Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: "Miči tog psa odavde"

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blizu. Skoro.
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down "Miči tog psa odavde"

    Tina i ja smo opet imale susret sa odvratnim ljudima. Kako se to nije dešavalo odavno, sada se osjećam prilično diskriminisano. Dobro, možda vi očekujete ko zna šta ali mene je to povrijedilo.

    Dake, otišle smo u dvorište prekoputa naše zgrade, centar Podgorice, prekoputa Tom com-a i na mene je počela da viče neka žena kako treba da odemo odatle, da oni ne dozvoljavaju da pas tu boravi. Sa njom je na klupi sjedjelo još četvoro - dvije žene i jedan čovjek. Ja sam bila malo dalje, samo sm im pokazala kesu u ruci, jer uvijek kupim Tininu kakicu i bacam u smeće, baš me zanima koliko ljudi u Podgorici a i sa foruma to radi kad je u pitanju travnata površina, plus je ovo nesređeno dvorište u kome ima i smeća, itd. Žena, dakle, na pokazivanje kese i moje objašnjavanje nije reagovala već je nastavila da viče. Kako sam se tek probudila,zatekli su me i samo sam rekla da treba da ih je sram i otišle smo odale. Tina je inače mješanka - kao pudla. to mi je prvi pas i imam je od novembra pa ne znam kak ose tačno ponašati u ovakvim situacijama jer mi se ovo dešava drugi put. Zanima me sljedeće: koji su moji argumenti i prava ako do ovoga opet dođe? Sigurna sam da je došao neki muškarac sa pitom ili staofrdom da se te osobe ne bi oglasile...
    I can only say, there we have been: but I cannot say where...

  2. #2
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Baš mi je žao što si imala takvu neprijatnost. Sledeći put im reci da to nije njihova privatna svojina i da imaš apsolutno zakonsko pravo da tu provodiš vrijeme sa psom na tom mjestu. A uz veli smiješak im reci: "Ako vam smeta, uvjek možete otići 'gospodo'."
    Last edited by Břgíńjĺ; 17-06-12 at 12:31.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sledeci put zovi mene i dantea sa vama u park pa da vidimo ko se buni , nema ko tinu da mi dira e ujedam
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  4. #4
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ne smijes se tako povlaciti u zivotu i ocekivati uljudnost od napadaca, moras da gazis sve pred sobom...Salim se, ubuduce ih ignorisi

  5. #5
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    davide nagruvacemo je depoom , pa kad iskoci sa 100 kila mase, a tinu boldenonom da bude ko neki bandog od 70 kila , neka im se bukaju ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #6
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Haha, te dokone babe su cudo. Jednom su napale neku djevojku jer je parkirala auto pred njhihovu zgradu. Valjda im je bilo krivo jer vozi BMW, pa su odma krenule da dobacuju "je li ti ga to Milo kupio" - nidje veze.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Me_B View Post
    .....sada se osjećam prilično diskriminisano. ....
    Nemas se ti sto osjecat disriminisano, vec Tina...
    Who let the dogs out

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jesi li razmisljala da im pokazes prst npr onako mangupski nasmijesis im se i prst
    sent from tabure

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blizu. Skoro.
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @sparco, @Boginja, @DavidM, @BlackVelvet, nijesam htjela da se raspravljam sa klimakteričnim kokoškama jer ne znam konkretno koja su moja prava tj mog psa kad su takve stvari u pitanju. Zato sam i postavial ovaj thread da znam na čemu sam. Imaju li oni legalno pravo da traže da pas ode sa površine ukoliko ne ostavlja izmet tamo? Nažalost, uvijek se trudim da ne ulazim u konflikt sa polusvijetom jer mislim da ne treba nasjedam na ono što je njima jedina želja - sukob. To užasno kućno vaspitanje i nivo . Ali da sam se ostjetila fuj, jesam. Nikad Evropa u ovu kasabu...
    I can only say, there we have been: but I cannot say where...

  10. #10
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Me_B View Post
    Sigurna sam da je došao neki muškarac sa pitom ili staofrdom da se te osobe ne bi oglasile...
    To sigurno!
    Ako bio na povodcu, nemaju pravo da ti to kažu, pogotovo jer si jedna od rijetkih koja nosi kesu i odgovorno se ponaša, sledeći put ih ignoriši ...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  11. #11
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Razumuem te u potpinosti da ne voliš raspravljati sa takvim osoba, ali trebaš se i suprostaviti na kulturnom nivou.
    Last edited by Břgíńjĺ; 17-06-12 at 14:06.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,978
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    105
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Ja i Bokac jednostavno ignorishemo takve dripce.
    Slazem se.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blizu. Skoro.
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bila je na povodcu, naravno...
    I can only say, there we have been: but I cannot say where...

  14. #14
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hehehe e dje mene neko tako nesto ne kaze,zazalio bi sto je ista progovarao kolko bih im izotvara glavu

  15. #15
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da se i ja oglasim po ovom pitanju kao neko kome ne smetaju zivotinje(naprotiv)...ipak dovoljno je otici u park kod univerziteta i vidjeti bahato ponasanje vlasnika pasa.Jurcanje okolo, bez ikakve zastitne korpe dok se okolo mala djeca igraju.Kenjanje po travi i zapisavanje svakog grma i biljke je uobicajena pojava.
    Svjedok sam da su na djevojcicu koja ima 2 godine jurnula 3 psa kako bi se poigrala sa njenom loptom(koju su naravno izbalavili i izbusili)...dijete se istraumiralo i vristalo od placa dok su "ponosni" vlasnici objasnjavali roditeljima kroz smijeh: "a oni se malo igraju"...???
    Prvi put cujem da neko u Podgorici nosi kesicu u koju stavlja izmet psa i to je za svaku pohvalu.Ali ipak ne treba da vas cudi sto pojedini ljudi ne vole zivotinje, jer za to nisu krive same zivotinje nego najvise njihovi vlasnici koji abera nemaju prema nikome okolo...

  16. #16
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A nece te babe ni jes od tamo nekog grmlja ni valjat se po travi bapilo ih po vr glave.A dijete ka dije neka se celici valjace mu to,za drugi put,pri je najteze prelomit.Noo babe ka babe moraju se necim zanimat..a ja ne znam kakva ti ME_B prava trazis casti ti,pa i sve da im izbiflas ta prava ka da ce to njima sto predstavljat,a one da su ka druge makle bi se iz toga parka da ne ruze prirodu..baee pusti babe "boj se ovna boj se go*na,kad cemo ga zivjet" a i ta kesa mici kesu oganj je zapalio,aj kad se na ulicu istovari a trava je prirodni WC za zivotinje one joj samo dobro cine dje je nadjubre
    Last edited by Armagedon~; 18-06-12 at 19:16.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Dolina bogova
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    :ass:Jes vala ljubitelji bizina .Mene mi djeca ne mogu ispred kuce izac od komsijskih djukaca kojih ima desetak osam su u kaveze a dva problematicna ustvari ne zna se ko je tu koja rasa. Da otrujem nemam srca il necu jer bih prije kaznio gazdu no bizine.Samo malo vodje da izdusim i porucim govedima kojima je miliji bizin od djeteta jedite za svojim ljubimcima stoko dzukelska.

  18. #18
    Join Date
    May 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako god okrenes, sa ljudima se ne moze, ili teski roditelji ili teski vlasnici pasa... Meni je bas lijepo kad roditelj, koji vidi da je neki pas miroljubiv pridje sa djetetom, da ga dijete pomazi, poigra se... a isto tako kad vidim likove da se bukvalno cupaju s psom, onaj pas krklja na povocu, samo sto se ne udavi, vlasniku pomodrila saka os stiska povoca... A nemoj ga brate setati medju ljude, povedi ga u neku sumu, nek' se istrci, pocine...
    P.S. Naravno, ovo se ne odnosi na rase pasa, vec na vaspitanje, ima predobrih rotova, boksera, a isto tako ima i retrivera, u oziljcima od klanja,koje su oni izazvali (zahvaljujuci vlasnicima) po parkovima...

  19. #19
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Goran87JH View Post
    Kako god okrenes, sa ljudima se ne moze, ili teski roditelji ili teski vlasnici pasa... Meni je bas lijepo kad roditelj, koji vidi da je neki pas miroljubiv pridje sa djetetom, da ga dijete pomazi, poigra se... a isto tako kad vidim likove da se bukvalno cupaju s psom, onaj pas krklja na povocu, samo sto se ne udavi, vlasniku pomodrila saka os stiska povoca... A nemoj ga brate setati medju ljude, povedi ga u neku sumu, nek' se istrci, pocine...
    P.S. Naravno, ovo se ne odnosi na rase pasa, vec na vaspitanje, ima predobrih rotova, boksera, a isto tako ima i retrivera, u oziljcima od klanja,koje su oni izazvali (zahvaljujuci vlasnicima) po parkovima...
    Kad si to spomenuo, meni je bio predivan osjećaj kad je neka majka sa kolicima, pustila njeno dijete da mazi Lasju, a najsmješnije od svega kad su je opasadirali jedno 5-6 djece da je počela da traži zaštitu od mene jer su joj dosadili sa igrom.
    Vidi nešto, dosta zavisi i priroda samog psa, jer gledajuću koliko je Lasja hiperaktivna, bez obzira što bi je prethodno pustili da se istrči, na povodcu bi uvjek vukla i cimala ka tome što je interesje bilo da se izigra sa drugim psom ili ako joj se svidi neki prolaznik da je pomazi. Dva puta sam pala, jednom ispred jedne zgarade a drugi put na sred ulice. Uglavnom komedija nas je bilo gledati. :lolblue:

    Problem je što ni vlasnici pasa ne znaju sve. Recimo zahvaljujući Cesaru Millanu, shvatila sam da trebam da joj ogrlicu stavljam na gornji dio vrata kako bih imala veću kontrolu i spriječila to cimanje , i od tada mogu normalno da je prošetam, da mi više i ne zateže povodac.

    Jedno vrijeme mi jako čudno bilo, kad su mi govorili kako mi je čist pas (pod uslovom da nema lokve u blizini jer onda vratim kući crnog psa) sve dok nisam vidjela kako neki drže psa jako loše, ne četkaju ga i ne kupaju i uz to neki užasno mirišu.

  20. #20
    Join Date
    May 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijesam ja mislio na tu vrstu cimanja... Vec na onu kad pas ne moze da se kontrolise, kad ga vlasnik vuce, da ovaj ne bi krenuo u napad na drugog psa ili cak covjeka... A pored svega toga, vidis ponos u ocima vlasnika "kako mu je pas zajeban"...
    Naravno da ne znaju sve, ali ih dosta ne zna nista... Znam momka koji se hvalio kako mu je pas nedje na selo, nije 5 dana isao da mu da da jede, a kad ode uzece ga, da ga malo proseta... odavno dzukeju nijesam vidio, a sa psom ne znam sta je...
    Ipak, ima ljudi, kao ta zena, sto je prisla sa djetetom u kolicima, ali su stvarno, najgore babe, koje su se podigle sa vukovima i medvjedima, pa strecaju od npr. retrivera, neke pudlice i sl.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ima li sto mrznije nego kad ti neko vice a ti si se tek probudio. Jos kad je u pitanju neko nepoznat. Mislim da bih ujeo tu babu.

  22. #22
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,043
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Prije neki dan su isto tako dvije zene prijetile da ce da me tuze jer imam psa u SVOJE DVORISTE ( zatvorenog znaci ), a razlog je taj sto one 'ne smiju sigurno da prodju trotoarom'.
    Sto sve danas necu cut ljudi moji. Tu ogradu ne mogu ja preskocit, a ne on kukavac.
    But if you never try, you'll never know..

  23. #23
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ehehehe,ja se nadam kad moj malamut malo jos naraste da ovi sisnjari sto krijuci ulaze da mjere struju nece smjet pric eheheh a bas bi volio da me tuze,ili da samo pomenu,a leceli bi mi do milenijuma!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,102
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Xaxxxaxaxxaxxaxaxaax,ja prije neki dan cujem ujutro oko 8 sati neko doyiva gazda ooo gazda.Ja mislio kod komsije neko vice,aj reko da vidim koja je muka.Ja napolje,a ova dva pastuva moja smotala ovoga sto uzima stanje za vodu.Posto mi je sat u sahtu u dvoriste ,on je lagano usao i kad ih je snimio kukavac trk u sahtu.Ja reko drug sto cinis tu,on pocrvenio i veli mi brate blokira sam,xaaxxaxaxaa a zamisli kakvu si srecu ima ja sam danas slobodan inace svi radimo od 7-15h,kako bi doziva gazdu.Inkasant mi u kucu nije bio dvije godine,sve mi racuni po 5e stizu.Inace sam vidno istaknuo upoyorenje na ogradu i dzabe...
    Always Outnumbered,Never Outgunned

  25. #25
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da vlasnici pasa imaju mnogo manje razloga da se bune nego ostali ljudi. Licno volim zivotinje,ali ne vidim razlog zasto bih se ja najezio svaki put kad neko pored mene provede svoje krvolocno tele...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 31-12-11, 12:32
  2. Replies: 501
    Last Post: 27-02-07, 18:16
  3. "Drolja","laka zhena","droksa"
    By Shelly in forum Ženski kutak
    Replies: 73
    Last Post: 26-02-05, 12:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •