Page 1 of 108 123451151101 ... LastLast
Results 1 to 25 of 2695

Thread: Islam!

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Islam!

    Religija rata ili religija mira?
    ajmo sad!
    [size=5]Nesposobni posjeduju sposobnost da onesposobe sposobne![/size]

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne smatram da je religija rata... s obzirom da vecina stvari u Kuranu su skoro identicni kao u Bibliji... sto se tice Dzihada... mislim da se tu brkaju pomalo stvari. Ubiti nevjernike... koje nevjernike? Oni koji nisu muslimani ili koji su ateisti ili neko drugi?
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa sta znam...
    Poznati su po terorizmu!
    [size=5]Nesposobni posjeduju sposobnost da onesposobe sposobne![/size]

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne sudi po tome sto kazu mas-mediji... oni krivi sto se kod svih nas pojavila sumnja i bijes na muslimane. Pored toga, krivi su i oni muslimani koji previse "ozbiljno" tj. pogresno shvataju Alahove rijeci.

    Ima jedna misao od Filip K. Dika vezano za mas medije:

    "Danas zivimo u drustvu ciju svakodnevnicu proizvode razni mediji, politicari, vlade, vjerske grupe, velike korporacije... nepovjerljiv sam prema njihovoj moci. Ona je zapanjujuca: stvara potpuno nove, nepostojece svjetove u ljudskim glavama. Ja to najbolje znam - i sam zivim od toga."
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Islam je jedna velika nauka koja na zalost nije za svakoga. Muhamed je sve razumio medjutim sve se svelo na vijeru a nauka je zaboravljena.

    Za vijeru treba biti naucnik, a to su bili samo njih nekoliko,

    Hrist (prvi jer sam njegove vijere jer tako je veliki sef odlucio)

    Muhamed,

    Mojsije,

    Buda,

    Konfucije,

    Zoroastra,

    I ona avetinja od Kanta.


    Skoro se boim da ti tipovi nisu trosili rijeci uzalud ili jos gore na stetu jer svi u njihovim tijecima traze izgovor za zlo sto prave.

    (oprostite mi oni sto ste zivjeli po Americi prije nas bijelijeh, na zalost nisam imao vremena da vas upoznam i vase velike umove po vijeri)

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Religija po definiciji nema veze sa ratom i mirom, druga je stvar sto je politika koristi u svoje svrhe.
    Ja postujem svaku religiju, ali bas zato sto je svako tumaci po svome i kako se kome svidi, interesuje me samo sa edukativne tacke.
    Sto se tice terorizma, Dzihada itd. :arrow: kao da su Hriscani zlato. Samo bombardovanja NATO...to je isti taj terorizam samo jos gori, na nivou medjunarodnih organizacija. Tako da su teroristicke agresije i religija razni pojmovi. Samo se na zalost, cesto spajaju zbog politickih igara ili cega li vec.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U mnogo toga je upetljana politika; od najglupljih stvari se pravi polticki incident, a da ne govorimo o incidentima na vjerskoj bazi.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To i kazem. Tako da religija kao religija, bilo koja, ne moze biti losa ili dobra, rata ili mira. To sto ljudi njom manipulisu, druga je stvar.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja definitivno vishe ne znam sto da mislim...
    Jer je Islam i religija rata i religija mira!
    Ona je i jedno i drugo i ni jedno ni drugo!
    Tako je nekako dvolichna...

    Al Kaida - Svima dobro poznata
    Dzihad - ovo vam isto nista novo nije!
    Bekteshijska sekta - Miroljub Jevtic "Dzihad kao savremeni rat"
    Malo chudni podaci!
    ....
    Nisu samo mediji...
    Imatu dosta istine!
    [size=5]Nesposobni posjeduju sposobnost da onesposobe sposobne![/size]

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pazi sta pricas... nemoj da te Jorgan proganja zbog "dugackog jezika" :lolblue: :P ...
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E sad ja kao pripadnik Islamske vjeroispovijesti da vam kazhem neshto o Dzihadu.
    Dzihad nema ama nikakve veze sa nekim tamo svetim ratom kojeg su propagirali teroristichke organizacije u cilju ubijanja amerikanaca i rushenja svega onog shto je americhko. Dzihad znachi vracanje vjeri, samo shto su se nashli "pametnjakovici" poput ovoga Bin Ladena pa Dzihad koriste u da kazhem privatne svrhe, formulishuchi ga apsolutno netachno i dovodechi u zabludu svoj narod navodechi ih da ginu za "dobrobit Islama". Mislim gluposti chiste. Nijesam neki vjernik, cijenim svaku vjeru, ali neke osnovne stvari se moraju znati. Znachi, Dzihad znachi vracanje vjeri, a ne "sveti rat" :!:

    Bijesno Pile nadam se da ti je sad Islam malo jasniji. :wink:

    Hvala 8)
    Io ci credo!

    Welcome



  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bar
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ...

    meni je ovo isto rekao jedan momak iz Bosne(Musliman)!

    ali sto kaze jedan moj drug iz Bara(Musliman), "E moj Slavko, nama (Muslimanima)nikad vjerovat, kad najmanje pazis evo ti ga na noz u ledja pa ti vidji oli nam vjerovat!"


    Ali znate, ima nas svakakvih, Bin Laden i ostala kompanija se borila za te neke svoje ideale zaboravljajuci na pravu teznju Islamske vjere, Pravoslavci sve manje idu u Crkvu da se mole Svemogucem Bogu, skoro niko ne posti nijedan post(ja kad nekome kazem da postim svi me gledaju kao da sam gubav, ali to je to doba koje je ostalo kod nekih od Titove vladavine), sve se manje ide u manastire, makar da se malo posjedi sa Monasima...
    ima toga jos ali ajde sad da ne davim...
    Gospode Isuse Hriste, sine Boziji, pomiluj me gresnog.
    http://slike.srsforum.com/pravoslavko.jpg

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    strange city
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pridržavati se običaja, tj. ići u crkvu, postiti, nositi lančić sa krstom, krstiti se - posebno u zadnje vrijeme - uopšte nisu dokazi ni reference da je takav neko vjernik. Nimalo, znam dosta njih koji žive po uzusima crkve, ali nisu vjernici, niti se može reći da su hrišćani, iako se vrlo glasno i jako proklamuju kao takvi- pri tom osuđujući one koji to nisu.
    Budimo iskreni i recimo da toga ima, nažalost ne u tako maloj mjeri. To dobija od vjere.
    Problematično ponašanje predstavnika crkvene vlasti, popova i dr. je takođe prisutno, svugdje pa i kod nas. Sva ta laž i licemjerstvo je ono što odbija od vjere i crkve, generalno. Pravoslavlje tu nije nikakav izuzetak, nažalost.
    Ochuvaj me od mudrosti koja ne plache, filozofije koja se ne smije i velichine koja se ne klanja pred djecom. (H. Dzubran)

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    strange city
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvinjavam se, ne "to dobija od vjere", već treba da stoji "to ODBIJA od vjere".
    Ochuvaj me od mudrosti koja ne plache, filozofije koja se ne smije i velichine koja se ne klanja pred djecom. (H. Dzubran)

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    strange city
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Generalno, poštovanje svake vjeroispovjesti, ili poštovanje prva svakoga da bude vjernik (bilo koje konfesije). Nijedna religija nema primat ni u kom pogledu, ne bi trebala ni imati. Islam je religja kao i sve ostale. Pitanja koje zadiru u filosofiju tu religije, kao i bilo koje druge, je posebna stvar, jer ona niti umanjuju niti pridonose nešto više značaju Islama od onoga kojeg u suštini ima.
    Ochuvaj me od mudrosti koja ne plache, filozofije koja se ne smije i velichine koja se ne klanja pred djecom. (H. Dzubran)

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sutomore
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default A viđi ovo!

    Погледајте који наталитет имају исламске земље, а који европске земље, САД и Канада !!! Погледајте колико је у процентима било муслимана на свијету прије 100 година, а колико их је данас!
    Па нормално је да траже нове територије због пренасељености! То се десило на Косову! Тако ће избити и Трећи свјетски рат !!!
    "Terrified, petrified, mortified.Stupified... by you"
    "There has to be a mathematical explanation for how bad that tie is"
    "Perhaps it is good to have a beautiful mind,
    but an even greater gift is to discover a beautiful heart"
    A Beautiful Mind

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    165
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: ...

    Quote Originally Posted by PRAVOslavko
    Pravoslavci sve manje idu u Crkvu da se mole Svemogucem Bogu, skoro niko ne posti nijedan post(ja kad nekome kazem da postim svi me gledaju kao da sam gubav, ali to je to doba koje je ostalo kod nekih od Titove vladavine), sve se manje ide u manastire, makar da se malo posjedi sa Monasima...
    ima toga jos ali ajde sad da ne davim...
    "...podigni kamen i naci cesh me, rascijepi drvo i tu sam..."
    You tell me we can start the rain...
    You tell me that we all can change...
    You tell me we can find something to wash the tears away...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: A viđi ovo!

    Quote Originally Posted by Milant
    Погледајте који наталитет имају исламске земље, а који европске земље, САД и Канада !!! Погледајте колико је у процентима било муслимана на свијету прије 100 година, а колико их је данас!
    Па нормално је да траже нове територије због пренасељености! То се десило на Косову! Тако ће избити и Трећи свјетски рат !!!
    Druzhe, u loshem si 3pu :wink:
    Io ci credo!

    Welcome



  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sutomore
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: A viđi ovo!

    Quote Originally Posted by Desert Eagle
    Quote Originally Posted by Milant
    Погледајте који наталитет имају исламске земље, а који европске земље, САД и Канада !!! Погледајте колико је у процентима било муслимана на свијету прије 100 година, а колико их је данас!
    Па нормално је да траже нове територије због пренасељености! То се десило на Косову! Тако ће избити и Трећи свјетски рат !!!
    Druzhe, u loshem si 3pu :wink:
    Ја не покушавам да кажем да је Ислам религија ратника, већ напротив! То је сасвим природан процес (оно што сам горе рекао) и веома ме подсјећа на СЕОБЕ НАРОДА од II до X вијека нове ере.
    "Terrified, petrified, mortified.Stupified... by you"
    "There has to be a mathematical explanation for how bad that tie is"
    "Perhaps it is good to have a beautiful mind,
    but an even greater gift is to discover a beautiful heart"
    A Beautiful Mind

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    19° 6' - 46° 6'
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e stvarno ne znam sta ti je pile ovo trebalo?

    nije ti nesto jasno?

    Posto vidim da ovdje ima "Muslimana" koji "nisu neki vjernici" i pokusavaju nekim svojim idealima da objasne nesto, mislim da ce jedan moj post biti dovoljan 8)

    Religija rata ili mira?
    Naravno, religija mira. Da ja pitam nesto sve vas: Da li se rat protiv muslimana vodi na nekoj drugoj teritoriji osim na muslimanskoj? Irak, Cecenija, Afganistan, Palestina, Kasmir...? Ako malo bolje pogledamo atlas i vidimo gdje su ameri turili svoj nos vidjecemo izvore nafte i teritorije na kojima se vijore zastave Islamskih zemalja, pazite, Islamskih, a ne americkih ili bilo kojih drugih.
    Da vas neko napadne na ulici, pocne da vas mlati, da li cete pozvati svog brata da vam pritekne u pomoc pa makar bio i na drugoj strani zemlje, samo da vam pomogne, da savladate huligana koji vas je napao zbog neke tamo lijeve budale ili cete pobjeci i kao da nista nije bilo? On ce vam se smijati, hvalice se sa tim sto vas je: opeljesio po dzepu, zauzeo vasu teritoriju, hvalice se time svakom i kao da nista nije bilo. Ukoliko ostane, pozove brata u pomoc on se prozoviva teroristom samo zato sto se brani?!

    Kako bi se vi ponasali da: oko vaseg naselja neko postavi zid vesine pet metara, postavi zicu, ubija civile - izbjeglice, non-stop bombarduje, napravi tunel ispod vase svetinje (samo da je ne bi srusili, nego kad bi se desio zemljotres ili avion probio zvucni zid ono se srusilo?), i kinji vas i maltretira preko 50 godina sta bi vi uradili? branili se normalno! i da vas neko prozove teroristom samo zato sto ste pozvali nekoga u pomoc i branite se? U Kur'anu fino pise: "...i protjerajte one koji su vas protjerali..." Koji jevrej u Izraelu ima korjene tu? Da li ste znali da oni zidovi, jevrejski pravi vjernici su protiv osnivanja Izraela kao drzave jer pise u njihovim knjigama da ce biti posle toga istrebljeni!

    Da razjasnimo jos nesto. Covjek nije musliman sve dok ne izvrsi svojih 5 obaveza: da javno posvjedoci da nema Boga osim Allaha i da je Muhammed njegov poslanik, da klanja 5 namaza dnevno, da ode na Hadzdz bar jednom u zivotu (ili da bar ima namjeru), da posti mjesec Ramazan i da daje zekjat! Sve dok ne ispuni ovih 5 obaveza on nije musliman! On samo ima muslimansko ime i nista vise!
    Sto se tice Kosova necu da ulazim uopste u tu temu. Tu se ne zna ko je gori! Albancu je i: otac i djed i pradjed i cukundjed bio musliman a niko se nije drzao Islamskih propisa, niti je ispunjavao svoje obaveze. Oni se bore za Kosovo na nacionalnom osnovu, ni na jednom drugom. A Muhammed s.a.v.s. kaze da covjek koji se poziva na pleme ili naciju izlazi iz Islama, jer u Islamu su svi jednaki, bilo da si bijel, crn, zut ili sucmurast, arapin ili nearapin!

    Mozda tebi Pile zvuci kao kontradiktornost u Islamu rat i mir. U Islamu ti je: Budi miran, odrzavaj mir a ako te neko napadne onda se bori protiv njega i protjeraj ga odakle je i on tebe protjerao!

    da zakljucimo: DA LI JE COVJEK TERORISTA AKO BRANI SVOJU ZEMLJU?
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, but i'm not sure about the former.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    19° 6' - 46° 6'
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i jos nesto, vidim da gore onaj termin niko nije pojmio tako da cu vam i to pojasniti.

    Dzihad ima 3 stepena, a to su:
    1. borba sa samim sobom
    2. borba znanjem i rijecima
    3. borba protiv neprijatelja

    pojasnjenje:
    1. borba sa samim sobom znaci borba protiv svojih prohtjeva, strasti, ruznih djela, krace receno obuzdavanje samoga sebe, a to je najteze.

    2. borba znanjem, kao borba Kur'anom, pojasnjavanje Islama drugima, onakvog kakav jeste, vracanje Islamu, itd.

    3. ovaj stepen je propisan samo ako te neko napadne i borba za odbranu potlacenih ljudi i naroda.

    znaci, nema ovdje napada. U Kur'anu pise: " i ne napadajte ih sve dok oni vas ne napadnu".

    kratko i jasno.

    p.s. nemojte dozvoljavati sebi da vas mediji obmanjuju i zaglupljuju.
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, but i'm not sure about the former.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sutomore
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako bi se vi ponasali da: oko vaseg naselja neko postavi zid vesine pet metara, postavi zicu, ubija civile - izbjeglice, non-stop bombarduje, napravi tunel ispod vase svetinje (samo da je ne bi srusili, nego kad bi se desio zemljotres ili avion probio zvucni zid ono se srusilo?), i kinji vas i maltretira preko 50 godina sta bi vi uradili? branili se normalno! i da vas neko prozove teroristom samo zato sto ste pozvali nekoga u pomoc i branite se? U Kur'anu fino pise: "...i protjerajte one koji su vas protjerali..." Koji jevrej u Izraelu ima korjene tu? Da li ste znali da oni zidovi, jevrejski pravi vjernici su protiv osnivanja Izraela kao drzave jer pise u njihovim knjigama da ce biti posle toga istrebljeni!
    Израел је одувјек био Јеврејски, а Јевреји су неколико хиљада година старија религија од Ислама.
    Јевреји су данас распрострањени по цијелој земљиној кугли зато што су их муслимани протјерали из Месопотамије (данас Ирак), Персије (данас Иран), Јордана, Сирије... Остали су једино на западу, у Израелу!
    Помињеш 50 година! Једини рат који је трајао толико је између Израела и Палестине!
    U Kur'anu fino pise: "...i protjerajte one koji su vas protjerali..."
    Ко је кад протјерао неког муслимана??? Да није неки протјеран из Персије, овај... пардон, Ирана ?!?

    jevrejski pravi vjernici su protiv osnivanja Izraela kao drzave jer pise u njihovim knjigama da ce biti posle toga istrebljeni!
    И, милитантне јеврејске снаге оформише Израел на територији која је вјековима муслиманска?
    "Terrified, petrified, mortified.Stupified... by you"
    "There has to be a mathematical explanation for how bad that tie is"
    "Perhaps it is good to have a beautiful mind,
    but an even greater gift is to discover a beautiful heart"
    A Beautiful Mind

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sutomore
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li se rat protiv muslimana vodi na nekoj drugoj teritoriji osim na muslimanskoj? Irak, Cecenija, Afganistan, Palestina, Kasmir...?
    Чечени нису становали на том подручју прије 100 година већ су се насељавали годинама и радили као јефтина радна снага! У тој области половина становништва је православне вјероисповјести па нису успјели да се осамостале 1991.г. када се распао СССР. Данас се дио Чеченије у којем су муслимани већинско становништво побунио, прогнао православно становништво и, пошто је Русија послала тенкове на њих, сада извршавају терористичке нападе широм Русије!
    Авганистан је био чист одговор на 11. септембар, како би се смирио народ америке. Чист политички потез!
    Палестина није, сирота, нападнута, већ се рат води у појасу Газе, територији на истоку Израела, који је Палестина освојила крајем педесетих година, и око којег се и данас води рат! Најистакнутија палестинска терористичка организација је ХАМАС !!!
    Нисам много упућен у ситуацију у Кашмиру, па ћемо о томе други пут.

    Ирак је САД подржавала у рату са Ираном, јер им је одговарало! Подржавали су их чак и када је Ирак побиједио у рату користећи хемиско и биолошко оружје!
    А када је завршио са Ираном, Ирак се није осободио хем. и био. оружја већ је почео и да производи нуклеарно. Пошто им САД подршка више није била потребна (Иран и Ирак су у дуготрајном миру), Ирак је прекинуо сарадњу са САДом. Након неког времена САД се уплашила да је она следећа мета па је затражила да се Ирак ослободи "недозвољеног" оружја, што је Ирак одбио! Тако је нападнут Ирак 1991.г. !!! Овај сада напад на Ирак није имао много везе са тим нападом, већ је од 1991.г. Ирак нафту извозио у Њемачку, Француску и Русију, а САДу ништа... то је један од разлога!
    "Terrified, petrified, mortified.Stupified... by you"
    "There has to be a mathematical explanation for how bad that tie is"
    "Perhaps it is good to have a beautiful mind,
    but an even greater gift is to discover a beautiful heart"
    A Beautiful Mind

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    19° 6' - 46° 6'
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj da prosipas gluposti.
    Muslimani su zivjeli u Palestini jos i prije krstaskih ratova na podrucju nelegalne drzave Izrael, nisu oni tu od juce, i odbranili su se od krstaskih ratova. I to bi trebalo da znas. Procitaj malo istoriju i kada je osnovan Izrael i kada je pocelo masovno naseljavanje jevreja na tom podrucju.

    Isto tako, Ceceni muslimani nisu tu od juce niti se vodi rat izmedju njih i Rusa samo u poslednjih 10 godina!

    "Ruska invazija

    Ali usprokos ovoj pobjedi nova prijetnja se nadvijala nad horizontom. 1552 godine Ivan Grozni je zauzeo i unistio Kazan, veliki muslimanski grad na gornjem toku Volge. Cetiri godine kasnije ruske horde dospjese do Kaspijskog mora. U svom nemilosrdnom pohodu divlji Kozaci, surovi konjanici koji su se sirili tako sto bi zenili silom muslimanske zene koje bi im pale u sake. Bili su nasilni i gorljivi vjernici, nikada nebi osnovali novo naselje a da prije toga ne sagrade grandiozne crkve cija bi visoko dignuta zvona odzvanjala preko careve imperije kaja se sirila po stepama.

    Do kraja osamnaestog stoljeca prijetnja ruske ortodoksije Kavkazu je protekla nezapazenom od strane planinskih plemena. Njihovo pomanjkanje jedinstva je cinilo efektivnu akciju nemogucom i uskoro su plodne ravnice sjeverne Cecenije i tatarske zemlje dalje na zapadu otete iz ruku muslimana. Muslimani koji su ostali bi bili primorani da postanu kmetovi ruskih velikana. o*ni koji bi odbili ili pobjegli bi bili lovljeni u vidu ruske plemicke verzije lova na lisice. Nekima je guljena koza i o*nda koristena za izradu ratnih bubnjeva. Potlacene zene su cesto morale da podnose oduzimanje male djece kako bi ruski hrtovi i lovacki psi mogli biti hranjeni ljudskim mlijekom.

    Nadgledanje ovih poslova je imala carica Katarina velika koja je poslala svog najmladjeg ljubavnika, grofa Platona Zubajeva (bilo mu je dvadeset i pet godina a njoj sedamdeset), da ostvari prvu etapu u ostvarivanju svekrscanskog sna o pokoravanju svih muslimanskih zemalja. Armija Zubova je izbila duz kaspijskih obala. Medjutim uzbuna je data; Kavkazijci su pogledali iznad svojih medjusobnih trvenja i spoznali da imaju neprijatelja."

    isto tako i :

    "Četvrtak, 12 septembar, 2002

    U svom govoru u UN-u danas, predsjednik Bush je rekao: “Cijeli je svijet stavljen pred iskušenje… i UN, težak i odlučujući trenutak. Hoće li se rezolucije Vijeca sigurnosti poštovati i primjeniti… ili će biti bačene na stranu bez ikakvih posljedica?
    Hoće li UN služiti cilju svog osnivanja ili će to biti irelevantno?”

    Slažemo se s našim predsjednikom. Ironično je to, što su SAD vodeća zemlja koja ne dozvoljava primjenu i koja odbacuje rezolucije Vijeca sigurnosti.
    SAD sprječavaju primjenu rezoluzija koje su UN izglasale:

    Rezolucija #194 (12 Novembar 1948) - Palestinske izbjeglice koje žele da se vrate svojim kućama i da žive u miru sa svojim susjedima trebalo bi da dobiju dozvolu ta to učine što prije;

    Rezolucija #242 (22 Novembar 1967) - Povlačenje izraelskih oružanih snaga s teritorija koje su okupirale u ratu 1967. (uključujući Zapadnu obalu, Jerusalem i Gazu);

    Rezolucija #343 (22 Oktobar 1973) - Poziva na implementaciju Rezolucije #242 Vijeca sigurnosti (iz 1967 god)

    Rezolucija #425 (19 Mart 1978) - Poziva Izraelce da odmah obustave vojnu akciju usmjerenu protiv libanskog teritorijalnog integriteta i da odmah povuku svoje snage sa svih libanskih teritorija…

    SAD su ulozile veto na 39 Rezolucija UN-a koje su upucivale kritiku Izraelu.

    SAD su ulozile veto čak i na osudu Izraela zbog namjernog bombardovanja štaba UN u Qana, u Južnom Libanu 1966.

    (1972 – 2002)

    Od 1972 SAD su ulozile veto ukupno 39 puta, time efikasno štiteći Izraelce od Rezolucija Vijeca sigurnosti koje oštro osudjuju, ukazuju, potvrdjuju i objavljuju izraelsku neposlušnost svjetskom tijelu i (ponovo) pozivaju Izrael na poslušnost i poštovanje UN-ovih rezolucija.

    1. 10 Sep, 1972 - Osuđuju se Izraelci zbog napada na Južni Liban i Siriju. Glasanje: 13 za, 1 protiv – 1 odsutan;
    2. 26 Juli, 1973 – Priznavanje prava palestinskom narodu na samoodlučivanje, državnost i podjednaku zaštitu. Glasanje: 13 za, 1 protiv – Kina odsutna;
    3. 08 Dec, 1975 – Osuđuju se Izraelci zbog vazdušnih udara i napada u Južnom Libanu i ubistva nevinih civila. Glasanje: 13 za, 1 protiv – 1 odsutan;
    4. 26 Jan, 1976 – Poziva na pravo palestinskog naroda na samoodlučivanje. Glasanje: 9 za, 1 protiv – 3 odsutna;
    5. 25 Mart, 1976 – Osuđuju se Izraelci zbog promjene pravnog statusa Kudsa/Jerusalema, koji je priznat kao medjunarodni grad od većine svjetskih nacija i od UN-a. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    6. 29 Juni, 1976 – Potvrdjivanje neotuđivih prava palestinskog naroda. Glasanje: 10 za, 1 protiv – 4 odsutna;
    7. 30 April, 1980 – Odobrava se pravo palestinkog naroda na samoodlučivanje. Glasanje: 10 za, 1 protiv – 4 odsutna;
    8. 20 Jan, 1982 – Zahtijeva se da se Izraelci povuku s Golanske visoravni. Glasanje: 10 za, 1 protiv – 4 odsutna;
    9. 1 Apr, 1982 – Osuđuje se Izrael zbog maltretiranja Palestinaca na okupiranim teritorijama Zapadne obale i pojasa Gaze, te zbog odbijanja da se pridržava Ženevskih konvecija, Protokol civilizovanih nacija. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    10. 2 Apr, 1982 - Osuđuje se izraelski vojnik koji je ubio 11 muslimana koji su se molili u Haram as-Sharif u blizini Al-Aqse u starom dijelu Kudsa/Jerusalema. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    11. 8 Juni, 1982 – Zalaganje za sankcije protiv Izraela ukoliko se Izraelci ne povuku nakon što su izvršili invaziju na Liban. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    12. 26 Juni, 1982 - Zalaganje za sankcije protiv Izraela ukoliko se Izraelci ne povuku nakon što su izvršili invaziju na Bejrut, Liban. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    13. 6 Aug, 1982 – Zalaganje za prekid ekonomske pomoći Izraelu ukoliko se ne povuče s teritorija koje je okupirao u Libanu. Glasanje: 11 za, 1 protiv – 3 odsutna;
    14. 2 Aug, 1983 – Osuđuje se širenje izraelskih naselja na okupiranim palestinskim teritorijama Zapadne obale i pojasa Gaze, ukazujući da je to prepreka za mir. Glasanje: 13 za, 1 protiv – 3 odsutna;
    15. 6 Sep, 1984 – Osuđuje se brutalni masakar koji su Izraelci počinili nad Arapima u Libanu i traži se njihovo povlačenje. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    16. 12 Mart, 1985 – Osuđuje se izraelska brutalnost u Južnom Libanu i ukazuje se na izraelsku “željeznu pesnicu”, represivnu politiku. Glasanje: 11 za, 1 protiv – 3 odsutna;
    17. 13 Sep, 1985 – Osuđuje se izraelsko kršenje ljudskih prava na okupiranim teritorijama. Glasanje: 10 za, 1 protiv – 4 odsutna;
    18. 17 Jan, 1986 – Oštro se osuđuje izraelsko nasilje u Južnom Libanu. Glasanje: 11 za, 1 protiv – 3 odsutna;
    19. 30 Jan, 1986 – Osuđuje se Izrael zbog neprijateljskih aktivnosti na okupiranom arapskom istočnom Kudsu/ Jerusalemu, koje predstavljaju prijetnju muslimanskim svetim mjestima. Glasanje: 13 za, 1 protiv – 1 odsutan;
    20. 6 Feb, 1986 – Osuđuje se izraelska otmica libanskog aviona 4 feb. Glasanje: 10 za, 1 protiv – 1 odsutan;
    21. 18 Jan, 1988 – Oštro se osuđuju izraelski napadi na Liban i njihov nehumani tretman sa civilnim stanovništvom u Libanu. Glasanje: 13 za, 1 protiv – 1 odsutan;
    22. 01 Feb, 1988 – Poziva se Izrael da povuče svoju policiju koju je poslao da uguši palestinski ustanak, a koja krši prava okupiranih Palestinaca, da se pridžava Četvrte ženevske konvencije i da formalizira vodeću ulogu UN-a u budućim mirovnim pregovorima. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    23. 15 Apr, 1988 – Traži se od Izraela da prihvati deportovane Palestince. Osuđuju se Izrael zbog ubistava civila. Poziva se Izrael da poštuje Četvrtu ženevsku Konvenciju i poziv na mirovni dogovor pod pokroviteljstvom UN-a. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    24. 10 Maj, 1988 – Osuđuje se Izrael zbog upada u Liban 2. maja. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    25. 14 Dec, 1988 – Oštro se osuđuje izraelski napad komandosa na Liban od 9 decembra. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    26. 17 Feb, 1989 – Oštro se osuđuje izraelska represija nad palestinskim ustankom i poziva se Izrael da poštuje ljudska prava Palestinaca. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    27. 9 Juni, 1989 – Oštro se osuđuje Izrael zbog kršenja ljudskih prava nad Palestincima. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    28. 7 Nov, 1989 – Zahtijeva se od Izraela da vrati imovinu koju je uzurpirao od Palestinaca i da dozvoli misiji za utvrdjivanje činjenica kako bi bili svjedoci izraelskog grubog kažnjavanja i krvavog gušenja palestinskog ustanka. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    29. 31 Maj, 1990 – Poziva na misiju za pronalaženje dokaza (činjenica) za zlostavljanje koje su Izraelci počinili nad Palestincima na okupiranim teritorijama. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    30. 4 Apr, 1992 – Osuđuje se Izrael zbog ubistva četvorice i ranjavanja nad 50 Palestinaca, od kojih je 10 teško ozlijedjeno, u Rafahu. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    31. 4 Dec, 1993 – Zahtijeva se od Izraela da dozvoli povratak 101 deportovanih Palestinaca. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    32. 17 Maj, 1995 – Osuđuje se izraelska namjera o konfiskaciji 134 hektara zemlje u istočnom Kudsu/ Jerusalemu. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    33. 15 Apr, 1996 – Osuđuje se izraelsko zatvaranje okupiranih teritorija. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    34. 25 Apr, 1996 – Osuđuje se Izrael zbog bombardovanja UN-ovog štaba u Qana, u Južnom Libanu i neprekidnih izraelskih napada. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    35. 28 Sep, 1996 – Osuđuje se izraelsko naseljavanje u R'es El-E'amud u Kudsu/ Jerusalemu. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    36. 7 Mart, 1997 – Poziva se Izrael da prestane sa planiranjem izgradnje naselja na Dzebel Ebu Guneim (Har Homa) u Kudsu/ Jerusalemu. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    37. 21-22 Mart, 1997 - Osuđuje se izraelsko naseljavanje na Dzebel Ebu Guneim. Glasanje: 14 za, 1 protiv;
    38. 27 Mart, 2001 – SAD ulaže veto na rezoluciju koja podržava UN-ove posmatrače u zaštiti palestinskih civila;
    39. 15 Dec, 2001 – Zahtjev za zaustavljanje nasilja i osnivanje monitornog mehanizma koji bi doveo posmatrače. "

    jos nesto: svi mi dobro znamo da kad otvorimo kartu svijeta da nema Izraela kao drzave. To je jedina drzava na svijetu koja nema tacno odredjene granice i koja je osnovana nelegalnim putem. Svi znamo o protokolima sionskih mudraca o osnivanju drzave Izrael koja su zapisana krajem 19. vijeka. Gdje su zivjeli jevreji do tada? Ko su oni da zauzimaju teritoriju muslimana koji tu zive 1300 godina?

    Milant, ako cemo iskreno, predji u budizam, to je jedna od najstarijih religija na svijetu.
    A sto je Islam najmladja, to pricaju oni sto ne znaju. Svi poslanici su slati po nekom narodu, a najvise jevrejima, to je bio odabran narod, pa posle proklet jer su ubijali vjerovjesnike, a Muhammed s.a.v.s. je dosao kao pecat svim poslanicima i bio je poslan svim narodima. Milant, ako hoces sa nekim da se svadjas onda se svadjaj kulturno i sa znanjem, a gluposti nemoj ovjd eda prosipas da ti se neko smije.

    pozdrav
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, but i'm not sure about the former.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da se ja malo prikljucim.

    Religija kao religija vjerovatno nije, al' je evidentno da se koristi za ne od strane pojedinaca vec od velikih masa cak i ljudi (ne znam kako se zovu) koji 'rade' u dzamijama. Takodje i ove teroristicke organizacije.
    Teroristi se nazivaju, za to sto gerila nisu a nisu ni vojska.

    @jorgan: Ako vec pricas sto su Rusi radili i pokrstavali, red bi bio i da kazes kako su danasnje musimanske drzave ustvari postale muslimanske. I kako su ti muslimani zivjeli tamo, i da li su bili prije toga bili muslimani, a evidentno nisu.

Page 1 of 108 123451151101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •