Page 95 of 108 FirstFirst ... 4585919293949596979899105 ... LastLast
Results 2,351 to 2,375 of 2695

Thread: Islam!

  1. #2351
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ada oni su mene cerali da pricam kako je "materija neunistiva", pa onda "kako nije bilo nikakvih potopa nego to Biblija izmislila", pa neznam ni vise sto ne, srecom nisam mnogo isao u njihovu skolu pa mi nisu mozak isprali.

  2. #2352
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ada oni su mene cerali da pricam kako je "materija neunistiva", pa onda "kako nije bilo nikakvih potopa nego to Biblija izmislila", pa neznam ni vise sto ne, srecom nisam mnogo isao u njihovu skolu pa mi nisu mozak isprali.
    Slijepi su, ili su kao tmine nad dubokim morem koje prekrivaju talasi sve jedan za drugim, iznad kojih su oblaci, sve tmine jedne iznad drugih, prst se pred okom ne vidi – a onaj kome Allah ne da svjetlo neće svjetla ni imati.

  3. #2353
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ada oni su mene cerali da pricam kako je "materija neunistiva", pa onda "kako nije bilo nikakvih potopa nego to Biblija izmislila", pa neznam ni vise sto ne, srecom nisam mnogo isao u njihovu skolu pa mi nisu mozak isprali.
    Znači materija se može dezintegrisati ?
    Noe je Rarovao sve životinje i natovario ih u brod veličine SFRJ(bez kompresije ne bi bio dovoljan brod veličine Australije)
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    srecom nisam mnogo isao u njihovu skolu pa mi nisu mozak isprali.
    Ipak si trebao ići. Pa makar prvih pet razreda
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #2354
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Jedan od očiglednih dokaza da je Kur'an sama istina. Gledajte ateisti i uživajte:


    Pustio je dva mora da se dodiruju, između njih je pregrada i oni se ne miješaju. (55- Ar-Rahman, 19-20)
    Da li je to sivo blatište neko more ili će prije bit neka rijeka???
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #2355
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Slazem se da svakoga, bilo vjernika ili nevjernika, odredjuju i osudjuju njegova djela a ne puko vjerovanje ili nevjerovanje.

    Moram istaci jednu stvar koja mi se svidja kod Islama a to je transperentnost.



    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  6. #2356
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne mogu da vjerujem sta citam... Kakva mrznja i stupidluk od par forumasa... Niti jednim svojim postom, NIKADA, nisam uvrijedio bilo kojeg forumasa na cjelokupnom forumu pa ni na podforumu "Religija i filosofija". Apsolutno nikada. Cak sta vise, simpaticni su mi vjernici sa svojim iluzionistickim vjerovanjima i pisanjima ali stvarno ovo prelazi svaku mjeru ukusnog, ljudskog i normalnog i mislim da bi moderatori trebali uzeti metlu u ruke i pospremiti ovaj kutak CDM-a. Ovo je stvarno previse...

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Jos jedna stvar. Ti postupas kao da ti "dobro lezi u srcu" a postovima si dokazo kakav si stvarno. Ili moram da te podsjetim da si likovao i uzdizao Islam nakon zemljotresa u Japanu: https://forum.cdm.me/showthread.php?...ktobar-D/page4
    Za ovo nisam znao, sad iscitah. SRAMOTA. Na ovaj nacin se sladiti bezbrojnom ljudskom nesrecom i patnjom je, u najmanju ruku, bolesno.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  7. #2357
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #2358
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Da li se u Kuranu pominje nošenje burki i sl?

  9. #2359
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako allah ne posla kakvu kisu da utuli ovo?
    kazace on njemu posa kad ga baci da gori posle u paklu.
    a eo.

  10. #2360
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dakle opcija je sljedeca: Da li cu da vjerujem u kompilaciju spisa koje su plemenske poglavice, glavari, gospodari trgovackih gradova i lokalne m00donje sastavljale masu godina poslije Muhamedove smrti (cak i da su za vrijeme njgova zivota to sastavili to nistane mijenjapotpuno OVOZEMALJSKI karakter "svete knjige") ili cu da se prekrstim i da vjerujem u kompilaciju PROBRANIH spisa koje je sastavio Rimski kler u Rimu i Carigradu 368 godine od smrti hrista. (da, sasvim slucajno citavih 12 knjiga se nisu nasle u starom testamentu)

    jeli to to????
    To se nudi?

  11. #2361
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi u redovima primaju Islam, Frankfurt 20.04.2011
    Haj ho!!!

  12. #2362
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Ljudi u redovima primaju Islam, Frankfurt 20.04.2011
    Haj ho!!!
    Bra'o im ga.... uspjeli su u zivot.


    Stoje u redu da prihvate nesto sto sam ja po rodjenju dobio i onda kad sam vidio kako mi je besmisleno - ODBACIO kao krpu.

  13. #2363
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čekaj, polako ima još toga

  14. #2364
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Čekaj, polako ima još toga
    Blago njima!!!

  15. #2365
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali ovo je najinteresantnije:
    Obavezno pogledati ha ha ha...

  16. #2366
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dawud , jel ti stvarno misliš da je Bog (Allah) ili kako god da ga zoveš pisao Kuran? Jel stvarno ne vidiš da je sve to djelo ljudskih ruku kako bi se manipulisalo narodom, kako bi mu se obećavao divan život nakon smrti kako bi mirovali na zemlji , opraštali i bili dobri dok se oni lukaviji i pametniji bogate i uživaju?

  17. #2367
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by igy View Post
    Dawud , jel ti stvarno misliš da je Bog (Allah) ili kako god da ga zoveš pisao Kuran? Jel stvarno ne vidiš da je sve to djelo ljudskih ruku kako bi se manipulisalo narodom, kako bi mu se obećavao divan život nakon smrti kako bi mirovali na zemlji , opraštali i bili dobri dok se oni lukaviji i pametniji bogate i uživaju?
    A ako sumnjate u ono što objavljujemo robu Svome, načinite vi jednu suru sličnu objavljenim njemu, a pozovite i božanstva vaša, osim Allaha, ako istinu govorite. Pa ako ne učinite, a nećete učiniti, onda se čuvajte vatre za nevjernike pripremljene, čije će gorivo biti ljudi i kamenje.

  18. #2368
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li bi mi objasnio onda kako će neko kao dobar vjernik uživati u tom raju ako je neka osoba koju on neizmjerno voli u paklu ( zato što nije vjerovala Kuran za života ) ?
    Da li bi otac (koji je u raju jer je bio dobar vjernik) mogao biti srećan kao što piše u ovoj knjizi, ukoliko mu se kćerka ili sin koji za života nisu bili vjernici muče u paklu?

  19. #2369
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by igy View Post
    Da li bi mi objasnio onda kako će neko kao dobar vjernik uživati u tom raju ako je neka osoba koju on neizmjerno voli u paklu ( zato što nije vjerovala Kuran za života ) ?
    Da li bi otac (koji je u raju jer je bio dobar vjernik) mogao biti srećan kao što piše u ovoj knjizi, ukoliko mu se kćerka ili sin koji za života nisu bili vjernici muče u paklu?
    Naravno da bi. Jer oni su to zasluzili, i onda je to sve fino. Da su sa njim u raju, a nisu zasluzili, onda on ne bi mogao srecan bit. Tako ti Dzavid to obrazlaze.
    DICIOTTO

  20. #2370
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    srecom nisam mnogo isao u njihovu skolu pa mi nisu mozak isprali.
    Opra' si ti to 'na ruke', srećom.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  21. #2371
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by igy View Post
    Da li bi mi objasnio onda kako će neko kao dobar vjernik uživati u tom raju ako je neka osoba koju on neizmjerno voli u paklu ( zato što nije vjerovala Kuran za života ) ?
    Da li bi otac (koji je u raju jer je bio dobar vjernik) mogao biti srećan kao što piše u ovoj knjizi, ukoliko mu se kćerka ili sin koji za života nisu bili vjernici muče u paklu?
    Ako čovjek bez svoje žene bude na onom svijetu, neka sam sebe krivi, jer je tokom života bio dužan da svoju ženu i svoju djecu uputi islamu. Allah s.w.t. kaže: O vi koji vjerujete, sebe i porodice svoje čuvajte od vatre čije će gorivo ljudi i kamenje biti, i o kojoj će se meleki strogi i snažni brinuti, koji se onome što im Allah zapovjedi neće opirati, i koji će ono što im se naredi izvršiti. (66, 6).
    Ako čovjek ne uspije uputiti svoju porodicu, on je toga svjestan već i na ovom svijetu. Tako Allah s.w.t. kaže: “Stradaće uistinu, oni koji na Sudnjem danu izgube i sebe i porodice svoje. Eto, to je pravo stradanje!” (15, 39). E sad, kako će se čovjek osjećati, ne znam, kako god bit će mu drago što on nije u vječnoj vatri.

    Zato vas savjetujem da ne budete jedni od onih za koje će se vezivati sledeći ajeti:

    105. “Zar vam ajeti Moji nisu kazivani, a vi ste ih oporicali?”
    106. “Gospodaru naš,” – reći će – “naši prohtjevi su bili od nas jači, te smo postali narod zalutali.
    107. Gospodaru naš, izbavi nas iz nje (vatre); ako bismo ponovo zlo radili, sami bismo sebi nepravdu učinili.”
    108. “Ostanite u njoj prezreni i ništa Mi ne govorite!” – reći će On.
    109. “Kad su neki robovi Moji govorili; ’Gospodaru naš, mi vjerujemo, zato nam oprosti i smiluj nam se, jer Ti si najmilovistiji!’ –
    110. vi ste im se toliko rugali da ste zbog toga na Mene zaboravljali i uvijek ste ih ismijavali. (23, 105-110)
    Last edited by Dawud; 24-04-11 at 06:46.

  22. #2372
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _HokutoNoKen_ View Post
    Naravno da bi. Jer oni su to zasluzili, i onda je to sve fino. Da su sa njim u raju, a nisu zasluzili, onda on ne bi mogao srecan bit. Tako ti Dzavid to obrazlaze.
    Iman (vjerovanje) predstavlja čin potvrđivanja istinitosti riječju, djelom i uvjerenjem, povećava se djelima pokornosti,a smanjuje griješenjem. Vjerovanje, u navedenom smislu, rezultira strahopoštovanjem prema Allahu, dž.š., tako da onaj koji to prihvati neće učiniti bilo što, prihvatiti bilo kakvo uvjerenje ili kazati nešto suprotno Allahovoj naredbi.

  23. #2373
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Upravo si, na najbolji moguci nacin, opisao koncepciju i svrhu religija. Dakle, ne vjeruje se iz ljubavi prema Bogu vec iz straha od istog. Ne vjeruje se u Boga iz razloga sto se zeli biti ispravan i dobar covjek vec iz straha da se ne ode u Pakao. Ljubav prema ljudima i sloboda misli naspram neprikosnovene ljubavi prema Allahu i strahopostovanja, racionalnost naspram povinovanja izmisljenim naredbama, sopstveno osvjescivanje naspram tudjeg zatupljivanja... Mislim da je izbor i vise nego ocigledan. Posto vidim da dominiraju rijeci kao strahopostovanje, povinovanje naredbama, pokornost, robstvo i slicno jesi li ikad razmisljao da probas sa nekom gospodaricom? Pusti Islam.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  24. #2374
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Serhi View Post
    Upravo si, na najbolji moguci nacin, opisao koncepciju i svrhu religija. Dakle, ne vjeruje se iz ljubavi prema Bogu vec iz straha od istog. Ne vjeruje se u Boga iz razloga sto se zeli biti ispravan i dobar covjek vec iz straha da se ne ode u Pakao. Ljubav prema ljudima i sloboda misli naspram neprikosnovene ljubavi prema Allahu i strahopostovanja, racionalnost naspram povinovanja izmisljenim naredbama, sopstveno osvjescivanje naspram tudjeg zatupljivanja... Mislim da je izbor i vise nego ocigledan. Posto vidim da dominiraju rijeci kao strahopostovanje, povinovanje naredbama, pokornost, robstvo i slicno jesi li ikad razmisljao da probas sa nekom gospodaricom? Pusti Islam.
    Za takve kao ti pomoći nema, udri brigu na veselje i budi pokoran strastima...

  25. #2375
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Za takve kao ti pomoći nema, udri brigu na veselje i budi pokoran strastima...
    Dawud-e, stvarno pretjerujes s'ovim, zasto moras biti uvjek ubjedjen da si samo ti u pravu? zapamti da su u pravu samo oni koji tvrde da nepostojece ne postoji a ne npr. ti koji tvrdis da nepostojece postoji. Zovi ti tog "boga" na rucak i kafu pa da ga svi upoznamo i resen problem, cak i ti vise ne bi morao da vjerujes nego jednostavno znaces o njemu jer bi digli case CHEERS:dring:

Page 95 of 108 FirstFirst ... 4585919293949596979899105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •