Results 1 to 3 of 3

Thread: Microsoft SQL

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default Microsoft SQL

    Trebaju mi neki tutorijali sa primjerima kako koja komanda utice na podatke.. Ili neki primjeri funkcija, SQL procedura vezanih za kredite, uglavnom za banke.[SIZE=2]( kamata, dospijeće, anuitet, rok otplate... ).. Kako ide procedura da npr trazim korisniku da unese neku vrijednost, npr glavnicu.. Jer sam ja to do sada uvijek radio kroz samu aplikaciju, i tu smjestim vrijednost, onda je koristim u bazu, sad ne znam kako da direktno iz baze trazim korisniku da unese neku vrijednost.. Ja sam radio Oracle sql (i to ne neko napredno znanje jos uvijek) pa mi sad treba pomoc posto je Microsoft Sql u pitanju, bio bih zahvalan.[/SIZE]
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SQL Server nažalost nema sopstveni front-end GUI mehanizam koji bi služio za unos parametara (ili bilo kakvih vrijednosti) od strane samog korisnika. Kao front-end možeš najlakše upotrijebiti MS Access ili napisati sopstveni program upotrebom .... (to je već duža priča) :-)

  3. #3
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Trebaju mi neki tutorijali sa primjerima kako koja komanda utice na podatke.. Ili neki primjeri funkcija, SQL procedura vezanih za kredite, uglavnom za banke.[SIZE=2]( kamata, dospijeće, anuitet, rok otplate... ).. Kako ide procedura da npr trazim korisniku da unese neku vrijednost, npr glavnicu.. Jer sam ja to do sada uvijek radio kroz samu aplikaciju, i tu smjestim vrijednost, onda je koristim u bazu, sad ne znam kako da direktno iz baze trazim korisniku da unese neku vrijednost.. Ja sam radio Oracle sql (i to ne neko napredno znanje jos uvijek) pa mi sad treba pomoc posto je Microsoft Sql u pitanju, bio bih zahvalan.[/SIZE]
    Sql ti je isti za sve baze podataka. Ako postoje neke razlike to je razlika T-SQL i PL/SQL.
    Last edited by darkooo; 04-07-12 at 09:35.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Microsoft's MAGIC
    By Djoks in forum Software
    Replies: 16
    Last Post: 10-09-07, 17:05
  2. Microsoft autoroute
    By GED in forum Software
    Replies: 2
    Last Post: 01-11-06, 08:15
  3. Microsoft Plus!
    By Igi in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 07-12-05, 08:23
  4. microsoft
    By funestis in forum #montecafe
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-04, 05:46
  5. [ new microsoft.com ]
    By DMX in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 2
    Last Post: 16-09-04, 22:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •