Page 18 of 19 FirstFirst ... 8141516171819 LastLast
Results 426 to 450 of 470

Thread: Dokazi postojanja Boga

  1. #426
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Ne postoje takvi dokazi Vanja kakve ti tražiš, jer takvi dokazi ne postoje, kao viđe li iko Boga? Razum , srce i iskustvo potvrđuju da je čovjek u jednoj dimenziji trošno tijelo, te kao takav ima svoj kraj i svoj završetak na Ovom svijetu. Tako je i sa drugim stvarima od Ovog svijeta. Drvo se zasadi, raste i na kraju se osuši. Čovjek se rodi kao dejčak, dorasta do muževnog doba, stari - da bi na kraju, kao ono osušeno drvo, nestao. Nauke kao fizika i hemija nam kažu da svakodnevno značajna količina materije izražena u više miliona kalorija energije nepovratno nestaje, entropira. Nauka kaže: “Da, Ovaj svijet se, po zakonu entropije, troši i on se kao takav neminovno mora jednog dana potrošiti i nestati. Prema tome, čovjek kao dio tog sistema takođe mora nestati sa Ovim svijetom.” S druge strane vidimo da u čovjeku postoji čežnja za vječnošću i beskonačnošću, želja da nikad ne umre. Svaki čovjek kada dođe do kraja svoga života postaje žalostan što mora otići. Napoleon kao vrhunski vojskovođa, koji je u svoje vrijeme bio zapovjednik najjače armije na Zemlji, na kraju svog života je rekao: “O ti materijalni svijete, šta sam ti skrivio, pa si se kompletan usredotočio protiv mene i radiš na mom nestanku?” S jedne strane, dolazimo do zaključka da cijeli materijalni Univerzum nestaje, a s druge strane, da je taj isti kreirao u čovjeku želju da živi vječno. S treće strane, razumijemo da u čovjeku nije bez veze stvorena ljubav za vječnošću. Kada pitamo razum da li je čovječiji život vječan ili nije, razum kaže: ne mogu ti na to odgovoriti - kada gledam s jedne strane vječan je, jer vidim u čovjeku želju da živi vječno - i sigurno Uzvišeni Tvorac nije bez razloga stvorio u njemu tu želju; a s druge strane, vidim sve zakone Univerzuma koji su usmjereni ka njegovom uništenju i nestanku. Ne, čovjek je vječan samo u drugoj formi.
    ova na momente interesantna priča me je zapanjila
    da si TI OVO NAPISAO, NEVJEROVATNO!!!!!!!!!!

    ali meni šejtan ne da mira pa uradih kontra-rekontra-subkontra copy/paste na google-u
    KAD OD JEDNOM NAGLI BLJESAK, I SVEVIŠNJI MI OTVORI OČI

    http://www.mullasadra.com/knjige/ciklus4.html

    PS.
    :idea: traži odštetu zbog narušavanja autorskih prava
    Last edited by Rakun; 06-08-10 at 21:43.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #427
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ova na momente interesantna priča me je zapanjila
    da si TI OVO NAPISAO NEVJEROVATNO!!!!!!!!!!

    ali meni šejtan ne da mira pa uradih kontra-rekontra-subkontra copy/paste na google-u
    KAD ONO NAGLI BLJESAK I SVEVIŠNJI MI OTVORI OČI

    http://www.mullasadra.com/knjige/ciklus4.html
    I sta ti je jos uvek nejasno? Da niko ne pise predavanja samo i iskljucivo za tebe? Sidji sa svog prestola...

  3. #428
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Ne postoje takvi dokazi Vanja kakve ti tražiš, jer takvi dokazi ne postoje, kao viđe li iko Boga?
    Posto je ovo jedini dio koji si sam napisao samo na ovo cu da odgovorim.
    Ja znam da je nemoguce vjernicima dokazat da bog ne postoji. Nije problem u dokazima njih ima koliko oces. Problem je sto vjernici te dokaze ne prihvataju. Neki od vas konstantno zaboravljaju da je religija nastala kao pokusaj covjeka da objasni pojave u prirodi. I kao i sve ljudske tvorevine i religija je vremenom evoluirala. Samo sto sad kad znamo kako stvari funkcionisu prilicno je glupo i dalje vjerovat u boga koji salje kisu i takve stvari. Meni je majka govorila kad sam bio mali da grmi i da pada kisa jer se patuljci na nebu sudaraju kantama punim vode. Bilo bi prilicno glupo da i dalje kad znam kako do tih pojava dolazi vjerujem u patuljke na nebu. To sto je neko napisao knjigu o nekom svemocnom bicu koje je stvorilo svijet je samo produzetak religije koja je nastala na pocetku. Vremenom je postala politicko orudje. Sad imamo teoriju Velikog praska a vjernici i dalje tvrde da je sve bog uredio i da je bog oduvijek postojao. Naravno bez ijednog dokaza. Na taj nacin ja mogu da tvrdim da imam nevidljivog psa koji prica. Ne mozes da dokazes, ali razum ti valjda govori da je to cista glupost. I ja cu opet po ko zna koji put da upotrijebim istu logiku protiv vas. Ako je vama moguce da je bog oduvijek postojao onda je isto tako moguce da je univerzum oduvijek postojao u nekoj formi. A s obzirom na to da su sve vjerske knjige pune nelogicnosti i primitivnih shvatanja lako je zakljucit da nijedna od njih nije istinita jer nema veze sa stvarnoscu. Isto tako posto univerzum postoji, a dokaz za boga nemamo hiljadama godina, vec upravo suprotno, sve vise dokaza je da ga nema logican zakljucak je da je univerzum oduvijek postojao.
    Last edited by VanjaTheMan; 07-08-10 at 00:04.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #429
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Nije grc, nego cinjenica da ljudi hohstaplerisu sa obrazovanjem koga nemaju.
    Da. Upravo sam na to mislio kad sam rekao 'grč'. Drago mi je da smo prepoznali to kao problem.
    Ovako, zajedničkim snagama.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  5. #430
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e pa ovo je smijesno,umijete li vi vjernici rec nesto svojim rijecima ili morate vazda citirat ''svete knjige'' i tvrdit nesto bez ikakvog pokrica.da ne bude potpuno offtopic,vala ako taj bog postoji bio on allah ili bilo ko drugi,mnogo je licemjeran,ili ga jednostavno nije briga za nas odje dolje.
    a eo.

  6. #431
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Posto je ovo jedini dio koji si sam napisao samo na ovo cu da odgovorim.
    Ja znam da je nemoguce vjernicima dokazat da bog ne postoji. Nije problem u dokazima njih ima koliko oces. Problem je sto vjernici te dokaze ne prihvataju. Neki od vas konstantno zaboravljaju da je religija nastala kao pokusaj covjeka da objasni pojave u prirodi. I kao i sve ljudske tvorevine i religija je vremenom evoluirala. Samo sto sad kad znamo kako stvari funkcionisu prilicno je glupo i dalje vjerovat u boga koji salje kisu i takve stvari. Meni je majka govorila kad sam bio mali da grmi i da pada kisa jer se patuljci na nebu sudaraju kantama punim vode. Bilo bi prilicno glupo da i dalje kad znam kako do tih pojava dolazi vjerujem u patuljke na nebu. To sto je neko napisao knjigu o nekom svemocnom bicu koje je stvorilo svijet je samo produzetak religije koja je nastala na pocetku. Vremenom je postala politicko orudje. Sad imamo teoriju Velikog praska a vjernici i dalje tvrde da je sve bog uredio i da je bog oduvijek postojao. Naravno bez ijednog dokaza. Na taj nacin ja mogu da tvrdim da imam nevidljivog psa koji prica. Ne mozes da dokazes, ali razum ti valjda govori da je to cista glupost. I ja cu opet po ko zna koji put da upotrijebim istu logiku protiv vas. Ako je vama moguce da je bog oduvijek postojao onda je isto tako moguce da je univerzum oduvijek postojao u nekoj formi. A s obzirom na to da su sve vjerske knjige pune nelogicnosti i primitivnih shvatanja lako je zakljucit da nijedna od njih nije istinita jer nema veze sa stvarnoscu. Isto tako posto univerzum postoji, a dokaz za boga nemamo hiljadama godina, vec upravo suprotno, sve vise dokaza je da ga nema logican zakljucak je da je univerzum oduvijek postojao.
    Ne misliš valjda da svaki čovjek vjeruje u nešto za šta nema dokaze. Ko tebe garantuje da i kada bi ti došli jasni dokazi da ih ti nebi porekao, i negirao. Pojave u prirodi više objašnjava nauka nego religija. Na primjer u Kuranu ima mnogo ajeta koji govore o tome kako Allah spušta sa neba kišu, jer koliko puta oblaci se pojave na nebu, pa se raziđu, iako prognozeri na vijestima kažu da će kiša pasti. Sila repluzije i atrakcije, magnetizam, svjetlost potpuno su duhom prožete tvari. Zar ne znaš da moderni fizičari muku muče da objasne šta je sila teže, osim što mogu da matematički izračunaju njeno djelovanje. Moderna fizika je sve više u matematičkim zakonima umjesto da riječima pokuša da opisuje date pojave, a šta misliš zbog čega je to tako?
    Last edited by Dawud; 07-08-10 at 12:49.

  7. #432
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Ne misliš valjda da svaki čovjek vjeruje u nešto za šta nema dokaze.
    Svi vjernici. Toliko znam
    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Ko tebe garantuje da i kada bi ti došli jasni dokazi da ih ti nebi porekao, i negirao.
    Ja garantujem.
    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Pojave u prirodi više objašnjava nauka nego religija.
    Istina.
    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Zar ne znaš da moderni fizičari muku muče da objasne šta je sila teže, osim što mogu da matematički izračunaju njeno djelovanje. Moderna fizika je sve više u matematičkim zakonima umjesto da riječima pokuša da opisuje date pojave, a šta misliš zbog čega je to tako?
    Naravno mnogo jednostavnije bi bilo da kazemo bez ikakvih dokaza da je to bog uredio. Zasto bi razbijali glavu o tome. Isto tako bolje da smo ostavili i kisu i zemljotrese i sve ostale prirodne pojave na miru. Bolje bi bilo da smo jednostavno rekli da je to bog uredio. Bas bi daleko stigli

    Pa sta ako naucnici nesto ne znaju? Nije nauka odjednom nastala sa svim otkricima kao i religija. A rijecima se opisuju pojave itekako ali samo u vidu teorija. Ne mozes da das definiciju o necemu ako nisi 100% siguran u to sto pricas. Nauka nije isto sto i religija. Religija se ne bavi razmisljanjem no lupanjem gluposti da ne bi zamarali mozak.

    A sad za sve ateiste a i vjernike genijalni Pat Condell. Neki Hriscani bi mogli da se prepoznaju u ovom klipu.


    Kad su ovo banovali djevojku? Je li za stalno?
    Last edited by VanjaTheMan; 07-08-10 at 23:30.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #433
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Udara kontru od Majkona preko Zanetija do Milita...
    Gravitacija je kada Stanković udari loptu a golman se prevari misleći da ide preko gola.

    Idi na Kladionicu i ostavi se religije i filozofije...
    Muslimanima je po Kuranu zabranjen Alkohol I KOCKANJE

    NEVJERNIČE!!!!!!!

    Quote Originally Posted by ducka View Post
    e pa ovo je smijesno,umijete li vi vjernici rec nesto svojim rijecima ili morate vazda citirat ''svete knjige'' i tvrdit nesto bez ikakvog pokrica.da ne bude potpuno offtopic,
    NE UMIJU
    čast izuzecima kao što je npr. Septembar
    Last edited by Rakun; 09-08-10 at 09:36.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #434
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Muslimanima je po Kuranu zabranjen Alkohol I KOCKANJE

    NEVJERNIČE!!!!!!!



    NE UMIJU
    čast izuzecima kao što je npr. Septembar
    Zato sto Septembar ima svoju takozvanu vjeru. Mada mislim da je to sto on ima pretpostavka. Koliko sam ja shvatio on vjeruje u nesto sto je mozda svjesno samo sebe i sto je stvorilo sve ali niti nagradjuje niti kaznjava (no ga boli uvo ako ga ima) vec postoji i stvara kao sto mi postojimo i disemo (izmedju ostalog). Do takvog zakljucka sam ja dosao.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #435
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Zato sto Septembar ima svoju takozvanu vjeru. Mada mislim da je to sto on ima pretpostavka. Koliko sam ja shvatio on vjeruje u nesto sto je mozda svjesno samo sebe i sto je stvorilo sve ali niti nagradjuje niti kaznjava (no ga boli uvo ako ga ima) vec postoji i stvara kao sto mi postojimo i disemo (izmedju ostalog). Do takvog zakljucka sam ja dosao.
    ZEN-Hrišćanstvo
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #436
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takvo vjerovanje je potpuno beskorisno. Ovdje mnogi ljudi misle da mogu da imaju nekakav proizvoljan odnos sa Bogom, a da pri tome pojma nemaju o Božijim knjigama .Čovjek misli da zauzme nekakav svoj stav, kao u ovo vjerujem a u ovo ne vjerujem. Takav stav se kod Allaha potpuno odbacuje. Kako to da u jedan dio Knjige vjerujete, a drugi odbacujete?! Onoga od vas koji čini tako stići će na ovome svijetu poniženje, a na Sudnjem danu biće stavljen na muke najteže. – A Allah motri na ono što radite.
    Last edited by Dawud; 09-08-10 at 15:26.

  12. #437
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Takvo vjerovanje je potpuno beskorisno. Ovdje mnogi ljudi misle da mogu da imaju nekakav proizvoljan odnos sa Bogom, a da pri tome pojma nemaju o Božijim knjigama .Čovjek misli da zauzme nekakav svoj stav, kao u ovo vjerujem a u ovo ne vjerujem. Takav stav se kod Allaha potpuno odbacuje. Kako to da u jedan dio Knjige vjerujete, a drugi odbacujete?! Onoga od vas koji čini tako stići će na ovome svijetu poniženje, a na Sudnjem danu biće stavljen na muke najteže. – A Allah motri na ono što radite.
    Korisnije je od tvog vjerovanja u svakom slucaju. Ti vjerujes jer je neko napisao knjigu. Da nema Kurana ne bi ni vjerovao. A svako ko razmislja za sebe zna kako knjige nastaju i ko ih pise. Ti ne znas, jer ti ne razmisljas za sebe vec pustas druge da ti serviraju ono u sta ces da vjerujes. To i nije bas inteligentno. Pogotovo danas kad znamo da su te "svete" knjige pune gluposti koje veze sa stvarnoscu nemaju.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #438
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Korisnije je od tvog vjerovanja u svakom slucaju. Ti vjerujes jer je neko napisao knjigu. Da nema Kurana ne bi ni vjerovao. A svako ko razmislja za sebe zna kako knjige nastaju i ko ih pise. Ti ne znas, jer ti ne razmisljas za sebe vec pustas druge da ti serviraju ono u sta ces da vjerujes. To i nije bas inteligentno. Pogotovo danas kad znamo da su te "svete" knjige pune gluposti koje veze sa stvarnoscu nemaju.
    Korisnije prazno natucavanje od onoga što je Bog propisao ? Dobra logika . Ova Knjiga Kuran, je u koju nema nikakve sumnje, uputstvo je svima onima koji se budu Allaha bojali. Da nema Kurana, vjerovatno nebih vjerovao u gluposti koje ti vjeruješ. Žao mi je, ali ja sam ubijeđen u drugačiji nastanak ove knjige. Da su pune gluposti nebi ljudi toliko vjerovali. :dring:

  14. #439
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Korisnije prazno natucavanje od onoga što je Bog propisao ? Dobra logika . Ova Knjiga Kuran, je u koju nema nikakve sumnje, uputstvo je svima onima koji se budu Allaha bojali. Da nema Kurana, vjerovatno nebih vjerovao u gluposti koje ti vjeruješ. Žao mi je, ali ja sam ubijeđen u drugačiji nastanak ove knjige. Da su pune gluposti nebi ljudi toliko vjerovali. :dring:
    Ali istorijska cinjenica je da su ljudi pisali Kuran. Ti nemas nikakav dokaz da su zapisivali sve tacno onako kako im je Muhamed rekao. Ali cak i da uzmemo pretpostavku da jesu, nemas nikakav dokaz da je Muhamed propovjedao bozje rijeci. Nemas nikakav dokaz da ga je andjeo posjetio. Sa druge strane razionalni ljudi znaju da andjeli ne postoje, znaju da ljudi pisu knjige, znaju da ljudi mogu i da lazu, i znaju da je religija koristena u politicke svrhe. A s obizrom na to sto je Muhamed radio (stvorio religiju, narod i drzavu) jasno je da je on koristio kao politicko sredstvo. Tako da ti mozes da vjerujes koliko god hoces, svi dokazi su na mojoj strani. Nemas nista.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #440
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ali istorijska cinjenica je da su ljudi pisali Kuran. Ti nemas nikakav dokaz da su zapisivali sve tacno onako kako im je Muhamed rekao. Ali cak i da uzmemo pretpostavku da jesu, nemas nikakav dokaz da je Muhamed propovjedao bozje rijeci. Nemas nikakav dokaz da ga je andjeo posjetio. Sa druge strane razionalni ljudi znaju da andjeli ne postoje, znaju da ljudi pisu knjige, znaju da ljudi mogu i da lazu, i znaju da je religija koristena u politicke svrhe. A s obizrom na to sto je Muhamed radio (stvorio religiju, narod i drzavu) jasno je da je on koristio kao politicko sredstvo. Tako da ti mozes da vjerujes koliko god hoces, svi dokazi su na mojoj strani. Nemas nista.
    O ljudi, dokaz vam je već stigao od Gospodara vašeg Mi vam objavljujemo jasnu Svjetlost. Ima onih koji dolaze da te slušaju, ali Mi smo na srca njihova zastore stavili, da Kur’an ne bi razumjeli, i gluhim ih učinili, pa i ako bi sve dokaze vidjeli, opet u njih ne bi povjerovali. A kada ti dolaze da se s tobom raspravljaju, govore oni koji ne vjeruju: ”To su samo izmišljotine naroda davnašnjih!” Kad im nijedan ajet ne doneseš, oni govore: ”Zašto ga sam ne izmisliš!” – Reci: ”Ja slijedim samo ono što mi Gospodar moj objavljuje. Ovo su jasni dokazi od Gospodara vašeg i uputstvo i milost za ljude koji vjeruju.

  16. #441
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    O ljudi, dokaz vam je već stigao od Gospodara vašeg Mi vam objavljujemo jasnu Svjetlost. Ima onih koji dolaze da te slušaju, ali Mi smo na srca njihova zastore stavili, da Kur’an ne bi razumjeli, i gluhim ih učinili, pa i ako bi sve dokaze vidjeli, opet u njih ne bi povjerovali. A kada ti dolaze da se s tobom raspravljaju, govore oni koji ne vjeruju: ”To su samo izmišljotine naroda davnašnjih!” Kad im nijedan ajet ne doneseš, oni govore: ”Zašto ga sam ne izmisliš!” – Reci: ”Ja slijedim samo ono što mi Gospodar moj objavljuje. Ovo su jasni dokazi od Gospodara vašeg i uputstvo i milost za ljude koji vjeruju.
    Tebi stvarno nije jasno sta je to sto si sad naveo? Kao prvo nema dokaznu snagu, opet su u pitanju prazne rijeci. Kao drugo to je ocigledno ogradjivanje od nevjernika i kritike ljudi koji razmisljaju svojom glavom. Sluzi tome da se ljudi kao ti ne pokolebaju u svojoj vjeri. To je nesto sto je karakteristicno za takve vjere kao sto su Islam i Hriscanstvo koje ne zele da ljudi misle za sebe. Ovo je i slijepcu ocigledno.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #442
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Tebi stvarno nije jasno sta je to sto si sad naveo? Kao prvo nema dokaznu snagu, opet su u pitanju prazne rijeci. Kao drugo to je ocigledno ogradjivanje od nevjernika i kritike ljudi koji razmisljaju svojom glavom. Sluzi tome da se ljudi kao ti ne pokolebaju u svojoj vjeri. To je nesto sto je karakteristicno za takve vjere kao sto su Islam i Hriscanstvo koje ne zele da ljudi misle za sebe. Ovo je i slijepcu ocigledno.
    Ja ti navodim stvari da bi ti ukapirao, kako ateisti iznose prigovore u odnosu na Kuran. Međutim ti uporno to ne želiš da vidiš.

  18. #443
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Ja ti navodim stvari da bi ti ukapirao, kako ateisti iznose prigovore u odnosu na Kuran. Međutim ti uporno to ne želiš da vidiš.
    Vidim ja sve i to bolje od tebe. Ti mi navodis citate iz knjige za koju nemas dokaz da je od boga. Jedini "dokaz" ti je ono sto pise u knjizi za koju nemas dokaz da je od boga. Govori li ti to nesto? Ajde sad mi dokazi da nemam onog psa.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #444
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Vidim ja sve i to bolje od tebe. Ti mi navodis citate iz knjige za koju nemas dokaz da je od boga. Jedini "dokaz" ti je ono sto pise u knjizi za koju nemas dokaz da je od boga. Govori li ti to nesto? Ajde sad mi dokazi da nemam onog psa.
    Upravo je to pravi dokaz, knjiga je savršena jer je od Savršenog Gospodara. A zašto oni ne razmisle o Kur’anu? Da je on od nekog drugog, a ne od Allaha, sigurno bi u njemu našli mnoge protivrječnosti. A psa nemaš, jer nemaš dokaza da je nešto postojeće, ti si ga u mašti izmislio.
    Last edited by Dawud; 09-08-10 at 19:02.

  20. #445
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Upravo je to pravi dokaz, knjiga je savršena jer je od Savršenog Gospodara. A zašto oni ne razmisle o Kur’anu? Da je on od nekog drugog, a ne od Allaha, sigurno bi u njemu našli mnoge protivrječnosti. A psa nemaš, jer nemaš dokaza da je nešto postojeće, ti si ga u mašti izmislio.
    Znaci knjiga je savrsena jer je od savrsenog gospodara. A dokaz da gospodar postoji i da je savrsen imas samo u knjizi i nigdje vise. To nije dokaz to je prazna prica za primitivne ljude. Stvarno ne znam kako mozes u to da vjerujes ali svako svom sto bi se reklo. A sto se protivrjecnosti tice, to sto mozda nema protivrjecnosti u samim tekstovima ne znaci da nema protivrjecnosti sa stvarnoscu a toga ima koliko hoces. Ti si prvi navodio citate koji blage veze sa mozgom nemaju. Morao bih detaljnije da analiziram Kuran da bih nasao protivrjecnosti u tekstovima kojih siguran sam ima na pretek.

    A sto se tice mog psa. Ovdje na forumu sam napisao da takvog psa imam. Napisao sam njegove osobine nevidljiv i moze da leti. Znaci nije produkt moje maste ja sam napisao da on postoji znaci da postoji. Dokazi sad da ne postoji, pravim dokazima.
    Last edited by VanjaTheMan; 09-08-10 at 19:09.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #446
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Znaci knjiga je savrsena jer je od savrsenog gospodara. A dokaz da gospodar postoji i da je savrsen imas samo u knjizi i nigdje vise. To nije dokaz to je prazna prica za primitivne ljude. Stvarno ne znam kako mozes u to da vjerujes ali svako svom sto bi se reklo. A sto se protivrjecnosti tice, to sto mozda nema protivrjecnosti u samim tekstovima ne znaci da nema protivrjecnosti sa stvarnoscu a toga ima koliko hoces. Ti si prvi navodio citate koji blage veze sa mozgom nemaju. Morao bih detaljnije da analiziram Kuran da bih nasao protivrjecnosti u tekstovima kojih siguran sam ima na pretek.

    A sto se tice mog psa. Ovdje na forumu sam napisao da takvog psa imam. Napisao sam njegove osobine nevidljiv i moze da leti. Znaci nije produkt moje maste ja sam napisao da on postoji znaci da postoji. Dokazi sad da ne postoji, pravim dokazima.
    Volio bi da mi nađeš te protivrječnosti da pređem u ateizam.:hardrock:
    A što se tiče tvoje priče o nekakvom psu...:blah:

  22. #447
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Volio bi da mi nađeš te protivrječnosti da pređem u ateizam.:hardrock:
    A što se tiče tvoje priče o nekakvom psu...:blah:
    Ocu cim se domognem Kurana. Zajmao sam ga od druga koji iako je iz Islamske porodice ne vjeruje jednu rijec iz Kurana. Pametan lik, luconosa, sve petice, pa ti vidi.
    A sto se psa tice to isto ja mislim o Islamu i svakoj drugoj vjeri iz istih razloga iz kojih ti to mislis o mom psu. Mnogo si me razocarao sto ne smijes da pokusas da dokazes da moj pas ne postoji.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #448
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ocu cim se domognem Kurana. Zajmao sam ga od druga koji iako je iz Islamske porodice ne vjeruje jednu rijec iz Kurana. Pametan lik, luconosa, sve petice, pa ti vidi.
    A sto se psa tice to isto ja mislim o Islamu i svakoj drugoj vjeri iz istih razloga iz kojih ti to mislis o mom psu. Mnogo si me razocarao sto ne smijes da pokusas da dokazes da moj pas ne postoji.
    Skini Kuran sa interneta (Islam Bosna) pa se potrudi, da ne lupamo.
    Ti si mi nešto mnogo emotivno vezan za svoga psa, ja nemam ništa protiv njega, nego protiv tvog dokaza.:dring:

  24. #449
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Skini Kuran sa interneta (Islam Bosna) pa se potrudi, da ne lupamo.
    Ti si mi nešto mnogo emotivno vezan za svoga psa, ja nemam ništa protiv njega, nego protiv tvog dokaza.:dring:
    Moj dokaz je jak koliko i tvoj. U tome je i svrha postojanja mog psa.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #450
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Moj dokaz je jak koliko i tvoj. U tome je i svrha postojanja mog psa.
    Šta ja treba da kažem, moj pas je jak kao i tvoj, u tome je svrha postojanja.

Page 18 of 19 FirstFirst ... 8141516171819 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. SVA SVOJERUCNA PISMA VLADIKE DANILA PETROVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 40
    Last Post: 11-01-10, 10:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •