Page 127 of 171 FirstFirst ... 2777117123124125126127128129130131137 ... LastLast
Results 3,151 to 3,175 of 4251

Thread: Ateizam

  1. #3151
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ja tvoj BOG RAKUN ALMIGHTY u nekim kultirama poznat i kao Jahwe kažem, idi ne vratila se

    ali ću ipak da ti očvrsnem srce da bačiš još koji biser ka što sam očvrsnuo srce onom faraonu da ne pušti ješe pa mu se zbog toga krvi napio prvorođene đece u Egiptu
    i pošto sam JA KOJI JESAM ne moram da vodim računa o pravopisu dovoljno je da vam taknem mozak i omogućim čitanje mojih postova
    Last edited by Rakun; 02-08-10 at 21:19.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #3152
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    nisam mislio na pediastriju već na francusku riječ "pédés"


    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Rekao ti je da ti neće odgovoriti, kao što ti i inače ne odgovara
    ako tu misliš na mene i moje dokazivanje da sam ja bog već sam mu odgovorio
    Quote Originally Posted by Rakun
    uskoro neće biti ni jedna jer ja Almighty kažem tako

    ajde nešto teže
    ovo sam završio ka ništa
    ti testiraš boga glupostima, nije ti to dobro mogu se naljutit pa te satrijet sa zemljicom crnom
    a ti se samo zajebavaj sa životom
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #3153
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sve sve u redu, ali meni kolega septembar nikako nije jasan. Evo ga duze vrijeme pratim, i nikako da ga vidim hoce li se odlucit da li je (a)teista, i kako moze istovremeno da vjeruje u teoriju evolucije i Boga jer jedno iskljucuje postojanje drugog.
    Sa ateistima se jedino moze vodit borba (supljom) filozofijom, za koju treba imat vremena i napisat je na forumu

  4. #3154
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    [quote=Djevojka;1758916]
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ti testiraš boga glupostima, nije ti to dobro mogu se naljutit pa te satrijet sa zemljicom crnom
    a ti se samo zajebavaj sa životom


    Kakav bog, takav i test... :lolblue:
    bogohulnice
    bogovima ne trebaju dokazi kao što se i vjernici slažu
    prema tome JA SAM KOJI JESAM

    sa jedne strane tražiš od mene dokaze a sa druge strane ne tražiš Kvarnom Druid of Claw da se transformiše u nešto (nikad nisam ni gledao WoW)

    poslije svih ovih godina sada tražiš dokaze za moje postojanje pošto su te ovi forumaši napučili

    onaj moj mali vam reče blagosloven onaj ko ne vidi a vjeruje a vi se opet vraćate na ono staro
    Što bi vi od mene, MANU SA NEBA.To je tako pasé ali da bih zadovoljio vašu bolesnu potrebu za dokazima(nikada mi nije bila jasna ta potreba za dokazima) ko je traži učiniću je ali taj neće ući kroza biserne kapije raja


    čudni putevi moji
    a još su čudniji putevi tvoji
    Last edited by Rakun; 02-08-10 at 21:23.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #3155
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Rakun;1759276]
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post

    bogohulnice
    bogovima ne trebaju dokazi kao što se i vjernici slažu
    prema tome JA SAM KOJI JESAM
    Da, unikatan si u svom postojanju. Simpaticna mi je ta detinjastost u tebi.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    sa jedne strane tražiš od mene dokaze a sa druge strane ne tražiš Kvarnom Druid of Claw da se transformiše u nešto (nikad nisam ni gledao WoW)
    Zato sto je on Druid, pa makari bio i Druid of Claw, a ne igra se vatrom na stetu svoje glave.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    poslije svih ovih godina sada tražiš dokaze za moje postojanje pošto su te ovi forumaši napučili

    Kakav je ovo ulicni recnik?

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    onaj moj mali vam reče blagosloven onaj ko ne vidi a vjeruje a vi se opet vraćate na ono staro
    Što bi vi od mene, MANU SA NEBA.To je tako pasé ali da bih zadovoljio vašu bolesnu potrebu za dokazima(nikada mi nije bila jasna ta potreba za dokazima) ko je traži učiniću je ali taj neće ući kroza biserne kapije raja


    čudni putevi moji
    a još su čudniji putevi tvoji
    Iz Svetog Pisma samo za tebe:
    ""Da vas niko ne prevari nikakovijem nacinom, jer nece doci dok ne dodje najpre otpad i ne pokaze se covek bezakonja, sin pogibli, koji se protivi i podize vise svega sto se zove Bog ili se postuje, tako da ce on sjesti u crkvi Bozijoj kao Bog, pokazujuci sebe da je Bog. (1.Sol. 2,3.4.)

    Ali nema svako razuma, jer neki koji jos i sad misle da su idoli ... (1.Kor.8,7)

    Iz Kur´ana samo za tebe:
    Reci ti Meni ko će uputiti onoga koji je strast svoju za boga svoga uzeo, onoga koga je Allah, znajući ga, u zabudi ostavio i sluh njegov i srce njegovo zapečatio, a pred oči njegove koprenu stavio? Ko će mu, ako neće Allah, na Pravi put ukazati? Zašto se ne urazumite? (45, 23)

    Zar nisi čuo za onoga koji se sa Ibrahimom o njegovu Gospodaru prepirao, onda kada mu je Allah carstvo dao? Kad Ibrahim reče: "Gospodar moj je Onaj koji život i smrt daje"- on odgovori: "Ja dajem život i smrt!"* - "Allah čini da Sunce izlazi sa istoka" - reče Ibrahim - "pa učini ti da grane sa zapada!" I nevjernik se zbuni. (2,258 )
    Last edited by Djevojka; 02-08-10 at 22:13.

  6. #3156
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nijedna sad.
    Vidi stvarno :-) čak nema ni čaše a o sladoledu da i ne govorimo ...
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    ...
    Ne podrazumijeva se ako se nijesmo svi dogovorili da se podrazumijeva...
    Kao što vidiš nemožemo se dogovorit ni oko gomile stvari.
    Sam uslov da se "svi dogovore" oko bilo čega je veoma teško ispunit.
    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Sve sve u redu, ali meni kolega septembar nikako nije jasan. Evo ga duze vrijeme pratim, i nikako da ga vidim hoce li se odlucit da li je (a)teista, i kako moze istovremeno da vjeruje u teoriju evolucije i Boga jer jedno iskljucuje postojanje drugog.
    Ne isključuje , čak se Teorija evolucije dobro uklapa u moje shvatanje Boga.
    Ja nevjerujem bukvalno u sve dogme i priče pravoslavnog hrišćanstva.
    Neke stvari prihvatam apsolutno više kao nauku nego kao vjerovanje, neke kao čisto logično vjerovanje, neke samo kao simboličku a ne bukvalnu istinu a u neke stvari uopšte nevjerujem i ne prihvatam.

    Dio koji se tiče filozofske razrade morala. Znaš onu priču iz Biblije kad je neko osuđen na smrt kamenovanjem "... Ko je bez grijeha neka prvi baci kamen ... ". Pa onda princip praštanja, grijeh gordosti , grijeh poznanja,...
    To je po mom shvatanju dio nauke - "Hrišćanska etika" - spada u filozofiju morala i nemam šta tu da vjerujem ili ne vjerujem u to . Tačno je.

    Drugi religiski dio u koji vjerujem počinje Knjigom postanja i tvrđenjem da je Bog u početku bio "riječ".
    "... u početku bijaše riječ i riječ bijaše u Boga i Bog bijaše riječ ... od riječi nasta tijelo ..."
    Ta početna riječ koja je Bog je nekakva vrsta "kvantne informacije". Bliže objašnjenje bi zahtijevalo petljanje po kvantnoj fizici a i tada naravno nebi bilo potpuno jer je neko moje vjerovanje. To ja povezujem sa Velikim Praskom i stvaranjem univerzuma.

    Vjerovanje da je Bog stvorio Adama i Evu , edenski vrt i u njemu drvo spoznaje za mene ima samo jako simboličko a ne bukvalno značenje. Takođe raj i pakao nijesu fizička mjesta da možeš platiti kartu i nekim prevozom stići do njih. Oni imaju filozofsko transcedentno značenje. Pakao bi mogao biti da naprimjer čovječanstvo padne u "grijeh spoznaje" o naprimjer nuklearnoj energiji i samo uništi sebe i većinu živog svijeta nekim totalnim nuklearnim ratom.

    Stvari u koje nevjerujem su naprimjer "priča o Avramu i sinovima" kada Bog nagovara Avrama da ubije sina da bi ispitao snagu njegove vjere. To mi je apsolutno neprihvatljivo i samo mi govori da je to trag nekih prethodnih vjerovatno politeističkih(višebožačkih) religiskih shvatanja.
    Takođe nevjerujem da Đavo postoji kao fizički objekat već samo kao ideja destrukcije.

    Što se tiče stvarnja života (Abiogeneza) i njegovog razvoja (Teorija evolucije) Bog mora biti u "hipotetičkoj saglasnosti" sa fizičkim dokazima nauke. Za vjernika nauka samo traži objašnjenje kako je Bog nešto stvorio. Tako se čovjek primiče spoznaji Božje suštine.
    Za stvaranje života ... https://forum.cdm.me/showthread.php?...35#post1688635
    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Sa ateistima se jedino moze vodit borba (supljom) filozofijom, za koju treba imat vremena i napisat je na forumu
    Nema veze . Samo pričamo. Niko nemora prihvatiti neko tvoje , moje ili bilo čije razmišljanje.
    Dovoljno je da čuješ tuđe mišljenje razmisliš i time obogatiš svoje neko shvatanje.
    Last edited by septembar; 03-08-10 at 00:25.

  7. #3157
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Nema veze . Samo pričamo. Niko nemora prihvatiti neko tvoje , moje ili bilo čije razmišljanje.
    Sublimacija smisla foruma.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  8. #3158
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    nisam mislio na pediastriju već na francusku riječ "pédés"
    To je pogrdna riječ i u Francuskom, ukoliko se ne odnosi na *****astiju.


    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    i kako moze istovremeno da vjeruje u teoriju evolucije i Boga jer jedno iskljucuje postojanje drugog.
    Teorija evolucije isključuje mit o Adamu i Evi ali ne i postojanje Boga po svim definicijama. Ako je jedini razlog zbog kojeg si ti vjernik "problem" nastanka čovjeka onda si jednu knjigu daleko od ateizma.


    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Znaš onu priču iz Biblije kad je neko osuđen na smrt kamenovanjem "... Ko je bez grijeha neka prvi baci kamen ... ". Pa onda princip praštanja, grijeh gordosti , grijeh poznanja,...
    To je po mom shvatanju dio nauke - "Hrišćanska etika" - spada u filozofiju morala i nemam šta tu da vjerujem ili ne vjerujem u to . Tačno je.
    Šta je "grijeh"? Kako je gordost grijeh? Šta je "grijeh poznanja"?


    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Drugi religiski dio u koji vjerujem počinje Knjigom postanja i tvrđenjem da je Bog u početku bio "riječ".
    "... u početku bijaše riječ i riječ bijaše u Boga i Bog bijaše riječ ... od riječi nasta tijelo ..."
    Ta početna riječ koja je Bog je nekakva vrsta "kvantne informacije". Bliže objašnjenje bi zahtijevalo petljanje po kvantnoj fizici a i tada naravno nebi bilo potpuno jer je neko moje vjerovanje. To ja povezujem sa Velikim Praskom i stvaranjem univerzuma.
    Ti si praktično ateista Tvoje vjerovanje otprilike ovako izgleda:

    1) Supa Ideja
    2) ???
    3) Univerzum
    4) ???
    5) Veliki Prasak


    ..što se ne razlikuje mnogo od:

    1)???
    2)Veliki Prasak


    Zapravo, za sve praktične potrebe je identično.


    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Za vjernika nauka samo traži objašnjenje kako je Bog nešto stvorio. Tako se čovjek primiče spoznaji Božje suštine.
    Ako ubrajaš sebe u vjernike, šta znači "Bog nešto stvorio" ako je Bog to što si opisao?
    Last edited by RoNN|3; 03-08-10 at 05:57.

  9. #3159
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Djevojka;1759378]
    Quote Originally Posted by Rakun View Post

    Da, unikatan si u svom postojanju. Simpaticna mi je ta detinjastost u tebi.



    Zato sto je on Druid, pa makari bio i Druid of Claw, a ne igra se vatrom na stetu svoje glave.




    Kakav je ovo ulicni recnik?



    Iz Svetog Pisma samo za tebe:
    ""Da vas niko ne prevari nikakovijem nacinom, jer nece doci dok ne dodje najpre otpad i ne pokaze se covek bezakonja, sin pogibli, koji se protivi i podize vise svega sto se zove Bog ili se postuje, tako da ce on sjesti u crkvi Bozijoj kao Bog, pokazujuci sebe da je Bog. (1.Sol. 2,3.4.)

    Ali nema svako razuma, jer neki koji jos i sad misle da su idoli ... (1.Kor.8,7)

    Iz Kur´ana samo za tebe:
    Reci ti Meni ko će uputiti onoga koji je strast svoju za boga svoga uzeo, onoga koga je Allah, znajući ga, u zabudi ostavio i sluh njegov i srce njegovo zapečatio, a pred oči njegove koprenu stavio? Ko će mu, ako neće Allah, na Pravi put ukazati? Zašto se ne urazumite? (45, 23)

    Zar nisi čuo za onoga koji se sa Ibrahimom o njegovu Gospodaru prepirao, onda kada mu je Allah carstvo dao? Kad Ibrahim reče: "Gospodar moj je Onaj koji život i smrt daje"- on odgovori: "Ja dajem život i smrt!"* - "Allah čini da Sunce izlazi sa istoka" - reče Ibrahim - "pa učini ti da grane sa zapada!" I nevjernik se zbuni. (2,258 )
    ĐE SU RAKUNČIĆI !!!
    Last edited by Dawud; 03-08-10 at 07:34.

  10. #3160
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    ...Teorija evolucije isključuje mit o Adamu i Evi ali ne i postojanje Boga po svim definicijama....
    Naravno. Te priče imaju važno simboličko značenje za čovjeka.
    Neki fosil iz istočne Afrike će biti nazvan "Eva" ili neka elementarna čestica za kojim fizičari tragaju "Božjom česticom",...
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Šta je "grijeh"? Kako je gordost grijeh? Šta je "grijeh poznanja"?
    Gordost je kad neko daje sebi za pravo nešto na šta ustvari nema pravo.
    To je najveći hrišćanski grijeh i uzrok svih ostalih grehova.
    U Bibliji je opisano kako je Lucifer (anđeo 13-ti) postao Đavo. Tu je opisano kako "grijeh gordosti" djeluje , kako taj proces teče.
    Istu simboličku priču možeš pročitati naprimjer u knjizi "Gospodar prstenova" i kako je Melkor postao Morgot . Njegov sluga, naslednik je Sauron.
    Kao što je broj tri apstrakcija količine tri jabuke, tri kruške, tri olovke ... tako je i ova priča apstrakcija konkretnih priča o Napoleonu, Hitleru,...
    Služi da bi čovjek prepoznao tu konkretnu situaciju, shvatio kako funkcioniše, ka kakvom zlu ide i da pomogne da čovjek donese pravu odluku i suprostavi se takvim stvarima.

    "Greh poznanja" je "grijeh gordosti" primijenjen na nauku, tehnologiju i spoznaju uopšte.
    To je zloupotreba nekog saznanja ili upotreba nekog znanja koje još nije sigurno ili potpuno.
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ti si praktično ateista
    Samo izgleda tako.
    U pitanju je samo savršenija forma religije.
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Tvoje vjerovanje otprilike ovako izgleda:

    1) Supa Ideja
    2) ???
    3) Univerzum
    4) ???
    5) Veliki Prasak
    Misliš
    1) Supa Ideja . Kao "... i Bog bijaše riječ..." . Pri čemi je "riječ" najbliža nekakvoj "kvantnoj informaciji"
    2) ??? - Da ovdje ima pitanje šta i kako je iniciralo prelazak iz 1) u 3)
    3) Veliki Prasak - Da Biblisko "... od riječi nasta tijelo ..."
    4) ? - Ovdje već ima nekakvih teorija.
    5) Univerzum
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    ..što se ne razlikuje mnogo od:

    1)???
    2)Veliki Prasak
    Da u 1) su umjesto znakova pitanja ubačena neka vjerovanja.
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Zapravo, za sve praktične potrebe je identično.
    Da to je i cilj da je na nivou praktičnog fizičkog svijeta poklapanje savršeno inače nešto nebi bilo u redu.
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ako ubrajaš sebe u vjernike, šta znači "Bog nešto stvorio" ako je Bog to što si opisao?
    Mogu da objasnim dosta pojednostavljeno jer bi mi za potpuniju priču bilo potrebno dosta teksta i vremena .
    Takođe i tada možda bi za neke djelove rekao da nijesu dobri jer ja neznam "božju suštinu" naznam tačno "šta je Bog", njegov precizan opis nemogu znati , samo vjerujem.

    Evo nekog približnog pojednostavljenog panteističkog objašnjenja.
    Znači na početku si imao "Boga" koji je bio nekakva "riječ" , "kvantna informacija" na relativno malom prostoru.
    Od te "riječi" je nastalo "tijelo". Veliki Prasak i materija , energija, prirodne sile, kretanje , prostor i vrijeme.
    Sve u osnovi ima tu "kvantnu informaciju". Baciš kamen i on leti i pada pod uticajm sile tvoje ruke, gravitacije, trenja vazduha, ... i sve to u osnovi ima uzrok u toj "kvantnoj informaciji".
    Ona je u osnovi svega. Sve nastaje iz nje. Ona sve stvara.

    Nije ovo baš sasvim dobro objašnjenje ali je barem jednostavno.

  11. #3161
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Dawud;1759766]
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post

    ĐE SU RAKUNČIĆI !!!
    Neko se namestio u prvi red da navija, izgleda mi...:fight:

  12. #3162
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Jesam glup ka tocilo, al da mi oće neko objasnit kad analitika pređe u religijsku formu...
    A možda samo onaj becks nije ništa valjao sinoć.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  13. #3163
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    p.s.

    i da parafraziram Remarka, tj. Dr. Vernikea:
    poštujte Crkve i Religije, to je jedina doktatura koja traje već više od dvije hiljade godina

    ipak nije do becksa, no mi one krempite poslije nisu ništa trebale!
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  14. #3164
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post

    ipak nije do becksa, no mi one krempite poslije nisu ništa trebale!
    A ni pivo ne ide uz njih.

  15. #3165
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    e jes, sad i ti brojiš svaku sitnicu u ovako ozbiljnu temu. i ne plazi mi se, zabranjeno je u deset zapovijesti!
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  16. #3166
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    [quote=Dawud;1759766]
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post

    ĐE SU RAKUNČIĆI !!!

    RAKUN ŽIVI
    i vazda će živjet, a vas će satrijet NEVJERNICI JEDNI
    ti si se stvarno napalio na Djevojku pa jedini na svekolikom forumu smatraš da umije smisleno da sastavi rečenicu

    što se tiče njenog "komentara" očekivan je i nije ništa neuobičajeno za vas da deklamujete pjesmice iz vaših "svetih"knjiga kada nemate ništa pametno za reći kao što se može vidjeti posebno kod tebe (nikada nemaš ništa pametno za reći pa pišeš pjesmice)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #3167
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    [quote=Djevojka;1759378]
    Quote Originally Posted by Rakun View Post

    Iz Svetog Pisma samo za tebe:
    ""Da vas niko ne prevari nikakovijem nacinom, jer nece doci dok ne dodje najpre otpad i ne pokaze se covek bezakonja, sin pogibli, koji se protivi i podize vise svega sto se zove Bog ili se postuje, tako da ce on sjesti u crkvi Bozijoj kao Bog, pokazujuci sebe da je Bog. (1.Sol. 2,3.4.)

    Ali nema svako razuma, jer neki koji jos i sad misle da su idoli ... (1.Kor.8,7)

    Iz Kur´ana samo za tebe:
    Reci ti Meni ko će uputiti onoga koji je strast svoju za boga svoga uzeo, onoga koga je Allah, znajući ga, u zabudi ostavio i sluh njegov i srce njegovo zapečatio, a pred oči njegove koprenu stavio? Ko će mu, ako neće Allah, na Pravi put ukazati? Zašto se ne urazumite? (45, 23)

    Zar nisi čuo za onoga koji se sa Ibrahimom o njegovu Gospodaru prepirao, onda kada mu je Allah carstvo dao? Kad Ibrahim reče: "Gospodar moj je Onaj koji život i smrt daje"- on odgovori: "Ja dajem život i smrt!"* - "Allah čini da Sunce izlazi sa istoka" - reče Ibrahim - "pa učini ti da grane sa zapada!" I nevjernik se zbuni. (2,258 )
    kao što rekoh i tvome kolegi
    kada nemate smislenih komentara(a to je uglavnom)
    sve što radite je da citirate bajku o Tri Praseta

    PS.
    sry Darwud u tvom slučaju nisu Tri Praseta već Crvenkapica

    PPS.
    predpostavljam da se mnogi baš trude da pročitaju svete bisere koje pišete pod znakovima navoda

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post

    Neko se namestio u prvi red da navija, izgleda mi...:fight:
    malko si se izgubila tu
    pij nešto za koncetraciju da bi završila rečenicu

    izvini molim te
    ne pij ništa za koncetraciju dovoljno ti je da uradiš copy/paste iz neke online biblije i ETO GA TVOJ MAKSIMUM

    OVAKO SE SPUŠTA, A NE NEINVENTIVNO I GRUBO KAO ŠTO TI KONSTANTNO RADIŠ


    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Da, unikatan si u svom postojanju. Simpaticna mi je ta detinjastost u tebi.

    ja sam barem unikatan (imam svoju pamet, ne posuđujem tuđu)
    a i simpatičan nekim ljudima nebitno na koji način ali ti ne mogu objasniti osjećaj koji nisi doživjela(a sva je prilika i da nećeš)
    Last edited by Rakun; 04-08-10 at 08:16.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #3168
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Rakun;1761191]
    Quote Originally Posted by Dawud View Post


    RAKUN ŽIVI
    i vazda će živjet, a vas će satrijet NEVJERNICI JEDNI
    ti si se stvarno napalio na Djevojku pa jedini na svekolikom forumu smatraš da umije smisleno da sastavi rečenicu

    što se tiče njenog "komentara" očekivan je i nije ništa neuobičajeno za vas da deklamujete pjesmice iz vaših "svetih"knjiga kada nemate ništa pametno za reći kao što se može vidjeti posebno kod tebe (nikada nemaš ništa pametno za reći pa pišeš pjesmice)
    Hoću li vam kazati kome dolaze šejtani? Oni dolaze svakome lašcu, grješniku, oni prisluškuju – i većinom oni lažu. A zavedeni slijede pjesnike. Zar ne znaš da oni svakom dolinom blude i da govore ono što ne rade.
    Last edited by Dawud; 05-08-10 at 10:33.

  19. #3169
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Rakun;1761191]
    Quote Originally Posted by Dawud View Post


    RAKUN ŽIVI
    i vazda će živjet, a vas će satrijet NEVJERNICI JEDNI
    ti si se stvarno napalio na Djevojku pa jedini na svekolikom forumu smatraš da umije smisleno da sastavi rečenicu

    što se tiče njenog "komentara" očekivan je i nije ništa neuobičajeno za vas da deklamujete pjesmice iz vaših "svetih"knjiga kada nemate ništa pametno za reći kao što se može vidjeti posebno kod tebe (nikada nemaš ništa pametno za reći pa pišeš pjesmice)

    Ovakve stvari se ne brisu, a mene brisu...:mad:

  20. #3170
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    e jes, sad i ti brojiš svaku sitnicu u ovako ozbiljnu temu. i ne plazi mi se, zabranjeno je u deset zapovijesti!
    Nije zabranjeno. :-P

  21. #3171
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Brisu se uvrede koje nemaju osnova. Ti i Dawud vrijedjate kad nemas argumente, Rakun ne vrijedja nikog on iznosi istinu. Sve sto je rekao moze se vidjet u tvojim i Dawudovim postovima. Istina se ne cenzurise.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #3172
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    oduvijek su mi interesantne te raspre teisti/ateisti, iz nekog razloga ovi prvi vazda pobijede pa se obično kladim na njih, 1-1.

    kad jednog dana ovi drugi shvate da non-stop stradaju jer su:

    a) uvijek u poziciji da moraju da napadaju, i to utvrđenje branjeno već hiljadama godina
    b) sam taj napad je, po prirodi vjere, smrtni grijeh, tako da je apriori svaka dalja diskusija otpisana
    c) priroda vjere počiva na principu kazne i nagrade, tako da oni koji je brane uvije imaju uzvišene pozicije, udobne za ofanzivnu defanzivu
    d) pitanje ima li čovjek u stvari izbora ili ne, je li sastavni dio boga ili ne, i, ako jeste, otkud onda u stvari slobodna volja da se čine grijehovi... je nerješivo

    e, ako nekad shvate, onda možda i odigram neko X-2.

    p.s.
    i nemoj neko da se pređe, ja sam teist, samo od onih čiji je koncept vjere malo drugačiji, ličniji.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  23. #3173
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    oduvijek su mi interesantne te raspre teisti/ateisti, iz nekog razloga ovi prvi vazda pobijede pa se obično kladim na njih, 1-1.

    kad jednog dana ovi drugi shvate da non-stop stradaju jer su:

    a) uvijek u poziciji da moraju da napadaju, i to utvrđenje branjeno već hiljadama godina
    b) sam taj napad je, po prirodi vjere, smrtni grijeh, tako da je apriori svaka dalja diskusija otpisana
    c) priroda vjere počiva na principu kazne i nagrade, tako da oni koji je brane uvije imaju uzvišene pozicije, udobne za ofanzivnu defanzivu
    d) pitanje ima li čovjek u stvari izbora ili ne, je li sastavni dio boga ili ne, i, ako jeste, otkud onda u stvari slobodna volja da se čine grijehovi... je nerješivo

    e, ako nekad shvate, onda možda i odigram neko X-2.

    p.s.
    i nemoj neko da se pređe, ja sam teist, samo od onih čiji je koncept vjere malo drugačiji, ličniji.
    Grijesis. Ateisti uvijek odnose pobjedu jer vjernici imaju sve manje i manje argumenata. Sve sto im ostaje je ono standardno "bog je nepojmljiv" i takve gluposti koje vise ne pale. Ateisti predstavljaju nauku prvenstveno (iako ima naucnika koji su na neki svoj nacin vjernici). A pogledaj sta je nauka uspjela i koliko je malen uticaj vjere kad se uporedi sa naucnim otkricima koje koristimo svakodnevno. Da nije bilo ljudi koji su se borili protiv vjere ti danas ne bi imao internet, ni struju - nista. Nauka uvijek pobjedjuje. Uticaj religije je znatno smanjen, a u razvijenim zemljama i ne postoji. Jedna od pobjeda je separacija crkve i drzave. A svakim danom je sve vise ateista.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #3174
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    kao što rekoh, moj teizam je malo drugačijeg koncepta... nema veze sa rajskim livadama nebeskim, niti mukama paklenim, nego sa unutrašnjim, ličnim poimanjem puta kojim se krećem i koji sam sebi gradim. a tu se ni nauka mnogo ne pita.
    i baš zato me nema u klasičnim prepucavanjima ima/nema, vidim/ne vidim, dokazano/nedokazano tipa.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  25. #3175
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Brisu se uvrede koje nemaju osnova. Ti i Dawud vrijedjate kad nemas argumente, Rakun ne vrijedja nikog on iznosi istinu. Sve sto je rekao moze se vidjet u tvojim i Dawudovim postovima. Istina se ne cenzurise.
    Ovo nije tacno, ne mogu da diskutujem kada me se brise, a drugima daje prednost, zato sto NEKO pokusava da potencira licno misljenje. Uvredjenim se osecaju samo slabici ili si mozda prevideo uvrede upucene na moj racun?

    Rakun ne iznosi istinu, on se batrga kao davljenik.

Page 127 of 171 FirstFirst ... 2777117123124125126127128129130131137 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •