Page 20 of 108 FirstFirst ... 101617181920212223243070 ... LastLast
Results 476 to 500 of 2695

Thread: Islam!

  1. #476
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Edis2211 View Post

    Tesko tebi ako su ti to dokazi...
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. #477
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije valjda da ti ne znas pa nas upucujes na citanje prepriocaj onako ukratko

  3. #478
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a reci mi Hari, kako si ti zavrsio skolu, ako si je zavrsio? je li ti vazda neko bio pored tebe pa prepricavao ili si se i ti kad sam dohvatio knjige?

  4. #479
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je ipak jedna jedina knjiga koju je pisao jedan ili nesto vise ljudi i tu je stala, cim je stala i nije se pisala druga treca cetvrta itd knjiga onda nem,a sta da se prica tu, a nauka nije nikad stala i nece, i sta ti mislis, ti ides na posao svaki dan jedes svaki dan radis jos puno stvari svaki dan prema tome i kuran se morao pisati barem jos par stotina puta do sada i onda mozda ,mozda bi imala nesto vrijedno. Valjda razumijes rijec UPDATE koju svaki dan zateknes koristeci taj kompjuter.

  5. #480
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonnob1 View Post
    Otrijezni se septembre , ne moze ateista da vjeruje u nista drugo osim u Nauku a pravi naucnici nisu vjernici nikako jer onda bi dosli u suprotnosti sa svojom causom (onim za sta se on bori) , budi malo jasniji.
    Kazi mi ime nekog vaznijeg fizičara koji je bio ateista.
    Teško ćeš ga naći jer su im religiska ubjeđenja motiv da "otkriva Božje tajne". (što bi rekao Njutn)
    Anštajn "Jedino me interesuju osnovni principi po kojima je Bog stvorio svijet. Ostalo su detalji"
    Last edited by septembar; 21-04-09 at 19:41.

  6. #481
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Kazi mi ime nekog vaznijeg fizičara koji je bio ateista.
    Teško ćeš ga naći jer mu su mu religiska ubjeđenja motiv da "otkriva Božje tajne".
    Anštajn "Jedino me interesuju osnovni principi po kojima je Bog stvori svijet. Ostalo su detalji"
    Ha ha ,a da li mislis da su stvarno to bile rijeci Einsteina? ha ha ha , to moze reci svako ama bas svako samo ne Einstein jer onda ne bi bio ON.
    Mozda to stoji negdje ali sigurno nijesu njegove rijeci , to je mogao reci neko ko TI da bi omalovazavao njega. HA HA HA HA sto si smijesan. Popij malo vode pa se tijesi.

  7. #482
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonnob1 View Post
    Ha ha ,a da li mislis da su stvarno to bile rijeci Einsteina? ha ha ha , to moze reci svako ama bas svako samo ne Einstein jer onda ne bi bio ON.
    Mozda to stoji negdje ali sigurno nijesu njegove rijeci , to je mogao reci neko ko TI da bi omalovazavao njega. HA HA HA HA sto si smijesan. Popij malo vode pa se tijesi.
    Sad će mo da pitamo Google-a. (na srpskom )
    http://www.trablmejker.com/emisije/14/1314
    Imaš knjigu na trafike ovih dana "100 ličnosti".
    Ne razumiješ šta je religija-vjerovanje.

    Evo još jedne izjave. Kada je Hajzenberg predstavio svoj "princip neodređenosti".
    Anštajn je bio protiv . Govorio je "Bog se ne kocka".
    Sledeće godine je priznao da je pogriješio i da je "Hajzenbergov princip" dobar.

    Nema veze samo nađi jednog važnijeg fizičara ateistu.
    Last edited by septembar; 21-04-09 at 19:53.

  8. #483
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Sad će mo da pitamo Google-a. (na srpskom )
    http://www.trablmejker.com/emisije/14/1314
    O djabe ti sa google , moze to pisati bilo gdje ali to je LAZ , jer nije Einstein bio tako glup jer onda ne bi ga zvali Fizicar nego budista ha ha ha ha , nemoj se zavaravati sa glupostima.

  9. #484
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne dosadjuj ti sa tim fizicarima nego malo provjeri, pa ces vidjeti da su mnogi bili religiozni.

  10. #485
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne dosadjuj ti sa tim fizicarima nego malo provjeri, pa ces vidjeti da su mnogi bili religiozni.
    Hari nikako nikako i nikad pa cak ni tad, nema smisla tako da bude jer onda ja i ti bi komunicirali ne preko neta nego sa brda na brdo vikajuci Ehheeheeeeeej kao u drevna vremena znas ti to. Nauka i vjerovanje u besmislice ne idu zajedno.

  11. #486
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonnob1 View Post
    ... nemoj se zavaravati sa glupostima.
    Mnogi ljudi misle da je religija neka "glupa priča za neobrazovane mase".
    Nešto što nema smisla i napamet se nabubeta i onda mase to ponavljaju ko papagaji.
    Može neko i takve gluposti zvati religija ali to ona nije.
    To je neka "masovna ideologija" i u suštini je opasna.

    P.S. Naravno da se Anštajnova religiska shvatanja dosta razlikuju od ostalih isto kao i Njutnova , Hajzenbergova , Galilejeva ...
    Njutn je svoja neka religiska razmišljanja skoro čitav život skrivao jer je u to vrijeme bilo veoma opasno "misliti drugačije".
    Ali kad je umirao poslali su mu nekog sveštenika a on ga oćerao u P.M. Znao je da mu više nemogu nauditi .:-D
    Religija je vrlo individualna stvar.
    Last edited by septembar; 21-04-09 at 20:15.

  12. #487
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Mnogi ljudi misle da je religija neka "glupa priča za neobrazovane mase".
    Nešto što nema smisla i napamet se nabubeta i onda mase to ponavljaju ko papagaji.
    Može neko i takve gluposti zvati religija ali to ona nije.
    Nije vazno kako je nesto pisano, kojim fontom slova, kojim redosljijedom, kakve korice ima naslov zlatnim slovima itd nego je vazna sadrzina. Istina je da kad ti kupujes cokoladu, mozes se zavarati bazirajuci se na lijepu ambalazu ali tek kad okusis sadrzinu tek tada vidis sta si dobio. Ljudima je vazna sadrzina.

  13. #488
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by bonnob1 View Post
    Hari nikako nikako i nikad pa cak ni tad, nema smisla tako da bude jer onda ja i ti bi komunicirali ne preko neta nego sa brda na brdo vikajuci Ehheeheeeeeej kao u drevna vremena znas ti to. Nauka i vjerovanje u besmislice ne idu zajedno.
    Jedino sto nema smisla je pokazivati svoje neznanje i nametati ga drugome, a malo teze su se ljudi sporazumijevali "vikajući" s brda.
    Drzimo se teme, a ti ipak ponesto procitaj pa ces biti odmjereniji u decidnim stavovima, mada se kaze da cojek najvise prica o onome o cemu pojma nema.
    Last edited by Hari Krisna; 21-04-09 at 22:00.

  14. #489
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonnob1 View Post
    Nije vazno kako je nesto pisano, kojim fontom slova, kojim redosljijedom, kakve korice ima naslov zlatnim slovima itd nego je vazna sadrzina. Istina je da kad ti kupujes cokoladu, mozes se zavarati bazirajuci se na lijepu ambalazu ali tek kad okusis sadrzinu tek tada vidis sta si dobio. Ljudima je vazna sadrzina.
    Ima jedna stvar u kojoj si vjerovatno u pravu.
    Nešto što je Anštajn zvao "Bog" drugi ljudi bi nazvali drugačijim imenom.
    30 godina , od 1925 do smrti 1955 Anštajn je pokušavao da sastavi "teoriju jedinstvenog polja". Nije uspio. To je neka teorija po kojoj sve sile u prirodi slijede iz ove jedinstvene.
    Vjeovatno je mislio na "jedinstveno polje" kada je govorio "Bog".

  15. #490
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Ima jedna stvar u kojoj si vjerovatno u pravu.
    Nešto što je Anštajn zvao "Bog" drugi ljudi bi nazvali drugačijim imenom.
    30 godina , od 1925 do smrti 1955 Anštajn je pokušavao da sastavi "teoriju jedinstvenog polja". Nije uspio. To je neka teorija po kojoj sve sile u prirodi slijede iz ove jedinstvene.
    Vjeovatno je mislio na "jedinstveno polje" kada je govorio "Bog".
    Pa lakse mu je da koristi rijec koja vec postoji i koja je 5 puta kraca
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #491
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zvoncice, kazala si da imas vjernog muza. Drago mi je zbog toga. Medjutim, ja sam stava da vjeran muz SAMO moze biti onaj koji se boji Boga. Mislim, eh ti muskarci... Znas Zvoncice, kad se dva muskarca sastave i jedan od njih kaze drugome da ne bi prevario zenu, sta mislis kakva ce biti reakcija ovog drugog? To su za mene price za malu djecu.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  17. #492
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bonnob, pitas me sta ja znam o nauci, znam pomalo, eto. Znam po nesto iz nekih grana nauke. Ali, posto vidim da se ti razumijes u nauku, daj reci nam neke savremene naucne dokaze tj. naucne dokaze u zadnjih 100-200 godina. Ko je sta otkrio i kada je to otkrio? Sto se tice Kur'ana sve do smaka svijeta ce se otkrivati dokazi koji ce ga potvrdjivati.
    Last edited by Mabus; 21-04-09 at 21:52.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  18. #493
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da se boji Boga? Valjda se Bog voli i postuje a ne da se od njega boji, a Zvoncicin muz bi ti potpisa da ga ti duplo kaznjazas po serijatu za preljubu samo da ne padne pod njenu "ruku pravde".
    Shvatilih ja dobro da si ti vjeran svojoj zeni samo zbog toga sto se bojis Boga????

  19. #494
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Pa lakse mu je da koristi rijec koja vec postoji i koja je 5 puta kraca
    :-D pa da a osobine su u suštini iste.
    I danas to fizičari rade kad traze neku česticu (kvark, lepton ili nešto još sitnije) od koje bi trebalo da se sastoji gomila ostalih (elektron, neutron, proton ,...) onda je zovu "Božja čestica" iako se u Bibliji uopšte ne pominje.
    Sektaši jedni sa akcelatorima i kompjuterima :-D
    Last edited by septembar; 21-04-09 at 22:27.

  20. #495
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    2,378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odje mi se cini da se nema smisla raspravljat sa Bonobom jer on povezuje religiju sa glupim ljudima. A ja sam gore vec sve reko u vezi nauke i religije sto se odje sad provlaci i posprdava,ali nikako necu priznat da je naucnicima u glavi Alah pa sve izucavaju sta Kuran prica,ko sto odje Edin lupeta.

  21. #496
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Zvoncice, kazala si da imas vjernog muza. Drago mi je zbog toga. Medjutim, ja sam stava da vjeran muz SAMO moze biti onaj koji se boji Boga. Mislim, eh ti muskarci... Znas Zvoncice, kad se dva muskarca sastave i jedan od njih kaze drugome da ne bi prevario zenu, sta mislis kakva ce biti reakcija ovog drugog? To su za mene price za malu djecu.
    Vjerujem da je vjeran, sto se bitno razlikuje od znam da je vjeran...a i bolje mu je kunem ti se
    Ako mi je vjeran iz straha, i ako mu svaka odiva otkrivene noge i golih sisa izaziva bale na ustima i gresne misli, a samo strah od boga ga tjera da ih ne onodi, onda neka navali, Mabuse, iz sve snage!
    Inace, i cojek mi je ateista...toliko o strahu od boga

    Mabuse, samo za sebe mogu da tvrdim nesto...a za sebe znam da se ne bojim ni od koga na svijetu bijelome, osim od svoje savjesti! Upravo je ona ta koja me navodi da uradim stvari onako kako mislim da je ispravno a da nikoga ne ostetim...ako se mora neko ostetiti radije bih sebe podmetnula no da sam odgovorna za tudju stetu!
    Ako velis da sa takvim stavom zasluzujem mjesto u paklu, a oni koji vjeruju u Allaha s.w.t. (nadam se da sam dobro napisala ovo), ili u ovoga meni blizega boga, a pri tome izbjegavaju da nasamo ostanu sa zenom u prostoriji da je ne bi napali i sejtan ih nagnao da je siluju...ako ti zasluzuju raj, ja cu Mabuse mnogo radije u pakao poci
    Inace vele da je tamo bolja ekipa


    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Da se boji Boga? Valjda se Bog voli i postuje a ne da se od njega boji, a Zvoncicin muz bi ti potpisa da ga ti duplo kaznjazas po serijatu za preljubu samo da ne padne pod njenu "ruku pravde".
    Shvatilih ja dobro da si ti vjeran svojoj zeni samo zbog toga sto se bojis Boga????
    strah je cudo, moj Hari...ja lijepo vidim da je vjernost moguca samo iz straha...e sad, neko od boga, neko od manite zene, teke od straha se gace ne drijese
    bogomi, kamena je svaka rabota koja se iz straha radi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #497
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Zvoncice, kazala si da imas vjernog muza. Drago mi je zbog toga. Medjutim, ja sam stava da vjeran muz SAMO moze biti onaj koji se boji Boga. Mislim, eh ti muskarci... Znas Zvoncice, kad se dva muskarca sastave i jedan od njih kaze drugome da ne bi prevario zenu, sta mislis kakva ce biti reakcija ovog drugog? To su za mene price za malu djecu.
    Ja sam eto mislio da treba bit vjeran iz ljubavi. Ako nema ljubavi u braku onda nema ni potrebe za vjernosti. Ali bog, postojao ne postojao ne smije tu da ima nikakvog uticaja.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #498
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ...Inace vele da je tamo bolja ekipa ...
    Mark Tven :
    Čovjek na samrti nemože da se odluči na koje mjesto da ode - oba imaju svoje prednosti
    "raj zbog klime , pakao zbog društva" ;-)
    Last edited by septembar; 22-04-09 at 00:54.

  24. #499
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    islam postoji da bi prkOsio hriscanstwU

  25. #500
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mabus View Post
    medjutim, ja sam stava da vjeran muz samo moze biti onaj koji se boji boga.
    MOLIM?????
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

Page 20 of 108 FirstFirst ... 101617181920212223243070 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •