Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 46

Thread: godišnjica ljubavi

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Smile godišnjica ljubavi

    Kakav je vaš odnos prema godišnjicama, tj malim ili velikim jubilejima u vašoj vezi?

    Računam da je ženama malo bitnije, tj. stičem takav utisak kad pođem od sebe (jedva mi se domaćin sjeti rođendana, pod "prisilom" obično, a da ne pričam o godišnjici braka) a i od mojih prijateljica, komšinica, bratanica...skoro svaka mora da nađe neki suptilan način da najavi neki bitan datum:mrgreen:

    Kako se dovijate vi forumašice i forumaši?

    Bez šale, danas se vidim često obilježavaju prvi susret, prvi izlazak, prvi poljubac, prvi mjesec, svaki mjesec, pola godine, godina i tako za svaki od ovih "praznika"...

    Kakvo je stanje kod vas?
    Vodite li računa o svim ovim jubilejima, ili samo rođendan i godišnjice? Ili možda ni to?
    Ljutite li se ako vaša bolja/gora polovina zaboravi da vam je rođendan?
    Moja sestra veli da je to siguran znak da njenom momku nije stalo do nje? Je li to baš tako?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vodim racuna o jubilejima, ne obiljezavam i ne pada mi na pamet da pamtim datum prvog zagrljaja, prvog mjeseca, pola godine i ostale "zivotno bitne" datume.
    Ako zaboravi kad mi je rodjendan super, taman da me ne podsjeca kako starim.

    Bitno mi je kako se odnosi prema meni svaki dan, a ne da li ce se sjetiti da nam je danas 3 godine 3 sata i 3 minuta....

  3. #3
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni momak ne zna kad mi je rodjendan. Te datume kad smo izasli, i sve to "prvo" tesko da znam jer ne znam koji je to trenutak kad smo mi u opste i poceli da izlazimo, valjda kraj aprila nekog tamo tako da ja uzimam citavi mjesec april kao godisnjicu
    Nije mi previse bitno, mada eto zapamticu datum sklapanja braka, valjda vidjecemo
    dva i dva su tri

  4. #4
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne `slavim`. U braku ću slaviti. Tj. obilježiti taj dan.
    Inače, nemam neko mišljenje o slavlju godišnjice veze, baš sam ravnodušna tu. Dok sam mlađa bila, doživljavala sam to kao neku vrstu `hvale`, razlog da se kupi eto neki poklončić, udari malo po ljubomori drugaricama :lemo:
    A rođendani su mi bitni.
    Inače sad datum početka zabavljanja sa momkom znam jer je u pitanju bila Nova godina. :love-struck:


    To je za djevojčice.. I nezrele dame.
    Ća je život vengo fantažija!

  5. #5
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lijepo je to kad slavimo prvi mjesec dana zabavljanja, drugi mjesec dana, treci mjesec dana... sve do kraja veze. Tacno znamo koliko smo "slavili".

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Kakav je vaš odnos prema godišnjicama, tj malim ili velikim jubilejima u vašoj vezi?

    Računam da je ženama malo bitnije, tj. stičem takav utisak kad pođem od sebe (jedva mi se domaćin sjeti rođendana, pod "prisilom" obično, a da ne pričam o godišnjici braka) .....
    Ljutite li se ako vaša bolja/gora polovina zaboravi da vam je rođendan?
    Moja sestra veli da je to siguran znak da njenom momku nije stalo do nje? Je li to baš tako?
    Znaci da je tvoj domaćin odabrao nezgodan datum za vjencanje. Umjesto da to spojio sa tvojim ili njegovim rodjendanom pa onda nema greske, mada vi zenske nadjete tih godisnjica ihahhahaha Pamtim vazne rodjendane pa i one koje sam morao zaboraviti, a vise puta se desavalo da ona zaboravi no se śeti kad je moj rodjendan. Jedan moj drugar ima neku bezobraznu poslovicu, ali.... se valjda nekome tako zalomilo

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Pa kako da se ne proslave godisnjice, pogotovo ako je sve bericetno . Pa onda rodjendani, neki posebni interni datumi i forice... Lijepo je imati razloge da se stvari isplaniraju i provedu specijalnije nego obicno

  8. #8
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Narode , odakle vama pare za tolika slavlja?
    Ja se ni rodjendana svoga ne bih sjetio da mi nije babe i Fb.
    Pa čekaj , ja i nemam vezu , znaci nemam ni godišnjicu. Hmmm..
    Ludilom maskiram dosadu

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Znaci da je tvoj domaćin odabrao nezgodan datum za vjencanje. Umjesto da to spojio sa tvojim ili njegovim rodjendanom pa onda nema greske, mada vi zenske nadjete tih godisnjica ihahhahaha Pamtim vazne rodjendane pa i one koje sam morao zaboraviti, a vise puta se desavalo da ona zaboravi no se śeti kad je moj rodjendan. Jedan moj drugar ima neku bezobraznu poslovicu, ali.... se valjda nekome tako zalomilo
    e nije đao popio, no je zaboravan...mada nijesam ni ja baš luda za tim slavljima. Uglavnom smo odlučili proslaviti baš jubileje, 25 i 50 godina ako ih dočekamo Rođendane obilježavamo u krugu porodice, a kad je djeci rođendan idemo obično negdje porodično na ručak...porodica mog supruga baš polaže na sva taa slavlja i godišnjice i rođendane, imendane pa je malo smiješno što moj tata nema pojma kad mi je rođendan (zna ovako kad ga pitaš ali se tog dana ne sjeti toga) a njegov me redovno zove da čestita...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default


  11. #11
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pa kako da se ne proslave godisnjice, pogotovo ako je sve bericetno . Pa onda rodjendani, neki posebni interni datumi i forice... Lijepo je imati razloge da se stvari isplaniraju i provedu specijalnije nego obicno
    Tačno tako. :encouragement:

    I ništa ljepše nego kad cura ima momka koji ovako razmišlja i prije svega nosi u sebi taj spoj osjećajnosti, posvećenosti i pažnje kakav ona posjeduje i treba, pa se i u ostalim, ne tako posebnim danima osjeća posebno i voljeno, a i on ništa manje.
    I baš bi bilo čudno da tako emotivne i posvećene osobe ne slave svoje njima tako bitne dane, zar ne?
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  12. #12
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Pa koga cemo slavit ako necemo sami sebe

  13. #13
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno. Ali ima i onih koji nisu takvog senzibiliteta i koji jednostavno ne žele da se opterećuju ikakvim datumima niti žele neke obaveze povodom njih (što je za mene, sada, nezamislivo). Zato kažem sreća je kad se pronađu dvoje sa istim željama i senzibilitetima pa bilo da slave ili ne, jer bi baš bilo ružno da jedno daje sve od sebe da taj dan učini posebnim kad drugom to nije toliko bitno ili je jednostavno 'zaboravan/na'.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  14. #14
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    A dobro, svako ima tih buntovnickih faza kad je to lame i not cool. Ali onda nadjes osobu sa kojom sa kojom ti je zadovoljstvo imati takve 'rituale' i pocastiti vas dvoje vise nego obicno. Eh ta ljubav

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    čudo jedno ja nikako da zaboravim datum kad me šutnuo..tj.otišao..i svaku godinu 'slavim'...sedma će sljedeće...Po Petru Božoviću imam još 9 ..
    da pijem,
    pišam,
    pijem,
    pišam...
    Last edited by KRKNA; 22-08-12 at 22:19.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  16. #16
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,602
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Samo rođendani se slave... Vjerovatno će i godišnjica braka no o tome je malo rano pričat'...

    Dan zaljubljenih, 8. mart, prvi poljubac, mjesec i te gluposti ne priznajem...

    P.S. Znamo proslavit' kad dobije... :mrgreen:
    #fakenews

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Poslusaj ti Medo sta ti kaze Mojsije. Kad dodje ona prava slaviće te i dan kad te prvi put pocesala po ledjima

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj momak ne moze od godisnjice braka, inace bi sve to mi slavili :applause:
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  19. #19
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Jesmo li vise cool ako ne pamtimo godisnjice?

  20. #20
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    A posto je to zenama/curama bitno trudim se da zapamtim ili bar zapisem, ispostujem malo vece jubileje kakvim poklonom, za rodjendan ili dan zaljubljenih se malo vise ispruzim... Kontam da je lijepo na neki nacin obiljeziti neke nase bitnije dane.
    Tu es mon héro!

  21. #21
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    A dobro, svako ima tih buntovnickih faza kad je to lame i not cool. Ali onda nadjes osobu sa kojom sa kojom ti je zadovoljstvo imati takve 'rituale' i pocastiti vas dvoje vise nego obicno. Eh ta ljubav
    Tako nekako. Meni je ipak najljepse kad se od obicnog dana, napravi onaj koji je poseban, bez ikakvog povoda.

    I znam da cu slaviti godisnjice braka. Hm...ali cu prvo slaviti kad se udam...ovako blesava.
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  22. #22
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Nebu Pod Oblake
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mi obiljezavamo godisnjicu braka svake godine. Ali ove godine smo zaboravili jubilarnih 10 godina od kako smo zajedno :P i to smo zaboravili oboje pa nije bilo ljutnje, inace...
    Ja zvacem tvoju kosu.
    Ti zvaces moju krv.
    Ja zvacem tvoje ruke.
    Ti zvaces moje srce.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nemoj mu to oprostiti pa neka kupi poklon za 10 godina 10 mjeseci i 10 dana vazno je da se slavi nesto Interesantno je kako se neka nevazna ili "glupa sitnica" zapamti kao da to bilo ne znam kako vazno, ali sto rece neko ti mali interni rituali su lijepi.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Moja sestra veli da je to siguran znak da njenom momku nije stalo do nje? Je li to baš tako?
    Osoba kojoj je rodjendan, ukoliko sama se sjeti istog, zeli da bar jedna osoba pokaze paznju, bilo kakvu. Koliko god bila u fazonu da te stvari su gluposti... Ono prolazi ti cio dan, ti znas da je poseban na kakav-takav nacin, ali niko drugi ni da se glasne... E fora je kad se nikad ne glasne voljeni(a)... Vremenom to neglaskanje moze prerasti u ka-bum...

    Prvi susret je mnoooogo bitan. I ako mu dajes znacaja, onda stvarno cijenis taj dan i zahvalan si. Jer, taj prvi susret je mogao biti i s nekim "blavorom", od kog te glava boli. Ako ne pokazujes drugoj osobi da ti je bitan, onda je pitanje kako uopste dozivljavas tu osobu......

    Naravno, nijedan od navedenih dana me ne mogu natjerati na neki poseban cin, jer malo li joj je sto je sa mnom, no jos treba i da se crnjacim oko nekih gluposti.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 23-08-12 at 09:04.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prvog susreta se sjecamo i bio je specifican pa ga prepricavamo kao anegdotu, al ga ne slavimo, mada se poklapa sa tim kad smo poceli da izlazimo nakon nekoliko godina )), to smo slavili sa sitnim paznjama i prisnim momentima, bilo kakvo priredjivanje iznenadjenja, pogotovo kad su godine prolazile, jer su bile godine uspjeha... pretpostavljam da cemo simbolicno proslavljati i godisnjicu braka....
    Me, myself and I

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Žrtvovanje ljubavi u ime ljubavi?
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 76
    Last Post: 17-03-12, 00:09
  2. O ljubavi i slobodi u ljubavi
    By ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ in forum Ljubav
    Replies: 45
    Last Post: 19-12-07, 07:46
  3. 40. godišnjica smrti Če Gevare
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 09-10-07, 13:57
  4. Obilježena godišnjica rođenja Jesenjina
    By Regi in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 11-10-05, 21:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •