Page 161 of 171 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165 ... LastLast
Results 4,001 to 4,025 of 4251

Thread: Ateizam

  1. #4001
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLACKeagle View Post
    Sto malo ne citiras Kuran i djelove koji govore o Isusu?Ko ce prema Kuranu suditi na dan kijameta?
    Isaov slučaj je u Allaha isti kao i slučaj Ademov: od zemlje ga je stvorio, a zatim rekao: ”Budi!” – i on bî. O sljedbenici Knjige, ne zastranjujte u svome vjerovanju i o Allahu govorite samo istinu! Mesih, Isa, sin Merjemin, samo je Allahov poslanik, i Riječ Njegova koju je Merjemi dostavio, i Duh od Njega; zato vjerujte u Allaha i Njegove poslanike i ne govorite: ”Trojica su!” Prestanite, bolje vam je! Allah je samo jedan Bog – hvaljen neka je On! – zar On da ima dijete?! Njegovo je ono što je na nebesima i ono što je na Zemlji, i Allah je dovoljan kao svjedok. A kada Allah rekne: ”O Isa, sine Merjemin, jesi li ti govorio ljudima:’Prihvatite mene imajku moju kao dva boga uz Allaha!’” – on će reći: ”Hvaljen neka si Ti! Meni nije priličilo da govorim ono što nemam pravo. Ako sam ja to govorio, Ti to već znaš; Ti znaš šta ja znam, a ja ne znam šta Ti znaš; Samo Ti jedini sve što je skriveno znaš. Ja sam im samo ono govorio što simi Ti naredio: ’Klanjajte se Allahu, i mome i svome Gospodaru!’ I ja sam nad njima bdio dok sam među njima bio, a kad si mi Ti dušu uzeo, Ti si ih jedini nadzirao; Ti nad svim bdiš.

  2. #4002
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Quote Originally Posted by BLACKeagle View Post
    Sto malo ne citiras Kuran i djelove koji govore o Isusu?Ko ce prema Kuranu suditi na dan kijameta?
    Isaov slučaj je u Allaha isti kao i slučaj Ademov: od zemlje ga je stvorio, a zatim rekao: ”Budi!” – i on bî. O sljedbenici Knjige, ne zastranjujte u svome vjerovanju i o Allahu govorite samo istinu! Mesih, Isa, sin Merjemin, samo je Allahov poslanik, i Riječ Njegova koju je Merjemi dostavio, i Duh od Njega; zato vjerujte u Allaha i Njegove poslanike i ne govorite: ”Trojica su!” Prestanite, bolje vam je! Allah je samo jedan Bog – hvaljen neka je On! – zar On da ima dijete?! Njegovo je ono što je na nebesima i ono što je na Zemlji, i Allah je dovoljan kao svjedok. A kada Allah rekne: ”O Isa, sine Merjemin, jesi li ti govorio ljudima:’Prihvatite mene imajku moju kao dva boga uz Allaha!’” – on će reći: ”Hvaljen neka si Ti! Meni nije priličilo da govorim ono što nemam pravo. Ako sam ja to govorio, Ti to već znaš; Ti znaš šta ja znam, a ja ne znam šta Ti znaš; Samo Ti jedini sve što je skriveno znaš. Ja sam im samo ono govorio što simi Ti naredio: ’Klanjajte se Allahu, i mome i svome Gospodaru!’ I ja sam nad njima bdio dok sam među njima bio, a kad si mi Ti dušu uzeo, Ti si ih jedini nadzirao; Ti nad svim bdiš.
    Sinane veoma je interesantno da kad god ljudi krenu da kasape tvoje laži odnekud iskrsne neki new member koji nekakvim postom skreće tok postova
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #4003
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sinane veoma je interesantno da kad god ljudi krenu da kasape tvoje laži odnekud iskrsne neki new member koji nekakvim postom skreće tok postova
    Tebe sam dovoljno iskasapio, da se džaba trudiš da ustaneš iz teškog nokauta...

  4. #4004
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Ma ti si cudo nevidjeno.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #4005
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne stigoh na vrijeme da ti odgovorim ali sad citam ove postove,dje me djao ponese,ne vjerujem da to govoris?!em ti nijedna tvrdnja nema dokaze em su budalastine,neka te je sram kako bulaznis.i drugo nemoj mi govorit da nije nazadno a sa jos radikalnijim pristalicama islama samo su postali greote jos nazadniji i ono malo svjesnog naroda je prebjeglo u ameriku i bilo dje dje su mogli,uzmi primjer avganistana ako znas sto se desavalo znaces o cemu i pricam.
    a eo.

  6. #4006
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Netreba ti Dawude nistaq da cinish samo ih pusti - vidji oci sebe izvadishe, nicija im pomoc ne treba.

    O kako sam se presmijao na ovoliko gluposti koliko prosuse odje....

  7. #4007
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Isaov slučaj je u Allaha isti kao i slučaj Ademov: od zemlje ga je stvorio, a zatim rekao: ”Budi!” – i on bî. O sljedbenici Knjige, ne zastranjujte u svome vjerovanju i o Allahu govorite samo istinu! Mesih, Isa, sin Merjemin, samo je Allahov poslanik, i Riječ Njegova koju je Merjemi dostavio, i Duh od Njega; zato vjerujte u Allaha i Njegove poslanike i ne govorite: ”Trojica su!” Prestanite, bolje vam je! Allah je samo jedan Bog – hvaljen neka je On! – zar On da ima dijete?! Njegovo je ono što je na nebesima i ono što je na Zemlji, i Allah je dovoljan kao svjedok. A kada Allah rekne: ”O Isa, sine Merjemin, jesi li ti govorio ljudima:’Prihvatite mene imajku moju kao dva boga uz Allaha!’” – on će reći: ”Hvaljen neka si Ti! Meni nije priličilo da govorim ono što nemam pravo. Ako sam ja to govorio, Ti to već znaš; Ti znaš šta ja znam, a ja ne znam šta Ti znaš; Samo Ti jedini sve što je skriveno znaš. Ja sam im samo ono govorio što simi Ti naredio: ’Klanjajte se Allahu, i mome i svome Gospodaru!’ I ja sam nad njima bdio dok sam među njima bio, a kad si mi Ti dušu uzeo, Ti si ih jedini nadzirao; Ti nad svim bdiš.
    Zasto izbjegavas da mi odgovoris na drugo pitanje?Odgovori!

  8. #4008
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLACKeagle View Post
    Zasto izbjegavas da mi odgovoris na drugo pitanje?Odgovori!
    Samo Allah može da sudi, ne postoji u Kuranu niko drugi da presuđuje, a kada se kaže "Mi" - misli se na meleke, koji samo izvršavaju Allahova naređenja. Jevreji govore: ”Kršćani nisu na Pravome putu!” a kršćani vele: ”Jevreji nisu na Pravome putu!” – a oni čitaju Knjigu. Tako, slično kao oni, govore i oni koji ne znaju. Allah će im na Sudnjem danu presuditi o onome u čemu se oni ne slažu. I kada Allah reče: ”O Isa, dušu ću ti uzeti i k Sebi te uzdignuti i spasiću te od nevjernika i učiniću da tvoji sljedbenici budu iznad nevjernika sve do Smaka svijeta. Meni ćete se, poslije, svi povratiti i Ja ću vam o onome u čemu se niste slagali presuditi: Na Sudnjem danu Allah će vam svima presuditi! A Allah neće dati priliku nevjernicima da unište vjernike. I Mi smo sinove Israilove u lijep predjel naselili i ukusnom hranomih opskrbili, i tek kad im je došlo pravo saznanje, oni su se u mišljenju razišli. A Gospodar tvoj će im, sigurno, na Sudnjem danu presuditi u onom u čemu su se razilazili. Tog dana vlast će samo Allah imati, On će im suditi: vjernici i oni koji su dobra djela činili biće u džennetskim baščama uživanja, a nevjernici i oni koji su ajete Naše poricali, oni će u patnji sramnoj. Reci: ”Allahu, Stvoritelju nebesa i Zemlje, Ti koji znaš nevidljivi i vidljivi svijet, Ti ćeš robovima Svojim presuditi. ”Ako bismo vjeru vašu prihvatili nakon što nas je Allah spasio nje, na Allaha bismo laž iznijeli. Mi je ne trebamo prihvaćati, to neće Allah, Gospodar naš, jer Gospodar naš znanjem Svojim sve obuhvaća; u Allaha se uzdamo! Gospodaru naš, Ti presudi nama i narodu našem po pravdi, Ti si sudija najpravedniji!” itd...:?:
    Last edited by Dawud; 28-02-11 at 13:10.

  9. #4009
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Onda ga carev sin pita: "Kako se ti zoveš, bogati; po imenu?" Ovaj odgovori: "Ja se zovem Baš Čelik." Carević pođe ka vratima a ovaj ga stane moliti. "Daj mi i drugu maštravu vode, pa ću ti pokloniti i drugi život." Carević pomisli: "Sad dva života da mi pokloni, a treći imam, to je čudo veliko" pa uzme maštravu te mu dade; a ovaj popije. Carević pođe pa počne da vrata zatvori, a Baš Čelik reče: "O junače, povrati se kod mene, kad si već dva dobra učinio, učini i treće, daću ti i treći život. Uzmi ovu maštravu, natoči je pa mi uspi na glavu, a ja ću ti za to što mi vodu uspeš na glavu dati i treći život te živi."

  10. #4010
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Onda ga carev sin pita: "Kako se ti zoveš, bogati; po imenu?" Ovaj odgovori: "Ja se zovem Baš Čelik." Carević pođe ka vratima a ovaj ga stane moliti. "Daj mi i drugu maštravu vode, pa ću ti pokloniti i drugi život." Carević pomisli: "Sad dva života da mi pokloni, a treći imam, to je čudo veliko" pa uzme maštravu te mu dade; a ovaj popije. Carević pođe pa počne da vrata zatvori, a Baš Čelik reče: "O junače, povrati se kod mene, kad si već dva dobra učinio, učini i treće, daću ti i treći život. Uzmi ovu maštravu, natoči je pa mi uspi na glavu, a ja ću ti za to što mi vodu uspeš na glavu dati i treći život te živi."
    Nema ničeg bezveznijeg od mašte bez ukusa...Jer sav nemir u čovjeku dolazi od takve mašte. Roni voli da je sanjalica oslobođen vremena i prostora kao i od svake logike. Ne zamjerite mu...:lolblue:

  11. #4011
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Tebe sam dovoljno iskasapio, da se džaba trudiš da ustaneš iz teškog nokauta...
    Da svakako. Postovi na predhodnoj strani pokazuju tvoj način kasapljenja, tako kasape gosti iz dobrote svoje doktore.
    Jedino za šta se može reći da si totalno iskasapio je istorija.
    da ponovimo gradivo:
    TVOJE TVRDNJE:
    -muslimani su izmislili Barut i prvi ga koristili za rat
    -muslimani su izmislili Kompas
    -činjenica da je zemlja okrugla se prvi put pominje u Kuranu
    -Aristotela su prvi razumjeli muslimani pa su objasnili glupim Evropljanima
    ČINJENICE:
    -barut su izmislili Kinezi a što se korišćenja tiče Mongoli su razbijali Arape topovima dok je muslimanima praćka bila visoka tehnologija
    -kompas su izmislili takođe Kinezi
    - teoriju da je zemlja okrugla i da se okreće oko sunca prvi je iznio rimski matematičar i astronom Konstantin Ptolomej 450 god. prije Kurana

    BURN BABY, BURN
    Last edited by Rakun; 28-02-11 at 15:55.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #4012
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    TVOJE TVRDNJE:
    -muslimani su izmislili Barut i prvi ga koristili za rat
    -muslimani su izmislili Kompas
    -činjenica da je zemlja okrugla se prvi put pominje u Kuranu
    -Aristotela su prvi razumjeli muslimani pa su objasnili glupim Evropljanima.
    Od poluistina može se napraviti velika laž...Priznaj da te boli žestoki nokaut koji si doživio...

  13. #4013
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Netreba ti Dawude nistaq da cinish samo ih pusti - vidji oci sebe izvadishe, nicija im pomoc ne treba.

    O kako sam se presmijao na ovoliko gluposti koliko prosuse odje....
    Sto ne bi za promjenu ukazao tacno koje su to gluposti u pitanju? Da nije neko od ateista nesto slagao? Lako je rec za nesto da je glupost, a kad te neko pita da ukazes na te gluposti i da ih opovrgnes nesto te nema ovuda. Mi smo svaku Dawudovu glupost iznijeli na vidjelo i tacno smo ukazali gdje grijesi. Ni ti ni Dawud niste to nijednom uradili. Umjesto cinjenica i dokaza postavljate nekakve citate i kletve i komentare kao sto je ovaj tvoj koji ja upravo citiram.

    I jos nesto. Samo zato sto je Dawud vjernik ne moras automatski da budes na njegovoj strani. Kad vocjek lupi tesku glupost mnogo vise o tebi govori to sto stajes u njegovu odbranu. Precuti makar, ali ne moras da se blamiras takvim ispadima kad je svima jasno o cemu se radi. Lijpo bi bilo da formiras kriticko misljenje a ne emocionalno. Doduse, da si to u stanju da uradis ne bi ni bio vjernik.
    Last edited by VanjaTheMan; 28-02-11 at 17:47.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #4014
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Sto ne bi za promjenu ukazao tacno koje su to gluposti u pitanju? Da nije neko od ateista nesto slagao? Lako je rec za nesto da je glupost, a kad te neko pita da ukazes na te gluposti i da ih opovrgnes nesto te nema ovuda. Mi smo svaku Dawudovu glupost iznijeli na vidjelo i tacno smo ukazali gdje grijesi. Ni ti ni Dawud niste to nijednom uradili. Umjesto cinjenica i dokaza postavljate nekakve citate i kletve i komentare kao sto je ovaj tvoj koji ja upravo citiram.

    I jos nesto. Samo zato sto je Dawud vjernik ne moras automatski da budes na njegovoj strani. Kad vocjek lupi tesku glupost mnogo vise o tebi govori to sto stajes u njegovu odbranu. Precuti makar, ali ne moras da se blamiras takvim ispadima kad je svima jasno o cemu se radi. Lijpo bi bilo da formiras kriticko misljenje a ne emocionalno. Doduse, da si to u stanju da uradis ne bi ni bio vjernik.
    Evo šta je rekao Dawud brate lažovu: Da nije bilo muslimana zapad ne bi znao za šećer, narandžu, limun, breskvu, pamuk, jaknu, kahvu, sapun, parfem, lužina, barut, destilaciju, papir, kompas i dr. Prvi narod koji je barut koristio u ratne svrhe bili su Arapi. Dalje su barut preko arapa širili Vizantinci, Venecijanci (Mleci), i razni drugi koji su ga shvatali kao nešto veoma bitno. Bila je pobuđena njihova radoznalost. Ali, neki su i naslućivali i velike mogućnosti upotrebe baruta. Ta supstanca se širila po Evropi, naročito po priobalnim teritorijama Mediterana. Trebalo je izmešati otprilike šest do sedam delova šalitre, jedan deo sumpora i jedan deo ćumura. Prvu poznatu formulu za ovo zapisao je svojom rukom filozof i naučnik Rodžer Bejkon (Bacon, 1220-92), uradio je to sredinom trinaestog veka. Informacija je došla do njega iz arapskih izvora u Španiji i drugde. To znači da je barut došao preko arapa u evropi, a ne da su ga izmislili, kao što je bio i slučaj sa Ptolomejom, kojeg nikad nebi pominjali da nije bilo sačuvanog znanja od arapa. Uživajte u svojim lažima...:fight:

  15. #4015
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Evo šta je rekao Dawud brate lažovu: Da nije bilo muslimana zapad ne bi znao za šećer, narandžu, limun, breskvu, pamuk, jaknu, kahvu, sapun, parfem, lužina, barut, destilaciju, papir, kompas i dr. Prvi narod koji je barut koristio u ratne svrhe bili su Arapi. Dalje su barut preko arapa širili Vizantinci, Venecijanci (Mleci), i razni drugi koji su ga shvatali kao nešto veoma bitno. Bila je pobuđena njihova radoznalost. Ali, neki su i naslućivali i velike mogućnosti upotrebe baruta. Ta supstanca se širila po Evropi, naročito po priobalnim teritorijama Mediterana. Trebalo je izmešati otprilike šest do sedam delova šalitre, jedan deo sumpora i jedan deo ćumura. Prvu poznatu formulu za ovo zapisao je svojom rukom filozof i naučnik Rodžer Bejkon (Bacon, 1220-92), uradio je to sredinom trinaestog veka. Informacija je došla do njega iz arapskih izvora u Španiji i drugde. To znači da je barut došao preko arapa u evropi, a ne da su ga izmislili, kao što je bio i slučaj sa Ptolomejom, kojeg nikad nebi pominjali da nije bilo sačuvanog znanja od arapa. Uživajte u svojim lažima...:fight:
    Ti i dalje ne shvatas. Kad nazoves nekog lazovom bilo bi lijepo da kazes sta je taj lazov tacno slagao?

    A sto se tice tvog posta. Ti kazes da nije bilo Muslimana zapad ne bi znao za sve te stvari? Netacno. Da nije bilo Muslimana bilo bi nekog drugog. To je isto kao da kazes da nije bilo Kolumba i dalje se ne bi znalo za Ameriku. A istina je da su ustvari Vikinzi prvi otkrili Ameriku. Jos jedan dokaz da bi nekad neko sve te stvari pronasao i proslijedio. To su relativne stvari. Ako nesto postoji u prirodi jednom ce to neko da otkrije. Ti o tome nisi razmislio i tu lezi tvoja osnovna greska. Previse vaznosti dajes trivijalnim stvarima. To sto su Muslimani prenijeli neko znanje nije nikako vazno koliko koji narod je izmislio to jer se narod pamti po otkricima i velikim dostignucima. Kad cujes rijec "piramida" automatski se asociras na Egipat. Ali i druge civilizacije su po uzoru na Egipat (ili uopste bez icijeg uticaja) gradile piramide. Ali te civilizacije nikad nece bit vazne kao Egipatska.

    A sto se laganja tice opet, ti si prvo tvrdio da su Arapi pronasli te stvari a ne da su prenijeli znanje o njima. Pa kad su tvoje lazi raskrinkane ti si kao petogodisnje dijete rekao "ne lazem ja lazes ti" i onda si izvrnuo pricu u svoju korist. Klasicna vjernicka taktika koja nazalost (po tebe) ne uspjeva.
    Last edited by VanjaTheMan; 28-02-11 at 18:54.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #4016
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zadnji put se skreće paznja Rakunu i Dawudu da dobro i pazljivo procitaju pravila koja vaze na ovom forumu jer su iskoristili sva moguce bonuse strpljenja, molbi a vise neće biti ni opominjani.

  17. #4017
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ti i dalje ne shvatas. Kad nazoves nekog lazovom bilo bi lijepo da kazes sta je taj lazov tacno slagao?
    To je već malo teže.
    Kako,o kako će navesti mjesto gdje je neko lagao ako dotični lažov koristi istorijske činjenice.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ti kazes da nije bilo Muslimana zapad ne bi znao za sve te stvari?
    i to mu ide traljavo
    1. Evropljani su kompas ukrali sa brodova japanskih pirata u 11 vijeku pa ga kasnije unaprijedili napravivši suvi kompas pošto je do tad bio praktično namagnetisana igla u vodi.Znači put kompasa do Evrope nije išao preko Arapa već bez njihovog uticaja

    2. Barut je prvi put u vojne svrhe korišćen za vrijeme dinastije Han(2 vijek BC) u obliku minobacača koji je ispaljivao velike šiljke pa su kasnije počeli da ga koriste Mongoli koji su se borili sa Arapima koristeći ručne topove poslije čega su ga koristili Arapi a tek onda su činjenica od Arapa gotov proizvod preuzeli Evropljani.Ali ga Arapi ni u kom slučaju nisu prvi koristili u ratu.

    3. urnebesno smiješna tvrdnja da su muslimani čuvali znanje Rimljana dok su ga ovi zaboravili

    4.odakle su mogli doći Limun i Breskva nego sa jedinog mjesta gdje su rasli ?
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Da nije bilo Muslimana bilo bi nekog drugog.
    reče li to neko Evropljanin Marko Polo?
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    To sto su Muslimani prenijeli neko znanje nije nikako vazno koliko koji narod je izmislio to jer se narod pamti po otkricima i velikim dostignucima. Kad cujes rijec "piramida" automatski se asociras na Egipat.
    Sad i ti ga prećera. Ako se vodimo Sinanovom "logikom" u cijeloj toj priči o piramidama nisu važni Egipćani već evropski lopovi zahvaljujući kojima smo vidjeli egipatska blaga.
    Pola mojih rođaka mora da misli da sam ja izmislio kompjuter jer su ga prvi put vidjeli kod mene
    EDIT:
    sam barut je do Evrope došao nevezano za Arape takozvanim Putevima Svile(prvi su ga unijeli Portugalci).
    Kinezi su takođe izmislili papir(koji Dawud takođe pripisuje muslimanima). Vezano za papir izmislili su i štampanje.
    takođe su izmislili čaj (na kraju će biti da su muslimani izmislili i čaj)
    a pošto je Sinan AKA Davud takođe predstavio hemiju kao izum muslimana i to su izmislili Kinezi pokušavajući da produže život.

    Što se paste za zube tiče(što Sinan takođe pripisuje muslimanima) stari egipćani ne samo da su prali zube već su ih i popravljali.

    Što se još jednog izuma (destilacija)kog Dawud AKA Sinan pripisuje muslimanima to su izmislili stari Egipćani i proces destilovanja vode prvi opisuje grčki filozof Aleksandar Aphrodisias u 2 vijeku nove ere(više nego 400 god. prije islama)
    BURN BABY BURN
    Sinane kad si već krenuo da kitiš muslimane tuđim perijem mogao si odabrati neku manje očiglednu naciju ili neki izum na koji niko ne polaže pravo.
    recimo: MUSLIMANI SU IZMISLILI TOČAK!!
    Last edited by Rakun; 01-03-11 at 22:33.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #4018
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bijesno pile View Post
    Da li ateizam ima svoje opravdanje?
    Kuda vodi? i Chemu sluzhi? :roll:
    In/out
    Ako me je Bog napravio ateistom, ko si ti da sudis o Njegovim djelima (:
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  19. #4019
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Evo šta je rekao Dawud brate lažovu: Da nije bilo muslimana zapad ne bi znao za šećer, narandžu, limun, breskvu, pamuk, jaknu, kahvu, sapun, parfem, lužina, barut, destilaciju, papir, kompas i dr. Prvi narod koji je barut koristio u ratne svrhe bili su Arapi. Dalje su barut preko arapa širili Vizantinci, Venecijanci (Mleci), i razni drugi koji su ga shvatali kao nešto veoma bitno. Bila je pobuđena njihova radoznalost. Ali, neki su i naslućivali i velike mogućnosti upotrebe baruta. Ta supstanca se širila po Evropi, naročito po priobalnim teritorijama Mediterana. Trebalo je izmešati otprilike šest do sedam delova šalitre, jedan deo sumpora i jedan deo ćumura. Prvu poznatu formulu za ovo zapisao je svojom rukom filozof i naučnik Rodžer Bejkon (Bacon, 1220-92), uradio je to sredinom trinaestog veka. Informacija je došla do njega iz arapskih izvora u Španiji i drugde. To znači da je barut došao preko arapa u evropi, a ne da su ga izmislili, kao što je bio i slučaj sa Ptolomejom, kojeg nikad nebi pominjali da nije bilo sačuvanog znanja od arapa. Uživajte u svojim lažima...:fight:
    Ha, zar nije vasa vjera vjera mira ljubavi i sloge, kao sto se pjeva u filmu Lepa sela lepo gore
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  20. #4020
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam previse pobozna ali isto tako i ne osporavam postojanje Boga. Svako ima pravo na svoje misljenje... Naidjoh na ovaj zanimljiv citat prije neki dan:
    "The worst moment for the atheist is when he's really thankful and has nobody to thank"
    Dante Gabriel Rossetti

  21. #4021
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_M View Post
    Nisam previse pobozna ali isto tako i ne osporavam postojanje Boga. Svako ima pravo na svoje misljenje... Naidjoh na ovaj zanimljiv citat prije neki dan:
    "The worst moment for the atheist is when he's really thankful and has nobody to thank"
    Dante Gabriel Rossetti
    Znaci vjerujes da bog postoji, i vjerujes u sve njegove rijeci koje je uputio nama smrtnicima kroz njegove proroke? Kojem proroku najvise vjerujes?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  22. #4022
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Idu dve casne sestre mracnom ulicom kad ih odjednom napadnu 2 tipa. Prva zavapi:
    -Oprosti im boze, ne znaju sta rade.
    A druga ce:
    -Daj cuti, ovaj zna.


    AJMO CRNA GORO !!!

  23. #4023
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    I pored tih navodnih Arapskih dostignuća prije nego što je došao englez bili su rulja koja se međusobno klala
    pričam o Edward Lawrence-u ili kako ga svi znamo Lorens od Arabije
    Last edited by Rakun; 01-03-11 at 22:30.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #4024
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    I pored tih navodnih Arapskih dostignuća prije nego što je došao englez bili su rulja koja se međusobno klala
    pričam o Edward Lawrence-u ili kako ga svi znamo Lorens od Arabije
    Oživljavanje stare kulture desilo se posredstvom islama. Skoro sva djela Platona, Aristotela, Galena, Ptolomeja, Euklida, Arhimeda, mehanika Herona, te poznato djelo Forme lijekova, prevedena su na arapski jezik do kraja 9. vijeka. Kulturno-duhovni doprinos islamske kulture obratu u evropskoj kulturi ostvaren je posredstvom nekoliko prevodilačkih središta gdje prednjače Toledo i Kordoba. Halifa al-Me’mūn, angažirajući grupu prevoditelja, osnovao je u Bagdadu 832. akademiju koju je nazvao Bayt al-hikma Škola . Abū Yusūf ibn Ishāq al-Kindī, matematičar, astrolog i helenistički inspirisani filozof, prenio je Aristotelovu kosmološku teoriju i napisao najveću enciklopediju koju je poznavao svijet prije Zbirke teologije od Tome Akvinskog. U Kordobi je u to doba bio na vlasti Al Hakem, učenjak, čija će biblioteka brojati više od 100.000 djela, dok nakon puna četiri vijeka francuski kralj Šarl V. je prozvan mudracem, neće moći da sakupi ni 1.000 djela.« :zzz:
    Last edited by Dawud; 01-03-11 at 22:45.

  25. #4025
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_M View Post
    Nisam previse pobozna ali isto tako i ne osporavam postojanje Boga. Svako ima pravo na svoje misljenje... Naidjoh na ovaj zanimljiv citat prije neki dan:
    "The worst moment for the atheist is when he's really thankful and has nobody to thank"
    Dante Gabriel Rossetti
    "The best moment for atheist is when he's realy thankful he can say thank you, to himself"
    Rakun
    Last edited by Rakun; 01-03-11 at 22:44.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 161 of 171 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •