Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678
Results 176 to 180 of 180

Thread: Da li je FLERT prevara?

  1. #176
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa, nista posebno... Ako nisi znala, argonaut je Hrvat, a to nerijetko obogacuje nase rasprave svakojakim specificnostima kada je suprotna strana i njeno misljenje u pitanju. Tako je bilo npr. za izlazenje. Argo je pricao kako je to presmijesno i kako se tamo kaze hodati sa nekim, a kada izadjes sa nekim, onda ste prohodali. Kapis?
    Mada, za flert ne moze biti kako se kome cefne. Zna se sta je sve flert i sta sve spada u njega, ali ovo sto on kaze da nije flert, bas me zanima ta teorija...

    p.s. Pet Shop Boys su *****cici. S toga, njihov aspekt u ovoj prici mi je krajnje irelevantan.

  2. #177
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Pa, nista posebno... Ako nisi znala, argonaut je Hrvat, a to nerijetko obogacuje nase rasprave svakojakim specificnostima kada je suprotna strana i njeno misljenje u pitanju. Tako je bilo npr. za izlazenje. Argo je pricao kako je to presmijesno i kako se tamo kaze hodati sa nekim, a kada izadjes sa nekim, onda ste prohodali. Kapis?
    Mada, za flert ne moze biti kako se kome cefne. Zna se sta je sve flert i sta sve spada u njega, ali ovo sto on kaze da nije flert, bas me zanima ta teorija...

    p.s. Pet Shop Boys su *****cici. S toga, njihov aspekt u ovoj prici mi je krajnje irelevantan.
    Potpuno si u pravu!!!
    I lost my watch….now I’m lost in time

  3. #178
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sick, ti si ionako homofob. Inace, spot je zakon, pogledaj kako je zavrsilo ono dvoje koji su se samo smjeskali i gleduckali.
    Moj stav o flertu je moj, i nema nikakve veze sa time jesam li Hrvat ili Eskim. Kapis?
    I samo gleduckanje nije flert, jer po tome, svaki dan flertujem u tramvaju. Flert, po meni, znaci zabavan i dvosmislen razgovor sa puno aluzija i viseznacnica, "slucajni" dodiri... moram dalje?
    Samo gledanje i smjeskanje... pih, trista mu cuda!
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  4. #179
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Sick, ti si ionako homofob.
    Neka, de, sad... Ovaj smjesak te ni malo ne vadi, moraces da namignes. Samo bez flerta, molim...
    Quote Originally Posted by Argonaut
    I samo gleduckanje nije flert, jer po tome, svaki dan flertujem u tramvaju.
    Samo gleduckanje je isuvise stur opis, tako da i moze i ne moze. Ako pogledom prelazis preko nekoga kao preko mrtve prirode, gledas kroz njega, zuris totalno nefokusirano (kao sto inace jeste slucaj u gradskom prevozu), (ne)svjesno odavajuci svoju nezainteresovanost i odsutnost... onda svakako da nije rijec o flertu.
    Medjutim, to samo gleduckanje itekako i moze biti flert. Nebitno da l' je rijec o tramvaju, pijaci, kaficu... Razlika je, jednostavno, u tome sto ne gledas na isti nacin nekoga ko svojim fizickim izgledom, po tvom ukusu, ne zasluzuje ikakvu vecu paznju, i nekoga ciji te izgled i maniri fasciniraju.U drugom slucaju zelis da bas tu, bas tada, napravis neku uvertiru za ozbiljnije poznanstvo. Da toj osobi das do znanja da te je zainteresovala, da ti je simpaticna, privlacna... E, pogled koji sve to nosi u sebi svakako jeste flert, a opet se moze i nazvati samo gleduckanje, kako hoces... Doduse, nije iskljuceno da zainteresovani ignorise taj segment upoznavanja, da ga ne simpatise i da ga jednostavno preskoci, tako sto ce bez ikakve uvertire zagristi i prici sa konkretnim koracima zblizavanja. To mi vise lici na tebe... Ali tu postoji mogucnost da druga strana bude blago (ili malo vise) sokirana, jer ona mozda tebe nije ni primijetila do tada i prvi put te valjano osmotrila tek u trenutku kada si joj se obratio. Dok, u slucaju kada je flert prisutan od samog pocetka, i druga strana tebe osmatra, salje signale i ucestvuje u upoznavanju. Atmosfera je znatno opustenija i pozitivnija...
    Ali sve to nikako ne znaci da flert prestaje sa prvom vasom ramijenjenom rijecju...
    Quote Originally Posted by Argonaut
    Flert, po meni, znaci zabavan i dvosmislen razgovor sa puno aluzija i viseznacnica, "slucajni" dodiri... moram dalje?
    Samo gledanje i smjeskanje... pih, trista mu cuda!
    Neka, de, opet ti... Nemoj bespotrebno banalizovati stvari, jer cinis gresku, a i sam si svjestan toga. Samo gledanje i smjeskanje sa osobom koja ti je kasnije postala mnogo, mnogo draga, moze biti jedno predivno iskustvo i nesto cega ces se uvijek rado sjecati. A taj tvoj opis flerta... Rekao sam ti, u flertu je akcenat na ono neverbalno, zato izbaci razgovor iz te projekcije. Bilo da su dvosmislene ili ne, rijeci, prica, verbalna komunikacija uopste, predstavljaju zasebno sredstvo u zavodjenju. Moze biti okiceno flertom, ali flert predstavlja onaj neverbalni vid zavodjenja i zblizavanja, koji je uvijek manje-vise prisutan (zavisno od darovitosti i smjelosti aktera).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Libero prevara
    By MAMBO in forum Operatori
    Replies: 10
    Last Post: 29-06-05, 15:20
  2. Seks i ljubav?
    By nihil in forum Sex i erotika
    Replies: 49
    Last Post: 01-05-05, 09:16
  3. Bumerang muske prevare
    By enex in forum Ljubav
    Replies: 29
    Last Post: 11-03-05, 23:54
  4. SEX - prevara ili potreba?!
    By BOKI in forum Sex i erotika
    Replies: 45
    Last Post: 28-06-04, 23:41
  5. Prijatelji i prevara
    By Grofica in forum Sve i svašta
    Replies: 13
    Last Post: 13-06-04, 02:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •