Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 183

Thread: Istanbul - znamenitosti i cijene

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    April i maj su idealni
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  2. #27
    Join Date
    May 2012
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobra ponuda..Refresh..

  3. #28
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Imam želju poći u Istanbul samo zbog pogleda na Bosfor ovog tipa:



    Ostalo me puno ne zanima.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  4. #29
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    perre lottie, ja mislim, bar ograda i polozaj lici na taj lokal. a sa desne strane vidis aju sofiju
    GSM House

  5. #30
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Evo opet ima karata po 100€ iz Podgorice i 3 noćenja 25€ po osobi eto za nepune 200 € da se ode i boravi tamo .

  6. #31
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rhamses View Post
    perre lottie, ja mislim, bar ograda i polozaj lici na taj lokal. a sa desne strane vidis aju sofiju
    jednog dana.......



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #32
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    some day... )

  8. #33
    Join Date
    May 2012
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Послато са HTC Desire S

  9. #34
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Evo opet ima karata po 100€ iz Podgorice i 3 noćenja 25€ po osobi eto za nepune 200 € da se ode i boravi tamo .
    turkish airlines? Za koji datum?

  10. #35
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    15.02-30.04. Fataj danas ili ne racunaj na tu cijenu, to plane za dan dva
    GSM House

  11. #36
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    odlicno!

  12. #37
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    PG-BD
    Posts
    1,948
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Super stvar.....

    galaxy GT-i9250 nexus

  13. #38
    Join Date
    May 2012
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vrh

    Послато са HTC Desire S

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne bih rekla da je ovo Pierre Lottie jer on gleda na Zlatni rog do Galate, ne na Bosforski most. Ovo bi trebalo da je neki od lokala/hotela na Macki ili Sisliju.

    EDIT:
    Hvala Google-u
    http://www.theguideistanbul.com/spots/detail/1150/Vogue

    Situated in Maçka, on the European side of İstanbul, on the top floor of a tall building on a slope overlooking the Bosphorus and Istanbul Harbour, the Vogue commands a unique view. The restaurant serves international food of good quality in stylish ambiance.
    Last edited by apsolutno_nemoguca; 14-01-13 at 09:34.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  15. #40
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    85
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam kupila kartu preko turkisha 98e.. i sad cu da nađem neki dobar a jeftin hostel! :biggrin: Najjetiniji su na hostel worldu.

  16. #41
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    135
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    valjalo bi poci...

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih prije gledala hotel sa 3 zvjezdice ili stan, nijesam sigurna kakvi su hosteli s obzirom na hotele sa 3 zvjezdice koji su zapravo na tom nivou.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  18. #43
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    85
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam u barsi bila u hostelu, nije nikakav luxuz, ali je bio jako čist i veliki..bas sam zadovoljna, jer ja u hotelu/hostelu samo se istuširam i presavam

  19. #44
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Neverland
    Posts
    1,764
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam bila u hostelu u nekoj ulici koji sijece Istiklal ulicu i bio je odlicno. Mladi ljudi su tu radili i masu stranaca sa svih strana je dolazilo, bilo je cisto i uredno.
    You know the first rule of combat? Shoot them before they shoot you.

  20. #45
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca View Post
    Ne bih rekla da je ovo Pierre Lottie jer on gleda na Zlatni rog do Galate, ne na Bosforski most. Ovo bi trebalo da je neki od lokala/hotela na Macki ili Sisliju.

    EDIT:
    Hvala Google-u
    http://www.theguideistanbul.com/spots/detail/1150/Vogue

    Situated in Maçka, on the European side of İstanbul, on the top floor of a tall building on a slope overlooking the Bosphorus and Istanbul Harbour, the Vogue commands a unique view. The restaurant serves international food of good quality in stylish ambiance.

    Vazda ti hvala za bolji info,valja znati



    "Tiha voda brijeg roni..."

  21. #46
    Join Date
    May 2011
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Super grad

  22. #47
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by roxana View Post
    ja sam u barsi bila u hostelu, nije nikakav luxuz, ali je bio jako čist i veliki..bas sam zadovoljna, jer ja u hotelu/hostelu samo se istuširam i presavam

    Mislim da nije potrebno da idehs u hostel jer preko www.booking.com imash tako dobre akcije...da mozhesh za smijeshne pare naci vrlo dobar hotel na Sultanahmetu...dje su ti, jelte, sve bitnije znamenitosti.

    Ima i onaj dobar sajt za stanove, ako te to zanima, izadjesh na isto, uzela stan ili platila sobu (ako vas ide dvoje troje), mozhda ti chak stan ispadne povoljniji, a stana losheg nemash, sve je prilichno luxuzno (bar ovo shto sam ja gledala)... Dodushe, nisam uspjela za taj novac po danu naci neshto shto mi se dja na Sultanahmetu (mislim na stn( , ali zato na Taksimu imash....o ho ho.... Sajt je neko pominjao ...mislim ThaHool kad su ishli za Prag da su tako nashli stan... ili sam pogrijeshila. MNOGO DOBAR SAJT. Probaj.

  23. #48
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	photo.jpg 
Views:	156 
Size:	10.2 KB 
ID:	103711
    "The past cannot be changed, the future is still in your power."

  24. #49
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobro jutro drage kolege i koleGIce forumashi.

    Poslije jednog prilichno ZA MENE dugog putovanja (), u ovaj ZA VAS fascinantan grad (), mislimj da je red da makar sa trecim dijelom entuzijazma sa kojim neki od vas to chine napishem svoje utiske, kritike, konstruktivne prijedloge i sve ono shto ce vam ZBILJA KORISTITI a shto je neophodno da znate kad odete tamo...shto ovdje JA BAR nisam prochitala uprkos veoma lijepim i dosta detaljnih informacijama koje smo imali na ovim topicima o Istanbulu.

    Elem, pochecemo od pochetka.

    Let za Istanbul

    ...je vrlo bio ugodan (kao i svi letovi Turkish Airlines-a!), traje ravno sat vremena u polasku, u povratku neshto oko sat i trideset ako me sad pamcenje ne vara (svi znamo da je to zbog kretanja mile nam planete ). Dolazak na jedan ogroman aerodrom, moderan, lijep u 17.00h po njihovom vremenu (sat ide unaprijed za jednu uru). U to doba...sem ako nijeste u Istanbulu ljeti kad je dan do 21.00h nemate sta sem pravac hotel...da odnmorite i mozda malo prosetate cisto da se snadjete dje je shto u okolini .

    Hotel

    Kad sam birala hotel, naravno je da sam dobila preporuku da hotel bude na Sultanahmetu...ili shto je moguce blizhe, i to je NAJVAZHNIJE, gledajuci iz ove perspektive. iako tramvajka linija T1 ide sve do Kabatasha (odakle vrlo jednostavno dolazite na neki tzv glavni trg na Taksimu)..mislim da vam je NAJPAMETNIJE i NAJISPLATIVIJE (!!!, KASNIJE CETE CHUTI I ZASHTO) da nadjete hotel shto blizhe znamenitostima ili mjestima koje zhelite da vidite jer je gradski prevoz kojim se najvishe isplati vozikati se skuplji duplo ili mozhda malo jache nego kod nas...a vjechito vam tramvaj treba...ili metro...ili metrobus u zavisnosti od toga gdje idete.

    Elem, hotel PAZHLJIVO birajte. Gledajte kvalitet, ali gledajte i lokaciju , jer vam je to presudno, buduci da idete u obilazak grada a ne radi izlezhavanja u hotelu.

    Ukoliko ste na www.booking.com-u prochitali da je njihov svedski sto za doruchak siromashan...to definitivno ne znachi da nemate shta pojesti, vec da je prilichno monotono, i da svakog dana imate iste stvari na raspologanju. Jednolichni slatki doruchak, i josh jednolichniji slani doruchak. Kafa se turska mozhe spec za vas skuvati, kafe su super sa automata (bar su meni extra bile jer mi se njihova TURSKA nije svidjela, kisjela je mnogo i pretanka...svuda je tako spremaju). Inache chaj i kafu bi trebalo da imate u toku cijelog dana u hotelu za DZ (mislim da ce to to vidjeti prilikom rezervacije hotela, naznacheno je na sajtu uvijek!).

    Meni je hotel bio na Laleli-u, to je dio grada koji se naslanja na SUltanahmet (dio dje su Aja Sofija, Topkapi Saray, Plava dzamiji, bivshi hipodrom, muzeji raznorazni), Dvije tramvajske stanice tramvajem T1 do glavne destinacije SVIH TURISTA, dakle , odmah pored komplexa Univerziteta... ili jednog od univerziteta poshto cete primijetiti u shetnji ili prije u vozhnji tramom da malo - malo na ponekoj zgradi pishe neshto sa Univerzitet.

    U hotelu ssmo imale nocenje sa doruchkom (klasika), ostatak prezivljavanja i deshavanja svih je bio van.

    Toliko o hotelu.

    Idemo dalje.

    Komunikacija

    Kad govorimo o komunikaciji, prevashodno sam mislila na chujanje sa vama bliskim ljudima. Ukoliko nema mogucnost da caskate preko " VIBER" aplikacije (to pretpostavljam znate...da vam je svuda u svijetu DZ da caskate sa svakim...makar bio i na Antarktiku ), roaming svakako ne preporuchujem. Preporuchujem da uzmete... OVO

    Attachment 103861

    Nadam se da vidite sliku poshto je ja ne vidim... U pitanju je svakako njihova sim kartica... ja sam uzela TURKCELL. Ali, mala NAPOMENA: Morate sa sobom imati lichni dokument, jer cete morati neke papirchine da potpisijuete (pretpostavljam UGOVOR?)...Ja sam srecom iamla koga da zamolim da mi to odradi...pa...nisam morala nishta potpisivati. Nemate shto da brinete oko ugovora, to je chisto da se broj registruje na vashe ime. Ukoliko ga 2 mjeseca po upotrebi ne budete koristili...propade.

    Komunikacija sa Turcima

    Shto se tiche komunikacije sa domacinima, moracu totalno da vas razocharam. Sem u hotelu i na Kapali Charshiji...i ponedje dje sjednete da neshto pojedete (ali tu se je l ochekuje da cete se i pokazivanjem na sliku u meniju sporazumjet)...uzhasno malo ljudi govori Engleski. Rusa imaju dosta kao radne snage ali i kupaca za robu...pa...shto znam...probajte neshto da kombinujete.

    Meni je bilo tragikomichno da u najvecim trzhnim centrima u Stambolu dje su najpoznatiji svjetski brand-ovi...prodavachi ne znaju da vam kazhu nishta sem YES i NO...a da pritom ne znaju shta vi prichate...i neshto trtljaju na turskom cijelo vrijeme.

    Toliko o komunikaciji.

    E da... Nijesam bila u prilici da pitam na ulici bilo koga gdje se neshto nalazi, ali sam chula od ljudi tamo da su vrlo radi da vam pomognu, samo ako se sporazumijete. Hahahaha

    P.S. Ne obracajte pazhnju na one silne ljude koji stoji ispred svojih radnji (tamo svi stoje ispred radnji, bilo da je na charshijama tj bazarima...bilo da su butici ili restorani na Sultanahmetu!!). MNOGO prichaju...i navlache vas da udjete bash u njihov ducan. Ako sami nijeste obratili pazhnju na neshto...ili necete tu nego imate neki drugi cilj...nastavite svojim putem , jer su spremni da idu za vama (bar su ishli za nama). Bude simpa u pochetku, kasnije postane PREDOSADNO I PRENAPADNO.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Klima

    Buduci da sam ja bila bila od 1 do 10 ..ovoga mjeseca... ochekivala sam da ce bit ako ne kijamet...ono bar svjezhije...jer je grad na moru...ako nishta duva sa svih strana...jer ne lezhi samo na jednom moru, ali sam se PREVARILA.

    Temperatura je u prosjeku bila 15 stepeni sa subjektivnim osjecajem da je LADNO 20 stepeni zbog OGROMNEEEEEEEEE kolichine vlazhnosti u vazduhu. Skuvale smo se.

    Naravno, kad je u pitanju krsterenje Bosforom, tu morate biti spremni na dosta svjezhije klimatske uslove buduci da na moru duva... brod se krece..."ovo-onO", ako nijeste spremni...pometete se. (Ja sam, primjera radi, bash prije krstarenja bila oprala kosu... ). Obavezno ponesite Shal neki ili kapu da METNETE na glavu.

    Dakle, rachunajte da je od temperature koja se prognozira toplije bar 4,5 stepeni zbog velike vlazhnosti vazduha.

    Vrijeme je uzhasno promjenjljivo nama bilo. U vecini sluchajeva je bilo oblachno bez kishe. Kisha je padala posljednja dva dana i to ona sitna dosadna koja nije ni kisha...ali ti ne da da se normalno proshetash... Tad se koristi vrijeme da se ide u zatvroreni prostor. Kad je sunchano, onda je bash sunchano... kao kod nas. Dodushe, nama je to ovih dana bila rijetkost...mozhda dva puta...ali...bio je ugodjaj.

    Idemo dalje...


    Prevoz

    Gradski prevoz vam je super organizovan, svuda mozhete njima. Taxi nema pogfadjanja. Udjete, kazhete mjesto dje idete, i taximetar kuca. Ja se bar nijesam cjenjkala jer su mi ljudi koji su...nam tamo...na neki nachin bili vodichi i domacini...rekli da nema potrebe za tim. Taxi nije preskup. Fakat je da mi imamo najjeftinije taxije mozhda i na svijetu...pa nam je sve skupo...ali... Za grad koji je SKUP kao Istanbul...taxi je sasvim OK.

    Ono shto vam je bitno da znate da se tramvaj pojavljuje svakih 2minuta. Linija koja je za vas bitna a koja povezuje Taksim i Sultahmet je T1. U svakom tramu imate raspored stanica...kao i pored imena svake stanice znamenitost ili neshto interesantno shto mozhete tu vidjeti. Ne mozhete se izgubiti. Stanica za Sultanahmet dio grada gdje su pomenute ranije znamenitosti nosi isto ime, tako da...opushteno. Ukoliko idete na Taksim...stanica na kojoj izlazite iz trama je Kabatash, ujedno i posljednja stanica linije u tom smjeru. Da biste doshli na Tksim, kad izadjete na Kabatash NEMOJTE IZLAZITI SA TRAMVAJSKE STANICE KAKO BISTE INACHE UCHINILI...nego se lijepo okrenite svoje lijevo...ili desno zavisno od kolosjeka na koji tram stane...i vidjecete podzemni prolaz. Sidjite dolje i pitajte svuda na stanicama prisutne...kontrolore ili tako neshto...na koju stranu za Taksim. Uskachete u neku vrstu voza...staklenog...koji vas za min dovede do trga na Taksimu... Kad izadjete na trg...samo pratite masu.... I shetajte.

    Ukoliko zhelite da posjetiti Dolmabache Saray iliti palatu... takodje izlazite na stanici Kabatash...predjete ulicu KA MORU...i pjeshachite nekih 5 min dok ne vidite prelijepu palatu.. i sat kulu.

    Ukoliko ste vec tamo...kad obavije posjetu ovoj palati,....ne bi bilo loshe...josh ako je lijep da...da uhvatite taxi...da vas poveze do Ortakoy luke... da prelijepo i smirom popijete kafu...uzhivate u pogledu pored samoga mora...i klopate neshto. Chisto da se orjentishete kako do tamo da dodjete.

    Ukoliko zhelite da idete na krstarenje Bosforom, stanica koja vam treba je EMINONU. Tu imate DILERE (bukvalno) koji reklamiraju svoje brodice i koji kupe grupu i koji ce vas kombijem kad skupe grupu prebaciti do svog broda. Takodje odatle polaze i njihovi veliki brodovi za azijski dio grada, chisto da se orjentishete.

    Ukoliko zhelite da idete na Princhevska ostrva... stanica koja vam treba je opet Kabatash... Samo sa druge strane ulice...one ka moru , jelte, , vidjecete velike brodove...

    Ovo vam je, skapirali ste, glavna linija za sve.

    Ukoliko sa Ataturk aerodroma nemate prevoz...mozhete komotno metroom do stanice Aksaray, mislim da je linija M4, shto je posljednja stanica u tom smjeru... a odatle uhvatite taksi... ne mozhe vam uzeti ni 6,7 lira (shto je oko 3 eura) do hotela AKO je hotel nedje na Sultanahmetu... i ako nije krkljanac... a tad jeste krkljanac obichno.

    Ono shto vam je najvazhnije da znate da nema trika da uskochite u tram ili metro bez ZHETONA ili njihove elektronske karte za sve vrste prevoza...
    (to je ovoAttachment 103864) i da je jednostavno dopunjavate na trafikama preko puta stanica tramvajski (samo date tu kartu i novac, nema potrebe ishla da cakulate)... ili jednostavno na aparatima na stanicama...koji imaju engleski kao opciju. Zashto je bolje uzeti ovu elektronsku kartu??? Bolje je jer vam vozhna bude jeftinija. Zheton koji jednokratno ubacujete je 3 lire, a vozhnja sa karticom je 1,95 lira. Isplati se kad se stalno koristi tram i metro.


    ​Nastavljamo....
    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 13-02-13 at 10:51.

Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istanbul
    By vladimirpg in forum Putovanja
    Replies: 10
    Last Post: 11-02-11, 22:53
  2. ISTANBUL Poseban let iz Dubrovnika
    By Globetrotter in forum Putovanja
    Replies: 0
    Last Post: 22-04-10, 11:19
  3. Ponuda Istanbul 2009 ?
    By BlackVelvet in forum Putovanja
    Replies: 14
    Last Post: 10-04-09, 13:55
  4. Istanbul
    By mc_esseny in forum Putovanja
    Replies: 13
    Last Post: 03-07-08, 15:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •