Page 28 of 171 FirstFirst ... 182425262728293031323878128 ... LastLast
Results 676 to 700 of 4251

Thread: Ateizam

  1. #676
    renaissance Guest

    Default

    Zdravo i vi meni bili!

  2. #677
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  3. #678
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    and the AK-47
    Samim tim i u braću Ruse.
    Never Complain, Never Explain

  4. #679
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Samim tim i u braću Ruse.
    Pa to je to, uzdaj se u se i u bracu Ruse

  5. #680
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da malo revitalizujem ovaj thread.

    Maloprije odgledah dokumentarni film: "Trouble with atheism" i prilično mi se svidio. Pretražih forum da vidim je li ga neko pomenuo, i za divno čudo nije:
    Engleski novinar Rod Liddle u dokumentarnom filmu "Trouble with atheism" ukazuje na paradoks da je i sam ateizam vremenom mutirao u religiju koja ima svoja sveta štiva, svoje svećenike i netolerantne pristalice kakve poznajemo iz klasičnih vjera.
    Na gornjem linku se nalaze i linkovi do video snimka (google video). Prevod i sinhronizacija zvuka nisu baš ekstra, ali šta je tu je.

  6. #681
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dokaz_stvaranja
    covjek koji nema naucnog i filozofskog znanja nastoji da bude ateista, ne vidim kakvu svrhu takav razum tu vidi
    Posmatraj stvar ovako: taj um je cist, neutralan, i ne vidi privlacnost u necemu sto ce takav nevini um da okuje u dogme i da ga odvoji od racionalnog saznanja.
    - Ladan ko taština duša -

  7. #682
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Da malo revitalizujem ovaj thread.

    Maloprije odgledah dokumentarni film: "Trouble with atheism" i prilično mi se svidio. Pretražih forum da vidim je li ga neko pomenuo, i za divno čudo nije:

    Engleski novinar Rod Liddle u dokumentarnom filmu "Trouble with atheism" ukazuje na paradoks da je i sam ateizam vremenom mutirao u religiju koja ima svoja sveta štiva, svoje svećenike i netolerantne pristalice kakve poznajemo iz klasičnih vjera.
    Na gornjem linku se nalaze i linkovi do video snimka (google video). Prevod i sinhronizacija zvuka nisu baš ekstra, ali šta je tu je.
    Što bi trebalo da dokaže šta zapravo ?

  8. #683
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Edgar View Post
    Što bi trebalo da dokaže šta zapravo ?:confused:
    Ne shvatam pitanje? Ovaj topik se zove ateizam (pogledaj prvi post). Film se zove "Trouble with atheism".

  9. #684
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Ne shvatam pitanje? Ovaj topik se zove ateizam (pogledaj prvi post). Film se zove "Trouble with atheism".
    Pitam šta zapravo hoćeš da kažeš ?

    Da ateizam ima isti "patern" djelovanja kao i vjera ?!

  10. #685
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ateizam ?

    Dosta ljudi su ateisti pa bih želio da upoznam njihova razmišljanja i razne druge stvari da bih ih bolje razumio.

    Pokučaću da postavim neka pitanja i unaprijed se zahvaljujem svim sagovornicima na budućoj komunikaciji.

    Ako imaginaciju nekog čovjeka podijelim na četiri dilela (ovo se razlikuje od čovjeka do čovjeka)
    - "racionalno poznato" - nešto za šta čovjek ima racionalna i naučna objašnjenja
    - "vjerovanja" - nešto za šta neki čovjek nema naučna objašnjenja ali možda ima neke teorije u koje vjeruje iako nemože naučno da ih provjeri.
    - "slobodna imaginacija" - umjetnost
    - "neobjašnjivo" - nešto za šta čovjek nema objašnjenje ni načno ni vjerujuće.

    "Racionalno poznato" i "vjerovanja" ću nazvati "model stvarnosti".

    Od kada imaju istoriski podaci o ateizmu? Koji su važniji istoriski događaji vezani za ateizam?

    Kakva je demografska rasprostranjenost ateista bila u prošlosti i danas?

    Da li ateisti imaju organizovane institucije i koliko dugo?

    Da li ima pritisaka ili narušavanja ljudskih prava prema ateističkim grupama ili pojedincima?

    Ja smatram da postoji više raznih vrsta vjerovanja. Da li su to vjerovanja ili nešto drugo?
    1. Naučne pretpostavke
    - matematički objekti (tačke, prave, brojevi, prostori) postoje
    - zakoni fizike funkcionišu jednako svuda u svemiru
    - moralna vjerovanja koja su osnova za društvene nauke

    Da li su ovo vjerovanja ili samo formalni (ne stvarni) elementi "naučnog modela" stvarnosti?

    Da li su neke naučne pretpostavke trenutne nesavršenosti "naučnog modela" koje bi trebale u budućnosti biti otklonjene? Naprimjer , moralna pravila iako se uzimaju po "osjećaju" bez eksperimentalne provjere da li su dobra osnova za društvene nauke.

    Da li su "naučne hipoteze" vjerovanja ili samo budući mogući kandidati za naučne teorije iako se ni u jednu od njih ne vjeruje nešto posebno? Naprimjer hipoteza "o Higsovom bozonu" ?

    2. Socijalna vjerovanja
    - Vjerovanje ljubavnom ili bračnom partneru
    - Vjerovanje prijateljima , kolegama, poslovnim prtnerima.

    Da li su ovo vjerovanja u širem smislu ili ne?

    Da li se prevelikim oslanjanjem na razum mogu poremetiti neki socijalni odnosi ili javiti neki psihološki ili drugi problemi?

    3. Religiska vjerovanja
    - Da Bog postoji
    ...

    Da li ateizam teži izbacivanju svih oblika vjerovanja iz čovjekovog "modela stvarnosti" ili samo nekih karakterističnih za religije?

    Da li nešto popunjava upražnjen prostor "religije" ?

    Da li se ovim izbacivanjem umanjuje snaga čovjekove imaginacije?

    Smatram da neko novo saznanje dolazi do nas iz "neobjašnjivog" , pa postaje predmet "umjetnosti" , pa nekog "vjerovanja" (nučne hipoteze ili sl) i na kraju postaje "naučna teorija".
    Da li se sužavanjem "vjerovanja" otežava put do nekog novog saznanja jer ono teže može preskočiti iz umjetnosti u nauku?

    Da li smatrate da je ateizam religija u širem smislu jer polazi od pretpostavke da "Bog nepostoji" koja nema eksperimentalni dokaz?

    Da li ateisti vjeruju da je sve u svijetu (univerumu) povezano nekim interakcijama sa drugim objektima?

    Da li postoji mogućnost postojanja nekog "jedinstvenog entiteta" (sile, energije i sl ...) koji povezuje univerzum?

    Kakva je mogućnost,ako postoji , da je taj "entitet" inteligentan? (Kako definišete pojam "inteligentan"?)

    Da li postoje još neke pretpostavke ateizma koje nemaju eksperimentalni dokaz?

    P.S. Hvala Hari nijesam znao da već postoji ova tema
    Last edited by septembar; 26-05-09 at 07:07.

  11. #686
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li smatrate da je ateizam religija u širem smislu jer polazi od pretpostavke da "Bog nepostoji" koja nema eksperimentalni dokaz?
    Bog ne postoji je suprotno od postoji. Ako nije dokazano da postoji, onda ne postoji. Eto.
    .

  12. #687
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,995
    Thanks Thanks Given 
    3,237
    Thanks Thanks Received 
    5,664
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Da li smatrate da je ateizam religija u širem smislu jer polazi od pretpostavke da "Bog nepostoji" koja nema eksperimentalni dokaz?
    Ateizam nije nikakva religija. To je zdravorazumsko razmisljanje i nista vise ni manje.

  13. #688
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,314
    Thanks Thanks Given 
    430
    Thanks Thanks Received 
    2,667
    Thanked in
    1,295 Posts

    Default

    Kao prvo htio bih da naglasim da ateizam nije ni religija, ni vjerovanje, ni filozofija. Cak ni rijec ateista nije neophodna. Neophodna je isto koliko i rijec za ljude koji nisu taxisti...pa da pocnemo.

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Da li ateizam teži izbacivanju svih oblika vjerovanja iz čovjekovog "modela stvarnosti" ili samo nekih karakterističnih za religije?
    Jednostavno ne vjerujem(o) u boga, u vise svjesne sile koje upravljaju univerzumom. Nema nikakvih dogmi, nikakvih svetinja i svetih objekata ili knjiga. Samo svijet u kojem zivimo.

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Da li nešto popunjava upražnjen prostor "religije" ?
    Religija je ta koja ostavlja mnogo upraznjenog prostora (za realnost, nova saznanja, drukcije poglede na stvari, ljude, kulture itd.). Izbacis religiju i mozes da se posvetis stvarima koje na primjer odredjena religija zabranjuje. Kao svinjsko meso u Islamu i sl.

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Da li se ovim izbacivanjem umanjuje snaga čovjekove imaginacije?
    Ne. Ja na primjer sam oduvijek imao izrazenu moc imaginacije, i talentovan sam za vizuelne umjetnosti. Religija nema veze sa tim.

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Da li se sužavanjem "vjerovanja" otežava put do nekog novog saznanja jer ono teže može preskočiti iz umjetnosti u nauku?
    Ateisti ne vjeruju u stvari koje su sasvim ocigledno nemoguce. I ima milion dokaza da su religije samo gluposti. Religija je ta koja otezava put do novih saznanja. Dobro znamo da su mnoge religije kocile napredak i drzale ljude u neznanju. Nije im cak bilo po volji da narod bude pismen. Tako se lakse vlada valjda.

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Da li smatrate da je ateizam religija u širem smislu jer polazi od pretpostavke da "Bog nepostoji" koja nema eksperimentalni dokaz?
    Nije to religija ni u kojem smislu. Ateizam je samo nepotrebna rijec koja se koristi za one koji nisu vjernici. Ateizam u uzem i sirem smislu bi bio nesto poput ovog. U uzem smislu svaki Hriscanin je ateista prema drugim religijama. Ali on je vec Hriscanin, tako da ateizam nije religija, vec odbacivanje religije. U sirem smislu to je odbacivanje svih religija i neosnovanih vjerovanja.

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Da li ateisti vjeruju da je sve u svijetu (univerumu) povezano nekim interakcijama sa drugim objektima?

    Ja vjerujem da je sve povezano, ali ne da je to neko vise bice povezalo. Vjerujem da je bilo potrebno vise vremena no sto ljudski um moze da pojmi da se sve uredi ovako kako je sad (univerzum, galaksije, planetarni sistemi, zivot...). Ako bih morao da kazem da postoji nesto vise, onda bih izabrao sam univerzum, i sve u njemu, ukljucujuci nas kao sastavni dio.


    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Da li postoji mogućnost postojanja nekog "jedinstvenog entiteta" (sile, energije i sl ...) koji povezuje univerzum?
    Evo sad sam rekao, moguce da je sve povezano i da na taj nacin cini univerzum.

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Kakva je mogućnost,ako postoji , da je taj "entitet" inteligentan? (Kako definišete pojam "inteligentan"?)
    Sansa je 50:50...mi necemo saznat. Mozda za nekih 500000 godina. Ko zna kad...

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Da li postoje još neke pretpostavke ateizma koje nemaju eksperimentalni dokaz?
    Nema zivota posle smrti...iskreno, dokazivo je isto koliko i da ga ima. Ali barem je dokazano da nema pakla i raja. Problem je sto je covjek poletio, i probusio zemlju, i nije nasao gore raj, ni dolje pakao. Pa sad vjerici odjednom prebacuju raj i pakao u neki nematerijalni svijet, u neko drugo postojanje.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #689
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari (Krisna) da li možeš moj prethodni post i sve postove iza prebaciti u novi topik "Pitanja za Ateiste" zbog toga što pretpostavljam da će se priča vrtjeti oko tih pitanja pa da ih je lakše naći kada su na vrhu topika.
    Quote Originally Posted by BooQy View Post
    Bog ne postoji je suprotno od postoji. Ako nije dokazano da postoji, onda ne postoji. Eto.
    Nije ti ovo logički ispravno. Prvo ide "ima-nema dokaz" pa onda ako ima dokaz "postoji-nepostoji".
    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ateizam nije nikakva religija. To je zdravorazumsko razmisljanje i nista vise ni manje.
    Ovo je samo precizno filozofsko logički. Ako kod nekog čovjeka imaju
    1. "nauka"
    2. "vjerovanja"
    3. "neobjašnjivo" - nešto za šta ni nauka ni vjerovanja nekog čovjeka nemaju objašljenje

    Ako "Boga" smjestiš u 3."neobjašnjivo" onda je to neka vrsta "gnosticizma" - nije religija. Čovjek kaže da nema objašnjenje za to.
    Ako neko kaže da "Bog nepostoji" smjesto ga je u 2."vjerovanja". To jest izbacio ga je iz svojih objašnjenja stvarnosti.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne. Ja na primjer sam oduvijek imao izrazenu moc imaginacije, i talentovan sam za vizuelne umjetnosti. Religija nema veze sa tim.
    Izvinjavam se nijesm to želio da kažem nego sledeće. Ja mislim da religija nije nešto što se nauči napamet i neko to besmisleno ponavlja ko pokvaren gramofon. Religija je po meni u jednom smislu i "poligon za vježbanje" pravljenja teorija bez fizičkih-eksperimentalnih dokaza. Zato se razlikuje zavisno od jednog do drugog vjernika. Mislio sam da ovako uvježban čovjek može lakše da napravi neku novu teoriju.

    S druge strane ovim popunjavanjem praznine nastale izbacivanjem religije da li u ateizmu ima neki ovakav "poligon" za smišljanje teorija bez ili sa malo ekspetimentalnih podataka.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nije to religija ni u kojem smislu. ...
    Gore Mojsiju sam odgovorio.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Evo sad sam rekao, moguce da je sve povezano i da na taj nacin cini univerzum.
    Ovo je razlog za mene i dosta ljudi koje poznajem zašto vjeruju u Boga. Zbog toga sam pitao.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Sansa je 50:50...mi necemo saznat. Mozda za nekih 500000 godina. Ko zna kad...
    Iako nemam jasna vjerovanja vezano za "inteligentan entitet" vjerovatnije mi izgleda da nema inteligencije po bilo kakvim ljudskim definicijama.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nema zivota posle smrti...iskreno, dokazivo je isto koliko i da ga ima. Ali barem je dokazano da nema pakla i raja. Problem je sto je covjek poletio, i probusio zemlju, i nije nasao gore raj, ni dolje pakao. Pa sad vjerici odjednom prebacuju raj i pakao u neki nematerijalni svijet, u neko drugo postojanje.
    To je po mom mišljenju dozvoljen postupak u nekoj religiskoj teoriji jer tako čovjek pravi savršeniju teoriju ("bolje tumačenje neke svoje religije"). Tako čovjek radi i u nauci kad nešto novo sazna - napravi novu teoriju koja je u skladu sa činjenicama i pretpostavkama te oblasti.
    Last edited by septembar; 26-05-09 at 11:18.

  15. #690
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve što postoji može da se osjeti sa bar jednim čulom. Meni je i to ok.

    Nije ti ovo logički ispravno.
    To RADI
    .

  16. #691
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BooQy View Post
    ...To RADI
    Bitno je da radi. :-D
    Počinjem da kuckam neki program na kompjuter i NERADI. Kaže CApcCache-Failed - nema KEŠ memorije i ja nemam keš-a.
    Ja i moj kompjuter imamo isti problem . Dako proradi

  17. #692
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ateizam nije nikakva religija. To je zdravorazumsko razmisljanje i nista vise ni manje.
    Da dodam, cuo sam da ateizam je tacka koja razdvaja postojece od nepostojeceg.

  18. #693
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,314
    Thanks Thanks Given 
    430
    Thanks Thanks Received 
    2,667
    Thanked in
    1,295 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    S druge strane ovim popunjavanjem praznine nastale izbacivanjem religije da li u ateizmu ima neki ovakav "poligon" za smišljanje teorija bez ili sa malo ekspetimentalnih podataka.
    Masta, filozofija, dokono razmisljanje. Ne treba ti religija da bi se bavio time
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #694
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Masta, filozofija, dokono razmisljanje. Ne treba ti religija da bi se bavio time
    Ok može i to ali me kratko drži , nije mi dovoljno, više mi leži nešto jače.

  20. #695
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,314
    Thanks Thanks Given 
    430
    Thanks Thanks Received 
    2,667
    Thanked in
    1,295 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Ok može i to ali me kratko drži , nije mi dovoljno, više mi leži nešto jače.
    Sta ces jace od toga? Sama religija je produkt maste
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #696
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,995
    Thanks Thanks Given 
    3,237
    Thanks Thanks Received 
    5,664
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Ok može i to ali me kratko drži , nije mi dovoljno, više mi leži nešto jače.
    cekaj, jos nisam skontao na kojoj si ti strani?

  22. #697
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na svojoj,Mojsije.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  23. #698
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Ok može i to ali me kratko drži , nije mi dovoljno, više mi leži nešto jače.
    Onda popij par casa rakije i tu si.

  24. #699
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Septembar je saren, cas je tamo cas je ovamo.

  25. #700
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Sta ces jace od toga? Sama religija je produkt maste
    Jeste i nauka je produkt mašte. Precizne, logične , zasnovane na naučnim pretpostavkama i fizičkim eksperimentima mašte.

    Kod religije samo nemaš fizičke eksperimente. Mislim religije u nekom čistom obliku a ne nekim glupostima koja neko uradi u ime neke religije. Naprimjer spali čovjeka koji otkrije da se Zemlja vrti oko Sunca a ne obrnuto.

    Slično kao neka naučna hipoteza:
    Naprimjer kao "Ima li ili nema vanzemaljaca". Niko nema eksperimentalne dokaze ili bar ne neke čvrste dokaze. Neko vjeruje da ima neko da nema.
    Oboje je logički ispravna pretpostavka.
    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    cekaj, jos nisam skontao na kojoj si ti strani?
    Nema... Baš sam mislio da kažem "Neznam ili nemam pojma ili nemam stranu" kad viđeh post pametnog Cika_Dzo-a.
    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Na svojoj,Mojsije.
    Da da ... :-D
    Quote Originally Posted by bonnob1 View Post
    Onda popij par casa rakije i tu si.
    Ne na taj način "jako" nego kao kad pročitaš neku dobru knjigu , odgledaš dobar film , čuješ muziku...
    Quote Originally Posted by bonnob1 View Post
    Septembar je saren, cas je tamo cas je ovamo.
    Meni se čini da nijesam . Mislim da je Cika_Dzo to dobro primijetio samo sam kao i uostalom svi mi na nekoj "svojoj strani".
    Last edited by septembar; 27-05-09 at 10:07.

Page 28 of 171 FirstFirst ... 182425262728293031323878128 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •