo ako mora


    Od ovoga sto NE bi trebalo:
    gušćetinu - svejedno mi je, ali jedem
    svinjetinu - svejedno mi je, ali jedem
    kavijar - ne podnosim
    školjke - ne podnosim
    kikiriki - obozavam
    pistaći - svejedno mi je, ali jedem
    mak - svejedno mi je, ali jedem
    sočivo - ne podnosim
    pasulj tačkaš - ne podnosim
    pečurke - ne podnosim
    patlidžan - ne podnosim
    krompir - svejedno mi je, ali jedem
    kupine - obozavam
    kokos - obozavam
    jagode - obozavam
    mandarine - obozavam
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by independent girl
    Nultu krvnu grupu, kako se smatra, imali su ljudi lovci-sakupljači. LJudi s ovom krvnom gupom imaju prekomerno aktivan imunološki sistem, izdržljive organe za varenje i dosta kiseline u želucu. Ovi ljudi imaju potreu za intenzivnim fizičkim aktivnostima. Najčešća oboljenja su im artritis, čir i razne upale. Smatra se da su veoma korisne namirnice za ovu krvnu grupu grašak, cvekla, peršun, kupus, kelj, smokve, šljive, trešnje, maslinovo i laneno ulje, skuša, bakalar, štuka, pastrmka, govedina, jagnjetina, džigerica... Valja izbegavati gušćetinu, svinjetinu, kavijar, školjke, kikiriki, pistaći, mak, sočivo, pasulj tačkaš, pečurke, patlidžan, krompir, kupine, kokos, jagode, mandarine...
    Napraviste lexikon od ovog topika. :razz:

    Korisne namirnice:

    grashak - obozhavam
    cvekla - smislit' je ne mogu
    pershun - ni njega isto
    kupus - pi pi pi
    kelj - 4 x pi
    smokve - mogu procj'
    sljive - i one isto
    treshnje - obozhavam
    maslinovo i laneno ulje - samo za sunchanje
    skusha - pi
    bakalar - i to isto
    shtuka - opet pi
    pastrmka - pi x 2
    govedina - ne volEm
    jagnjetina - ni nju
    dzigerica - nju josh manje

    Izbjegavati:

    gushchetinu - bljak
    svinjetinu - josh vecji bljak
    kavijar - opet bljak
    shkoljke - njam njam njam njam njam
    kikiriki - mmmmmmm njam njam
    pistacji - i njam i nenjam, kako kaT
    mak - njup njup
    sochivo - obozhavam
    pasulj tachkash - ni za lijek, koji goDJ da je u pitanju
    pechurke - mrzim ih, pogotovo kad moram da ih "cheprkam" iz pizze
    patlidzan - i njega isto
    krompir - mozhe procj'
    kupine - obozhavam
    kokos - ne
    jagode - bez shlaga
    mandarine - pojedem KG iz cuga


    p.s. Samo vas molim da me zaobidjete sa onim "Ne zbori se PI za hranu". Hvala. ;-)
    Last edited by kIkICa; 23-08-05 at 04:08.



    Mademoiselle.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Ja samo ne mogu da vjerujem da konacno naidjoh na nekoga koje slicnog ukusa kad je hrana u pitanju - narocito riba i pecurke
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Knjiga dr. Petera J. D'Adama: Četiri krvne grupe za četiri načina prehrane (dobro zdravlje, dug život i idealnu težinu)

    Preporuchena ishrana prema krvnim grupama:


    "Ljudi krvne grupe 0 su lovci. Izraziti su mesožderi sa jakim probavnim traktom, preaktivnim imunološkim sistemom i neprilagodljivi su na promjene prehrane i životne sredine. Najbolja reakcija na stres trebala bi nulašima biti intenzivna fizička aktivnost. Da bi ostali vitki i jaki, zahtijevaju vrlo djelotvoran metabolizam. Krvna grupa 0 cvjeta na intenzivnoj fizičkoj aktivnosti i bjelančevinama životinjskog porijekla. Uspjeh prehrane za ovu krvnu grupu ovisi o jedenju mesa, peradi i ribe koji su nemasni i nezatrovani hemikalijama. Mliječni proizvodi i žitarice ovoj krvnoj grupi se ne preporučuju.

    Osnovni činilac mršanja je ograničavanje mahunarki, žitarica, hljeba, leće i graha. Glavni činilac debljanja za ovu krvnu grupu je gluten, koji se nalazi u pšeničnim klicama i proizvodima od integralne pšenice. Osim toga, važan činilac debljanja je nedostatak joda, povezan sa radom štitnjače. Utvrđeno je, naime, da pripadnici 0 krvne grupe naginju niskoj razini hormona štitne žlijezde, što dovodi do stanja koje se zove hipotiroidizam. Simptomi su mu zadržavanje tekućine, opadanje mišića, umor i debljina.

    Na listi preporučljive hrane nalaze se nemasna govedina, janjetina, teletina, ali i bizon. Neutralno meso su piletina, puretina, patka, fazan, jarebica i meso kunića. Totalno izbjegavati svinjetinu. Od svih morskih plodova ljudi 0 krvne grupe moraju izbjegavati haringu, hobotnicu, lososa, morsku mačku, riblju ikru, soma i šarana. Strogo ograničiti mliječne proizvode i jaja, grah, integralne pšenične proizvode i tjesteninu. Preporučuje se uzimanje povrća (osim kupusa, prokulica, karfiola i gorušice), koštunjavog voća, dok su dinje, jagode, kupine, kokosov orah, mandarine i narandže zabranjeno voće.

    Želite li se pridržavati ovog načina ishrane, a nulta ste krvna grupa, morat ćete naprasno postati antialkoholičari. Jedina preporučena pića su soda voda i mineralna voda, vino i pivo nalaze se na popisu neutralnih namirnica (koje se pri mršanju moraju izbaciti), dok su kafa, čaj, gazirana i žestoka pića na popisu "ne diraj" i "ne pomišljaj".

    Osim toga, morat ćete često i intenzivno vježbati. Osim što poboljšava fizičku kondiciju, vježbanje je najbolji način suprotstavljanja stresu kod ljudi čija je krvna grupa 0. Savjetuje vam se da, ako ne volite vježbanje - plešete. I to tri puta sedmično po 40 do 60 minuta. "
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    D'Adamo ljude sa krvnom grupom A svrstava u red uzgajivača. Oni su vegetarijanci sa osjetljivim probavnim traktom, ali i izdržljivim imunološkim sustavom. Dobro se prilagođavaju ustaljenim uvjetima prehrane i životne sredine i ljudi su koji najbolje reagiraju na stres umirujućim djelovanjem. Krvna grupa A zahtijeva biljnu prehranu da bi ostala vitka i produktivna.

    Uzgajivačima je, da bi mršali, neophodno potpuno izbaciti meso, koje želučana kiselina kod ove krvne grupe jako teško probavlja. Meso koje je na popisu neutralnog je kokošije, piletina i puretina, dok se sve druge vrste mesa moraju strogo izbjegavati. Ljudi krvne grupe A mogu jesti ribu i morske plodove u umjerenim količinama do četiri puta nedjeljno, ali moraju izbjegavati bijelu ribu. Mlijeko je na listi stvari koje apsolutno treba izbaciti, mijenjajući ga sojinim mlijekom i sirom, dok su jogurt, kefir i neki sirevi (feta, farmer, koziji, mozzarella i ricota) na popisu neutralnih proizvoda. Sve ostalo (uključujući i sladoled) - van!

    Za krvnu grupu A koštunjavo voće i sjemenke su dobra nadopuna za prehranu. Bučine sjemenke, kikiriki i maslac od kikirikija su na listi jako dobro, dok su na listi izbjegavati brazilski i indijski orah, te pistacije. Krvnoj grupi A odgovaraju proizvodi od žitarica i preporučava im se korištenje integralnih žitarica. Izuzetak je pšenica, koju treba izbjegavati u svim oblicima.

    Povrće koje je neophodno izbjegavati su gljive, krompir, kupus, masline, paprike, patlidžan i paradajz. Savjetuje se da krvna grupa A konzumira artičoke, bamju, blitvu, brokule, kelj, luk, mrkvu i špinat. Od voća izbjegavati banane, dinje, mandarine, mango, narandže i kokosov orah. Umjesto toga jesti ananas (jako dobar za mršanje), borovnice, kupine, grejp, limun, marelice, smokve, šljive, trešnje i višnje. Za razliku od 0, krvna grupa A može piti kafu i crno vino. Ostatak alkohola, gaziranih pića i mineralna voda strogo su zabranjeni.

    Krvnoj grupi A savjetuje se joga ili meditacija, izotoničke vježbe poput hodanja, plivanja ili vožnje bicikla preporučene su fizičke aktivnosti. Na listi sportova za postizanje kondicije i linije su tai chi, sve borilačke vještine, usporeni aerobik ili rastezanje. Ako vam je sve to dosadno - igrajte golf i to tri puta sedmično po 60 minuta.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Ljudi krvne grupe B su uravnoteženi, sa jakim imunološkim i izdržljivim probavnim sustavom. Oni su sretnici sa najfleksibilnijim izborom prehrane, mljekožderi su i imaju najbolju reakciju na stres - kreativnost. Da bi ostali vitki, zahtijevaju ravnotežu između fizičke i mentalne aktivnosti.

    Najveći činilac debljanja za ovu krvnu grupu su kukuruz, heljda, leća, kikiriki i sezamove sjemenke. To apsolutno izbaciti! Zanimljiv je izbor mesa: ljudi krvne grupe B trebali bi se hraniti divljači, janjetinom, kunićevim mesom i ovčetinom, dok su guska, kokoš, patka, pile i svinjetina zabranjeni. Krvna grupa B je jedina koja može u potpunosti uživati u mliječnim proizvodima, ali bi ipak trebali izbjegavati američke sireve i sladoled.

    Za poticanje pravilne probave u prehranu bi se trebalo uvesti maslinovo ulje, dok apsolutno treba izbjegavati sezamovo, suncokretovo i kukuruzno ulje. Većina koštunjavog voća i sjemenki nije preporučljiva za ovu krvnu grupu, tako da ih je najbolje sve izbaciti iz ishrane. Izbaciti bijelo brašno i umjesto njega uvesti rižino ili zobeno brašno. Od povrća izbjegavati kukuruz, masline, paradajz i rotkvicu, od voća indijsku smokvu, kokosov orah i nar. Sve ostalo - navali! Izbjegavati alkohol, mineralnu vodu i gazirana bezalkoholna pića.

    Osobama krvne grupe B odgovaraju vježbe koje nisu ni pretjerano intenzivne ni u potpunosti namijenjene mentalnom opuštanju. Idealne su one koje uključuju i druge ljude, poput planinarenja, izleta, manje agresivnih borilačkih vještina, tenisa i aerobika. Grupi B odgovaraju košarka i skvoš. Opuštajte se jogom i to hatha jogom dva puta sedmično po 45 minuta.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Najmlađa krvna grupa AB i njeni nosioci još uvijek su nepoznanica. Predstavljaju, zapravo, moderan spoj krvnih grupa A i B sa kameleonskim reakcijama na promijenjene uslove života, sredine i prehrane. Imaju osjetljiv probavni trakt, ali izrazito otporan imuno-sustav. Najbolje reagiraju na stres duhovno, sa fizičkim poletom i kreativnom energijom.

    Kada se radi o debljanju, ljudi krvne grupe AB odražavaju spoj naslijeđa svojih gena krvnih grupa A i B. Da bi smršali, moraju ograničiti meso, odnosno jesti male količine nadopunjene povrćem. Od jestivog mesa preporučuje im se janjetina, meso kunića i ovčetina, dok su sve ostale vrste mesa zabranjene. Zato prehranu mogu upotpunjavati velikim brojem riba i morskih plodova, s tim da moraju izbjegavati jegulje, jastoga, kamenice, rakove, škampe i žabe.

    Od krvne grupe B naslijedili su pravo da uzimaju mlijeko i mliječne proizvode, a posebno im odgovaraju prerađeni proizvodi tipa jogurta, kefira, niskokaloričnog vrhnja. Izbjegavati moraju puter, punomasno mlijeko, američke sireve i sladoled. Od ulja im odgovara samo maslinovo.

    Mogu jesti žitarice, pa čak i pšenicu, samo u ograničenim količinama. Izbjegavati kukuruzni kruh i peciva. Ishrana rižom krvnoj grupi AB odgovara mnogo više nego ishrana tjesteninom, mada ni tjestenina nije u potpunosti zabranjena. Od povrća izbjegavati gljive, grah, kukuruz, masline, paprike i rotkvice, a od voća banane, kokosov orah, mango, narandže, smokvu i šipak.

    Najbolja tjelovježba za krvnu grupu AB je chi chuan ili tai chi, kaže D'Adamo, te sve vježbe sa "laganim i produhovljenim kretnjama".
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Eto takoC, prenijeh ono sto sam ranije postovala.

    A, da osnujemo nevladinu org. 'Nulashi'

    Ja ne jedem gotovo nista od ribe, ali zato obozavam pecurke (kad su fino spremljene) I da, ne postoji nista gore od jagnjetine i dzigerice!!!!!! :mad:
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Moze moze njabrojniji smo definitivno
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  17. #17
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Napraviste lexikon od ovog topika. :razz:
    pa da se i ja upisem i prikljucim klubu


    Korisne namirnice:

    grashak - obozavam
    cvekla - obozavam
    pershun - moze da prodje
    kupus - moze da prodje
    kelj - volim
    smokve - volim
    sljive - volim
    treshnje - volim
    maslinovo ulje - volim
    laneno- nijesam probala
    skusha - volim
    bakalar - volim
    shtuka - volim
    pastrmka - obozavam
    govedina - mrzim
    jagnjetina -nju tek mrzim
    dzigerica - nju najvise mrzim

    Izbjegavati:

    gushchetinu - ne volim
    svinjetinu - moze da prodje
    kavijar - ako bas mora
    shkoljke - volim
    kikiriki - obozaVAM
    pistacji -obozavam
    mak - moze da prodje
    sochivo - svejedno
    pasulj tachkash - samo kad moja mama spremi
    pechurke - obozavam
    patlidzan - samo kad moja mama spremi
    krompir - obozavam
    kupine - obozavam
    kokos - obozavam
    jagode -obozavam
    mandarine - obozavam
    Kako Vaša bolest ?

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Hahahaha... djevojke, ja obrcem tu za nas 4... i zdrav zivot koji vodimo
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo i ja makar cemo znati na koja vrata da zakucamo za ne daj boze
    Kako Vaša bolest ?

  20. #20
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Cek cek, evo i mene. Imam dosta slican ukus kao i ostale 0 grupe.

    Od ovoga sto bi trebalo:
    grašak - obozavam
    cvekla - slabo, ali jedem
    peršun - slabo, ali jedem
    kupus- slabo, ali jedem
    kelj - ne podnosim
    smokve - nisam ljubuitelj, ali se ne bunim (slabo ih kad jedem)
    šljive - nisam ljubuitelj, ali se ne bunim (slabo ih kad jedem)
    trešnje - obozavam
    maslinovo i laneno ulje - ne podnosim
    skuša - nisam jeo
    bakalar - moze proc
    štuka - nisam jeo
    pastrmka - ne podnosim
    govedina - ne podnosim
    jagnjetina - ne podnosim
    džigerica - moze!


    Od ovoga sto NE bi trebalo:
    gušćetinu - nisam probao
    svinjetinu - moze
    kavijar - nisam jeo
    školjke - moze
    kikiriki - obozavam - tamanim!
    pistaći - moze
    mak - u kiflicama, a to obozavam
    pasulj tačkaš - pasulj ko pasulj, moze.
    pečurke - moze
    patlidžan - ne podnosim
    krompir - tamanim
    kupine - obozavam
    kokos - obozavam
    jagode - obozavam
    mandarine - obozavam

    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  21. #21
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bih trebala da jedem sve ono sto inace ne volim, i da ne jedem ono sto volim i jedem. veazi!
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Da imas problema sa zdravljem ili linijom, mozda bi i razmislila o tome.. Ili da mozda zelis da ostanes zdrava sto duze?
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  23. #23
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    do sad nikakvih problema nisam imala ni sa zdravljem ni sa linijom tako da ne vidim zasto bih podvrgavala sebe nekom mazohistickom chinu kakav je jesti nesto sto ne volis samo zato sto nekakava knjiga kaze da treba tako.

    ima jedna izreka kod naseg naroda "ne jedi, ne pij, kuku njemu sto mu bi?!"
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Ima da zivimo 100 god!
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    zemlja Dembelija
    Posts
    201
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by

    LJudi s krvnom grupom [color=royalblue
    A [/color]najčešće su se bavili odgajanjem žitarica i povrća i bili su preteče vegetarijanaca. Ova krvna grupa karakteriše osetljive organe za varenje i manjak želudačne kiseline. LJudi s krvnom grupom A treba mnogo da jedu skušu, bakalar, pastrmku, sojin sir i mleko,maslinovo i laneno ulje, kikiriki, badem, crni pasulj, sočivo, artičoke, brokoli, zeleni kupus, belio i crni luk, zelenu salatu, spanać, ljutu papriku, kajsije, jagode, borovnice, kupine, ananas, suvo grožđe... Valja da izbegavaju mesa, pistaće, pasulj tačkaš, pšenicu, patlišan, paradajz, banane, kokos, naranđe, mandrine, biber, vinsko sirće...

    Sto se zeludacne kisjeline tice nije tacno da je A grupa ima manjak. Svaki put kad povracam 2 l ide na ono zbog cega povracam, a 3 l na zeludacnu kisjelinu
    a sto se voljenja i ne voljenja tice, pa volim ovo voce sto ne bih trebala da volim, a ne volim luk koji navodno volim i tako...
    Don Kihot mi je predak!!! Stalno me napadaju neke vetrenjace. Upravo smisljaju zavjeru protiv mene!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zdrava hrana :)
    By independent girl in forum Gastronomija
    Replies: 66
    Last Post: 16-07-07, 02:16
  2. Nesto malo na temu hrana [3 kom ~300K]
    By Chegevara in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 1
    Last Post: 12-08-04, 22:33
  3. Ideologija - folklor: 1:2 (tip 2)
    By Aelita in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 30-04-04, 17:23
  4. „POBJEDA” SAZNAJE: SNP I GRUPA ZA PROMJENE NA ISTOM ZADATKU
    By Guzlar in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 03-04-04, 01:32
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 17:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •