Results 1 to 12 of 12

Thread: Mesic trazi tivatski aerodrom i hotele na primorju

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Mesic trazi tivatski aerodrom i hotele na primorju

    Hrvatski predsjednik Stjepan Mesic rekao je novinarima da podrzava predlog hrvatskih hotelijera da im Crna Gora kao nadoknadu za stetu pocinjenu tokom rata ustupio dio vlasnistva u hotelima na Crnogorskom primorju i aerodromu Tivat.
    Taj nacin obestecenja Dubrovacke zupanije koja se smatra najvise ostecenom ponovo su pomenuli predstavnici hrvatskih turistickih kompanija, ocijenivsi da bi on koristio i Crnoj Gori i Hrvatskoj. Hrvati bi kako je objasnjeno, Crnoj Gori pomogli tako sto bi joj, ucescem u njenom turizmu, pomogli da nauci i primijeni standarde razvijenog turistickog poslovanja prilagodjenog najzahtjevnijim trzistima.

    ----------------------

    Pored ovoga prilikom potpisivanja sporazuma o odseti nepoznati pocinioci su ostetili preksinoc u Cavtatu sluzbeno vozilo gradonacelnika Podgorice Miomira Mugose . Hrvatska policija koja obezbedjivala parking ispred hotela je rekla da "nista nije vidjela"
    Last edited by Hari Krisna; 30-07-05 at 00:01.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj prijedlog ce biti realno prihvacen. I ja nemam nista protiv te "kompenzacije" i smatram da ce Hrvatii prije doprinijeti razvoju turizma nego Rusi. Iako je sadasnja situacija politicki veoma teska smatram da u poslu to ne postoji, svakako ce hrvati ubirati plod svog znanja jer kako mislis da jedan nenezic kao ministar turizma ucini dobro, samo kad mu vidim ko mu je buduca zena sve mi je jasno.....Srbi su godinama imali mogucnost ulaganja u turizam i to nisu iskoristili a itekako ima bogatih srba sto u zemlji sto u inostranstvu isto kao i crnogoraca pa se niko ne sjeti da ista kupi odje ili unaprijedi. Pa eto nadam se da ce to Hrvati da urade i neka im je sa srecom. Necu da pominjem politiku ovog puta jer ovo nije samo politicka tema.
    Njima kao drzavi svaka cast na znanju i sto su uspjeli da vrlo brzo postanu cijenjena i poznata turisticka destinacija. Nisu oni kao mi da umjesto znanja smisljamo zlo sami sebi i da jedva cekamo da izbijemo oci jedni drugima.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Tako je. Bolje je dat Hrvatima udio vlasnistva, no Rusima. I to iz vise razloga: ekonomskih, politickih i dobrosusjednih.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Da se ja pitam

    U svim hotelima u drzavnom vlasnishtvu, bi poklonio max.25% dionica Dubrovachkoj regiji, njihov manidzment bi unaprijedio Crnogorski turizam, shkolovao nashe kadrove u Dubrovachkim hotelima i saradnja Cilipa i Tivatskog aerodruma, bi priblizila Evropi, najljepshi i najchistiji dio Jadrana.

    Samo za shkolovanje nashih kadrova u toj regiji sa takvom turistichkom tradicijom je ogromno bogastvo, znanje je najskuplje i najvece blago.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Samo srecni i zadovoljni,

    Quote Originally Posted by HIGHLANDER
    E da je sreće valjda će ovi naši počet da uče od Hrvata kako se radi u turizmu.Prije svih ovih dešavanja sa SFRJ nikada moja porodica nije ljetovala na crnogorskom primorju nego vazda na hrvatskom (Hvar - najljepše mjesto na cijelom hrvatskom primorju) i najveći uzrok za to je bila turistička usluga.Što se tiče toga oni su daleko bili ispred nas,a mogu tek zamisliti koliko su u tom pogledu otišli naprijed za ovih 10-15 godina.
    Mogu svoju srecu i zadovoljstvo da prenesu i prirede gostu,
    mi uvijek radimo privremo ili iz neke nuzde, jer chekamo upraznjeno direktorsko mjesto, koje je odmah tu na dohvat ruke.

    Chudan je nash odnos prema radu,
    kome se radi, o glavi mu se radilo,
    nece ti djeca, zahvalit,
    i ko ga zaradio, nije ga izio,
    sve parole su uperene u pravcu da shjedimo i da uzivamo,
    lezi ljebe, da te jedem.

    Sa takvom filozofijom, nece nam svitat rujna zora.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HIGHLANDER
    Ne znam...Što se tiče toga, Ja sam u ovaj naš crnogorski narod (mislim na sve etničke skupine koje žive u Crnoj Gori) razočaran.Imam osjećaj da bi, ko što reče Miljo Radojičić neđe,Crnogorci pristali da se priključe na infuziju i da se tako hrane,samo da se ne bi pomučili i kada treba da jedu,zato što je i kašiku dizat veliki posao.Kao da je ovaj narod bolestan od neke čudne bolijesti .
    Bog mu da primorje da radi kad je sezona,a njega je sramota da bude konobar ili da uslužuje goste od kojih treba pare zaradit.Jer đe on kao potomak serdara,vojvoda,kapetana,đenerala i ostalih tra la la koji su turske glave kidali,koji su sa Napoleonom ratovali,koji su i čak u rat protiv Japana išli da uslužuje nekoga.Naravno onda se nađe neko iz Srbije ili BiH ili neznano odkuda koga nije sramota radit kao konobar ljeti na primorju za platu, bakšiš, stan, hranu a još se i provodi i kupa 2-3 mjeseca na more.Bog nam dade ovolike planinčine a ni to ovaj narod ne umije iskoristiti.
    Leleču ovi na Cetinje:"A, lele nama,propalo sve,ništa ne radi" kao da su oni nekada i radili.Vazda ti je pola radnika Oboda bilo na bolovanju.Mogu tek misliti kako je bilo u ostalim preduzećima.
    Kukaju ovi u Berane:"A kuku nama,propalo sve,ništa ne radi",a nikada ni oni nijesu ništa ni radili,no su i svoju Celulozu bili zatvorili sami njeni radnici koji su bili navikli da je lakše "čorisat" društveno.Državu je najlakše krasti,a tako mi Boga i Država najlakše krade.
    Sit sam se ismijao kada je neđe u Kolašinu, mislim da je tamo nemoj mi vjerovati, otvorena kao neka zadruga za uzgajanje krompira.Čak je i ministarstvo poljoprivrede dalo pomoć da se ta zadruga otvori kako bi se smanjila nezaposlenost u Kolašinu.Na toj zadruzi ne rade oni iz okoline Kolašina-sramota ih je motike i lopate,ali zato nije sramota onoga iz okoline Smedereva da dolazi da kopa krtolu i pare zarađuje.
    Dok je ovom narodu u glavi još uvijek:Ja tebi serdaru,ti meni vojvodo,dok njima vladaju kumovsko,bratstveničko,plemenske veze kako bi našao neki posao ili se uvalio na neko direktorsko mjesto (najčešće po političko-brastveničko-plemenskoj liniji) a ovamo mu niko normalan ne bi dao ni brave da čuva i dok ovaj narod ne shvati da se ne treba stiđeti nikakvoga rada pa makar i na lopatu i dok ne shvati da samo može živjet od svog rada i to krvavog (valjda hoćemo u taj mrčeni kapitalizam) ovom narodu nema sreće.
    Oca mu, ovaj narod misli da još živi u nekakvom društvenom samoupravljanju.
    A i što misliti o narodu koji je prije 15 godina za vrijeme AB revolucije kukao da je gladan, pogotovo oni džabaši "onih" podgoričkih preduzeća dok su primali po iljadu do dvije iljade maraka.
    Daće Bog da ove novije generacije u Crnoj Gori ne liče na očeve i đedove kada je u pitanju rad,a i bogami pamet.


    Istrolova ja ovu temu.Izvinjavam se ostalim forumašima.
    Nema veze sto si istrolovao, u svakom slucaju odlicno si proucio filozofiju i modus ponasanja prosjecnog crnogorskog gradjanina ( nebitno koje etnicke skupine filozofija je ista za sve) i sve ovo sto si rekao potpuna je istina. Eto udji u koju oces prodavnicu pa mi reci sto ima u njoj da se kupi a da se proizvodi u Crnoj Gori. Nema (skoro) nista. A ne zato sto drugi pametni no zato sto smo mi lijeni . I nije nama drugi kriv sto taj drugi voli da zaradi pare nego smo mi krivi sami sebi sto mi necemo.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Post

    Čujem da Tivat, Kotor i Herceg Novi pišu peticiju da Boka pripadne Hrvatskoj. Biće joj bolje sa Hrvatima no sa Crnom Gorom.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    PGC/NYC
    Posts
    869
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Post

    Quote Originally Posted by Titan
    Čujem da Tivat, Kotor i Herceg Novi pišu peticiju da Boka pripadne Hrvatskoj. Biće joj bolje sa Hrvatima no sa Crnom Gorom.
    Ada chush, shto da se trudimo da napravimo neshto od CG...
    Nego prodajmo sve, i budimo svachiji... lakshe je brate :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Ne valja vi to djeco 8)
    Think DifferentStay Innovative

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Чојство, јунаштво, понос, достојанство...
    Са жаљењем констатујем да Црна Гора мојих предака и ова сад имају јако мало заједничког.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Titan
    Čujem da Tivat, Kotor i Herceg Novi pišu peticiju da Boka pripadne Hrvatskoj. Biće joj bolje sa Hrvatima no sa Crnom Gorom.
    Ne, Milo daje Boku u zamjenu za ratnu odshtetu! O Boze... :roll:
    P r i m o r a c

  11. #11
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milo ne daje nikom nista! Koje zasluzio taj ce placat ostetu a dobro je svima poznato, koje naredjivao a ko krao, pa morace se to i platit.
    ---------------------------------------------

    konstantin Чојство, јунаштво, понос, достојанство...
    Са жаљењем констатујем да Црна Гора мојих предака и ова сад имају јако мало заједничког.


    Sta bi C.Gora imala od toga, kada bi slijedila tvoje predahe????
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    REPUBLIKA ISTRAŽUJE: U Rusiji potvrđeno da je upravo RUSAL novi vlasnik podgoričkog Kombinata aluminijuma
    Kraj spekulacijama


    Dileme više nema: novi vlasnik Kombinata aluminijuma je ruski RUSAL. Njegova ''ćerka'' Salamon upravljaće KAP-om narednih par godina da bi ga podigla na RUSAL-ov nivo. U Rusiji je to prihvaćeno bez ikakve skepse, jer treća po snazi u svijetu aluminijumska sila – RUSAL – ne bi rizikovala da zbog KAP-a izgubi godinama sticanu reputaciju

    Ruska novinska agencija Praim-Tass javila je da je RUSAL postao vlasnik kontrolnog paketa akcija KAP-a. A najuticajniji ruski ekonomski list »Vedomosti« objavio je da je kompanija Bejzik element kupila podgorički Kombinat aluminijuma.
    Bejzik element je stoprocentni vlasnik RUSAL-a, i njegove kćerke kompanije Salamon. Dilemu koja se javila u crnogorskim medijima, da li je Salamon dio Bejzik elementa, razriješila je još krajem maja ova renomirana ruska kompanija. Na sajtu Bejzik elementa www.bazel.ru navedeno je da je kompanija Salamon koja radi u njihovom interesu, pobijedila na tenderu za kupca KAP-a.
    Generalni direktor RUSAL-a Aleksandar Buligin, odgovarajući na pitanje lista «Vedomosti» zašto se Bejzik element pominje kao kupac, a ne RUSAL, rekao je da su oni «proučili KAP i da im se on u stanju u kakvom se nalazi nije pokazao interesantnim».
    - Ali, moguće ga je osposobiti. Zato smo se dogovorili sa Bejzikom o opciji da kupimo KAP po nominali kroz neko vrijeme. Tim projektom baviće se jedna od struktura u okviru Bejzika. Ona će u toku naredne dvije godine dovesti tu firmu u dobro stanje – najavio je Buligin.
    Član Tenderske komisije i direktor Agencije za prestrukturiranje privrede Branko Vujović kazao je za Republiku da mora biti jasno da je Salamon kupac akcija, a EAGL capital group garant da će biti ispoštovane obaveze iz ugovora.
    - Dobili smo međunarodni sertifikat od 1. marta, kojim se potvrđuje da je riječ o vlasniku 94 odsto akcija RUSAL-a - kazao je Vujović. I dodao:
    - Činjenica da se Rusi registruju na Djevičanskim ostrvima stvar je njihove poslovne politike.

    strana 9
    Predrag Zečević

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •