Page 104 of 108 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108 LastLast
Results 2,576 to 2,600 of 2695

Thread: Islam!

  1. #2576
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Sto naravno dovodi do zakljucka da je cijela sustina religije da budes poslusan i da radis kako ti kazu oni koji tu religiju propovjedaju. Onda ces sigurno bit spasen.
    Još kada se u obzir uzme da često alahova volja se podudara sa određenim političkim i državnim interesima, eto jeftino topovsko meso.

  2. #2577
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Što naravno dovodi do zaključka da je cijela suština religije da budeš poslušan Allahu i poslaniku, a da odbaciš sve ostalo...
    Vidis, tvoj zakljucak nije logican koliko god mislio da si nesto pametno sad rekao. Propusio si jedan vazan detalj u mom postu koji tebi nije izgleda nije bio ocigledan: Alaha su izmislili da bi mogli da te drze u pokornosti. Alah i "bozja volja" je ono sto ti drugi propovjedaju da bi bio poslusan.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #2578
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Vidis, tvoj zakljucak nije logican koliko god mislio da si nesto pametno sad rekao. Propusio si jedan vazan detalj u mom postu koji tebi nije izgleda nije bio ocigledan: Alaha su izmislili da bi mogli da te drze u pokornosti. Alah i "bozja volja" je ono sto ti drugi propovjedaju da bi bio poslusan.
    Ti zabludjeli Vanja, Indijanče , Rakune i ostala skupino nevjernika! Vi ste svjedoci jasnih Allahovih znakova, međutim srca su vam tvrda, to jest otvrdnula, zbog toga što preko mene Allahov govor slušate, a zatim ga svjesno izvrćete (što je odlika nevjernika, da shvati istinu i razumije, a da je ne kaže i ne slijedi) tj. tumačite ga na neprimjeren način nako što ga shvatite i razumijete izvorno, to svjesno kršite tako da osjećate i znate da ste grešnici, jer ga kasnije iskrivljujete i tumačite po svom nahođenju . Međutim o takvima kao što ste vi, ja sam srećom obaviješen od uzvišenog Boga: Ali, zato što su zavjet svoj prekršili, Mi smo ih prokleli i srca njihova okrutnim učinili. Oni su riječi s mjesta na kojima su bile uklanjali, a dobar dio onoga čime su bili opominjani izostavili. Neki od njih uvijaju jezike svoje čitajući Knjigu da biste vi pomislili da je to iz Knjige, a to nije iz Knjige, i govore: ”To je od Allaha!” –a to nije od Allaha, i o Allahu svjesno govore laži. A teško onima koji svojim rukama pišu Knjigu, a zatim govore: ”Evo, ovo je od Allaha” – da bi za to korist neznatnu izvukli. Istinom suzbijamo laž, istina je uguši i laži nestane; a teško vama zbog onoga što o Njemu iznosite...
    Last edited by Dawud; 27-05-11 at 13:49.

  4. #2579
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    preko mene Allahov govor slušate, ]
    skromno vala nema sto .

  5. #2580
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    skromno vala nema sto .
    A skromnost je vrlina. Zar moraš svaku manu da mi nađeš, a ja se taman upustih u teološke spekulacije ? Ti nisi moderator, nego -oderator.
    Last edited by Dawud; 27-05-11 at 13:52.

  6. #2581
    Join Date
    May 2011
    Location
    Office Kitano
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=Rakun;2230837]Prije samo 80~90 godina SVI su bili izuzetno religiozni (religiozniji od vas ) pa 2005 (za samo manje od 100 godina) 4~6% svjetske popilacije su hard ateisti i 15~20% soft ateisti (agnostici) i taj broj eksponencionalno raste. I to ne računajući vjeroispovjesti koje nemaju boga (Budizam,Taoizam i još par njih)
    To čini nevjernike jačim i od hrišćanstva i od islama.
    Za preko 1300 godina koliko je na raspolaganju imao islam vjernici će biti ugrožena vrsta osim u Americi (znamo kako su inteligentni) i fundamentalističkim islamskim zemljama(gdje se očekuje da će u sljedećih 10 godina ući u bronzano doba) .

    Skoro 50% sadašnjeg evropskog stanovništva su nevjernici.Što veći standard i inteligencija to više nevjernika(2005 je u Švedskoj bilo 23% vjernika)[/QUOTE


    Po rezulatatima EK 48% Svajcaraca vjeruje u boga, odnosno ukupno 52 posto Evropljana. (eurobarometar 2005). Mene brojke najmanje zanimaju, ovo nije popularity contest.Zato sam i reko ono gore. Vjera nikad nece nestati, a koliko ce biti vjernika biti to me najmanje zanima.

  7. #2582
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MegaDrakce View Post
    Vjera nikad nece nestati
    To ne mozes da znas.
    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Ti zabludjeli Vanja, Indijanče , Rakune i ostala skupino nevjernika! Vi ste svjedoci jasnih Allahovih znakova, međutim srca su vam tvrda, to jest otvrdnula, zbog toga što preko mene Allahov govor slušate, a zatim ga svjesno izvrćete (što je odlika nevjernika, da shvati istinu i razumije, a da je ne kaže i ne slijedi) tj. tumačite ga na neprimjeren način nako što ga shvatite i razumijete izvorno, to svjesno kršite tako da osjećate i znate da ste grešnici, jer ga kasnije iskrivljujete i tumačite po svom nahođenju . Međutim o takvima kao što ste vi, ja sam srećom obaviješen od uzvišenog Boga: Ali, zato što su zavjet svoj prekršili, Mi smo ih prokleli i srca njihova okrutnim učinili. Oni su riječi s mjesta na kojima su bile uklanjali, a dobar dio onoga čime su bili opominjani izostavili. Neki od njih uvijaju jezike svoje čitajući Knjigu da biste vi pomislili da je to iz Knjige, a to nije iz Knjige, i govore: ”To je od Allaha!” –a to nije od Allaha, i o Allahu svjesno govore laži. A teško onima koji svojim rukama pišu Knjigu, a zatim govore: ”Evo, ovo je od Allaha” – da bi za to korist neznatnu izvukli. Istinom suzbijamo laž, istina je uguši i laži nestane; a teško vama zbog onoga što o Njemu iznosite...
    Nista mi ne izvrcemo. Ali zato ti odbacujes svaki razuman argument protiv tvoje religije samo zato sto je to tvoja religija. To nije dovoljan razlog. Ti si slobodan da vjerujes u svoje gluposti koliko god hoces, ali to ih nece ucinit nista vise istinitim od jednogora i vila. A jedini zivot koji imas ces da protracis u strahu od nepotojeceg bica zahvaljujuci monstrumima koji su izmislili najvecu laz u ljudskoj istoriji prije mnogo vjekova. Da nije smijesno, bilo bi tuzno.
    Last edited by VanjaTheMan; 27-05-11 at 20:01.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #2583
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Ti zabludjeli Vanja, Indijanče , Rakune i ostala skupino nevjernika! Vi ste svjedoci jasnih Allahovih znakova...


    Zašto će alah sve da pobije,muči i kazni, koji ga ne obožavaju?
    Primjerice , da nisu loši ljudi...

  9. #2584
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Zašto će alah sve da pobije,muči i kazni, koji ga ne obožavaju?
    Primjerice , da nisu loši ljudi...
    Jer je onaj koji ga je izmislio imao kreativnu slobodu da mu da jednu osobinu karakteristcnu za religijske vodje - megalomaniju!
    Last edited by VanjaTheMan; 27-05-11 at 20:25.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #2585
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Jer je onaj koji ga je izmislio imao kreativnu slobodu da mu da jednu osobinu karakteristcnu za religijske vodje - megalomaniju!
    A kako Onaj koji je tebe izmislio dao ti Život, vid, bogatstvo, zdravlje , ljepotu, pa ipak ti sve to odričeš Njemu- da te na kraju ne kazni džehenemom ? Zapitaj se zabludniče...

  11. #2586
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jedno pitanje,ako ja zivim negdje tipa u africi,lupam,nisam nikad cuo za allaha ni za islam ni za muhameda,samo mi nemoj reci da to nije moguce jer takav odgovor ne ocekujem,vjerujem u ne znam sto boga vjetra kise sunca itd itd,vrsim sve njihove smijesne obrede,sto se desava samnom posto umrem?pretpostavi da sam po normama toga drustva bio dobar covjek i posten i obratno,volio bih da mi opises obije situacije u slucaju da to ulazi u obzir u trenutku presude?
    a eo.

  12. #2587
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ducka View Post
    jedno pitanje,ako ja zivim negdje tipa u africi,lupam,nisam nikad cuo za allaha ni za islam ni za muhameda,samo mi nemoj reci da to nije moguce jer takav odgovor ne ocekujem,vjerujem u ne znam sto boga vjetra kise sunca itd itd,vrsim sve njihove smijesne obrede,sto se desava samnom posto umrem?pretpostavi da sam po normama toga drustva bio dobar covjek i posten i obratno,volio bih da mi opises obije situacije u slucaju da to ulazi u obzir u trenutku presude?
    Taj čovjek će da bude ispitivan najviše zašto razumom nije predpostavio postojanje vrhovnog bića.

  13. #2588
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ali cinjenica je da nijedan od njih zapravo nije postao svjestan vrhovnog bica,to je cinjenica.sto je onda pogresno u tim ljudima gdje je greska?zasto je On uskratio njima razum i mogucnost da upoznaju sve sto je On uradio za njih?
    a eo.

  14. #2589
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ducka View Post
    ali cinjenica je da nijedan od njih zapravo nije postao svjestan vrhovnog bica,to je cinjenica.sto je onda pogresno u tim ljudima gdje je greska?zasto je On uskratio njima razum i mogucnost da upoznaju sve sto je On uradio za njih?
    E pa viđi prijatelju. Ako su Grčki bogovi bili u oblicima , kroz personifikacije sila, rijeka, brda, šuma. I ti povjeruješ u tu priču, a znaš da te stvari ne postoje, onda se zapitaj da li je lijepo lagati samog sebe, a da ne pričamo o pokušaju laganja Boga, što je nemoguće. Biće sigurni samo oni koji vjeruju i vjerovanje svoje smnogoboštvom ne miješaju; oni će biti na Pravome putu.”

  15. #2590
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dobro ali to nije odgovor na pitanje zasto niko od svih ljudi koji nisu bili u direktnom susretu sa kuranom nisu shvatili to sto tad pricas.U tom trenutku svi na svijetu su vjerovali u to samo davali razlicita imena bogovima.
    a eo.

  16. #2591
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ducka View Post
    ali cinjenica je da nijedan od njih zapravo nije postao svjestan vrhovnog bica,to je cinjenica.sto je onda pogresno u tim ljudima gdje je greska?zasto je On uskratio njima razum i mogucnost da upoznaju sve sto je On uradio za njih?
    Pa naprotiv, uglavnom u svim zaostalim plemenima koja su odsječena od civilizacije - našli su neku formu vjerovanja u vrhovno biće.
    Vjerovanje da neko odozgo šalje kišu, gromove, poklanja plodove i hranu, da mrtvi idu na neki drugi svijet...
    Upravo zato nema razlike između Dawuda i petogodišnjaka koji se igra svojom muricom šumama Amazonije.
    Obojica su jednako nazadni i njihovim shvatanjima svijeta je rok istekao davno, davno.

  17. #2592
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ducka View Post
    dobro ali to nije odgovor na pitanje zasto niko od svih ljudi koji nisu bili u direktnom susretu sa kuranom nisu shvatili to sto tad pricas.U tom trenutku svi na svijetu su vjerovali u to samo davali razlicita imena bogovima.
    Mnogobošci se, pored Allaha, klanjaju onima za koje im On nije poslao nikakav dokaz, i o njima sami ništa ne znaju. Prije Islama postojalo je neiskrivljeno hrišćanstvo, i oni koji su vjerovali u Jednog Boga su spašeni. Tako je i sa ostalim poslanicima od Adama, Abrahama, Noja, Davida, Solomona, Mojsija itd. Šta god da se pripiše kao dio moći vjerovanju u jednu jedinstvenu silu koja vlada univerzumom, je širk, to jest najveći grijeh, po Islamu...
    Last edited by Dawud; 27-05-11 at 23:47.

  18. #2593
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Pa naprotiv, uglavnom u svim zaostalim plemenima koja su odsječena od civilizacije - našli su neku formu vjerovanja u vrhovno biće.
    Vjerovanje da neko odozgo šalje kišu, gromove, poklanja plodove i hranu, da mrtvi idu na neki drugi svijet...
    Upravo zato nema razlike između Dawuda i petogodišnjaka koji se igra svojom muricom šumama Amazonije.
    Obojica su jednako nazadni i njihovim shvatanjima svijeta je rok istekao davno, davno.
    Igraj se ti sa svojim džepnog bilijara...To neće promijeniti tvoju zabluđenost i ostrašćenost.

  19. #2594
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Pa naprotiv, uglavnom u svim zaostalim plemenima koja su odsječena od civilizacije - našli su neku formu vjerovanja u vrhovno biće.
    Vjerovanje da neko odozgo šalje kišu, gromove, poklanja plodove i hranu, da mrtvi idu na neki drugi svijet...
    .
    pogresno sam se izrazio mislio sam na vrhovno bice o kome dawud prica znaci konkretno na njega.
    druga stvar,preskaces velike periode dawude pricali smo prije hriscanstva znaci konkretno anticka grcka i ostatak svijeta u tom trenutku.nego nebitno mozemo ovako da prica uporedo dvije price do sjutra ujtro ali je cinjenica da mi nisi dao konkretan odgovor ali nije ni bitno.
    a eo.

  20. #2595
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ducka View Post
    pogresno sam se izrazio mislio sam na vrhovno bice o kome dawud prica znaci konkretno na njega.
    druga stvar,preskaces velike periode dawude pricali smo prije hriscanstva znaci konkretno anticka grcka i ostatak svijeta u tom trenutku.nego nebitno mozemo ovako da prica uporedo dvije price do sjutra ujtro ali je cinjenica da mi nisi dao konkretan odgovor ali nije ni bitno.
    Mi smo svakom narodu poslanika poslali: ”Allahu se klanjajte, a kumira se klonite!” I bilo je među njima onih kojima je Allah na Pravi put ukazao, a i onih koji su zaslužili da ostanu u zabludi; zato putujte po svijetu da vidite kako su završili oni koji su poslanike u laž utjerivali. Znači ne postoji narod bez poslanika...

  21. #2596
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kontradiktoran si.nije svaki narod dobio tu sansu i sam si to rekao.a nisam bas ni siguran ovo za svijet ali eto sve zavisi kako neko pojmi dobro ili lose
    a eo.

  22. #2597
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    E pa viđi prijatelju. Ako su Grčki bogovi bili u oblicima , kroz personifikacije sila, rijeka, brda, šuma. I ti povjeruješ u tu priču, a znaš da te stvari ne postoje, onda se zapitaj da li je lijepo lagati samog sebe, a da ne pričamo o pokušaju laganja Boga, što je nemoguće. Biće sigurni samo oni koji vjeruju i vjerovanje svoje smnogoboštvom ne miješaju; oni će biti na Pravome putu.”
    Jedina razlika u vjerovanju u bogove Olimpa i tvog Alaha je u broju bogova.
    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    A kako Onaj koji je tebe izmislio dao ti Život, vid, bogatstvo, zdravlje , ljepotu, pa ipak ti sve to odričeš Njemu- da te na kraju ne kazni džehenemom ? Zapitaj se zabludniče...
    Ne bojim se stvari koje ne postoje za razliku od tebe. I za razliku od tebe procitao sam malo vise od Kurana tako da znam po nesto o svijetu u kojem zivim i o prirodnim zakonima koji u njemu vladaju. A jos uz to imam i nesto sto su tebi oduzeli po rodjenu - slobodnu misao.
    Last edited by VanjaTheMan; 28-05-11 at 00:42.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #2598
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kontradiktornosti

    Dawude vidim da si raspolozen da svima pojasnis poruke iz Kurana,pa te molim da nama koji smo tek sada poceli da se malo vise interesujemo za islam objasnis kako Allah(Bog)moze da kontrira samome sebi mnogo puta u Kuranu.
    Evo nekih primjera...

    2:51, 2:52
    i kada smo Musau četrdeset noći obećanje ispunjavali, vi ste, u njegovu odsustvu, sami sebi čineći nepravdu, tele obožavati počeli; Zatim smo vam, i poslije toga, oprostili da biste zahvalni bili;
    Kontradiktornost: 7:152 One koji su tele prihvatili stići će kazna Gospodara njihova i poniženje još na ovome svijetu; tako Mi kažnjavamo one koji kuju laži.

    2:62
    One koji su vjerovali, pa i one koji su bili jevreji, kršćani i sabijci - one koji su u Allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili - doista čeka nagrada od Gospodara njihova; ničega se oni neće bojati i ni za čim neće tugovati! -
    Kontradiktornost: 4:150, 4:151 Oni koji u Allaha i poslanike Njegove ne vjeruju i žele da između Allaha i poslanika Njegovih u vjerovanju naprave razliku, i govore: "U neke vjerujemo, a u neke ne vjerujemo", i žele da između toga nekakav stav zauzmu - oni su zbilja pravi nevjernici; a Mi smo nevjernicima pripremili sramnu patnju.

    2:107
    Zar ti ne znaš da je samo Allahova vlast i na nebesima i na Zemlji i da vi osim Allaha ni zaštitnika, ni pomagača nemate?
    Kontradiktornost: 41:31, 41:32 Mi smo zaštitnici vaši u životu na ovome svijetu, a i na onome; u njemu ćete imati sve ono što duše vaše zažele, i što god zatražite - imaćete, 5:55 Vaši zaštitnici su samo Allah i Poslanik Njegov i vjernici koji ponizno molitvu obavljaju i zekat daju.

    2:117
    On je stvoritelj nebesa i Zemlje, i kada nešto odluči, za to samo rekne: "Budi!” - i ono bude.
    Kontradiktornost: 6.101 On je Stvoritelj nebesa i Zemlje! Otkud Njemu dijete kad nema žene, On sve stvara, i samo On sve zna.

  24. #2599
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by blackeagle View Post
    dawude vidim da si raspolozen da svima pojasnis poruke iz kurana,pa te molim da nama koji smo tek sada poceli da se malo vise interesujemo za islam objasnis kako allah(bog)moze da kontrira samome sebi mnogo puta u kuranu.
    Evo nekih primjera...

    2:51, 2:52
    i kada smo musau četrdeset noći obećanje ispunjavali, vi ste, u njegovu odsustvu, sami sebi čineći nepravdu, tele obožavati počeli; zatim smo vam, i poslije toga, oprostili da biste zahvalni bili;
    kontradiktornost: 7:152 one koji su tele prihvatili stići će kazna gospodara njihova i poniženje još na ovome svijetu; tako mi kažnjavamo one koji kuju laži.

    i kada je musa rekao narodu svome: ”o narode moj, prihvativši tele, vi ste samo sebi nepravdu učinili; zato se stvoritelju svome pokajte i jedni druge poubijajte. To je bolje za vas kod stvoritelja vašeg, on će vam oprostiti! On prima pokajanje i on je milostiv”;


    2:62
    one koji su vjerovali, pa i one koji su bili jevreji, kršćani i sabijci - one koji su u allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili - doista čeka nagrada od gospodara njihova; ničega se oni neće bojati i ni za čim neće tugovati! -
    kontradiktornost: 4:150, 4:151 oni koji u allaha i poslanike njegove ne vjeruju i žele da između allaha i poslanika njegovih u vjerovanju naprave razliku, i govore: "u neke vjerujemo, a u neke ne vjerujemo", i žele da između toga nekakav stav zauzmu - oni su zbilja pravi nevjernici; a mi smo nevjernicima pripremili sramnu patnju.

    Ovdje se misli na prošle Jevreje, kršćane i sabijce. A DANAS jevreji i hrišćani u neke vjeruju a u neke ne, a to rade po svom nahođenju, jevreji ne priznaju Hrista i Novi Zavjet, a hrišćani Muhameda a.s i Kuran...

    2:107
    zar ti ne znaš da je samo allahova vlast i na nebesima i na zemlji i da vi osim allaha ni zaštitnika, ni pomagača nemate?
    Kontradiktornost: 41:31, 41:32 mi smo zaštitnici vaši u životu na ovome svijetu, a i na onome; u njemu ćete imati sve ono što duše vaše zažele, i što god zatražite - imaćete, 5:55 vaši zaštitnici su samo allah i poslanik njegov i vjernici koji ponizno molitvu obavljaju i zekat daju.

    Ovo nije kontradiktornost nego podvođenje iz opšteg na posebno...

    2:117
    on je stvoritelj nebesa i zemlje, i kada nešto odluči, za to samo rekne: "budi!” - i ono bude.
    Kontradiktornost: 6.101 on je stvoritelj nebesa i zemlje! Otkud njemu dijete kad nema žene, on sve stvara, i samo on sve zna.

    I OVDJE JE SVE jako logično jer samo On IMA MOĆ DA stvara...
    Last edited by Dawud; 28-05-11 at 11:20.

  25. #2600
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Jedina razlika u vjerovanju u bogove Olimpa i tvog Alaha je u broju bogova.

    Ne bojim se stvari koje ne postoje za razliku od tebe. I za razliku od tebe procitao sam malo vise od Kurana tako da znam po nesto o svijetu u kojem zivim i o prirodnim zakonima koji u njemu vladaju. A jos uz to imam i nesto sto su tebi oduzeli po rodjenu - slobodnu misao.
    Okovaše moje misli tim lancima nevidljivim,
    slobodu mi ugušiše pre no stigah da je vidim...
    Hahahahahahahahaaha, budiš pjesnika u meni svojom ludošću...

Page 104 of 108 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •