Page 84 of 108 FirstFirst ... 347480818283848586878894 ... LastLast
Results 2,076 to 2,100 of 2695

Thread: Islam!

  1. #2076
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Šta to pišeš genije? U svakom sportu su potrebne snaga i brzina, pa nešto ne vidim da su crnci toliko superiorni. Osim toga ima slučajeva kod bijelaca da imaju bolji nervno mišićni sistem. Među bijelcima takođe ima, kao što rekoh bijelih kao sir, kao i tamnoputih, gotovo kao što su crnci.

    Evo kako su nastale različite boje ljudi po zemaljskoj kugli:
    faca ga odaje da nije bas prepametan(otac)a to sto ne vidis da su crnci superiorni,ili si slijep ili jednostavno ne pratis sport.i nisu svudje potrebni snaga i brzina,u takvim sportovima su uglavnom bijelci dominantni.I sto htjedoh rec,navede primjer hrvatskog jezika,stari mi se i dan danas razumijemo sa hrvatima ali stotine drugih jezika nemaju ni jednu rijec zajednicku sa arapskim.
    a eo.

  2. #2077
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ducka View Post
    faca ga odaje da nije bas prepametan(otac)a to sto ne vidis da su crnci superiorni,ili si slijep ili jednostavno ne pratis sport.
    Ili je rasista sto ce prije bit slucaj sudeci po nekom od njegovih ranijih postova iz kojih mozes da zakljucis da je njegov prag tolerancije prema ljudima koji su razliciti od njega nacionalno ili vjerski vrlo nizak.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #2078
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To nisu ajeti Kurana nego rivajeti ili hadisi koje je Buhari napisao sretajući ljude, koji su mu prenosili hadise. Susreo se sa preko 1000 prenosilaca i naučio napamet oko 600.000 hadisa (vjerodostojnih i ostalih) sa lancem prenosilaca i stepenima autentičnosti, što ga je učinilo najpoznatijim Muhadisom tog vremena. Nakon skoro 16 godina na tom putu sakupljanja hadisa, nakon povratka u Buharu, napisao je svoje kapitalno djelo „El Džami el Sahih“ (Zbirka Sahih hadisa) koja je zbirka od 7.275 provjerenih izreka Poslanika Muhammeda s.a.v.s..Imam Buhari (810-870), je poznati islamski učenjak iz Buhare (Uzbekistan), poznat po svome kapitalnom djelu zbrike hadisa „Sahih Buhari", kolekcija hadisa. A advokatu Rakunov, ja sam dao već odgovor za hz. Aišu koja je pred Hidžru imala 19.god. I ako se Poslanik a.s oženio hz. Aišom r.a tada, zajednički život su počeli druge godine po Hidžri, tj. kada je hz. Aiša r.a. imala 21 godinu.Jedan od dokaza o starosti hz. Aiše r.a, u trenutku stupanja u brak sa Poslanikom a.s, nalazimo u knjizi od Imama Taberija pod nazivom “Tahir El –Umam”. U toj knjizi se tvrdi da su sva djeca hz. Ebu Bekra r.a rođena prije Objave. Na osnovu dokaza, znamo da je hz. Aiša r.a pred Hidžru imala 19 god, a Poslanik a.s, nakon primanja prve objave, provodi u Meki 13 godina, što znači da je hz. Aiša r.a na početku Poslanstva imala 6 god (19-13=6).Dokazi za ovo se nalaze u velikom broju hadisa u kojima hz. Aiša r.a prenosi mnoge događaje u kojima je ona bila svjedok prvog perioda Poslanstva, konkretnije 4. i 5. godine po Poslanstvu.Većina tih hadisa govori o vrijeđanju i maltretiranju muslimana od strane nevjernika, o životu hz. Ebu Bekra r.a, o posjetama Poslanika a.s porodici Ebu-Bekra r.a, o postupcima Pejgambera a.s prema muslimanima i njegovom odnosu prema nevjernicima.Većina ovih hadisa se nalazi u Buharijinom Sahihu, kao npr. u prvom tomu, na str.181, hadis br.464. Zatim, u drugom tomu iste zbirke, hadis na str. 804. Također, i u Musnedu Imama Ahmeda, u šestom tomu, na str.198. itd…Čitajući ove hadise iz gore navedenih izvora, možemo zaključiti: Da bi nam mogla prenijeti ovako važne događaje, hz. Aiša je morala imati minimalno 6 godina, prilikom objave Poslanstva. Jer, nemoguće je da ovako bitne stvari zapazi i prenese dijete tih godina i mlađe. Takođe, vezano za tradiciju arapskog naroda, u praksi nije postojalo to da supružnici stupaju u brak u tako ranim godinama. Sve gore navedeno je minimum od velikog broja dokaza, koji pobijaju netačnu tvrdnju da se Poslanik a.s. oženio hz. Aišom kada je imala 9 godina, ali zbog malog prostora, nemoguće je sve iznijeti. Svi koji žele da dobiju više informacija o ovoj temi, neka čitaju djela od Šejh Demal El-Bena Islam El-Bahir na engleskom jeziku (Shanavas(Ilaam.net), a također imaju dostupnu stranicu www.ha-mim.net i [email protected]. P.S.Za sve koji traže odgovore isključivo u Buharijinoj zbirci (Sahih El-Buhari) i zbirkama hadisa, neka imaju na umu da to ne znači da su te zbirke nepogrješive i da su Allahove Objave. Treba da se zna da mnogo ugledne uleme, kao što su: Imam Taberani, Šejh Muhammed El-Gazali, Abas El-Akad i mnogi drugi uglednici, nisu prihvatili neke hadise koje su prenijeli Buharija i Muslim.
    Last edited by Dawud; 29-10-10 at 15:35.

  4. #2079
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Znači bio je najpoznatiji Muhadis(tumač svetih adeta)

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    P.S.Za sve koji traže odgovore isključivo u Buharijinoj zbirci (Sahih El-Buhari) i zbirkama hadisa, neka imaju na umu da to ne znači da su te zbirke nepogrješive i da su Allahove Objave. Treba da se zna da mnogo ugledne uleme, kao što su: Imam Taberani, Šejh Muhammed El-Gazali, Abas El-Akad i mnogi drugi uglednici, nisu prihvatili neke hadise koje su prenijeli Buharija i Muslim.
    Ali i pored toga što je najpoznatiji tumač svetih adeta ipak njegova pisanja o Muhamedovim seksualnim sklonostima nisu tačna ?
    KAŽEŠ TI!!! Ali se tvoje svete knjige ne slažu sa tobom
    Vidim dodao si i Muslim-a pošto si vidio da je I ON PISAO ono što Buhari

    Slušaš li ti sebe ??
    Last edited by Rakun; 29-10-10 at 16:15.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #2080
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znači bio je najpoznatiji Muhadis(tumač svetih adeta)



    Ali i pored toga što je najpoznatiji tumač svetih adeta ipak njegova pisanja o Muhamedovim seksualnim sklonostima nisu tačna ?
    KAŽEŠ TI!!! Ali se tvoje svete knjige ne slažu sa tobom
    Vidim dodao si i Muslim-a pošto si vidio da je I ON PISAO ono što Buhari

    Slušaš li ti sebe ??
    Pričam sa čovjekom koji pojma nema o ovim stvarima, jer te hadise koje si ti naveo nisu vjerodostojni, što je i on sam Buhari naglasio...:cry:

  6. #2081
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam citala Buharijeve hadise kako je Muhamed kada mu je prva zena imala menstruaciju isao u polje i trazio mlade zivotinje gde je zadizao haljine i opstio sa njima. I to nije jedino sto je veoma diskutabilno od Buharija. Hoces da kazes da su njegovi hadisi verodostojni?

  7. #2082
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vestalka View Post
    Ja sam citala Buharijeve hadise kako je Muhamed kada mu je prva zena imala menstruaciju isao u polje i trazio mlade zivotinje gde je zadizao haljine i opstio sa njima. I to nije jedino sto je veoma diskutabilno od Buharija. Hoces da kazes da su njegovi hadisi verodostojni?
    Pa eto koliko su vjerodostojni...Postoje i oni koji to jesu, jer su prenosioci bili pouzdani...

  8. #2083
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Znaci vjerodostojno je samo ono sto prikazuje Islam u dobrom svjetlu. AHAHAHAHA a kakvi ste vi vjernici veliki.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #2084
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Pa eto koliko su vjerodostojni...Postoje i oni koji to jesu, jer su prenosioci bili pouzdani...
    Sta sad, jeli su Buharijevi hadisi verodostojni ili nisu? Gore si pricao da jesu.

  10. #2085
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vestalka View Post
    Sta sad, jeli su Buharijevi hadisi verodostojni ili nisu? Gore si pricao da jesu.
    Hadisi se djele na više vrsta. I to: - po ispravnosti - po načinu dolaska do nas - na osnovu prihvatanja i odbijanja .Na osnovu ispravnosti, hadisi se djele na : SAHIH, HASEN I DAIF HADISE.
    1. SAHIH HADISI Sahih hadis je onaj hadis kojeg prenosi cvrst vjernik (adil) i osoba dobrog pamcenja i prenosi hadis u podpunosti (dabit) ,bez primjesa kontradiktornosti (susuza) i mana (ileta). 2. HASEN HADISI Hasen hadis ima iste uslove kao i sahih.Odnosno da je prenosioc adil (cvrst vjernik),s tim sto ima manji stepen strogoce,poput da je prenosioc povjerljiv al ne zna prenjet u potpunosti (saduk).I zbog te mahane prenosioca hasen hadis je na manjem stepenu od sahiha,jer u sahihu je prnosioc dabit. Po pitanju uzimanja propisa i primjenjivanja onoga sto hadis nalaze,i sahih i hasen imaju istu vrednost tj.prihvacaju se kao validni dokaz u podpunosti. HASEN LI ZATIHI (dobar sam po sebi) To je hadis koji ima spojen sened (lanac prenosenja),cije su ravije (prenosioci) cvrsti vjernici (adili),al sa slabim dabtom (pamcenjem) sve do kraja prenosenja bez su šusuza (kontradiktornosti) i ileta (mahana). SAHIH LI GAJRIHI (tacan na osnovu drugog) Ustvari to je hadis hasen li zatihi ,ali je dosao putem vise rivajeta,koji potvrdzuju jedan drugog i ovaj hadis podizu na stepen sahih li gajrihi.Ovaj hadis neispunjava uvjet sahiha,ali ima vise rivajeta koji ga potvrdzuju i zbog toga je sahih li gajrihi. HASEN LI GAJRIHI To je hadis ciji je sened slab,medzutim dolazi putem vise rivajeta a slabost u senedu nije sto je njegov ravija lazov ili gresnik.Po pitanju kriterija i vrednovanja ,po ovom hadisu ulema je postavila dva uslova: -da sam hadis ima vise razlicitih rivajeta dolaska koji ga potvrdzuju –da slabost tih hadisa nije sto su ravije lazovi ili gresnici. Sto se tice hasen hadisa nisu pravljene posebne zbirke s tim da se najveci broj ovih hadisa nalazi u Ebu Davudovom i Tirmiziovom sunenu. 3. DAIF HADISI Daif hadis je hadis kod kojeg se nisu nasli uvjeti i svojstva, sahiha ili hasen hadisa,to je slabost hadisa bilo da u lancu prenosilaca fali jedan prenosilac,il je jedan od prenosilaca nepoznat,ili prekinut sened ili neka druga slabost .Takvi hadisi se smatraju daif hadisima. Daif hadis se ne koristi ni ucemu od Islama...
    Last edited by Dawud; 29-10-10 at 17:13.

  11. #2086
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    privatne rasprave obavljajte na PM a odje se drzite teme

  12. #2087
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Ne radi se o tome, nego o hadisima koji nisu autentični a koje su pisali Buharija, Muslim, Ebu Davud itd, jer to nije Kuran koji je u potpunosti autentičan...
    opa, sad se pojavljuje i neki Ebu Davud
    ti malo po malo pa otpisa sve tvoje svete ljude
    vidim i taj Davud je umro 200 godina poslije Muhameda
    ad viđeh da je isto pisao i Imam Malik koji je stvarno bio Muhamedov savremenik(umro je oko 50 godina poslije Muhameda u svojoj 65 godini)!!!

    a što se vjerodostojnosti Muslim-a i Buhara tiče
    od 2200 hadeta o Aiši usvojili su 174 SIGURNIH(i ti 174 hadeta pišu da je imala 9 godina kad se udala za Muhameda)

    VIDIŠ LI ŠABLON ?
    SVI TUMAČI KOJI SU PRAKTIČNO MUHAMEDOVI SAVREMENICI PIŠU ISTO.
    A TUMAČI KOJE TI PRIZNAJEŠ KAO VJERODOSTOJNE(UMRLI U 20-TOM VIJEKU) POKUŠAVAJU DA PONIŠTE TO ŠTO JE PISANO NEDUGO POSLIJE MUHAMEDOVE SMRTI

    BURN BABY, BURN
    Last edited by Rakun; 29-10-10 at 18:27.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #2088
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Ah, kornjačin vrač je sad stručnjak i za genetiku.
    Mabuse, reci nam, kako se to ispoljavaju recesivne osobine kod roditelja koji nisu nosioci (i to oba)?
    I ima li pigmentacija kože veze sa lokacijama po Zemlji na kojima žive ljudi?
    Ah, krava muzara bi trebalo da bolje poznaje tu problematiku.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  14. #2089
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Mislim da je ipak u pitanju pokusaj Rakuna da izazove u tebi bar malo poniznosti. Znas to bi trebala da bude vrlina vjernika. Ti je nemas. A pogrijesio si u svemu sto si do sad rekao i nisi odgovorio na ono sto ti se ne svidja nego kad nemas odgovor jednostavno skrenes sa teme. Ajde sad, daj odgovor na one ajete koje je iznio Rakun.

    mislim da čeka gašenje CDM-a (u dalekoj budućnosti)

    zadnji minut će biti "IŚ ŠTETA, A TAMAN DA ODGOVORIM"

    Quote Originally Posted by Vestalka View Post
    Ja sam citala Buharijeve hadise kako je Muhamed kada mu je prva zena imala menstruaciju isao u polje i trazio mlade zivotinje gde je zadizao haljine i opstio sa njima. I to nije jedino sto je veoma diskutabilno od Buharija. Hoces da kazes da su njegovi hadisi verodostojni?
    Sinane No.2 čekam link ka tom nepostojećem adetu koji si izmislio da bi omalovažio Buharijeve Adete.

    Inače u Kuranu je zapisano da je Muhamed veoma volio životinje (ne seksualno)

    PS.
    mislim da alah ne gleda blagonaklono na takve riječi o njegovom poslaniku
    to što si postovao pod drugim user-om te neće spasiti njegovog suda
    koja šteta za tebe, ostade bez djevica (mala šteta za njih)
    Last edited by Rakun; 29-10-10 at 21:43.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #2090
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Ah, krava muzara bi trebalo da bolje poznaje tu problematiku.
    Dzo je pitao tebe i mislim da si ga duboko razocarao sto je takav odnos znanja, ali.....

  16. #2091
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Nemojte tako, ne može ni on baš sve da zna
    mogli bi ste da mu date mali hint
    nešto kao
    "najavili su da će ova zima biti posebno hladna"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #2092
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nemojte tako, ne može ni on baš sve da zna
    mogli bi ste da mu date mali hint
    nešto kao
    "najavili su da će ova zima biti posebno hladna"
    Sve sam čuo ali da ateistu boli surova istina o vjeri u koju ne vjeruje prvi put čuh ovdje, možda će te se Vanja odreći preko novina...
    Last edited by Dawud; 29-10-10 at 22:02.

  18. #2093
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Sve sam čuo ali da ateistu boli surova istina o vjeri u koju ne vjeruje prvi put čuh ovdje...
    a ti se javi kad budeš komentarisao istine o Muhamedu
    i kao što sam ti rekao alah neće blagonaklono gledati na to što ne samo da si pljuvao po nečijoj vjeri (pogotovo onoj koju Islam poštuje) nego što si rekao da negdje piše da je Muhamed opštio sa životinjama

    bottom line
    ode ti do šejtana i dobićeš E-Mail od Harija gdje će ti pisati o tome kakve su djevice
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #2094
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Dawude, dodirni me sveti covjece
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  20. #2095
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Dawude, dodirni me sveti covjece
    Kvarni, dolje na koljena...
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  21. #2096
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Ah, krava muzara bi trebalo da bolje poznaje tu problematiku.
    Vidiš, pored toga što si vješt u spravljanju koktela za istjerivanje nečisti (neki vid spiritualnog laksativa), još si i vispren.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  22. #2097
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Deçiq
    Posts
    920
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    refresh.

    Nakon mnogo neposrednih kontakata s arapskim svijetom i života i rada u Iranu, Lauren Booth je izjavila da je odlučila prijeći na islam nakon što je osjetila prosvjetljenje u Qomu.

    Britanska TV-novinarka, 43-godicnja Lauren Booth, poznata i kao polusestra supruge Tonyja Blaira, prešla je na islam za posjeta svetištu u Qomu u Iranu, javljaju svjetski mediji. Podsjetimo, i sam Blair prije nekoliko je godina prešao s anglikanske vjere na katoličanstvo, na što ga je potaknula upravo supruga Cherie, katolkinja, ali poduži je i popis zapadnih uglednika koji su prešli upravo na islam.

    Lauren Booth je i poznata mirovna aktivistica, ali i međunarodna mirovna izaslanica za Bliski istok. Njezino je ime obišlo svijet kad je 2008. zapela u Gazi jer joj Izrael nije dopustio da napusti palestinski teritorij, kamo je došla u velikoj prosvjednoj misiji brodom.

    Nakon mnogo neposrednih kontakata s arapskim svijetom i života i rada u Iranu, Lauren Booth je izjavila da je odlučila prijeći na islam nakon što je osjetila prosvjetljenje u Qomu.

    – Doživjela sam “šut duhovnog morfija”: apsolutno blaženstvo i radost – slikovito je opisala svoje iskustvo.

    – Tako sada ne jedem svinjetinu, ali čitam Kur’an svaki dan – zaključila je.

    Izvor:Vecernji list Zagreb.

    Ajde Rakune, prelomi, nije sramota. :mrgreen:

  23. #2098
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dude View Post

    Ajde Rakune, prelomi, nije sramota. :mrgreen:
    Razumijem i u neku ruku poštujem tvoj trud da ojačaš svoju vjeru time što bih JA, POTOMAK BOŽIJEG BOGA prešao u islam.

    ali postoji par začkoljica

    -i vjeru pod kojom sam rođen smatram glupošću mada poštujem vjernike bilo koje religije u dalekoj prošlosti jer nisu znali za bolje a nije imao ko da ih uputi .Ovi novi "vjernici" iz pomodarstva mi se gade oni što kače krstove veličine onih sa spomenika na retrovizore,cure koje nose krstove iste veličine oko vrata,sve ljude koji kažu da su vjernici a ne znaju ni Oče Naš i nisu čitali "svete knjige",Muslimanske momke koji su puštili brade do pasa i ne daju svojim curama da promole nos a to ni njihovi očevi nisu radili i koji takođe nisu čitali svoje "svete knjige",oni kao Sinan što kažu da su vjernici i navodno su pročitali svete knjige ali se apsolutno ne osvrću na onaj dio gdje piše poštuj ljude drugih vjera,nacija,rasa već rade upravo suprotno itd...

    -a drugi problem sam nedavno pročitao u vašim svetim knjigama.Zaista ne bih poštovao vjeru koja u svojim svetim knjigama svog najvećeg sveca opisuje kao nastranu osobu(licemerno je u najmanju ruku)

    -ne volim djevice,draže su mi grešnice

    -nisam tip koji uskraćuje osnovnu slobodu drugom ljudskom biću (u vašem slučaju ženi)
    Kitab Al-Salat Muslim 4:1039
    Aiša kaže Muhamedu "izjednačio si nas(žene) sa psima i magarcima"

    -zadnje i najvažnije, definitivno ne bih prešao u vjeru zbog koje bi mi sjeckali *****

    tako da hvala.ali neka hvala
    Last edited by Rakun; 30-10-10 at 00:50.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #2099
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Pa ako mu niko ne stane na put, onda nema bombi, i eto je religija mira
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  25. #2100
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    I pouči On Adema nazivima svih stvari,... (el-Bekare, 31.)
    Za mnoge Božije poslanike može se sa sigurnošću pretpostaviti da su bili poliglote... Što se tiče drugog pitanja... Čovjek je po svetim knjigama stvoren od zemlje a postoji bijela, žuta, crna i crvena boja zemlje- što znači da postoje i takve vrste ljudi, kao i međuvrste. Uostalom nije ni bitno koje je boje bio Adam kada se zna da klimatski faktori na duže staze određuju ljudski ten
    Glupljeg odgovora nikad cuo. "Bog je napravio covjeka od blata" a sad kako se Dawud nasao tijesno bez pravog odgovora, pokusava da vadi one pisce te njegove "svete" knjige koji su propustili ovu cinjenicu, jednostavno opravdati "bozije rijeci" koji nije sr sjetio da na nasoj planeti ipak ima blata raznih boja pa cak i pink (u ovom slucaju zaboravio da pravi makar macku pink boje).
    Ponovo Dawud pokusava da ispravi "boga" koji ponovo propustio cinjenicu da kao njegovi poslanici su bili "poliglote" ha ha ha, Dawude, konacno si najveci Biser foruma, lazes nas ,lazes sebe nesvijesno cinis to.

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Šta to pišeš genije? U svakom sportu su potrebne snaga i brzina, pa nešto ne vidim da su crnci toliko superiorni. Osim toga ima slučajeva kod bijelaca da imaju bolji nervno mišićni sistem. Među bijelcima takođe ima, kao što rekoh bijelih kao sir, kao i tamnoputih, gotovo kao što su crnci.

    Evo kako su nastale različite boje ljudi po zemaljskoj kugli:
    Ovaj lijepotan treba pitat zenu svoju odakle joj bijela boja da ofarba jednu od svoje djece?
    Last edited by Hari Krisna; 30-10-10 at 12:52.

Page 84 of 108 FirstFirst ... 347480818283848586878894 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •