Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 59

Thread: Ajmo da postavimo pitanja ovako...

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ajmo da postavimo pitanja ovako...

    Da li djevojka ima pravo na abortus ako muskarac zeli da zadrzi djete?!
    Da li muskarac mora da placa alimentaciju ako on ne zeli dete a zena ga ipak rodi?!

    #razmisljajmo malo#
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesuje me vashe mishljenje...
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    stvaaarno, mislim...Ja znam da je danas ponedeljak, tesko nam je da ustanemo, spava nam se, ali moramo na posao...Ali, owo....Mislim, bas teske neke teme danas.
    Ne znam Luximus, bas si me ubacio u zesce razmisljanje, brate. Iskreno, kod mene nebi moglo bit da to uradim, mada nikad covjek ne treba reci NIKAD..Ja sam to rekla za masu stvari, narawno, ne ozbiljnih kao owa sto pominjes, ali...Ne znam, iskreno,ako bi mi beba predstavljala neki extra veliki problem, ne znam da li bih se odlucila na tako nesto. U sustini, zena mozda ima pravo na to. Samo zamisljam sad da sam u toj situaciji, mene i mog sada biwseg momka. Ja znam curu koja decku nije rekla za aboruts, i je** te, i dan danas izlaze, a on pojma nema.. Uzas, stvarno.
    Sto se tice owoga 2, sto je saswim suprotno od prwog, jel.hi hi ...Mogu i sada da ti kazem, nesto sto bi kod mene stvarno tako i bilo.Ne da ne mora, nego ne treba.Mogu samo da zamislim kolika bi bila moja patnja da mi kaze da on tu bebu ne zeli, a do juce smo bili zajedno, voljeli se i sl. Naravno, postoji i sitjuejšn, u kojoj 2 nisu u nekoj ozbiljnoj vezi, i ona ostane u 2 stanju. To su weć druge price.
    Last edited by kuglica; 04-07-05 at 09:14.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  4. #4
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Far&Away
    Posts
    412
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odgovor na prvo pitanje - DA!
    Odgovor na drugo pitanje - samo ako on prizna dijete! ;-)
    It's my way or the highway

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luximus
    Da li djevojka ima pravo na abortus ako muskarac zeli da zadrzi djete?!
    Da li muskarac mora da placa alimentaciju ako on ne zeli dete a zena ga ipak rodi?!

    #razmisljajmo malo#
    PO meni nema pravo na abortus
    Da placa pod uslovom da mu je trazi i da dokaze da je dijete njegovo...
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luximus
    Da li djevojka ima pravo na abortus ako muskarac zeli da zadrzi djete?!
    Da li muskarac mora da placa alimentaciju ako on ne zeli dete a zena ga ipak rodi?!

    #razmisljajmo malo#
    Tema je bash teshka i nema previshe prostora za razmishljanja kad je stvar jasna.
    Kako mushkarac moze sprijechit curu da abortira ako ona ne zeli da zadrzi to dijete? Ipak ga ona radja a ne on iako ga je on napravio...
    Ovo drugo je josh jasnije, jer mislim da po zakonu mushkarac(otac) mora da placa alimentaciju ako se dokaze da je dijete njegovo, bez obzira da li ga priznaje ili ne. Naravno, ako zena zeli doprinos (alimentaciju) od oca svog djeteta.
    Inache sam veliki protivnik abortusa, iz chisto zdrastvenih razloga (nema veze sa religijom).
    P r i m o r a c

  7. #7
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Kratko i jasno...

    Quote Originally Posted by Twenty-4
    Odgovor na prvo pitanje - DA!
    Odgovor na drugo pitanje - samo ako on prizna dijete! ;-)
    Potpisujem...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ce mushkarac snosit troshove, pazit dijete, voljeti ga - ipak, otac mu je - onda mislim da je zhena u obavezi (grubo recheno, nisam nashao bolji izraz ) da dijete rodi. No, tu je i pitanje podnoshenja trudnoce, mogucih komplikacija, etc, etc, etc... Zajebano je sve to 8)
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svakako da zena ima pravo na abortus u svakom slucaju!
    sto se tice alimentacije, nijesam bas potkovana "pravnim znanjima" ali mislim da ne bi trebalo da placa ukoliko ne prizna dijete, kao sto je Twenty-4 rek(l)a/o
    Kako Vaša bolest ?

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Luximus
    Da li djevojka ima pravo na abortus ako muskarac zeli da zadrzi djete?!
    Da li muskarac mora da placa alimentaciju ako on ne zeli dete a zena ga ipak rodi?!

    #razmisljajmo malo#
    1. da
    2. da
    bez trunke razmishljanja jer tu nema o chemu da se misli...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1. ne
    2. da

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luximus
    Da li djevojka ima pravo na abortus ako muskarac zeli da zadrzi djete?!
    Da li muskarac mora da placa alimentaciju ako on ne zeli dete a zena ga ipak rodi?!

    #razmisljajmo malo#
    Ne ne, nemoze se razmisljat - na odmor sam

    1. Da, na kraju je to ipak njeno telo. Nece ga on nosit 9 (skoro 10) meseci. ALI, treba popricat i zdravo razmisliti o tome zajedno pre nego sto se par za bilo sta odluce. I DEFINITIVNO mu mora reci da je trudna, u svakom slucaju. Mislim da je to jako ruzno i nezrelo ne reci nista, ipak se to radi o buducoj osobi.
    2. Ne, (da sam ja u tu situaciju) ne bi ga terala da placa alimentaciju. Ali bih mu dala do znanja da je vazno da on ipak bude deo zivota tog deteta, vaznije je na kraju imati oca nego nove patike.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    1.ne - ne znam kako je to pravno regulisano, ovako bi bilo da se ja pitam
    2.da - isti slucaj kao pod 1.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    ~La CoLLinA dEgLi AnGeLi~
    Posts
    1,007
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shiney
    1. Da, na kraju je to ipak njeno telo. Nece ga on nosit 9 (skoro 10) meseci. ALI, treba popricat i zdravo razmisliti o tome zajedno pre nego sto se par za bilo sta odluce. I DEFINITIVNO mu mora reci da je trudna, u svakom slucaju. Mislim da je to jako ruzno i nezrelo ne reci nista, ipak se to radi o buducoj osobi.
    2. Ne, (da sam ja u tu situaciju) ne bi ga terala da placa alimentaciju. Ali bih mu dala do znanja da je vazno da on ipak bude deo zivota tog deteta, vaznije je na kraju imati oca nego nove patike.
    Potpisujem. :wink:
    *I can't take my eyes off you
    I know you feel the same way too* (:

  15. #15
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luximus
    Da li djevojka ima pravo na abortus ako muskarac zeli da zadrzi djete?!
    Da li muskarac mora da placa alimentaciju ako on ne zeli dete a zena ga ipak rodi?!

    #razmisljajmo malo#

    ona ima pravo na abortus.
    on mora da placa alimentaciju iako a ne zeli, osim ako ga ne prizna - ali i tada ima nacina.
    to ti je uzrocno-posljedicna veza

    i ovo sto je Shiney rekla
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1. Da zato sto je ta odluka na kraju krajeva u rukama zene s obzirom da ona nosi to dijete 9 mjeseci. Ali, stvari nikad nisu toliko jednostavne, tako da treba svakako probati da se dodje do neke obostrane odluke, iako je to sigurno nemoguce u nekim situacijama.
    Sto se tice kontroverznog pitanja da li treba reci ili ne ocu djeteta, to sve zavisi od situacije. Ako gledamo ozbiljne i zrele veze, onda otac mora da bude informisan i ukljucen u donosenje odluke, ali ako su tu neozbiljne veze, one-night stand, itd. onda to bas i ne mora da bude tako. Ja isto znam jednu djevojku koja je bila u dugoj i ozbiljnoj vezi i koja je abortirala, a momku nije rekla. E sad, ne opravdavam njenu odluku, ali takodje mislim da mi nemamo pravo da sudimo takvim ljudima jer nismo u njihovoj poziciji. Prvo, neodgovornost se ne moze koristiti kao razlog trudnoce, jer ni jedno kontraceptivno sredstvo nije 100% sigurno, a drugo, ko zna koji su bili pravi razlozi iza te odluke i kakva je njihova veza zapravo bila. Ta veza se na kraju krajeva i raspala, a mozda ona nije vidjela buducnost u njoj, tako da je rijesila da dijete ne dovodi na ovaj svijet gdje nece imati neke stvari koje je ona smatrala da su neophodne (ljubav, dom, porodicu, itd.). Ali jedno je sigurno - takvu odluku uopste nije lako donijeti.
    U slucaju da ona hoce da zadrzi dijete, njemu svakako treba reci. Problem nastaje kada se poslije par godina zena pojavi sa djetetom ili kada poslije par godina otkrije da je abortirala, jer su to cisto taktike manipulacije i nekome na taj nacin "preokretati" zivot uopste nije fer.

    2. Da ako je dokazano da je on otac. Mada, ovo pitanje je jako komplikovano, pogotovo zato sto daje prostor za to da se neke zene svijete muskarcu koji jednostavno nije htio da bude otac. Licno ne bih nikad trazila alimentaciju, mada postoje stvarno zene kojima je neophodna ta finansijska podrska.
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  17. #17
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Licno ne bih nikad trazila alimentaciju, mada postoje stvarno zene kojima je neophodna ta finansijska podrska.
    zasto nikad?
    mozda ako nemas problema sa parama, ali zasto da ne ako to nije slucaj. uostalom uvijek se te pare mogu ostavljati negdje na stranu, neki fond za klinca.. ne moras direktno ti da to trosis..

    a mozda sam ja samo malo vise money orijentisan.. a mozda si ti malo preponosna..
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  18. #18
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a nije to trazit ili ne trazit alimentaciju.
    alimentacija je jedna vrsta obaveze, a ako je ON ne vidi kao obavezu, onda je lako skapirat kakav je ON
    nije to dijete vise njeno, no njegovo.
    eo nas ka udruzenje za zastitu prava majke i djeteta
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luximus
    Da li djevojka ima pravo na abortus ako muskarac zeli da zadrzi djete?!
    Da li muskarac mora da placa alimentaciju ako on ne zeli dete a zena ga ipak rodi?!

    #razmisljajmo malo#
    1) DA. Njeno telo i zdravlje (fizicko i psihicko) je u pitanju i kada se o tome radi, niko drugi osim nje ne bi smeo da ima konacnu odluku.
    2) NE. Isto tako kao sto zena ima prava da odluci sta ce raditi sa svojim telom, tako muskarac ima prava da odluci sta ce raditi sa svojim novcanikom (i kojecim drugim). Kao sto muskarac ne bi smeo da moze da natera zenu da rodi dete, tako zena ne bi smela da natera muskarca da odgaja to dete koje je ona rodila. U savrsenom svetu, deca bi se docekivala u sretnim domovima sa oba roditelja. Ali ako si vec toliko "zrela" da hoces da doneses dete u svet, onda budi i dovoljno "zrela" da se finansijski staras o tom detetu kad ga doneses na svet. Osloniti se na nekoga koji NECE da cuje ni o tebi ni o detetu je strasno neodgovorno prema tom detetu. Taj covek ce kad tad naci nacina da tu alimentaciju vise ne placa. A ti koja si se do tad oslanjala na njega da ti hrani dete ces odjednom ostati bez nacina ili znanja da ga sama odhranis.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zitiste
    1) DA. Njeno telo i zdravlje (fizicko i psihicko) je u pitanju i kada se o tome radi, niko drugi osim nje ne bi smeo da ima konacnu odluku.
    2) NE. Isto tako kao sto zena ima prava da odluci sta ce raditi sa svojim telom, tako muskarac ima prava da odluci sta ce raditi sa svojim novcanikom (i kojecim drugim). Kao sto muskarac ne bi smeo da moze da natera zenu da rodi dete, tako zena ne bi smela da natera muskarca da odgaja to dete koje je ona rodila. U savrsenom svetu, deca bi se docekivala u sretnim domovima sa oba roditelja. Ali ako si vec toliko "zrela" da hoces da doneses dete u svet, onda budi i dovoljno "zrela" da se finansijski staras o tom detetu kad ga doneses na svet. Osloniti se na nekoga koji NECE da cuje ni o tebi ni o detetu je strasno neodgovorno prema tom detetu. Taj covek ce kad tad naci nacina da tu alimentaciju vise ne placa. A ti koja si se do tad oslanjala na njega da ti hrani dete ces odjednom ostati bez nacina ili znanja da ga sama odhranis.
    Nije bas da se radi o 100% njenom tijelu u ovoj situaciji, kao ni o samo njenom zdravlju, makar ne psihickom. Ako muskarac treba da bude odgovoran prema zeni u toj situaciji, jednako i ona mora da bude odgovorna prema njemu i prema onome sto su zajednicki stvorili. Dovoljno je problematicno da li abortirati cak ako su i oba roditelja za to, a ako je jedan protiv, za mene nema dileme, da je abortus pogresno rijesenje!

    Sto se alimentacije tice, mislim da muskarac treba da bude odgovoran i da podijeli teret izdrzavanja djeteta i majke, ili makar samo djeteta, ukoliko majka odbije iz nekih sopstvenih razloga.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E... namjerno sam cekao da se svi ispishete i onda da vam kazem, sta ja mislim o ovim pitanjima. Dakle...

    Prilikom davanja odgovora uzecu u obzir i pravnu stranu i ono sto smatram za fer.

    Tacno je da djevojka ima pravo da odredjuje sta ce biti sa njenim tijelom. Ali ako vec djevojke formalno-pravno mogu da traze alimentaciju, zasto muskarci ne bi mogli da traze svoje (ili polu-svoje) dijete...da bude rodjeno. Stvari treba gledati ovako... i mislim da bi ovako i trebalo biti. Ako je veza duga i ako se iole naslucivao brak kao konacni status te veze, svakako da bi trebalo uzeti misljenje muskarca o tom djetetu. Takodje mislim da bi alimentaciju mogle da traze samo one djevojke koje su bile u duzoj vezi sa muskarcem i koja nije bila prekinuta do saznanja o postojanju djeteta. Zar je fer da muskarac placa izdrzavanje djeteta koje nije zelio, zeni s kojom ne zeli vise da bude (iz bilo kojih razloga) ili s kojom je proveo relativno malo vremena i nije vise u vezi. Naravno da ne! Pa ako je ta djevojka van veze i braka odlucila da rodi to dijete, onda neka ga i odgaja sama. Svaki slucaj treba gledati posebno. Ja licno mislim da bi svaki otac trebao da prizna dijete, bez obzira na sve i da ga pomaze i provodi vremena s njim koliko zeli i koliko moze, nezavisno od drugih faktora. U toj prici ne treba samo posmatrati tu djevojku i tog momka... Nije to dijete krivo sto su mu "tata" ili "mama"...a nerijetko i oboje...kenjatori...
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  22. #22
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E da... Posto bi moje dijete svaka pozeljela da rodi ja se lichno pribojavam za sebe i svoj wallet... Stoga uvijek kraj sebe imam Durex sto svima toplo preporuchujem! Dosad me izda' nije...
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  23. #23
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako je odgovor na 1=DA, ko Njoj daje pravo da uništi/ubije nešto što je i Njegovo jednako koliko i Njeno? Ali, kako kazniti uništavanje nečeg što je dijelom tuđe, a u tebi je? Ipak, Njeno tijelo je samo Njeno, i ne može služiti kao "kontejner" po bilo čijoj želji.

    Sem toga, ako Ona ne želi dijete dok nije rođeno, zar je logično da će ga voljeti kad se rodi? Isto tako, otac koji nerođenom djetetu želi život bez majke ne bi bio previše ozbiljan u mojim očima.

    Ja bih pravom tu stvar zaobišao, i tražio rješenje kompromisom, ako postoji prostor za kompromis. Zato, moj odgovor na 1, definitivno DA.

    Odgovor na 2 je sasvim jasan, i pravno i moralno. DA.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Nije bas da se radi o 100% njenom tijelu u ovoj situaciji, kao ni o samo njenom zdravlju, makar ne psihickom. Ako muskarac treba da bude odgovoran prema zeni u toj situaciji, jednako i ona mora da bude odgovorna prema njemu i prema onome sto su zajednicki stvorili. Dovoljno je problematicno da li abortirati cak ako su i oba roditelja za to, a ako je jedan protiv, za mene nema dileme, da je abortus pogresno rijesenje!

    Sto se alimentacije tice, mislim da muskarac treba da bude odgovoran i da podijeli teret izdrzavanja djeteta i majke, ili makar samo djeteta, ukoliko majka odbije iz nekih sopstvenih razloga.
    Moje telo je 100% moje, pa da magarca nosim u njemu. To sto neki tip za 30 sekundi napuni jedan deo tog mog tela hiljadama spermatozoida mu ne daje pravo da rukovodi tim telom kako mu se hoce. Niti on prema meni MORA da bude odgovoran, niti ja prema njemu. Idealno bi bilo da oboje hocemo dete, ali o tome se ovde ne polemise
    Ako sam ja zdravog uma (da ne uvlacimo psihicko obolele ili zaostale osobe u diskusiju), uvek cu imati problem ako mi neko kaze da nesto "moram" da uradim, a da ja to ne smatram kao najbolje po mene. Pogotovo ako je rec o detetu. Ne mozes umesati drzavu i dati joj pravo da moje zelje, ukoliko su one zakonski dozvoljene, budu ne uvazene. Isto kao sto muz ne moze reci doktorima da zenu ne skidaju sa aparata za odrzavanje zivota, ako je ona u svom testamentu napisala da ne zeli da bude na aparatima za odrzavanje zivota, tako on ne moze da naredi toj zeni da ne abortira, ako ona to hoce (smatrajuci da je abortus legalan u oblasti u kojoj su). Dok medicina ne skonta kako to dete da prebaci u njega, on nema nikakva prava da diriguje mojim telom.
    Da naglasim da ja abortus nikad ne bi imala (kad sam bila mladja, bila sam drugacijeg ubedjenja) i da bi dete rodila sama samcata ako treba. Sto me dovodi do druge tacke - Muskarac treba biti odgovoran i osecati potrebu da, ako nista drugo, svoju "obavezu" prema tom detetu odradi novcanim putem. Medjutim, ovde se ne govori o odgovornim muskarcima. U pitanju su muskarci koji su se istresli jednom/dvaput/stoput i jednom se za*ebali pa im je cura zatrudnela, a koji nece nista da imaju niti sa njom niti sa detetom. Ako ti sam ne osecas potrebu i odgovornost da se pobrines o tom potomku, onda mislim da ne bi trebao da budes nateran da se finansijski brines o detetu. Posto nisi imao izbora oko toga da li ce to dete biti doneseno na svet, trebalo bi da imas izbora u tome da li ces se o tom detetu finansijski starati. Svaka zena koja postane majka trebala bi da bude sigurna da se o tome detetu moze starati sama (odnosno, bez pomoci oca tog deteta), jer cak i u "normalnim" brakovima dodje do "nestajanja" partnera (smrt, ostavljanje, itd). I u tim slucajevima, zena mora znati da moze sama da se stara o detetu.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Luximus
    E... namjerno sam cekao da se svi ispishete i onda da vam kazem, sta ja mislim o ovim pitanjima. Dakle...

    Prilikom davanja odgovora uzecu u obzir i pravnu stranu i ono sto smatram za fer.

    Tacno je da djevojka ima pravo da odredjuje sta ce biti sa njenim tijelom. Ali ako vec djevojke formalno-pravno mogu da traze alimentaciju, zasto muskarci ne bi mogli da traze svoje (ili polu-svoje) dijete...da bude rodjeno. Stvari treba gledati ovako... i mislim da bi ovako i trebalo biti. Ako je veza duga i ako se iole naslucivao brak kao konacni status te veze, svakako da bi trebalo uzeti misljenje muskarca o tom djetetu. Takodje mislim da bi alimentaciju mogle da traze samo one djevojke koje su bile u duzoj vezi sa muskarcem i koja nije bila prekinuta do saznanja o postojanju djeteta. Zar je fer da muskarac placa izdrzavanje djeteta koje nije zelio, zeni s kojom ne zeli vise da bude (iz bilo kojih razloga) ili s kojom je proveo relativno malo vremena i nije vise u vezi. Naravno da ne! Pa ako je ta djevojka van veze i braka odlucila da rodi to dijete, onda neka ga i odgaja sama. Svaki slucaj treba gledati posebno. Ja licno mislim da bi svaki otac trebao da prizna dijete, bez obzira na sve i da ga pomaze i provodi vremena s njim koliko zeli i koliko moze, nezavisno od drugih faktora. U toj prici ne treba samo posmatrati tu djevojku i tog momka... Nije to dijete krivo sto su mu "tata" ili "mama"...a nerijetko i oboje...kenjatori...
    Ko definise sta je "duga veza"? Jel to kad smo godinu dana zajedno? Dve? 6 meseci? Sta ako smo 5 godina zajedno, ali on zivi u Americi a ja u CG i vidjamo se jednom godisnje na 2 nedelje? Ili smo pak mesec dana zajedno, ali ceo mesec zivimo zajedno i non stop smo zajedno?
    Ko ce da "nasluti" brak? Okolina? Sudija/sud? Par u pitanju??
    Kazes da muskarac ne bi trebao da placa alimentaciju ako nije zeleo dete ili ako je kratko vreme u vezi, ali ne kazes da isto tako ne bi trebao da se pita ako zena zatrudni u "kratkoj vezi" pa zeli da abortira a on zeli to dete.
    Cini mi se da bi trebao jos malo da razmislis i da proveris logiku, da ne bi sam svoja ubedjenja poklapao...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. POCECI PARLAMENTARIZMA U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 21
    Last Post: 28-11-10, 01:11
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. Nekoliko pitanja koja me odavno muce
    By hercules in forum Software
    Replies: 57
    Last Post: 15-03-05, 22:09
  4. POCECI PARLAMENTARIZMA U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 19-11-04, 08:05
  5. Glupa pitanja, debilni odgovori
    By The Answer in forum #montecafe
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-04, 22:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •