Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 180

Thread: Da li je FLERT prevara?

  1. #51
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    PGC/NYC
    Posts
    869
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by nihil
    He, pa ne treba niko da strada od lazi da bi nesto bila laz. Flert je gluma, foliranje, nesto sto se predstavlja kao da jeste, a nije. Kada te neko gleda na flertujuci nacin taj pogled mami, poziva te, izaziva u tebi svojevrsno uzbudjenje, ali u biti ne zeli da pridjes, da reagujes i da ucinis stvarnim to sto se odigrava u vazduhu. Kad bi stvarno reagovao onda bi, ako se radi samo o flertu, bio docekan sa cudjenjem i iznenadjenjem ili u gorem slucaju sa odbojnoscu. I to je prevara i laz. Kao da ti neko kaze da dodjes i ti dodjes a njega nema, i tako stalno. Medjutim, tu postoji i detalj koji u stvari predstavlja dvostruku igru. Sve dok se ne pokusa reagovati na stvaran nacin, prici, ne mozes da znas da li se radi o flertu ili o zavodjenju. I tu je prica o flertu dodatno lazna. Jer, neko ko u stvari zeli da zavede moze uvijek, ako stvari ne podju po zavodnickom planu, reci da je u pitanju samo flert. ...
    Kao prvo, tema topika je DA LI JE FLERT PREVARA. Ja sam vec postovao da ne smatram flert prevarom ukoliko sve ostane u okvirima pomenutog...
    Dakle, kad bi reagovao na flert u smislu prilazenja, onda bi to bila prevara ili barem pokushaj (ukoliko ne urodi plodom). Tako da nije bilo ni pomena o tome u mom izlaganju.
    Sad je druga stvar ukoliko si slobodan i flerujesh, pa se moze odreagovati, onda se i ne bih slozio sa tobom, jer mnogo puta preko flerta pochinju kombinacije (barem po mojim iskustvima a mnogim drugim za koje znam)

    Quote Originally Posted by nihil
    Ovo drugo, ako neko ne zeli da flertuje niti da zavodi, onda nekoga ko mu salje takve signale treba odvratiti od toga, pokazati mu da to ne zeli, svejedno da li mu se taj svidja ili ne. No, ako taj i dalje nastavi sa tim onda ga treba ignorisati. Neki cak ni ignorisanje ne prihvataju pa nastavljaju da se domisljaju u tome kako da izazovu flertujucu reakciju i onda ne preostaje nista drugo nego da ih se ismije. Tek tada odustanu, ali vrlo cesto postanu i neprijateljski nastrojeni jer nisi pristao na njihovu igru i ismijao si ih. Naravno, potpuno zaborave da su citavu zaje.banciju sami zapoceli.
    Ovdje se vec slazem sa tobom. Ali to su uglavnom sluchajevi za amputaciju mozga... Uglavnom se pochinje od obichnog pogledivanja-opipavanja terena za moguci flert... ukoliko nema signala, valjda ne treba ni pochinjati. 8)


    Quote Originally Posted by nihil
    Sa flertom se nista otvoreno ne pokazuje u tome i jeste problem, zato je flert lazan. Ako nesto zaista zelis onda ces naci jasan i otvoren nacin kako da saopstis to sta zelis. ... Ne moras biti ogorcen na nesto da bi to opisao kao lose.
    Nishta se otovoreno ne pokazuje? opet jedna stvar u kojoj se ne slazem, a evo i zashto...
    Naravno da nema nekih posebnih vrijednosti u flertu, ali opet shta pokazujesh flertom? Da li cesh flertovati sa osobom koju smatrash ruznom-odbojnom-neinteresantnom? Naravno da ne, samim chinom flerta pokazujesh da ti se osoba dopada (pa makar samo za flert), da je skrenula paznju i da ti je prijatno sa njom flerotvati.
    Ovo se moze odnositi i na sami trenutak-mjesto na kojem si, i u tom vremenu-prostoru zelish flert sa tom osobom, bez obzira na dalji tok stvari.
    Tachno je da je uvijek najbolje biti direktan i otvoren kada zelish neshto, toga se i pridrzavam, ali postoje i neke modifikacije u svom tom stavu... no` to je vec druga pricha.
    Tachno je da ne morash biti ogorchen, i drago mi je da ti nisi, jer nema ni razloga. I chim sam pitanje postavio znachi da sam to ostavio kao mogucnost a ne kao fakat, shto sam i pomenuo... ;-)

    Quote Originally Posted by nihil
    Flert jeste prevara, obmana, gluma, foliranje, laz i sl. To neko voli da radi, bas kao sto voli da vara, obmanjuje, glumi, folira, laze i sl. Neko ne voli.
    Mislim da jako pretjerujesh, za mene flert nije prevara, niti je obmana...
    Jer kako moze biti prevara pogled-smijeshkanje itd.. sa nekim? Kako moze biti obmana i laz? Ako se pravilno shvati flert, onda je jasno da je to sve samo igra, ukoliko neko sebi obecava neshto posebno od toga, to je vec problem licne prirode...
    Mada opet kazem, o flertu govorim iz lichnog iskustva. Koje je jako pozitivno.
    Za mene je flert zabava, igra, mini-trening bash onako kako i treba da se shvati.
    Ti vec tu malo ubacujesh elemente hiperbolisanja i tragike itd... :smile:

    Quote Originally Posted by nihil
    Da li su varanje, obmanjivanje, glumljenje, foliranje, laganje i sl. nesto pozitivno? Ako nisu onda ih ne treba ciniti, a ako ih se cini onda taj koji ih cini nije dobra osoba. Vrlo jednostavno
    Naravno da jesu, i da, ne treba ih chiniti. ;-)
    Samo tu se vec skrece sa teme ;-) :smile:
    Think DifferentStay Innovative

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne vidim nista opasno niti necasno u flertu. Flert je jedan od vidova neverbalne komunikacije, a cilj je na indirektan nacin prenijeti poruku da u doticnoj osobi postoji nesto sto vam se dopada ili vas privlaci. Naravno, to "nesto" ne mora biti dovoljan razlog za zapocinjanje nekog ozbiljnijeg i isuvise prisnog odnosa sa tom osobom, a upravo se u tome radjaju mnoge nedoumice koje su preplavile ovaj topic. Kod nekih osoba flert znaci poziv na poznanstvo, druzenje, a potom mozda bude i neceg viseg, zavisno od toga da li ta osoba uistinu jeste onakva kakvom je reprezentuju njen izgled i maniri. Medjutim, neki ljudi, poput nihila, ne znaju za sistematicnost i istrajnost, za potrebu da se ta osoba prvo upozna i sazna nesto vise o njoj, vec taj "poziv" tumace kao neku knjigu, sirom otvorenu samo za njihove oci i onda krecu "grlom u jagode", sa iskrenim nastupom prozetim teorijama o ocitim sexualnim asocijacijama i obostanom privlacnoscu... i posle toga im se ta ista knjiga zalupi pred ocima i ustine ih za nos. Trtaufen... Posle toga, potpuno opravdano, nastupa nesnosan vrisak njihove sopstvene sujete u njihovim glavama, a taktika se mijenja... Medjutim, umjesto da se taktika prilagodi pomenutim situacijama i demonstrira flexibilnost doticnog aktera, on se, prepustajuci svojoj sujeti da ga potpuno zaposjedne, da zadominira situacijom i zauzda njegov nejaki karakter, postavlja na poziciju vjecitog autsajdera, koji nikad vise nece skociti u vatru. "Ko se jednom opece, duva i na ladno", a jedino oruzje ostaju prazne price po forumima o ismijavanju onih koji, kao, pokusavaju njega osvojiti flertom i o izdizanju sebe iznad tih "plitkih umova", jer im se iz glave ne moze izbrisati slika da su jednom upravo oni bili i osjecali se jako, jako nisko. A potom jos i pokusaji konstruisanja teorija o kojekakvoj nemoralnosti, neiskrenosti, lazima... i ostalim "ukrasima" koji cine jedan flert. Paranoja opsta...

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Ne vidim nista opasno niti necasno u flertu. Flert je jedan od vidova neverbalne komunikacije, a cilj je na indirektan nacin prenijeti poruku da u doticnoj osobi postoji nesto sto vam se dopada ili vas privlaci.
    Da jeste neverbalna komunikacija jeste, da se na indirektan nacin prenose poruke jeste. Medjutim, da li to znaci dopadanje i privlacnost ili njihovu simulaciju zbog "bezopasne" uzbudjujuce igre za one koji ih praktikuju to se ne moze unaprijed znati. Kad je ovo drugo, a najcesce jeste, jer oni koji flertuju najcesce kazu da nisu mislili ni na sta drugo "dalje i vise" nego "samo flert" onda je jasno da ne mozemo govoriti ni o cemu casnom i dobrom. Simulacija i foliranje jesu prevara, kao sto je madjionicar iluzionista i opsjenar a ne cudotvorac.

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Medjutim, neki ljudi, poput nihila, ne znaju za sistematicnost i istrajnost, za potrebu da se ta osoba prvo upozna i sazna nesto vise o njoj, vec taj "poziv" tumace kao neku knjigu, sirom otvorenu samo za njihove oci i onda krecu "grlom u jagode", sa iskrenim nastupom prozetim teorijama o ocitim sexualnim asocijacijama i obostanom privlacnoscu... i posle toga im se ta ista knjiga zalupi pred ocima i ustine ih za nos.
    Opet pocinjes svoje glupiranje sa primitivnim malogradjanskim psihologiziranjem i bavljenjem mentalno-moralnim sklopom onih koji pisu, a ne sa onim sto je napisano. Takvi ljudi koji sa teme skrenu u opisivanje psihologije nekih likova po uzoru na latinoamericke serije u stvari skrivaju svoju sklonost da lazu, varaju, simuliraju, glume, foliraju i sl., odnosno da budu pokvareni. Tako ti Silly Boy, stari opozicionaru, drveni advokatu i nadripsihologu (uuuu, al sam ga nakitio) uzaludno i pogresno, promaseno pokusavas da opravdavas svoje "djavolje advokatisanje" svakojakim lazima i manipulacijama kojih ima na svakom koraku u ljudskom svijetu. ... Nego, opet da te vratim na polemiku o temi, a ne da se nadje.bavamo sa ovim vise manje zanimljivo srocenim uvred(ic)ama. Imas potencijala da se ozbiljno uhvatis sa temom, a ne da vlastitu sujetu hranis tako sto ces je nekome vrijedjati. Aj sad, procitaj ovaj post kao melem za svoj kontuzovani ego i vrati se temi koja nije slucajno postavljena tako kako jeste. Budi dobar, nemoj da se svadjamo. Nije lijepo.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ChromeRimz
    Originally Posted by nihil
    Da li su varanje, obmanjivanje, glumljenje, foliranje, laganje i sl. nesto pozitivno? Ako nisu onda ih ne treba ciniti, a ako ih se cini onda taj koji ih cini nije dobra osoba.

    Naravno da jesu, i da, ne treba ih chiniti. ;-)
    Samo tu se vec skrece sa teme ;-) :smile:
    Pa nije skretanje sa teme vec pokazivanje da je flert svojevrsna prevara. Dvostruka, visestruka i viseslojna igra. Oni koji flertuju nikada ne kazu da zele zaista da urade ono sto flertom pokazuju. Ta igra ih uzbudjuje, a nije direktno opasna pa im zato vise prija nego neka obaveznost koju zahtijevaju otvorenost i iskrenost.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  5. #55
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne, mnim da nije.
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Al filozofirate o flertu...
    CIni mi se, da flert nekima ovdje sluzi kao sredstvo podizanja vlastitog ega.
    Osobno... ne treba mi to, ne prakticiram, i srezujem u korijenu ako se na meni prakticira. Ako se nesto zeli, preferiram otvoreno iskazivanje sto se zeli. Ustedi se na vremenu, novcu i zivcima.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  7. #57
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    odmah ispred procesora koji je u PG
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Lightbulb

    e samo cu reci da me nije bilo nekoliko dana tako i ja da dodam:
    Quote Originally Posted by shake
    Izgleda da sam ja medju rijetkima ovdje koja ne dozivljava flert kao neku prevaru.
    NEDAJ SE SHAKE!!!uz tebe smo

    Quote Originally Posted by Argonaut
    CIni mi se, da flert nekima ovdje sluzi kao sredstvo podizanja vlastitog ega.
    APSOLUTNO!!!mozda ne bas ega ali samopouzdanja DEFINITIVNO!!!

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by nazgul
    to je samo igra :-)
    zabawna, i nerijetko opasna. dje je granica izmedju flerta i onoga sto proizilazi iz flerta... tj kako se da kontrolisati?
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  9. #59
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    PGC/NYC
    Posts
    869
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    zabawna, i nerijetko opasna. dje je granica izmedju flerta i onoga sto proizilazi iz flerta... tj kako se da kontrolisati?
    Pa sad... moglo bi se i o tome isfilosofirat, no` jedno je prazna pricha a drugo praksa, teshko se to kontrolishe Boga mi ;-) :smile:
    Think DifferentStay Innovative

  10. #60
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    _odje ka' nidje_
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    flert je u wecini slucajewa bezopasan i ne predstawlja prewaru ali zna da zaboli...ako predjem granice flerta koje sam sama postawila,znaci da mi ustwari i nije stalo do osobe s kojom sam u wezi
    "Nikola, nisam ti ja majka...!" :)

  11. #61
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    odmah ispred procesora koji je u PG
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by miChkuLjic@
    flert je u wecini slucajewa bezopasan i ne predstawlja prewaru ali zna da zaboli...ako predjem granice flerta koje sam sama postawila,znaci da mi ustwari i nije stalo do osobe s kojom sam u wezi
    pa tu si upravu ali ima ljudi koji ne umiju da se obuzdaju pa odu malo dalje...e ti treba da se prepoznaju i da ne flertuju uopste ali inace flert je jedna od stvari koje redovno(veoma oprezno) upraznjavam i to mi mnoooogo dize samopouzdanje...

  12. #62
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    South side
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tanka je granica! kao svaka igra, krene bezazleno, a kad se "zaigras" ne umes da stanes!
    ...k'o mnogo puta do sada - on sanja
    kako beskrajno pada...

  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    _odje ka' nidje_
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by COOLER
    pa tu si upravu ali ima ljudi koji ne umiju da se obuzdaju pa odu malo dalje...e ti treba da se prepoznaju i da ne flertuju uopste ali inace flert je jedna od stvari koje redovno(veoma oprezno) upraznjavam i to mi mnoooogo dize samopouzdanje...

    narawno da dize...!!

    nedawno je jedan zanimljiw tip flertowao sa mnom,onako naiwno i bezopasno,a onda je u jednom trenu priznao da se zeni i da bi da je slobodan,tj. da nije wjeren htio puno wise od trenutnog flerta...wolim to kod muskaraca,kad znaju kad je dosta
    "Nikola, nisam ti ja majka...!" :)

  14. #64
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Flert je najkalorichnija hrana za zhenski ego... pogotovo ako smo "zapostavljene"...
    Flert je test samokontrole koja obichno bude IZGUBLJENA na kraju.
    Smatram to apsolutnom prevarom kako mushkarca kojeg vec imate tako i onog s kojim se igrate...
    Last edited by InDiJaNkA; 06-09-05 at 16:46.
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  15. #65
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    odmah ispred procesora koji je u PG
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ma nema sumnje da se sa flertom moze pretjerati i do masu puta ali onima koji mogu da se suzdrze...

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Interesantno :-).
    A što mislite ima li onih koju se možda uobičajno ponašaju a vama igleda da flertuju... Kako sam ovo sročila c c c. E današnji momci ... više se ne smijem fino ni javit kolegama :P.
    Always smiling :-)

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja volim nju!!!!!!!!!!!!!!
    (ko me izbrise *****) :P
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Flert je odlican lijek za dosadu a mozete ga koristiti i za mnoge druge situacije i ciljeve
    Flert nije prevara, prevara je nesto drugo.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  19. #69
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake
    Kao sto i naslov govori - DA LI JE FLERT PREVARA, interesuju me Vasa misljenja. Da li postoje neke granice, i generalno gdje bi se zaustavljale?
    U suštini ako te niko nije vidio onda nije,

    Ako su te vidjeli onda jes

  20. #70
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije. Čak je i poželjan za spoznavanje prave ljubavi.

  21. #71
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prewara???
    taj izraz u mom rechniku ne postoji
    I wonder why am i so SPECIAL???
    Or is this F...ING MAGIC!


    TVOJ mali GAD

    I'm so MEAN

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,060
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,353
    Thanked in
    1,877 Posts

    Default

    Da postavim onda na istom topicu pitanje...
    Zašto flertujete kad imate partnera ?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #73
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bugi odlicno pitanje, ja mislim da je u pitanju nezasitost i pohlepa
    Samsung Galaxy S7

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne flertujesh kad imash partnera pored sebe a kad je partner nedje drugo flertujesh da ne bilo dosadno.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  25. #75
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O bozhe kakvih idiotizama flert nije prevara zato se i zove flert a prevara prevara!
    Pitanje koje je trebalo postaviti smeta li vam da vash partner flertuje s nekim...
    Flert trt!

Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Libero prevara
    By MAMBO in forum Operatori
    Replies: 10
    Last Post: 29-06-05, 15:20
  2. Seks i ljubav?
    By nihil in forum Sex i erotika
    Replies: 49
    Last Post: 01-05-05, 09:16
  3. Bumerang muske prevare
    By enex in forum Ljubav
    Replies: 29
    Last Post: 11-03-05, 23:54
  4. SEX - prevara ili potreba?!
    By BOKI in forum Sex i erotika
    Replies: 45
    Last Post: 28-06-04, 23:41
  5. Prijatelji i prevara
    By Grofica in forum Sve i svašta
    Replies: 13
    Last Post: 13-06-04, 02:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •