Results 1 to 13 of 13

Thread: Renault Megan 1.9 dci 2004, nesto vise infr. o auto

  1. #1
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Renault Megan 1.9 dci 2004, nesto vise infr. o auto

    Renault Megan 1.9 dci 2004, nesto vise infr. o auto. Kakva su iskustva sa njim? Ukoliko ga nekom ima...
    I da li je bolji(kvaliteni) od lagune?

    Unaprijed zahvalan...

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Bar
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    i mene ovo interesuje , free refresh
    Cekla was here!

  3. #3
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    1,239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mnogo je kvalitetniji od Lagune potrosnja ide od 5 na otvoreno do 7 ipo u grad trapovi motori mehanika su vrhunski odradjeni samo obrati paznju na turbinu jer im je to boljka i za svaki slucaj provjeri jeli mu zamajac pri kraju,ja imam Scenika 2004 identicni motori i trapovi presao sam vec skoro 20 000 sa njim bez problema skratio sam mu servisni interval na 8-9000km i ne brigam. Naravno ako oces da ti traje servisiraj ga redovno i sacekaj da se ugrije obavezno,auto ide predobro.Ako te jos sto zanima pitaj slobodno.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Andrijav5 View Post
    Mnogo je kvalitetniji od Lagune potrosnja ide od 5 na otvoreno do 7 ipo u grad trapovi motori mehanika su vrhunski odradjeni samo obrati paznju na turbinu jer im je to boljka i za svaki slucaj provjeri jeli mu zamajac pri kraju,ja imam Scenika 2004 identicni motori i trapovi presao sam vec skoro 20 000 sa njim bez problema skratio sam mu servisni interval na 8-9000km i ne brigam. Naravno ako oces da ti traje servisiraj ga redovno i sacekaj da se ugrije obavezno,auto ide predobro.Ako te jos sto zanima pitaj slobodno.
    Po cemu je kvalitetniji od lagune tog godista kad su isti motori? E da i kad ga istiskas i dodjes na parking ostavi ga malo da radi, da turbinu oladi.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    868
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije isti kao laguna nikako,vec je bolji...mnogo bolji,lagunin motor je slabiji 10ks,a i nekih dorada je bilo... uglavnom imam megana 1.9dci 2003godiste,120ks, grad trosi 7-7.2l otvoreno 5,5ipo...ali sve zavisi od nafte,i rezima voznje,auto je preudoban,i prebrz,oce da povuce ko ga nije svikao,lagan na volanu,unutrasnjost kvalitetna,menjac precizan,odziv gasa fenomenalan...servisni interval velikog servisa je oko 80.000 sto je sasvim dovoljno...a ulja na 10-15.000 ukoliko se radi u ovlascenom servisu,svakako mogu ti samo reci preporuka za auto,udoban komforan,naravno model sa 4vrata hecbeg ili karavan verzija...sve u svemu svaki majstor,inzinjer i poznavalac ce ti reci jednu stvar po pitanju motora 1.9dci da je za megana koji je tezak prilicno u odnosu na daciu,clia,i ostale...mnogo bolji i duzeg vijeka u odnosu na 1.5dci,jer je ipak auto veci i treba mu vise snage...1.9dci i neces pogrijesiti... normalno sacekati da se zagrije,i prije gasenja sacekati malo na parkingu...

  6. #6
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    1,239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Laguna ima problema sa elektronikom i nije se bas pokazala nesto precerano uostalom cijena joj govori sve ali kad bih naisao na neku njegovanu nebih pobjegao ni od nje

  7. #7
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Andrijav5 View Post
    ja imam Scenika 2004 identicni motori i trapovi presao sam vec skoro 20 000 sa njim bez problema skratio sam mu servisni interval na 8-9000km i ne brigam.
    Servisni interval na 8-9000km, to je previše kratko drug??
    Koje mu ulje sipaš, sigurno neku sintetiku ili barem polu-sintetiku s obzirom da je noviji motor, tako da prije 12-13.000 pa i do 15.000km nemaš potrebe da radiš mali servis.


    Quote Originally Posted by Femaman View Post
    E da i kad ga istiskas i dodjes na parking ostavi ga malo da radi, da turbinu oladi.
    Ovo su gluposti i rekla/kazala priče.
    Kao da ćeš direktno sa autoputa (koje nema u blizini by the way) i sa 160kmh da staneš na parking.
    Te priče ne gasi auto 5-6 minuta da se turbina ohladi su gluposti. Pošto ne možeš doći u situacija da auto gasiš pri brzini 150kmh.
    Jedino što treba ispoštovati, tj. ja barem poštujem, da ne vozim preko 2000rpm (gdje mi se turbina otprilike pokreće) dok se motor ne zagrije.
    Prvih 5-6 min, 50km/h...

  8. #8
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E, svima VELIKO hvala. Na svim komentarima, jer su od pomoci-jos kada treba da se kupi megan
    Postoji li nesto bitnije da se pogleda (provjeri) pri samoj kupovini? , da posle ne razbijam glavu....
    I koliko kosta registracija (odprilike) za 2004 1.9

    Hvala jos jednom, svima!

  9. #9
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    1,239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    325e ti je registracija a kod kupovine obrati paznju na turbinu i zamajac jer su to dvije najskuplje stvari a mogu da izdaju u svakom momentu ja sipam ful sintetiku Total Quartz 5w40.Servisni interval je na 15 000 ali ja volim da ga skratim jer ko zna sto je u ove boce za nase trziste a sto se gasenja tice posle stiskanja ne mari da se odvozi kilometar sestom oko 80-90 cisto da se malo ohladi i kad stanes neka ostane u mjesto makar 10 sekundi cisto da turbina prestane da se vrti jer kad ugasis kola prestaje joj dovod ulja itd da ne duzim

  10. #10
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E, jos ovo. Ja se nadam, da za 3800e nisam jeftinije mogao proci-za kupovinu megana 1.9 dci 2004 + bez centa ulaganja u njega...

    I za te pare, da je to najbolji izbor

  11. #11
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    873
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Procitah da je megan bolji od lagune pa mi smijesno bi,megan je manja klasa od lagune,manje auto i u njega se nikad nije niti ce se stavljat od opreme sto se stavlja u lagunu,laguna je veca i konfornija prvenstveno pravljena za prelazenje vecih kilometraza,sto se tice motora i trapova,menjaca,to je identicna postavka,ima odstupanja tipa: petostepeni ili sestostepeni menjac,1.5 ili 1.9dci,i neko odsupanje u KS(moja je 88kw ili 120)sto znaci da megane nema jaci motor vec isti.Sto se tice trapova to je veoma dobro odradjeno,imas jabucice koje su po 7-8e i krajeve spona koje su po 10 15e i kad ih zamijenis miran si min.2god.homokineticki zglob ti je oko 50e i on trpi dosta sve u svemu OK.Sto se tice zamajca i kvacila uglavnom pucaju na 160 000 (barem to god.2001 2004)tako da obrati paznju koliko je auto preslo,zaboravi proklizavanje lamele i to,toga nema,nego puca odjednom,e sad da bi ti pogledao zamajac mora se razmontira a to ti je oko 100e sad ne znam da li se to isplati raditi,sto se tice turbine one su dobre i izdrzljive,pogledaj dimi li nazad.Obrati paznju na kartice,namjerna greska je na dugmice,crkavaju,jednostavno nece da odkljuca ili zakljuca tj.jedna kartica je napravljena ONAKO,a vec rezerna ne moze da izdrzi god.dana upotrebljivanja tj.crkavaju dugmici.Sto se tice tvoje kupovine nisi mogao bolje proc,bolje,zahvalnije,udobnije,kvalitetnije,ekonom icnije auto nisi mogao bolje kupiti za te 3800e.Ali opet gledam lagune za te pare,a po meni je to bestbuy,ne zato sto je ja prodajem,vec zato sto je vozim 2god.i presao sam dosta km.sa njom a apsolutno nisam nista ulozio u nju sem redovan servis,da ne brojim kvacilo i zamajac koje sam zamijenio ali jbg.namjerna greska,da bi ti pare uzeli.Srecno sa tim kolima da ne ulazes nista narednih 5god.dosta ti je to
    Bolje imat no nemat

  12. #12
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    1,239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aj izbaci slike da vidimo tu trgovinu

  13. #13
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Niksic/Herceg Novi
    Posts
    511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko samoproklamovanih strucnjaka na jednom mjestu - znaci strasno.

    Ovako:

    Indeks kvarljivosti Megana je u prosjeku klase, oko 7,5%, dok je kod Lagune on medju najgorima u klasi - oko 14%.To SAMO PO SEBI cini tu Lagunu jednim od NAJLOSIJE izradjenih i najmanje kvalitetnih vozila u klasi - to je opstepoznata cinjenica...Zato joj je i cijena takva kakva je, a servisi profitirase od vozaca tih vozila.

    Sto se tice Megana (2), taj auto je po meni veoma dobar, siguran, i (relativno) prilicno kvalitetan.Sa motorom 1,5 dci je i VEOMA mali potrosac, i ima izuzetno miran i kultivisan rad.BITNA STAVKA - nakon redizajna, 2006. godine, unapredjene su kriticne tacke i sveukupan kvalitet izrade, tako da, ako se vec neko odluci na kupovinu Megana, treba da cilja na redizajnirani model (od 2006. godine, sa kosom maskom naprijed i horizontalnom linijom u stopovima)...

    Sto se tice zamjerki, meni se na tom autu bas nije svidjelo sledece:
    Sjedalni dio sjedista je uzasno kratak, i to bas zamara noge na dugim dionicama
    Tapacirunzi u unutrasnjosti nisu previse sofisticirani (materijali), a i djeluju potanko i malo lizijerno (ovo govorim u odnosu na konkurenciju).

    Po meni, za pare koje kosta Megan 2, tesko da se moze uzeti bolji, sigurniji i ekonomicniji auto te klase.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Megan 1.5 DCI 2004
    By Here To Help in forum Vozila i oprema
    Replies: 50
    Last Post: 21-09-12, 19:30
  2. Prodajem Renault Megan Coupe
    By N.R. in forum Vozila i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 22-04-12, 00:20
  3. P: Renault Megan 1.9 dci
    By xxxl in forum Vozila i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 30-09-11, 10:21
  4. P: Renault Megan 1.9 dci
    By Madjoj in forum Vozila i oprema
    Replies: 74
    Last Post: 26-07-11, 23:25
  5. p;vise vozila reno megan i klio
    By dadopg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 27-07-10, 20:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •