Results 1 to 12 of 12

Thread: NO na poklon

  1. #1
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default NO na poklon

    Evo o cemu se radi,ima jedna stara baka koja zivi sama na selo,muz joj je umro djeca uveliko u grad presla,i baka je izrazila zelju da ponovo drzi jednog vucljaka,sto radi sopstvene zastite(svi smo upoznati po raznim kradjama po sela) sto da ima makar sa nekim da se druzi,imala je ona i prije vucljaka ali su joj ga sinovi poveli u grad i na kraj je pas uginuo.Zena je stvarno dobra i stenetu bi bilo dobro to je neminovno,a imao bi i da se istrcava koliko oceeee.Evo ja bih mogao garantovat da bi sve bilo tip top pa ako neko ima 1 stene na poklon ja bih bio zahvalan,jer sam ja tu obavezu preuzeo na sebe jer njeni sinovi nece ni da cuju za to(odnosno nece ni da se potrude)
    Nadam se da ce neko izaci u susret.hvala!

  2. #2
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,260
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Hm....OK je da se nabavi stene, ok je i sto ima prostora da se trci i skace i da ga neko pazi AALI ko ce to pasce vaspitati? To kazem jer sam svjedok jedne nemile scene dje je uprao vucijak kojeg sam kao stene poklonio kumu, zbog toga sto ga nisu umjeli vaspitati, sad poceo po malo i da rezi na gazde (oca i majku kumovu), koji su ga iz istig razloga kao i gospodja iz tvog oglasa trazili.
    Sad kad ja dodjem, pasce se umiri poslije 2h setanja (ima ogromno dvoriste i moze da trci ali mora neko sa njim da radi i seta), i jos sat maltretiranja u vidu nadmudrivanja cija je teritorija i cija je hrana....pa prestane da rezi kad mu se objasne pravila. Nedjelju dana kasnije - ne mogu ga okupat, ne mogu ga nahraniti, ne mogu ga povesti veterinaru jer REZI NA GAZDE!!!!

    Poenta: dobro pazi ko i kako ce da se odnosi prema psu. Mislim da vucijak nije najbolja rasa za nju jer u velikom broju slucajeva trazi da se sa njim dosta radi. Ta poasmina ima tonu energije koju treba da potrosi dnevno a mislim da jedna bakica to ne moze da izdrzi. Svaki pas moze biti cuvar, dovoljno je lane dva puta navece ako se ko primakne kuci.

  3. #3
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo ti moj primjer,moj pokojni djed je do sad imao ja msm 3 vucljaka od kojih je 1 zivio 12g a jedan 10 a treci 7,nikad nije bilo potrebe da se seta i ta cuda,to je pasce sa sela,i ti ljudi nije d anisu imali nikad pse pa da ne znaju vaspitat psa osnovne komande,prvenstveno kod mene je pas na selo uvijek isao sa djedom da cuva stoku sa njim i dje god on ode i pas je uvijek bio poslusan,sve zavisi jeli taj neko sposoban i ima volju d aima psa,a ne kao vecina da kaze da ima psa pa ko ga sisa neka radi sta hoce,i ne bih ovdje nista ni pisao da nisam siguran da ce psu biti dobro i da nece biti nikakvih problema.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,260
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Onda se povlacim i izvinjavam. Ako dje naletim na to sto trazis, javljam.

  5. #5
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vazi,hvala!

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    u azil uzmi psa ima cuvara odlicnih, cak je skoro bio crni vucjak naviknut da bude samo sa jednom osobom i odma po upoznavanju te prihvati i cuva ne smije ti se niko primac a ja ti imam napuljca dvije godine odlican cuvar nema ko smije u dvoriste uc
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #7
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sparco,svi smo upoznati sa procedurom iz azila...tako da mi to odmah otpada

  8. #8
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    aha a kojom to ? mozda se bas nadje pas za takav slucaj nikad ne znas
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  9. #9
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    pa komsija mi je POKUSAO da uzme psa za sina iz azila,kad je vidio kolko formulara i uslova i cuda predomislio se,ispada kao da im nije cilj ni da ih udome...
    Last edited by John Cena; 13-09-12 at 17:30.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znači komšija se nije upisao sa psa i prošao kroz proceduru? A procedura otprilike ide ovako: odabere psa, ostavi podatke (ime i prezime, ulicu i broj i broj telefona) kako bi ga volonter Društva obišao, tj. uslove u kojima bi pas boravio i ukoliko je to u redu može da preuzme psa. Ne vidim koji su to formulari, uslovi i čuda.
    E zamisli molim te, o tim životinjama neko brine i neko ih voli kao svoje, pa dođe bilo ko u Azil i uzme psa. Odakle mi znamo hoće li taj neko da ga da u borbe, hoće li da ga drži bez vode i hrane na metar lanca i sl. Ne kažem da je tvoj komšija takav, ali ima ljudi koji bi uzeli psa iz azila zbog drugih stvari koje nemaju veze sa ljubavlju.
    I da... taj koji neće da ispoštuje ustanovu koja mu POKLANJA psa (da napomenem svugdje u svijetu udomljavanja pasa iz azila može da košta i do 250 eura), kao i ljude koji brinu i vole te pse, taj ga neće ni dobiti.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    moze lock

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tatjana View Post
    Znači komšija se nije upisao sa psa i prošao kroz proceduru? A procedura otprilike ide ovako: odabere psa, ostavi podatke (ime i prezime, ulicu i broj i broj telefona) kako bi ga volonter Društva obišao, tj. uslove u kojima bi pas boravio i ukoliko je to u redu može da preuzme psa. Ne vidim koji su to formulari, uslovi i čuda.
    E zamisli molim te, o tim životinjama neko brine i neko ih voli kao svoje, pa dođe bilo ko u Azil i uzme psa. Odakle mi znamo hoće li taj neko da ga da u borbe, hoće li da ga drži bez vode i hrane na metar lanca i sl. Ne kažem da je tvoj komšija takav, ali ima ljudi koji bi uzeli psa iz azila zbog drugih stvari koje nemaju veze sa ljubavlju.
    I da... taj koji neće da ispoštuje ustanovu koja mu POKLANJA psa (da napomenem svugdje u svijetu udomljavanja pasa iz azila može da košta i do 250 eura), kao i ljude koji brinu i vole te pse, taj ga neće ni dobiti.
    Sasvim ispravno.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Poklon za vjencanje! Help!!!!!!!
    By Free bird in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 40
    Last Post: 19-12-11, 15:50
  2. K: Poklon :D
    By N-I-K-O in forum Ostali oglasi
    Replies: 62
    Last Post: 14-02-11, 09:15
  3. Pas na poklon :)
    By magnifik in forum Kućni ljubimci
    Replies: 55
    Last Post: 06-12-10, 16:06
  4. Replies: 12
    Last Post: 28-10-10, 19:12
  5. Poklon...
    By Genocide in forum Ženski kutak
    Replies: 16
    Last Post: 18-12-05, 20:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •