Page 13 of 18 FirstFirst ... 391011121314151617 ... LastLast
Results 301 to 325 of 450

Thread: Crna Gora je najrazvijenija zemlja u regionu !

  1. #301
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iceburn
    Ma ja sam u Iraku bio jedva 10 dana (i to su mi paprenoplatili), a Iracani su jako gostoljubiv narod (sem kad otimaju strance ) i Shiiti i Suniti, al jbg napinio im neko glavu glupostima i sistematski ih silovao u mozak 25 godina pa su malo nervno popustili...
    Bogomi je na tebe muka golema bila kad si isao tamo
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #302
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije nista mucno kad ti narede, pa ti jos ponude 7k eura za 10 dana posla...
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

  3. #303
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iceburn
    Ma ja sam u Iraku bio jedva 10 dana (i to su mi papreno platili), a Iracani su jako gostoljubiv narod (sem kad otimaju strance ) i Shiiti i Suniti, al jbg napunio im neko glavu glupostima i sistematski ih silovao u mozak 25 godina pa su malo nervno popustili...
    Eeee...kakva je to zemlja bila....:cry:
    Bone, koji je skoro 3 godine tamo radio, pa zivio u Zauraa park kvartu, sa strazarem pored kuce u maaloj kucici za strazare, sa clanstvom u *Alviah Club*, clan broj 37, sto br.37, moje novine na drzacu od bambusa, sa mojom obiljezenom flasom Jack D.-a koja me ceka (posto sam clan, pa mogu da kupujem jeftinije pice, na flasu), sa bazenom, ping-pongom, maserkom sa Tajlanda, saunom....zivjelo se nekako i na visokim tempereturama...kuca klimatizovana, posa klimatizovan, Volvo klimatizovan, sa vozacem....(koji je znao da mozes da ga osamaris i posaljes sa ceduljicom u famozni Abu Graib na 2-3 dana zatvora (sto Bone nikada nebi uradio, naravno ..ali ta opcija potstice manire)....


    PONAVLJAM DA ME DUSA BOLI STO SE URADI OD TE ZEMLJE KOJA JE IMALA 200 MIL. REZERVI PRIJE ODLUKE SADAMOVE DA UDJE U KUVAJT(iako je Kuvajt od Iraq-a bukvalno *odrezan* potezom olovke, od strane Britanaca prije napustanja tih krajeva 1956 (ili tu negdje), pa su u taj kraj, kao naftom najbogatiji doveli na vlast poslusni Al Sabah familiju, koja i danas vlada.

    A mi smo tamo bili docekivani KAO STO NIGDJE NA SVIJET NISMO....i Bone ce uvijek voljeti Iraq i muslimane zbog Iraqa, jer sam naucio sto je pravi i pobozni Musliman tamo.

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  4. #304
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam zivio tamo vrh ,vrh, ALI I DRUGIMA JE BILO DOBRO...oni su se odloucili da stede i da kuci nose pare, a ja sam imao drugacije koncepcije,i drugacuju *definition of fun* od tih stedisa, je li...
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  5. #305
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa meni se desilo da me granicarpozdravi na srpskom, ispostavilo se da je studirao u Beogradu jos '60 neke... Pa pre ovog zadnjeg rata tamo je radilo najvise nasih,i novinari najpoznatijih svetskih agencija su bili nasi ljudi, jer su bili jedini kojima je bio dozvoljen ulaz bez mnogo maltretiranja...
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

  6. #306
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iceburn
    Nije nista mucno kad ti narede, pa ti jos ponude 7k eura za 10 dana posla...
    I onda se zalis da lose zivis :P
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #307
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    405
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dnevni list DAN, 11. jul 2006.

    DIREKTOR BUDVANSKE RIVIJERE DUŠKO LALIĆEVIĆ POTPISAO PREDUGOVOR SA PARTNERIMA IZ AUSTRIJE

    “Soravia” gradi “Hilton” u Budvi



    Soravijin hotel "Hilton" u Becu


    ~Budvanska rivijera će dati zemljište, a “Soravija”, jedan od najpoznatijih svjetskih turističkih lanaca, koja je vlasnik Hiltona u Beču, će graditi hotel koji će biti na nivou “Hiltona”, “Meriota” ili “Kempniskog"

    Predstavnici austrijske investicione grupe Soravia i direktor Budvanske rivijere Duško Lalićević potpisali su juče predugovor o izgradnji modernog hotela u Budvi, koji će biti na nivou “Hiltona”, “Meriota” ili “Kempinskog”, a hotel “Slovenska plaža” biće doveden do nivoa od četiri zvjezdice, saznaje “Dan”.
    Očekuje se da će i konačan ugovor kojim će se precizrati svi detalji biti potpisan za 30 do 45 dana na Svetom Stefanu. Ovo je prvi ugovor ove vrste u Crnoj Gori, jer se ne radi ni o kupivini ni o zakupu nekog crnogorskog hotela, već se radi o sistemu džoint venčer, što podrazumijeva zajednička ulaganja. Budvanska rivijera će dati zemljište, a Soravija, jedan od najpoznatijih svetskih turističkih lanaca, koja je vlasnik “Hiltona” u Beču, gradiće hotel.
    Ovim aranžmanom su, osim gradnje ekskluzivnog hotela, predviđena zajednička ulaganja u hotelski kompleks Slovenska plaža a projekat je vrijedan najmanje 50 miliona evra. Postoji mogućnost da investicije dostignu i sumu od 100 miliona eura.
    Predviđeno je osnivanje zajedničke kompanije Soravie i Budvanske rivijere. Dobri poznavaoci privatizacije u Crnoj Gori smatraju da će ovaj način dovođenja renomiranih stranih portnera i ovakav ugovor biti najznačajniji projekat dosad, pa se očekuje da na Sveti Stefan dođe i vlasnik ove austrijske kompanije Hano Soravija.
    Budvanska rivijera je u većinskom vlasništvu države, a ima oko 4.000 akcionara. Privatizacioni fondovi imaju nešto preko 20 odsto udjela. Kompanija je vlasnik, osim “Slovenske plaže”, “Svetog Stefana”, “Miločera”, hotela “Aleksandar” i “Palas”, “Kastel Lastve” i vile “Oliva”.


    M. P.

  8. #308
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ako ako i treba
    Dako dodje ona Paris pa snimi neki nastavak
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #309
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hehehehehehe dodji nam Paris, sa Klaudijom (za kojom nas Vuk sa Krnova zavija)
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  10. #310
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Ako ako i treba
    Dako dodje ona Paris pa snimi neki nastavak
    :mrgreen: :mrgreen:

    Inače, ja mislim da će Crna Gora biti najbogatija na Balkanu za desetak godina.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  11. #311
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Jos jedan odlican hotel u Podgorici!

    Pobjeda, 05.09.2006. Hronika Podgorice


    DANAS SVEčANO OTVARANjE BEST VESTERN PREMIJER HOTELA MONTENEGRO


    Spoj italijanskog dizajna i njemačkog kvaliteta



    Povodom svečanog otvaranja Best Vestern Premier Hotela Montenegro, večeras u 21 sat, juče je održana pres konferencija na kojoj je govoreno o sadržajuma ovog hotela, čiji je investitor firma "Cijevna komerc",
    - Zgrada je izgrađena 2002. godine i ukupne je kvadrature 12 hiljada kvadrata, od čega je pet hiljada namijenjeno hotelskom sadržaju. Kompletno opremanje hotela uradio je njemačko - italijanski konzorcijum, iz razloga što je želja bila da se spoje savršeni italijanski dizajn i njemački kvalitet i preciznost. Arhitekta enterijera je Simon Lorencijus iz Njemačke, a ukupna vrijednost investicije iznosi šest miliona, rekla je Valentina Pajović, PR "Cijevne komerc".
    - Naš hotel, namijenjen je prije sveg poslovnim ljudima, koji u svom sadržaju ima 48 soba, od čega je sedam apartmana. Imamo veliku salu namijenjenu za doručak, poslovne ručkove, večere i seminare. U sastavu hotela imamo i devet renta kar vozila, kao i garažu za renta kar i goste hotela. Trenutno imamo 45 zaposlenih sa tendencijom da povećamo taj broj, rekao je Ranko Petrović, direktor hotela.



    L.Š.

  12. #312
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D View Post
    Pobjeda, 05.09.2006. Hronika Podgorice


    DANAS SVEčANO OTVARANjE BEST VESTERN PREMIJER HOTELA MONTENEGRO


    Spoj italijanskog dizajna i njemačkog kvaliteta



    Povodom svečanog otvaranja Best Vestern Premier Hotela Montenegro, večeras u 21 sat, juče je održana pres konferencija na kojoj je govoreno o sadržajuma ovog hotela, čiji je investitor firma "Cijevna komerc",
    - Zgrada je izgrađena 2002. godine i ukupne je kvadrature 12 hiljada kvadrata, od čega je pet hiljada namijenjeno hotelskom sadržaju. Kompletno opremanje hotela uradio je njemačko - italijanski konzorcijum, iz razloga što je želja bila da se spoje savršeni italijanski dizajn i njemački kvalitet i preciznost. Arhitekta enterijera je Simon Lorencijus iz Njemačke, a ukupna vrijednost investicije iznosi šest miliona, rekla je Valentina Pajović, PR "Cijevne komerc".
    - Naš hotel, namijenjen je prije sveg poslovnim ljudima, koji u svom sadržaju ima 48 soba, od čega je sedam apartmana. Imamo veliku salu namijenjenu za doručak, poslovne ručkove, večere i seminare. U sastavu hotela imamo i devet renta kar vozila, kao i garažu za renta kar i goste hotela. Trenutno imamo 45 zaposlenih sa tendencijom da povećamo taj broj, rekao je Ranko Petrović, direktor hotela.



    L.Š.
    Svaka im sreca...na dobrom su mjestu!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  13. #313
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Best Western je moj omiljeni lanac hotela. Bio sam u njihovim hotelima u Holandiji, Nemačkoj i u Best Western "M" u Beogradu za vreme trajanja jednog seminara. Svi ti hoteli su bili jednostavni, spolja nepretenciozni a krajnje funkcionalni i opremljeni. Samo ludak ide recimo u pohabani, glomazni i izvikani beogradski Intercontinental ako zna za Hotel "M" u Beogradu. Ništa spektakularno, ali sve radi kao sat i sve čisto -ja se u takvom okruženju najbolje osećam. Baš me interesuje kako to izgleda kod vas, ali standard je standard, Best Western je svuda isti. Prošle godine sam nešto bio u Podgorici u jednoj privatnoj vili koja je pretvorena u hotel, više ne znam ni kako se zove, ( čini mi se da ime počinje na "A", nisam siguran ) . Sve super, ali brate kičeraj, bode oči, boje i oblici vrište da ti se zavrti u glavi. Sreća pa sam bio jedan dan, a od sad znam sigurno gde ću ako bude trebalo.

  14. #314
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sa zakasnjenjem ova vijest.
    Ovo je izuzetno znacajno, ne zbog cijene vec zbog vjere stranaca u Crnu Goru, zbog te vjere u buducnost Crne Gore ovi Madjari su papreno platili ovu banku.


    P30.08.2006. Ekonomija
    -------------------------------




    Mađarska OTP Banka novi vlasnik Crnogorske komercijalne banke


    CKB prodata za 105 miliona eura




    Podgorica, 29. avgusta- Novi vlasnik Crnogorske komercijalne banke je mađarska OTP Banka. Ugovor o kupovini akcija CKB-a danas u Podgorici potpisali generalni direktor CKB-a Milka Ljumović i generalni direktor OTP Banke odnosno predsjednik Uprave Šandor Čani. Isplata akcija prodatih po pet puta većoj cijeni od nominalne dogovorena je do kraja ove godine.
    Učinićemo sve što je u našoj moći da unaprijedimo razvoj crnogorske privrede, kazao je Čani, dodajući da ova banka namjerava da bude najveća u regionu. Za crnogorske građane i privredu pripremili smo niz novih usluga . Proširićemo aktivnosti na trgovinu i mala i srednja preduzeća. Za kratko vrijeme CKB ćemo dovesti do nivoa koji imamo u Mađarskoj. To nam nije teško jer ovdje imamo dobru infrastrukturu. Namjeravamo uskoro da razvijemo i elektronsko poslovanje. Jasno nam je da u Crnoj Gori imamo jaku konkurenciju, ali smo spremni za borbu, kazao je Čani. Direktor Ljumović očekuje dobru saradnju sa Mađarima, objašnjavajući da će od novih partnera značajnu koristi imati i klijenti banke odnosno građani i kompanije.
    Dobra prodaja Crogorske komercijalne banke znači da su reforme ove oblasti u Crnoj Gori dobro postavljene i da se dobro sprovode. To je znak za brži rast privatnog sektora odnosno njegovu stimulaciju. Ovo je najbolja transakcija u regionu, kazao je potpredsjednik crnogorske vlade Miroslav Ivanišević, objašnjavajući da OTP vidi jasno razvojne šanse Crne Gore. Snažan rast privrede ne možemo očekivati sa malim bankarskim sistemom . Za to su nam potrebni jaki sistemi koji su i ušli na crnogorsko tržište. Sve to upućuje na razvojnu perspektivu Crne Gore jer su ovi investitori spremni da snažno podrže rast crnogorske ekonomije, kazao je potpredsjednik poželjevši dobrodošlicu ovoj mađarskoj kompaniji. Predsjednik Savjeta Centralne banke Crne Gore Ljubiša Krgović kaže da se sa ovom transakcijom privodi kraju privatizacija odnosno reforma bankarskog sektora . Realizacijom ovog ugovora biće ostvaren najveći do sada odnos kapitala i cijene u zemljama u tranziciji u Evropi ocijenio je Krgović.
    Predstavnici njemačkog DEG-a i holandskog FMO kažu da su spremni odnosno zainteresovani da i dalje budu prisutni na crnogorskom tržištu i pomognu drugim finansijskim organizacijama. Sadašnji menadžment banke vjeruje da će uspješnije raditi sa novim partnerom. Za dvije godine CKB će biti mnogo veća banka nego sada. Da li će država i dalje raditi sa CKB-om zavisiće od obostranog interesa, kazao je potpredsjednik Ivanišević. Ako budemo zadovoljni uslugama CKB-a odnosno OTP-a nastavićemo saradnju.

    Telekom prodao akcije za 12 miliona eura

    Odbor direktora Telekoma Crne Gore odlučio je da proda 11,5 odsto vlasništva u CKB-u za 12 miliona eura. Danas je saopšteno iz ove kompanije uz objašnjenje da se konačan dogovor o prodaji očekuje krajem ove godine . To treba da odobre crnogorska i mađarska finansijska i tržišna regulatorna tijela. Telekom se tako pridružio ostalim akcionarima banke.

    Za razvoj biznisa 25 miliona eura

    Crnogorska komerijalna banka i OTP potpisali su ugovor o kreditu vrijednom 25 miliona eura . Ovaj novac biće iskorišćen za razvoj biznisa i kreditiranje građana. I ovaj podatak pokazuje da ova mađarska banka novi vlasnik CKB-a vjeruje u razvoj Crne Gore, njen potencijal i resurse. CKB pokriva između 60 i 65 odsto tržišta Crne Gore, objasnila je Ljumović.

    Ljumović ostaje na čelu banke

    Sadašnje rukovodstvo Crnogorske komercijalne banke vodiće banku u narednom periodu . Direktor Milka Ljumović nastaviće da rukovodi ovom bankom najmanje do 2007. godine . Mađari su ocijenili da je postojeći menadžment banke dobro radio i da nema potrebe da se mijenja tim koji daje dobre rezultate. Moguće je da iz Mađarske samo delegiramo stručnjake za neke oblasti poput onih za elektronsko bankarstvo, objasnili su Mađari.



    Mr. Milović

  15. #315
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znao sam i ponavljao da je kapital *kukavica najveca* i da je procjena sigurnosti investicija mnogo vazna, ali zaista nisam znao da se

    PROCJENJUJE DA CE ULASKOM U "PARTNERSTVO ZA MIR" U SEPTEMBRU INVESTICIJE PORASTI I DO 300%, PREMA ISKUSTVIMA ZEMALJA U OKRUZENJU.

    Ocigledno je za onoga ko zna da gleda da je tranzicija jedan sveobuhvatan posao unapredjenja citavog drustva i da je svaki segment drustva potrebno prilagoditi najvisim standardima, od bezbjednosti do puteva, od telefonskih linija do uskladjenih zakona, od nacina knjizenja do nacina pakovanja proizvoda-zaista je proces veliki i nemoze se preskociti nista-CEKA NAS JOS NEKOLIKO GODINA *POPRAVKE* U SVIM SEGMENTIMA, ali barem se znaju obrasci jer je to vec sve obradjeno u teoriji i praksi.....A STO NEKO RECE:KAD ZAVRSIMO SVE TO NECE NI BIT TOLIKO VAZNO HOCEMO LI BIT U EU, JER CE STANDARD BITI TAKAV DA CE TO BIT SVEJEDNO....
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  16. #316
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rang - lista Svjetske banke

    Od 175 zemalja obuhvaćenih izvještajem Hrvatska je na 124. mjestu. Istina, izvrsno stojimo kad su reforme u pitanju, no to je slaba utjeha kad se zna da je Srbija za godinu dana skočila s 92. na 68. mjesto, Crna Gora sa 70. na 64., a približavaju nam se i BiH (sa 161. na 154.) i Makedonija (sa 154. na 151. mjesto).
    Plaćanje poreza najviše vremena oduzima u Sloveniji, gdje za to treba izdvojiti 272 sata godišnje, a najmanje u Makedoniji, 95 sati. U Albaniji se porez plati za 240 sati, Crnoj Gori za 208, Hrvatskoj 196 (prošle godine trebalo je pet dana), a u BiH za 100 sati.
    .................
    http://www.business.hr/static/download/completedb.png

    Pritužbe na rang-listu zemalja po uvjetima poslovanja nisu stigle samo iz Hrvatske, nego i iz Francuske, Rusije i Grčke. Šef Svjetske banke za Francusku vrlo je kritičan.
    Predsjednik Svjetske banke Paul Wolfowitz razljutio je ostale visoke dužnosnike Banke objavivši indeks Doing Business 2006. temeljen na diskutabilnim kriterijima, piše Emerging Markets, časopis za globalne analize financija u zemljama u razvoju, dio skupine Euromoney Institutional Investorsa.

    Francuska, rangirana odmah iza Jamajke, bijesna je na 44. mjestu. Njezin ministar financija Thierry Breton ovoga će vikenda o tome razdgovarati s Wolfowitzom. Hrvatski premijer Ivo Sanader, čija je zemlja zapela na 118. mjestu, iza Vijetnama (99.), Bjelorusije (106.) i Iraka (114.) javno je kritizirao indeks.

    Izvršni direktor Svjetske banke za Francusku Pierre Duquesne kritizirao je način na koji je obavljeno rangiranje država u godišnjem izvještaju Svjetske banke o uvjetima poslovanja Doing Business 2006.

    "Bilo je pogrešno sastavljati rangiranje na takav način i bilo je pogrešno objaviti ga", ustvrdio je Duquesne za Emerging Markets.

    Neki dužnosnici i osoblje Banke ljuti su što je to rangiranje objavljeno unatoč konsenzusu Vijeća direktora Svjetske banke da ga ne bi trebalo objaviti, rekao je.

    Kontroverzni indeks temelji se na izvještaju Doing Business 2006., trećem godišnjem izvještaju koje su kompilirali Svjetska banka i Međunarodna financijska korporacija, njezina financijska podružnica. Izvještaj se temelji na pokazateljima kao što su vrijeme potrebno za pokretanje nove tvrtke, za izdavanje raznih dozvola, zapošljavanje i otpuštanje, registraciju imovine i dobivanje kredita. Procjenjuje se i zaštita ulagača, porezi, prekogranična trgovina, ispunjavanje ugovora i uvjeti zatvaranja tvrtke. No, ono nije uključilo faktore poput makroekonomije, kriminala, korupcije i relativne veličine tržišta.

    Primjerice, po kriteriju zaštite ulagača Francuska je bila rangirana u ovogodišnjem izvještaju iza Nigerije.

    Hrvatska je po tome izvještaju najlošije rangirana među istočnoeuropskim zemljama kada su u pitanju uvjeti poslovanja, zauzevši 118. mjesto među 155 država obuhvaćenih rangiranjem.

    Više ekonomistica Svjetske banke i jedna od menadžerica izvještaja Doing Business Carralee McLiesh rekla je za taj časopis da je Banka utvrdila kako je "bolja mogućnosti ohrabrivati na reforme korištenjem kvantitativnih pokazatelja i usporedbi, te da je publicitet koji je indeks izazvao bio 'pozitivan i učinkovit'".

    Drugi izvori iz Banke vjeruju da je izvještaj mnogo korisniji bez rangiranja država. Jedan je rekao za Emerging Markets da "problem predstavlja sastavljanje rangiranja, koje se radi jednostavnim zbrajanjem rezultata postignutih na deset promatranih područja, što baš i ne znači puno. Koji je bio smisao objavljivanja rangiranja osim ugrabljivanja naslovnica?".

    Neki dužnosnici Svjetske banke morali su javno razgovarati s političkim liderima koji su se potužili na indeks. Tako je, prenosi Emerging Markets, hrvatski ministar financija Ivan Šuker službeno izrazio "iznenađenje i razočarenje".

    Potpredsjednik Svjetske banke za Europu i središnju Aziju Šigeo Kacu priznao je da rangiranje, iako pruža korisan podatak o izvedbi, ima ozbiljna ograničenja. Neke akcije poduzete nakon ocjenjivanja za potrebe izvještaja nisu bile uključene u metodologiju, rekao je Kacu.

    Francuski i hrvatski političari nisu jedini koji su se žalili, piše taj časopis. Potužio se i ruski ministar gospodarstva German Gref, čija je zemlja rangirana na 79. mjestu, daleko iza Mongolije (61.), Kolumbije (66.) i Ugande (72.). Upiti su stigli i iz Grčke, koja je na rang listi iza Rusije.

  17. #317
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Exclamation

    VIDI LINK, VIDI LINK, VIDI LINK!!!!!!!!!!


    ovo će jako interesovat ekonomiste.

    donji file otvoriti sa MS Exel-om
    Last edited by funestis; 06-09-06 at 15:55. Reason: dodat attachment

  18. #318
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bio sam zamoljen da pomognem ovdje...(o cemu znaju forumasi, jer sam im rekao u nekom postu...ma chudo je ovaj nas kafic-forum, sto kaze Milovan!).

    GDJE GODJ SAM MOGAO BIO SAM MAKSIMALNO NEOBJEKTIVAN U CRNOGORSKU KORIST (NARAVNO CUVAJUCI DONJI MINIMUM AUTORITETA, JER SU ONI VEOMA DOBRO OBAVIJESTENI).

    Ono sto mi je milo i nasto sam ponosan je DA JE MONTENEGRO UOPSTE UNIJET, jer za to sam bas MOLIO i rekao da cu ja raditi cio vikend i danju i nocu, a oni da objave podatke u ovogodisnjem izvjestaju I UNIJETo JE U ZADNJI CAS, BUKVALNO U NEDJELJU-A ROK JE BIO PETAK.

    Neka nam je sa srecom, pa cemo se popravit do sledece godine!

    Nije stidno pravo se pohvalit!
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  19. #319
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj post gore se odnosi na izvjestaj WORLD BANK-DOING BUSINESS
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  20. #320
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    otkud im onda podaci za proslu godinu?

  21. #321
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    EToo...pa su promijenili izvor za tekucu godinu...
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  22. #322
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci da je Montenegro tu bio i kao clan drzavne zajednice?

  23. #323
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bio Milose i trebao da se tako vodi, kao clan zajednice...NO SAM ZAMOLIO LIJEPO, PA SU MI TU MOLBU USVOJILI, jer je bila obrazlozena....
    PA SE POJAVI NAS PRELIJEPI I PERSPEKTIVNI MONTENEGRO SAMOSTALNO KOD SVJETSKE BANKE, BRZOM BRZINOM....(uprkos totalnom, da tako kazem- nesnalazenju nadleznih,( u najmanju ruku)...mislim,sto reci:nisu se sjetili da odvoje da ih pocastimo jednim ruckom, no da ih ja cascavam..
    ali hvala im na ovim ocjenama koje ce svi relevantni biznismeni pogledati,

    hvala ima prije svega na krajnje pozitivnim ocjenama (obzirom na okolnosti) i prihvatanju ocjena o onome na cemu sam ja najvise radio-index zastite investitora(Protecting Investors), dobijanje kredita (Getting Credit) i mogucnost povlacenja kapitala(Closing Business).....
    btw,najvisa hvala za jednu ljupku damu prije svih -Joanna (& Mr, Jap, of course)- greetings, whereever you are and THANK YOU FOR MENTIONING MONTENEGRO IN A GOOD MANNER!)



    Poslacu im ovaj thread, pa da se napise....

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  24. #324
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default "Dan", 18. septembar 2006.

    PREGOVORI SA AUSTRIJSKOM INVESTICIONOM GRUPOM SORAVIA O IZGRADNjI EKSKLUZIVNOG HOTELA PRIVODE SE KRAJU


    Ugovor o “Hiltonu” do kraja oktobra



    Direktor Budvanske rivijere Duško Lalićević očekuje da će pregovori o izgradnji modernog hotela u Budvi na nivou “Hiltona”, “Meriota” ili “Kempinskog” sa austrijskom investicionom grupom Soravia biti pozitivno okončani. On je “Danu” izjavio da razgovori o tome sa svjetskim nosiocima razvoja turizma idu u dobrom pravcu, a ugovor bi trebalo da bude potpisan do kraja oktobra.
    - Dosadašnji dogovori su na zadovoljavajućem nivou, a ugovor o izgradnji ekskluzivnog hotela, koji će biti čin saglasnosti i volje, trebalo bi da bude potpisan do kraja narednog mjeseca. Potom slijedi niz proceduralnih radnji, zbog čega ne mogu precizirati kada će hotel početi da grade naši partneri koji su vrh u svijetu turističkog biznisa - rekao je Lalićević.
    Predstavnici Soravie i Budvanske rivijere potpisali su u julu predugovor o izgradnji modernog hotela u Budvi. Ovim aranžmanom su, osim gradnje tog objekta, predviđena zajednička ulaganja u hotelski kompleks Slovenska plaža i podizanje njenog kvaliteta na četiri zvjezdice. Projekat je vrijedan najmanje 50 miliona eura, a postoji mogućnost da investicije dostignu i sumu od 100 miliona eura.
    Soravia je vlasnik Hiltona u Beču i najvjerovatnije će im biti dodijeljen i hotel koji će graditi na zemljištu Budvanske rivijere, ali nije isključeno dovođenje Meriota ili nekog drugog iz iste kategorije.
    Lalićević je prezadovoljan ovogodišnjom sezonom, a za narednu najavljuje još bolje ugovore. Nije očekivao da će septembar biti “dobar i jak” te da će se tražiti krevet više.
    - Budvanskoj rivijeri, koja ima 4.000 kreveta, fali soba. Sve je popunjeno, a gosti su stranci. Za naše goste uzimamo slobodne sobe u susjednim hotelima. Tako će biti do 21. septembra - naglasio je Lalićević.
    Od aprila do sada Budvanska je ostvarila promet od oko 16 miliona eura. Lalićević je ocijenio izvanrednim dosadašnje finansijske pokazatelje, jer je već obezbijeđen novac za plate radnicima do početka naredne sezone, uračunavajući i trinaestu, zimnice, investicije i pripreme za sljedeće ljeto. Budvanska hotelska firma ima 600 stalno zaposlenih, a 1,1 hiljada ljudi radi u sezoni.
    Lalićević smatra da je privatizacija preduzeća neminovna, ali kroz postupak zajedničkog ulaganja za njen novi kvalitet.
    Budvanska rivijera je u većinskom vlasništvu države, a ima oko 4.000 akcionara. Privatizacioni fondovi imaju nešto preko 20 odsto udjela. Kompanija je vlasnik “Slovenske plaže", “Svetog Stefana", “Miločera”, hotela “Aleksandar” i “Palas", “Kastel Lastve".

    Iv.GUDOVIĆ

  25. #325
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Sjajna vijest, ako je istinita ...

    PCNEN, Posljednji update: 10. Oct 2006, 11:07

    Tivatski Arsenal prelazi u ruke milijardera Manka

    Pregovarački timovi crnogorske vlade i kompanije PM securities sa Barbadosa, vlasništvo kanadskog milijardera Pitera Manka, dogovorili su gotovo sve odredbe kupoprodajnog ugovora za privatizaciju tivatskog brodo-remontnog zavoda u Tivtu, poznatijeg kao Arsenal, i njegovog pretvaranja u marinu za megajahte, objavila je Republika, pozivajući se na neimenovane izvore bliske Mankovom timu.

    Podgorički dnevnik je saznao da se potpisivanje kupoprodajnog ugovora očekuje između 20. oktobra i 1. novembra.

Page 13 of 18 FirstFirst ... 391011121314151617 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 18:53
  2. Replies: 11
    Last Post: 15-06-09, 12:10
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Vlahovic: Crna Gora ne želi da bude neciji pristup na more !
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 28-03-05, 04:39
  5. Kad spoznas istoriju ,znaces buducnost sto ti nosi !!
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 29-10-04, 11:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •