Results 1 to 14 of 14

Thread: Da li je moguce...

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Da li je moguce...

    http://www2.serbiancafe.com/lat/disk...002503.html?11

    Prosto ne mogu da vjerujem...Da li stvarno ljudi mogu toliko da polemisu oko owe teme? Juce sam bas bila u nekom drustvu, slicna je tema bila. Odnosi muskarca prema zeni su se u mnogome mijenjali, to smo swi zakljucili, ali bila je 1 cura koja se u mnogome vodila nekim predrasudama. Buduci da sam bila pomalo zacudjena njenim misljenjem, jos vise sam se zacudila na neki nacin, kad sam procitala owo sa linka gore. Da li je moguce da tako potcinjeno izgledamo nasim milim susjedima? I da li ste ikada bili u situaciju da cujete rijeci tipa IH, TE SRBIJANKE...ili mozda KAO CRNOGORKE, SWAKA JE ISTA...Ne znam, nisam pametna.
    Last edited by kuglica; 15-07-05 at 08:41.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  2. #2
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    glupo je genralizovat, svakako. ova prizemna misljenja su dio predrasuda i sveprisutnijeg srbijanskog pokusaja da degradiraju crnogorce. nema to mnogo veze sa zenama u cg. zaboga,svima nam je jasan status zene kod nas. ovo sto ona navodi su primjeri kojih u srbiji ima mnogo vise. dakle, radi se o pojedinim slucajevima.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Red face

    To sigurno. Hoces li mi vjerovati da sam masu ljudi srela,i bila u drustvu sa njima, da imaju jednako misljenje sa owima iz linka, a odavde su. Neko njihovo misljenje, kad se sabere , bilo bi otprilike owako-da sto si gori prema zeni ona ce bolje da te postuje, a pri tome ne govoreci o onom postovanju koje bi svi voljeli da imamo 1 prema 2, nego o najgorem strahopostovanju. Isto onu ljudi koji su u swojoj porodici osjetili strah kad im se roditelji swadjaju..zar isti ti ljudi nebi trebali da budu drugaciji? Da se potrude da se njima isto ne desi...Sjecam se , bio je tip koji je ladno razgovarao, da ne kazem hvalio se, sto mu swe zena radi u krewetu, kad je prije toga premlati dobro. I swaka 2 rijech je bila*da je ona meni nasa, nebi mi owo radila....Da li je to normalno ? Jeli moguce da u owako maloj sredini ima tako bolesnih umova, da ne kazem neku 2 rijec, da jednostavno ne vide bez samo pravo, ono sto zacrtaju u ponashanju....
    I plase li se ti ljudi sjutra kakwa ce im djeca izac iz porodice, oce li bit normalna ili neki traumatizovani i iskomplexirani tipovi, kao sto im je otac...
    Last edited by kuglica; 19-07-05 at 07:56.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ne plase se jer su naucili taj nacin iz svoje porodice, i ne vide to kao nesto strasno, nego kao nesto normalno. tako ce i njihovoj djeci to bitinormalno. ali ipak, danas je dovoljno drugih nacina, i covjek ima dovoljno izbora tako da se izkristalise vremnom ono sto je drustveno prihvatljivo, a sto ne. edukacija je tu glavni faktor. ako ona izostane, onda ce 'nastrane' porodice proizvoditi jos "nastranih" clanova
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nista tu cudno nije...
    Srbijanke kad dodju na more, dodju da se provedu. I svakom ce crnogorcu 10 puta laksi prolaz biti kod neke od njih, nego kod neke nafrstene podgoricanke. Ali kad ta ista podgoricanka ode da studira u Bg, 10 puta ce prije dici noge tamo - nego u Pg. Jednostavno, opale je trojica u toku jedne nedjelje - jedan sa Zvezdare, jedan sa N. Beograda i jedan sa Vozdovca - i niko nista ne zna, a njoj super.
    Medjutim, meni nije jasno sta tu nekom ima da smeta. Je li Bog dao da zene dizu noge, pa okle god da su...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Cus cus zene u podredjenom polozaju u CG evo i na ovim forumima ima zenski kutak a muski nema, i jos pojedine kukaju nesto o pravima i emancipaciji.
    She is only here to annoy herself!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Cus cus zene u podredjenom polozaju u CG evo i na ovim forumima ima zenski kutak a muski nema, i jos pojedine kukaju nesto o pravima i emancipaciji.
    Postojao je prije "muski kutak" Dzonjara je bio moderator tad:razz:

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Nista tu cudno nije...
    Srbijanke kad dodju na more, dodju da se provedu. I svakom ce crnogorcu 10 puta laksi prolaz biti kod neke od njih, nego kod neke nafrstene podgoricanke. Ali kad ta ista podgoricanka ode da studira u Bg, 10 puta ce prije dici noge tamo - nego u Pg. Jednostavno, opale je trojica u toku jedne nedjelje - jedan sa Zvezdare, jedan sa N. Beograda i jedan sa Vozdovca - i niko nista ne zna, a njoj super.
    Medjutim, meni nije jasno sta tu nekom ima da smeta. Je li Bog dao da zene dizu noge, pa okle god da su...
    Tacno tako;-)

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHANTOM
    Postojao je prije "muski kutak" Dzonjara je bio moderator tad:razz:
    Prije jes ali vidis kako nam postepeno sva prava ukidaju
    She is only here to annoy herself!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    heh...sve zavisi iz kojeg se ugla stvari posmatraju. mislim da zene u cg nisu u bog zna sta gorem polozaju nego u pojedinim krajevima srbije, recimo juzna srbija, ili u jugozapadnoj srbiji, raskoj oblasti i sl. gdje je sredina dosta konzervativnija nego recimo u vojvodini, ili beogradu i sl. takodjer na onaj forum dolazi i dijaspora, a vjerovatno su i oni na neki nacin emancipovani, posto je zapad vjerovatno uticao na njih (mada zavisi od slucaja do slucaja, priznajem) dakle, zavisno od sredine u kojoj zive i od moralno etickih principa koji su u toj sredini dominantni, ljudima se mozda s pravom zene u cg, ili cg u cjelini cini zaostalom.

    sa druge strane, pretpostavka je da svi vi koji postujete na forumima, imate odredjeno bolje obrazovanje, iz prostog razloga sto imate pristup internetu i sto znate da se njime koristite, a svakako on ima veliki uticaj na razmisljanje, emancipaciju itd. takodjer se vjerovatno druzite sa sebi slicnim ljudima, tako da je tesko primjetite one, a koji su u cg vjerovatno u vecini, i na koje se odnosi onaj osvrt sa serbiancafe-a, i zbog koje je prosjecna slika o stanju prava zena u cg jako losa.

    nesto sam pospan pa nisma ovo najbolje srocio, ali mozda ce poneko razumjeti sta sam htio reci

  11. #11
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a kad pomenu dijasporu, oni su veci seljaci, kad se vrate odje, no mi. uslovno receno. mogu zamislit samo kakvi su seljaci tek tamo dje su...
    cas' izuzecima.

    zaostali u svojoj zemlji jer nisu u njoj, zaostali u dijaspori jer rade, a misle o svojoj zemlji pa nemaju kad da se integrisu...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    najgore je kad su ljudi em puni predrasuda, em ne znaju shta ce od zhivota...

  13. #13
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jaoo kako poludim kada procitam ili cujem owako nesto. Doslo mi je sad da se regristrujem i swasta im kazem majke mi. Pii... jedwa se suzdrim da ne psujem [ tada bih bila kao oni ]. Ali stwarnoo... kao da u guzicu nemaju swi poo dwadeset i netso godina , owo je kao slusat djecu pa ona swadja ' partizan-zwjezda, mi pwakwi- wi onakwi'... pf
    Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.
    Kotoranka

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bogu iza tregera
    Posts
    124
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahhaha!Slatko se nasmijah....
    Generalizovanje stvari me strasno zasmijava...
    Sto bi rekla moja dobra prijateljica:"Ma kakva emancipacija,kakvi ravnopravne!Muskarce treba napraviti robovima!" (bio je to jedan od njenih "MOMENATA")
    E,sad,polazim od sebe...
    Niti me ko maltretirao, niti udario, niti potcinjavao, niti ucjenjivao "to mozes,to ne mozes",pa ili ja samo imam srece(ne zivim u PG) ili ljudi pojma nemaju.
    Svaki odnos je poseban na svoj nacin i zavisi od toga kako se ko postavi i ophodi.Kad neko voli da bude zrtva(a ima ih, za ne povjerovati),onda ce ih privuci neki likovi koji ce od njih praviti "NIZE VRSTE".Ako ne trpis takve gluposti,ostavices takvog tipa/curu cim pocne da zakera.
    Sad ce neko reci:"A sta ako se zaljubis?"
    Bila sam sa deckom koji mi je poslije 8 mjeseci veze pokazao svoju "ljubomornu" stranu. Ostavila sam ga mjesec dana poslije toga.Ljubomora me hladi,a ne pali.Nema tu ljubavi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. U Srbiji je sve moguce!
    By Fabia_Elegance! in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 10-06-05, 06:35
  2. A jel moguce....
    By PARABELUM in forum CdM Arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-05, 22:44
  3. Replies: 11
    Last Post: 12-07-04, 18:15
  4. Ne daj bozhe da je ovo moguce!
    By Fabia_Elegance! in forum Sve i svašta
    Replies: 25
    Last Post: 03-05-04, 19:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •