Page 3 of 18 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 450

Thread: Crna Gora je najrazvijenija zemlja u regionu !

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Da, tema je nevjerovatna, ali je istinita.

    Cinjenice kažuju.
    Brojke ne varaju.
    Jos kad bi nam ti i gospodin S E L O odali izvor tih cinjenica i brojki, bili bi vam zahvalni.
    No sve mi se cini da vi te brojke i cinjenice 'kazujete' iz svojih glavica ili prepricavate pricu nekog zagorelog DPSovca.

    Navedi mi ekonomski i drugi rast u zadnjih 10 g u CG i u ostale zemlje u regionu pa daj da uporedjujemo. Ako to ne uradis samo pricas u prazno.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Izadjes u grad u 13 h, svi kafici puni.
    Izadjes u grad u 17h, kafici puni.
    Izadjes u grad u 22h, svi kafici puni.

    Bogat grad, bogat narod, bogata država, najbogatija u regionu.
    Istina moj Regi, ali i u 13 h i u 17h i u 22h ces vidjet potpuno iste likove na potpuno ista mjesta kako gustiraju istu kafu koju su narucili u 7h.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  3. #53
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni se bogami deshavalo i po dvije da popijem jednu za drugom... a i ki$ela neizostavna naravno...

  4. #54
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Istina moj Regi, ali i u 13 h i u 17h i u 22h ces vidjet potpuno iste likove na potpuno ista mjesta kako gustiraju istu kafu koju su narucili u 7h.
    Potpuno iste likove, SVE gradske likove, koji zive sjajno, jer niko ne moze da bude cio dan u kaficu, a da ne zivi SJAJNO!

    Crna gora je najrazvijenija i najbogatija u regionu, i narod u CG najbolje zivi u regionu ! (Bez Hrvatske)

  5. #55
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovaj je tekst izasao u Blic-u u broju od 04. 10. 2005.
    Jasno pokazuje kako lazu Isokrat i Janko23, i jasno pokazuje da je Crna Gora daleko bogatija od Srbije.




    =================================
    „Blic“ istražuje kako se živi i radi, kakav je standard opština
    Top 5 najbogatije i najsiromašnije opštine u Srbiji
    „Blic“ je u saradnji sa Republičkim zavodom za statistiku i Republičkim zavodom za razvoj istražio kojih je pet opština najbogatije a kojih pet najsiromašnije u Srbiji.

    Interesantno je da su od 189 opština u Srbiji svih pet najbogatijih, sa najrazvijenijom privredom, najvećim narodnim dohotkom i najvišim stepenom zaposlenosti nalazi u Vojvodini. U pitanju su: Apatin, Pančevo, Novi Sad, Vršac i Bečej. Najmanje razvijene opštine nalaze se na jugu Republike. To su: Tutin, Preševo, Medveđa, Sjenica i Bosilegrad. Prosečan broj zaposlenih u 2004. godini bio je 2.050.854, odnosno 27,2 odsto od ukupnog broja stanovnika Srbije. U Republici radno je sposobno samo 53,5 odsto stanovništva, dok je taj prosek u zemljama EU znatno veći i iznosi 63,3 odsto, govore podaci Republičkog zavoda za razvoj iz 2004. godine.

    J. Subotić

    Najbogatije opštine Srbije

    1. Apatin

    broj stanovnika 19.320
    prosečna starost 41 godina
    broj muškaraca 9.401
    broj žena 9.919
    najbrojnije stanovništvo 50-54 godine
    prosečna plata iznad 33.000 din.
    najpoznatije preduzeće „Apatinska pivara"
    narodni dohodak po stanovniku 304,7
    stepen zaposlenosti na 100 stanovnika 81,4

    2. Pančevo

    broj stanovnika 127.162
    prosečna starost 39 godina
    broj muškaraca 61.769
    broj žena 65.393
    najbrojnije stanovništvo 45-49 godina
    prosečna plata iznad 31.000 din.
    najpoznatije preduzeće Rafinerije
    narodni dohodak po stanovniku 271,9
    stepen zaposlenosti na 100 stanovnika 105,3

    3. Novi Sad

    broj stanovnika 299.294
    prosečna starost 39
    broj muškaraca 142.033
    broj žena 157.261
    najbrojnije stanovništvo 45-49 godina
    prosečna plata iznad 29.000 din.
    najpoznatije preduzeće Naftna industrija Srbije
    narodni dohodak po stanovniku 159,6
    stepen zaposlenosti na 100 stanovnika 143

    4. Vršac

    broj stanovnika 54.369
    prosečna starost 40
    broj muškaraca 26.139
    broj žena 28.230
    najbrojnije stanovništvo 45-49 godine
    prosečna plata iznad 25.000 din.
    najpoznatije preduzeće „Hemofarm“ i „Vršački vinogradi“
    narodni dohodak po stanovniku 138,6
    stepen zaposlenosti na 100 stanovnika 110,8

    5. Bečej

    broj stanovnika 40.987
    prosečna starost 39
    broj muškaraca 20.089 broj žena 20.898
    najbrojnije stanovništvo 45-49 godina
    prosečna plata iznad 23.000 din.
    najpoznatije preduzeće „Soja protein"
    narodni dohodak po stanovniku 161,2
    stepen zaposlenosti na 100 stanovnika 102,1

    NAJSIROMAŠNIJE OPŠTINE SRBIJE

    1. Tutin

    broj stanovnika 30.054
    prosečna starost 30
    broj muškaraca 14.838
    broj žena 15.216 najbrojnije stanovništvo 15-19 godina
    prosečna plata oko 13.000 din.
    narodni dohodak po stanovniku 26,3
    stepen zaposlenosti na 100 stanovnika 31,4

    2. Preševo

    broj stanovnika 34.904
    prosečna starost 29
    broj muškaraca 17.361
    broj žena 17.543
    najbrojnije stanovništvo 5-9 godina
    prosečna plata oko 12.000 din.
    narodni dohodak po stanovniku 23,6
    stepen zaposlenosti na 100 stanovnika 36,6

    3. Medveđa

    broj stanovnika 10.760
    prosečna starost 40
    broj muškaraca 5.395
    broj žena 5.365
    najbrojnije stanovništvo 15-19 godina
    prosečna plata oko 11.000 din.
    narodni dohodak po stanovniku 26,9
    stepen zaposlenosti na 100 stanovnika 60,6

    4. Sjenica

    broj stanovnika 27.970
    prosečna starost 35
    broj muškaraca 13.975
    broj žena 13.995
    najbrojnije stanovništvo 10-14 godina
    prosečna plata oko 11.000 din.
    narodni dohodak po stanovniku 32,8
    stepen zaposlenosti na 100 stanovnika 58,6

    5.Bosilegrad

    broj stanovnika 9.931
    prosečna starost 43
    broj muškaraca 5.022
    broj žena 4.909
    najbrojnije stanovništvo 65-69 godina
    prosečna plata oko 10.000 din.
    narodni dohodak po stanovniku 24,2
    stepen zaposlenosti na 100 stanovnika 85,7

  6. #56
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    “BUDVANSKA RIVIJERA” SKLOPILA POSAO SA FRANCUSKIM KOMPANIJAMA
    Ugovor vrijedan 2,38 miliona eura



    BUDVA - HTP “Budvanska rivijera” već je sa dvije francuske kompanije zaključila dva značajna ugovora o zakupu hotelskih kapaciteta za narednu turističku sezonu. Ukupna vrijednost ugovora je 2,38 miliona eura.
    Ugovor zaključen sa kompanijom “SCT Amfora” za 2006. godonu podrazumijeva, kako je saopštio Duško Lalićević, izvršni direktor HTP “Budvanska rivijera”, smještaj 372 gosta dnevno iz Francuske, Italije i Švajcarske u TN “Slovenka plaža” u Budvi. Gosti će u kontinuitetu boraviti od aprila do oktobra. Francuski partner je potpisao ugovor sa “Budvanskom rivijerom” na tri godine, uz mogućnost produženja - kazao je Lalićevioć.
    Sličan ugovor, “Budvanska rivijera” je potpisala i sa francuskom “Prodintur”, koja se obavezala, da će u hotelu “Palas” u Petrovcu boraviti 300 gostiju dnevno, u trajanju od 174 dana na godišnjem nivou, a ovaj partner je zainteresovan da zakupi i određeni broj kreveta u TN “Slovenska plaža”.
    Vrijednost ugovora koji je već zaključen sa ovom partnerom je 1,1 milion eura, kazao je, pored ostalog, Duško Lalićević, izvršni direktor HTP “Budvanska rivijera”.

    R.P.

  7. #57
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,399
    Thanks Thanks Given 
    2,816
    Thanks Thanks Received 
    4,020
    Thanked in
    1,943 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Velika je razlika izmedju zemalja EU i CG. Svaka zemlja EU ima svog clana u centralnoj banci koji doprinosi odlukama Centralne banke u korist svoje zemlje. Koliko ja znam CG nema svog prestavnika u EU CB.
    Objasni mi malo faktore od kojih zavisi inflacija...
    Ponude i traznje za novcem, ponude i traznje za odrodjenom robom, promjene cijene naftge i tako dalje...

    Quote Originally Posted by Milos111111
    Hercules ,Labus nije ekonomista nego pravnik.
    Zalosno je sto kod nas pravnici i politicari pisu knjige iz ekonomije.Ono siguran sam da je on nije ni znao napisati ,vec je samo preveo ono sto postoji u nekitm savremenim uzdbenicima,pa se uci i tumaci to isto kao i ti

    Inflacija ,je bar tako kaze Friedman (kolega labusov) monetarni fenomen,znaci visak novca izaziva inflaciju.
    E zamisli to preneseno na CG,ne stampa novac a ima visak novca u odnosu na kolicinu roba i usluga.
    Znaci crkla ekonomija
    Znam da je Labus pravnik, isto je tako i clan G17+, ali knjiga jesto odlicna, naravno da je ponesto prepisano iz stranih knjiga, ali knjiga jeste dobra.
    Ovo za CG malo si pobrkao. Kako CG mnogo uvozi a malo izvozi to znaci da novac odlazi iz CG i nema viska novca u odnosu na kolicinui roba, pa samim ti to nije propala ili crkal ekonomija.

    Quote Originally Posted by Janko23
    Izgleda da je ovaj Regi Misko Vukovic licno. jedino on moze da odvaljuje ovakve gluposti u koje niko ziv ne vjeruje kao ovo da je "Crna Gora najrazvijenija u regionu" :mrgreen:

    Ovo sto on tvrdi je toliko smijesno i glupo da cak se i ne mora komentarisati. U Srbiji, Bosni, Hrvatskoj sto ja znam su vece plate nego u Crnoj Gori. U Srbiji prosjecna plata 250e u Crnoj Gori 150e u Bosni 250e u Hrvatskoj vec 500e . Sloveniju sa platama od 1000e i vise da ne pominjem. I pored svega toga on tvrdi da je Crna Gora najrazvijenija u regionu :mrgreen: . Zvek zivi :mrgreen:
    Ako iko odvaljuje ovdje"gluposti" kako ti rece, onda si to ti. Kako dobi ove brojke, jesi to sam obracunao prosjecnu platu?
    BTW tacna prosjecna plata u Srbiji se ne moze izracunat jer je tu problem kosova, da li uzimat plate tih ljudi u obracun i slicno...

    Quote Originally Posted by Niko||aki
    Nisu samo plate mjerilo razvijenosti...

    Nemoj mi rec samo da mislish da je Bosna razvijenija od CG...
    Bosna je chisti primjer neuspjele drzhave u pokushaju...
    Koja ce se ili utopit u neku od komshijskih ili ce bit palestina u Evropi ka shto je to neko za CG reka da ce da bude...
    Bogomi u danasnju pobjedu pisase malo drugacije za tu istu BiH.
    Prema podacima britanskog magazina "EKONOMIST" zemlja sa najvisom prosjecnom stopom ekonomskog rasta u svijetu je Bosna i Hercegovina. Od 1992 do 2002 rasla je gosinje po prosjecnoj stopi od 20,5% sto je najvise u svijetu. Prosjecni rast GDP bio je znatno veci nego u Liberiji i kini, kd kojih je iznosio 9,4% i 9,3%.
    Visoka rasta je poslejdica, kako je obrazlozeno, posljedica poslijeratne obnove, ali zbog rata i tranzicije.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #58
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Ponude i traznje za novcem, ponude i traznje za odrodjenom robom, promjene cijene naftge i tako dalje...


    Znam da je Labus pravnik, isto je tako i clan G17+, ali knjiga jesto odlicna, naravno da je ponesto prepisano iz stranih knjiga, ali knjiga jeste dobra.
    Ovo za CG malo si pobrkao. Kako CG mnogo uvozi a malo izvozi to znaci da novac odlazi iz CG i nema viska novca u odnosu na kolicinui roba, pa samim ti to nije propala ili crkal ekonomija.


    Ako iko odvaljuje ovdje"gluposti" kako ti rece, onda si to ti. Kako dobi ove brojke, jesi to sam obracunao prosjecnu platu?
    BTW tacna prosjecna plata u Srbiji se ne moze izracunat jer je tu problem kosova, da li uzimat plate tih ljudi u obracun i slicno...


    Bogomi u danasnju pobjedu pisase malo drugacije za tu istu BiH.
    Prema podacima britanskog magazina "EKONOMIST" zemlja sa najvisom prosjecnom stopom ekonomskog rasta u svijetu je Bosna i Hercegovina. Od 1992 do 2002 rasla je gosinje po prosjecnoj stopi od 20,5% sto je najvise u svijetu. Prosjecni rast GDP bio je znatno veci nego u Liberiji i kini, kd kojih je iznosio 9,4% i 9,3%.
    Visoka rasta je poslejdica, kako je obrazlozeno, posljedica poslijeratne obnove, ali zbog rata i tranzicije.
    Hercules,
    nevezano za temu, koliko vidim da volis ekonomiju, mislim da ces daleko dogurat u toj nauci.

  9. #59
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To si mu moga i na pm poslat al nebitno...

    To shto se bosne tiche i ja sam isto chitao neki chlanak samo ne mogu da se sjetim koje vrshio istrazhivanje (neka jaka institucija evropska naravno)
    i shta je tachno pisalo ali sushtina je manje vishe sadrzhana u mom prethodnom postu a to je da je bosna neuspjela drzava...

  10. #60
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,399
    Thanks Thanks Given 
    2,816
    Thanks Thanks Received 
    4,020
    Thanked in
    1,943 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Hercules,
    nevezano za temu, koliko vidim da volis ekonomiju, mislim da ces daleko dogurat u toj nauci.
    Hvala na lijepim zeljama, i ja se nadam tome

    Quote Originally Posted by Niko||aki
    To si mu moga i na pm poslat al nebitno...

    To shto se bosne tiche i ja sam isto chitao neki chlanak samo ne mogu da se sjetim koje vrshio istrazhivanje (neka jaka institucija evropska naravno)
    i shta je tachno pisalo ali sushtina je manje vishe sadrzhana u mom prethodnom postu a to je da je bosna neuspjela drzava...
    Da, da, samo je ti gledas politicki ja ekonomski
    Pozdrav
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #61
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ne taj chlanak je koliko se sjecam bash bio sa ekonomskog aspekta...
    Mogutje da me sjecanje vara mada uostalom nije ni bitno...

  12. #62
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Treca traka gotova

    06.10.2005. Crna Gora

    Treca traka



    Treća traka za sporu vožnju Mojkovac - Krstac je posljednji od četiri projekta rehabilitacije putne infrastrukture, realizovanih donatorskim sredstvima njemačke Vlade u ukupnoj vrijednosti 7,5 miliona eura. U okviru ovih sredstava realizovani su i sljedeći projekti: rehabilitacija tunela Lokve, rehabilitacija kolovoza puta Rožaje - Kula, i radovi na sanaciji stijenske kosine na Rogovom Kršu, saopštilo je Ministarstvo pomorstva i saobraćaja. Od 2000. godine Njemačka i Crna Gora potpisale su šest protokola o saradnji, u ukupnom iznosu od oko 85 miliona eura, namijenjenih za podršku strukturnim reformama, rehabilitaciju i unapređenje finansijskog sektora, izgradnju infrastrukture, razvoj privatne privrede, posebno malih i srednjih preduzeća, kao i razvoj turizma, nosećeg privrednog faktora budućeg razvoja crnogorske privrede. Bilateralnu saradnju Crne Gore i Njemačke karakterišu međusobno razumijevanje, kooperativnost i dobri rezultati u realizaciji projekata. SR Njemačka je važan partner Crne Gore, imajući u vidu političke i razvojne interese. Na kvalitet saradnje pozitivno je uticala i dobra koordinacija svih projekata i stalna komunikacija sa konsultantima, razmjena informacija i brzo reagovanje na probleme, kažu u Ministarstvu pomorstva i saobraćaja.

  13. #63
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Za “Plantaže” 14 medalja

    NA 42. MEĐUNARODNOM SAJMU HRANE I PIĆA U NOVOM SADU

    Za “Plantaže” 14 medalja

    Na 42. Međunarodnom sajmu hrane i pića “Plantaže” su osvojile 12 zlatnih i dvije srebrne medalje, kao i veliki šampionski pehar za proizvodnju stonog grožđa, voća i loznog sadnog materijala. U Novom Sadu priznanja je preuzeo Gojko Drašković, direktor vinogradarstva.
    - Osvojili smo šest zlatnih medalja za stone sorte grožđa, čiji je kvalitet ocijenjen vrhunskim. Od osam sorti breskve, za šest smo dobili zlatne, dok smo za dvije dobitnici srebrnih medalja - kaže Drašković.

    A.R.

  14. #64
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    06.10.2005. Crna Gora

    Treca traka



    realizovanih donatorskim sredstvima njemačke Vlade u ukupnoj vrijednosti 7,5 miliona eura. U okviru ovih sredstava realizovani su i sljedeći projekti:
    Moj Regi, dovijeka li ce drugi gledat za tebe. Vidis li da sve to finansira Zapad?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  15. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,399
    Thanks Thanks Given 
    2,816
    Thanks Thanks Received 
    4,020
    Thanked in
    1,943 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Moj Regi, dovijeka li ce drugi gledat za tebe. Vidis li da sve to finansira Zapad?
    A po Srbije ne je'l? Sto bi sa novim mostom u Novi Sad? On samo prenosi sto se radi u CG da ne bude da se samo u Srbiju radi nesto.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bg, Nk
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    1 Post

    Default

    skoro sam primijetio da svi novokomponovani crnogorci koji su upisali ekonomiju u pg imaju slicno razmisljanje ko herc... sta vas to tamo uce?
    moj drug je bio za srbiju srcem i dushom otiso na ekonomiju kaze da ce da glasa za evropu? jel vama to pricaju tamo evropa pa evropa ... samo nezavisno? jel znate ljudi da turska jos nije u evropsku uniju usla a da ce pregovori poceti tek 2010 al samo mozda ... jer ih narod EU ne zheli! mislite vi da ce neko prihvatiti propalu cg sa prosjekom plate od 150din? mislite da njemci ne znaju koliko su ih nasli lopovi o jadu zabavili? sto hrvatska nije u eu? cekaju prvo crnogorce da se osamostale pa zajedno ruku pod ruku da idemo u eu? ebala ih lijepa njihova ... i jos nasi velikani sto prikazuju ono za dubrovnik na rtcg... kolko montiraju snimke posto su platili one krave mamu im .... sramota ..
    a kazete cg najbogatija? super zato sam i ja otisao u bg ... da ovamo tezhe zhivim ... e pa dabogda svima tezhe i dosadnije bilo u bg ko meni!
    /me rulZ © ®

  17. #67
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    11. 10. 2005. Crna Gora


    ZAVRŠENE PRIPREME ZA POČETAK IZGRADNjE PUTA KOLAŠIN - MATEŠEVO

    Vlasnici imanja otvorili novčanike



    Kolašin, 10. oktobra - Ovih dana, u dijelu priprema za izgradnju puta od Mateševa do Kolašina, završava se potrebna imovinsko pravna i nfrastruktura. Predstavnici pravne službe Direkcije za puteve, nakon prethodnog preciziranja kvaliteta i površine imanja, kuda put treba da prođe, ponudili su vlasnicima imanja i odgovarajuće ponude, gdje je saopštena i predložena cijena koja će biti isplaćena vlasnicima. Kako nam je rekao Darko Brnović, iz pravne službe Direkcije za puteve, radi se o 68 lista nepokretnosti koje se nalaze u Pažanju, Vladošu, Trunića Dolu, Padežu i Mateševu. Poslije ponude slijede sporazumi i ugovori, nakon čijeg potpisivanja u katastru, predstoji isplata nadokanade za zemlju koju će koristiti država, odnosno buduća putna mreža na ovom području. Najavljeno je da će tokom ove i naredne nedjelje, u većini biti završen posao katastarske evidencije i istovremeno isplata nadoknade vlasnicima zemljišta, koji su prihvatili ponuđene uslove.
    Prema dosadašnjim informacijama, većina vlasnika je prihvatila cijene i kriterijume koje je ponudila Direkcija za puteve. Najvažnije je da će put od Kolašina do Mateševa brzo postati gradilište i da će tako biti demantovani svi oni koji sumnjaju u ovaj projekat. Uz finalizaciju rješavanja imovinsko-pravnih odnosa, izabran je i izvođač radova, slovenačka kompanija ” Primorje” iz Ajdovščine, koja je izgradila most ”Milenijum” u Podgorici. Vrijednost radova je 7,8 miliona eura, a rok za završetak 120 dana. Prvi građevinski napori biće koncentrisani na izgradnji mosta i tunela na ovoj dionici.


    Dr. Drašković

  18. #68
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    A po Srbije ne je'l? Sto bi sa novim mostom u Novi Sad? On samo prenosi sto se radi u CG da ne bude da se samo u Srbiju radi nesto.
    Hercules tachno je da je EU za obnovu "Slobode" dala 62 miliona ali iskreno oni je i srushishe. Mimo toga Srbija je sama obnovila preko 55 mostova od NATO agresije do sada.

  19. #69
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,399
    Thanks Thanks Given 
    2,816
    Thanks Thanks Received 
    4,020
    Thanked in
    1,943 Posts

    Default

    I poenta je? Ja nijesam negirao sherkov post, sve to stoji zar ne? Ili grijesim?
    Regi prenosi sto se radi po CG kao sto Homoljac prenosi sto se radi po Srbiji. Je li to to?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #70
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zamolio bih sve ove koji tvrde da je CG najrazvijenija zemlja u regionu da to i dokazu. Neka daju poredjenja prosjecnih primanja, ekonomskog rasta, domacih/stranih investicija... svih zemalja u regionu.

    A ja preko googla nadjoh ovo:

    http://www.srpskadijaspora.info/kome...092005_1_1.jpg
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  21. #71
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najrazvijenija je, jer u njoj rade 50 000 radnika iz Srbije, Bosne, Albanije, Kosova, Rumunije...
    Ljudi idu da rade u tudju zemlju samo ako je razvijenija od vlastite.
    Nije razvijenija od Hrvatske.

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Najrazvijenija je, jer u njoj rade 50 000 radnika iz Srbije, Bosne, Albanije, Kosova, Rumunije...
    Ljudi idu da rade u tudju zemlju samo ako je razvijenija od vlastite.
    Nije razvijenija od Hrvatske.
    Стручњак, нешто ти варирају подаци од мјесеца до мјесеца...

    Quote Originally Posted by G R A D
    Crna Gora je najrazvijenija zemlja u regionu !
    U Crnoj Gori radi, prema zvanicnim podacima 30 000 nerezidenata, to jest radne snage iz:

    Srbije
    Kosova
    BiH
    Albanije
    Makedonije
    Rumunije
    Bugarske

    pa cak po nekim tvrdnjama i iz Hrvatske i Slovenije.

    Last edited by gamechanger; 12-10-05 at 07:22.

  23. #73
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Najrazvijenija je, jer u njoj rade 50 000 radnika iz Srbije, Bosne, Albanije, Kosova, Rumunije...
    Ljudi idu da rade u tudju zemlju samo ako je razvijenija od vlastite.
    Nije razvijenija od Hrvatske.
    Zalosni su ti kriterijumi, strucnjace. Sta rade ti radnici iz Srbije,Bosne,Albanije?
    I daj mi link dje si nasao te 'informacije'.

    Hari, zasto mi editujes sve zivo? Sad je post izgubio smisao a nista nije bilo nevezano za temu u njega, niti sam koga vrijedjao. Ajde brate, pustas druge da pisu sto oce da mene svaku sitnicu brises....
    Last edited by shrek; 12-10-05 at 11:38.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  24. #74
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    REPUBLIKA SAZNAJE:
    Italijanske kompanije zainteresovane da grade podvodni električni provodnik na relaciji Bar -Bari

    Kabl od 100 miliona


    Italijanski fondovi, u saradnji sa elektroenergetskim kompanijama, zainteresovani su da finansiraju projekat postavljanja električnog podvodnog kabla na relaciji Bar – Bari, preko koga bi se snabdijevalo strujom područje južne Italije – saznaje Republika u crnogorskoj Vladi. Projekat je «težak» oko 100 miliona eura.

    Podvodni kabl na relaciji Bar –Bari treba da bude dio trostrukog velikog kabla, čiji bi po jedan krak vodio u Albaniju, Hrvatsku i Crnu Goru.
    Osnovni interes Crne Gore je u tome što bi preko kabla ubirala značajne prihode, kao distributer energije.



    Predrag Zečevic

  25. #75
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    REPUBLIKA SAZNAJE:
    Italijanske kompanije zainteresovane da grade podvodni električni provodnik na relaciji Bar -Bari

    Kabl od 100 miliona


    Italijanski fondovi, u saradnji sa elektroenergetskim kompanijama, zainteresovani su da finansiraju projekat postavljanja električnog podvodnog kabla na relaciji Bar – Bari, preko koga bi se snabdijevalo strujom područje južne Italije – saznaje Republika u crnogorskoj Vladi. Projekat je «težak» oko 100 miliona eura.

    Podvodni kabl na relaciji Bar –Bari treba da bude dio trostrukog velikog kabla, čiji bi po jedan krak vodio u Albaniju, Hrvatsku i Crnu Goru.
    Osnovni interes Crne Gore je u tome što bi preko kabla ubirala značajne prihode, kao distributer energije.
    Predrag Zečevic
    Ali ko ce proizvoditi tu struju kad smo svi deficitarni sem Grcke ??? Mislim na deficit u zimskom periodu

Page 3 of 18 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 256
    Last Post: Yesterday, 23:04
  2. Replies: 11
    Last Post: 15-06-09, 12:10
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Vlahovic: Crna Gora ne želi da bude neciji pristup na more !
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 28-03-05, 04:39
  5. Kad spoznas istoriju ,znaces buducnost sto ti nosi !!
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 29-10-04, 11:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •