Telekom je danas saopštio da će od sjutra ADSL biti dostupan i korisnicima običnih telefonskih linija kao i besplatan ADSL do početka septembra (samo za nove korisnike).

Rekao bi čovjek super vijest. I ona to jeste i bila bi da nas predstavnici Telekoma i ICG do prošle sedmice sa kanala TV IN i radio valova svih mogućih stanica, kao i stranica štampe nijesu pravili budalama, ubjeđujući nas u neophodnost uvođenja ISDN linije da bi ADSL uopšte mogao funkcionisati u Crnoj Gori.

Mogli smo čuti čak i obrazloženje, kada je jedan gledalac Telekomove komercijalne emisije na TV IN naveo da je u Velikoj Britaniji ADSL u stratu uvođen preko običnih linija, da Crna Gora i Engleska nemaju istu konfiguraciju terena, te da je zbog toga u Crnoj Gori to NEMOGUĆE (!!??).

Danas je očigledno da je u pitanju bio pljačkaški pokušaj Telekoma da na brzinu iz džepova građana iskamči, pored suludih 117 EUR za setup ADSL-a (Hrvatska-ADSL za 1 kunu), po dodatnih, gotovo, 190 EUR za uvođenje ISDN linije.

Sada još nude gotovo dva mjeseca besplatnog ADSL-a novim korisnicima i od septebra obećavaju dupliranje protoka za sve. Lijepo je što će nam duplirati protok, ali to još uvijek neće u ravnopravan položaj dovesti korisnike koji su zbog ADSL-a platili ISDN linije, poput mene.

Srećom, naum Telekoma nije u potpunosti uspio stoga što za ova tri ipo mjeseca od uvodjenja servisa, broj korisnika koji su svjesni pristali na pljačkaške cijene zbog sušte potrebe, nije bio veći od 100-150. ICG je s vremena na vrijeme, nevješto saopštavao da interesovanje crnogorskih građana za ADSL odgovara očekivanjima kompanije ali nikada nijesu saopštili precizan broj kupljenih paketa zbog očiglednog blama i nade da će nezasluženo zaraditi još koju kintu.

Sada, samo par dana nakon dodjeljivanja tri licence za nove nezavisne providere koji su najavili Broadband usluge bežično, Telekomu (ICG) odjednom konfiguracija terena u Crnoj Gori ne predstavlja problem. Obrazovali su se u međuvremenu i savladali tu geografsku prepreku.

MOMCI, SVAKA VAM ČAST!!!!

Hoću nazad svojih 190 EUR koje sam potrošio za nešto što mi ne treba, da bih imao nešto što mi treba, a na šta ste me natjerali svojim ogavnim monopolskim ponašanjem.