Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 31 of 31

Thread: Jevrem BrkoviĆ TraŽi Od DrŽavnog TuŽioca Zabranu Sns I Ns !

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Zar vam neko brani? Izvolite pa odvojite škole gde ćete decu učiti crnogorski, i počnite da pravite crkve gde ćete moći da se pokrstite.

    Samo nemojte opet sa pričom o maternjem jeziku. Svak ima pravo da govori jezikom koji želi. Dok mu to pravo ne omogućite pokrijte se ušima.

    Crnogorske pekare gde ćete kupovati ljeba da jedete ćete još ponajlakše napraviti.
    Kraljevina Crne Gore, 1914: “Crnogorci su po narodnosti Srbi, a crnogorske narodnosti ne postoji.’’

  2. #27
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Samo da mi ostave da se mogu zvat Crnogorcem, da mi djeca mogu ucit crnogorski jezik i da se mogu krstit u crnogorski Cetinjski Manastir.

    Ocu li imat ljeba da ijem nije tolko vazno kolko ovo gore navedeno. Njegos je to najbolje opisa u pjesmu "Orao i svinja".

    Opisivao je Njegos jos stosta stvari, pa il ga se drzi potpuno, il nemoj uopste.
    Ako ti trazis dozvolu od bilo koga za stvar koja je licno tvoja i nicija vise, onda se i nemoj cudit ako ti ONI pocnu to i uskracivat.


    A nije ti vazno hoces li imat hljeba? Ni kakva ce bit drzava? Samo da je nezavisna? Nije ti vazno sto ovakva drzava ubija sve ono vrijedno u crnogorskom bicu? Sto se tu ne sjetis Njegosa?

    Strasno... Nije ni cudo sto imamo ovakvu vlast...
    Vecina ljudi je zla

  3. #28
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Ako ti trazis dozvolu od bilo koga za stvar koja je licno tvoja i nicija vise, onda se i nemoj cudit ako ti ONI pocnu to i uskracivat.
    Normalno da trazim da se jezik koji ce moja djeca ucit u DRZAVNE skole zvat crnogorski jezik. To nije moja LICNA stvar, vec se drzava o tome treba postarat.

    Ostale konstatacije ti ne stoje, a u vezi Njegosa pogotovo.
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 08-08-05 at 09:59.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    To nije moja LICNA stvar, vec se drzava o tome treba postarat.
    Bogami je LIČNA stvar ako tim jezikom govori samo 20% građana Crne Gore. Kada se oni odriču tog jezika šta ima država da se u to meša? Sačekajte 10 godina do narednog popisa pa možemo o tome raspravljati ako se taj procenat poboljša.

    Bošnjaci bi imali isto tako razloga da traže da i njihov jezik bude ''državni''.

    A i potencijalna država je LIČNA - to je bar svakom jasno.
    Kraljevina Crne Gore, 1914: “Crnogorci su po narodnosti Srbi, a crnogorske narodnosti ne postoji.’’

  5. #30
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Tada bi trebalo da pocnu da postuju zakone?!!! A sad?

    Petre, Petre... Ako i dodje jednog dana do nezavisnosti, sto je nazalost jos uvijek vrlo daleko, ti ces se grdno razocarati kad otvoris oci i vidis sto su predvodnici borbe i zastitnici crnogorskih nacionalnih interesa ostavili za sobom....

    Petre! do Nezavisnosti ce doci u martu iduce godine i to je jos 7mjeseci, slavit ce mo najljepsi dan u 21 vijeku, a ******** neka se samo tese i nadaju se necem sto ne postoji ili postoji samo u snu....?
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  6. #31
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Brzi
    Petre! do Nezavisnosti ce doci u martu iduce godine i to je jos 7mjeseci, slavit ce mo najljepsi dan u 21 vijeku, a ******** neka se samo tese i nadaju se necem sto ne postoji ili postoji samo u snu....?
    Nego sto!! Samo bi vise volio da se najavi referendum u proljece, a da se odrzi 13-og jula. Nista ljepse od toga nece bit.

    A onda, poslije podizanja crvene zastave na Ist River, idemo da usvajamo CRNOGORSKI Ustav, tj Ustav dje ce zvanican jezik bit Crnogorski i dje ce ona sekta od SPC morat da se prijavi da postoji, jer zvanicno ne postoji.

    Pa izbori dje ce Crnogorske nacionalisticke partije imat skoro 50% glasova, a GZP (sa kompletnim rukovodstvom koje je CRNOGORSKO) imat 17%. To je zajedno 67% glasova za Crnogorske partije, ili tacnije, dvotrecinska vecina u Parlament koja ce moc bez pitanja prosrpskih partija da usvoji novi CRNOGORSKI Ustav.


    P.S. Ovo o procentima sam nasa na sajta www.cedem.cg.yu u fajl o istrazivanju javnog mjenja maja 2005-e godine.

    EVIVA VERO MONTENEGRO
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •