Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 64

Thread: Vasa omiljena komedija?

  1. #26
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    American Wedding?

    E, ovo je stvarno mnogo glup film.

    Ace Ventura 2 je mnogo bolji od prvog dijela.
    Pogotovo kada kaze,"but master, brake that to them gently" (u hramu), i iduca scena svi oni likovi od budista slave i naravno Ace kaze "Funny, I never seen them acting like this before".
    To je odlicna komedija, naravno ukoliko obratite paznju na govor a na samo na scene
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. #27
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Balkanski spijun. Dobra komedija.

  3. #28
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    South Central Dobrota
    Posts
    140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Soul plane - ubija film....'I get high, high, high......'- upravo skidam pjesmu kako je dobraaa....

  4. #29
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    217
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eddy Murphy- Raw & Delirious.
    Nisu filmovi ali su naaaajbolje stvari koje sam ikad gledala.
    buy it!!!

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gledao sam delirious ... vrh!
    perverzija kolko je lud edi

  6. #31
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    217
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Staro je 100 godina, ali je jos uvjek sooo funny
    buy it!!!

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maximus
    domace:
    ...
    Ljepota poroka
    ....
    Poslije svrstavanja ovog filma u komedije, jedina stvar koja ti preostaje kako bi sachuvao svoj obraz jeste Zavjet Cutanja.

    "As good as it gets" mi trenutno jedino pada na pamet (upliv dramskih elemenata urachunat)...
    Last edited by Blue_Line[R]; 15-08-05 at 11:56.
    i left my urge in the icebox.

  8. #33
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blue_Line[R]
    Poslije svrstavanja ovog filma u komedije, jedina stvar koja ti preostaje kako bi sachuvao svoj obraz jeste Zavjet Cutanja.

    "As good as it gets" mi trenutno jedino pada na pamet (upliv dramskih elemenata urachunat)...
    A evo jos jedan koji se lijeci po forumima. O filmovima ne bih raspravljao s nekim ko se odusevljava s X-men(om). Grow up, will you?

    Look this link kid,http://www.yu4you.com/artikal.php?vr...48%E2%8C%A9=sr

    or this coverpage:

    Last edited by Maximus; 15-08-05 at 18:54.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maximus
    A evo jos jedan koji se lijeci po forumima. O filmovima ne bih raspravljao s nekim ko se odusevljava s X-men(om). Grow up, will you?

    Look this link kid,http://www.yu4you.com/artikal.php?vr...48%E2%8C%A9=sr

    or this coverpage:

    sta fali X-menu? bez sumnje jedna od najjacih ekranizacija stripa pogotovo ako se u obzir uzmu kakve su sranja ostale (Catwomen i Punisher npr.),druga stvar je ako ne volis takve filmove.
    nego,da ne zalazim u offtopic.

    naj komedije:

    Haggard
    Freddy Got Fingered
    Clerks
    Kevin & Perry Go Large
    itd

  10. #35
    big giant head Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Maximus
    A evo jos jedan koji se lijeci po forumima. O filmovima ne bih raspravljao s nekim ko se odusevljava s X-men(om). Grow up, will you?
    aha!!! raskrinkao te!

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head
    aha!!! raskrinkao te!
    Vidim da si se prepoznao, i ne zelim da se spustam na tvoj nivo. Poradi malo na svom vokabularu. Do tada, /me ignore patients.
    Last edited by Maximus; 15-08-05 at 19:51.

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislish! Got me... Shta bi tek rekao da zna da gledam "Chari" na Pink-u?!
    (:

    Kid, na autobusu pishe Coca-Cola, pa ga ne pijesh, zar ne?!
    Svi domaci filmovi su itekako obiljezheni humorom, ali ih to ne chini komedijama, a da odem & dalje u svojoj tvrdnji: nije ih moguce zhanrovski odrediti, te svakako da dolazi do greshaka kada je potrebno udariti etiketu (da ne govorim o tome kakav komercijalni uspjeh ima komedija kao zhanr). Kao primjer: koliko sjajnih & prilichno inteligentnih fora sadrzhi "Lepa Sela Lepo Gore"... Ali - kakve to veze ima sa zhanrom komedije?!
    To shto ti na topicu koji se tiche omiljene komedije navodish "Lepotu Poroka" & shto kod tebe ovaj film izaziva smijeh & budi pozitivne emocije, jeste neshto shto treba da raschistish sam sa sobom, a upravo zavjet cutanja koji sam gore sugerisao podrazumijeva dovoljnu dozu introspekcije.
    i left my urge in the icebox.

  13. #38
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blue_Line[R]
    Mislish! Got me... Shta bi tek rekao da zna da gledam "Chari" na Pink-u?!
    (:

    To shto ti na topicu koji se tiche omiljene komedije navodish "Lepotu Poroka" & shto kod tebe ovaj film izaziva smijeh & budi pozitivne emocije, jeste neshto shto treba da raschistish sam sa sobom, a upravo zavjet cutanja koji sam gore sugerisao podrazumijeva dovoljnu dozu introspekcije.
    Je si li svjestan koliko lupas? Dobro bi ti dosao ovaj zavjet o kome govoris. Za svaki slucaj i jedan flaster. Vjerovatno uzivas i u spanskim sapunicama.
    Ne bih dalje komentarisao s tobom, pojmas si ti vidim ja.
    Last edited by Maximus; 15-08-05 at 23:57.

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maximus
    Ne bih dalje komentarisao s tobom...
    Pa, najbolje je.
    i left my urge in the icebox.

  15. #40
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj izbor: Monty Python's "Life of Brian".
    Last edited by big giant head; 16-08-05 at 06:52.
    "For the mediocre, it is happiness to be mediocre" - Friedrich Nietzsche

  16. #41
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li "glavonjo" vidim editovao si moj post. Evo se i sam uvjerih kako neko prije rece da si i "elokventan" a i "demokrata". Rijecnik kojim sam se sluzio, je bilo samo citiranje nekih od tvojih "blistavih" izjava, kao i jednog od tvojih kolega MODova.

    Quote Originally Posted by Blue_Line[R]
    Mislish! Got me... Shta bi tek rekao da zna da gledam "Chari" na Pink-u?!
    (:

    Kid, na autobusu pishe Coca-Cola, pa ga ne pijesh, zar ne?!
    Svi domaci filmovi su itekako obiljezheni humorom...
    ...To shto ti na topicu koji se tiche omiljene komedije navodish "Lepotu Poroka" & shto kod tebe ovaj film izaziva smijeh & budi pozitivne emocije, jeste neshto shto treba da raschistish sam sa sobom, a upravo zavjet cutanja koji sam gore sugerisao podrazumijeva dovoljnu dozu introspekcije.
    "As good as it gets" mi trenutno jedino pada na pamet (upliv dramskih elemenata urachunat)...
    Kao prvo, rekao sam da mi se film "As good as it gets" ne svidja, tj. izrazio sam se na sledeci nacin "Raspad od filma", yebi ga ovo sam vidio na pocetku ovoga topika. Jos sam za ovoga rekao, da ti duva u.............jedra, ne samo na ovom topiku nego i na drugim, a kao i ono za majku prirodu, to sam tebe citirao, procitaj svoje postove, dajes ljudima primjer. I na kraju sam pozdravio, ovoga koga sam kvotovao sa "Pali, freek" jer se i on na isti nacin izrazava. Sve je ovo vas rijecnik. Ja vas samo imitiram, jer da bi me neki razumjeli, moram se spustiti na njihov (tvoj) nivo. Ako hoces da me banujes, izvoli, postedjeces me tvojih bolesnih komentara a i komentara nekih od tvojih kolega. Ali zapamti, ako trazis od nekoga da poshtuje pravila, prvo ih sam poshtuj i daj drugima primjer. Istina boli.

    P.S. Mozda si mislio, nema veze ovo je klinac nema veze, zbog broja 15, kao sto sam nedje ranije rekao 15 je moj srecan broj.
    "For the mediocre, it is happiness to be mediocre" - Friedrich Nietzsche

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default I've changed my mind, I take it back...

    Maximus, neko je definitivno slijep, a volim da mislim da to nijesam ja...
    ...& te kako sam prochitao shta pishe na omotu originalnog DVD-ja; shtavishe - imam ga, & kada sam kupovao, prsnuo sam od smijeha kada sam ugledao pod kojim zhanrom se prodaje. No, sebi sam to objasnio preko komercijalnog uspjeha komedije kao zhanra & josh nekih faktora - pomenutih u prethodnom postu, koji ti ochigledno nijesi bio u stanju valjano da prochitash... Izdavachku kucu mogu da krivim, ali ne znam koliko daleko cu dogurati sa tim! U krajnjoj liniji, ovakvo brkanje zhanra nije neshto shto se izdavachima prvi put dogadja... Sjecam se kada sam iz METROA prije nekoliko godina naruchio Almodovarove "Visoke Potpetice" na VHS-u (znachi, takodje original), na kutiji je stajalo: Komedija....
    A to ne mozhe biti dalje od istine... Kao shto to ne mozhe biti ni dalje od istine kada je u pitanju "Lepota Poroka".
    Komedija kao zhanr je prilichno elastichna, ali njeno stalno obiljezhje jeste svakako: smijeshno. Ja to smijeshno Zhivkovicu ne porichem, ali odgovorno tvrdim da to nije sushtina ovog filma & poenta koju je rezhiser htio da nametne, kao & da nije zdravo biti nasmijan poslije filma koji se zavrhsava samoubistvom glavnog junaka, shto je postavljeno kao alternativa ubistvu glavne junakinje, njegove zhene.
    Kada sam prije - pa ima & jedno mjesec dana - prochitao komentar neke Amerikanke na imdb.com koji se ticao ovog filma & tvrdio da isti govori o sudaru dva vremena (na shta se svodio & chlanak za koji si ti pruzhio link) - nijesam joj zamjerio, jer ne ochekujem da jedna Amerikanka mozhe da pojmi krsh & ubistvo maljem ("Cho'eku moj, neka ti je prost moj zhivot. Ne ubijash me ti, vec 'ljeb tvoj osramoceni..."). No, kada vidim da neko ko je iz Crne Gore ne vidi poentu - a ti nijesi pokazao da je vidish - pa josh ovaj film smatra jednom od najboljih komedija ever, to me zbilja razbjesni...
    ...& rastuzhi, u krajnjoj liniji!
    i left my urge in the icebox.

  18. #43
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na ovom DVD-ju, imam i intervju s reziserom i scenaristom Zivkom Nikolicem koji ovaj film svrstava u komedije. Anyway, svako ostaje pri svom stavu. ;-)
    Last edited by Maximus; 16-08-05 at 12:05.

  19. #44
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    South Central Dobrota
    Posts
    140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gledao sam sad 'Undercover Brother'.....vrh

  20. #45
    big giant head Guest

    Default

    Quote Originally Posted by flash15
    Je li "glavonjo" vidim editovao si moj post. Evo se i sam uvjerih kako neko prije rece da si i "elokventan" a i "demokrata". Rijecnik kojim sam se sluzio, je bilo samo citiranje nekih od tvojih "blistavih" izjava, kao i jednog od tvojih kolega MODova.


    Kao prvo, rekao sam da mi se film "As good as it gets" ne svidja, tj. izrazio sam se na sledeci nacin "Raspad od filma", yebi ga ovo sam vidio na pocetku ovoga topika. Jos sam za ovoga rekao, da ti duva u.............jedra, ne samo na ovom topiku nego i na drugim, a kao i ono za majku prirodu, to sam tebe citirao, procitaj svoje postove, dajes ljudima primjer. I na kraju sam pozdravio, ovoga koga sam kvotovao sa "Pali, freek" jer se i on na isti nacin izrazava. Sve je ovo vas rijecnik. Ja vas samo imitiram, jer da bi me neki razumjeli, moram se spustiti na njihov (tvoj) nivo. Ako hoces da me banujes, izvoli, postedjeces me tvojih bolesnih komentara a i komentara nekih od tvojih kolega. Ali zapamti, ako trazis od nekoga da poshtuje pravila, prvo ih sam poshtuj i daj drugima primjer. Istina boli.

    P.S. Mozda si mislio, nema veze ovo je klinac nema veze, zbog broja 15, kao sto sam nedje ranije rekao 15 je moj srecan broj.
    dzizsfakinkrajst. volim ove sto "necu ja da se spushtam na tvoj nivo". to je izgleda omiljena recenica na ovim forumima.sta ti se jutros desilo, ajde priznaj nam? nema dovoljno pacijenata na politici s kojim bi se svadjao, pa si dosao ovdje?
    i naravno, oprosteno ti je sto opet nisi nista rekao na zadatu temu(koja je inache i dosad bila veoma zanimljiva-svako lupi po jedan film i kaze "e ovaj ti je wrh".), nisi rekao zasto je to as good as it gets smece.
    za ubuduce, ovakvi postovi ce biti brisani, a ti ako mislish da se time povredjuju neka tvoja prava, znash kome da se obratish. i postedi nas pateticnih " banuj me ako hocesh, postedicesh me chitanja..." komentara. ako ti se ne svidja atmosfera na forumu, ti se samobanuj. idi na krstaricu, ili serbiancafe.
    a kao moj doprinos ovom topicu dodajem upravo pogledani(po 3 put) annie hall. najbolji woody allenov, sto se mene tiche(mada ih ima koje nisam gledao). ovaj zadnji nejgov, kakosezvashe? sa christinom ricci mi je pak, bezveznjikav.
    Last edited by big giant head; 16-08-05 at 14:16.

  21. #46
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head
    a kao moj doprinos ovom topicu dodajem upravo pogledani(po 3 put) annie hall. najbolji woody allenov, sto se mene tiche(mada ih ima koje nisam gledao). ovaj zadnji nejgov, kakosezvashe? sa christinom ricci mi je pak, bezveznjikav.
    To nijesam gledao, ali ne mogu da zamislim da je ishta bolje od "Hannah & Her Sisters", shto bi takodje mogao da bude moj odgovor na ovu temu.
    Woodyjeva neurotichna poletnost u obradi bergmanovske teme + Max von Sydow...
    (:

    "...nobody, not even the rain, has such small hands..."
    i left my urge in the icebox.

  22. #47
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head
    dzizsfakinkrajst. volim ove sto "necu ja da se spushtam na tvoj nivo". to je izgleda omiljena recenica na ovim forumima.sta ti se jutros desilo, ajde priznaj nam? nema dovoljno pacijenata na politici s kojim bi se svadjao, pa si dosao ovdje?
    i naravno, oprosteno ti je sto opet nisi nista rekao na zadatu temu(koja je inache i dosad bila veoma zanimljiva-svako lupi po jedan film i kaze "e ovaj ti je wrh".), nisi rekao zasto je to as good as it gets smece.
    za ubuduce, ovakvi postovi ce biti brisani, a ti ako mislish da se time povredjuju neka tvoja prava, znash kome da se obratish. i postedi nas pateticnih " banuj me ako hocesh, postedicesh me chitanja..." komentara. ako ti se ne svidja atmosfera na forumu, ti se samobanuj. idi na krstaricu, ili serbiancafe.
    a kao moj doprinos ovom topicu dodajem upravo pogledani(po 3 put) annie hall. najbolji woody allenov, sto se mene tiche(mada ih ima koje nisam gledao). ovaj zadnji nejgov, kakosezvashe? sa christinom ricci mi je pak, bezveznjikav.
    Da li ti volis ili ne ove koji te spustaju na neki nivo, to mene ne interesuje, to je tvoj problem. Pogledaj moje postove, pa ces vidjeti da me politika ne interesuje. Sto se tice pacijanata, ti to najbolje znas, postovi govore o nekome. Na pitanje zbog cega ne idem na neke druge forume, jer me drugi ne interesuju, pa forumi Cdm-a postoje zbog nas forumasa a ne zbog vas MODova, nije ti od djeda osta. S ovim se slazem da svako ko hoce da kritikuje neki film, neka je i iznese. Nego da ne kvarimo ovaj topic, suvise je lijep, moj najmiliji zanr su komedije, dozvolimo i ostalima da kazu po nesto. Dobro je, mislim da smo se mrdnuli s mtrve tacke. Nadam se da nece ostati samo na tome.
    "For the mediocre, it is happiness to be mediocre" - Friedrich Nietzsche

  23. #48
    big giant head Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Blue_Line[R]
    To nijesam gledao, ali ne mogu da zamislim da je ishta bolje od "Hannah & Her Sisters", shto bi takodje mogao da bude moj odgovor na ovu temu.
    Woodyjeva neurotichna poletnost u obradi bergmanovske teme + Max von Sydow...
    (:

    "...nobody, not even the rain, has such small hands..."
    ja, s druge strane, nisam gledao hannah and her sisters.

    royal tenenbaums, a bogami i rushmore. nisam gledao life aquatic, ali wes anderson mi postaje sve drazi.

  24. #49
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Finding Nemo

    3D animacija...

    Ovi što su pravili film mislili su na sve osim na đecu.


    __________________________________________

    3D-rojka, 3D-rojka našeg sina Stojka...

  25. #50
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Also...

    Les Daltons :yipiiii:


    _____________________

    E, tooo!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Omiljena knjiga?
    By Enigmus in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 76
    Last Post: 04-02-07, 14:28
  2. KOMEDIJA
    By zok in forum Film
    Replies: 0
    Last Post: 20-02-05, 23:54
  3. Komedija...
    By kuglica in forum Film
    Replies: 1
    Last Post: 17-02-05, 20:17
  4. Replies: 34
    Last Post: 18-09-04, 21:53
  5. Omiljena drustvena igra
    By Grofica in forum Sve i svašta
    Replies: 36
    Last Post: 05-08-04, 07:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •