Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 214

Thread: Preljuba

  1. #76
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Što ste napaljeni toliko ljudi. Prevare, vjerujem, mogu samo da dovedu do griže savjesti ako osoba drži do sebe i do osobe sa kojom izlazi. Ako ti nije stalo do nje niti malo, vjerovatno ti je svejedno da li ćeš je i koliko puta prevariti. A družiti i zabavljati se sa nekim i varati je nespojivo. Svaka čast onome ko to može da radi i mirno spava.

    A jednako prevari je, po mom skromnom mišljenju, kad jedan partner bez ikakvog osnova sumnja u drugog partnera. Nepovjerenje je remetilački faktor, kamen spoticanja. Ako toga nema, ne možete se opustiti u vezi i vezati za osobu.

    Komplikovani su ljudi, pa to ti je.
    C R N A G O R A

  2. #77
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Ima. Osjećaj da si proveo bar milisekund svog života s nekim takvim.
    My man.

    Ako si s tenkrečicom, onda nisi ni ti daleko od istog. A tenkre se lako prepoznaje.

  3. #78
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Kako volim moraliste koji odjednom kamenuju djevojku koja je uspjela da prevari,kao da je ona to odradila iz zaHebancije,bez ikakvog posebnog povoda. A pitate li se koliko je bilo potrebno tom "žrtva" muškarcu da je dovede do tog stanja.I gdje je tu njen zdrav um uopšte ako je uspio da ga zamrači do te mjere,tj da je svojim postupcima dovede do toga da se spusti tako nisko...Možete vi momci da se busate,ali za jednu prevaru,kao i za sve što se tiče jedne veze,potrebno je dvoje.Niste vi naivni toliko,a i prilično je lako suditi a ne biti upućen kako je moglo to jednoj ženi da se desi.

    Ovo je ujedno odgovor i na par izbrisanih postova.
    Blah.

    1. Mozes da prevaris nekog samo jer ga istinski ne volis.
    2. Taj ako je varao, onda je rijesenje napustanje. Mada ko ti je kriv sto si s kretenom. Sam pa' sam se ubija.
    3. Još se nije rodila ta majčina šćer koja će meni rogove da nabije.

  4. #79
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0tpUN0_pUkl4 View Post
    Prevarena mnogo puta, prevarila jednom, iz osvete prema momku s kojim sam bila, varao, oprostila, a on varao opet...
    Mrzim prevaru!


    i ti stvarno mislis da je nekome ko ne postuje tebe stalo da li ces ti postovati njega?
    She is only here to annoy herself!

  5. #80
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ja je nisam kamenovao, rekao sam da je sigurno uzivala u tome. Ako nije, to je vec bolestina.. mislim, zamisli samo prevariti voljenu osobu sa nekim sa kim ti uopste nije lijepo? Ne ide, brate.. sigurno joj je fino palo...
    Baš mi se svidja kako razmišljaš.Sad dolazimo do toga da i njoj može da bude fino...mislim,zamisli bit u vezi sa djevojkom i varat je sa nekom s kojom mu nije fino?Ma sigurno mu je to bilo duplo uživanje.Što sad da se ljuti kad uvidja da i njoj može bit',nije valjda mislio da to samo on može...



    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Blah.

    1. Mozes da prevaris nekog samo jer ga istinski ne volis.
    2. Taj ako je varao, onda je rijesenje napustanje. Mada ko ti je kriv sto si s kretenom. Sam pa' sam se ubija.
    3. Još se nije rodila ta majčina šćer koja će meni rogove da nabije.

    1.Naravno.Kako stoje stvari,on nju nije volio,a onda je jednog dana ona prestala da voli njega.
    2.Slažem se,razumno.No kako bit razuman kad je dockan za to.
    3.Ma kako tebi tako finom i dobrom da zapane takva,pu pu.....



    "Tiha voda brijeg roni..."

  6. #81
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Sad dolazimo do toga da i njoj može da bude fino... mislim, zamisli bit u vezi sa djevojkom i varat je sa nekom s kojom mu nije fino? Ma sigurno mu je to bilo duplo uživanje. Što sad da se ljuti kad uvidja da i njoj može bit'...
    upravo, o tome i pricam.. a o ljutnji nije bilo rijeci, ne znam zasto je pominjes. Pogotovo za nju nema mjesta u tako lijepim relacijama gdje oba partnera pokazu svoje pravo lice...


  7. #82
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A morala sam je pomenut,nije do mene...Kad vidim ovdje neke reakcije mogu mislit kako je onda tome kukavcu...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni je samo cudno zasto se Rastko ne izjasnjiva

  9. #84
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Poslednji put kad sam ga viđela pominja' je neke skokove sa Vezirovog.....



    "Tiha voda brijeg roni..."

  10. #85
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    .....Kada se unaprijed prihvati da svaki partner može imati više partnera onda nema prevare. Uvijek volimo više ljudi, a to se ne smije priznati, jer poliamorija nije formalno prihvaćena. Slično kao i homoseksualnost. Očigledno da je jako mnogo ljudi poliamorično jer ima toliko preljuba i prevara, raskida, rastava i razvoda, ali to ne smiju priznati ni sebi a kamoli drugima.
    Komentarisacu taksativno boldovane djelove (ne zamjeri shto skrnavim tvoju zaokruzhenu misao...ali.... ).

    1. "...se unaprijed prihvati..." - Pretpostavljam da si ovjde htio aludirati na to da se u ljubavi dvoje dogovaraju da se ne se*aju i ne ljubakaju sa kim stignu sem sa sojim partnerom???? Znam da jedna veza zahtijeva kompromise....ali....nisam znala da se TO dogovara...

    2. "...Uvijek volimo vishe ljudi..."- Ovdje vec mozhesh govoriti u svoje ime, u moje svakako ne. Pretpostavljam da si htio reci da volimo decka, sestru , tatu , djeda, strica...najbolju drugaricu...druga...rodjaka iz Australije???? Ne volimo (ja ne volim) NA ISTI=TAJ NACHIN vise ljudi nikad. U redu, mozhesh imati neka malo njezhnija osjecanja prema nekom drugom dok si sa nekim u vezi - been there, done that, ALI SAMO U SLUCHAJU kad taj sa kim si u vezi ti ne znachi DOVOLJNO, a taj prema kojem gajish njezhnija osjecanja...je neko ko ti je malo vishe nego mio ili drag= TO VEC NE ZNACHI DA GA VOLISH.
    U polemiku necu dalju ulaziti po tom pitanju, to je prilichno jasno, pa makar da se ljubav razlikuje po vrsti, intenzitetu, ali dvije ljubav nikad nisu niti ce ikad bit iste, da ne pricham o istovremenim ljubavima prema SKUPU ljudi. PO MENI mission impossible..ali recimo da ima i onih koji , kako rekoste mogu voljeti istovremeno vishe osoba....
    3. "...nije priznata..." - Mozda i nije priznata kao postojeca...hm...kategorija (diskutabilan izbor rijechi), ali mislim da bi se njenim priznavanjem desio jedan kataklizmichki... potres medju ljudima....ili preobrazhaj crnji no onoga kod Kafke. .. Posebno u nashem drushtvu. Evo na shta mislim=da rashchlanim na najprostije chinioce: to sto ti govorish da postoje ljudi koji mogu voljeti vishe osoba ne znachi da je to redovna pojava...to je vishe kao...."anomalija" (da ne budem shvacena pogreshno, htjela sam samo da ukazhem na rijetkost istog, iako LICNO vidim to kao neshto neprihvatljivo, i bash me briga shto cete sad da skochite kao opareni.:P)... Mislim da je ovo "voljenje vishe ljudi istovremeno" u vecini sluchajeva itekakav bezobrazluk koji se reshava batinom koja je iz raja izashla
    Salim se (dje ima dima ima i vatre), ali u svakom sluchaju smo svjedoci "ljubavi" krunisanih brakom dje ovi POLIAMORICNI (oni to POEBNO shvate kad udju u brak), koji su tu VJECHNU LJUBAV morali da krunishu brakom, odjednom nemaju sprega pa svoju poliamoriu exploatishu maximalno.... :svakacast: To je to. Ja mislim da poliamoriu treba priznati...pa kom opanci kom obojci.

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Govoriš o emocionalnoj preveri, ali ne treba zanemariti ni onu fizičku jer obično dođe u 'paketu' sa emocionalnom. Prevara je prevara i jednako bolna...
    Naravno.

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Jasno je sta je prevara: kad jedno prekrsi dogovor.

    Ako su se dvoje slozili da se nece sexati ni ljubakati sa drugim osobama, a neko od njih to ipak ucini, on je prevario.
    Ako su se pak slozili da se mogu sexati i ljubakati sa drugima, naravno da nema prevare kada se isto i ucini...
    Evo @ovizi uvijek ima najednostavnije i najpreciznije objashnjenje za sve....


    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 14-08-12 at 09:13.

  11. #86
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Ja mislim da poliamoriu treba priznati...pa kom opanci kom obojci.
    Svakako je ne treba braniti, ali ja bih bukvalno POLUDIO u ovakvom nekom ambijentu.. a zena zgodna, brateee.. kako pogane oci ima, uf!!!
    Last edited by Artemis; 14-08-12 at 15:08. Reason: bez klipova po milioniti put!


  12. #87
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Svakako je ne treba braniti, ali ja bih bukvalno POLUDIO u ovakvom nekom ambijentu.. a zena zgodna, brateee.. kako pogane oci ima, uf!!!

    Hahahahahahah... Ne da je ne treba braniti...no se treba u promet dat' u sve 16!


    ... A beale tamo.
    Last edited by Artemis; 14-08-12 at 15:09.

  13. #88
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jaooooj, kakva bre poliamorija, ma poslala bi ga ja zbog te poliamorije do poliklinike, da jos bolje sebe upozna, kad kopa tako duboko...
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  14. #89
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    eee kazem ja swing i nemate problema, sjajan izum covjecanstva
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #90
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Preljuba se obično dogodi kad je jedno od partnera već jedno vrijeme nezadovoljno ovim drugim. Za nezadovoljstvo može biti razloga koliko hoćeš, mada ni to nije jednostrano, obično je nezadovoljstvo s jedne strane izazvano nezadovoljstvom s druge strane, ili eventualno sopstvenom nesposobnošću da se razgovorom riješi šta god je razlog nezadovoljstva. Ako voliš osobu to znači i da ta osoba umije da te sluša i razgovara s tobom, pa ne vidim razlog da, iako do nezadovoljstva dođe, se bilo kakav problem ne riješi u startu.

    Ne postoji savršen partner. Svako ima svoje vrline i mane. Ukoliko je ta osoba neko ko te čini srećnim, neko ko te uvijek može nasmijati, a njene mane ne remete tvoj mir, to je to, u suprotnom, raskidaj. Ako imaš neku osobu do koga ti je stalo, ali si nezadovoljan zbog nečega, postoji neka osobina koja ti strašno smeta, razmisli da li su njene vrline dovoljne da ti budeš srećan sa njom. Nemoj pokušavati da je mijenjaš, gubiš vrijeme. Budeš li razmišljao o njoj na način da mora da se promijeni, to će značiti da je ne prihvataš i ne voliš takvu kakva jeste. Na kraju ćeš se udaljiti od nje i izgubiti je zajedno sa svim onim vrlinama koje voliš kod nje. Ako to nećeš, onda misli da njene dobre osobine. Sigurno ih toliko ima da nećeš ni primjetiti one loše ako samo budeš gledao na dobre. Bićeš srećan što imaš nekog ko vrijedi toliko da ćeš se nasmijati svaki put kad pomisliš na neku od njenih vrlina.

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    1. "...se unaprijed prihvati..." - Pretpostavljam da si ovjde htio aludirati na to da se u ljubavi dvoje dogovaraju da se ne se*aju i ne ljubakaju sa kim stignu sem sa sojim partnerom???? Znam da jedna veza zahtijeva kompromise....ali....nisam znala da se TO dogovara...
    "Unaprijed prihvatiti" znači prije nego se nešto desi ili može desiti. Ako partneri prihvataju poliamoriju onda nema prevare, jer je imati više partnera nešto što se unaprijed prihvata, ako se i kad se desi. ... U našoj tradiciji je da se o tome uopšte ništa ne priča, odnosno, podrazumijeva se da je poliamorija zabranjena, tabu. Danas tradicija nije toliko uticajna pa dvoje mogu da žive i na način koji nije tradicionalno prihvatljiv. Da bi izbjegli nesporazume i sukobe danas je potrebno već prije početka moguće veze raskrstiti sa pitanjima koji se odnose na promiskuitet, poliamoriju, mono- i poligamiju, hetero-, homo- i biseksualnost, ...
    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    2. "...Uvijek volimo vishe ljudi..."- Ovdje vec mozhesh govoriti u svoje ime, u moje svakako ne. Pretpostavljam da si htio reci da volimo decka, sestru , tatu , djeda, strica...najbolju drugaricu...druga...rodjaka iz Australije???? Ne volimo (ja ne volim) NA ISTI=TAJ NACHIN vise ljudi nikad. U redu, mozhesh imati neka malo njezhnija osjecanja prema nekom drugom dok si sa nekim u vezi - been there, done that, ALI SAMO U SLUCHAJU kad taj sa kim si u vezi ti ne znachi DOVOLJNO, a taj prema kojem gajish njezhnija osjecanja...je neko ko ti je malo vishe nego mio ili drag= TO VEC NE ZNACHI DA GA VOLISH.
    U polemiku necu dalju ulaziti po tom pitanju, to je prilichno jasno, pa makar da se ljubav razlikuje po vrsti, intenzitetu, ali dvije ljubav nikad nisu niti ce ikad bit iste, da ne pricham o istovremenim ljubavima prema SKUPU ljudi. PO MENI mission impossible..ali recimo da ima i onih koji , kako rekoste mogu voljeti istovremeno vishe osoba...
    Mogu da govorim u ime svih ljudi, jer je to činjenica. Uvijek nam se dopada, sviđa, privlači nas i volimo na način svojstven intimnoj seksualnoj vezi više različitih ljudi. No, da li ćemo to što osjećamo i da razvijamo stvar je shvatanja koja o tome imamo. Ukoliko imamo monogamna shvatanja onda bez obzira što nam se neko dopada, sviđa, volimo ga itd. nećemo razvijati niti ostvarivati vezu sa više njih, već isključivo sa jednim. Nikoga ne volimo na isti način, jer je svako poseban i različit. Isto tako, ne možemo da izmjerimo koga više volimo, ko nam je više ili manje drag, jer se emocije ne mogu mjeriti. Ali, možemo navesti razloge zbog koga nekoga biramo za zajednički život, a nekoga ne. Time što smo nekoga izabrali nekoga za zajednički život nismo prestali da volimo nekoga koga nismo izabrali, jer se osjećanja ne pale ni ne gase na dugme, ako ih ima. Druga je stvar kada neko traži pogodnog partnera za zajednički život s obzirom na neke druge interese, a ne s obzirom na ljubav. ... Uglavnom, svi volimo više ljudi istovremeno, cijeli život, ali pod uticajem običaja i tradicije, nastalih u periodu kada je to bilo nužno, biramo jedno. ...
    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    3. "...nije priznata..." - Mozda i nije priznata kao postojeca...hm...kategorija (diskutabilan izbor rijechi), ali mislim da bi se njenim priznavanjem desio jedan kataklizmichki... potres medju ljudima....ili preobrazhaj crnji no onoga kod Kafke. .. Posebno u nashem drushtvu. Evo na shta mislim=da rashchlanim na najprostije chinioce: to sto ti govorish da postoje ljudi koji mogu voljeti vishe osoba ne znachi da je to redovna pojava...to je vishe kao...."anomalija" (da ne budem shvacena pogreshno, htjela sam samo da ukazhem na rijetkost istog, iako LICNO vidim to kao neshto neprihvatljivo, i bash me briga shto cete sad da skochite kao opareni.:P)... Mislim da je ovo "voljenje vishe ljudi istovremeno" u vecini sluchajeva itekakav bezobrazluk koji se reshava batinom koja je iz raja izashla
    Salim se (dje ima dima ima i vatre), ali u svakom sluchaju smo svjedoci "ljubavi" krunisanih brakom dje ovi POLIAMORICNI (oni to POEBNO shvate kad udju u brak), koji su tu VJECHNU LJUBAV morali da krunishu brakom, odjednom nemaju sprega pa svoju poliamoriu exploatishu maximalno.... :svakacast: To je to. Ja mislim da poliamoriu treba priznati...pa kom opanci kom obojci.
    Poliamorija kao i neke druge pojave npr. promiskuitet, sving, poligamija, homo- i biseksualnost, nisu prihvaćene kao moralne i legalne pojave. O njima se javno ne govori sa razumijevanjem i odobravanjem, ne uči se o tome u školama, zakonski nisu verifikovane i regulisane, odnosno, marginalizovane su i kriminalizovane. ... Iako postoje od kada postoje i ljudi, što znači da su dio ljudske prirode, njihovo prihvatanje kao realno prihvatljivih alternativa u međuljudskim odnosima sve donedavno je bio ne samo tabu, već i grijeh i zakonski negativno sankcionisano ponašanje. Danas, zbog prevare/preljube niko neće u zatvor, neće biti ekskomuniciran niti na neki drugi način negativno sankcionisan, što znači da takvo ponašanje nije nešto nužno štetno po čovjeka i društvo. Pošto nije štetno i opasno onda je nelogično da ne bude legalizovano, a to znači da se omogući zakonski i uvede u sve forme edukacije kao pitanje slobode izbora, a ne nekakva anomalija ili bolest. ... Uglavnom, pošto smo svjedoci da praktično nema veze ni braka u kojem partneri ne prolaze različite oblike krize zbog postojanja "trećih", praktično bi bilo da se postojanje takvih "trećih" moralno i pravno uredi i prihvati kao moguća alternativa, pa ko voli neka izvoli. Sigurno bi u tom slučaju bilo manje stresa i razočaranja, jer voljeti više ljudi i imati više paralelnih veza ne bi bilo nešto ružno i loše, već stvar slobodnog izbora. Ne bi bilo "nisam to od nje/ga okčekivao/la" ili "kakvo je to đubre" itd., jer bi takva forma ponašanja bila normalna. Tu ne bi bila potrebna nikakva batina i slične primitivne metode, već kako kome odgovara i kako ko želi. Pa ko želi zaista da bude u monogamnoj vezi taj će to biti po vlastitoj volji i želji, a ne pod prisilom zakona ili okoline, čak i kada to ne želi. Naravno, obaveze oko podjele imovine, podizanja djece, njihovog školovanja i sl. treba precizno da se regulišu.
    Besmisleno je ovo prenemaganje i kuknjava, avetanje i blamiranje oko prevare/preljube. Svi znamo da nam se dopada više različitih osoba i samo je pitanje odluke volje da li ćemo to i na koji način realizovati.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  17. #92
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Davno je receno i zapisano, da nam je sve dozvoljeno, ali da nam sve ne ide na korist.

    Skloni smo da situacije u kojima odustajemo od toga da neke svoje tjelesne i emotivne zahtjeve pretocimo u djelo, zbog veze ili braka u kojem jesmo i koji zelimo da zadrzimo, tumacimo kao okove i jasno stavljanje granica na sopstvenu slobodu, koja moze da nas dovede do svega sto pozelimo.

    Hajde da odemo korak dalje, pa da se zapitamo, da li bi ispunjavanje svih svojih fizickih i duhovnih prohtjeva, bez granica i inhibicija, zaista znacilo slobodu, ili bi mozda iz jednih okova, drustveno nametnutih, dospjeli u neke druge, koje bi nam cvrsto vezala, sirova ljudska priroda, bazirana na instinktu i hormonskim oscilacijama...?
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  18. #93
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default da da

    jako losa stvar

  19. #94
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Mongolia
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za preljubu uvijek :biggrin: Bolje to uradit pa onda gledat sta dalje,ako se voli stalni partner onda ta preljuba,seks,drkanje il sta vec na jednu noc ne moze bitnije uticati.Recept za dugu i srecnu vezu,voli sadasnju djevojku,cuvaj je od drugih dobro je zadovolji da i ona ne trazi okolo druge sto je normalno,a ti kad god mozes i ako se moze sakrit da ona ne zna,budi s drugom,trecom svakom koja ti se svidi,ovako ce i ta duga veza vise znacit kao ona je posebna a ove druge su za jednu noc itd :smug: A ja ovo bzv pisem ali isk,treba mi postova za neki oglas da postavim pa valjda treba preko 50 jbg. Ali ovo gore vam je sve tako moji ljudi,neko to i misli ali trpi i potiskuje u sebi a zna da je tako najispravnije,ali kao nije drustveno dopustivo razumijes pa kao ne treba varat itd,duso moja volim te i ostala neiskusna s.anja...

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLACK_MAGIC_WOMAN View Post
    Davno je receno i zapisano, da nam je sve dozvoljeno, ali da nam sve ne ide na korist.

    Skloni smo da situacije u kojima odustajemo od toga da neke svoje tjelesne i emotivne zahtjeve pretocimo u djelo, zbog veze ili braka u kojem jesmo i koji zelimo da zadrzimo, tumacimo kao okove i jasno stavljanje granica na sopstvenu slobodu, koja moze da nas dovede do svega sto pozelimo.

    Hajde da odemo korak dalje, pa da se zapitamo, da li bi ispunjavanje svih svojih fizickih i duhovnih prohtjeva, bez granica i inhibicija, zaista znacilo slobodu, ili bi mozda iz jednih okova, drustveno nametnutih, dospjeli u neke druge, koje bi nam cvrsto vezala, sirova ljudska priroda, bazirana na instinktu i hormonskim oscilacijama...?
    Trebalo bi to dopuniti sa tvrdnjom da sve što nam je zabranjeno nam ne ide na štetu, a i ne mora da škodi, čak može da nam bude na korist. Sve zavisi kako se sa tim postupa i kada.
    Možemo i da se zapitamo, a i trebamo, da li sve što je zabranjeno, bilo u moralnom, bilo u formalno-pravnom smislu treba tako i da ostane? Da li su se uslovi života, društvena organizovanost, svijest ljudi i naše psiho-fizičke sposobnosti toliko primijenile da neke tabue više nema smisla poštovati, odnosno, da postaju stvar slobode izbora, a ne moralni ili zakonski imperativ? Ne radi se o ukidanju svake granice, već o ukidanju nekih, tačnije, pomjeranju nekih. Očigledno je da čovjek pomjera granice koje je sam sebi postavio, kao i one koje mu je priroda postavila. Pri tom ponekad, možda i često pravi greške, pa iz jedne vrste neslobode dospijeva u drugu. Tako po pitanju seksualnih i emotivnih (ne)sloboda postane zavisan od njih toliko i tako da se dovodi u pitanje zdravlje i dobrobit, kako vlastita tako i drugih ljudi. Stoga je nužan oprez. Ali, to ne znači čuvanje status quo, već sagledavanje potencijalnih opasnosti i njihovo prevladavanje u mjeri u kojoj smo za to sposobni. Bliskost sa drugim ljudskim bićem nije isključivo dio "sirove ljudske prirode, bazirane na instinktu i hormonskim oscilacijama" već posebna svijest nastala razvojem ljudske prirode. Ljubav nije stvar "sirove ljudske prirode", instikata i "hormonskih oscilacija", već njihovo kvalitativno nadilaženje. Čovjek čovjeku na taj način prestaje biti stvar među stvarima ili biće među bićima, već smisao i cilj postojanja. Ne volimo drugo ljudsko biće samo zato što nam koristi ili zadovoljava različite (nagonske) potrebe, već zato što je on naše drugo ja i što bez njega mi ne bi bili to što jesmo, ako bi nas uopšte bilo. Poliamorija bi trebalo da ima takav smisao, a ne formu života koja predstavlja obuzdavanje "sirove ljudske prirode". No, čak i ako se uzme da drugo ljudsko biće treba da zadovoljava naše potrebe, opet ne postoji valjan razlog zašto ne proširivati mogućnosti da se raznolikost potreba zadovoljava prema individualnoj mjeri kada sloboda jednog ne ugrožava slobodu drugog. Kada je preljuba u pitanju, bilo da je emotivne ili fizičke prirode, ili svake moguće, može se pronaći više različitih mehanizama kojima se zadovoljavanje takve potrebe može učiniti slobodom izbora koja ne mora da škodi. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  21. #96
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    "Unaprijed prihvatiti" znači prije nego se nešto desi ili može desiti. Ako partneri prihvataju poliamoriju onda nema prevare, jer je imati više partnera nešto što se unaprijed prihvata, ako se i kad se desi. ... U našoj tradiciji je da se o tome uopšte ništa ne priča, odnosno, podrazumijeva se da je poliamorija zabranjena, tabu. Danas tradicija nije toliko uticajna pa dvoje mogu da žive i na način koji nije tradicionalno prihvatljiv. Da bi izbjegli nesporazume i sukobe danas je potrebno već prije početka moguće veze raskrstiti sa pitanjima koji se odnose na promiskuitet, poliamoriju, mono- i poligamiju, hetero-, homo- i biseksualnost....

    Mislim da sam apsolutno svjesna znachenja navedenog segmenta: "unaprijed dogovoriti". Zanimalo me je samo...da li se misli na ugavaranje odnosa...tipa...radicemo to samo na vesh masini...sa ostalima dje 'ocesh...ljubicemo se samo kad pada kisha..sa ostalima kad 'ocesh i sl
    kad malo bolje razmislim, ne zhelim ni da znam. Svidja mi se posebno boldovani dio. Zashto? Zato shto si ti prvi mushkarac koji je pristalica "rashchiscavanja na pochetku" statusa buduceg dvoje ljudi u smislu toga da li ce biti u vezi...ili ce se samo drzhati za ruke.



    Mogu da govorim u ime svih ljudi, jer je to činjenica. .........
    Ne mozhesh.

    Poliamorija kao i neke druge pojave npr. promiskuitet, sving, poligamija, homo- i biseksualnost, nisu prihvaćene kao moralne i legalne pojave. O njima se javno ne govori sa razumijevanjem i odobravanjem, ne uči se o tome u školama, zakonski nisu verifikovane i regulisane, odnosno, marginalizovane su i kriminalizovane. ... Iako postoje od kada postoje i ljudi, što znači da su dio ljudske prirode, njihovo prihvatanje kao realno prihvatljivih alternativa u međuljudskim odnosima sve donedavno je bio ne samo tabu, već i grijeh i zakonski negativno sankcionisano ponašanje. Danas, zbog prevare/preljube niko neće u zatvor, neće biti ekskomuniciran niti na neki drugi način negativno sankcionisan, što znači da takvo ponašanje nije nešto nužno štetno po čovjeka i društvo. Pošto nije štetno i opasno onda je nelogično da ne bude legalizovano, a to znači da se omogući zakonski i uvede u sve forme edukacije kao pitanje slobode izbora, a ne nekakva anomalija ili bolest. ...

    Ovaaaaj.... da li sam dobro shvatila da ti predlazhesh legalizaciju, tj zakonsko prihvatanje mogucnosti da covjek voli vishe ljudi istovremeno?
    Pretpostavljam da jesam.
    Mislim da bi trebalo da se legalizuje noshenje dvije razlichite cipele.... hodanje gologuz samo za naocharima ili u charapama...da se legalizuje dzem i ajvar na istom parchetu 'leba...i sl

    Btw, slazhem se da sve shto je "zabranjeno" (a ne znam da je ovo zabranjeno,mislim, ko to brani!?, no ajd' ) ne mora po default-u da bude loshe... ali ne znachi ni da da mora biti vrlo dobro... Svak samo treba da se vodi time da se sve kockice na kraju...slozhe...onako kako svakog sleduje...pa... izvolimo...dElajmo

  22. #97
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    i dobro nihile oprosti na mojoj radoznalosti al ako se u toj vašoj poliamoriji desi da vam sve odive odu negdje u inostranstvo(pretpostavljam da tako moderni često putujete i proširujete vidike) i ostane samo jedna available kako odlučujete ko će prvi stojite li u red ka ono za mlijeko ili možda vučete slamku?
    She is only here to annoy herself!

  23. #98
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja podrzavam nihilovu stranu i kolko vidim ljudi odmah misle da je direktno njima upuceno, da nihil pokusava da im nametne neku od spomenutih stvari u postovima im i krecu da napadaju i brane se , hahahaha standard na forumu
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #99
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ja podrzavam nihilovu stranu i kolko vidim ljudi odmah misle da je direktno njima upuceno, da nihil pokusava da im nametne neku od spomenutih stvari u postovima im i krecu da napadaju i brane se , hahahaha standard na forumu

    Vjerovatno da je upuceno ako chovjek kazhe da mozhe da govori "...u ime svih ljudi, jer je to chinjenica"... Vrati se malo izvishe, i nacicesh to.

    Osjetila sam se prozvanom ovim tvojim postICem @sparco...pa rekoh da odma iskristalishemo.

    Ja se samo ne slazhem da je primjenjljivo na sve nas, bar ne tako kako on govori, a vec sam i obrazlozhila zashto, zato dalje o tome necu.

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Mislim da sam apsolutno svjesna znachenja navedenog segmenta: "unaprijed dogovoriti". Zanimalo me je samo...da li se misli na ugavaranje odnosa...tipa...radicemo to samo na vesh masini...sa ostalima dje 'ocesh...ljubicemo se samo kad pada kisha..sa ostalima kad 'ocesh i sl
    kad malo bolje razmislim, ne zhelim ni da znam. Svidja mi se posebno boldovani dio. Zashto? Zato shto si ti prvi mushkarac koji je pristalica "rashchiscavanja na pochetku" statusa buduceg dvoje ljudi u smislu toga da li ce biti u vezi...ili ce se samo drzhati za ruke.
    Kako će ko dogovarati i šta zavisi od toga šta mu je bitno da bi veza funkcionisala. Ako ti je bitno da se ljubiš po kiši to ćeš se i dogovarati, ako nije nećeš . ... Pazi, ja ovdje za tebe i za bilo koga nisam ni muškarac ni žena, niti govorim o sebi, tj. ne predstavljam se niti se reklamiram. Dakle, sasvim je svejedno da li sam prvi, da li sam muškarac i da li ovo što pričam živim ili ne. Tema rasprave nije onaj ko piše niti njegove eventualne namjere, već ispravnost, vrijednost, razumljivost, korisnost onoga što je napisano, ...
    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Ne mozhesh.
    Naravno da mogu, jer govorim uopšteno, generalno o problemu, a ne o pojedinačnim doživljajima istoga. Znači, govorim o ljudskim bićima kao vrsti, a ne o nekim konkretnim pojedincima koji mogu misliti ovo ili ono. Ti se sa tim možeš a ne moraš složiti individualno, ali to nije bitno, već kakva ti je argumentacija kojom potvrđuješ ili odbacuješ shvatanja koja ja iznosim. ...
    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Ovaaaaj.... da li sam dobro shvatila da ti predlazhesh legalizaciju, tj zakonsko prihvatanje mogucnosti da covjek voli vishe ljudi istovremeno?
    Pretpostavljam da jesam.
    Mislim da bi trebalo da se legalizuje noshenje dvije razlichite cipele.... hodanje gologuz samo za naocharima ili u charapama...da se legalizuje dzem i ajvar na istom parchetu 'leba...i sl

    Btw, slazhem se da sve shto je "zabranjeno" (a ne znam da je ovo zabranjeno,mislim, ko to brani!?, no ajd' ) ne mora po default-u da bude loshe... ali ne znachi ni da da mora biti vrlo dobro... Svak samo treba da se vodi time da se sve kockice na kraju...slozhe...onako kako svakog sleduje...pa... izvolimo...dElajmo
    Naravno, potrebno je legalizovati ono što je ljudska potreba, a poređenja su ti simpatično karikaturalna ali i besmisleno promašena. Jer, ne govore o problemu ama baš ništa. Ne radi se ovdje o proizvoljnosti, ja bi ovo ili ono, već o mnogo krupnijim stvarima koji se teiču ljudskih prava i sloboda. ... Šta koga sljeduje trebao bi on sam slobodno da bira ako time ne ugrožava istu takvu slobodu drugoga da bira. ... No, suština onoga što sam napisao je u tome da preljuba/prevara zavisi od odnosa prema ljubavi. Ako je neko poliamoričan za njega preljuba/prevara ne postoji. Paradoks je da su ljudi po prirodi poliamorični i promiskuitetni, a da su zbog osobina kao što su ljubomora, posesivnost, egoizam, zavist i sl. negdje u prošlosti ograničili svoju prirodu da se ne bi međusobno istrijebili, a danas to ograničenje postaje suvišno jer su uredili svoj način života tako da takva opasnost ne prijeti. Štaviše, naslijeđena ograničenja postaju generator konflikata i sukoba, što se najbolje vidi iz broja razvoda brakova. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Preljuba U Ljubavi
    By bella_ciao in forum Ljubav
    Replies: 118
    Last Post: 17-09-07, 16:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •