Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 47

Thread: Filmovi ispred vremena!

  1. #1
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Question Filmovi ispred vremena!

    Ajde prije svega da ovo bude topic bez svadja. I ne morati citirati ovu prvu recenicu, a ni drugu.
    A sad tema.
    Nekoliko puta sam odgledao filmove koji bili ispred svog vremena, neki su cak i ostavili trajan otisak na ostale filmove. To su uglavnom filmovi napravljeni prije pojave modernih specijalnih efekata, znaci uglavnom naucna fantastika.

    Evo nekoliko filmova, filmovi za koje smatram da su definitvno bili ispred vremena.

    1. Close Encounters of the third kind (1979) - genijalan film, po pitanju specijalnih efekata daleko ispred svog vremena.
    2. The Abyss (1989) -ovaj film je nevjerovatno uradjen. Definitvno je poranio nekih 10-15 godina.
    3. Indinana Jones - Raiders of the Lost Ark (1981) - ovaj film je takodje pomjerio granice akcionih filmova. Daleko ispred svog vremena.
    4. Star Wars (1977) - sve najbolje!
    5. 2001: A Space Odyssey (1968 ) - takodje jedan od...
    6. Back to the future (1985) - mozda i nije toliko ostavio utisak i otisak na ostale filmove, ali zaradio je svoje mjesto ovdje.
    7. Ben-Hur (1959) - ovaj film je trebao biti napravljen 20 ili 30 godina kasnije. Definitivno najbolji predstavnik istorijskih filmova.
    8. Singin' in the rain (1952) - ovaj film je jednostavno genijalan.

    Vas izbor. Po mogucnosti dajte originalna imena, a ne prevedena, i dajte strane filmove, ne domace.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako govorimo o Sci-Fi, ja bih - mada nijesam niti pretjerani ljubitelj, niti pretjrani poznavalac zhanra - svakako izdvojio "Blade Runner" Ridleya Scotta, jer malo je filmova koji za temu imaju nauchnu-fantastiku a da se u isto vrijeme ne bave toliko specijalnim efektima koliko psihologijom chovjeka, ili - josh fascinantnije - psihologijom mashine.

    "Aus dem leben der marionetten" ("Iz Zhivota Marioneta") & "Viskingor Och Jop" ("Krici & Shaputanja") od Bergmana. No, rekao bih da njegovi filmovi nijesu ispred svog vremena, vec vanvremenski. Niko nikada nece uci u ljudski mozak kao shto je to sluchaj sa Bergmanom. Svaka chast Almodovaru, svaka chast Lynchu - obojicu ih izuzetno cijenim & volim - ali zhestina sa kojom Ingmar Bergman prodire u svoje junake je zbilja tolika da to ostavlja ubitachan uticaj na gledaoca.

    & josh bih izdvojio "Europu". Von Trierov film je posebno znachajan sa ovog stanovishta jer mada se temom bavi retrespektivno (Njemachka after 2nd World War), tretman teme je - necu pretjerati ako kazhem - vishe nego futuristichan. Prelazi sa b&w fotografije na color, shto je samo dio njene zachudnosti, hipnotichka atmosfera koju bih ja kopirao & kopirao iznova... ma sve! aposlutno sve!
    i left my urge in the icebox.

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    odlican topic i evo prije nego i prochitah sto je tema,odnosno, samo na osnovu ovog "Filmovi ispred vremena", prvi, ali very first mi je na pamet pao "Blade Runner". A evo je Blue Liner dovoljno rekao o njemu. Jedino mi je krivo sto se ne mogu nakanit da pocnem da chitam tu chuvenu knjigu Filipa K. Dika po kojoj je radjen film.
    E sad dok sam jos u sferi SF-a, pomenucu jos i Event Horizon iz 1997. Mozda ce nekome biti chudno, ali taj film je meni otkrio potpuno novi izraz u ovom zanru (ili bar ja jos nisam nailazila na slican), ono gubljenje sa dimenzijama, i smjestanje pakla u jednu potpuno suludu formu...blasfemija cista...
    A moje 'sveto trojstvo' SF-ova ce zatvoriti svakako "Space Odyssey".

    kad smo kod njegovog visochanstva Kubricka, slijede "A Clockwork Orange" 1971, i naravno "Eyes Wide Shut" 1999.

    a sad slobodno moze chitava serija chika Lyncha od "Mulholland Drivea" iz 2001, "Wild At Heart" iz 1990, pa ceraj do "Twin Peaksa"

    Slijedi kralj trasha John Carpenter i "They Live" 1988. Nije li invazija idje bolje predstavljena kao sto je tu.

    Pomenucu svakako i Fincherov "Fight Club"...

    Ja na zalost nisam bila jos u prilici da gledam fon Trirovu Evropu iako su svima usta puna hvale za ovaj film, ali cu umjesto nje pomenut "Breaking the Waves iz 1996, i nevidjeno poimanje boga koje otkriva lik skoro lude Bess, koju tumaci Emily Watson.

    za sad mi ne pada od ovih nachelnih nista drugo na pamet.. sigurno sam nesto propustila.
    Last edited by GAGA; 16-08-05 at 15:51.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  4. #4
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Naravno!

    Pa zaboravio sam "Blade Runner"! Nevjerovatan film, daleko ispred vremena!
    Muzika u pozadini je djelo Vangelisa, takodje genijalana i takodje se nevjerovatno ukopila u film.
    Znam jos poneke navedene, mada se ne bih slozio za "Fight Club", iako je film nevjerovatan, mislim da nije mogao mnogo toga uvesti novog. Briliantna uloga Nortona.

    Nisam gledao filmove koje je naveo Blue_Line[R], mozda i jesam, ali ih ne znam po naslovu. Moracu to odgledati!
    Da nastavim dalje.
    --------------------------------------------------------------
    9. Blade Runner (1982) - nevjerovatan film!
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    a sad slobodno moze chitava serija chika Lyncha od "Mulholland Drivea" iz 2001, "Wild At Heart" iz 1990, pa ceraj do "Twin Peaksa"
    Mislish, od "Twin Peaksa" pa ceraj ovamo.

    To je propust u mom spisku. Ova serija definitivno mora da pripada ovakvoj listi. Jer mislim da poslije nadrealne americhke sapunice nishta vishe na Tv-u nije bilo isto.
    i left my urge in the icebox.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Dobro, ako bar nista drugo, Twin Peaks ima dobru muzicku podlogu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je takav eufemizam. Sve podloge Twin Peaksa su savrshene - a strah me je da je & ovo eufemizam.
    i left my urge in the icebox.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    407 Posts

    Default

    mislim da je buńuelov (feat. salvador dali) andaluzijaski pas film koji je vjerovatno najvise uticao na vaskoliku umjetnost XX(I) vijeka (za film i muziku sam prilicno siguran - od mnogih new wave i horor majstora, do lyncha, bowieja, pixies i chan wook parka, a vjerovatno je i na slikarstvo, iako zbog poprilicne neupucenosti nemam nijedan dokaz - neka me blue liner priuci), sto bi trebalo da znaci da je bio ispred vremena, barem kao prvi (meni poznati) predstavnik pokretnih slika koji se moze svrstati u neki umjetnicki pokret/pravac.
    iako mi nije bas najjasnije sta bi 'ispred vremena' trebalo da znaci u nekim od navedenih slucajeva. najnoviji spec. efekti? pa, onda je i film koji je prvi snimljen u koloru ispred vremena, barem par dana, a final fantasy veliki film.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    The Big Lebowski
    this is pointless

  10. #10
    big giant head Guest

    Default

    dammit, ante, ja scadoh pomenuti andaluzijskog kuchka! film sam jedva uspio odgledati, jerbo nisam spreman da nechemu dam vecu ocjenu zato sto je snimljeno prije meleon godina, ali s obzirom na temu, vishe je nego prikladno pomenuti ga.
    sto se lyncha tiche, eraserhead je prvi na listi, iako jednom rekoh, a i dalje mislim(kao i za lyncha uopste) da je precjenjen. s obzirom na to koliko je uticao na mnoge rezisere i filmove, apsolutno zasluzuje da ga pomenemo.
    na kraju, matrix. iako vise nije cool pominjati matrix u pozitivnom kontekstu, i guess. i iako su matrix 2 i 3 skroz suvishni filmovi.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    407 Posts

    Default

    ass far ass moja zadnjica, matrix nije nikada bilo kul pominjati u poz. kont.

    P.S.

    Quote Originally Posted by primarius
    The Big Lebowski
    ma nigga!
    Last edited by moon safari; 18-08-05 at 10:37.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice SF filmova, ima dosta filmova koji su ostavili trag u kinematografiji:

    - za mene Matrix trilogija (ukljucujuci i Animatrix) ostaje pravi fenomen, uprkos kritici na racun 2 i 3 dijela, mozda zbog kompleknog sadrzaja i obrade razlicitih tema i simbola, ali nema veze;

    - Blade Runner - o ovom filmu je izlisno govoriti;

    - prvi Alien - odlican (uprkos nastavcima, koji nisu toliko losi, mada...)

    Hitchkok-ovi trileri su po meni van vremena. (apropo, ovih dana je bilo ili ce biti 25 godina smrti velikog genija 'suspence')

    Sto se tice drugih filmova:

    - The Others,
    - The Big Lebowski,
    - Trainspotting,
    - Fight club,
    - The Godfather trilogija,
    - Apocalipse Now,
    - Goodfellas,
    - The King of Comedy ...

    A sto reci o "Velikom diktatoru" Carlija Caplina? Taj film je svakako van vremena, uvijek aktuelan...
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  13. #13
    big giant head Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    - zuprkos kritici na racun 2 i 3 dijela, mozda zbog kompleknog sadrzaja i obrade razlicitih tema i simbola, ali nema veze;
    ne nego zbog ispraznog filozofiranja i borbenih scena od po 15 minuta, potpunog obezvrjedjivanja specijalnih efekata njihovom upotrebom u svakoj sceni, mada je cijeli film, tj. drugi i treci dio, jedan big giant specijalni efekat.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Vidis, Matrix nije nista novo donio u kinematografiji. osim dosta parodija na taj film.

    Svejedno Matrix 1 je u redu, ali cisto sumnjam da je promijenio kinematografiju.

    Alien je OK, ali njega nisam htio staviti u listu. Naravno, nisam gledao niti jedan film prije Alien-a a da je imao onakvu tematiku.

    Slazem se za Animatrix. Genijalno!
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    407 Posts

    Default

    a indiana jones i back to the future su donijeli mlogo noviteta svjeckoj kinematografiji...

    P.S. the thing >> alien. ko se ne slaze nek (mu) se digne.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Pa Indiana Jones jeste. Bar prvi dio.
    A Back to the future zbog svojih zapleta. Ipak, tebalo je to sve osmislit.

    A Matrix... je samo Matrix, film sa vrhunskim scenama i dobrom muzickom podlgoom.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Stvar ukusa.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  18. #18
    big giant head Guest

    Default

    ...i onda dolazimo do pitanja, koji je kriterijum svrstavanja nekog filma u folder 'ispred vremena'?

    tesko mi je da smislim bilo sta osim vizuelnih (specijalnih) efekata.
    da je naslov topica bio 'filmovi koji su imali najvise uticaja...' ili tako nesto, bilo bi, if you're asking me, zanimljivije, a i lakse.
    a shto se back to the future tiche, oprosti mi, ali 'terbalo je sve te zaplete smislit' mi ne izgleda kao argument.
    matrix je, s druge strane, ako nista, otpocheo revival velikih borilachkih filmova(i ne samo to, al' nema veze)

    ps, zasto je matrix un-cool? hi-tech alisa u zemlji chuda, how can you not like that? ;-)

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    The Hundred Acre Wood
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jes. uopshte ne vjerujem u konstrukt "ispred vremena". zeitgeist je jedna od chetiri stvari u koje vjerujem (pored monogamije, mushko-zenskog prijateljstva i gubljenja pojma o vremenu kad si na internetu). eventualno, priznajem koncept "vanvremenskih djela'', kao shto je bergmanov "face to face" (maada, i tu je prisutan pochetak-postmodernistichkog-relativizovanja-pojmova-normalnosti-i-ludila). valjda se zato i odushevim kad uzmem u obzir kontekst (vremenski i socio-kulturni) u kojem je djelo nastalo! tu prvenstveno mislim na prvu (tj. chetvrtu) epizodu "star wars" i bunjuelovo "zlatno doba". (shta da radim, koliko god mi from time to time godi da se intelektualnoelitistichi foliram, ne bih mogla da izjavim da mi se andaluzijski kuchak neshto "svidja" pa da me neko ubije.) po meni, navedeni filmovi nisu "ispred svog vremena", vec genijalni bash zato shto su nastali - u svom vremenu. a kad smo kod posebnog problema, koji je bgh definisao prilichno precizno, o uticaju-na-docnija-pokoljenja filmova...mislim da svjetska (s akcentom na evropskoj) kinematografija ne bi bila to shto jeste bez "amarcorda", "jesenje sonate" i "rubljova". umjetnici poput kusturice i almodovara (shall i say da su mi medju omiljenima) chak su vrlo otvoreno priznavali da su pojedini njihovi filmovi svojevrstan tribute bergmanu, tarkovskom &feliniju. a na festu gledah "chamce od kora lubenica" ahmeta u. (ko da mu zapamti prezime) koji je takodje hommage amarcordu (a ja bih rekla i "sjecash li se doli bel", koji je pod njegovim uticajem najvjerovatnije & - nastao).
    i work these hands to bleed cause i got mouths to feed
    and i got 15 dollars hid above the stove

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Citizen Kane i josh masu Wellesovih filmova. Zapravo, taj chovjek je bio ispred vremena.
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  21. #21
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Ma prije svega kada sam mislio na filmove ispred vremena mislio sam na specijalne (vizuelne efekte), a ekipa Matrixa je imala sve zivo na raspolaganju. Ako pogledas film "The Abyss" (1989) vidjeces tadasnje specijalne efekte, koji ne zaostaju za danasnjim.
    Zbog toga nisam stavio Matrix na listu, mozda sam pogrijesio sa Aliena.
    Dobro, back to the future se oslanja na neke istorijske detalje (kao na primjer video rekorder - koji je izmisljen 1955, a Marti pokazuje snimak Doku sa svoje kamere). Uostalom, to je prvi film u kome sam vidio onako napravljenih kompleksnih scena, i smatramd a ej uticao na ostale filmove.

    Nisam ja rekao da mi se Matrix ne svidja, dobar film, originalna ideja. Ali imali su na raspolaganju mocnu tehnologiju za vizuelne efekte. Slazem se za borilacke scene.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    inharmonic whispers street
    Posts
    981
    Thanks Thanks Given 
    323
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Grandmother
    Eraserhead

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Where to start from?!

    Specijalni efekti su neshto shto mene zbilja ne mozhe da fascinira. Kompjuterski generisane slike su mi podjednako bezlichne - da ne kazhem: odvratne - kao krpe okachene po zidovima seoskih kuca (rajsinglama). No, na autorskom timu je da dozira avanturistichko-akciono-kompjuterske scene na pravi nachin, te da se film ne pretvori u "big giant efekat", kako bi pomenuto gore. Shto kod "Matrixa" ja ne vidim. Pa, zaboga! vishe se osjeca human touch kod "AniMatrixa", nego u samom filmu gdje sve prshti od flesh & blood glumaca. U tom kontekstu stariji filmovi imaju prednost jer je jednostavno nemoguce bilo napraviti spektakle do te mjere dehumanizovane, kao shto je to danas sluchaj; kada chujem - kao reklamu! - da je film chitav snimljen ispred plavog platna, povraca mi se. No, & danas su tu autori koji su u stanju da iznesu sci-fi film, a da im ga ne pojedu specijalni efekti, kakav je - po mom (neskromno dodajem: skromnom) mishljenju - "Minority Report".
    (Samo da napomenem lokal-patriotama sa Ziona da se ovdje sam "Matrix pominje chisto kao primjer, jer sam prema konkretnom naslovu prilichno indeferentan, ako ne rachunama chinjenicu da sam svojevremeno smatrao prvi dio krajnje gledljivim, dok sam ostala dva preskochio poput vechere u kasne sate.)

    Chitava pricha oko sporadichnosti teme mislim da je lagano, ipak, mogla da se preskochi. Ili sam makar ja to uradio jer sam odmah temu shvatio kao prichu o uticajnim filmovima: in subjective order... U tom kontekstu bih chak prije turio any part od "Indiana Jones", nego "The Big Lebowski" jer su njihovi uticaji - u krajnjoj liniji - razlichiti***... a to zna svako ko je jednom vishe od svega u zhivotu zhelio da zna kakvog je ukusa majmunski mozak...

    Takodje bih zamolio Giganta da elaborira svoj stav o "Eraserheadu"... jer se - negdje kao kroz maglu - sjecam da je na old-neu forumima bilo rijechi o tome, ali: eto! indulge me...

    Mislim da sam josh neshto htio, no... imam kad!



    ***ova blagost u terminologiji je samo kako ne bih naljutio Moona; te da bi one knjige ipak jednog dana vidjele podgorichku svjetlost (op. aut.)
    Last edited by Blue_Line[R]; 22-08-05 at 01:03.
    i left my urge in the icebox.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    407 Posts

    Default

    ako bi obrnuli striktno na 'subjective order', svako bi mahom turao svoje omiljene filmove, ili filmove koji su uticali na nj, sto mislim da nije poenta, ne? mada, sta fali, mozemo da pricamo i o filmovima koji su najvise uticali na nas.

    *** (to sto mi je big lebowski u top 5 omiljenih filmova ne znaci da mu je mjesto na topicu posvecenom uticajnim filmovima. au contraire, rodders. ako si htio da kazes da ti se ne svidja b.l, samo da znas da imamo na polici sa knjigama o slikarstvu malo prostora izmedju giotta i botticcelija, pa bi mogao goya tu da upadne. watch your mouth.
    P.S. odavno nisam cuo da neko za minority report kaze da je dobar, obicno ga svi neopravdano plju(va)ju.)
    Last edited by moon safari; 22-08-05 at 04:55.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  25. #25
    big giant head Guest

    Default

    takodje bih zamolio Giganta da elaborira svoj stav o "Eraserheadu".
    which one, da je 'ispred vremena' ili da je precjenjen ?
    prije svega, da samo napomenem da kad kazem precjenjen ne mislim losh. sto ste i znali, ali eto
    pretpostavljam da se slazes da je ispred vremena, tako da cu taj dio preskochiti..
    hmm...recimo da je moj najveci problem sa lynchovim filmovima taj sto uvijek ochekujem
    remek djela, na osnovu recenzija isl. valjda mi je zato twin peaks i dalje apsolutno najdraze njegovo djelo,
    jer sam tu seriju gledao kad sam bio klinac, bez ikakvih predrasuda, pozitivnih ili negativnih.
    na momente imam utisak da mu je jedini cilj da napravi sto nerazumljiviji film. malo mi je sve to snobovski,
    intelektualistichki, larpurlartisticki(uh!).
    na slican nacin me i von trier nekad nervira, mada njihovi filmovi nisu slichni. mislim, prije svega na njihovu zelju da ti
    zavrcu ruku, skacu po bubrezima i sve ostalo. to nekad rezultira remek djelim (dogville i mullholland dr),
    a nekad promasajem (dancer in the dark i eraserhead).
    s druge strane, njegov(lynchov) uticaj se da primjetiti u mnogim filmovima koje veoma volim.

    bajdvej, ja ne volim uopste majnoriti riport

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DzOJS KERI O CRNOJ GORI I CRNOGORCIMA
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 19
    Last Post: 09-04-10, 21:31
  2. the najbolji reziser(i) danasnjice
    By moon safari in forum Film
    Replies: 48
    Last Post: 23-04-08, 12:12
  3. Replies: 2
    Last Post: 12-01-08, 20:42
  4. CRNA GORA NOVIJEG VREMENA - MITAR BAKIC
    By gromada in forum Istorija
    Replies: 10
    Last Post: 13-03-05, 10:38
  5. Filmovi Sergia Leonea i Stanleya Kubricka
    By Argonaut in forum Film
    Replies: 5
    Last Post: 15-10-04, 09:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •