Page 108 of 171 FirstFirst ... 85898104105106107108109110111112118158 ... LastLast
Results 2,676 to 2,700 of 4251

Thread: Ateizam

  1. #2676
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Vidi Dzo, znaci, Egipcani su ostavili zapise o svom tadasnjem zivotu, mislila sam na zapise na piramidama, moja greska sto nisam precizirala. Zna se uglavnom cime su se bavili, o njihovoj medicini, cak sam na Discoveriju gledala da su otkrili u potpunosti zivot neke tamo princeze kao i nacin na koji je ubijena.
    O većini antičkih civilizacija se zna sve. Egipatska je jedna od drevnih o kojoj se zna sve.
    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Dzo, da li znas da je djed Dzordza W. Busha bio deklarisani satanista, napisao je knjigu o tome, ne sjecam se tacno ali mislim da se zove 'Zakoni'?
    http://www.roguegovernment.com/news.php?id=1845 Ako ti nije mrsko pregledaj ovaj link i klipove dolje, naravno ako nemas problema sa engleskim jezikom.
    Nemam problema sa engleskim jezikom. Đed Džordža Buša me ne zanima, pa ni sam Džordž Buš. Zbilja, ne tvrdi li se u Zeitgeistu da je on posredovao u razmjeni dobara sa Njemačkom u doba WW II? Mislim na đeda.
    Siguran sam da se tvrdi.
    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Snimke dolje je zabiljezaio jedan americki novinar, koji cudom nije ubijen do sada. Dobro bi bilo da i njih pregledas pa mi onda reci misljenje.
    Koliko je takvih...
    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Kakve to veze ima sa piramidama? Djed pomenutog presjednika je trazio da bude zatvoren u piramidi u Egiptu sam, i poslije je kontaktirao sa bicem koje se po njemu zvalo Ivoz (koliko me pamcenje sluzi), i nacrtao ga je, i lici prilicno na carobnjaka iz Oza(jos jedan vid manipulacije al drugom prilikom o tome). Dalje, vidi se jasno koga vladajuca elita obozava (Satanu), a ako on postoji naravno postoji i Bog. Dalje, molim te pogledaj jos ovaj klip od 2.57 min a ne bi bilo lose i cjeli.
    Neću da raspravljam o postojanju vladajuće elite. Radije ne bih ni o ovoj tvrdnji, ali moram.
    Činjenica da neko obožava nešto ne znači da to nešto postoji. Primjera radi, pitaš li se šta se desilo sa Jupiterom? Ili Fregom? Razmisliš li ponekad o himerama? Hidrama? Zmajevima? O sfingama?
    Mnogo argumenata koje si navela na forumu zasad su logički neodrživi. Argument iz kompleksnosti (da je svijet toliko kompleksan da ga je neko morao stvoriti), argument iz vjerovatnoće, itd.
    Od svih ovih argumenata dijalektički argument je najslabiji. Ljudi vjeruju u razne stvari (jako rijetko u same sebe - čovječanstvo, ali ajd'). U prošlosti su vjerovali da plesom mogu da prizovu kišu, da će im jedenje sirovog mesa u slavu bogova donijeti snagu u bitkama, da zečije šapice donose 'sreću' itd. Činjenica da neko vjeruje u Satanu ne znači da dotični postoji. Činjenica da neko vjeruje u bilo šta ne znači nužno da je to tako. Ono što je još veća greška koja uključuje apsolutno preskakanje logičkog zaključivanja je implicitno zaključivanje o postojanju nekog drugog bića na osnovu postojanja dijalektičkog ključa za jedno biće.

    Odgledao sam cijeli klip. Na moju veliku žalost. Na momente mi je nanosio fizičku bol.
    Evo šta je problem. Ovakve informacije možeš da procesuiraš i obrađuješ (kao i da ih sa nekim dijeliš) jedino ukoliko :
    a) Nisi upoznat/a sa stvarima o kojima se govori jer te nikad nisu zanimale, pa si sad došao/la u kontakt sa njima, a pritom nisi naletio/la na više ovakvih paradajzičnih poluinformacija, pa ne znaš da razlikuješ teoriju od pseudoteorije, nauku od pseudonauke i dokaz od pseudodokaza;
    b) Si toliko neurofiziološki spor/a da ti je ovo zaista savršeno objašnjenje za sve. U ovo drugo ne želim da vjerujem.
    Evo šta je problem.
    1) Problem sa 'faraonima'. Egipat je kao carstvo trajao dugo. Bilo je bar 31 dinastija faraona. Dakle, 31 različita porodica koja je sukcesivno naslijeđivala vlast. Koja od ove 31 porodice je 'prebjegla u Evropu', niko ne kaže. Navodi se da su, dakle, 'faraoni' prebjegli u Evropu, ne navodeći koja porodica. Porodice faraona nisu umirale sa posljednjim faraonom iz njihove linije, da podsjetim. Nisu više bile faraonske porodice ali su nastavljale da žive. Sem, naravno, u par izuzetih slučajeva kad bi pobjednik borbe za vlast zatro ostale takmace za presto i uopšte svu rodbinu.
    2) Porijeklo Svetog Rimskog Carstva je navodno faraonsko. Čak i kad bi ovo bilo istinito, bilo bi budalasto. Frederik Barbarosa je osnovao i održavao Sveto Rimsko Carstvo. Nakon njegove smrti, isto se raspalo. Frederik Barbarosa je porijeklom bio German. Germani su dijelili porijeklo sa Vandalima i Varvarima. Dakle, niđe veze sa Egiptom. Sem ako Egipćani nisu bježali u područja današnje Bjelorusije. Ali i tad ne bi imali vremena da se pokupe, stignu, i onda da prebjegnu sa Vandalima i Varvarima i pomiješaju se krvno dovoljno da postanu Germani i da 'rode' Barbarosu.
    3) U ovom slučaju populizam medija (tačnije, televizijske kuće FOX 11 - ne bješe li to MIND CONTROLLING DEVICE Iluminata?) obrađuje temu srodstva predsjednika Obame i Buša sa ostalim prominentnim figurama političke scene u Americi. Naravno, navodi su razni, pa se pominje i Čerčil i Linkoln itd. Ključno pitanje je naravno kako. Tu se uključuje senzacionalistička priroda medija (MIND CONTROL, Mona, sjetimo se).
    Mediji su skloni da odaberu fragmente 'istine' ili opštevažećih zakona i da ih zakucaju zajedno bez ikakvog objašnjenja samo da bi imali što zvučniju priču.
    Od šezdesetih naovamo, svjetska populacija se udvostručila. Za 40 godina udvostručila se i mogućnost da ljudi budu srodnici, ali kakvi? Sigurno ne bliski. Upravo zato niko od spikera i ne govori koliko bliski, pretpostavljam. U najširem mogućem smislu, i ja i ti smo srodnici. I ja i MadGod, Hari Krisna, starwalker, MonterO, Vanja_The_Man, a naročito ja i Josip Broz Tito.
    Dakle, apsolutno je moguće da je Čerčilov rođak u devetnaestom koljenu nešto Džordžu Bušu. Apsolutno je moguće da, sa druge strane, Bušova strina u sedmom koljenu bude daleki potomak Abrahama Linkolna, kao i da Linkolnov 47 potomak u trećem koljenu bude đed Diku Čejniju.
    Za mene su to sasvim jednostavne stvari. One mogu da ukazuju na nešto, ali ovako uobličene ne ukazuju na ništa sem da je čitavo čovječanstvo u neku ruku srodno. Što smo, ***** li ga, znali i ovako.

    Tačaka ima još, a post je već i previše dug.

    I još nešto. Ne postoje 'Zadnja Vremena'. Nema 'End Times-a'. Nema 'Smaka Svijeta'. I nema đavola koji radi na tome. Možda postoji 'Kraj Čovjeka', ali je naš svijet lišen tih problema. Svi problemi i dileme koje imamo ljudske su, jedino i krajnje ljudske.
    Last edited by Čika Džo; 25-06-10 at 18:33.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  2. #2677
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    vjernici molim vas pročitajte sada ovu priču i recite mi vaše mišljenje
    (posebno bih molio najvećeg vjernika Ihsusa da prokomentariše)


    -otac mu je bog i on je jedini božiji sin

    -njegovo rođenje je najavila zvijezda (kometa)

    -zvijezdu su pratila 3 mudraca da bi mu se poklonili

    -svjedoci rađanja su pastiri

    -25 decembar se slavi kao dan njegovog rođenja

    -Rodila ga je djevica (Marija) kojoj je anđeo rekao da će da zatrudni od boga

    -Majka je bježala sa njim jer je Herod htio da ga ubije
    -ovozemaljski otac se zvao (Josif)

    -sa majkom je bježao kroz pustinju

    -nema podataka o tome šta je radio do 30-te godine života

    -u 30toj godini je kršten u običnoj rijeci

    -njegovom krstitelju je odrubljena glava

    -kada je porastao i postao čovjek đavo ga je iskušavao na putu iz pustinje u planinu

    -liječio je ljude čudima:
    -Slijepe
    -Gubavce
    -vršio exocizam(protjerivanje demona)

    -digao je čovjeka iz mrtvih (Lazara)

    -hodao je po vodi

    -imao je 12 učenika

    -suđeno mu je i pogubljen razapinjanjem u 30-toj godini života u društvu dva lopova

    -Vaskrsao je


    ISKRENO VAS MOLIM DA MI U SLJEDEĆEM POSTU NAPIŠETE ŠTA MISLITE O OVOJ REKAPITULACIJI NA KOJOJ SE ZASNIVA HRIŠĆANSTVO
    Last edited by Rakun; 25-06-10 at 18:32.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #2678
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    To je njima nebitno jer, krajnji argument protiv kojeg se ne može, oni u to VJERUJU. Samim tim što vjeruju ne može postojati dokaz. Inače to ne bi bilo vjerovanje nego činjenično stanje.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #2679
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    To je njima nebitno jer, krajnji argument protiv kojeg se ne može, oni u to VJERUJU. Samim tim što vjeruju ne može postojati dokaz. Inače to ne bi bilo vjerovanje nego činjenično stanje.


    Ja sada nisam pisao o argumentima i dokazima i ovo mi je veoma važno
    ovo sam napisao bez namjere da zbijam šalu
    samo bih molio da vjernici prokomentarišu napisan tekst radi moje spoznaje

    Quote Originally Posted by Rakun
    vjernici molim vas pročitajte sada ovu priču i recite mi vaše mišljenje
    (posebno bih molio najvećeg vjernika Ihsusa da prokomentariše)


    -otac mu je bog i on je jedini božiji sin

    -njegovo rođenje je najavila zvijezda (kometa)

    -zvijezdu su pratila 3 mudraca da bi mu se poklonili

    -svjedoci rađanja su pastiri

    -25 decembar se slavi kao dan njegovog rođenja

    -Rodila ga je djevica (Marija) kojoj je anđeo rekao da će da zatrudni od boga

    -Majka je bježala sa njim jer je Herod htio da ga ubije
    -ovozemaljski otac se zvao (Josif)

    -sa majkom je bježao kroz pustinju

    -nema podataka o tome šta je radio do 30-te godine života

    -u 30toj godini je kršten u običnoj rijeci

    -njegovom krstitelju je odrubljena glava

    -kada je porastao i postao čovjek đavo ga je iskušavao na putu iz pustinje u planinu

    -liječio je ljude čudima:
    -Slijepe
    -Gubavce
    -vršio exocizam(protjerivanje demona)

    -digao je čovjeka iz mrtvih (Lazara)

    -hodao je po vodi

    -imao je 12 učenika

    -suđeno mu je i pogubljen razapinjanjem u 30-toj godini života u društvu dva lopova

    -Vaskrsao je


    ISKRENO VAS MOLIM DA MI U SLJEDEĆEM POSTU NAPIŠETE ŠTA MISLITE O OVOJ REKAPITULACIJI NA KOJOJ SE ZASNIVA HRIŠĆANSTVO
    NE ŠALIM SE NITI IMAM NAMJERU
    pozivam najvećeg vjernika Ihsusa da mi malo obrazloži sve što sam napisao i da me uputi kako se zove knjiga u kojoj je ovo napisano i o kome se radi
    to je sve što molim

    PONAVLJAM JOŠ JEDNOM, NE ŠALIM SE NITI IŠTA SLIČNO
    (NITI ĆU)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #2680
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovako Kuran govori o Isusu, pogledajte koliko je logičnije od Biblije: I kada meleki rekoše: ”O Merjema, tebe je Allah odabrao i čistom stvorio, i boljom od svih žena na svijetu učinio. O Merjema, budi poslušna svome Gospodaru i licem na tle padaj i sa onima koji molitvu obavljaju i ti obavljaj!”To su nepoznate vijesti koje ti objavljujemo. Ti nisi bio među njima kada su pera svoja od trske pobacali da bi vidjeli koji će se od njih o Merjemi brinuti, i ti nisi bio među njima kad su se prepirali. A kada meleki rekoše: ”O Merjema, Allah ti javlja radosnu vijest, od Njega Riječ: ime će mu biti Mesih, Isa, sin Merjemin, biće viđen i na ovome i na onome svijetu i jedan od Allahu bliskih; on će govoriti ljudima još u kolijevci, a i kao odrastao, i biće čestit” -ona reče: ”Gospodaru moj, kako ću imati dijete kada me nijedan muškarac nije dodirnuo?” – ”Eto tako” – reče – ”Allah stvara što On hoće. Kada nešto odluči,On samo za to rekne: ’Budi!’ – i ono bude.”I poučiće ga pismu i mudrosti, i Tevratu i Indžilu, i poslati kao poslanika sinovima Israilovim: ”Donosim vam dokaz od Gospodara vašeg: napraviću vam od ilovače nešto poput ptice i puhnuću u nju, i biće, voljom Allahovom, prava ptica. I iscijeliću slijepa od rođenja, i gubava, i oživljavaću mrtve, voljom Allahovom,
    i kazivaću vam šta jedete i šta u domovima svojim gomilate; to će, uistinu, biti dokaz za vas, ako pravi vjernici budete; i da potvrdim istinitost Tevrata, objavljenog prije mene, i da vam dopustim nešto što vam je bilo zabranjeno. I donosim vam dokaz od Gospodara vašeg – zato se Allaha bojte i mene slušajte –Allah je doista i moj i vaš Gospodar, pa se Njemu klanjajte; to je Pravi put!” A kada se Isa uvjerio da oni neće da vjeruju, uzviknuo je: ”Koji će biti pomagači moji na Allahovom putu?” – ”Mi” – rekoše učenici –”mi ćemo biti pomagači Allahove vjere, mi u Allaha vjerujemo, a ti budi svjedok da smo mi poslušni Njemu. Gospodaru naš, mi u ono što Ti objavljuješ vjerujemo i mi poslanika slijedimo, zato nas upiši među vjernike!” I nevjernici počeše smišljati spletke, ali ih je Allah otklonio, jer On to umije najbolje. I kada Allah reče: ”O Isa, dušu ću ti uzeti i k Sebi te uzdignuti ispasiću te od nevjernika i učiniću da tvoji sljedbenici budu iznad nevjernika sve do Smaka svijeta. Meni ćete se, poslije, svi povratiti i Ja ću vam o onome u čemu se niste slagali presuditi: one koji ne budu vjerovali na strašne muke ću staviti i na ovome i na onome svijetu i niko im neće moći pomoći.”…A onima koji budu vjerovali i dobra djela činili, On će njima punu
    nagradu dati. – Allah ne voli nasilnike. Ovo što ti kazujemo jesu ajeti i Kur’an mudri. Isaov slučaj je u Allaha isti kao i slučaj Ademov: od zemlje ga je stvorio, a zatim rekao: ”Budi!” – i on bî. Istina je od Gospodara tvoga, zato ne sumnjaj!
    Last edited by Ibn Sinan; 25-06-10 at 19:14.

  6. #2681
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Super..
    .......

  7. #2682
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Evo jedan link koji ce potkrijepiti dio moje price. Zanima me i misljenje vjernika o ovome (ihtusa, ibn sinana... )
    Dzika Dzo, i pored ociglednog dokaza ti ne vjerujes tako da ne znam sta vise da ti pricam (ne zato sto nemam, nego zato sto ti za sve imas neko svoje nazovi 'logicko objasnjenje', sad kad bi ti Dzordz Bus licno rekao da je satanista ne bi mu vjerovao, ili kad bi eventualno licno vidio Satanu, sigurno bi nasao neko 'logicko' objasnjene, ili jer sve puka yebena slucajnost).
    Ja vise nemam vremena da pisem, ko je shvatio shvatio je, ne spadam u ljude koji ce xyz puta nesto da ponove (izuzev ako je neko retardiran).
    Imate svi srdacan pozdrav od mene

  8. #2683
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    vjernici molim vas pročitajte sada ovu priču i recite mi vaše mišljenje
    (posebno bih molio najvećeg vjernika Ihsusa da prokomentariše)


    -otac mu je bog i on je jedini božiji sin

    -njegovo rođenje je najavila zvijezda (kometa)

    -zvijezdu su pratila 3 mudraca da bi mu se poklonili

    -svjedoci rađanja su pastiri

    -25 decembar se slavi kao dan njegovog rođenja

    -Rodila ga je djevica (Marija) kojoj je anđeo rekao da će da zatrudni od boga

    -Majka je bježala sa njim jer je Herod htio da ga ubije
    -ovozemaljski otac se zvao (Josif)

    -sa majkom je bježao kroz pustinju

    -nema podataka o tome šta je radio do 30-te godine života

    -u 30toj godini je kršten u običnoj rijeci

    -njegovom krstitelju je odrubljena glava

    -kada je porastao i postao čovjek đavo ga je iskušavao na putu iz pustinje u planinu

    -liječio je ljude čudima:
    -Slijepe
    -Gubavce
    -vršio exocizam(protjerivanje demona)

    -digao je čovjeka iz mrtvih (Lazara)

    -hodao je po vodi

    -imao je 12 učenika

    -suđeno mu je i pogubljen razapinjanjem u 30-toj godini života u društvu dva lopova

    -Vaskrsao je


    ISKRENO VAS MOLIM DA MI U SLJEDEĆEM POSTU NAPIŠETE ŠTA MISLITE O OVOJ REKAPITULACIJI NA KOJOJ SE ZASNIVA HRIŠĆANSTVO
    Sinane bez uvrede ali bih ipak sačekao nekog hrišćanina da mi komentariše

    kada bi to bio najveći vjernik među vama ihtus777 bio bih veoma zahvalan
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #2684
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Dzika Dzo, i pored ociglednog dokaza ti ne vjerujes tako da ne znam sta vise da ti pricam (ne zato sto nemam, nego zato sto ti za sve imas neko svoje nazovi 'logicko objasnjenje', sad kad bi ti Dzordz Bus licno rekao da je satanista ne bi mu vjerovao, ili kad bi eventualno licno vidio Satanu, sigurno bi nasao neko 'logicko' objasnjene, ili jer sve puka yebena slucajnost).
    1) Nije Džika nego Čika.
    2) Ovo nije dokaz. Ovo je naklapanje jednog trećerazrednog medija i čovjeka koji očigledno ne zna ništa o istoriji svijeta u kom živi. Dobra propaganda za nekog ko želi nešto određeno da čuje. Svako može da napravi ovakav 'dokaz'.
    3) Nije moje, nisam ja patentirao logiku. Naročito ovu platonističku. To je uradio Platon. Nije 'nazovi' nego je logičko objašnjenje, po jednostavnom principu zaključka o nečemu na osnovu istinitosti prethodnih premisa u zaključivanju.
    4) Bih. To i dalje ne bi imalo veze ni sa čim, a naročito ne sa Egiptom i istorijom svijeta u kom živimo.
    5) Javi se kad ga vidiš i prenesi nam utiske.
    6) Možeš slobodno da napišeš 'jebeno' ili 'jebena'.
    Last edited by Čika Džo; 25-06-10 at 20:31.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  10. #2685
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    čekam na odgovor
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #2686
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najnelogičniji dio je onaj koji govori da ga je đavo iskušavao.

  12. #2687
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ibn Sinan View Post
    Najnelogičniji dio je onaj koji govori da ga je đavo iskušavao.

    pošto vjerovatno misliš na Isusa i Bibliju (Novi Zavjet)
    tamo piše jasno i glasno da je đavo dovodio u iskušenje Isus-a pri njegovom putovanju pustinjom
    sada i ja malo stihova:
    "Duh tada odvede Isusa u pustinju da ga đavao iskuša. I propostivši četrdeset dana i četrdeset noći, napokon ogladnje. Tada mu pristupi napasnik i reče: Ako si Sin Božji, reci da ovo kamenje postane kruhom. A on odgovori: Pisano je: Ne živi čovjek samo o kruhu, nego o svakoj riječi što izlazi iz Božjih usta. Đavao ga tada povede u Sveti grad, postavi ga na vrh Hrama i reče mu: Ako si Sin Božji, baci se dolje! Ta pisano je: Anđelima će svojim zapovjediti za tebe i na rukama će te nositi da se gdje nogom ne spotakneš o kamen. Isus mu kaza: Pisano je također: Ne iskušavaj Gospodina, Boga svojega! Đavao ga onda povede na goru vrlo visoku i pokaza mu sva kraljevstva svijeta i slavu njihovu pa mu reče: Sve ću ti dati ako mi se ničice pokloniš. Tada mu reče Isus: Odlazi, Sotono! Ta pisano je: Gospodinu, Bogu svom klanjaj se i njemu jedinom služi! Tada ga pusti đavao. I gle, anđeli pristupili i služili mu".




    inače samo da napomenem

    Quote Originally Posted by Rakun
    vjernici molim vas pročitajte sada ovu priču i recite mi vaše mišljenje
    (posebno bih molio najvećeg vjernika Ihsusa da prokomentariše)


    -otac mu je bog i on je jedini božiji sin

    -njegovo rođenje je najavila zvijezda (kometa)

    -zvijezdu su pratila 3 mudraca da bi mu se poklonili

    -svjedoci rađanja su pastiri

    -25 decembar se slavi kao dan njegovog rođenja

    -Rodila ga je djevica (Marija) kojoj je anđeo rekao da će da zatrudni od boga

    -Majka je bježala sa njim jer je Herod htio da ga ubije
    -ovozemaljski otac se zvao (Josif)

    -sa majkom je bježao kroz pustinju

    -nema podataka o tome šta je radio do 30-te godine života

    -u 30toj godini je kršten u običnoj rijeci

    -njegovom krstitelju je odrubljena glava

    -kada je porastao i postao čovjek đavo ga je iskušavao na putu iz pustinje u planinu

    -liječio je ljude čudima:
    -Slijepe
    -Gubavce
    -vršio exocizam(protjerivanje demona)

    -digao je čovjeka iz mrtvih (Lazara)

    -hodao je po vodi

    -imao je 12 učenika

    -suđeno mu je i pogubljen razapinjanjem u 30-toj godini života u društvu dva lopova

    -Vaskrsao je


    ISKRENO VAS MOLIM DA MI U SLJEDEĆEM POSTU NAPIŠETE ŠTA MISLITE O OVOJ REKAPITULACIJI NA KOJOJ SE ZASNIVA HRIŠĆANSTVO

    I dalje čekam ozbiljan komentar Hrišćanskih vjernika
    izvini Sinane ovo ne znači da te smatram manje dostojnim u raspravi na ovu temu(čak naprotiv zato što posmatraš sa neke distance, i pored toga što je Isus važna ličnost i u Islamu)
    već hoću da mi neko od Hrišćanskih vjernika komentariše moj nedavni post iz meni znanih OZBILJNIH razloga, a kasnije i vama poznatih razloga ( quote je naveden gore )
    napominjem da je u pitanju vjerovatno najvažniji trenutak u čitavom dosadašnjem Thread-u
    i zaista bih volio komentar hrišćanskog vjernika koji je kompetentan za komentar ove vrste.Koliko sam ja primjetio najkompetentniji Hrišćanin(gotovo pa Teolog) je ihtus777
    Last edited by Rakun; 25-06-10 at 22:21.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #2688
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ibn Sinan View Post
    Međutim, ukoliko se i pored toga desi da supruga bude neposlušna, njenom suprugu je dozvoljeno da tada otpočne sa njenim odgojem koji će odgovarati tom stepenu neposlušnosti...

    :lolblue:
    Radi kandzija a?
    Kako bih volio da bog stvarno postoji,pa taj bi bog vas "vjernike" prve pospremio i jedne i druge i trece.
    Ja jos ne sretoh jednoga vjernika da se za njega moze rec da je celjade,a da znam da je vjernik.Ovi sto se u tu vjeru najvise busaju su uglavnom najveci licemjeri i svastocine na ovoj planeti,uvijek najnespremniji da drugom pomognu lise ako neke koristi od njega nemaju.
    Zivotna mi je zelja da jednom upoznam pravog vjernika koji se ponasa u skladu sa onim sto mu vjera propovijeda,siri ljubav,ne mrzi nikog...

  14. #2689
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    :lolblue:
    Zivotna mi je zelja da jednom upoznam pravog vjernika koji se ponasa u skladu sa onim sto mu vjera propovijeda,siri ljubav,ne mrzi nikog...
    nisi vidio Srpskog patrijarha Pavla (ja sam vidio čičicu od metar i'po u tramvaju)

    "naš" amfilohije se vozi u džipu a Pavle se vozio u javnom prevozu
    "naš" Amfilohije ne zna đe će da slaže "donacije" a Pavle je zivot proveo na kuvanom krompiru i jajima
    "naš" Amfilohije širi mržnju i vjersku netrpeljivost a Pavle je širio ljubav


    bez obzira što sam ateista i na moju žalost Crnogorac (više bih volio da sam npr. norvežanin ili šveđanin)
    Pavle je bio ono što svešteno lice treba da bude, a Amfilohije je veliko go*no od političara

    I dalje čekam na odgovor

    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    vjernici molim vas pročitajte sada ovu priču i recite mi vaše mišljenje
    (posebno bih molio najvećeg vjernika Ihsusa da prokomentariše)


    -otac mu je bog i on je jedini božiji sin

    -njegovo rođenje je najavila zvijezda (kometa)

    -zvijezdu su pratila 3 mudraca da bi mu se poklonili

    -svjedoci rađanja su pastiri

    -25 decembar se slavi kao dan njegovog rođenja

    -Rodila ga je djevica (Marija) kojoj je anđeo rekao da će da zatrudni od boga

    -Majka je bježala sa njim jer je Herod htio da ga ubije
    -ovozemaljski otac se zvao (Josif)

    -sa majkom je bježao kroz pustinju

    -nema podataka o tome šta je radio do 30-te godine života

    -u 30toj godini je kršten u običnoj rijeci

    -njegovom krstitelju je odrubljena glava

    -kada je porastao i postao čovjek đavo ga je iskušavao na putu iz pustinje u planinu

    -liječio je ljude čudima:
    -Slijepe
    -Gubavce
    -vršio exocizam(protjerivanje demona)

    -digao je čovjeka iz mrtvih (Lazara)

    -hodao je po vodi

    -imao je 12 učenika

    -suđeno mu je i pogubljen razapinjanjem u 30-toj godini života u društvu dva lopova

    -Vaskrsao je


    ISKRENO VAS MOLIM DA MI U SLJEDEĆEM POSTU NAPIŠETE ŠTA MISLITE O OVOJ REKAPITULACIJI NA KOJOJ SE ZASNIVA HRIŠĆANSTVO


    samo neka mi neki Hrišćanski Vjernik (po mogućnosti ihtus777)kaže prvo šta mu padne na pamet i na šta ga asocira ovo što pročita
    ako
    ihtus777 neće da me udostoji odgovora, prihvatam u zamjenu odgovore 3 vjernika manjeg kalibra


    MOLIM ATEISTE DA NE KOMENTARIŠU I SPAMUJU

    NE SPRDAM SE NITI ĆU TO DA RADIM KADA (I AKO) MI NEKO ODGOVORI, VEĆ SE RADI O VEOMA OZBILJNIM STVARIMA I NAJVAŽNIJIM KOJE SU POSTOVANE U OVOJ DISKUSIJI
    Last edited by Rakun; 26-06-10 at 02:21.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #2690
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Rakune, kad ljudi slijepo vjeruju u nešto, bilo kakav argument da im izneseš nema težinu, jer ONI VJERUJU.

    Nego kad smo već kod hrišćanstva, ono što mene veoma iritira je koliko su groznih djela ljudi uradili i još uvjek rade, u ime tog Boga. Kako baš toliko grešaka da se desi, i da Bog 'prosvijetli' sjveštenike koji su pedofili, da urade inkviziciju (kako bi ona zapovjest - Ne ubij :mrgreen: * svještenstvo može ), vode ratove u ime Boga...

    Toliko je nevinih ljudi stradalo, toliko se krvi prolilo...

    A da ne spominjem naše 'prosvijetljenje' moderne popove koji se bave politikom na visokom nivou, i svojim vjernicama uspješno ispiraju mozak.

  16. #2691
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    samo neka mi neki Hrišćanski Vjernik (po mogućnosti ihtus777)kaže prvo šta mu padne na pamet i na šta ga asocira ovo što pročita
    ako
    ihtus777 neće da me udostoji odgovora, prihvatam u zamjenu odgovore 3 vjernika manjeg kalibra


    MOLIM ATEISTE DA NE KOMENTARIŠU I SPAMUJU

    NE SPRDAM SE NITI ĆU TO DA RADIM KADA (I AKO) MI NEKO ODGOVORI, VEĆ SE RADI O VEOMA OZBILJNIM STVARIMA I NAJVAŽNIJIM KOJE SU POSTOVANE U OVOJ DISKUSIJI
    Manji kalibar?
    Već nagađam da će bit' paralela sa Isusom i prethodnim prorocima.
    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Rakune, kad ljudi slijepo vjeruju u nešto, bilo kakav argument da im izneseš nema težinu, jer ONI VJERUJU.
    Emotivan argument za vjeru ima istu težinu kao i...
    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Toliko je nevinih ljudi stradalo, toliko se krvi prolilo...
    emotivan argument za nevjeru.
    U neku ruku. Isto kao što ja i ti nevjerovanje (emotivnu određenost prema pitanju) racionalizujemo kroz argumente, tako se i vjera racionalizuje kroz dogmu i proučavanje Svetog Pisma - što opet ima svoje argumente. Makar ova vjera u klasičnom smislu.
    No, treba se sjetiti da nije religija ta koja je 'kriva' svemu tome. Ljudi jesu. I sad, otrešćemo religiju sa vrata možda, ali treba živjeti sa samim sobom.
    Vidjećemo što sjutra nosi.
    Last edited by Čika Džo; 26-06-10 at 02:42.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  17. #2692
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni izgleda da je neko gledao tralalajku od Zeitgeista.

  18. #2693
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Puštite to sad, ovaj rakun sprema neko važno obavještenje.
    Are you suggesting coconuts migrate?

  19. #2694
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TroonChica View Post
    Puštite to sad, ovaj rakun sprema neko važno obavještenje.
    Paklenih mu krofnica, o tome i pričamo.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  20. #2695
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    nisi vidio Srpskog patrijarha Pavla (ja sam vidio čičicu od metar i'po u tramvaju)

    "naš" amfilohije se vozi u džipu a Pavle se vozio u javnom prevozu
    "naš" Amfilohije ne zna đe će da slaže "donacije" a Pavle je zivot proveo na kuvanom krompiru i jajima
    "naš" Amfilohije širi mržnju i vjersku netrpeljivost a Pavle je širio ljubav


    bez obzira što sam ateista i na moju žalost Crnogorac (više bih volio da sam npr. norvežanin ili šveđanin)
    Pavle je bio ono što svešteno lice treba da bude, a Amfilohije je veliko go*no od političara

    I dalje čekam na odgovor


    Nisam upoznao ni Pavla ni Amfilohija,casti mi.Rekao sam upoznao,a ne vidio.
    Pavle je ocito postavio dobar licni primjer,ali je isto tako vrlo lose vodio organizaciju na cijem je celu bio i ima,da je tako nazovemo,komandnu odgovornost za ono u cemu je ta crkva ucestvovala.Da li je tako ili ne?

  21. #2696
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Religija je skup vjerovanja koja ima neke osobine. Koje osobine?
    Da sadrži vjerovanje "da Bog postoji" bez obzira da li je u pitanju antropomorfni (čovjekoliki) Bog ili Bog kompleksnije strukture kao u hrišćanstvu (Otac, Sin i Sveti Duh) ili Bog kao sila koja je stvarila i pokreće univerzum ili neko jedinstvo materije, energije i prirodnih sila ili ...
    ..ili krofna sa džemom. Ja vjerujem u krofnu, ali ne bih to nazvao religijom. Nemojmo se igrati riječima.



    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Da li je budizam religija ili drevno filozofsko učenje jer se u njemu ne pominje Bog?
    Ne bih rekao da je religija. Ne moraš biti religiozan da bi bio budista.

    "Ma anussavena, ma paramparaya, ma itikiraya, ma pitasampadanena, ma takkahetu, ma nayahetu, ma akaraparivitakkena, nid ditthinijjhanakkhantiya, ma bhabbarupataya, ma samanro no garu ti."


    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Da li je ateizam "vjerovanje da Bog ne postoji" religija?
    Ne.


    Quote Originally Posted by septembar View Post
    "Nešto" je stvorilo i pokreće univerzum.
    A šta ako ga nije ništa stvorilo?


    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Bog je za tebe čiča čarobnjak koji sve zna i sjedi na oblaku i čarobnim štapićem upravlja svijetom. Naravno da ne postoji.
    Bog je za mene sila koja je stvorila i pokreće univerzum. Naravno da postoji.
    Dokaz?



    Rakune, znam na šta ciljaš ali nijesi ništa novo otkrio. Ođe ti niko neće odgovoriti, uzalud spamuješ. Bolje je da navedeš sam argument pa da se smijemo komentarima. 8) (btw nijesi morao da ga razvučeš na 20 redova)
    Link za neupućene: http://www.pocm.info/getting_started_pocm.html


    Paklenih mu krofnica? Dzo, I think I love you.

  22. #2697
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    704
    Thanks Thanks Received 
    453
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    ako se iko pita odje zasto je vjernicima uvjek potrebno vrjeme da odgovore... razlog je taj sto se oni prvo konsultuju sa svetom knjogom je li... pokusavaju da nadju nesto sto moze biti kao odgovor na navedno pitanje... odgovor ce biti naravno Jopet besmislen i bez ikakvih opipljivih cinjenica...
    cjeli dan cekam da vidim nesto sto ce da me prosvjetli... i odustao sam ne mogu vise prodje mi dan u nicemu ubicu se i izgorecu VAS u paklu ili bi mozda mogo da odradim prvo jedno masovno ubistvo (raznjet 387ljudi) u ime boga valjda bi mi tada sve bilo oprosteno jer sam ubio u ime "boga" a to je plus (+) zar ne?... ili ja pricam gluposti tj. gledam previse TV?
    ko je odje lud? o cemu se radi?

  23. #2698
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko zbrke u tvojoj glavi, mora da ti nije lako... Uzvišeni Allah veli: "Čovjek Me utjeruje u laž, a na to nema pravo, vrijeđa Me, a na to nema pravo. Utjeruje Me u laž kada veli: 'Neće me ponovo stvoriti kao što je to prvi put učinio', a prvo stvaranje mi nije nimalo lakše od ponovnog. Vrijeđa me kada kaže: 'Allah je sebi uzeo dijete', a Ja sam Jedan i nepromjenljiv, nisam rodio, niti sam rođen, i niko Mi ravan nije!'
    Last edited by Ibn Sinan; 26-06-10 at 08:41.

  24. #2699
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Manji kalibar?
    Već nagađam da će bit' paralela sa Isusom i prethodnim prorocima.

    Emotivan argument za vjeru ima istu težinu kao i...

    emotivan argument za nevjeru.
    U neku ruku. Isto kao što ja i ti nevjerovanje (emotivnu određenost prema pitanju) racionalizujemo kroz argumente, tako se i vjera racionalizuje kroz dogmu i proučavanje Svetog Pisma - što opet ima svoje argumente. Makar ova vjera u klasičnom smislu.
    No, treba se sjetiti da nije religija ta koja je 'kriva' svemu tome. Ljudi jesu. I sad, otrešćemo religiju sa vrata možda, ali treba živjeti sa samim sobom.
    Vidjećemo što sjutra nosi.
    Mislim da "sjutra nosi" postepeno odbacivanje religija koje su u direktnoj suprotnosti sa racionalnim a prihvatanje nečega što je u "hipotetičkoj saglasnosti" sa racionalnim iako je iracionalno.
    Neke argumente za takav stav sam stavio u temu "Bog - uputstvo za upotrebu"
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=60494

    Sjetih se scene iz filma "Rat Čarlija Vilsona" ,nekad i danas aktuelne teme o ratu u Avganistanu ...

  25. #2700
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Mislim da "sjutra nosi" postepeno odbacivanje religija koje su u direktnoj suprotnosti sa racionalnim a prihvatanje nečega što je u "hipotetičkoj saglasnosti" sa racionalnim iako je iracionalno.
    Neke argumente za takav stav sam stavio u temu "Bog - uputstvo za upotrebu"
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=60494
    To se već desava i "danas" i evolucija religije je evidentna bez obzira sto oni malo zatucanji jos religiju svodu na smijesne razloge "neko je morao napuniti casu sokom, napraviti pekmez..." Zvanicna crkva vec odavno ne odbacuje ucenje Darvina, bez obzira sto je jos uvijek pokazuju oni sa objasnjenjima "nije majmun rodjak..." i svoju vjeru dokazuju i pokazuju po sistemu "eto zato... knjiga sveta kaze...."
    Crkva kao institucija ne bi opstala par hiljada godina da nije evoluirala i da se nije prilagodjavala racionalnom.

Page 108 of 171 FirstFirst ... 85898104105106107108109110111112118158 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •