Page 67 of 171 FirstFirst ... 175763646566676869707177117167 ... LastLast
Results 1,651 to 1,675 of 4251

Thread: Ateizam

  1. #1651
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Одбацио је Роберт Џентри.

  2. #1652
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Одбацио је Роберт Џентри.
    Zar nije on bio zagovornik one nauke kreacije ili tako nekako? To nije naucnik to je najprostije receno budala. Kako moze da se bavi naukom neceg sto ne postoji. Isto kao da je bio veterinar za zmajeve ili ginekolog za vile.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #1653
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    zar nije on bio zagovornik one nauke kreacije ili tako nekako? To nije naucnik to je najprostije receno budala. Kako moze da se bavi naukom neceg sto ne postoji. Isto kao da je bio veterinar za zmajeve ili ginekolog za vile.

    Он је утврдио постојање кругова у граниту и на основу тога је побијао милионску старост земље.

    Да је будала не бих рекао јер то није предзнак који је стајао поред његовог имена него је стајало научник.

  4. #1654
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Ја разумијем да се не слажеш,али није добро да дајеш квалификације таквог типа
    To mi je jedna od mana. Previse sam direktan sa izlivima misljenja
    Pokusavam to da kontrolisem na forumu. S tobom i emanuilom uvijek mogu diskusiju vodit koliko god su nam misljenja razlicita (to je i poenta) jer ste civilizovana bica. Evoluirali ste (vidis sta sam sad uradio ). Sa nekim ljudima jednostavno nema rasprave jer nece da diskutuju, samo hoce da se podsmijevaju tudjem misljenju a kad im trazis da opravdaju svoje ne mogu no i dalje pokusavaju da se podsmijevaju i pribjegavaju pogresnoj logici i toboz filozofiji. Mabusa sam otpisao zbog njegovog extremistickog stava. Kad je rekao da Ku'ran treba doslovce da se primjenjuje sve je bilo jasno. Ista stvar sa ovim gore.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #1655
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Одбацио је Роберт Џентри.
    Dozvoli samo da ti ukažem na jednu sitnicu - jednu manu Džentrijeve metode.
    U geološkom smislu,ta metoda ima ograničenje,jedno koje je poprilično važno.Očitavanja tih,uslovno rečeno,'godova',može da se vrši samo do određene dubine - odnosno,na određenoj površini,na kojoj se obrađuju polonijumske čestice (odnosno njihove mikrosfere,odnosno popularno nazvani - oreoli).
    Kao što,ubijeđen sam,to dobro znaš,granitne stijene su nastajale u slojevima (taložile su se u vremenskom periodu).Stariji sloj je dublje ispod površine.Međutim,Džentrijeva metoda,odnosno to istraživanje na kom se zasniva ova tvrdnja,nikad nije obuhvatilo donje slojeve spoljnjeg sloja zemljine kore - granitnih stijena.
    U Džentrijevom slučaju,potrčao je pred rudu - iako je razumljivo da takav rezultat (ovakav kakav je dobio) podigne veliku prašinu.
    Sad se tebi nameće pitanje - otkud meni ovo.
    Jedno skoro izdanje.
    http://www.amazon.com/Counterknowled...0524628&sr=8-1

    'How we surrendered to Conspiracy Theories,Quack Medicine,Bogus Science and fake History'

    Knjiga je opširna,malo ju je teško naći.Volio bih je imati i u elektronskoj formi,tako da,ako je nađeš,proslijedi na pm.Definitivno vrijedno štivo - utiče na stavove kod svakog kog nauka makar marginalno zanima.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  6. #1656
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A, i nema ih puno ovuda.
    Bila sam takoreci primorana da vjerujem u boga, zbog mojih roditelja i citavog okruzenja [ne bih se bas divno provela da sam na sred ulice vikala da ne vjerujem u boga.], i, iskreno, malo mi je tuzno kada sam negdje vidjela informaciju da u Niksicu ima manje od 1000 ateista.
    A friend in need's a friend indeed,
    a friend who'll tease is better.

  7. #1657
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    277
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Placeboholic View Post
    A, i nema ih puno ovuda.
    Bila sam takoreci primorana da vjerujem u boga, zbog mojih roditelja i citavog okruzenja [ne bih se bas divno provela da sam na sred ulice vikala da ne vjerujem u boga.], i, iskreno, malo mi je tuzno kada sam negdje vidjela informaciju da u Niksicu ima manje od 1000 ateista.
    kad je bila ta anketa?
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  8. #1658
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Od tih silnih vjernika vjerovatno u Niksicku srkva obrede vrsi na stadionu jer sumnjam da crkva moze odjednom primiti tu navalu

  9. #1659
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mnogi ljudi misle da vjeruju u Boga, a najveći su protivnici, oni nastoje da prevare Boga i one koji vjeruju, a oni ne znajući samo sebe varaju.

  10. #1660
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da potvrdim opet. Kur'an treba doslovno da se primjenjuje kao zakon svake drzave. To je Boziji zakon a svako odstupanje od Bozijeg zakona stvara kontra-efekat. I za to postoje jasni dokazi ukoliko se sagleda i uporedi broj silovanja u npr. USA sa brojem silovanja zemljama gdje se sprovodi serijat. Isto je i sa kriminalom, pedofilijom, nestankom djece, moralnim normama tj. prostitucijom i homoseksualizmom. Mnogo ljudi koji su bili u S.Arabiju potvrdili su da nisu vidjeli covjeka bez ruke i ako je tamo zakon da se zbog kradje odsjece ruka. Sa druge strane, ovde kod nas nema tih blind vrata koje mogu zaustaviti manijake u akciji. Eto, idemo i mi u necemu ispred nauke.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  11. #1661
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Da potvrdim opet. Kur'an treba doslovno da se primjenjuje kao zakon svake drzave. To je Boziji zakon a svako odstupanje od Bozijeg zakona stvara kontra-efekat. I za to postoje jasni dokazi ukoliko se sagleda i uporedi broj silovanja u npr. USA sa brojem silovanja zemljama gdje se sprovodi serijat. Isto je i sa kriminalom, pedofilijom, nestankom djece, moralnim normama tj. prostitucijom i homoseksualizmom. Mnogo ljudi koji su bili u S.Arabiju potvrdili su da nisu vidjeli covjeka bez ruke i ako je tamo zakon da se zbog kradje odsjece ruka. Sa druge strane, ovde kod nas nema tih blind vrata koje mogu zaustaviti manijake u akciji. Eto, idemo i mi u necemu ispred nauke.
    Qur'an je davno prevazidjen htio ti to da priznas ili ne. Shvatam ja da si ti vjernik ali neke stvari treba objektivno gledat. Qur'an je bio dobar i mogao je da se primjenjuje na to drustvo na tom prostoru gdje je napisan. Svako drustvo je drugacije i zgob toga ima razlicite zakone i vjerovanja. A forsiranje tudjih zakona i vjerovanja bi druge upropastilo kao sto je pokazano vise puta u istoriji covjecanstva. Ukratno, nisi u pravu, to nije bozja rijec, vec ljudska i ne moze bit ociglednije.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #1662
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Da potvrdim opet. Kur'an treba doslovno da se primjenjuje kao zakon svake drzave. To je Boziji zakon a svako odstupanje od Bozijeg zakona stvara kontra-efekat. I za to postoje jasni dokazi ukoliko se sagleda i uporedi broj silovanja u npr. USA sa brojem silovanja zemljama gdje se sprovodi serijat. Isto je i sa kriminalom, pedofilijom, nestankom djece, moralnim normama tj. prostitucijom i homoseksualizmom. Mnogo ljudi koji su bili u S.Arabiju potvrdili su da nisu vidjeli covjeka bez ruke i ako je tamo zakon da se zbog kradje odsjece ruka. Sa druge strane, ovde kod nas nema tih blind vrata koje mogu zaustaviti manijake u akciji. Eto, idemo i mi u necemu ispred nauke.
    Kad crkva i njeni zakoni zavladaju, to se zove mračno doba. Ne ponovio se srednji vijek.

  13. #1663
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    А кад су то закони Цркве завладали?

  14. #1664
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Da potvrdim opet. Kur'an treba doslovno da se primjenjuje kao zakon svake drzave. To je Boziji zakon a svako odstupanje od Bozijeg zakona stvara kontra-efekat. I za to postoje jasni dokazi ukoliko se sagleda i uporedi broj silovanja u npr. USA sa brojem silovanja zemljama gdje se sprovodi serijat. Isto je i sa kriminalom, pedofilijom, nestankom djece, moralnim normama tj. prostitucijom i homoseksualizmom. Mnogo ljudi koji su bili u S.Arabiju potvrdili su da nisu vidjeli covjeka bez ruke i ako je tamo zakon da se zbog kradje odsjece ruka. Sa druge strane, ovde kod nas nema tih blind vrata koje mogu zaustaviti manijake u akciji. Eto, idemo i mi u necemu ispred nauke.
    Gledaj, sto se tice boldovanog, kad bi silovatelji znali da ce bit pogubljeni bez sudjenja, budi siguran da ne bi bilo silovanja, ali da li djelo silovanja zasluzuje smrtnu kaznu? Mnogo ljudi koji su bili u s. arabiju je bilo u neke normalne djelove grada, gdje ne zive lopovi, to ti je isto kao da odes u San Francisko, i odsjednes u normalnom kvratu, a ne kvratu dzankija, i posle pricas kako nisi vidio drogase i kurve
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  15. #1665
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Не бих се сложио да кад би неко знао да дјело које чини повлачи смртну пресуду да би избјегао да га чини.

  16. #1666
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Не бих се сложио да кад би неко знао да дјело које чини повлачи смртну пресуду да би избјегао да га чини.
    Pa naravno da se ne bi iskorijenilo, ali bi se smanjilo uveliko, a i ne pricamo o americkom sistemu smrtne kazne, dje zivis jos 10 godina prije izvrsenja, pricamo o sistemu u kojem se kazna izvrsava odmah, mislim da bi takva vrsta represije mnogo uticala na psihu covjeka da ne cini neke stvari, a ako neko nastavi da ih cini, onda taj nije citav u glavu, i treba ga ubit
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  17. #1667
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    pa naravno da se ne bi iskorijenilo, ali bi se smanjilo uveliko, a i ne pricamo o americkom sistemu smrtne kazne, dje zivis jos 10 godina prije izvrsenja, pricamo o sistemu u kojem se kazna izvrsava odmah, mislim da bi takva vrsta represije mnogo uticala na psihu covjeka da ne cini neke stvari, a ako neko nastavi da ih cini, onda taj nije citav u glavu, i treba ga ubit

    Знаш како,ко не ризикује тај не добија

  18. #1668
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Eh vala, sad i ti
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  19. #1669
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bijesno pile View Post
    Da li ateizam ima svoje opravdanje?
    Kuda vodi? i Chemu sluzhi? :roll:
    In/out
    moj prvi post ovdje... Znaci na PDF religija, topik sa najvishe postova...HAHAHAH
    Religija is PWNED!

    da ne bude skroz off, ateizam...hm...zavisi od mjere, uglavnom pruzha chovjeku slobodne vidike, bez dogmi, i smaranja raznim mjerilima, koja ne poshtuju ni oni koji ih sami pripovijedaju.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  20. #1670
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kuran je prevaziđen , reče jedan mudrac. Zar ne vidiš one koji raspravljaju o Allahovim ajetima? Kuda se oni okreću?! Oni koji poriču Knjigu i ono što smo slali po poslanicima?! A saznat će oni. Kada okovi budu na vratovima njihovim, i lanci, a oni vučeni, u ključalu vodu, a zatim u vatri prženi. Zatim će upitani biti: Gdje su oni koje ste obožavali(Isusa, Mariju, svece i ostalo) mimo Allaha? Oni su se od nas izgubili - odgovorit će- ta mi se prije, ustvari, nismo nikome ni klanjali.-Eto, tako Allah skreće u zabludu nevjernike. To vam je zato što ste se bez ikakva osnova na Zemlji veselili i drski bili.Ulazite kroz kapije Džehenemske, u njemu ćete vječno ostati- a ružno je prebivalište oholih.
    (EL -MUMIN) OD 69 DO76.

  21. #1671
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ibn sinan View Post
    kuran je prevaziđen , reče jedan mudrac.zar ne vidiš one koji raspravljaju o allahovim ajetima? Kuda se oni okreću?! Oni koji poriču knjigu i ono što smo slali po poslanicima?! A saznat će oni. Kada okovi budu na vratovima njihovim, i lanci, a oni vučeni, u ključalu vodu, a zatim u vatri prženi. Zatim će upitani biti: gdje su oni koje ste obožavali(isusa, mariju, svece i ostalo) mimo allaha? oni su se od nas izgubili - odgovorit će- ta mi se prije, ustvari, nismo nikome ni klanjali.-eto, tako allah skreće u zabludu nevjernike. To vam je zato što ste se bez ikakva osnova na zemlji veselili i drski bili.ulazite kroz kapije džehenemske, u njemu ćete vječno ostati- a ružno je prebivalište oholih.
    (el -mumin) od 69 do76.

    Е сад погледај болдовано:ето ти доказа да је ово што си цитирао неистина и лаж.Нико не обожава Богородицу него је поштује као што поштује своју мајку и свога оца.
    Last edited by ihtus777; 10-03-10 at 11:25.

  22. #1672
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bog koji je rođen, svaka čast, zbog toga se i zove bogorodica, kao proizvod izmišljotine, a ne tumačenja jevanđelja

  23. #1673
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ibn Sinan View Post
    Bog koji je rođen, svaka čast, zbog toga se i zove bogorodica, kao proizvod izmišljotine, a ne tumačenja jevanđelja



    Боже, зашто не могу да се смејем?

  24. #1674
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Не бих се сложио да кад би неко знао да дјело које чини повлачи смртну пресуду да би избјегао да га чини.
    Ovo si u pravu, jer ima dosta slučajeva da upravo sigurna smrtna presuda je 'prouzrokovala' određeni zločin.

    U Teksasu prže gotovo svake nedjelje nekoga, a stopa kriminala raste (mislim na prestupe koji povlače ovako radikalnu kaznu).

    kako često nazivaju ovakvu kaznu jeste produžena ruka samoubice, plus dobije onih 'pet' minuta slave...

  25. #1675
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne možeš da se smiješ, jer je to surova istina.

Page 67 of 171 FirstFirst ... 175763646566676869707177117167 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •