Results 1 to 6 of 6

Thread: Problem sa Dreambox 500s

  1. #1
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Problem sa Dreambox 500s

    Pozdrav

    Imam problem sa dreambox 500s ima signal full, signal ber nevarira astea 19 satelit ali nece sliku da pokaze kako god skeniram nece sliku kada ubacim gotovu listu oper ima signal ali nema slike na tv-u niti EPG ocitat nece germini 4.0 je u njemu probao sam i sa drugim programima ali nece

    pise service could not be found!

    Ako netko zna rjesenje molim da pomogne!!!!

  2. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    883
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1) Sto ti znaci signal full ? 100% na svakom kanalu ?

    2) Jel isti problem i na pay i na FTA (slobodnim) kanalima ?

    3) Kako je to pocelo da se desava, jel prethodilo necemu (nevrijeme,nestanak struje,ubacivanje image-a i sl ?)

    Iz ovoga sto si napisao da se zakljuciti da tjuner baca lazni nivo signala pa zato i izbacuje navedenu poruku i zato i ne moze da ucita EPG kad nije signal OK. Vjerovatno i vrijeme/datum nije ok.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1) nisam mislio na signal da je 100% ono normalan signal

    sr:90%
    agc 98% - i varira pomalo
    a ber je 0 Astra 19


    2) isti je problem i na FTA i na PAY

    3) kad je pocelo neznam i na koji je nacin pocelo jer nisam bio tu i neznam sta je prouzrokovalo taj problem

    Jednostavno nece da pokaze sliku dok signal ono normalno radi nema da se vide neke pojave da nema signala.

    Ubacivao sam i nabilo i nemesis i germini .. sve isti problem

    Veoma cudan problem.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    883
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1. AKo je prije odlaska tvog od kuce bilo Ok a sad je problem, moras saznati da li je bilo nevremena ili prekida u napajanju. Ako je bilo nevremena onda se mozda pomjerila antena/oko pa ih treba provjeriti.
    Ukoliko je bilo nestanka struje moguce je da su nestabilnosti napona prouzrokovale stetu u boxu (tjuneru).

    2. S obzirom da promjena images-a nije dala rezultat najbolje je da odneses box na drugu instalaciju satelitsku, od nekog druga ili prijatelja.
    Ako tamo radi ok, problem je negdje kod tebe u sat instalaciji, ukoliko i tamo daje istu simptomatoliguju onda je 99% problem do tjunera koji je inace na dm500s jako los.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viktoria View Post
    1. AKo je prije odlaska tvog od kuce bilo Ok a sad je problem, moras saznati da li je bilo nevremena ili prekida u napajanju. Ako je bilo nevremena onda se mozda pomjerila antena/oko pa ih treba provjeriti.
    Ukoliko je bilo nestanka struje moguce je da su nestabilnosti napona prouzrokovale stetu u boxu (tjuneru).

    2. S obzirom da promjena images-a nije dala rezultat najbolje je da odneses box na drugu instalaciju satelitsku, od nekog druga ili prijatelja.
    Ako tamo radi ok, problem je negdje kod tebe u sat instalaciji, ukoliko i tamo daje istu simptomatoliguju onda je 99% problem do tjunera koji je inace na dm500s jako los.
    Hvala vam najjljepsa na odgovoru mozda nije do tjunera jer nebi bio signal takav kakav sam naveo jer sam imao jednom iskustva od prijatelja kada je crkavao tjuner nije bilo do pola signala nikako. Imam ja jos jedan dreambox koji gledam na istoj instalaciji gdje prikljucujem i ovaj sto je u kvaru. A moguce je da je i do tjunera kao sto rekoste jako su losi

  6. #6
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    883
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto sad nove informacije da radi drugi dreambox na toj istoj(tvojoj) instalaciji. To je vec los parametar. Kako promjena image-a nije dala rezultat onda je 99% do tjunera.
    Nema nikakve veze sto daje signal. On ne dekodira pravi signal,u tome i jest problem. Moze biti da je crkao i neki od elektrolita kad je struja nestajala i dolazila pa treba obratiti paznju i na to. (neki elektronicar)

    Ali svakako je potrebno da svoj pokvareni box poneses na drugu instalaciju,ako je i tamo isti problem jedino sto se moze je odnijeti kod elektronicara da prekontrolise elektrolite, a ako je do tjunera mozes baciti box, ne isplati se mijenjati. (kod dm500s lemljen je za maticnu plocu)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Dreambox 500s
    By chupawi in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 8
    Last Post: 04-08-13, 13:15
  2. P: Dreambox 500s
    By Timi in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 11-06-11, 16:10
  3. K: dreambox 500s
    By nesta in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 15-10-10, 14:40
  4. P: dreambox dm 500s
    By dreambox.cg in forum Ostali oglasi
    Replies: 16
    Last Post: 21-09-10, 16:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •