Page 16 of 19 FirstFirst ... 61213141516171819 LastLast
Results 376 to 400 of 470

Thread: Dokazi postojanja Boga

  1. #376
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Kakav komičan grč u dva posta.

    Obožavam ovaj podforum.
    Nije grc, nego cinjenica da ljudi hohstaplerisu sa obrazovanjem koga nemaju.

  2. #377
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Nije grc, nego cinjenica da ljudi hohstaplerisu sa obrazovanjem koga nemaju.
    Kakva ironija.
    Kaze se sa obrazovanjem koje nemaju
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #378
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Kakva ironija.
    Kaze se sa obrazovanjem koje nemaju
    Ne budi djetinjast, tačna gramatika se podrazumijeva.

  4. #379
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ne budi djetinjast, tačna gramatika se podrazumijeva.
    Zalim slucaj, moje obrazovanje je ispravno, kaze se SA obrazovanjem, SA majkom, SA ocem, SA ocem, SA bratom, SA sestrom, SA olovkom, itd.... Mozda je danas u osnovnoj skoli drugacije, to ces bolje znati od mene, na univerzitetu smo ovako pisali. :-P

  5. #380
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Gresis, nemam ja muke sa tobom, jer ne pricam u prazno. Ja imam fundament na osnovu koga pricam, a ti se inatis, kako durgacije razgovarati sa neznalicom i inadzijom? Pokazi mi makar mrvicu znanja koje zaista posedujes, pa da krenemo da diskusijom, ovako se radi o preganjanju za koje mi je zao vremena (mog i moderatorovog da me brise). :mad:
    Jesi sigurna u to? Meni si cini da je upravo suprotno. Na svako tvoje pogresno misljenje sam odgovorio sa argumentima a tvoji odgovori su bili obican bezobrazluk koji veze nema sa temom. Do sad nisi dala nijedan argument da dokazes da imas bar osnovno znanje o necemu. Postovi su ti rekla-kazala a to je u intelektualnoj raspravi nedopustivo.
    Ali ti to vec znas jer ti znas sve
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Zalim slucaj, moje obrazovanje je ispravno, kaze se SA obrazovanjem, SA majkom, SA ocem, SA ocem, SA bratom, SA sestrom, SA olovkom, itd.... Mozda je danas u osnovnoj skoli drugacije, to ces bolje znati od mene, na univerzitetu smo ovako pisali. :razz:
    Reci da se salis?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. #381
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Ja sam čitala Jevandjelje po Isusu Hristu. Od Saramaga. Prirodno i opušteno.

  7. #382
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Zalim slucaj, moje obrazovanje je ispravno, kaze se SA obrazovanjem, SA majkom, SA ocem, SA ocem, SA bratom, SA sestrom, SA olovkom, itd.... Mozda je danas u osnovnoj skoli drugacije, to ces bolje znati od mene, na univerzitetu smo ovako pisali. :-P
    ne kaze se 'sa obrazovanjem' i 'sa olovkom' sigurno.
    sem ako ne setas kakvog bi3ina Obrazovanja ili persijsku macku Olovku pod ruku i idete na pice.
    a i mislim da te nisu ispravili u vezi toga, za pocetak.

  8. #383
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Sve same laži i neistine, otkucaj na islam i vidjećeš ko govori istinu a ko laže. I Kur’an je, sigurno, objava Gospodara svjetova; donosi ga povjerljivi Džibril na srce tvoje, da opominješ na jasnom arapskom jeziku; on je spomenut u knjigama poslanika prijašnjih –zar ovima nije dokaz to što za njega znaju učeni ljudi sinova Israilovih? A da ga objavljujemo i nekom nearapu pa da im ga on čita, opet u nj ne bi povjerovali. Eto, tako to Mi u srca grješnika uvodimo, oni u nj neće vjerovati dok ne dožive patnju nesnosnu,:bart::bart::bart:Mi smo vam jednog od vas kao poslanika poslali, da vam riječi Naše kazuje i da vas očisti i da vas Knjizi i mudrosti pouči i da vas ono što niste znali nauči. Onima koji će slijediti Poslanika, Vjerovjesnika, koji neće znati čitati ni pisati, kojeg oni kod sebe, u Tevratu i Indžilu, zapisana nalaze, koji će od njih tražiti da čine dobra djela, a od odvratnih odvraćati ih, koji će im lijepa jela dozvoliti, a ružna im zabraniti, koji će ih tereta i teškoća koje su oni imali osloboditi. Zato će oni koji budu u njega vjerovali, koji ga budu podržavali i pomagali i svjetlo po njemu poslano slijedili – postići ono što budu željeli.
    I šta si sa ovim htio da kažeš? Šta je neistina ili laž u onome što sam ja pisao, a da je drugačije u ovom citatu iz Kurana? Takođe, bilo bi dobro da navedeš koji je ovo prevod, tj. koji je izvor prevoda? Zatim, kada je u pitanju prevođenje Kurana sa arapskog šta o tome misle Arapi?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  9. #384
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Moj odgovor tebi, mozes da vidis iz citata drugih, obrisali su me zato sto sam napisala da si bezobrazan, a tebe su ostavili. Tja...
    Pitanje koje je vezano za temu je ono na šta treba da odgovoriš, a ne na upozorenje o bezobrazluku. Dakle, pitanje je, zbog i na osnovu čega tvrdiš da je Muhamed napisao ili diktirao Kuran, ako o tome nema nikakvih dokaza, a ima o tome da su prvi pisani Kurani nastali poslije Muhamedove smrti. Zna se da je Muhamed propovijedao i prorokovao, baš kao što je to radio i Isus, ili Buda prije njega, ali o diktiranju nema ni pomena. Stvar je slična kao u Platonovim dijalozima. Sokrat nije diktirao Platonu da piše dijaloge, ali je Platon zasigurno unio dosta toga što je naučio od Sokrata. Međutim, Sokrat nije napisao Platonove dijaloge. Slično tome, sure i ajeti u Kuranu nije napisao Muhamed, iako je zaisugurno iz njegovih propovijedi dosta toga dospjelo u Kuran. Ono što je posebno bitno jeste odakle njemu te misli. On i njegovi učenici prema tvrđenju vjernika i onoga što piše u Kuranu su ih dobili od Alaha, tj. od njegovog poslanika, anđela Džibrila, što je fantastični dio priče koju ima svaka religija. Taj fantastični dio treba usvojiti na vjeru, bez dokazivanja, jer se ne mogu dokazati. No, ako se uzme da je Muhamed bio čovjek i da je svoje religijsko učenje smislio slično Danteu, tj. povezujući različita prethodna religijska učenja u neku svoju verziju, predstavljajući je kao jedinu ispravnu, a ne onakvu kakvu je predstavilo hrišćanstvo ili judejstvo. Ispada da je Mojsijevu priču koju proširuje Isus, Muhamed najispravnije ispričao. Pri tom treba imati na umu da je i Mojsijeva priča imala različite izvore i uzore. Sve to ukazuje da su religijska učenja ljudske priče koje imaju svoj istorijski početak, razvoj, a vjerovatno i kraj. Kao što su izumrli grčki i rimski bogovi, izumreće i ovi monoteistički, a pošto čovjek i dalje nije ovladao prirodom i svojim životom, za očekivati je da se pojave i nove verzije i varijante religijskih vjerovanja.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  10. #385
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    ne kaze se 'sa obrazovanjem' i 'sa olovkom' sigurno.
    sem ako ne setas kakvog bi3ina Obrazovanja ili persijsku macku Olovku pod ruku i idete na pice.
    a i mislim da te nisu ispravili u vezi toga, za pocetak.
    Ne kaze se SEM, nego OSIM. Gde ste vi isli u skolu pobogu? Zna li iko od vas da cita i pise?

  11. #386
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Ne kaze se SEM, nego OSIM. Gde ste vi isli u skolu pobogu? Zna li iko od vas da cita i pise?
    Pribjeziste, tako se selo zove. IV-3 (najbolji smo mi). Miskovic.

  12. #387
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Kao sto rekoh, odgovor si dobio i to dva puta, posto su me dva puta obrisali, ostaces gubitnik, sta mogu...
    Ako budeš pisala o temi sumnjam da ćeš biti brisana. Problem je ako si post pretvorila u uvredljive i bezobrazne opaske koje sa temom nemaju veze. Inače, cilj diskusije nije da se diskutant diskvalifikuje, omalovaži i sl. već da se vlastiti stavovi o temi argumentuju i dokazuju. Reći nekome sa kim diskutuješ da nije dovoljno inteligentan ili da je gubitnik zato što ne vjeruje u boga, nije tema o kojoj se treba i smije raspravljati.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  13. #388
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ako budeš pisala o temi sumnjam da ćeš biti brisana. Problem je ako si post pretvorila u uvredljive i bezobrazne opaske koje sa temom nemaju veze. Inače, cilj diskusije nije da se diskutant diskvalifikuje, omalovaži i sl. već da se vlastiti stavovi o temi argumentuju i dokazuju. Reći nekome sa kim diskutuješ da nije dovoljno inteligentan ili da je gubitnik zato što ne vjeruje u boga, nije tema o kojoj se treba i smije raspravljati.
    Ne kazem da sam cvecka, ali ne meri se istim arsinom i to nije u redu. Jedni mogu da kazu nesto, a kada ja to ponovim samo se mene obrise. Rakun moze da napise vulgarne privatne komentare, a kada mu napisem da je klinac, mene se obrise, ti me zoves bezobraznom, a kada ja napisem da si TI bezobrazan, mene obrisu. Tako si ti stavljen u poziciju gubitnika, sta ja tu mogu?

    Osim toga, svako ko ne veruje u Boga je gubitnik. Ne vidim sta je tu pogresno receno. Jer ako ne verujes u Boga i pokaze se da ipak ima Boga, ti si na gubitku, jer ces da se przis.
    Ako ne verujes u Boga i pokaze se da ga ipak nema, opet si na gubitku, jer si zivot proveo bez vere, bez nade, bez pogleda na nesto lepo i savrseno.
    Sada reci da je to uvreda, a ne cinjenica. :-P

  14. #389
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Pribjeziste, tako se selo zove. IV-3 (najbolji smo mi). Miskovic.
    Beograd, VII-2, najbolji razred u skoli.

  15. #390
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Ne kazem da sam cvecka, ali ne meri se istim arsinom i to nije u redu. Jedni mogu da kazu nesto, a kada ja to ponovim samo se mene obrise. Rakun moze da napise vulgarne privatne komentare, a kada mu napisem da je klinac, mene se obrise, ti me zoves bezobraznom, a kada ja napisem da si TI bezobrazan, mene obrisu. Tako si ti stavljen u poziciju gubitnika, sta ja tu mogu?

    Osim toga, svako ko ne veruje u Boga je gubitnik. Ne vidim sta je tu pogresno receno. Jer ako ne verujes u Boga i pokaze se da ipak ima Boga, ti si na gubitku, jer ces da se przis.
    Ako ne verujes u Boga i pokaze se da ga ipak nema, opet si na gubitku, jer si zivot proveo bez vere, bez nade, bez pogleda na nesto lepo i savrseno.
    Sada reci da je to uvreda, a ne cinjenica. :-P
    Niti je uvreda niti je cinjenica. Jos nisi shvatila sta su cinjenice. Boga nema i onaj ko zivi sa tim znanjem nije rob primitivnim vjerovanjima. Ja ne moram da se pokoravam glupostima koje su smislili primitivni ljudi prije vise od 2000 godina. Vidis, ja nisam na gubitku ako ne vjerujem u boga, ja smatram da sam na dobitku tako da ta tvoja "cinjenica" pada u vodu kao i sve sto si do sad rekla. Tvrdnja ne postaje cinjenica jedostavno zato sto ti kazes da je cinjenica.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #391
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Niti je uvreda niti je cinjenica. Jos nisi shvatila sta su cinjenice. Boga nema i onaj ko zivi sa tim znanjem nije rob primitivnim vjerovanjima. Ja ne moram da se pokoravam glupostima koje su smislili primitivni ljudi prije vise od 2000 godina. Vidis, ja nisam na gubitku ako ne vjerujem u boga, ja smatram da sam na dobitku tako da ta tvoja "cinjenica" pada u vodu kao i sve sto si do sad rekla. Tvrdnja ne postaje cinjenica jedostavno zato sto ti kazes da je cinjenica.
    Da gubitnici znaju da su gubitnici, ne bi bili gubitnici. To je CINJENICA!

    A sto se tice "pokoravanju gluposti, Albert Ajnstajn je rekao: da je nauka bez religije paralizovana, a relihgija bez nauke slepa. Ali ti si pametniji od Ajnstajna.

  17. #392
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Da gubitnici znaju da su gubitnici, ne bi bili gubitnici. To je CINJENICA!
    Znas da ovo moze da se odnosi i na tebe?

    A opet i ovo je netacno. Da gubitnici znaju da su gubitnici bili bi gubitnici koji to znaju. Ne bi odjednom bili bolji.

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    A sto se tice "pokoravanju gluposti, Albert Ajnstajn je rekao: da je nauka bez religije paralizovana, a relihgija bez nauke slepa. Ali ti si pametniji od Ajnstajna.
    Ajnstajn je bio covjek, a kao i svi ljudi nije bio nepogrijesiv. Bio je dobar naucnik ali to ne znaci da je bio dobar filozof. To sto je on rekao mene uopste ne zanima jer je netacno. Isto kao sto me ne zanima da li su naucnici religiozni jer njihova religija uopste ne utice na naucno otkrice. Samo obratno, nauka moze da pobije religijska vjerovanja. A to se desava dosta cesto.
    Last edited by VanjaTheMan; 05-08-10 at 13:29.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #393
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Gde ste vi isli u skolu pobogu? Zna li iko od vas da cita i pise?
    Ne, ne zna. Cekali smo na tebe da nas prosvijetlis sve ove godine.

    A sad se vrati u osnovnu i nek ti uciteljica opet objasni da se ne pise SAMNOM, SATOBOM i sl.

  19. #394
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MiLiCa_Hn View Post
    Ne, ne zna. Cekali smo na tebe da nas prosvijetlis sve ove godine.

    A sad se vrati u osnovnu i nek ti uciteljica opet objasni da se ne pise SAMNOM, SATOBOM i sl.

    TVOJ KOMENTAR NA TEMU NA KOJU SI SE JAVILA DA ODGOVORIS JE.....

    Ah, da, nisi se javila da odgovoris, nego da postavis licne primedbe o svom neznanju... pardon... :-P

  20. #395
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Znas da ovo moze da se odnosi i na tebe?
    NE, jer ja sam vernik.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    A opet i ovo je netacno. Da gubitnici znaju da su gubitnici bili bi gubitnici koji to znaju. Ne bi odjednom bili bolji.
    Opet NE, jer onda bi bili dupli gubitnici zato sto su gubitnici i prihvataju svoju gubitnicku poziciju. Dakle gubitnici su u svakom slucaju gubitnici.


    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ajnstajn je bio covjek, a kao i svi ljudi nije bio nepogrijesiv. Bio je dobar naucnik ali to ne znaci da je bio dobar filozof. To sto je on rekao mene uopste ne zanima jer je netacno. Isto kao sto me ne zanima da li su naucnici religiozni jer njihova religija uopste ne utice na naucno otkrice. Samo obratno,

    Rekoh ja, si si bolji od Ajnstajna, nema ti ravnog na svetu...
    Tako je u Lucifer opisan u Svetom Pismu, da se uzdigao iznad zvezda i seo na Boziji presto misleci da je Bog. Tja, slican se slicnom raduje...

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nauka moze da pobije religijska vjerovanja. A to se desava dosta cesto.
    Daj, molim te probudi se, i procitaj bar jednu jedinu knjigu o nauci, samo jednu, molim te...

  21. #396
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Djevojko

    Neces mi ti, obraza mi, odredjivat sta cu ja da pisem na koju temu

    Ovo 'SAMNOM' nije moje neznanje, nego tvoje, pa sam eto bila dobra da te ispravim, cisto da znas da to nije pravilno. Naravno, i ja cu rado prihvatiti i svaku tvoju ispravku, covjek se uci dok je ziv

  22. #397
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    NE, jer ja sam vernik.
    Rekla si da gubitnici ne bi bili gubitnici da znaju da su gubitnici sto nema nikakve veze sa vjerom, a ni sa mozgom. Tvojom logikom i ti si gubitnik ako ne znas da si gubitnik. Vjera nema nikakve veze sa tim. A to da li su vjernici ili nevjernici gubitnici je tvoje (pogresno) misljenje a ne cinjenica jer ljude ne mozes tako da kvalifikujes. Konstantno pokazujes neznanje u svim poljima.
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Opet NE, jer onda bi bili dupli gubitnici zato sto su gubitnici i prihvataju svoju gubitnicku poziciju. Dakle gubitnici su u svakom slucaju gubitnici.
    Dupli gubitnici? Imas li ti 5 godina?
    I opet netacno (gle cuda!). Ako gubitnik zna da je gubitnik onda zna i zasto i moze da preduzme korake u ispravljanju svog statusa.

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Rekoh ja, si si bolji od Ajnstajna, nema ti ravnog na svetu...
    Tako je u Lucifer opisan u Svetom Pismu, da se uzdigao iznad zvezda i seo na Boziji presto misleci da je Bog. Tja, slican se slicnom raduje...
    To si ti rekla, ne ja. Ja sebe ne smatram ni boljim ni gorim ni jednakim. Uopste se ne uporedjujem sa drugim ljudima.
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Daj, molim te probudi se, i procitaj bar jednu jedinu knjigu o nauci, samo jednu, molim te...
    Knjigu o nauci? Vidim koliko si upucena. Vise sam ja knjiga procitao no sto ces ti za zivota vidjet. Ne znas ni emotikone da koristis pravilno.
    Ali ajde da bacimo neke od bisera koji su proizisli iz vjere koje se mogu pobit naukom i obicnom logikom (logika se ne slaze sa religijom bas najbolje): svijet je stvoren za 6 dana, Adam i Eva su prvi ljudi i mi smo njihovi potomci, zmije koje govore, brod u kojem mogu da stanu sve zivotinje na svijetu u sve zivotinje na svijetu izgleda zive u blizini Nojeve barke, Zemlja je ravna, Sunce se okrece oko Zemlje, Raj je na nebu, Pakao je u zemlji, uzasno nelogican i smijesan koncept Raja i Pakla, bezgresno zacece, goreci zbun koji govori, more koje se cijepa na dvije strane itd. da ne duzim pricu. I ti imas obraza da od mene trazis da procitam "knjigu o nauci"
    Pokrij se usima.

    Quote Originally Posted by MiLiCa_Hn View Post
    covjek se uci dok je ziv
    Ocigledno ovo ne vazi za svakog
    Last edited by VanjaTheMan; 05-08-10 at 14:29.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #398
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Osim toga, svako ko ne veruje u Boga je gubitnik. Ne vidim sta je tu pogresno receno. Jer ako ne verujes u Boga i pokaze se da ipak ima Boga, ti si na gubitku, jer ces da se przis.
    Ako ne verujes u Boga i pokaze se da ga ipak nema, opet si na gubitku, jer si zivot proveo bez vere, bez nade, bez pogleda na nesto lepo i savrseno.
    Sada reci da je to uvreda, a ne cinjenica. :-P
    S jedne strane reći nekome ko drugačije misli, u ovom slučaju ne vjeruje u boga, da je gubitnik je uvreda, jer se time oni i njihovi stavovi omalovažavaju. Ti možeš intimno da misliš da je onaj ko ne vjeruje u boga gubitnik, kao što ja mogu misliti da je onaj ko vjeruje u boga primitivan, ali to je naša privatna stvar, subjektivan stav i pominjati ga u raspravi predstavlja uvredu a ne argument. S druge strane, nazvati nekog gubitnikom u ovom kontekstu znači i zastrašivati ga, te time navoditi na vjeru u boga. Jer, ispada da iz straha treba vjerovati u boga da se ne bi izgubio drugi život, štaviše jer je biti pržen i mučen u paklu. Tu se ne radi o činjenicama, već o pretpostavkama, a pošto ti to pišeš sa negativnim konotacijama upućenim svima koji ne vjeruju onda je to uvreda, štaviše pokazivanje neprijateljstva prema svima koji ne vjeruju u boga. ...
    Ova druga mogućnost koju uzimaš polazi od pretpostavke da bez vjere i nade u boga nema nikakve vjere i nade što je besmislica. Ima beskonačno mnogo stvari u koje se može vjerovati i koje mogu da budu smisao i cilj života.
    Prema tome, ni u kom slučaju nazvati nekoga ko ne vjeruje u boga gubitnikom nije činjenica, već proizvoljnost kojom se toga želi omalovažiti i uvrijediti. Posebno je to jasno kada se umjesto o temi skreće u razglabanje o tome da li je nešto uvreda ili činjenica. Inače, taj način "diskutovanja" ubija diskusiju i pretvara u svađu, prepirke, optužbe, pretnje ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  24. #399
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milica_hn View Post
    @djevojko

    neces mi ti, obraza mi, odredjivat sta cu ja da pisem na koju temu

    ovo 'samnom' nije moje neznanje, nego tvoje, pa sam eto bila dobra da te ispravim, cisto da znas da to nije pravilno. Naravno, i ja cu rado prihvatiti i svaku tvoju ispravku, covjek se uci dok je ziv
    ponavljam za one koji slabo shvataju:

    Quote Originally Posted by djevojka View Post
    tvoj komentar na temu na koju si se javila da odgovoris je.....

    ah, da, nisi se javila da odgovoris, nego da postavis licne primedbe o svom neznanju... Pardon... :-p

  25. #400
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Rekla si da gubitnici ne bi bili gubitnici da znaju da su gubitnici sto nema nikakve veze sa vjerom, a ni sa mozgom. Tvojom logikom i ti si gubitnik ako ne znas da si gubitnik. Vjera nema nikakve veze sa tim. A to da li su vjernici ili nevjernici gubitnici je tvoje (pogresno) misljenje a ne cinjenica jer ljude ne mozes tako da kvalifikujes. Konstantno pokazujes neznanje u svim poljima.

    Ne razumes, JA NE MOGU da budem gubitnik, o tome se radi, a ne o tome da ja nesto vidim ili ne vidim.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Dupli gubitnici? Imas li ti 5 godina?
    I opet netacno (gle cuda!). Ako gubitnik zna da je gubitnik onda zna i zasto i moze da preduzme korake u ispravljanju svog statusa.
    Ako i preuzme korake u ispravljanju statusa gubitnika, on je opet gubitnik, jer je izgubio deo zivota ni u sta.


    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Knjigu o nauci? Vidim koliko si upucena. Vise sam ja knjiga procitao no sto ces ti za zivota vidjet. Ne znas ni emotikone da koristis pravilno.
    Ali ajde da bacimo neke od bisera koji su proizisli iz vjere koje se mogu pobit naukom i obicnom logikom (logika se ne slaze sa religijom bas najbolje): svijet je stvoren za 6 dana, Adam i Eva su prvi ljudi i mi smo njihovi potomci, zmije koje govore, brod u kojem mogu da stanu sve zivotinje na svijetu u sve zivotinje na svijetu izgleda zive u blizini Nojeve barke, Zemlja je ravna, Sunce se okrece oko Zemlje, Raj je na nebu, Pakao je u zemlji, uzasno nelogican i smijesan koncept Raja i Pakla, bezgresno zacece, goreci zbun koji govori, more koje se cijepa na dvije strane itd. da ne duzim pricu. I ti imas obraza da od mene trazis da procitam "knjigu o nauci"
    Pokrij se usima.



    Da, bilo koju knjigu o nauci, jer bukvar nije dovoljan za ovu diskusiju koju pokusavas da vodis. Svejedno o cemu se radi, da si to procitao, mogao bi da bolje diskutujes nego sada. Par predloga za tebe:

    http://www.ekorpa.com/a/44130/skolsk...ke-geografije/
    http://www.ekorpa.com/a/44253/matematicki-recnik/
    http://www.ekorpa.com/a/44138/skolsk...la-i-minerala/

    Posle ovoga ces makar da znas nesto za razliku od sada.
    Last edited by Djevojka; 05-08-10 at 16:56.

Page 16 of 19 FirstFirst ... 61213141516171819 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. SVA SVOJERUCNA PISMA VLADIKE DANILA PETROVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 40
    Last Post: 11-01-10, 10:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •