Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 49

Thread: MontVet lose iskustvo

  1. #1
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default MontVet lose iskustvo

    E ovako,kao sto vecina zna imam Aljaskog Malamuta koji je star 3 mj i 10tak dana i ima nekih 18kg,prije 3 dana je mali ludak trcao za gugutkom i u punom trku mi je pao sa ploce visine 4.5m na beton.Taj trenutak kad sam ga cuo kako jauce.....krv mi se sledila,odmah sam potrcao dolje ali kad sam mu vidio krvava usta ja sam se okinuo,mislio sam da je kukavac sav slomljen,bio sig da je obije noge slomio pa i grudni kos sa te visine...Cijelo n aselje se okupilo u sekund ali niko od nas nije mogao da ga takne,odmah sam potrcao za telefon i okrenuo MontVet jer sam ga tamo vakcinisao,i objasnio im sta se desilo i trazio da neko dodje(jer znam da imaju pick up za ovakve situacije) na sta su mi oni rekli da se snadjem da ga nekako dovedem jer oni ne mogu dok,sta da je nesto bilo slomljeno pa da ga jos vise ne daj boze povrijedim??? Srecom nakon 1-2min je ustao ali se nije oslanjao na lijevu nogu,posao sam za korpu i uzeo kljuceve od auta i njeznooooo ga ubacio u korpu i onda unio u auto medjutim cim je usao u auto odmah je izasao iz korpe i poceo da seta po autu i cak i na lijevu nogu,odma mi je lakse bilo....Kad sam dosao u MontVet lijepo kazem da sam ja onaj koji je zvao za malamuta 1 od doktora(celavi) sjedi i gleda me kao tele u sarena vrata,a sestra zove ovog drugog i on kaze da se javi ovom sto sjedi...msm katastrofa,ja ne znam dje se nalazim a oni se preseravaju???? i ajde uvedem ja stene unutra on ga je opipao ali nista slomljeno nije,ja mu OPET kazem za krv u ustima i on pregleda i utvrdi da je zub napukao i da je zbog toga krv,naravno MNOGO mi lakse bude,i on krene da mu daje neke inekcije,izmdju ostalog 1 za bolove,znaci ukupno mu je dao 5 inekcija.I kaze mi da ce morati da jede samo meku hranu i pokusaju da mi uvale neku njihovu hranu kao za 3 dana(kao da sam ja brav) i ja uzmem 3 konzerve kod njih za ccc 8e.I racun za inekcije mi bude 25e sto mi se ne ucini skupo dok nisam sjutra dan pogledao sta sve pise na racun,izmedju ostalog za 5 inekcija mi je naplaceno 5e,a za RAD 20e.I jos kaze da ako mu dao kao neki antibiotik(odnosno za bolove) da MORAM doci na pregled koji kosta 12e....Samo nek su zdravi vise ga tamo ne zalazim...Zamolio bih nekog od forumasa d ami preporuci nekog normalnog Veterinara a ne ove manipare...

    p.s. kad sam kupovao tablete protiv parazita 1kom im je bio 2e,a u srbiji oko 70centi...toliko o tome,tako da cu od sad nabavljat iz srbije jer imam takvu soluciju pa ako jos kome treba kad budem narucivao za nekih 15tak dana nek mi se javi nije problem

  2. #2
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Primijetio sam i ja da su nevjerovatne gulikože, oće da naplate sve živo... dobro je da ti psu nista nije bilo pa cemo lako za te lopove

  3. #3
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa da mu je ista bilo receno mi je da bih mora ici u Bar jer oni to ne rade....

  4. #4
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ne, oni samo znaju uzet pare

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Zar ne misliš da informacija da ti psu nije ništa i da mu je napukao zub poslije pada sa 4m ne vrijedi 20e?

    Neko je školu učio da bi ti dao tu informaciju

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #6
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ja sam znao da mu nista nije slomljeno cime je sam uzeo da hoda?a zub bih i ja mozda vidimo da sam imao hrabrosti da ga u taj momenat zagledam?

  7. #7
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice naplacivanja tu Anima Vet prednjaci.. kod njih je ultrazvuk Markovom psu 10E, a Jankovom 40..

    A tog psa vodi pravo u Canis kod Ljilje u Bar Trazi da mu uradi i rendgen i ultrazvuk.. Javi na PP ako ti treba broj. Samo spremi minimum 50e jer su i rendgen i ultrazvuk skupi.
    Dom bez dlaka nije dom!

  8. #8
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    znam za ove u bar raspitao sam se jos prije,ali sad mene interesuje ima li idje KRSTENOG veterinara u podgoricu dje moze covjek poves psa s vremena na vrijeme na kontrolu a da nisu ovi supci iz MontVet-a

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iskreno, ne vidim problem u tome što ti je naplaćeno 20e. Pregledali su ti psa, utvrdili su da nije ništa strašno, dali mu injekciju. Svaku uslugu plaćaš (frizera, kozmetičara, automehaničara...), ne vidim zašto ne bi platio pregled kod veterinara.
    Što se tiče ostalih veterinara kroz Pg, tu ti je kao što Tyky reče, AnimaVet koji tek papreno naplaćuje. Osim njih, imaš i Ljilju iz Bara, koja mi je ok, ali ništa sad previše posebno, da se razumijemo. Ukoliko je nešto ozbiljno, uvijek ću kontaktirati veterinare sa Vet. fakulteta u Bg, pa na kraju i povesti psa ukoliko ima potrebe.


    Što se MontVeta tiče, ovog veterinara koji je pregledao tvog psa treba zaobilaziti, a već Peđa i Nebojša su dosta korektni, tako da bi možda trebao kod njih probati sljedeći put.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Tatjana,nije problem 20e,to su sitne pare,nego njihovo ponasanje,znaci boli njih ona stw sta je bilo sa psom,pregled je bio kao preko guzice....

  11. #11
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam o čemu pričaš i ja lično ne bih njemu ni nacrtanog psa dala da pogleda, a kamoli živog. Ali, ostali veterinari su korektni. Osim Peđe i Nebojše, tamo su još dvije nove veterinarke koje mi djeluju baš ok. Probaj sljedeći put kod njih, možda.
    Ja se uvijek držim toga da za ozbiljne probleme uvijek konsultujem veterinare sa strane, čak što više, u zadnje vrijeme veoma se često desi da veterinari (profesori sa fakulteta iz BG) dođu na dan i tada oni rade preglede koji su vezani za njihovu specijalizaciju (ginekolog, radiolog itd.). Ti pregledi se naplaćuju po cijeni običnog pregleda u ambulanti. To znam, jer kad je dolazio vet (ginekolog, valjda se tako kaže i za pse) zvali su me iz Montveta, jer znaju da mi pas ima određenih problema i on je tada mom psu odradio pregled i ultrazvuk.


  12. #12
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To si potpuno u pravu,ali ovakve "veterinare" bih lincova.... i jos na kraj dosa da se zali kako se vec zavrsilo ljeto bla bla bla em sam popizdio em mi jos dodatno otvara glavu..bruka,te doktorice nisam vidio bez ovu dvojicu a 3 puta sam do sad bio tamo

  13. #13
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mog psa je udarilo auto pocetkom maja prosle godine. Uginula je 2. Juna iste godine (posle skoro mjesec dana) od unutrasnjeg krvarenja. Za tih mjesec dana je normalno hodala, trcala, igrala se, jela pila, kakila. Zato PRAVAC U BAR NA RENDGEN! Ne igraj se!
    Dom bez dlaka nije dom!

  14. #14
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    u jbt... ok

  15. #15
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    John Cena, trebao si da znaš da štenetu se može učinjeti da je nešto jako blizu a da je zapravo daleko ili obratno, zbog toga je i pao sa te ploče, pa dok ne odraste onemogući mu pristup toj ploči.
    Što se cijena tiče to ti je približno isto kod svih i niko od njih nije jeftin. Moje isksutvo sa MontVetom je užasno, jer tu rade nestručne osobe i kad ne znaju šta je onda pokruju antibioticima (preveliku količinu su Lasji dali da bi samo privremeno prekrili simptome i ti misliš pas je dobro) a dovela sam zdravog psa na revakcinu, da bi joj se nakon toga borili za život, ali u tom momentu sam i promijenila veterinara. Od tada je u Anima Vet i ja sam mirna, a da ćeš platiti nešto jeftinije to ne očekuj...

    Poslušaj savjet koji ti je dao Tiky, ili bar se konsultuj prvo sa Ljijom iz Bara, a na ove iz MontVeta se ne bih oslonila sa dijagnozom.

  16. #16
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sto se tice ploce,tu ne mogu nista bez da ga drzim u box po cio dan,ma ne bi on ni skocio nego je trcao za gugutkom... vjerovatno nij eni gledao,ciljm u je bio da je uhvati i to je to...

  17. #17
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    131
    Thanks Thanks Received 
    484
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Celavi "veterinar" se zove Dragan, i po prirodi je onako zbunjen i usporen... Takodje preporucujem da ga zaobilazite.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  18. #18
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by John Cena View Post
    Sto se tice ploce,tu ne mogu nista bez da ga drzim u box po cio dan,ma ne bi on ni skocio nego je trcao za gugutkom... vjerovatno nij eni gledao,ciljm u je bio da je uhvati i to je to...
    Mos li probat necim da je ogradis da se ne moze ispentrat na nju ili izac uopste na nju :P?

    Pazi toga malog slatkog, neka mu pentranja ima kad

  19. #19
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja imam dva NO,i oba psa sam sam "uclanio" u MontVet.Jedino kod koga sam isao kod Pedje i bila je neka djevojka iz BG,koja mi je u januaru stene spaslisa jer je bilo dobilo alergiju na antibiotik.Ali ipak najvise vjerujem LJilji iz Bara...
    Always Outnumbered,Never Outgunned

  20. #20
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    na cetinje ima po meni sto se tice znanja veterinarara najbolja ambulanta mislim da se zove vet medica,vlasnici su suzana i blagoje daskalovski inace su studirali i radili u skoplju vrhunski strucnjaci nemam njihov br ali ako treba kome moze se nabavit.

  21. #21
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i jos nesto drugu je pao cane corso stene 50 dana sa terase od 3metra,i srecom prezivio ali je klecao je 7 8 dana na desnu nogu i to mu je proslo ali kako je rastao tako mu se pojavi deformitet na jednom prstu jer je bio slomljen ali to se tada nije primjecivali tad posto je malo odrastao sad mu je taj prst izgleda ka simpanzin))) potpuno prav,tako da bi ti ja preporucio da snimis to kod ljilje mislim da je rendgen snimak 45e,a ultrazvuk nije vise od 10 15e.

  22. #22
    Join Date
    May 2009
    Location
    everywhere within
    Posts
    449
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja vam mogu prporuciti ovu novu veterinrarku iz Bosne sto je dosla u MontVet, Tuzovic, mlada cura koja ima strpljena sa zivotinjom, a i sa vlasnicima iste , srdacna uvijek spremna da sve objasni sto treba. A sa tim celavim vidim da svi imamo fino iskustvo, i ja preporucujem zaobilazenje istog.
    jbga....progres

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blizu. Skoro.
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Celavi "veterinar" se zove Dragan, i po prirodi je onako zbunjen i usporen... Takodje preporucujem da ga zaobilazite.
    Samo da dodam da je dotični nevaspitan, nadobudan, odvratan i jednom je napravio frku đe je nema... Nije mi jasno zašto su vlasnici Mont Vet-a uopšte zaposlili takvu osobu. Mog psa on više nikad neće pregledati.
    I can only say, there we have been: but I cannot say where...

  24. #24
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MontVet... uzas... oni neznaju da daju injekciju... a ako nedaj Bože bude nešto opasnije kao mom pokojnom kučetu, i treba mu infuzija, onda to treba prvo da se isproba na obje šape da bi se na kraju reklo, nema ništa od vene, spljoštila mu se i zato je nemožemo dati... Umro je, kažem umro jer za mene je umro... jer je za mene kao ljudsko biće bio. Oni nisu znali šta mu je, danima se borijo a ja sam znala da ima upalu pluća, a simptoni tome su da kada propane na zadnje noge, znači da ima upalu pluća, al i da su slušali kako diše kao što sam ja dok sam danima i noćima ležala pokraj njega, znali bi, pa bi ga možda i spasili... al šta znaju oni, bez da inseminacije kravi rade.. eto to znaju...

    A što se tiče AnimaVet, sa njima stvarno imam lijepe iskustve, em što su strpljivi, em što su ljubazni, em što dođu kada ih pozoveš a dalje su od MontVet... A platit moraš... naučila ih evropa, jer u bilo kojoj državi kada se uvatiš za kvaku, eto ode 50e. Inače kod mene je iz AnimaVet dolazijo Branko... ako kome što znači.

    A u MontVet... sa srcem radi Marija i Marjan... ostalo... rutina... ili ti pare.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nijeloseutolose View Post
    na cetinje ima po meni sto se tice znanja veterinarara najbolja ambulanta mislim da se zove vet medica,vlasnici su suzana i blagoje daskalovski inace su studirali i radili u skoplju vrhunski strucnjaci nemam njihov br ali ako treba kome moze se nabavit.
    Hvala puno na preporuci! Danas smo vodili psa kod njih i zaista su profesionalni, izuzetno pristupacni, spremni i voljni da odgovore na sva pitanja i daju savjete. Pozitivno iznenadjenje nakon Montveta i ostalih derikoza i "strucnjaka" u PG. Dakle, hvala jos jednom jer nijesam znala da postoje!

    Svima ostalima koji hvale Ljilju (ili kako li se vec zove "strucnjak" iz Bara): moj zlatni retriver je bio 6 mjeseci star kada sam upucena na njih za snimanje predjela oko repa zbog male izrasline koju smo napipali. Dali su mu anesteziju i snimali ga tako sto ga je jedan "strucnjak" istezao za prednje, a drugi za zadnje sape. Nakon sto su nam dali MUTAN snimak koji su PAPRENO naplatili, saopstili su nam "Nasli smo tumor i predlazemo hitnu operaciju!" uz neprestano ponavljanje "Tako mlad pas ... Kakva steta." (bas tim rijecima koje nikada necu zaboraviti!) Davali su mu minimalne sanse da ce prezivjeti operaciju ali je po njima to bilo jedino rjesenje. Anestezija koju su mu dali (i povremeno pridavali kad im se ucinilo da nije bas zaspao, bez mjerenja tezine psa, itd.) oslijepila ga je na tri dana. Pokusavao je da se krece samo prema glasovima koje je prepoznavao i padao poslije svakih 10-tak koraka uz konstantno povracanje, nije mogao da jede, pije vodu ... Naravno, nismo pristali na operaciju vec smo trazili drugo misljenje (da ista znaju, znali bi da tumor za "hitnu operaciju sa minimalnim sansama za prezivljavanje" ne moze da se razvije u samo 6 mjeseci od njegovog rodjenja). I nasli smo ga. Kad smo im objasnili "problem" i pokazali snimak, samo su pitali "Da li je snimak napravljen u Baru?" I oni su mu dali anesteziju da bi uradili snimke. Nije bilo razvlacenja ... Probudio se posle 10-tak minuta i krenuo u setnju po toj klinici i druzenje sa drugim kucicima Snimak - nigdje veze sa tumorom ili problemom sa bilo kojim vitalnim organom. Samo popino prase koje je napravilo malecki problem koji smo rijesili telefonom kad smo se vratili - uz tacna uputstva za pravljenje rastvora za ispiranje. Nas retriver sada ima 5 godinica i nadamo se da ce sa nama biti jos dugo, dugo ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. iskustvo na forex-u
    By dzon1 in forum Ekonomija
    Replies: 277
    Last Post: 17-08-15, 22:39
  2. Info: Iskustvo
    By BIGa in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 16-03-12, 02:14
  3. Telenor - modem 19E ima li ko iskustvo
    By NAND in forum Internet
    Replies: 81
    Last Post: 23-03-11, 10:26
  4. Iskustvo sa slijepim mačetom
    By nina5 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 28-02-09, 16:41
  5. Dobro ili lose
    By MALA SIRENA in forum Ljubav
    Replies: 36
    Last Post: 12-12-07, 11:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •