Page 60 of 108 FirstFirst ... 105056575859606162636470 ... LastLast
Results 1,476 to 1,500 of 2695

Thread: Islam!

  1. #1476
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Шта ти је значило ово?

    e mogu onda mislit kakav je kad je covjek i ubica i lazov i pedofil, i silovatelj, i koljac, i sve najgore...
    Bog je stvorio covjeka po svome liku --> covjek je ubica, koljac, pedofil, silovatelj, sve najgore...

    Sta slijedi iz ovoga?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  2. #1477
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Отац је направио сина по његовом лику.Син је убица,шта ј отац?

  3. #1478
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Nemoj mi koristit otac-sin analogiju, prica je o bog-covjek.

    Da li bog ima iste porive kao covjek?

    To ukljucuje sve porive koji se odnose na ubijanje, i sve strasne stvari koje je covjek u stanju da uradi
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  4. #1479
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    nemoj mi koristit otac-sin analogiju, prica je o bog-covjek.

    Da li bog ima iste porive kao covjek?

    To ukljucuje sve porive koji se odnose na ubijanje, i sve strasne stvari koje je covjek u stanju da uradi

    Зашто да не користим?Ако буквално посматрамо ствари онда испаде да су наши преци били веће зло од нас јер смо се једино злу учили од њих самих и наслеђивали њихову ``злу природу``,што је по мени врли нетачно.

    БОГ нема никакве пориве.

  5. #1480
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    A zasto onda mi imamo porive, a pravljeni mso po bozjem liku kazes? I odakle znas da nema nikakve porive?

    Pa poenta je u precima, jer se zlo nasledjivalo od prvog covjeka znaci, kojeg je po bibliji stvorio bog, jel, po svojem liku?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  6. #1481
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    a zasto onda mi imamo porive, a pravljeni mso po bozjem liku kazes? I odakle znas da nema nikakve porive?
    Питаш ли ме да ти доказујем има ли БОГ пориве или не или ме питаш како ја вјерујем?Ја сам мислио да ме питаш како вјерујем јер ми постављаш питања о БОЖИЈЕМ лику а тако учи Хришћанство.

    Шта су пориви?Постоји вјеровање да је БОГ створио човјека са страстима па да их човјек каналише јер страст као нагон треба да буде аутоматска:за јелом и пићем ради задовољства и ради преживљавања,за сексом ради продужења људског рода и ради задовољства...

    Постоји вјеровање да су страсти плод човјековог пада.Под тим подразумијевам искривљени сексуални нагон,искривљени нагон за јелом и пићем.

    Шта подразумијеваш под поривима?

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    pa poenta je u precima, jer se zlo nasledjivalo od prvog covjeka znaci, kojeg je po bibliji stvorio bog, jel, po svojem liku?
    Ја тако не вјерујем.Ја вјерујем да смо наслиједили палу природу а не гријех.

  7. #1482
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Питаш ли ме да ти доказујем има ли БОГ пориве или не или ме питаш како ја вјерујем?Ја сам мислио да ме питаш како вјерујем јер ми постављаш питања о БОЖИЈЕМ лику а тако учи Хришћанство.

    Шта су пориви?Постоји вјеровање да је БОГ створио човјека са страстима па да их човјек каналише јер страст као нагон треба да буде аутоматска:за јелом и пићем ради задовољства и ради преживљавања,за сексом ради продужења људског рода и ради задовољства...

    Постоји вјеровање да су страсти плод човјековог пада.Под тим подразумијевам искривљени сексуални нагон,искривљени нагон за јелом и пићем.

    Шта подразумијеваш под поривима?
    Pitam te da mi das dokaze da bog ima porive.

    Nemojmo o vjerovanjima, previse je vjerovanja u svemu sto vi vjernici propagirate, a slabo dokaza. Misli da si, sto se tice boldovanog, malo fulao, jer mislim da je raditi nesto radi zadovoljenja necega, grijeh, tako barem vjernici pricaju...

    Pod porivima podrazumijevam instikte koji se javljaju, potrebu da se uradi nesto.

    Ја тако не вјерујем.Ја вјерујем да смо наслиједили палу природу а не гријех.
    Dobro, ti vjerujes da smo naslijedili palu prirodu, koja je znaci morala bit slaba da bi pala pod odredjenim uslovima jel, sto automatski znaci da je bozja priroda slaba, i da cak i bog moze bit pale prirode. To sto vi idealizujete boga, to je druga stvar, ali ako idemo logickim zakljucivanjem, onda je ovo sto ja kazem istina
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  8. #1483
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    pitam te da mi das dokaze da bog ima porive.
    Не могу ти дати доказе да БОГ нема пориве јер исто тако не могу дати допказе да човјек има пориве.

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    nemojmo o vjerovanjima, previse je vjerovanja u svemu sto vi vjernici propagirate, a slabo dokaza.
    То исто важи и за атеисте као и за цјелокупан људски род:ништа се не може доказати јер на свако зато дође безброј зашто.Можемо да провјеримо

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    misli da si, sto se tice boldovanog, malo fulao, jer mislim da je raditi nesto radi zadovoljenja necega, grijeh, tako barem vjernici pricaju...
    Ја сам вјерник и ја причам да радити нешто и из задовољства није гријех.Радити нешто ненамјенски па макар и било по субјективном мишљењу на славу БОГА је гријех.Задовољство је релативно.

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    pod porivima podrazumijevam instikte koji se javljaju, potrebu da se uradi nesto.
    Одлично,онда ми кажи који је то почетни инстинкт?

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    dobro, ti vjerujes da smo naslijedili palu prirodu, koja je znaci morala bit slaba da bi pala pod odredjenim uslovima jel, sto automatski znaci da je bozja priroda slaba, i da cak i bog moze bit pale prirode.
    То не значи да је БОЖИЈА природа слаба.Да је БОГ закинуо човјеку вољу или свијест или разум онда би био проблем и човјек не би био одговоран за своје поступке јер би био неурачунљив али БОГ је дао човјеку вољу и свијест да спознаје последице воље тако да је овдје једини кривац човјек.


    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    to sto vi idealizujete boga, to je druga stvar, ali ako idemo logickim zakljucivanjem, onda je ovo sto ja kazem istina
    Логиком не можемо спознати ни оно што материјално

  9. #1484
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Znas li sto sam shvatio, vi vjernici u svojim pricanjima, masovno koristite i logiku, i filozofiju, i teologiju, i razne druge logije, dok od nas ateista samo trazite naucne ddokaze, mi ne smijemo nista drugo upotrebljavat prilikom dokazivanja nase teorije, jer ste vi vilsebno sve pripsali sebi, to je neko moje misljenje, mozda grijesim, ali tako mislim.

    To je razlog sto ne ulazi mu filozofske, teoloske i razne druge rasprave, jer da mogu nesto donijet, do sad bi donejel, koliko je samo takvih rasprava bilo na zemaljskoj kugli, slozices se sa mnom? A sve vode u corsokak, gdje svako drzi svoje.

    Osnovni instikt smatram instikt za prezivljavanjem.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  10. #1485
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    znas li sto sam shvatio, vi vjernici u svojim pricanjima, masovno koristite i logiku, i filozofiju, i teologiju, i razne druge logije, dok od nas ateista samo trazite naucne ddokaze, mi ne smijemo nista drugo upotrebljavat prilikom dokazivanja nase teorije, jer ste vi vilsebno sve pripsali sebi, to je neko moje misljenje, mozda grijesim, ali tako mislim.
    Ја сам става да сви треба да будемо искрени и да користимо ``логије``до бесвијести што би се рекло,али све док смо искрени.И наравно да се преиспитујемо.

    Ја не тражим од атеисте да ми доказује сваку тачку свог става јер то не може,као што ни ја као вјерник не могу доказивати непосредно.Могу посредно,да дам објашњење зашто вјерујем/не вјерујем,али непосредно доказати ништа не могу.

    Слажем се да има борбених вјерника као што има борбених атеиста.Под тим подразумијевам фундаментализам било које врсте,али опет,нити су сви атеисти исти као што ни сви вјерници нису исти.

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    to je razlog sto ne ulazi mu filozofske, teoloske i razne druge rasprave, jer da mogu nesto donijet, do sad bi donejel, koliko je samo takvih rasprava bilo na zemaljskoj kugli, slozices se sa mnom? A sve vode u corsokak, gdje svako drzi svoje.
    Све кад се узме да је довољно ``по себи``води у ћорсокак.

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    osnovni instikt smatram instikt za prezivljavanjem.
    А да ли је по теби тај нагон потребан јер ћемо кад-тад умријети?

  11. #1486
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Ја сам става да сви треба да будемо искрени и да користимо ``логије``до бесвијести што би се рекло,али све док смо искрени.И наравно да се преиспитујемо.

    Ја не тражим од атеисте да ми доказује сваку тачку свог става јер то не може,као што ни ја као вјерник не могу доказивати непосредно.Могу посредно,да дам објашњење зашто вјерујем/не вјерујем,али непосредно доказати ништа не могу.

    Слажем се да има борбених вјерника као што има борбених атеиста.Под тим подразумијевам фундаментализам било које врсте,али опет,нити су сви атеисти исти као што ни сви вјерници нису исти.
    S ovim se slazem, fundametalizam je taj koji produbljuje jaz izmedju nas.

    Ja sam ti vec nedje rekao, opcija da ja grijesim je kod mene otvorena, samo jednostaovano sad, ne mogu biti vjernik. I opet ti kazem, ja postujem tvoje vjerovanje, sve dok vjerujes u sebi, odnosno dok ne pocne palamudjenje o crkvi i cudima.

    Све кад се узме да је довољно ``по себи``води у ћорсокак.
    Ovo nisam razumio, ne zamjeri

    А да ли је по теби тај нагон потребан јер ћемо кад-тад умријети?
    Pa potreban je, taj nagon uvjek postoji. Mnogo puta dok sam bio u urgentnom, zbog raznih povreda, imao sam prilike da vidim djedove i babe od 80 godina kako se boje zivotu, i bore se za zivot vise nego ja recimo, tako mi se cinjelo. Svi bi mi da zivimo vjecno, da vjecno zadovoljavamo nase potrebe i prohtjeve, ali ne moze nam biti, sve ima rok trajanja.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  12. #1487
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    s ovim se slazem, fundametalizam je taj koji produbljuje jaz izmedju nas.

    Ja sam ti vec nedje rekao, opcija da ja grijesim je kod mene otvorena, samo jednostaovano sad, ne mogu biti vjernik. I opet ti kazem, ja postujem tvoje vjerovanje, sve dok vjerujes u sebi, odnosno dok ne pocne palamudjenje o crkvi i cudima.
    Али чуда су реалност.Твој је избор да ли ћеш ти бити вјерник или не,али чуда су реалност.Ја зато говорим:пођите и видите под Острог.


    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    ovo nisam razumio, ne zamjeri
    Под тим мислим да ништа није довољно само себи.

    Ако кажемо да је логика довољна да спознамо суштину ми гријешимо јер је логика од човјека а човјек је несавршен.

    Не спорим да логиком можемо доћи до истина и да логиком можемо окарактерисати све али нећемо бити сигурни да је то тачно.

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    pa potreban je, taj nagon uvjek postoji. Mnogo puta dok sam bio u urgentnom, zbog raznih povreda, imao sam prilike da vidim djedove i babe od 80 godina kako se boje zivotu, i bore se za zivot vise nego ja recimo, tako mi se cinjelo. Svi bi mi da zivimo vjecno, da vjecno zadovoljavamo nase potrebe i prohtjeve, ali ne moze nam biti, sve ima rok trajanja.
    Е,апропо тога,пошто вјерујеш да у једном моменту престајемо да постојимо,како је могуће да је најјачи нагон код човјека нагон за преживљавањем?Која му је функција по теби?
    Last edited by ihtus777; 17-06-10 at 13:32.

  13. #1488
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Е,апропо тога,пошто вјерујеш да у једном момену престајемо да постојимо,како је могуће да је најјачи нагон код човјека нагон за преживљавањем?Која му је функција по теби?
    E sad, blize mi je vjerovanje o reinkranaciji, nego o prestanku postojanja, ako cemo iskreno, jer tesko da je moguce "mene" unistit. Pod "mene" smatram sve ovo sto ja jesam, i sto osjecam u grudima, zivot, da sam ziv, tu neku moju energiju...

    A funkcija mu je opstanak. Jer gledaj, niko ne zna sto ga ceka s druge strane, odnosno kad umre. a kako se covjek najvise boji nepoznatog, onda ce ucinjet sve da prezivi, odnosno ostane u poznatom okruzenju, tako da se izrazim. Da meni neko pokaze kako ce bit kad umrem, a da ja zakljucim da je to bolje nego ovo ovdje, ovaj zivot, ja bi se odma ubio, skocio bi odnekle Al ozbiljno
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  14. #1489
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Е, апропо тога, пошто вјерујеш да у једном моменту престајемо да постојимо, како је могуће да је најјачи нагон код човјека нагон за преживљавањем? Која му је функција по теби?
    Zapitaj se šta se dešava sa ljudima koji ovaj nagon nemaju i shvatićeš. Samo se nameće, ne bih da detaljišem; bar ne na ovoj temi


    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Не видим.
    Bog je svo vrijeme htio da pošalje Hrista, ali je odlučio da sačeka nekih 1000 godina i pobije milione ljudi koji nijesu čuli za njega (ili mu nijesu bili po volji), sve sa namjerom da “svjetlost jednog dana zasija svima”? Stvarno ne vidiš apsurd?

  15. #1490
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za mene je samo neiskrenost kada čovjek tvrdi da ne postoji u njemu nagon za postojanjem kao volja za životom, žao mi je Roni, ali to je moje čvrsto ubjeđenje. A što se tiče ovog drugog zaključka, djelimično si u pravu, jer je po islamskom učenju Bog slao svim starim narodima poslanike, tako da oni nisu vjerovali u Hrista, nego u Boga, JER SU IM NJIHOVI POSLANICI TAKO OBJAŠNJAVALI VJERU, pozivali su ih u vjerovanje u Jednog jedinog Boga.
    Last edited by Ibn Sinan; 17-06-10 at 16:07.

  16. #1491
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ronn|3 View Post
    zapitaj se šta se dešava sa ljudima koji ovaj nagon nemaju i shvatićeš. Samo se nameće, ne bih da detaljišem; bar ne na ovoj temi
    Хм....не бих рекао да га немају него својевољно укидају ``ефекте`` тог нагона.Рецимо,кад бисмо ми нагону за јело и пиће одријешили руке опасно би било

    Quote Originally Posted by ronn|3 View Post
    bog je svo vrijeme htio da pošalje hrista, ali je odlučio da sačeka nekih 1000 godina i pobije milione ljudi koji nijesu čuli za njega (ili mu nijesu bili po volji), sve sa namjerom da “svjetlost jednog dana zasija svima”? Stvarno ne vidiš apsurd?
    Нису проблем милиони и милијарде мртвих него људска спорост.Људски род је требао да се припреми за долазак Месије.

    Quote Originally Posted by ibn sinan View Post
    za mene je samo neiskrenost kada čovjek tvrdi da ne postoji u njemu nagon za postojanjem kao volja za životom, žao mi je roni, ali to je moje čvrsto ubjeđenje. A što se tiče ovog drugog zaključka, djelimično si u pravu, jer je po islamskom učenju bog slao svim starim narodima poslanike, tako da oni nisu vjerovali u hrista, nego u boga, jer su im njihovi poslanici tako objaŠnjavali vjeru, pozivali su ih u vjerovanje u jednog jedinog boga.
    Проблем је што исламско учење нема упориште нигдје до у Курану.

  17. #1492
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Islamsko učenje ima uporište u pametnim i iskrenim ljudima.

  18. #1493
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Једино ако под паметно подразумијеваш непринципијелно.

  19. #1494
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka, neka, hrišćanstvo je poznato po podjelama.

  20. #1495
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahaha, nasmija me do suza.

  21. #1496
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ibn sinan View Post
    neka, neka, hrišćanstvo je poznato po podjelama.
    Оћемо ли да попричамо мало о подјелама

  22. #1497
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Проблем је што исламско учење нема упориште нигдје до у Курану.
    Opet ti sa tvojim nepromišljenim komentarima. Na šta konkretno misliš?

    Ako misliš na stvari koje se tiču vjerovanja, pa zar se monoteizam ne propovijeda i u Tori i Jevanđelju?

    Ako misliš na obredoslovlje:
    Da li se Jevreji obrezuju? Da li se hrišćani obrezuju? Da li se muslimani obrezuju?

  23. #1498
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    opet ti sa tvojim nepromišljenim komentarima. Na šta konkretno misliš?

    ako misliš na stvari koje se tiču vjerovanja, pa zar se monoteizam ne propovijeda i u tori i jevanđelju?

    Ako misliš na obredoslovlje:
    Da li se jevreji obrezuju? Da li se hrišćani obrezuju? Da li se muslimani obrezuju?

    Горе сам казао да историјску чињеницу да је Христос распет Куран негира.

    Што се обрезања тиче тај завјет је укинут.Христос Га је укинуо.
    Last edited by ihtus777; 23-06-10 at 13:22.

  24. #1499
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hristos ga ukinuo a on se obrezao. To znači da je pogriješio što se obrezao, hahahaha. Svakakvih bisera ovdje čujem.
    Samo obrezivanje predstavlja svojevrsnu tabu temu zbog toga što postoji toliko dezinformacija, kao i veliki broj sukoba mišljenja u čijoj su osnovi jake emocije ili religijski motivi. Činjenice su nešto sasvim drugo...
    Da li je obrezivanje korisno?
    Uprkos velikom protivljenju neukih ljudi, kada je reč o obrezivanju, ono ipak ima izvesnih bioloških prednosti. Jedna od njih jeste i ta da su obrezani muškarci manje skloni obolevanju od raka penisa - retke ali smrtonosne vrste raka. Takođe postoje izvesni dokazi da su obrezani muškarci mnogo manje skloni dobijanju seksualno prenosivih bolesti, pa i AIDS-a.
    Problemi sa kožicom penisa
    Muškarci koji se žale na probleme prilikom pomeranja kožice na penisu verovatni su kandidati za jednu od tri opcije kojima se to može rešiti. Ovaj problem, poznatiji kao fimoza, javlja se kao posledica povrede tkiva kružnog oblika koje se nalazi u kožici, usled nasilnog povlačenja te kožice ili usled neke komplikacije prilikom rađanja. Tokom vremena, moguće je da rana sama postepeno zaraste, ostavljajući samo ožiljak. Ipak, moguće je i da taj ožiljak ne zaceli kako valja, pa dolazi do stvaranja brojnih komplikacija prilikom pomeranja kožice. Ovakva ranica može rezultovati i potpunom nemogućnošću pomeranja kožice.
    Opcije
    1. Prva opcija je da jednostavno ne uradite ništa povodom ovoga. Postoji velika verovatnoća da ne dođe do pogoršanja, a stanje se može i popraviti samo od sebe ili, u najgorem slučaju, ostati nepromenjeno. Ipak, pokušajte da što manje pomerate kožicu na silu, jer time možete samo pogoršati situaciju. Kultura i običaji razlikuju se od zemlje do zemlje, pa su tako drugačiji i stavovi po pitanju obrezivanja. I dok je u Americi samo mali broj muškaraca neobrezan, u Srbiji je slučaj obrnut.

    Kod nas je uvrženo mišljene da obrezani muškarci pružaju i imaju smanjeno seksualno zadovoljstvo, međutim, ovo nije nužno istina.

    Oko 40 odsto žena, koje su učestvovale u istraživanju koje je uradio dr Godfri Kigozi, izjavilo je da su bile seksualno zadovoljnije kada su imale obrezanog partnera. Samo je mali broj žena izjavio da je zadovoljstvo bilo slabije, a ostatak da nema nikakve razlike, rekao je dr Kigozi.

    U njegovom izveštaju dalje stoji da obrezanost kod muškaraca može smanjiti širenje HIV-a u zemljama kao što je Uganda, koja je već zahvaćena ovom bolešću. Obrezanost smanjuje rizik od HIV-a i to za više od 50 odsto kod heteroseksualnih muškaraca, pokazalo je istraživanje.

    Rezultati ispitivanja pokazali su sledeće:

    - Od 455 ispitanih žena, samo je njih 13 reklo da im je zadovoljstvo bilo umanjeno pošto je partner bio obrezan.

    - Oko 40 posto žena reklo je da im je bolje sa obrezanim partnerom, a glavni razlog koji navodi 51 od 177 žena je bolja higijena.

    - 45 od 177 žena reklo je da im je seks bolji jer je partneru trebalo više vremena da doživi orgazam, a isti taj razlog su kao negativnu stranu navele dve žene.

    - 44 žene rekle su da je partner nakon obrezivanja češće imao želju za seksom, a samo je jedna žena to isto navela kao negativnu stranu.

    - 20 žena izjavilo je da su češće doživljavale orgazam nakon što je partner obrezan.
    Last edited by Ibn Sinan; 23-06-10 at 19:01.

  25. #1500
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ibn sinan View Post
    hristos ga ukinuo a on se obrezao. To znači da je pogriješio što se obrezao, hahahaha. Svakakvih bisera ovdje čujem.
    Онда немој бисере да изговараш да их не би морао слушати него читај Нови Завјет па ће ти бити јасније

Page 60 of 108 FirstFirst ... 105056575859606162636470 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •