Results 1 to 25 of 25

Thread: Zenski orgazam: 1 ili 2??

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Post Zenski orgazam: 1 ili 2??

    Znam da smo o ovome pricali pre i spominjali klitoralni i vaginalni orgazam. Pre neki dan sam procitala interesantan clanak u kome jedan svetski sex expert razjasnjava 10 myths sto se zenskog orgazma tice. Izmedju ostalog, jedan od myths je bio to sto su zene u zadnje vreme bombardovane tvrdnjom da postoje dva zenska orgazma, klitoralni i vaginalni. Medjutim, ispostavlja se da svaki orgazam potice iz klitorisa i da je svaki orgazam u stvari klitoralni orgazam. Onaj koga su neki nazvali vaginalnim orgazmom je u stvari klitoralni orgazam koji se javlja pri penetraciji i oseca se "duboko", takozvani "duboki orgazam". Zakljucak je znaci da kod zena u stvari postoji samo jedan orgazam (klitoralni), sa raznim nivoima intenziteta i osecaja. Nisam uzela vremena da vidim da li je ova tvdnja tacna, u smislu da sam procitala iz drugih izvora da li jeste ili nije, medjutim iz licne prakse mi se cini tacnom

    Nauci covek nesto novo svaki dan...

  2. #2
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oces da kazes da penetracija uopste nije potrebna da zena dozivi orgazam?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Location
    swe ;-]
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    greskaaaaaaaa
    Last edited by haantall * Sel; 14-07-05 at 20:34. Reason: greskaaaaaaaa
    Ekipa stigla >>> h

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,066
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    oces da kazes da penetracija uopste nije potrebna da zena dozivi orgazam?

    Zar oduvijek nije bilo tako?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    oces da kazes da penetracija uopste nije potrebna da zena dozivi orgazam?
    To je vec odavno jasno. Hocu da kazem da je svaki orgazam klitoralni, bez obzira gde ga najvise osetis.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zitiste
    To je vec odavno jasno. Hocu da kazem da je svaki orgazam klitoralni, bez obzira gde ga najvise osetis.
    Evo i mene nakratko iz ilegale... ne kazu za dzaba (a i iskustvo mi to govori) da je uvijek potrebna stimulacija klitorisa (na bilo koji nacin) da bi zena dozivjela orgazam. To se najbolje vidi kad ona skace po tebi i pocne da "mijesa" naprijed-nazad, nabijena do kraja.
    A sad ce opet da me zamete vjetar...
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_G_rUzNi
    Zar oduvijek nije bilo tako?
    sto skaces jadan? samo ocu da preciziramo jer je nisam bas shvatila.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,079
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    sto skaces jadan? samo ocu da preciziramo jer je nisam bas shvatila.
    neka neka, smirite se , polako...
    Ja znam da sam niko, ali niko nikada nece biti kao ja!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e ja sam to i tada tvrdio pa su mi se pojedini smijali :P
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  10. #10
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Down Town
    Posts
    850
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by haantall * Sel
    greskaaaaaaaa
    Poslushajete sex experta najveceg u celoj podogorici... ! :P
    A sad kad djevojka ne moze znati shto dozivljava-prezivljava kako bih ja trebao znati ? :P

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve to zavisi od zene do zene...
    Neke ne mogu nista bez stimulacije klita za vrijeme penetracije. Neke se, opet, ne daju ni taci na to mjesto (dok je stojko ili prst u njih), jer ih to "udaljava" sa puta orgazma (vaginalnog) - a i obrnuto. Nekima, pak, odgovara da ih sto vise jada snadje istovremeno, i dubinskih i povrsinskih, pa dje prije pukne...
    Sve u svemu, ne postoji univerzalno pravilo za sve zene. A to je jos jedan dokaz da se Bog nije htio puno truditi oko zeninih osjecanja, jer su za reprodukciju neophodna samo nasa osjecanja. Utakmica se igra dok mi ne kazemo: "Kraj!", nikako suprotno.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,066
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by GAGA
    sto skaces jadan? samo ocu da preciziramo jer je nisam bas shvatila.
    Samo mi je cudno kako nisi to do sada shvatila...

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_G_rUzNi
    Samo mi je cudno kako nisi to do sada shvatila...

    jesam li ja na kineskom napisala ovo? nisam shvatila u prvi mah sto je gospodjica koja je postavila topic htjela da kaze iliti da pita.

    tako je kad muskarci "znaju sve" o zenama...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,066
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Ne ne, nisi ti mene razumijela. Kao zensko, kako ti to nisi znala.

    A sto se tice znanja, ucimo se stalno

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb I...?

    Quote Originally Posted by zitiste
    Znam da smo o ovome pricali pre i spominjali klitoralni i vaginalni orgazam. Pre neki dan sam procitala interesantan clanak u kome jedan svetski sex expert razjasnjava 10 myths sto se zenskog orgazma tice. Izmedju ostalog, jedan od myths je bio to sto su zene u zadnje vreme bombardovane tvrdnjom da postoje dva zenska orgazma, klitoralni i vaginalni. Medjutim, ispostavlja se da svaki orgazam potice iz klitorisa i da je svaki orgazam u stvari klitoralni orgazam. Onaj koga su neki nazvali vaginalnim orgazmom je u stvari klitoralni orgazam koji se javlja pri penetraciji i oseca se "duboko", takozvani "duboki orgazam". Zakljucak je znaci da kod zena u stvari postoji samo jedan orgazam (klitoralni), sa raznim nivoima intenziteta i osecaja. Nisam uzela vremena da vidim da li je ova tvdnja tacna, u smislu da sam procitala iz drugih izvora da li jeste ili nije, medjutim iz licne prakse mi se cini tacnom

    Nauci covek nesto novo svaki dan...
    Ispadne, dakle, da je vaginalni orgazam u stvari podvrsta klitoralnog i naziva se "dubokim orgazmom". E sad, ako postoji "duboki" postoji i "plitki" ili kako ga nazvati? Kakav je taj "plitki", odnosno, moze li jedan precizan opis i "dubokog" i "plitkog" s obzirom na nacin izazivanja i mjesto nastanka?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  16. #16
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_G_rUzNi
    Ne ne, nisi ti mene razumijela. Kao zensko, kako ti to nisi znala.

    A sto se tice znanja, ucimo se stalno

    znaci ipak pricam na kineskom... Ako si procitao moj prvi post poslije postavljene teme on je glasio "oces da kazes da penetracija uopste nije potrebna da zena dozivi orgazam?" sto je bilo pitanje upuceno postavljacu topica, da bi precizirala svoju temu i potvrdila moju recenicu. ona cak nije jos bila ni odgovorili na to ali si se nashao ti da izvedes zakljucak kako ja kao zensko nisam to znala. e sad ti ja objasnjavam ovim putem, ali ako je potrebno mogu ti i nacrtat. samo reci. sve u cilju toga da ti objasnim
    Last edited by GAGA; 19-07-05 at 14:30.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Ispadne, dakle, da je vaginalni orgazam u stvari podvrsta klitoralnog i naziva se "dubokim orgazmom". E sad, ako postoji "duboki" postoji i "plitki" ili kako ga nazvati? Kakav je taj "plitki", odnosno, moze li jedan precizan opis i "dubokog" i "plitkog" s obzirom na nacin izazivanja i mjesto nastanka?
    E kako bi bilo super kad bi negde postojala precizna definicija, ili ti opis, zenskog orgazma. Znam masu zena koje bi pare platile kad bi im neko to onako precizno opisao, pa da znaju sa sigurnoscu jesu li ikad dozivele orgazam ili nisu. Cak ni ne govorim o neobrazovanim i neiskusnim zenama (i ja sam bila iznenadjena kad sam cula neke kako pricaju).
    Koliko sam ja do sad saznala od zena, orgazam i kako ga koja zena oseca je sasvim individualna stvar. Sto se mene licno tice, svaki orgazam prvo osecam u klitorisu (odatle potice) i onda se osecaj nekako "siri" u unutrasnjost. Nekad se taj osecaj "prosiri" po celom telu, nekad je iskljucivo u pelvic region. Od cega to zavisi isto nije univerzalno, niti mogu da "kontrolisem" koju bi vrstu ili jacinu htela (pisem i sve mi ovaj opis nekako bezveze zvuci, ali ne moze bolje ).

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zitiste
    E kako bi bilo super kad bi negde postojala precizna definicija, ili ti opis, zenskog orgazma. Znam masu zena koje bi pare platile kad bi im neko to onako precizno opisao, pa da znaju sa sigurnoscu jesu li ikad dozivele orgazam ili nisu. Cak ni ne govorim o neobrazovanim i neiskusnim zenama (i ja sam bila iznenadjena kad sam cula neke kako pricaju).
    Koliko sam ja do sad saznala od zena, orgazam i kako ga koja zena oseca je sasvim individualna stvar. Sto se mene licno tice, svaki orgazam prvo osecam u klitorisu (odatle potice) i onda se osecaj nekako "siri" u unutrasnjost. Nekad se taj osecaj "prosiri" po celom telu, nekad je iskljucivo u pelvic region. Od cega to zavisi isto nije univerzalno, niti mogu da "kontrolisem" koju bi vrstu ili jacinu htela (pisem i sve mi ovaj opis nekako bezveze zvuci, ali ne moze bolje ).
    Eh, pitanje je bilo u vezi "dubokog orgazma", kako se on u stvari desava, o kakvoj se penetraciji radi, gdje se izaziva i kako, kao i razlika u odnosu na "plitki orgazam" i sl. Dakle, ne uopste o orgazmu vec o pomenutima.
    Inace ovo sto se tice osjecaja, gdje se najprije osjeca, to ne znaci i da odatle mora i da potice, jer "duboki orgazam" koji je prouzrokovan penetracijom ne stimulise direktno klitoris vec njegovu blizu i dalju okolinu. E sad, da li "svi putevi vode u Rim", odnosno klitoris, pa se iz njega salje informacija mozgu koji uzbudjenje koje prouzrokuje orgazam locira na klitoris ostaje nejasno. Mozda je pomenuti naucnik upravo to htio da kaze?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  19. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    639
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Tz - 0fucAnI

    E djeco moja . . . . Mi smo djeca podgorichka swima nam je mila *****





    __________________
    ::::::::::::::::::::
    < TeamZone.0fucAnI > < Tz > 4 e V r

  20. #20
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    odmah ispred procesora koji je u PG
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nasty_Mind
    A sad kad djevojka ne moze znati shto dozivljava-prezivljava kako bih ja trebao znati ? :P
    ZIVA istina ja znam odakle meni pocinje,kuda prolazi i gdje mi se zavrsava a za djevojke to moraju same da izeksperimentisu sta,kako i gdje e sad da li ce sa vibratorom u ruke ili ce naci test vozaca na njima je da odluce :lolblue:

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    639
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Tz - 0fucAnI

    Ako nemate wibrat0r ( trenutno ) wi mi se jawite na priwate,a ako niste za to wi uzmite chetkicu za zube pa nawalite,ali samo polako.....

    I BEZ KALADONTA,sam ce 0n izac,waljda . . . .


    p0z.

    _______________________________
    :::::::::::::::::::::::
    < TeamZone.0fucAnI > < Tz > 4 e V r

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    klica je zenski qjac pa i ja mislim da sve ide od njega sobzirom da se sve zenske erogene zone nalaze vecinom napolju i malko unutra(g-spot i unutrasnji dio klitorisa) tako da ce prije bit da dubokog nema...samo plitki )))

    ...sobzirom da se ne nalazi samo na povrshini vec zalazi unutra i grana se u obliku izvrnutog V i da je krcat nervnih zavrshetaka i da je gradjen od istog tkiva od kojeg i qjac,shto ce reci da je klitoris jednostavno zakrzljali qjac kod zena koji ne moze da "poraste" zbog ne-rada testerostorona u uterusu,tj,to shto vi muskarce zajebavate da imaju "male" ....vi imate josh manje
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 16-08-05 at 14:33.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  23. #23
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS
    tj,to shto vi muskarce zajebavate da imaju "male" ....vi imate josh manje

    hahahahahha

    E!, ali tu postoji jos jedna zackoljica kad si vec poceo sa uporedjivanjem, a odje prvenstveno mislim na trajanje orgazma uz nase male, i vase velike...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    hahahahahhaa gade tu si vec u pravu
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    Quote Originally Posted by GAGA
    oces da kazes da penetracija uopste nije potrebna da zena dozivi orgazam?

    Pa naravno sto je tu cudno !!??

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zenski boks
    By Hari Krisna in forum Ženski kutak
    Replies: 37
    Last Post: 12-04-05, 18:51
  2. djevojke,sta vam pruza najbolji orgazam..
    By MORFEJ-ex Stepski Vuk in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 09-12-04, 19:21
  3. Za diskusiju: Muski orgazam kojeg nema
    By Argonaut in forum Sex i erotika
    Replies: 20
    Last Post: 12-11-04, 07:55
  4. Po vama najbolji zenski vokal u CG?
    By N-touchable in forum Muzika
    Replies: 27
    Last Post: 14-03-04, 15:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •