Results 1 to 15 of 15

Thread: Iluzija ili istina?

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Iluzija ili istina?

    "Šta mislite, da li je ispravno osobu pustiti da živi u iluziji (u svijetu koji nema veze sa realnošću) ili istinom 'razbiti' to? Svaka iluzija je kao 'balon od sapunice' i izvjesno je da će prije ili kasnije osoba postati svjesna, ali gdje je zapravo granica ispravnog postupka?

    Gledano sa jedne strane, osoba je srećna u toj iluziji, a isto tako nesvjesna svih posljedica koje ista nosi. S druge strane da li je uopšte i spremna suočiti se sa realnošću i prihvatiti stvari onakve kakve jesu."

    Manipulišete li iluzijama u kojima Drugi žive?
    Last edited by Artemis; 21-07-12 at 23:21. Reason: preuzeto
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #2
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 2876769
    Šta mislite, da li je ispravno osobu pustiti da živi u iluziji (u svijetu koji nema veze sa realnošću) ili istinom 'razbiti' to? Svaka iluzija je kao 'balon od sapunice' i izvjesno je da će prije ili kasnije osoba postati svjesna, ali gdje je zapravo granica ispravnog postupka?

    Gledano sa jedne strane, osoba je srećna u toj iluziji, a isto tako nesvjesna svih posljedica koje ista nosi. S druge strane da li je uopšte i spremna suočiti se sa realnošću i prihvatiti stvari onakve kakve jesu.

    Manipulišete li iluzijama u kojima Drugi žive?
    Narodi na ovim prostorima već decenijama žive u iluziji boljeg životnog standarda a koji obećavaju političari za koje glasaju ...

    Na predizbornim skupovima mlate o avionima ,autoputevima i stvarno otvaraju nepostojeća komanije koje se kreditiraju uz pomoć MMF i zadužuju države i narode,,a sve proizvodne pogone zatvaraju.
    "Nema zdravog društva bez ekonomije"
    Ako je ljubav u pitanju sve je iluzija ..pa i sam ljubav..jer skoro da i ne postoje vishe ljubavi .(misli se na ljubav momaka i djevojaka).

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ono sto je za mene iluzija kod nekog je istina, isto tako moja istina je nekome iluzija. Cija je sad istina, istina, a cija je iluzija, iluzija? I sad, ako ja nekog izvucem iz njegove iluzije i pokazem mu moju istinu, a ispostavi se da je moja istina ustvari iluzija, onda smo oboje u iluziji.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    iluzija.
    Kako Vaša bolest ?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarnost, stvarnost, stvarnost, stvarnost
    cudnija od sna
    nista nije, nista nije
    kao sto izgleda...
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,282
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Istina je iluzija.
    She is only here to annoy herself!

  7. #7
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A iluzija istina koja se zasniva na iluziji istine o iluziji i o tome je li istina ili iluzija ili pak i istina i iluzija ili samo liči na istinu a ustvari je iluzija, a može biti i obrnuto da je iluzija istina koja ima nalik iluzije a ustvari je istina koju samo osoba koje se tiče može da zna, ili živi u iluziji... :?
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Calgary, CA
    Posts
    5,791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sve je iluzija.


  9. #9
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je dobro dok imas dovoljno istine da napravis iluzije onoliko koliko ti treba...
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  10. #10
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Treba puštit nekoga da živi u iluziji, jer i oni na neki način znaju da su u iluziji...
    Ali treba puštit samo ako ta iluzija ne nanosi štetu toj osobi i osobama oko nje...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    237
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iluzija Naravno...

  12. #12
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Tu gdje se nekom hoće da vidja iluzije kod bliskih oko sebe,a ona njihova strana uvjek u stvarnosti i sve kako treba,od takvih se prije ili kasnije ljudi cijepaju.Pa da bivaju negdje drugo sa tom svojom stvarnosću zajedno sa svojim visokim mišljenjem o sebi da su Bogom dani da bude "usnule",kao što i "usnuli" treba da žive onako kako su birali sami jer ako smo imalo inteligentni tj imamo širinu da razumijemo i poštujemo tudje vidike neslične našim,znamo da možemo i jedni i drugi sami da se nosimo sa svojim izborima,eventualnim posledicama.

    Nikad nisam poželjela da pripomažem da bilo ko vidi stvari onako kako ih ja vidim,niti sam se ikom podsmjehivala na račun toga sto vidi drugačije od mene tj različitije,a tu gdje me je nečija takva "stvarnost" budila probudila me tek toliko da vidim da tu nemam šta da radim.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dok neko zivi u supstvenoj iluziji i sa njom mu fino to je za njega najistinitija istina i zasto to nekom kvariti (ako na neki nacin nas ne dotice) jer je i tako i tako to dzaba. Kad tad svak će sam biti svjestan tih bivsih iluzija, "probuditi se" pa neka se pozabavi tom
    spravom i zasto bi nekoga usrećivali sopstvenim istinama koje za nekoga takodje mogu biti iluzije. Sve je to jednostavno kako nasa koleginica objasni

    Quote Originally Posted by puppy View Post
    A iluzija istina koja se zasniva na iluziji istine o iluziji i o tome je li istina ili iluzija ili pak i istina i iluzija ili samo liči na istinu a ustvari je iluzija, a može biti i obrnuto da je iluzija istina koja ima nalik iluzije a ustvari je istina koju samo osoba koje se tiče može da zna, ili živi u iluziji... :?

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trudim se da uvijek gledam realno. Ne ocekujem previse, a nadam se najboljem. Za 30 godina, pokazalo se kao ispravno Ako mi je neko blizak, bitan, uvijek kazem svoje misljenje, ako mislim da zivi u iluziji, a mnogo je takvih ljudi ( ne bliskih, nego ovih drugih, iluzionista). Da mi neko nije bitan, sigurno bih bila uzdrzana, iz prostog razloga jer bi me bilo bas briga. Na kraju krajeva, svako zivi onako kako misli da treba. Ima ljudi koji misle da su sve u pravu, da im samo odobravat... I obrni - okreni, iluzija opet, bilo da je prijateljstvo u pitanju, ljubav ili neka druga vrsta odnosa.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  15. #15
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Istina ili iluzija je isto kao i pitanje objekat ili projekat objekta.
    Fama volat! – "Glas leti!", tj. vest se brzo širi i očas posla istine postaju laži i obratno,
    Činjenice su činjenice..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Šta je Istina?
    By Raquel in forum Religija i filozofija
    Replies: 38
    Last Post: 06-01-13, 02:29
  2. ISTINA ili LAZ
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 20
    Last Post: 15-11-11, 17:36
  3. je li istina ovo?
    By liquido in forum Sve i svašta
    Replies: 73
    Last Post: 03-02-11, 03:41
  4. Bog i istina
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 31
    Last Post: 03-01-11, 18:21
  5. Kraj Iluzija !
    By Zvek_Zivi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 21-03-06, 07:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •