Page 21 of 108 FirstFirst ... 111718192021222324253171 ... LastLast
Results 501 to 525 of 2695

Thread: Islam!

  1. #501
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je to lijepo receno Zvoncice, sve to lijepo zvuci. Medjutim, mnoge se majke, zene, muzevi itd. iznenade kada se u onoj emisiji ZIVA ISTINA pocne odvijati klupko. Vidis, ljudi na ovom svijetu za svoja nedjela dobiju nagradu tj. novac a na onom ce dobiti okove, gvozdene maljeve, vatru itd. Sta da ti kazem, osim da vam zelim sve najbolje u braku. A evo sad cu da ti ispricam jedan interesantan slucaj. Pricao sam sa jednom zenom, starijom tako o religiji, nevidljivom svijetu i sl. Kazem ja njoj da je sejtan glavni uzrok razvoda braka. Ona, nakon sto mi potvrdi da se njena cerka razvela, obeca da ce doci sa njom kod mene da vidi da li je zamadjijana. I prodje tako par dana, kad eto na vrata ove zene sa cerkom i njenom drugaricom. Prilikom ulaska u kucu ove dvije me cudno pogledase, vidjeh u njihovim ocima neku vrstu podsmijeha a u glavi procitah im kako u sebi kazu: kako je ovaj momak zastranio. U stvari njih dvije dodjose iz radoznalosti i da eto ucine majci po volji. A majka ko majka stara, vjeruje u starinske obicaje, a cerka i drugarica joj eto moderne. I nakon sto ih posluzih, upitah njenu cerku da li zeli da se istestira. Nakon sto ispusti osmjeh koji nije mogla suzbiti, odgovori potvrdno. Mislim, atmosfera vesela, smije se ona a smijem se i ja. I tako pustih joj rukju (citaj sejtana spaljivati, istjerivati). Nakon sto su joj se ruke i noge oduzele, utrnjele i zagrijale, morala se sazuti. Nije vise bila vesela. Trazila je da joj presnimim rukju, i naravno uputstva koja uz to idu.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  2. #502
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Sve je to lijepo receno Zvoncice, sve to lijepo zvuci. Medjutim, mnoge se majke, zene, muzevi itd. iznenade kada se u onoj emisiji ZIVA ISTINA pocne odvijati klupko.
    Na onu emisiju se prijavljuju ljudi koji su svasta radili u zivotu i koje apsolutno ne grize savjest i draze su ima pare od porodice cim se tako olako prijavljuju. Njih ja ne bih uzimao u obzir uopste.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #503
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve sto ide u korist unaprijed postavljene teze treba uzimati u obzir pa ma sta to bilo.

  4. #504
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    A ziva istina nije smjestena 100%
    rm -rf /

  5. #505
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Sve je to lijepo receno Zvoncice, sve to lijepo zvuci. Medjutim, mnoge se majke, zene, muzevi itd. iznenade kada se u onoj emisiji ZIVA ISTINA pocne odvijati klupko. Vidis, ljudi na ovom svijetu za svoja nedjela dobiju nagradu tj. novac a na onom ce dobiti okove, gvozdene maljeve, vatru itd. Sta da ti kazem, osim da vam zelim sve najbolje u braku. A evo sad cu da ti ispricam jedan interesantan slucaj. Pricao sam sa jednom zenom, starijom tako o religiji, nevidljivom svijetu i sl. Kazem ja njoj da je sejtan glavni uzrok razvoda braka. Ona, nakon sto mi potvrdi da se njena cerka razvela, obeca da ce doci sa njom kod mene da vidi da li je zamadjijana. I prodje tako par dana, kad eto na vrata ove zene sa cerkom i njenom drugaricom. Prilikom ulaska u kucu ove dvije me cudno pogledase, vidjeh u njihovim ocima neku vrstu podsmijeha a u glavi procitah im kako u sebi kazu: kako je ovaj momak zastranio. U stvari njih dvije dodjose iz radoznalosti i da eto ucine majci po volji. A majka ko majka stara, vjeruje u starinske obicaje, a cerka i drugarica joj eto moderne. I nakon sto ih posluzih, upitah njenu cerku da li zeli da se istestira. Nakon sto ispusti osmjeh koji nije mogla suzbiti, odgovori potvrdno. Mislim, atmosfera vesela, smije se ona a smijem se i ja. I tako pustih joj rukju (citaj sejtana spaljivati, istjerivati). Nakon sto su joj se ruke i noge oduzele, utrnjele i zagrijale, morala se sazuti. Nije vise bila vesela. Trazila je da joj presnimim rukju, i naravno uputstva koja uz to idu.
    Ja ne bih Trenutak istine (mislim da se tako zove emisija, a ne Ziva istina...ova druga je Sukoviceva emisija) bas dovodila u kontekst sa bilo cim sto sam rekla...niti bih ljude koji se prijavljuju za realiti sou-programe ikada dovela u vezu sa mnom.
    Ako cemo iskreno da pricamo, dobri moj Mabuse, mnogi od nas (cak svi, vjerujem) bi na onom smecu od emisije dali vrlo sokantne odgovore, prvo zbog pitanja koja su vrlo smisljeno formulisana tako da izazovu sok i zgrazavanje kod gledalaca, a ako udjes u sustinu vidjeces da su odgovori potpuno logicni i uopste nijesu cudni...naravno, ne mislim na sva pitanja, ali u kontekstu ovoga sto sam rekla, stoji da ne postoji niko od nas, ma kako dobar i neporocan bio, ko ne bi na vjesto postavljeno pitanje, na koje odgovara samo sa DA ili NE sokirao sve nas ovdje.

    Nemoj da se ljutis, ali tvoju vjeru u boga, kao i propagiranje tvoje vjere smatram sasvim ljudskim i normalnim (mada se ne slazem sa mnogim tvojim stavovima), ali ova prica oko istjerivanja sejtana i slicne stvari su mi u najmanju ruku smijesne...ako si zelio da mi nesto dokazes ovim primjerom, bojim se da je tvoj dokaz imao potpuno pogresan put i da je posao smjerom kojim ti nikako ne bi volio da ode...bar mislim da ti nije cilj da ispadnes...cudan, recimo...no, vjerovatno ima onih koji ti vjeruju
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #506
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Sve sto ide u korist unaprijed postavljene teze treba uzimati u obzir pa ma sta to bilo.
    :devil:da, to se jos zove "gazenje preko leseva" zarad svojih ciljeva
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #507
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    :devil:da, to se jos zove "gazenje preko leseva" zarad svojih ciljeva
    mozhe i DZIHAD :lolblue:
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  8. #508
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabus, koliko su u islamu zastupljeni igra i plesovi, precizniji da budem derviški plesovi,i kakav karakter oni imaju? I zanima me isto kako islam posmatra muziku i njen uticaj na čovjeka, i negdje ranije sam pročitao u tvojim postovima da je poezija od šejtana, to mi je bilo zanimljivo. Možeš li mi nešto više napisati o ovome?

  9. #509
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice muzike tu se razilaze islamski ucenjaci. Jedni je totalno zabranjuju, dok drugi dozvoljavaju onu u kojoj nema nevjerstva, tj. ako se njom na pozitivan nacin hvali Allah s.w.t. i Islam. To su tzv. ilahije sa muzikom. Ja jesam ranije bio strozijeg stava da je svaka muzika totalno zabranjena, sad sam neodredjenog stava, ili jednostavno NE ZNAM. Ono sto je sigurno zabranjeno je slusanje hevi metala i jake i glasne muzike, kao i muzike tj. pjesama koje pozivaju na nemoral. Ova vrsta muzike definitivno priziva sejtane. Sto se tice blage i prijatne muzike kao i ilahija nemam stav. Ovu vrstu muzike tj. ilahija licno volim slusati, sa nadom da ne cinim grijeh. Svoj stav o totalnoj zabrani muzike sam promijenio prema neodredjenom, kada sam pricao sa jednim covjekom koji ima sejtana u sebi. Rekao mi je da ne moze slusati ucenje Kur'ana tj. rukje i takodje rekao je da ne moze slusati ilahije sa "muzikom". Sto se tice igre i plesa to rade dervisi tzv. sufije. To je novotarija u vjeri i to je zabranjeno. To je novotarija koju su na nasim prostorima donijeli turci. Ne postoji podatak da su Poslanik s.a.v.s. kao i ljudi u njegovom vremenu, pa i oni nakon njega praktikovali ples uz muziku, ili uopste ples. U Kur'anu se jasno kaze da smo duzni koliko mozemo tj. koliko je u nasim mocima, pratiti primjer Muhammeda s.a.v.s. Kaze se da u njemu imamo savrsen uzor. Novotarije u vjeri su zabranjeni a sufije tj. dervisi su u ocitoj zabludi.
    Last edited by Mabus; 24-04-09 at 12:39.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  10. #510
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Sto se tice muzike tu se razilaze islamski ucenjaci. Jedni je totalno zabranjuju, dok drugi dozvoljavaju onu u kojoj nema nevjerstva, tj. ako se njom na pozitivan nacin hvali Allah s.w.t. i Islam. To su tzv. ilahije sa muzikom. Ja jesam ranije bio strozijeg stava da je svaka muzika totalno zabranjena, sad sam neodredjenog stava, ili jednostavno NE ZNAM. Ono sto je sigurno zabranjeno je slusanje hevi metala i jake i glasne muzike, kao i muzike tj. pjesama koje pozivaju na nemoral. Ova vrsta muzike definitivno priziva sejtane. Sto se tice blage i prijatne muzike kao i ilahija nemam stav. Ovu vrstu muzike tj. ilahija licno volim slusati, sa nadom da ne cinim grijeh.
    E sad precera. Ovo je po meni potpuni neoborivi dokaz da je Islam cista glupost. Izvini, moram tako da se izrazim. Muzika je nesto najzdravije sto moze da postoji. Nesto najljepse, i postoji mnogo prije Islama. Cak i neke zivotinje vole muziku. A to kakvu ko muziku voli, o ukusima se ne raspravlja, ali slusanje muzike, kakva god bila, ne moze bit grijeh, a ne jos da priziva neke tamo sejtane. Muzika je stvar licnog ukusa, neko voli lagane neko zesce stvari. Muzika opusta ljude, cini ih srecnim. Ne znam na koji to nacin slusanje raznih tonova, sklopljenih u melodije moze da prizove sejtana. Svatas li ti koliko glupo to sto si rekao zvuci? Pa u to ne bi ni mala djeca povjerovala. Sta je s tobom?
    Ajde objasni mi proces u kojem sejtan ulazi u covjeka koji slusa na primjer rap......

    Ljudi prave muziku. Kako onda moze muzika da bude nesto sejtansko, kakva god da je...
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. #511
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Sto se tice muzike tu se razilaze islamski ucenjaci. Jedni je totalno zabranjuju, dok drugi dozvoljavaju onu u kojoj nema nevjerstva, tj. ako se njom na pozitivan nacin hvali Allah s.w.t. i Islam. To su tzv. ilahije sa muzikom. Ja jesam ranije bio strozijeg stava da je svaka muzika totalno zabranjena, sad sam neodredjenog stava, ili jednostavno NE ZNAM. Ono sto je sigurno zabranjeno je slusanje hevi metala i jake i glasne muzike, kao i muzike tj. pjesama koje pozivaju na nemoral. Ova vrsta muzike definitivno priziva sejtane. Sto se tice blage i prijatne muzike kao i ilahija nemam stav. Ovu vrstu muzike tj. ilahija licno volim slusati, sa nadom da ne cinim grijeh. Svoj stav o totalnoj zabrani muzike sam promijenio prema neodredjenom, kada sam pricao sa jednim covjekom koji ima sejtana u sebi. Rekao mi je da ne moze slusati ucenje Kur'ana tj. rukje i takodje rekao je da ne moze slusati ilahije sa "muzikom". Sto se tice igre i plesa to rade dervisi tzv. sufije. To je novotarija u vjeri i to je zabranjeno. To je novotarija koju su na nasim prostorima donijeli turci. Ne postoji podatak da su Poslanik s.a.v.s. kao i ljudi u njegovom vremenu, pa i oni nakon njega praktikovali ples uz muziku, ili uopste ples. U Kur'anu se jasno kaze da smo duzni koliko mozemo tj. koliko je u nasim mocima, pratiti primjer Muhammeda s.a.v.s. Kaze se da u njemu imamo savrsen uzor. Novotarije u vjeri su zabranjeni a sufije tj. dervisi su u ocitoj zabludi.
    Mislim da si upravo diskvalifikovao sebe iz svake ozbilne rasprave ovim postom.

    EDIT:evo sad primijetih da si izjavio da bludnice i bludnike treba KAMENOVATI.Tako da cu se ispraviti-ne mislim,znam da si sebe diskvalifikovao iz svake ozbiljne rasprave.Nesto sam bio poceo da raspravljam sa tobom na drugom topicu,ali sad vidim da nema svrhe-polemika sa tobom je izlisna.
    Last edited by Recordare88; 24-04-09 at 16:15.
    Deserve's got nothing to do with it.

  12. #512
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo u vezi kamenovanja vec sam ranije objasnio. Ali evo opet. Kazna za bludnika i bludnicu je 100 udaraca bicem. Kazna za preljubu je kamenovanje. To je tako, kome se ne svidja vozdra. Vanja The Man (again), izvini sto ti moram reci ali nisi upucen u neke stvari. Daleko je to od tebe. Ja sam nekad bio kao ti, liberalan, trazio dokaz za sve, mislio da sam razuman, dok nisam u vjeru usao i vidio sebe u proslosti kao ocitu neznalicu. Dug je to period brate, vjerovatno period koji je daleko od tebe, period kojem samo put otezavas uvodeci sebe u laz i u grijeh. Da li ti znas da se kristali u obicnoj vodi kada joj se pusti hevi metal ponasaju kao bijesni? Da li znas da se kristali u vodi kada im se pusti Betoven, Bah i Mocart ponasaju tako kao da radosno plesu? I uzgred, vidim da si ekspert i za muziku sto me posebno raduje.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  13. #513
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Ovo u vezi kamenovanja vec sam ranije objasnio. Ali evo opet. Kazna za bludnika i bludnicu je 100 udaraca bicem. Kazna za preljubu je kamenovanje. To je tako, kome se ne svidja vozdra. Vanja The Man (again), izvini sto ti moram reci ali nisi upucen u neke stvari. Daleko je to od tebe. Ja sam nekad bio kao ti, liberalan, trazio dokaz za sve, mislio da sam razuman, dok nisam u vjeru usao i vidio sebe u proslosti kao ocitu neznalicu. Dug je to period brate, vjerovatno period koji je daleko od tebe, period kojem samo put otezavas uvodeci sebe u laz i u grijeh. Da li ti znas da se kristali u obicnoj vodi kada joj se pusti hevi metal ponasaju kao bijesni? Da li znas da se kristali u vodi kada im se pusti Betoven, Bah i Mocart ponasaju tako kao da radosno plesu? I uzgred, vidim da si ekspert i za muziku sto me posebno raduje.
    Kristali nisu ziva bica ne mogu emocionalno da reaguju na zvuk.

    A sto se tice toga da li se razumijem u muziku. Razumijem se. Dolazim iz muzicki obrazovane porodice, i ako me nesto vise nervira od religije to je kad neko oce da mi soli pamet muzickim temama. Na primjer, kad mi neko dodje s pricom da je turbo folk dobra muzika i sl.

    A ako si nekad bio kao ja, onda si napravio veliki korak nazad i upao u ambis.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #514
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E pa eto posto si iz muzicke porodice da ti kazem da ne samo da reaguju na muziku, vec i na rijeci. Kada se obicnoj vodi upute lijepe rijeci kristali izgledaju kao da plesu, a kada se izgovore ruzne rijeci kristali se ponasaju kao bijesni. I ne samo to. Kada se hrani npr. rizi kazu lijepe rijeci ukus joj bude sladak, a kada se upute ruzne rijeci budja se. Zato se kod muslimana vec 1400 godina vec tradicionalno prije jela kaze: "Bismillahi Rahmani Rahim" (U ime Allaha Milostivog, Samilosnog). Nas Poslanik s.a.v.s. je ovo znao kada nije bilo mikroskopa. Nas Poslanik s.a.v.s. je znao da lijepe rijeci (one koje hvale Allaha s.w.t.) upucene vodi mogu lijeciti ljude. Prenosi se u jednom hadisu u zbirci Ebu Davuda, da je Muhammed s.a.v.s. ucio nad vodom Sabitu b. Kajsu b. Semasu a onda ga tom vodom posuo. I sam Kur'an kaze da je zabranjeno jesti ono sto je zaklano u necije drugo ime a ne u Allahovo s.w.t; a vec rekoh da je hrana drugacija kada se kazu lijepe rijeci, za razliku od ruznih.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  15. #515
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Da li ti znas da se kristali u obicnoj vodi kada joj se pusti hevi metal ponasaju kao bijesni? Da li znas da se kristali u vodi kada im se pusti Betoven, Bah i Mocart ponasaju tako kao da radosno plesu?
    Ne znam.

    O kojim se to kristalima radi? Kakav im je hemijski sastav? Kako se to ponasa "bijesni" kristal?

  16. #516
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    E pa eto posto si iz muzicke porodice da ti kazem da ne samo da reaguju na muziku, vec i na rijeci. Kada se obicnoj vodi upute lijepe rijeci kristali izgledaju kao da plesu, a kada se izgovore ruzne rijeci kristali se ponasaju kao bijesni. I ne samo to. Kada se hrani npr. rizi kazu lijepe rijeci ukus joj bude sladak, a kada se upute ruzne rijeci budja se. Zato se kod muslimana vec 1400 godina vec tradicionalno prije jela kaze: "Bismillahi Rahmani Rahim" (U ime Allaha Milostivog, Samilosnog). Nas Poslanik s.a.v.s. je ovo znao kada nije bilo mikroskopa. Nas Poslanik s.a.v.s. je znao da lijepe rijeci (one koje hvale Allaha s.w.t.) upucene vodi mogu lijeciti ljude. Prenosi se u jednom hadisu u zbirci Ebu Davuda, da je Muhammed s.a.v.s. ucio nad vodom Sabitu b. Kajsu b. Semasu a onda ga tom vodom posuo. I sam Kur'an kaze da je zabranjeno jesti ono sto je zaklano u necije drugo ime a ne u Allahovo s.w.t; a vec rekoh da je hrana drugacija kada se kazu lijepe rijeci, za razliku od ruznih.
    Hrana je hrana. Ne razumije govor. Kristali su kristali. Ni oni ne razumiju govor. Koliko puta sam rekao hrani da izgleda kao go*no pa ispadne ukusno. Ili gledam hranu i kazem izgleda prelijepo, kad zagrizem ono odvratno. Ne zavisi ukus hrane od rijeci upucenih hrani, no od rijeci upucenih kuvaru prije no ti spremi jelo Nemoj mi rec da stvarno vjerujes u ovo. Pa to je kao kad malo dijete misli da su igracke zive pa prica sa njima.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #517
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    ... Ne zavisi ukus hrane od rijeci upucenih hrani, no od rijeci upucenih kuvaru ...
    hehe :-D :-D :-D :-D ...

  18. #518
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo dajem vam naucno otkrice cuvenog japanskog naucnika Masara Emotoa: Da li znate da voda moze da osjeca, pati i pamti? Jeste li ikada pomislili da ona reaguje na muziku i da li ste se ikad pitali zasto cvijece napreduje kada pricate sa njim? Ovim pitanjem je prije desetak godina poceo da se bavi cuveni japanski naucnik Masar Emoto, podstaknut pricama u Japanu o tome kako njihov "piroski" (jelo sa ribom, povrcem i mesom) ima bolji ukus kada mu kuvari tokom spremanja pustaju muziku Cajkovskog. Iako teze zvuce nevjerovatno, EMOTO JE ARGUMENTOVANO ZAKLJUCIO, A ZVANICNA NAUKA NJEGOVO OTKRICE PRIHVATILA. Emoto je elektronskim mikroskopom fotografisao zamrznutu i destilovanu vodu, koja ima jednostavnu kristalnu strukturu sa malim brojem necistoca, prije i poslije pustanja muzike. Uocio je da tokom pustanja Betovena, Mocarta i Baha kristali u vodi izgledaju kao da radosno plesu, lijepi su i graciozni tako da se stice utisak da dobra muzika pozitivno utice na vodu. Pustanjem hevi-metala, kristali vode se ponasaju kao da su bijesni - prica za Glas doktor Dimitrije Popovic, savjetnik direktora gradskog zavoda za zastitu zdravlja, koji je predstavljajuci ovaj potpuno novi pristup ostavio bez daha ucesnike posljednjeg skupa zdravstvenih radnika. Emoto je, zatim, prema rijecima naseg sagovornika uradio jos jedan eksperiment sa vodom. Jednoj posudi sa vodom je govoreno: "Hvala", a drugoj "Budalo". Voda kojoj su upucene pogrde izgledala je kao voda poslije hevi-metala, dok je izgled kristala poslije rijeci hvala bio isti kao poslije najprijatnije muzike... U pojedinim eksperimentima uporedjivan je zatim i ukus rize kojoj su se djeca obracala sa "Hvala" i "Budalo". Riza kojoj se obracalo sa budalo se ubudjala i pocrnjela a ukus rize kojoj je iskazivana zahvalnost bio je gotovo sladak. Takodje, ispitivano je i da li voda reaguje na napisane rijeci zalijepljene na flasi. Kristali vode koja je imala kontakt sa lijepim rijecima imali su lijep, izbalansiran oblik, a onih u kontaktu sa ruznim rijecima licili su kao kristali izlozeni hevi-metal muzici. http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiv...05060901.shtml Eto braco, navescu vam jos jednu predaju od Muhammeda s.a.v.s: "Nema dana da more ne kaze: - Boze, dozvoli mi da potopim covjeka jer on jede Tvoje blagodati, a odbija da Ti se zahvali...
    Last edited by Mabus; 11-06-09 at 12:51.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  19. #519
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Ovim pitanjem je prije desetak godina poceo da se bavi cuveni japanski naucnik Masar Emoto
    U prevodu, sarlatan:

    Quote Originally Posted by wikipedia
    Emoto's water crystal experiments consist of exposing water in glasses to different words, pictures, or music, and then freezing and examining the aesthetics of the resulting crystals with microscopic photography. [2]

    Commentators have criticized Emoto for insufficient experimental controls,[3] and for not sharing enough details of his approach with the scientific community. [4] In addition, Emoto has been criticized for designing his experiments in ways that leave them open to human error influencing his findings. [5]

    In the day-to-day work of his group, the creativity of the photographers rather than the rigor of the experiment is an explicit policy of Emoto.[6] Emoto freely acknowledges that he is not a scientist,[7] and that photographers are instructed to select the most pleasing photographs.[8]
    http://en.wikipedia.org/wiki/Masaru_Emoto

    Nadam se da prevod nije neophodan. Kao ni prica o tome koliko su njegovi nalazi "naucno prihvaceni".

    Bolje biraj svoje izvore, Mabuse.

  20. #520
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Pa nismo malja djeca da povjerujemo u takve price. Valjda znamo malo bolje od toga.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #521
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MadGod, kakvo je tvoje misljenje je li moguce mijenjati materiju pomocu spoljenjeg faktora kao sto su riječi, zvuk-muzika, simboli i sl. i koliki zapravo jak uticaj imaju konkretno na covjeka? Da li je moguca manipulacija emocijama, zapadanje u stanje hipnoze, transa ili neke drugacije izmijenjene oblike svijesti?

  22. #522
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Zvuk (u smislu zvucnih talasa) moze uticati na stanje materije, ali u smislu svog intenziteta, frekvencije, itd. Ne u smislu da materija moze da razlikuje nas govor, ili cak interpretira znacenje necega sto je receno (ispjevano) i na to reaguje.

    Sto se tice toga koliki uticaj govor i muzika ima na covjeka, ne bih znao reci, nije bas oblast mog interesovanja. Ali svakako vise nego na nezivu / neinteligentnu materiju, zbog nacina na koji ljudi prikupljaju i procesuiraju culne informacije.

    Manipulacija emocijama je i te kako moguca, za ekspertsko misljenje po tom pitanju te mogu uputit na odredjenu djevojku iz Budve, ima moju preporuku kao dokazani strucnjak u toj oblasti.

    Sto se tice transa, hipnoze, i slicnih stanja, ono sto je sigurno je da je na neki nacin moguce uz pomoc odredjenih stimulativnih supstanci (dakle fizicki indukovano). Psihologija opet nije moja jaca strana.

  23. #523
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima u onom tekstu dosta toga sto nisi ovde postavio. I vi ste sami dokaz postojanja Boga s.w.t. To zbog toga jer se u Kur'anu kaze: "Kada bi smo njih radi (nevjernika) kapiju na nebu otvorili i oni se kroz nju uspinjali, opet bi oni zacijelo rekli samo nam se pricinjava, mi smo ljudi opcinjeni. Inace, svima nama je jasno da masoni sa jedne strane gledaju da poniste dokaz koji im ne ide u prilog, dok sa druge strane pomazu evolucioniste. Osim toga, zasto sve na wikipediji "mora" biti tacno? Ipak ovaj put jd wikipedia pogrijesila. Evo jednog teksta gdje je radjen intervju sa Emotom: "His initial education was in Humanities and Sciences at Yokohama Municipial University. In 1992 he recived certification from the Open International University as a Doctor of Alternative Medicine. Evo malo o njemu: http://magnetizedwater.blogspot.com/...aru-emoto.html
    Last edited by Mabus; 25-04-09 at 05:58.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  24. #524
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na stranici koju cu navesti, osim teksta u kojem je naucno potvrdjen Emotov rad, mozete pogledati i fotografije tj. kako je izgledala voda, tj. kristali nakon sto joj je receno "hvala", a kako je reagovala nakon sto joj je receno "budalo". Nego, nisu oci slijepe, nego srca u grudima: http://www.life-enthusiast.com/twili...arch_emoto.htm
    Last edited by Mabus; 25-04-09 at 06:38.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  25. #525
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Na stranici koju cu navesti, osim teksta u kojem je naucno potvrdjen Emotov rad, mozete pogledati i fotografije tj. kako je izgledala voda, tj. kristali nakon sto joj je receno "hvala", a kako je reagovala nakon sto joj je receno "budalo". Nego, nisu oci slijepe, nego srca u grudima: http://www.life-enthusiast.com/twili...arch_emoto.htm
    Kako mi da znamo na osnovu fotografija sta je radjeno tim kristalima? Ocekujes da budemo kao ti pa da slijepo vjerujemo u svaku glupost koju nam serviraju?
    Ja te fotografije mogu photoshopom izmijenit da izgledaju kako meni srce pozeli, a ne profesionalci koji se bave takvim prevarama i zabludama.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 21 of 108 FirstFirst ... 111718192021222324253171 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •