Page 17 of 19 FirstFirst ... 713141516171819 LastLast
Results 401 to 425 of 470

Thread: Dokazi postojanja Boga

  1. #401
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    S jedne strane reći nekome ko drugačije misli, u ovom slučaju ne vjeruje u boga, da je gubitnik je uvreda, jer se time oni i njihovi stavovi omalovažavaju. Ti možeš intimno da misliš da je onaj ko ne vjeruje u boga gubitnik, kao što ja mogu misliti da je onaj ko vjeruje u boga primitivan, ali to je naša privatna stvar, subjektivan stav i pominjati ga u raspravi predstavlja uvredu a ne argument. S druge strane, nazvati nekog gubitnikom u ovom kontekstu znači i zastrašivati ga, te time navoditi na vjeru u boga. Jer, ispada da iz straha treba vjerovati u boga da se ne bi izgubio drugi život, štaviše jer je biti pržen i mučen u paklu. Tu se ne radi o činjenicama, već o pretpostavkama, a pošto ti to pišeš sa negativnim konotacijama upućenim svima koji ne vjeruju onda je to uvreda, štaviše pokazivanje neprijateljstva prema svima koji ne vjeruju u boga. ...
    Ova druga mogućnost koju uzimaš polazi od pretpostavke da bez vjere i nade u boga nema nikakve vjere i nade što je besmislica. Ima beskonačno mnogo stvari u koje se može vjerovati i koje mogu da budu smisao i cilj života.
    Prema tome, ni u kom slučaju nazvati nekoga ko ne vjeruje u boga gubitnikom nije činjenica, već proizvoljnost kojom se toga želi omalovažiti i uvrijediti. Posebno je to jasno kada se umjesto o temi skreće u razglabanje o tome da li je nešto uvreda ili činjenica. Inače, taj način "diskutovanja" ubija diskusiju i pretvara u svađu, prepirke, optužbe, pretnje ...
    Vidis, ti rec "gubitnik" mozes da shvatis i kao omalovazavanje tvojih stavova, sto pokazuje tvoj problem sa sopstvenim egom. A da nemas taj problem, mogao bi to da shvatis kao gubitak necega sto bi moglo da ti koristi kao individui. Da li je casa polu-puna ili polu-prazna? Za gubitnika je polu-prazna, jer on zna da ce ona pre ili posle da se sasvim isprazni, za dobitnika je ona polu-puna, jer zna da u svako doba moze da je dopuni. Takav je i tvoj pogled na stvari, gde je rec o proizvoljnosti shvatanja, a ne izgovorenoga. Samo onaj ko nije u stanju da diskutuje, jer ne poseduje odgovarajuce znanje, pretvara diskusiju u svadju, prepirku, ptruzbu, pretnju... Sve je u oku posmatraca, znaci, u projekciji posmatraca koju on vrsi iz svoje glave...

  2. #402
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Ne razumes, JA NE MOGU da budem gubitnik, o tome se radi, a ne o tome da ja nesto vidim ili ne vidim.
    Tvoje misljenje a ne cicnjenica. Ali ti ne vidis razliku.
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Ako i preuzme korake u ispravljanju statusa gubitnika, on je opet gubitnik, jer je izgubio deo zivota ni u sta.
    Aha, mislis kao sto vjernici cijeli zivot provedu vjerujuci u nesto sto ne postoji. Pa o tome i ja pricam. Drago mi je sto se razumijemo.
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Da, bilo koju knjigu o nauci, jer bukvar nije dovoljan za ovu diskusiju koju pokusavas da vodis. Svejedno o cemu se radi, da si to procitao, mogao bi da bolje diskutujes nego sada. Par predloga za tebe:

    http://www.ekorpa.com/a/44130/skolsk...ke-geografije/
    http://www.ekorpa.com/a/44253/matematicki-recnik/
    http://www.ekorpa.com/a/44138/skolsk...la-i-minerala/
    Posle ovoga ces makar da znas nesto za razliku od sada.
    Kako imas obraza kad ne znas ni sta je gravitacija? :lolblue:
    Vidi se da su ovo tvoji predlozi. Dalje od ovoga ti nisi stigla. Onaj ko se razumije u nauku bi prvo preporucio Darvinovo porijeklo vrsta, Aristotelovu fiziku, Euklidove elemente, Njutnove principe, Hawkingovu kratku istoriju vremena itd. Ovo je samo za pocetak. Ali ti nisi ni cula za ove knjige tako da meni nemas sta da pricas.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #403
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Tvoje misljenje a ne cicnjenica. Ali ti ne vidis razliku.

    Aha, mislis kao sto vjernici cijeli zivot provedu vjerujuci u nesto sto ne postoji. Pa o tome i ja pricam. Drago mi je sto se razumijemo.
    Ne, ne razumemo se, ali to nije moj problem...

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Kako imas obraza kad ne znas ni sta je gravitacija? :lolblue:
    Vidi se da su ovo tvoji predlozi. Dalje od ovoga ti nisi stigla. Onaj ko se razumije u nauku bi prvo preporucio Darvinovo porijeklo vrsta, Aristotelovu fiziku, Euklidove elemente, Njutnove principe, Hawkingovu kratku istoriju vremena itd. Ovo je samo za pocetak. Ali ti nisi ni cula za ove knjige tako da meni nemas sta da pricas.
    Izvucene recenice iz konteksta koristis da bi se podsmevao drugima dok ti sam ne posedujes ama bas nikakvo znanje. Vidis, to je dokaz tvojim kompleksa i slabosti. Taman posla da ti preporucim nesto sto je izvan tvojih mogucnosti! Pa nije mi cilj da te ponizavam, nego da ti pomognem...

  4. #404
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tebe nema pomoci Djevojko.

    Postala si internet senzacija, nesto slicno Ekremu, samo malo gore...
    Last edited by CaseLogic; 05-08-10 at 17:48.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  5. #405
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Tebe nema pomoci Djevojko.

    postala si internet senzacija, nesto slicno Ekremu, samo malo gore...
    Vazno je da tebi ima pomoci, verovatno zato sto se bolest leci, a zdravom coveku ne treba pomagati.

  6. #406
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo udaras kontru na kontru..

    ..Ali propadas u tome.



    Mozes li me podsjetiti..Sto je to gravitacija? I posto si vec tu, reci mislis da Bog postoji? Znaci kratko i jasno, daj neki 'definiciju'.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  7. #407
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Izvucene recenice iz konteksta koristis da bi se podsmevao drugima dok ti sam ne posedujes ama bas nikakvo znanje. Vidis, to je dokaz tvojim kompleksa i slabosti. Taman posla da ti preporucim nesto sto je izvan tvojih mogucnosti! Pa nije mi cilj da te ponizavam, nego da ti pomognem...
    Opet ista stvar. Kad ne znas kako da odgovoris pokusavas da omalovazavas. Da sam stvarno nesto izvukao iz konteksta ukazala bi precizno sta je u pitanju, da ne posjedujem znanje (kako ti volis da kazes) ti bi svoje prosipala. Da si pametna kao sto mislis da jesi ti bi to svoje znanje pokazala ne bi morala da pribjegavas omalovazavanju. Navela bi prave bitne naucne knjige a ne skolske jer su jedine za koje si cula. A najveca ironija je upravo sto sve sto kazes da ja radim radis upravo ti. Nemas neophodno znanje da odgovoris argumentovano pa se podsmijevas i time pokazujes svoje komplekse i slabosti i veliko neznanje. Dobro je CaseLogic rekao, nema ti pomoci. Stvarno si atrakcija. Hvala na pruzenom humoru. Znam da ti nije bila namjera ali takav utisak ostavljas sa svojim biserima.
    Last edited by VanjaTheMan; 05-08-10 at 18:20.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #408
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Djevojko, jos si tu?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  9. #409
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Djevojko, jos si tu?
    Evo me, radim malo na drugoj strani, pa svratim ovde...

  10. #410
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Opet ista stvar. Kad ne znas kako da odgovoris pokusavas da omalovazavas. Da sam stvarno nesto izvukao iz konteksta ukazala bi precizno sta je u pitanju, da ne posjedujem znanje (kako ti volis da kazes) ti bi svoje prosipala. Da si pametna kao sto mislis da jesi ti bi to svoje znanje pokazala ne bi morala da pribjegavas omalovazavanju. Navela bi prave bitne naucne knjige a ne skolske jer su jedine za koje si cula. A najveca ironija je upravo sto sve sto kazes da ja radim radis upravo ti. Nemas neophodno znanje da odgovoris argumentovano pa se podsmijevas i time pokazujes svoje komplekse i slabosti i veliko neznanje. Dobro je CasELogic rekao, nema ti pomoci. Stvarno si atrakcija. Hvala na pruzenom humoru. Znam da ti nije bila namjera ali takav utisak ostavljas sa svojim biserima.
    Oh, ljudi moji, hajde da opet slazemo kockice...
    To sa gravitacijom si izvukao iz konteksta da bi se podsmevao, to ukazuje na tvoju slabost, to nije omalovazavanje, ja ne mogu da terapiram tvoju nesigurnost u sebe.

    Da li je moguce da nisi razumeo? Navela sam navela DECIJE knjige NAMERNO, jer sam napisala da ne zelim da te preforsiravam.

    Sâm si spomenuo bisere, jer nisi shvatio kada sam napisala da necu da bacam bisere pred tebe. Da ti pomognem, procitaj u Svetom Pismu Jevandjelje po Mateju, 7,6. pa ces da vidis kolika si neznalica da moram stihove koji su postali narodna izreka da ti objasnjavam.

    Razumes sada ogromnu razliku u nivou naseg diskutovanja, gde nas deli ne jaz, nego PROVALIJA. Ako ja svaku svoju strelicu moram da ti objasnjavam do tankih creva, dok ti znas samo da prostacis, zna se ko je na gubitku i ti ostajes posramljen kao neznalica. Trebalo bi da si mi zahvalan sto trosim svoje vreme da bih ti objasnila osnovne stvari kao nekom detetu... Zaista, ja ne verujem da sam mnogo starija od tebe, ali sta vredi kada ne mozes da pratis ni najobicnije bockanje, kako bi tek pratio ozbiljne razgovore?

  11. #411
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Nista nije izvuceno iz konteksta. Ti si rekla jasno i glasno da je gravitaciju stvorio bog da ljudi ne bi odletjeli u svemir bez svoje volje. Navela si djecije knjige jer ne znas nista drugo. Da znas pokusala bi to znanje da pokazes pa bi navela prave naucne knjige kao sto si htjela da pokazes neko znanje kad si mi postavila ono pitanje iz astrofizike koje veze sa temom nije imalo. A vec sam vidio posljedice koje bi moj odgovor na to nebitno pitanje imao na temu. Zato i nisam odgovorio. Vec si se ogradila da mozes da kazes da sam googlao odgovor tako da nije bilo potrebe da se trudim. E ovo su cinjenice. Imamo tvoj pokusaj pokazivanja znanja postavljanjem nebitnog naucnog pitanja na koje znas odgovor, a onda imamo omalovazavanje umjesto pokazivanja znanja koje tvrdis da posjedujes. Zakljucak je lako iznijet. Da znas nesto to znanje bi pokazala. Umjesto toga konstantno pokazujes sve vece i vece neznanje o cemu god da se diskutuje. Dokaze za to neznanje si sama pruzila i hvala ti na tome.
    Bibliju sam citao. Pored nekih moralnih pouka koje mogu da se izvuku nista pametno u njoj ne pise. Nista sto bi zanimalo modernog covjeka.
    Ti nisi kompetentna da nekom govoris o neznanju i biserima. Pogledaj svoje postove, pogledaj sta forumasi misle o tebi i bice ti jasno na cemu si.
    Last edited by VanjaTheMan; 05-08-10 at 18:48.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #412
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nista nije izvuceno iz konteksta. Ti si rekla jasno i glasno da je gravitaciju stvorio bog da ljudi ne bi odletjeli u svemir bez svoje volje.
    Isto kao sto je stvorio jabuke i kruske da bi ljudi imali sta da jedu. Kazem ti, izvukao si recenicu iz konteksta da bi mogao da se podsmevas i time pokrijes svoje neznanje.


    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Navela si djecije knjige jer ne znas nista drugo.
    Naravno, tako je kako kazes... nemoj da naprezes vijuge previse... sve je u redu...

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Da znas pokusala bi to znanje da pokazes pa bi navela prave naucne knjige
    Covece, pa ti osnovnu zezanciju ne shvatas, kako ocekujes od mene da mislim da ces da shvatis ista sto je iznad nivoa decijih knjiga? Razmisli malo o tome.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    kao sto si htjela da pokazes neko znanje kad si mi postavila ono pitanje iz astrofizike koje veze sa temom nije imalo.
    I ti nisi znao odgovor... Nista novo, kao i svo tvoje pisanje koje nije imalo veze sa temom, ili sa ovom ovde, samo se pravdas i izvlacis, ali ti ne ide od ruke...

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    A vec sam vidio posljedice koje bi moj odgovor na to nebitno pitanje imao na temu. Zato i nisam odgovorio. Vec si se ogradila da mozes da kazes da sam googlao odgovor tako da nije bilo potrebe da se trudim.
    Da, naravno, verujem ti na rec...


    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    E ovo su cinjenice. Imamo tvoj pokusaj pokazivanja znanja postavljanjem nebitnog naucnog pitanja na koje znas odgovor, a onda imamo omalovazavanje umjesto pokazivanja znanja koje tvrdis da posjedujes. Zakljucak je lako iznijet. Da znas nesto to znanje bi pokazala. Umjesto toga konstantno pokazujes sve vece i vece neznanje o cemu god da se diskutuje. Dokaze za to neznanje si sama pruzila i hvala ti na tome.
    Koji su to MI, kada IMATE sta god da mislis da imate? Koliko vas je u tvojoj glavi?
    Ja ne moram nista da dokazujem, imam kod sebe dokaze na zidu i to nekoliko njih, kladim se da ovo niti razumes, niti mozes da kazes istinito da li ih ti imas. Jer da ih imas, ne bi bio toliko u grcu. Opusti se covece, znam da nisi neka svetiljka po pitanju znanja, pre si mala svecica, ali mene to ne dodiruje, jedini koji pati si ti.


    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Bibliju sam citao. Pored nekih moralnih pouka koje mogu da se izvuku nista pametno u njoj ne pise. Nista sto bi zanimalo modernog covjeka.
    Ti nisi kompetentna da nekom govoris o neznanju i biserima. Pogledaj svoje postove, pogledaj sta forumasi misle o tebi i bice ti jasno na cemu si.
    I vec imamo dijagnozu koju si dao sam o sebi. Vidis da ti ja nisam potrebna za to.

    Psalam 92, 5.6.: "Kako su velika djela tvoja Gospode! Veoma su duboke pomisli tvoje. Bezumnik ne zna, i neznalica ne razumije toga."

    Psalam 14,1. "Rece bezumnik u srcu svojem: nema Boga...

    itd... itd...
    Last edited by Djevojka; 05-08-10 at 20:19.

  13. #413
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ajde mi objasnite nešto
    ajde uzmomo na trenutak da recimo bog stvarno postoji i da je sve ostalo što piše u bibliji tačno
    krenimo redom
    Bog stvorio planetu zemlju, vegetaciju, životinje i sve je činjenica prelijepo
    znamislite samo tu netaknutu prirodu to bogatstvo, te predivne rijeke pune ribe, ta bistro plava mora i okeane puna života

    I ONDA STVORI ČOVJEKA!!!!!!!!!! ZNAJUĆI DA ĆE DA SJEBE SAV NJEGOV TRUD
    i onda vodi toga čovjeka kroz cijelu njegovu istoriju pazi na njega kao na svoje čedo (najzad stvorio ga je po svom liku) daje mu slobodnu volju sa kojom čovjek ubija,krade,ratuje,uništava prirodu i onu nekada prelijepu planetu
    Čovjek je jedina vrsta koja ubija iz čistog zadovoljstva
    Čovjek je jedina vrsta koja ubija svoju vrstu iz zadovoljstva
    Bog nas je obdario slobodnom voljom da bi ljudi uništavali njegov nemali trud koji je uložio da stvori čitavu planetu

    Tolika glupost ne priliči jednom vrhovnom biću
    i izvinite ali njegov ukupan skor ne oduševljava ni najmanje
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #414
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ajde mi objasnite nešto
    ajde uzmomo na trenutak da recimo bog stvarno postoji i da je sve ostalo što piše u bibliji tačno
    krenimo redom
    Bog stvorio planetu zemlju, vegetaciju, životinje i sve je činjenica prelijepo
    znamislite samo tu netaknutu prirodu to bogatstvo, te predivne rijeke pune ribe, ta bistro plava mora i okeane puna života

    I ONDA STVORI ČOVJEKA!!!!!!!!!! ZNAJUĆI DA ĆE DA SJEBE SAV NJEGOV TRUD
    i onda vodi toga čovjeka kroz cijelu njegovu istoriju pazi na njega kao na svoje čedo (najzad stvorio ga je po svom liku) daje mu slobodnu volju sa kojom čovjek ubija,krade,ratuje,uništava prirodu i onu nekada prelijepu planetu
    Čovjek je jedina vrsta koja ubija iz čistog zadovoljstva
    Čovjek je jedina vrsta koja ubija svoju vrstu iz zadovoljstva
    Bog nas je obdario slobodnom voljom da bi ljudi uništavali njegov nemali trud koji je uložio da stvori čitavu planetu

    Tolika glupost ne priliči jednom vrhovnom biću
    i izvinite ali njegov ukupan skor ne oduševljava ni najmanje
    Zato sto ne razumes. Evo ti hriscansko objasnjenje.
    Bog je znao da ce covek da zgresi. Kako si rekao, stvorio ga je po svom oblicju, ali ne samo fizicki, nego i mentalno. Medjutim, covek nije znao sta je to greh, a Bog je znao, jer je Lucifer vec postojao. Kako nauciti coveka sta je greh, nego dati mu slobodnu volju. Adam se ponasao kao i svako dete, sve sto mu zabranis, to mu je zabavno, pa je tako i on uzeo od Eve zabranjenu jabuku. Da li je to stvarno bila jabuka, kompjuter ili papuca, nije vazno, stvar je u tome da je covek okusio greh time sto je podneo posledice za svoj greh i time je postao slican Bogu. Medjutim, nije postao samo slican Bogu, nego i Luciferu u tome sto se svojom slobodnom voljom odlucio na ubijanje ljudi i druge grehove. Zato je covek taj koji je zabrljao stvar, a ne Bog. Bog i danas cini sta moze da spase coveka, ali takvi kao ti i Vanja ste "tvrdog srca" da se izrazim ljubazno, jer Sveto Pismo ima mnogo ostrije izraze za takve.

  15. #415
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Samo udaras kontru na kontru..

    ..Ali propadas u tome.



    Mozes li me podsjetiti..Sto je to gravitacija? I posto si vec tu, reci mislis da Bog postoji? Znaci kratko i jasno, daj neki 'definiciju'.
    Udara kontru od Majkona preko Zanetija do Milita...
    Gravitacija je kada Stanković udari loptu a golman se prevari misleći da ide preko gola.

    Idi na Kladionicu i ostavi se religije i filozofije...
    Last edited by Dawud; 05-08-10 at 22:09.

  16. #416
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Zato sto ne razumes. Evo ti hriscansko objasnjenje.
    Bog je znao da ce covek da zgresi. Kako si rekao, stvorio ga je po svom oblicju, ali ne samo fizicki, nego i mentalno. Medjutim, covek nije znao sta je to greh, a Bog je znao, jer je Lucifer vec postojao. Kako nauciti coveka sta je greh, nego dati mu slobodnu volju. Adam se ponasao kao i svako dete, sve sto mu zabranis, to mu je zabavno, pa je tako i on uzeo od Eve zabranjenu jabuku. Da li je to stvarno bila jabuka, kompjuter ili papuca, nije vazno, stvar je u tome da je covek okusio greh time sto je podneo posledice za svoj greh i time je postao slican Bogu. Medjutim, nije postao samo slican Bogu, nego i Luciferu u tome sto se svojom slobodnom voljom odlucio na ubijanje ljudi i druge grehove. Zato je covek taj koji je zabrljao stvar, a ne Bog. Bog i danas cini sta moze da spase coveka, ali takvi kao ti i Vanja ste "tvrdog srca" da se izrazim ljubazno, jer Sveto Pismo ima mnogo ostrije izraze za takve.
    Ahahahahahahahahhaahha! :lolblue:

    Izvini, ali moj komsija od 4 godine da procita ovo...Pa presnijetio bi se od smijeha.
    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Kontru od Majkona preko Zanetija do Milita...
    Gravitacija je kada Stanković udari loptu a golman se prevari misleći da ide preko gola.

    Idi na Kladionicu i ostavi se religije i filozofije...
    O, branis (svoju) Djevojku, a?

    Ajde kad ona nece, daj mi ti neku 'definiciju'. Zbog cega ti mislis da Bog postoji?
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  17. #417
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post


    O, branis (svoju) Djevojku, a?

    Ajde kad ona nece, daj mi ti neku 'definiciju'. Zbog cega ti mislis da Bog postoji?
    Bog postoji zbog toga što postojimo ja i ti. A zajedničko nam je samo to što navijamo za Inter. To je Bog usadio u nama, zato što volimo jaku igru. A nije nam zajedničko to što ti gubiš ,pare po kladionicama, a mene je Allah u Kuranu obavijestio da je to šejtanski posao.:dring:
    Last edited by Dawud; 05-08-10 at 22:24.

  18. #418
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Isto kao sto je stvorio jabuke i kruske da bi ljudi imali sta da jedu. Kazem ti, izvukao si recenicu iz konteksta da bi mogao da se podsmevas i time pokrijes svoje neznanje.
    Ne, nisam. To je samo tvoja pusta zelja.
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Naravno, tako je kako kazes... nemoj da naprezes vijuge previse... sve je u redu...
    Opet ignorises cinjenice i ne pruzas argumente. Jos jedan pokazatelj tvog neznanja. I to ne samo neznanja o oblastima o kojima se raspravlja vec i nepoznavanja osnovne kulture.
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Covece, pa ti osnovnu zezanciju ne shvatas, kako ocekujes od mene da mislim da ces da shvatis ista sto je iznad nivoa decijih knjiga? Razmisli malo o tome
    Nije to zezancija nego jednostavno nemas argumente. Mene ne zanima oces li ti to da priznas ili ne. Ja znam istinu ti pricaj sta god hoces. Ako oces zezanciju promasila si forum.
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    I ti nisi znao odgovor... Nista novo, kao i svo tvoje pisanje koje nije imalo veze sa temom, ili sa ovom ovde, samo se pravdas i izvlacis, ali ti ne ide od ruke...
    Ja sam uvijek 3 koraka ispred tebe. Da sam dao odgovor ti bi ga ili ignorisala, ili bi se podsmijavala i rekla da sam googlao odgovor. Pitanje nije imalo nikakve veze sa temom. Samo si pokusala da se napravis pametna kao znas nesto iz astrofizike a niko o tome nije ni pricao. To sto te je lako provalit je tvoj problem. Bolje da si odma rekla sto si mislila manje bi se obrukala.
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Da, naravno, verujem ti na rec...
    Ovaj dio replike nema blage veze s mozgom.
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Koji su to MI, kada IMATE sta god da mislis da imate? Koliko vas je u tvojoj glavi?
    Pitaj bilo kojeg ateistu na forumu koji smo to "mi" ako nisi u stanju sama da shvatis ko su ateisti na ovom forumu.
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Ja ne moram nista da dokazujem, imam kod sebe dokaze na zidu i to nekoliko njih, kladim se da ovo niti razumes, niti mozes da kazes istinito da li ih ti imas. Jer da ih imas, ne bi bio toliko u grcu. Opusti se covece, znam da nisi neka svetiljka po pitanju znanja, pre si mala svecica, ali mene to ne dodiruje, jedini koji pati si ti.
    Ne, ti ne mozes nista da dokazes. Ti nemas nikakav dokaz. Imala si do sad i previse sansi da dokazes svoje stavove umjesto toga pribjegavas uvredama i omalovazavanju. Logican zakljucak je da to radis jer si frustrirana zbog nemogucnosti da dokazes svoje besmislene tvrdnje. A svoju frustraciju bezuspjesno pokusavas da preneses na druge.
    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    I vec imamo dijagnozu koju si dao sam o sebi. Vidis da ti ja nisam potrebna za to.
    E ovo je izvlacenje iz konteksta. Boldovala si jedan dio a kljucni dio koji povezuje recenicu i daje joj drugi kontekst si ignorisala. Ali na to sam navikao jer vjernici cesto to rade u nadi da ce time nsto promjeniti. Kao i uvijek svi njihovi pokusaji padaju u vodu. Tvoji takodje.

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Psalam 92, 5.6.: "Kako su velika djela tvoja Gospode! Veoma su duboke pomisli tvoje. Bezumnik ne zna, i neznalica ne razumije toga."

    Psalam 14,1. "Rece bezumnik u srcu svojem: nema Boga...

    itd... itd...
    Obican tekst koji je napisao obican covjek. Cak i da postoji bog ljudi ne bi znali kakav je. Ne mogu da znaju da li je svemocan, da li je dobar i da li mu je uopste stalo do covjecanstva. Tako da je taj psalm obican tekst koji nema nikakv eveze sa stvarnoscu. Ja ti pruzam jos jednu priliku da dokazes da je psalm istinit. Posto tvrdis da si najpametnija pokazi nama gresnicima svoju pamet pa dokazi kad smatras da je to istina. Tvrdis da imas dokaze, jedva cekam da ih vidim.


    A kad vec pokusavas neke uvrede da preneses tim postovima zasto jednostavno sebi ne skratis muke i kazes sta mislis. Bar budi iskrena kad ti nista drugo ne polazi za rukom.
    Last edited by VanjaTheMan; 05-08-10 at 23:43.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #419
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Bog postoji zbog toga što postojimo ja i ti.
    Ja mislim da je ovo jedan od rijetkih slučajeva da se slažemo
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #420
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ja mislim da je ovo jedan od rijetkih slučajeva da se slažemo
    Ali on to shvata bukvalno za razliku od tebe
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #421
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djevojka View Post
    Vidis, ti rec "gubitnik" mozes da shvatis i kao omalovazavanje tvojih stavova, sto pokazuje tvoj problem sa sopstvenim egom. A da nemas taj problem, mogao bi to da shvatis kao gubitak necega sto bi moglo da ti koristi kao individui. Da li je casa polu-puna ili polu-prazna? Za gubitnika je polu-prazna, jer on zna da ce ona pre ili posle da se sasvim isprazni, za dobitnika je ona polu-puna, jer zna da u svako doba moze da je dopuni. Takav je i tvoj pogled na stvari, gde je rec o proizvoljnosti shvatanja, a ne izgovorenoga. Samo onaj ko nije u stanju da diskutuje, jer ne poseduje odgovarajuce znanje, pretvara diskusiju u svadju, prepirku, ptruzbu, pretnju... Sve je u oku posmatraca, znaci, u projekciji posmatraca koju on vrsi iz svoje glave...
    Reći nekome da je gubitnik jeste uvreda, omalovažavanje i uopšte riječ sa negativnom konotacijom, bez obzira koliko je izražen njegov ego. Ovdje nije tema šta znači biti gubitnik, već ti nazivaš one koji ne vjeruju u boga gubitnicima da bi ih omalovažila, uvrijedila, provocirala i sl. Ti ponovo vrijeđaš, jer umjesto da se baviš temom, sada prebacuješ priču na ego sagovornika. Najprije si uvrijedila sagovornika time što si mu rekla da je neinteligentan, nelogičan, gubitnik i sl., a kada ti se pokaže da to nisu činjenice, već uvrede i provokacije, izazivanje svađe onda pišeš da taj koji smatra uvredu uvredom i omalovažavanje omalovažavanjem to čini zato što ima problem sa egom?! Primjer sa čašom je banalan i neadekvatan, jer ne objašnjava situaciju sa vjerovanjem u boga, a uopšte ne uzima u obzir postojanje drugih vjerovanja. Ti vidiš samo jednu čašu, tj. vjerovanje u boga, a čaša ima mnogo, tj. postoji mnogo različitih vjerovanja. Negdje je čaša za nekoga puna, negdje do pola, negdje prazna. Sve zavisi u šta vjeruje, odnosno kako sagledava stvari. Osim polu pune i polu prazne čaše postoji i mogućnost da se ta čaša opiše drugačije, jednostavnom konstatcijom da u čaši ima polovicu tečnosti od ukupno moguće. Time nije data sugestija o tome kako se vidi ta polovičnost, da li kao neka negativnost ili kao mogućnost. ... Što se tiče izazivanja svađe u diskusiji to je nešto što ti neprestano radiš time što kvalifikuješ sagovornika, tj. daješ mu nekakav opis. I ovaj post si započela kvalifikacijom mene kao nekoga ko ima problem sa egom. Da li ja imam problem sa egom, ili ga imaš ti, pa zato vrijeđaš i omalovažaš druge, da bi time ispala veća u vlastitim očima, to je neka druga priča i tema, za koju na forumima ne bi trebalo biti mjesta, jer onemogućava bilo kakvu diskusiju. Ujedno, besmislica je pričati o sagovornicima na forumima da su ovakvi i onakvi, jer ih se ne poznaje već se na osnovu napisanog prave konstrukcije. Naravno da se to ne radi zbog govorenja istine o tome drugome, koga se ni ne poznaje toliko da bi se o njemu mogao dati bilo kakav validan sud, već se kvalifikacija daje da bi se diskusija pretvorila u svađe i prepucavanje. Upravo to ti radiš sa svima sagovornicima sa kojima nemaš ista shvatanja. Treba da znaš da to nije dobra ljudska osobina i da nijedna vjera ne podstiče svađu i prepucavanje sa neistomišljenicima, nevjernicima i drugim vjernicima. Razgovor i diskusija su normalne i korisne stvari, ali kada počnu uvrede tipa neinteligentan, gubitnik, problematičnog ega i sl. onda se razgovor i diskusija uništavaju. Uglavnom, probaj da pišeš tako da ne kvalifikuješ i ne vrijeđaš sagovornike takvim i sličnim obaraćanjem.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  22. #422
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    595
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam rekla sta sam imala, ne bih da se ponavljam, niti da budem psihijatar za nesigurne. Tako da ovo vrtenje u krug nema nikakvog smisla, jer sam ti ja interesantnija od teme...:-P

  23. #423
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Reći nekome da je gubitnik jeste uvreda, omalovažavanje i uopšte riječ sa negativnom konotacijom, bez obzira koliko je izražen njegov ego. Ovdje nije tema šta znači biti gubitnik, već ti nazivaš one koji ne vjeruju u boga gubitnicima da bi ih omalovažila, uvrijedila, provocirala i sl. Ti ponovo vrijeđaš, jer umjesto da se baviš temom, sada prebacuješ priču na ego sagovornika. Najprije si uvrijedila sagovornika time što si mu rekla da je neinteligentan, nelogičan, gubitnik i sl., a kada ti se pokaže da to nisu činjenice, već uvrede i provokacije, izazivanje svađe onda pišeš da taj koji smatra uvredu uvredom i omalovažavanje omalovažavanjem to čini zato što ima problem sa egom?! Primjer sa čašom je banalan i neadekvatan, jer ne objašnjava situaciju sa vjerovanjem u boga, a uopšte ne uzima u obzir postojanje drugih vjerovanja. Ti vidiš samo jednu čašu, tj. vjerovanje u boga, a čaša ima mnogo, tj. postoji mnogo različitih vjerovanja. Negdje je čaša za nekoga puna, negdje do pola, negdje prazna. Sve zavisi u šta vjeruje, odnosno kako sagledava stvari. Osim polu pune i polu prazne čaše postoji i mogućnost da se ta čaša opiše drugačije, jednostavnom konstatcijom da u čaši ima polovicu tečnosti od ukupno moguće. Time nije data sugestija o tome kako se vidi ta polovičnost, da li kao neka negativnost ili kao mogućnost. ... Što se tiče izazivanja svađe u diskusiji to je nešto što ti neprestano radiš time što kvalifikuješ sagovornika, tj. daješ mu nekakav opis. I ovaj post si započela kvalifikacijom mene kao nekoga ko ima problem sa egom. Da li ja imam problem sa egom, ili ga imaš ti, pa zato vrijeđaš i omalovažaš druge, da bi time ispala veća u vlastitim očima, to je neka druga priča i tema, za koju na forumima ne bi trebalo biti mjesta, jer onemogućava bilo kakvu diskusiju. Ujedno, besmislica je pričati o sagovornicima na forumima da su ovakvi i onakvi, jer ih se ne poznaje već se na osnovu napisanog prave konstrukcije. Naravno da se to ne radi zbog govorenja istine o tome drugome, koga se ni ne poznaje toliko da bi se o njemu mogao dati bilo kakav validan sud, već se kvalifikacija daje da bi se diskusija pretvorila u svađe i prepucavanje. Upravo to ti radiš sa svima sagovornicima sa kojima nemaš ista shvatanja. Treba da znaš da to nije dobra ljudska osobina i da nijedna vjera ne podstiče svađu i prepucavanje sa neistomišljenicima, nevjernicima i drugim vjernicima. Razgovor i diskusija su normalne i korisne stvari, ali kada počnu uvrede tipa neinteligentan, gubitnik, problematičnog ega i sl. onda se razgovor i diskusija uništavaju. Uglavnom, probaj da pišeš tako da ne kvalifikuješ i ne vrijeđaš sagovornike takvim i sličnim obaraćanjem.
    Pusti je neka pise kako god hoce. Do sad je uspjela sve svoje osobine da prebaci na druge. Na taj nacin svakim postom otkriva istinu o sebi i sama sebe omalovazava a da nije ni svjesna. A svaki pokusaj da dodjes do razumjevanja sa njom je nemoguca misija. Dakle ,pusti je nama je to interesantno jer ona ustvari ne govori o nama (kako i moze kad nas ne poznaje) vec govori o sebi.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #424
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne postoje takvi dokazi Vanja kakve ti tražiš, jer takvi dokazi ne postoje, kao viđe li iko Boga? Razum , srce i iskustvo potvrđuju da je čovjek u jednoj dimenziji trošno tijelo, te kao takav ima svoj kraj i svoj završetak na Ovom svijetu. Tako je i sa drugim stvarima od Ovog svijeta. Drvo se zasadi, raste i na kraju se osuši. Čovjek se rodi kao dejčak, dorasta do muževnog doba, stari - da bi na kraju, kao ono osušeno drvo, nestao. Nauke kao fizika i hemija nam kažu da svakodnevno značajna količina materije izražena u više miliona kalorija energije nepovratno nestaje, entropira. Nauka kaže: “Da, Ovaj svijet se, po zakonu entropije, troši i on se kao takav neminovno mora jednog dana potrošiti i nestati. Prema tome, čovjek kao dio tog sistema takođe mora nestati sa Ovim svijetom.” S druge strane vidimo da u čovjeku postoji čežnja za vječnošću i beskonačnošću, želja da nikad ne umre. Svaki čovjek kada dođe do kraja svoga života postaje žalostan što mora otići. Napoleon kao vrhunski vojskovođa, koji je u svoje vrijeme bio zapovjednik najjače armije na Zemlji, na kraju svog života je rekao: “O ti materijalni svijete, šta sam ti skrivio, pa si se kompletan usredotočio protiv mene i radiš na mom nestanku?” S jedne strane, dolazimo do zaključka da cijeli materijalni Univerzum nestaje, a s druge strane, da je taj isti kreirao u čovjeku želju da živi vječno. S treće strane, razumijemo da u čovjeku nije bez veze stvorena ljubav za vječnošću. Kada pitamo razum da li je čovječiji život vječan ili nije, razum kaže: ne mogu ti na to odgovoriti - kada gledam s jedne strane vječan je, jer vidim u čovjeku želju da živi vječno - i sigurno Uzvišeni Tvorac nije bez razloga stvorio u njemu tu želju; a s druge strane, vidim sve zakone Univerzuma koji su usmjereni ka njegovom uništenju i nestanku. Ne, čovjek je vječan samo u drugoj formi.
    Last edited by Dawud; 06-08-10 at 15:38.

  25. #425
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    S treće strane, razumijemo da u čovjeku nije bez veze stvorena ljubav za vječnošću.
    Povoljna mutacija.

Page 17 of 19 FirstFirst ... 713141516171819 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. SVA SVOJERUCNA PISMA VLADIKE DANILA PETROVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 40
    Last Post: 11-01-10, 10:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •