Results 1 to 20 of 20

Thread: Amfilohije je samo poceo

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Amfilohije je samo poceo

    POSLIJE RUMIJE, AMFILOHIJE NASTAVLJA GRADNJU PO CRNOGORSKIM PLANINAMA

    Crkva nikla i na vrhu Bjelasice


    Gužvu nastalu nakon podizanja limene crkve na Rumiji, SPC je iskoristila za izgradnju kamene kapele na Bjelasici, na vrhu Ključ, visokom 1973 metra, na mjestu Bikovača.

    Objekat je kopija nekadašnje kapele na Lovćenu, koja je sklonjena 1974. kada je izgrađen mauzolej Petra II Petrovića Njegoša.

    "Vijesti" nezvanično saznaju da je Srpska pravoslavna crkva pripremila još tri limene crkve koje planira da postavi na vrhove Durmitora, Lovćena i Komova.

    www.vijesti.cg.yu

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako je mi za razliku od vas koji nista ne znate da napravite i koji bi ste samo da rusite i unistavate - MI G RADIMO CRKVE...

    ---------------------------

    PODGORICA - Crnogorsko-primorska mitropolija neće uklanjati novopodignutu crkvu Svete Trojice s Rumije - izjavio je šef kabineta mitropolita Amfilohija Radomir Nikčević. Dodao je da kao sveštenik tako nešto nikome ne bi preporučio da uradi, "ni bratu Crnogorcu, niti bratu Albancu ili muslimanu, jer onaj ko bi se toga latio, digao bi ruku na svoj porod i svoje ognjište". Odgovarajući na pitanje zašto je mitropolija prilikom postavljanja crkve ignorisala državne organe, Nikčević je kazao da je Crkva odvojena od države i da "svojim autonomnim zakonima reguliše svoje aktivnosti". - Eparhijski upravni odbor nije smatrao za potrebno da traži dozvolu za gradnju na vrhu Rumije, zato što tamo postoje temelji hrama srušenog turskom rukom 1571. godine - objasnio je Nikčević. Podsećajući da je reč o pravoslavnom hramu, o kojem postoje i istorijski zapisi, Nikčević ističe da mesto na kojem je postavljena ne pripada nacionalnom parku i izvan je urbanizovane zone. - Uostalom, i džamija u Baru, kao i dosta novih džamija u Crnoj Gori, gradi se, ili je izgrađeno, bez dozvola, i to u urbanizovanim zonama - naglasio je Nikčević. Tvrdnje da mitropolija sračunato izaziva incidente, s namerom da destabilizuje prilike u Crnoj Gori, nazvao je klevetama i naglasio da sve što mitropolija čini "jeste u službi istinskog dobra i skladnog saživota svih ljudi". - Obnavljanje srušenih svetinja u Bosni i Hercegovini svi smatraju da je u funkciji pomirenja, a samo se u Crnoj Gori takvo obnavljanje shvata kao incident - rekao je Nikčević.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    - Eparhijski upravni odbor nije smatrao za potrebno da traži dozvolu za gradnju na vrhu Rumije, zato što tamo postoje temelji hrama srušenog turskom rukom 1571. godine - objasnio je Nikčević. Podsećajući da je reč o pravoslavnom hramu, o kojem postoje i istorijski zapisi, Nikčević ističe da mesto na kojem je postavljena ne pripada nacionalnom parku i izvan je urbanizovane zone. - Uostalom, i džamija u Baru, kao i dosta novih džamija u Crnoj Gori, gradi se, ili je izgrađeno, bez dozvola, i to u urbanizovanim zonama - naglasio je Nikčević. Tvrdnje da mitropolija sračunato izaziva incidente, s namerom da destabilizuje prilike u Crnoj Gori, nazvao je klevetama i naglasio da sve što mitropolija čini "jeste u službi istinskog dobra i skladnog saživota svih ljudi". - Obnavljanje srušenih svetinja u Bosni i Hercegovini svi smatraju da je u funkciji pomirenja, a samo se u Crnoj Gori takvo obnavljanje shvata kao incident - rekao je Nikčević.
    Кратко и јасно!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Amfilohijeve crkve su crkve razdora, mrznje, medjuverske netrpeljivosti, i simbol su posijanog zla. A kako i ne bi bile kad Amfilohije i nije svesteno lice nego djavo prerusen u popovskoj manitiji i nosioc djavolje rabote. Samo mu pijesak ubrzano curi.

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Sto god Amfilohije cini po C.Gori i podize neke limenke, sve sebe skace u stomak i vratit ce mu se kao bumarang!!! MILO samo cuti i ne oglasava se sto je vrlo zagonentno, ubedjen sam da ce (Amfiju) doc glave, podizanje tih limenih kantica po C.gori.
    Posmatram takodje ove nadri crnogorce, kakve komentare i bljuvotine pisu i podrzavaju najvecu smrad od popa na ovim prostorima, tek vidim sada zasto su ljudi mijenjali Crkve i religije?
    Svugje u svijetu nastoji se i radi na tome da se narod ujedini i voli, jedino Amfi Radovic radi na raskoli i poziva na RAT i neslogu i to u nazalost veliku svoju c.goru,neka mu Bog vrati.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    POSLIJE RUMIJE, AMFILOHIJE NASTAVLJA GRADNJU PO CRNOGORSKIM PLANINAMA

    Crkva nikla i na vrhu Bjelasice


    Gužvu nastalu nakon podizanja limene crkve na Rumiji, SPC je iskoristila za izgradnju kamene kapele na Bjelasici, na vrhu Ključ, visokom 1973 metra, na mjestu Bikovača.

    Objekat je kopija nekadašnje kapele na Lovćenu, koja je sklonjena 1974. kada je izgrađen mauzolej Petra II Petrovića Njegoša.

    "Vijesti" nezvanično saznaju da je Srpska pravoslavna crkva pripremila još tri limene crkve koje planira da postavi na vrhove Durmitora, Lovćena i Komova.

    www.vijesti.cg.yu
    Neka poperi u sred Tuza jednu pa da imaju zasto rec da im smeta

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation isto to samo malo drugacije

    Ovo je drzava Srba, (Crnogoraca) drzavotvornog naroda jer su najviše za nju krv prolivali.

    procrnogorcima, albanacima, muslimanima, bosnjacima i hrvatima (uvek na suprotnoj strani) i trenutno neprijateljski raspolozenima prema drzavi Crnoj Gori) su maticne drzave albanija i hrvatska.
    Kraljevina Crne Gore, 1914: “Crnogorci su po narodnosti Srbi, a crnogorske narodnosti ne postoji.’’

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Srbin sam a četnike volim koliko i ti.

    Ako me to svrstava u četnike onda neka ti bude.

    ...na kraju ću ih verovatno zavoleti jer čim ih vi toliko mrzite, mora da su neopravdano satanizovani (vaši neprijatelji su moji prijatelji?).
    Kraljevina Crne Gore, 1914: “Crnogorci su po narodnosti Srbi, a crnogorske narodnosti ne postoji.’’

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Titan
    Srbin sam a četnike volim koliko i ti.

    Ako me to svrstava u četnike onda neka ti bude.

    ...na kraju ću ih verovatno zavoleti jer čim ih vi toliko mrzite, mora da su neopravdano satanizovani (vaši neprijatelji su moji prijatelji?).
    Niko ti ne brani da se izjasnjavas ka Srbin (mozes bit i Francuz radi mene), ali nemoj tvoje pretke svrstavat tamo dje se nikad nijesu svrstavali.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Naravno, ti to znaš bolje od mene.
    Pitam se kako se samo moji stavovi podudaraju sa stavovima moga oca, dede, pradede, koji su ih samo prenosili sa kolena na koleno.

    Kao i svih Crnogoraca koje sam poznavao na Kosovu (koji su prilikom seobe na KosMet) samo preneli i zamrzli tradiciju i nasleđe koju su doneli sa sobom.
    Kraljevina Crne Gore, 1914: “Crnogorci su po narodnosti Srbi, a crnogorske narodnosti ne postoji.’’

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    ...ako njih ubediš u to da su Crnogorci, ubedićeš i mene.

    - samo, moraćeš da pohodiš i mrtve.
    Kraljevina Crne Gore, 1914: “Crnogorci su po narodnosti Srbi, a crnogorske narodnosti ne postoji.’’

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default prc!

    07.08.2005.
    Politika


    PREDSJEDNIK KOLAŠINSKE OPŠTINE O IZGRADNjI CRKVE NA BJELASICI

    Bulatović: SPC dobila dozvolu


    Podgorica, - Izgradnja crkve na Bjelasici počela je prije tri godine i predstavnici Srpske pravoslavne crkve su od lokalnih vlasti dobili sve papire koje su tražili za taj objekat, rekao je danas predsjednik opštine Kolašin, Mileta Bulatović.
    SPC je izgradila novu kamenu kapelu na Bjelasici, na vrhu Ključ, visokom 1973 metra, na mjestu Bikovača.
    „Ta crkva je počela da se gradi prije dvije, tri godine. Predstavnici SPC-a tražili neka dokumenta u Sekretarijatu za urbanizam i dobili su papire”, kazao je Bulatović Radiju Antena M.
    Sekretar za urbanizam, Aleksandar Dožić, nije želio da precizira kako je tekla pravno imovinska procedura za izgradnju crkve, ističući da se tim povodom mora konsultovati sa predsjednikom i potpredsjednicima Opštine.
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  13. #13
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A kako to da se NIKO od diskutanata koji bljuju na crkve nije ni rijec napisao o dzamijama? Vrh licemjerstva i kukavicluka. To koketisanje i flertovanje sa nehriscanima samo ce da im se razbije o glavu jer nije poenta sto pljuju na neke Crkve nego sto oni koji to rade nemaju vjeru do onog komunistickog trulog zadaha koji se na zalost zadrzao....

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    A kako to da se NIKO od diskutanata koji bljuju na crkve nije ni rijec napisao o dzamijama? Vrh licemjerstva i kukavicluka. To koketisanje i flertovanje sa nehriscanima samo ce da im se razbije o glavu jer nije poenta sto pljuju na neke Crkve nego sto oni koji to rade nemaju vjeru do onog komunistickog trulog zadaha koji se na zalost zadrzao....
    Od tebe i Amfilohija su i komunisti veci hriscani.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Od tebe i Amfilohija su i komunisti veci hriscani.
    Dao Bog da jesu, ali na zalost nisu jer nebi sada neki Petar Mrvaljevic mrzio na Krst a lizao polumjesec i zvijezdu i isao u bratskom zagrljaju sa ********ma da rusi necije svetinje. Ja znam da mi je Crkva Bog i Njega ne mozete srusti ali ako vec propagirate slobodu i ako ste istinoljubivi onda to i budite Petre ali komunista koji ti jesi ne moze biti ni istinoljubiv ni borac za slobodu vec samo da djeluje iz polumracnih hladnih prostorija, da rusi i razgradjuje i mrzi na bracu.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    Dao Bog da jesu, ali na zalost nisu jer nebi sada neki Petar Mrvaljevic mrzio na Krst a lizao polumjesec i zvijezdu i isao u bratskom zagrljaju sa ********ma da rusi necije svetinje.
    Vama su svetinje sve metalne naprave koje zatiru medjunacionalnu toleranciju.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Janko23
    Tako je mi za razliku od vas koji nista ne znate da napravite i koji bi ste samo da rusite i unistavate - MI G RADIMO CRKVE...
    Pa da. Pravite nama uslugu, jer che to uskoro biti Crnogorske crkve Taman da malo kopate za nas, jer za drugoga i nijeste sem za lopate i krampe...
    Io ci credo!

    Welcome



  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Titan
    Srbin sam a četnike volim koliko i ti.

    Ako me to svrstava u četnike onda neka ti bude.

    ...na kraju ću ih verovatno zavoleti jer čim ih vi toliko mrzite, mora da su neopravdano satanizovani (?).
    vaši neprijatelji su moji prijateljvaši neprijatelji su moji prijateljiivaši neprijatelji su moji prijateljivaši neprijatelji su moji prijateljivaši neprijatelji su moji prijatelji.
    ----------------------------------------

    SLAZEM SE SA OVOM IZREKOM, I JA TAKO ZA VAS MISLIM.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo naprijed, poslije che te se fatat za glavu, shto vam je trebalo da dizhete crkve koje che bit Crnogorske
    Io ci credo!

    Welcome



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 11:42
  2. Stanje u Srbiji i uspjesna tranzicija...
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 14-10-04, 19:29
  3. Nastavak sa starog foruma: Sunday Mirror - iz CG se trafing
    By Apatrid in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 115
    Last Post: 17-03-04, 18:28
  4. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •