Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 93

Thread: Poligamna zajednica

  1. #1
    renaissance Guest

    Default Poligamna zajednica

    Poligamna zajednica je postojala, i tome svjedoce istorisjke i neke vjerske cinjenice.Postoji i danas...ali generalno nije prihvatljiv oblik ponasanja,sto se prvo odnosi na ljudsku svijest,jer ju je vrlo tesko prihvatiti.
    Interesuje me da li mislite da je moguca?Da li ju je moguce zivjeti?Da li mislite da je muskarac/zena sposoban/a da u isto vrijeme voli dvije osobe... da sa njima zivi zivot pod istim krovom,i da pri tom sve to normalno funkcionise?Pitanje se odnosi iskljucivo na zajednicu u kojoj ne bi bilo homosexualnih pretenzija....

  2. #2
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica montenegro
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Po Meni Je To Nemoguce Jer Ljubav Ka Jednoj Osobi Iskljucuje Bilo Kakvu Potrebu I Zelju Za Drugima

  3. #3
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by nixon
    Po Meni Je To Nemoguce Jer Ljubav Ka Jednoj Osobi Iskljucuje Bilo Kakvu Potrebu I Zelju Za Drugima
    Koji su to razlozi gdje ljubav prema jednoj osobi iskljucuje mogucnost postojanja druge ljubavi?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE
    Poligamna zajednica je postojala, i tome svjedoce istorisjke i neke vjerske cinjenice.Postoji i danas...ali generalno nije prihvatljiv oblik ponasanja,sto se prvo odnosi na ljudsku svijest,jer ju je vrlo tesko prihvatiti.
    Interesuje me da li mislite da je moguca?Da li ju je moguce zivjeti?Da li mislite da je muskarac/zena sposoban/a da u isto vrijeme voli dvije osobe... da sa njima zivi zivot pod istim krovom,i da pri tom sve to normalno funkcionise?Pitanje se odnosi iskljucivo na zajednicu u kojoj ne bi bilo homosexualnih pretenzija....
    Posto je postojala i postoji onda je moguca, a kako se stvari krecu ka pluralizmu razlicitih kultura i nacina zivota onda je vjerovatno da ce u globalnom drustvu takva mogucnost biti i legalna tamo gdje danas nije. No, pitanje braka, monogamnog ili poligamnog, bez obzira radili se o poliandriji ili poliginiji, nije stvar ljubavi vec ekonomije. Zbog ekonomskih razloga sigurno je da bi bilo zena i muskraca koji bi prihvatili poligamiju. Glavni uslov za takav brak je da onaj/ona koji/koja zeli da ima vise bracnih partnera mora biti sposoban da ih izdrzava.
    Medjutim, ovdje se pominje vise (od jedne) ljubavi, a ne samo vise bracnih partnera (zivot pod istim krovom). Tu bi onda trebalo govoriti o poliamoriji (polyamory), novoj pojavi u odnosima medju ljudima. Time se prakticno cini mogucim vise veza koje su motivisane ljubavlju. To u praksi znaci da je moguce imati ljubavnike/ce a da se to ne shvata kao nemoralna i nenormalna pojava. Ljubavnici/ce su takodje prastara pojava, sto znaci moguca. Uglavnom, nije pitanje da li je to moguce, jer se neprestano desavalo i desava, vec da li ce to se ozvanici kao legalan i legitiman izbor. No, ako je ljubav motivacija ni ne mora da se bilo sto pravno uredjuje, jer o tome prakticno odlucuju partneri, pa ko hoce i moze neka zivi tako. Kao glavna prepreka takvim odnosima jesu egoizam, posesivnost, sujeta, ljubomora i sl. sto jeste karakteristika ljudske psihe koja se vaspitanjem moze kultivisati na razlicite nacine. Najcesce se vaspitanjem pretvara u negativne ekstreme koje su neka vrst nehumanosti i mizantropije, sto ljubav cini nemogucom misijom.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  5. #5
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Posto je postojala i postoji onda je moguca, a kako se stvari krecu ka pluralizmu razlicitih kultura i nacina zivota onda je vjerovatno da ce u globalnom drustvu takva mogucnost biti i legalna tamo gdje danas nije. No, pitanje braka, monogamnog ili poligamnog, bez obzira radili se o poliandriji ili poliginiji, nije stvar ljubavi vec ekonomije. Zbog ekonomskih razloga sigurno je da bi bilo zena i muskraca koji bi prihvatili poligamiju. Glavni uslov za takav brak je da onaj/ona koji/koja zeli da ima vise bracnih partnera mora biti sposoban da ih izdrzava.
    Medjutim, ovdje se pominje vise (od jedne) ljubavi, a ne samo vise bracnih partnera (zivot pod istim krovom). Tu bi onda trebalo govoriti o poliamoriji (polyamory), novoj pojavi u odnosima medju ljudima. Time se prakticno cini mogucim vise veza koje su motivisane ljubavlju. To u praksi znaci da je moguce imati ljubavnike/ce a da se to ne shvata kao nemoralna i nenormalna pojava. Ljubavnici/ce su takodje prastara pojava, sto znaci moguca. Uglavnom, nije pitanje da li je to moguce, jer se neprestano desavalo i desava, vec da li ce to se ozvanici kao legalan i legitiman izbor. No, ako je ljubav motivacija ni ne mora da se bilo sto pravno uredjuje, jer o tome prakticno odlucuju partneri, pa ko hoce i moze neka zivi tako. Kao glavna prepreka takvim odnosima jesu egoizam, posesivnost, sujeta, ljubomora i sl. sto jeste karakteristika ljudske psihe koja se vaspitanjem moze kultivisati na razlicite nacine. Najcesce se vaspitanjem pretvara u negativne ekstreme koje su neka vrst nehumanosti i mizantropije, sto ljubav cini nemogucom misijom.
    Ljudska svijest vremenom evoliira, i definitivno su neki drustveno prihvatljivi oblici ponasanja uticali na njeno formiranje.Postavlja se pitanje da li je covjek sposoban da iz sebe eliminise bilo kakve tragove ljubomore...posesivnosti, jer razumijem da postojanje istih remeti postojanje a samim tim i normalno funkcionisanje ovakve zajednice, pri cemu dajem naglasak na takvo funkcionisanje gdje bi osjecanja bila potpuno otvorena.Ne govorim o extremnim oblicima osjecanja ljubomore i zavisti , gdje bi ova ista uticala cak i na cirkulaciju krvi covjeka, vec o njihovim 'tragovima' kojih se,priznaces, vrlo tesko osloboditi, i koji se kriju u svakom covjeku.Dakle...da li je moguce da se u danasnjoj atmosferi, u ovom slucaju, izvrsi potpuni obracun sa ovim, cisto ljudskim emocijama?

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE
    Postavlja se pitanje da li je covjek sposoban da iz sebe eliminise bilo kakve tragove ljubomore...posesivnosti, jer razumijem da postojanje istih remeti postojanje a samim tim i normalno funkcionisanje ovakve zajednice, pri cemu dajem naglasak na takvo funkcionisanje gdje bi osjecanja bila potpuno otvorena.Ne govorim o extremnim oblicima osjecanja ljubomore i zavisti , gdje bi ova ista uticala cak i na cirkulaciju krvi covjeka, vec o njihovim 'tragovima' kojih se,priznaces, vrlo tesko osloboditi, i koji se kriju u svakom covjeku.Dakle...da li je moguce da se u danasnjoj atmosferi, u ovom slucaju, izvrsi potpuni obracun sa ovim, cisto ljudskim emocijama?
    Ne mozemo se osloboditi egoizma jer je on nasa osnova. Bez osnovnih oblika egoizma, posesivnosti, ljubomore, sujete i sl. prakticno ne bi mogli da postojimo, jer nas sve to tjera da budemo bolji, drugaciji, savrseniji, ... No, to ne znaci da te osobine ljudske psihe ne mozemo i ne trebamo drzati pod (razumskom) kontrolom. To prije svega znaci da drugoga svojim egoizmom ne smijemo dovesti u opasnost. S druge strane, nas egoizam nam pomaze da se odbranimo od raznih opasnosti. To bi bilo nesto slicno kao cojstvo i junastvo, braniti druge od sebe i sebe od drugih. Te idale individualno ce malo ko postici, ali na nivou postovanja zakona oni postoje.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE
    Koji su to razlozi gdje ljubav prema jednoj osobi iskljucuje mogucnost postojanja druge ljubavi?

    ja mislim da ne mora iskljucivat, ali recimo da se na isti nacin ne mogu voljeti dvije osobe. voljeti, da, ali isto, ne.
    takvi ljudi (u koje nedje spadam i ja) su nezreli, emotivno neformirani, nadobudni, emotivno pohlepni, senzibilni itd.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    ja mislim da ne mora iskljucivat, ali recimo da se na isti nacin ne mogu voljeti dvije osobe. voljeti, da, ali isto, ne.
    takvi ljudi (u koje nedje spadam i ja) su nezreli, emotivno neformirani, nadobudni, emotivno pohlepni, senzibilni itd.
    Kako na isti nacin? Sta to znaci na isti? I, zasto bi takvi ljudi bili nezreli, emotivno neformirani, nadobudni, emotivno pohlepni,...?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  9. #9
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Kako na isti nacin? Sta to znaci na isti? I, zasto bi takvi ljudi bili nezreli, emotivno neformirani, nadobudni, emotivno pohlepni,...?
    pa ne volis kod dvije osobe iste stvari. valjda "pod pretpostavkom" da se radi o dvije razlicite osobe, kod obje volis ono svojstveno samo TOJ osobi, sto znaci da ih ne volis zbog istih stvari. Odje ne govorim o intezitetu te ljubavi.
    Pa takvi ljudi su emotivno neformirani jer ne vide zadovoljstvo u jednoj osobi i sebi sa tom osobom, njihova ljubav je nekompletna cim taj nedostajuci elemenat traze na drugu stranu...
    prilicno jasno. ne znam kako drugacije da objasnim...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    pa ne volis kod dvije osobe iste stvari. valjda "pod pretpostavkom" da se radi o dvije razlicite osobe, kod obje volis ono svojstveno samo TOJ osobi, sto znaci da ih ne volis zbog istih stvari. Odje ne govorim o intezitetu te ljubavi.
    Ok, znaci i iste stvari u drugoj izvedbi i posebnosti svojstvene nekoj licnosti.
    Quote Originally Posted by GAGA
    Pa takvi ljudi su emotivno neformirani jer ne vide zadovoljstvo u jednoj osobi i sebi sa tom osobom, njihova ljubav je nekompletna cim taj nedostajuci elemenat traze na drugu stranu...
    prilicno jasno. ne znam kako drugacije da objasnim...
    Zasto bi se vidjelo zadovoljstvo u jednoj osobi? Niko nije savrsen i ni kod jedne osobe ne mozes naci sve, a osim toga, kako kazes gore, radi se o razlicitim licnostim, pa nikad nista nije sasvim isto, vec slicno. Ne mora to biti stvar nezrelosti vec drugacijeg stila, drugacijih interesovanja, pristupa i sl.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  11. #11
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa ako ne znas sta hoces, znaci da se malo nezreo je l da?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    pa ako ne znas sta hoces, znaci da se malo nezreo je l da?
    Odakle ti to da se ne zna sta se hoce?!?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Niko nije savrsen i ni kod jedne osobe ne mozes naci sve, a osim toga, kako kazes gore, radi se o razlicitim licnostim, pa nikad nista nije sasvim isto, vec slicno.
    iz ovoga
    naravno da ne mozes naci sve, ali zasto bi trazio sve? da li ti sam imas sve?
    to je pitanje poznavanja sebe.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pocinju neki topici da mi lice na pm, sa prepiskama izmedju 2 eventualno 3 usera, fino fino, samo vi nastavite
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    iz ovoga
    naravno da ne mozes naci sve, ali zasto bi trazio sve? da li ti sam imas sve?
    to je pitanje poznavanja sebe.
    Ne moras da trazis, a mozes ako hoces. Stvar izbora i stila. To nije stvar nezrelosti vec izraz individualnosti. Ima veze sa poznavanjem sebe. Nekome treba malo, nekom vise, a neko ne razmislja o ogranicenjima.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesantna tema. U islamu je poligamija dozvoljena. Ali zato su te zajednice drugacije smisljene. Stari pravoslavni crnogorci su takodje imali po dvije zene. Danas su se stvari malo promjenile. Poligamije u Crnoj Gori vise nema. Oficijalno. Ali zato su mnogi crnogorci slicni, bili oni pravoslavni, katolici ili muslimani. Dostina ima svoju drugu zenu. Na zalost krijuci. Pristalica sam istine, i iskrenosti u emociji te stime priznajem da vecina muskaraca koje sam upoznao, ili pak s kojima sam se druzio bi voljeli imati jos jednu zenu, ili je pak imaju, ili dozvoljavaju sebi takvu ideju u glavi koja kad tad proradi. Zene ipak nisu u vecem broju takve. Mada znamo svi da ima i takvih. U vecem broju imaju potrebu da se predaju samo jednom muskarcu. Boze oprosti.

    Po tom pitanju muskarac ima jednu posebnu klopku u glavi koju zene bas najbolje ne shvataju. U mladosti izmedju dvoje koji se vole je sve lijepo, carobno i ruzicasto. Ne poricem da se to stanje kasnije ne nastavlja. Zelim samo reci da vecina muskaraca, pa i ovih *****asto modernih, imaju potrebu da svoje Ja daju na cuvanje jednoj dobroj zeni te da s time nadju sigurnu zamjenu za svoju dragu im mater. Da djeci nadju perfektnu majku takodje. To su prioriteti vecini muskaraca. Zadovoljstvo nije prioritet, iako je neophodno. Zene pak cesto zadovoljstvo stavljaju kao prioritet. Boze oprosti.

    I zavrsavam sa jednom gorkom istinom. Kruelno muskom na zalost. Muskarcu treba zadovoljiti srce, i ud. Moze to svakako da uradi jedna zena, ne poricem. Stvar je u tome sto su iskusenja danas velika za muskarca, te bi mu poligamija olaksala zivot, a i prirodno mu nekako ide u korist. Boze oprosti. Mogli bismo mozda Milu uputiti peticiju. Ako postanemo nezavisni, da nam u duhu nase proslosti, dozvoli poligamiju makar po dvije zene. Da ne pretjerujemo ipak s vise. Siguran sam da bi bili sretnija zemlja. Mislim da bi 80% muskog zivlja, ako ne i vise pristalo. Na zalost ili srecu, muska matematika je jednostavna. Vi zene ste ipak bozja blagodat. Ljepote koje hodaju prelijepom zemljom. Boze oprosti.

    Neka ste zdrave! I znajte da u vecini muskih srca ima mjesta makar za vas dvije, ako ne i vise.

    Boze oprosti.
    Last edited by pustinjak; 12-04-06 at 15:12.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool ufffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff fffffffffffffffffffff

    Quote Originally Posted by pustinjak
    Vi zene ste ipak bozja blagodat. Ljepote koje hodaju prelijepom zemljom.

    Neka ste zdrave! I znajte da u vecini muskih srca ima mjesta makar za vas dvije, ako ne i vise.
    uffffff...odgledaj film Alfie...takva arogantna poligamija uobichajeno se zavrsava usamljenom monotonijom...Ljubav je posebna veza izmedju dvoje ljudi za koju su, na njihovu zalost, mnogi nesposobni...

    Poligamija je moguca...ali tu nema traga ljubavi...pozhuda, novac, strast, pohlepa, sujeta mozhda...ali ne i ljubav...u zhivotu birash izmedju razlichitih vrijednosti...what you give is what you get

  18. #18
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gemma_mn
    uffffff...odgledaj film Alfie...takva arogantna poligamija uobichajeno se zavrsava usamljenom monotonijom...Ljubav je posebna veza izmedju dvoje ljudi za koju su, na njihovu zalost, mnogi nesposobni...

    Poligamija je moguca...ali tu nema traga ljubavi...pozhuda, novac, strast, pohlepa, sujeta mozhda...ali ne i ljubav...u zhivotu birash izmedju razlichitih vrijednosti...what you give is what you get
    na zalost, nije uvijek tako...
    zato ili postajes poligaman ili zrtva poligamije
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE
    Interesuje me da li mislite da je moguca?Da li ju je moguce zivjeti?Da li mislite da je muskarac/zena sposoban/a da u isto vrijeme voli dvije osobe... da sa njima zivi zivot pod istim krovom,i da pri tom sve to normalno funkcionise?Pitanje se odnosi iskljucivo na zajednicu u kojoj ne bi bilo homosexualnih pretenzija....
    Ne vjerujem da bih mogao da volim dvije djevojke istovremeno a i nisam za ovu poligamnu zajednicu. Ako bih ja mogao da imam jos koju zenu, to bi automatski stvaralo pravo i slobodu onoj koju volim da i ona bude sa jos nekim, a sto ja ne bih mogao da podnesem.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi vi stvarno nemate srca. Ja mogu da volim dva muskarca,al' ne bas na isti nacin,a to ne znaci da nisam zrela,vec da mi je srce veliko kao autobus "ima dosta mjesta"
    I lost my watch….now I’m lost in time

  21. #21
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne podrzhavam ni ja poligamiju, prvo shto ne mogu da volim 2 mushkarca odjednom, niti mi je to jasno, a drugo - previshe sam posesivna da bi mogla da podnesem da nisam jedina.
    A ko kazhe da mozhe da voli 2 odjednom - ne zna shto je ljubav definitivno. Mladost - ludost, ali kad nekog stvarno volish, volish samo njega/nju jednog/jednu.
    Never Complain, Never Explain

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imas nekog koga volis,i upoznas nekog ko tebe voli vise nego ti sto si ikad voljela.....htjela ili ne pocinjes i ti da ga volis, Ne znam kako nekome nije banja da ga voli vise ljudi?!
    I lost my watch….now I’m lost in time

  23. #23
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amok
    imas nekog koga volis,i upoznas nekog ko tebe voli vise nego ti sto si ikad voljela.....htjela ili ne pocinjes i ti da ga volis
    Onda znachi ovoga prvog ne volish...Chim neko mozhe da ti ga zamijeni - znachi ne volish ga kako se momak voli.
    Never Complain, Never Explain

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    neverhood
    Posts
    275
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hm... poligamija.... :/

    Kao i uvjek otkuca se tone i tone texta, neshto se copy/pastuje, neshto se izfilozofira i na kraju... ko ce to sve procitat?

    poligamija- postojala, postoji, postojace.
    ima pristalica, ima onih koji ne podrzhavaju, ima onih koji nemaju mishljenje, ali brate nije to toliko zapetljano da se moraju doktorati pisat.

    stvar je u karakteru chovjeka, njegovom sexualnom apetitu, i spremnosti da neshto veoma bitno i privatno dijeli sa nekim drugim...
    siguran sam da bi svako volio vishe pripadnika suprotnog pola oko sebe, ali shto ako se postavite u suprotnu situaciju kad ste vi pripadnici visheg broja?

    ja lichno bi volio vishe zhena, ali ne i da mi zhena ima vishe muzheva... Sebichno a? e pa da vidim toga koji po tom pitanju nije sebichan... :/
    Sreca prati srecne a nevolja jake!
    CAF-one and the only!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina
    Onda znachi ovoga prvog ne volish...Chim neko mozhe da ti ga zamijeni - znachi ne volish ga kako se momak voli.
    ne znaci to nista,zamalo me ubijedi da nikad stvarno nisam voljela
    ne mijenjam ja nikog,samo nisam za to da mene neko sputava u osjecanjima,samo kazem da mi se desavalo da volim dva muskarca.
    tipa kad sam u pg,pa kad podjem u bg:P
    I lost my watch….now I’m lost in time

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nova zajednica
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15
    Last Post: 25-04-05, 00:17
  2. Koštunica: Državna zajednica ce biti cvrsca
    By Njegus in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 08-03-05, 10:36
  3. Crna Gora Srbiji: Ukinimo SCG
    By Harris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 58
    Last Post: 03-03-05, 07:31
  4. Milo za "Politiku" o jeziku i ostalom
    By amaro99 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 04-11-04, 12:53
  5. Vuk Draskovic tvrdi da ce zajednica S i CG biti sve cvrsca
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 12-03-04, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •