Page 104 of 171 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154 ... LastLast
Results 2,576 to 2,600 of 4251

Thread: Ateizam

  1. #2576
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    znam, znam da nemam autoriteta jer onakve stvari bi se trebalo odma brisati, ali nije predvidjeno pravilnikom pa nam ostaje da se nasmijemo.

  2. #2577
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post

    ...
    Dešava se i prvi i drugi slučaj.

    1. Naprimjer: Zemlja u centru univerzuma (Aristotel) , Sunce u centru univerzuma (Aristah, Kopernik), Nema centra univerzuma
    To se dešava kod revolucionarnih otkrića

    2. Se dešava kod unapređenja i proširenja postojećih teorija

  3. #2578
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Adem je jedno vrijeme hodao sam, bez žene, po Džennetu. Jednom je zaspao, a kada se probudio, pored glave bila mu je žena koju je Allah stvorio od njegovog rebra. On je upitao: "Ko si ti?", pa mu je odgovorila: "Žena." Rekao je: "Zašto si stvorena?" Ona je kazala: "Da ti nađeš smiraj kod mene." Gledajući sve što on zna, meleci su mu rekli: "Ademe, kako joj je ime?" "Hava" - odgovorio je on. Oni su upitali: "Zašto Hava?" On je
    odgovorio "Jer je stvorena od nečega živog!" - I Mi rekosmo: "O Ademe, živite ti i žena tvoja u Džennetu i jedite u njemu gdje god želite, ali se ovome drvetu nepribližujte, pa da time nepravdu učinite!" "Ali, šejtan ih navede na grijeh da zbog njega (drveta) posrnu, i izvede ih iz onoga u čemu su bili!" "Siđite!" - rekosmo Mi"Jedni drugima ćete neprijatelji biti, do određenog vremena vaše je boravište i uživanje neko vrijeme!"Obavještavajući o onome čime je počastio Adema, Allah Uzvišeni kaže da je On, dž.š., naredio melecima da mu se poklone, što su oni i učinili, izuzev Iblisa, te da mu je dao da stanuje u Džennetu gdje hoće i da u udobnosti i izobilju tamošnjem jede što hoće i gdje hoće. Ostatak priče znate, eto tako mi stadosmo nogom na našu planetu...
    Last edited by Ibn Sinan; 21-06-10 at 11:07.

  4. #2579
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Reci nam kako to da imamo po jedan par rebara manje od zena, a ja sam na primjer neozenjen i jos mi od rebra ne napravise zenu? Kad je naprave da li ću imati 3 ili cetiri rebra manje od moje zene?

  5. #2580
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ibn Sinan View Post
    Adem je jedno vrijeme hodao sam, bez žene, po Džennetu. Jednom je zaspao, a kada se probudio, pored glave bila mu je žena koju je Allah stvorio od njegovog rebra. On je upitao: "Ko si ti?", pa mu je odgovorila: "Žena." Rekao je: "Zašto si stvorena?" Ona je kazala: "Da ti nađeš smiraj kod mene." Gledajući sve što on zna, meleci su mu rekli: "Ademe, kako joj je ime?" "Hava" - odgovorio je on. Oni su upitali: "Zašto Hava?" On je
    odgovorio "Jer je stvorena od nečega živog!" - I Mi rekosmo: "O Ademe, živite ti i žena tvoja u Džennetu i jedite u njemu gdje god želite, ali se ovome drvetu nepribližujte, pa da time nepravdu učinite!" "Ali, šejtan ih navede na grijeh da zbog njega (drveta) posrnu, i izvede ih iz onoga u čemu su bili!" "Siđite!" - rekosmo Mi"Jedni drugima ćete neprijatelji biti, do određenog vremena vaše je boravište i uživanje neko vrijeme!"Obavještavajući o onome čime je počastio Adema, Allah Uzvišeni kaže da je On, dž.š., naredio melecima da mu se poklone, što su oni i učinili, izuzev Iblisa, te da mu je dao da stanuje u Džennetu gdje hoće i da u udobnosti i izobilju tamošnjem jede što hoće i gdje hoće. Ostatak priče znate, eto tako mi stadosmo nogom na našu planetu...
    Jel ovo kuran ili biblija
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  6. #2581
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kuran...ali je slično.

  7. #2582
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ibn Sinan View Post
    Kuran...ali je slično.
    Hahahahhaha, mnogo slicno, kao da je prepisivano, i cisto malo izmijenjeno da ne bi profesor vidio da je isto.

    Da ne mislis da napadam islam i kuran, da me ne bi kleo ovuda, znas li onda ko napisa bibliju? Od cega je biblija prepisana?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  8. #2583
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa Kuran je nastavak objave i poslednja knjiga, iako ovi nazovihrišćani to neće da priznaju.

  9. #2584
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Reci nam kako to da imamo po jedan par rebara manje od zena, a ja sam na primjer neozenjen i jos mi od rebra ne napravise zenu? Kad je naprave da li ću imati 3 ili cetiri rebra manje od moje zene?
    Bićeš bez rebara i kičme...

  10. #2585
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ođe ljudi često griješe. Ne mijenja se individualna jedinka ako se naglo promijeni sredina, nego nagla promjena sredine eliminiše 98% populacije a ostavlja 2% jedinki koje su svo vrijeme bile drukčije. U sljedećoj generaciji su svi drukčiji. Eto ti evolucija u 2 rečenice.
    M.
    Prvo i prvo, govorimo o razlicitim situacijama. Sredina se ne mijenja uvijek toliko drasticno da automatski otpise 98% populacije, niti evolucija uvijek cini te skokove u drasticne promjene. Ne bih se usudio da tvrdim da mi (homo sapisensi) ne evoluiramo. Mozda ne evoluiramo u najklasicnijem smislu, ali se neka jako fina, diskretna evolucija ipak desava. Makar na polju razvoja korteksa. Svedoci smo i te 'fine' evolucije. Ova prica se vise uklapala u Monino pitanje, zato sam je pricao.
    Drugo, to sto govorimo o razlicitim varijacijama evolucije ne znaci da je jedan aspekt tacan, a drugi ne. Jednostavno za razlicite situacije vaze razlicita evoluciona pravila.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  11. #2586
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ЗАШТО КАО НАУЧНИК ВЕРУЈЕМ У БОГa- 2 доказа



    А. Креси Морисон, председник Академије наука у Њујорку

    Налазимо се тек на почетку научне ере, па ипак већ свако ново сазнање и откриће пружа нам нов доказ да је наш свет дело стваралачке Премудрости. Вера се тако доказује науком. При сваком кораку научник осећа да је ближи Богу. Што се мене тиче, ја сам нашао у науци седам важних доказа који ме учвршћују у вери.

    1. Математика ми даје први и необорив доказ.

    Овај доказ можете и ви практично проверити. Ставите у џеп десет плочица означених од један до десет и добро их измешајте. Сад покушајте да их вадите редом почев од броја један до броја десет и то тако да извађен комад сваки пут вратите у џеп и поново измешате с другима.

    Математички има вероватноће један према десет да први пут извадите комад број један. Затим, да ћете после броја један нзвадити број два, вероватноћа је један према сто. А да ћете једно за другим извући један, два и три, вероватноћа је један према хиљаду. Што се тиче могућности да извадимо по реду, једно за другим свих десет комада, ту постоји вероватноћа један према 10 милијарди! Фантастична цифра, зар не?

    Ако ово размишљање применимо на услове потребне за појаву живота на земљи, мораћемо признати да је, математички говорећи, немогуће да се сви ти услови пуким случајем јаве у одговарајућој размери.

    Први услов: земља се окреће око своје осовине брзином од 1600 км. на сат, како је израчунато на екватору. Предпоставимо да њено окретање постане десет пута спорије. Десило би се да би дани постали десет пута дужи и сунчева топлота спалила би сву вегетацију, а што би остало у животу смрзло би се за време десет пута дужих ноћи.

    Други услов нашег опстанка: Сунце, извор нашег живота, има површинску температуру од 5500°. А Земља је на тачно толиком одстојању од Сунца да оно може да нас греје само онолико колико нам је потребно. Када би нам Сунце давало само половину својих зрачења, ми бисмо се смрзли. А када бисмо их примали за један и по пут више, били бисмо спржени.

    Што се тиче годишњих доба знамо да су она последица нагиба земљине осовине чији је угао 23°. Ако овај нагиб не би постојао, испаравање мора ишло би само у два правца: север и југ. И ледени континенти гомилали би се постепено на два пола.

    Месец, наш сателит, регулише плиму и осеку мора. Замислите да се Месец приближи на 80.000 км. до Земље. Тада би два пута дневно вода плавила све континенте.

    Ове чињенице, поред многих других, доказују да нема ни један према много милијарди вероватноће за појаву живота на нашој планети да је појава живота зависила од случаја...

    2. Други доказ ја налазим у самим средствима којима располаже живо биће да би живело. И овде се јавља Премудрост Која је све предвидела.

    Човек још није проникао у тајну живота. Он не зна шта је живот. Живот нема ни тежине ни димензије. Па ипак, какву силу он има! Нежан корен биљке, развијајући се, може да расцепи и најтврђу стену. Живот је освојио ваздух, земљу и воду. Он је укротио елементе, он је приморао материју да се разлаже и да поново сједињује своје састојке. Живот је вајар који је дао свему облик. Живот је уметник који је насликао лишће и дао боју цвећу. Живот је музичар који је научио птице песмама љубави и инсекте дозивима. Живот је савршен хемичар који је дао укус воћу и поврћу и мирис ружама. Са угљеником и водом живот је створио шећер. Он је такође створио шуму и ослободио кисеоник који пружа животињама дах живота.

    Погледајте кап протоплазме*. Провидна, готово невидљива она је способна да се креће црпећи своју снагу од Сунца. Ова јединствена ћелија, ова слузава капљица садржи клицу живота која ће дати живот свима бићима, великим и малим. Она је моћнија од нашег растиња, наших животиња, свих наших народа, јер од ње произилази сав живот.

    Природа није створила живот. Стене које пржи сунце и мора без соли немајући потребних услова за појаву живота, нису могли дати живот. Па ко је онда створио живот на земљи?
    Сваки човјек је - мали бог у блату.

  12. #2587
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A ja nemam pametnija posla nego da se raspravljam sa vama
    Idem malo do Budve i Dubrovnika. Zelim vam lijep ostatak dana i uzivajte u vasoj drugorazrednoj bljutavoj teoriji u koju vjerujem isto koliko u mogucnost da cu sjutra poci na mars. Pozdrav!

  13. #2588
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    A ja nemam pametnija posla nego da se raspravljam sa vama
    Idem malo do Budve i Dubrovnika. Zelim vam lijep ostatak dana i uzivajte u vasoj drugorazrednoj bljutavoj teoriji u koju vjerujem isto koliko u mogucnost da cu sjutra poci na mars. Pozdrav!
    Bolje bi ti bilo da uzmes da ucis anatomiju Osim ako nisi slagala da si student medicine, a siguran sam da jesi.

    Bitno je da je odlazak do Bd i Du prvorazerdni dogadjaj. Iskreno, koliko imas godina, kad ti je odlazak do tamo vrh vrhova? I to jos po ovoj kisurini
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  14. #2589
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emanuil View Post
    ... Па ко је онда створио живот на земљи?
    Sve manje mi je neophodno da vjerujem a sve više znam ko je stvorio život na zemlji ali me muči kako je tačno i precizno "gospodin" to izveo?
    Osnovne crte toga što smatram najbižim nekoj "apsolutnoj Božjoj istini" sam ispričao u ranijoj poruci na ovoj temi...
    https://forum.cdm.me/showthread.php?p=1688635

    Možda će čovjek nekada biti sposoban da srcem potpuno osjeti i umom spozna Boga.
    Davno si rekao riječi oca Serafima Rouza da će "Bog biti u umu i srcu modernog čovjeka"
    Izgleda mi veoma logično.
    Nauka je "Bog u umu" a moralna i religiska shvatanja "Bog u srcu" modernog čovjeka.
    Last edited by septembar; 21-06-10 at 15:33.

  15. #2590
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Ne bih se usudio da tvrdim da mi (homo sapisensi) ne evoluiramo. Mozda ne evoluiramo u najklasicnijem smislu, ali se neka jako fina, diskretna evolucija ipak desava. Makar na polju razvoja korteksa. Svedoci smo i te 'fine' evolucije.
    Naravno da evoluiramo i ima se jasan dokaz da su ljudi sad znatno visociji, i nose znatno veći broj cipela iako se nije bas nista drasticno promijenilo niti visinu od roditelja nasljedjujemo drugacije.

  16. #2591
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Naravno da evoluiramo i ima se jasan dokaz da su ljudi sad znatno visociji, i nose znatno veći broj cipela iako se nije bas nista drasticno promijenilo niti visinu od roditelja nasljedjujemo drugacije.
    Kriva je evolucija ili razni aditivi,konzervansi...hemija kojom se kljukamo za zdravi i dugovječni život...

    Skoro jedan dan sam prelistavao neki ženski časopis, tu ima i dio za mame i bebe...pa u vezi hrane i neki savjeti kako se brinuti o bebi. Života mi zapitao sam kako je svijet opstao do unazad desetak godina kada razni naučnici otkriše šta je sve štetno,da ne kažem pogubno. Pa čak i bijeli luk je ni manje ni više nego kancerogen...da sve ide u PM!

    Jednom prilikom sam se hvalio jednom tipu kako je jedan od mojih predaka doživio 104 godine. A tip iz Pljevalja me prosto rečeno patosira, da je njegova baba prebacila najmanje 15 godina stotu godinu, tačnu godinu rođenja nisu znali, već po nekom događaju koji se uzgred spominjao su zaključili da je najmanje 115 godina doživjela. Da ironija bude veća nebi umrla ni tada da nije krenula pješka pud Podgorice da posjeti neke svoje rođake. Sirota baba se za smjeli put odlučila u sred zime, godine su ipak učinile svoje i smrzla se u snijegu. Našli su je jedno 40km daleko od kuće.

    Siguran sam da baba nije znala šta je salama,pašteta ili viršla...nego skorup,mlijeko,meso...neke stavri nisu rezultat evolucije.

    Sada za pojedinu djecu od 13 godina nisi siguran da nemaju 25... HIBRIDI!

  17. #2592
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To ti je isto druze moj evolucija i prirodna selekcija. I moj djed je zivio 106 godina i nije ga gleda dokrora osim nekakvog koji bio ka i on doktor pa ga krpio kad je ranjavan po Rovcima u komite. Tada su slabasni i bolesni brzo umirali, a oni koji pretekli bas se nazivjeli.

  18. #2593
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Bolje bi ti bilo da uzmes da ucis anatomiju Osim ako nisi slagala da si student medicine, a siguran sam da jesi.

    Bitno je da je odlazak do Bd i Du prvorazerdni dogadjaj. Iskreno, koliko imas godina, kad ti je odlazak do tamo vrh vrhova? I to jos po ovoj kisurini

    Hvala ti na savjetu tata Naravno da nisam slagala jer nemam apsolutno nikakvog razloga, kao da je to ustvari nesto nedostizno?! Ali ipak laska mi da mislis da je to neka posebna privilegija Ovo mi je dovoljno da vidim kako tacno procjenjujes.

    Sto su sad bitne moje godine? Posjecivanje osoba koje nisi dugo gledala je provrazredni dogadjaj, setanje obalom...? I to sa roditeljima? Tebi mozda jeste, vidis meni nije, cak mi pricinjava mentalnu satisfakciju. Kad bi 3 godisnja doba bila samo jesen i kisa(i jedno ljeto ), ne bi me srecnije bilo.

    Nije mi jasno kako je povrsni naucnik poput Ajnstajna mogao da vjeruje u Boga? Steta sto nije zivio u nasem dobu i posjecivao forume, kako bi se samo prosvjetlio od nasih forumasa...

  19. #2594
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Вјероватно јер је био површан

  20. #2595
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Hvala ti na savjetu tata Naravno da nisam slagala jer nemam apsolutno nikakvog razloga, kao da je to ustvari nesto nedostizno?! Ali ipak laska mi da mislis da je to neka posebna privilegija Ovo mi je dovoljno da vidim kako tacno procjenjujes.

    Sto su sad bitne moje godine? Posjecivanje osoba koje nisi dugo gledala je provrazredni dogadjaj, setanje obalom...? I to sa roditeljima? Tebi mozda jeste, vidis meni nije, cak mi pricinjava mentalnu satisfakciju. Kad bi 3 godisnja doba bila samo jesen i kisa(i jedno ljeto ), ne bi me srecnije bilo.

    Nije mi jasno kako je povrsni naucnik poput Ajnstajna mogao da vjeruje u Boga? Steta sto nije zivio u nasem dobu i posjecivao forume, kako bi se samo prosvjetlio od nasih forumasa...
    Kako je

    'Oli da se udaš za mene?

  21. #2596
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post




    1) Bog može postojati a da nije stvorio čovjeka.
    2) Teorija evolucije nije "hipoteza da evolucija postoji" nego nauka koja izučava evoluciju.
    3) Studiraš medicinu, a misliš da evolucija ne postoji?



    Plurium interrogationum. Ko kaže da postoji prva ljudska jedinka?


    Zbog medicine, politike i činjenice da se, izuzev našeg (malog) uticaja, naša sredina nije značajno izmijenila. A nije da nemamo potencijal:


    Kao studentu medicine trebalo bi da ti je jasno da nije savršen. Volio bih da znam na čemu baziraš tvrdnju da je kreiran.


    Zašto kad se baca kockica ne padne uvijek na 6? Ako je pala na 6, zašto nije pala na 1?


    Ođe ljudi često griješe. Ne mijenja se individualna jedinka ako se naglo promijeni sredina, nego nagla promjena sredine eliminiše 98% populacije a ostavlja 2% jedinki koje su svo vrijeme bile drukčije. U sljedećoj generaciji su svi drukčiji. Eto ti evolucija u 2 rečenice.


    Još od velikog genija: .
    1)U cemu je onda fukncija Boga ako ne u stvaranju?
    Evo, znas kako smo mi ucili nastanak enzima.
    Jednog dana celija osjeti potrebu da uvuce materiju A u svoju unutrasnjost, i da bi se reakcija ubrzala stvori se enzim. I tako redom enzimi za supstancu A, B, C.
    Onda se postavlja pitanje, kako je ta celija zivjela prije toga?
    Ovo mi je bilo i vise nego dovoljno da ne povjerujem.
    Ovo ti je ukratko prepricano, dok mi se ne da konkretan odgovor ja ne vjerujem.
    Smatram da postoji Bog i da je Bog stvorio covjeka, dovoljno mi je bilo dok sam ucila sicusni nefron da shvatim kako je sve savrsno uskladjeno.

    Dajte ljudi prva sam godina sta me odmah tu, bla bla bla

    Dalje kvarni, ovo je posljedni put da tebi odgovaram zato sto previse nisko udaras. Ja inace skoro jednom u po godine ulazim na forum, cak sam i fb izbrisala, i zasto mislis da mi je cilj da vas popalim, tebe coce, koji mi nista ne znacis u zivotu? Ili je mozda to tvoj princip rasprave?

    @gaul
    E nacekao bi se vjeruj mi
    Last edited by Mona Sax; 23-06-10 at 00:15.

  22. #2597
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Hvala ti na savjetu tata Naravno da nisam slagala jer nemam apsolutno nikakvog razloga, kao da je to ustvari nesto nedostizno?! Ali ipak laska mi da mislis da je to neka posebna privilegija Ovo mi je dovoljno da vidim kako tacno procjenjujes.

    Sto su sad bitne moje godine? Posjecivanje osoba koje nisi dugo gledala je provrazredni dogadjaj, setanje obalom...? I to sa roditeljima? Tebi mozda jeste, vidis meni nije, cak mi pricinjava mentalnu satisfakciju. Kad bi 3 godisnja doba bila samo jesen i kisa(i jedno ljeto ), ne bi me srecnije bilo.

    Nije mi jasno kako je povrsni naucnik poput Ajnstajna mogao da vjeruje u Boga? Steta sto nije zivio u nasem dobu i posjecivao forume, kako bi se samo prosvjetlio od nasih forumasa...
    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Dajte ljudi prva sam godina sta me odmah tu, bla bla bla

    Dalje kvarni, ovo je posljedni put ta tebi odgovaram zato sto previse nisko udaras. Ja inace skoro jednom u po godine ulazim na forum, cak sam i fb izbrisala, i zasto mislis da mi je cilj da vas popalim, tebe coce, koji mi nista ne znacis u zivotu? Ili je mozda to tvoj princip rasprave?

    @gaul
    E nacekao bi se vjeruj mi
    Slabo ti nesto palis,kao na kurblu, prvo mi odgovori, pa onda posle kazes da mi neces odgovarat, to si mogla odma da uradis

    Hvala sto si mi rekla da sam tata Cekam sina da mi se rodi u avgust, pa se navikavam lagano na taj izraz. Steta sto si izbrisala fb (mada ne vidim kakve to veze ima sa ovom pricom citavom), mogli smo postat frendovi, pa da pitas moju zenu kakav je bog u krevetu, i kako je stvorio moga sina? Ili bi voljela da vidimo ko ce nahranit moju bebu kad se rodi, ako se ja i zena distanciramo od njega,a?

    Tvoje su godine bitne, sa godinama dolazi iskustvo. I vidim da imas oko 19, cim si na prvu god faxa. Sto je jos jedna prepreka tvome prelasku u ateiste, ima do kraja da se promijenis sto se tice vjere.

    A zbilja, kad vec vjerujes u boga, smatras li sebe gresnicom? Jer grijeh je dirati u bozje stvaranje i kreaciju, da popravljas nesto sto je bog odlucio da pokvari. Ko ti daje pravo da lijecis nekoga, ako je vec bog odlucio da ga kazni bolescu?

    I tu se vracamo na pitanje na koje nisi odgovorila - koga treba da krive roditelji djeteta sa Daunovim sindromom, sebe ili stvoritelja? Zasto ljudima sve manje rastu osmice zubi? Zasto slonovima sve manje rastu kljove? Zasto zvecarke vise ne cegrcu u blizini covjeka?

    I ja ne udaram nisko, samo provjeram kakav si sagovornik, a slab si, cim si spremna da se posle prvog udarca povuces. Oces tako da dizes ruke i od pacijenata?

    Tipicno medicinarski, sa puno egoizma,smatras se boljom od drugih, i volis sebe samu vise od boga, c c c c, gresna si Mona
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  23. #2598
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kvarni ostaje kvaran do kraja. Napada praznim argumentima jednu djevojku koja je tek došla na ovaj forum. Blago sinu za takvog tatu.

  24. #2599
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ibn Sinan View Post
    Kvarni ostaje kvaran do kraja. Napada praznim argumentima jednu djevojku koja je tek došla na ovaj forum. Blago sinu za takvog tatu.
    Hahahahhaha, dje ti vidis ovdje kvanost? I dje vidis prazne argumente? I ne napadam je, daleko bilo, prije ce od tebe dozivjet kletve nego od mene napade Blago budi siguran, vaspitacu ga tako da svoju ogranicenost, ako bude ogranicen, ne krije iza vjere, i iza ne znamni ja kakvih knjizurina, nego da imadne i smogne snage da prosiri vidike
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  25. #2600
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka ti je srećan, ja imam jednog švrću koji me imitira, volio bih da bude vjernik. Moj otac i majka to nisu bili, pa sam samostalno proširio vidike.

Page 104 of 171 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •