Page 91 of 108 FirstFirst ... 4181878889909192939495101 ... LastLast
Results 2,251 to 2,275 of 2695

Thread: Islam!

  1. #2251
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Pusti ovodunjalučke žene, one su poput lijepe voćke koju kad probaš svaka je kišela...ja sam ti dvije dženetske hurije obećao ako prihvatiš islam...Pođi sa tvojim drugom ruku pod ruku putem istine...:mrgreen::-D:mrgreen:-Nasmijan ti nasmijane one...
    A je li Dawude, cemu se razlikuju one tvoje dvije hurije od ovdasnjih zena? Da li mozda imaju po tri r..pa, sest s..sa (ko krave) ili... sta? I sta ima tamo sto nudis svome prijatelju samo da predje u tvoju partiju?? kupleraj?

  2. #2252
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne zaboravi da su dvije moje i da samo ima 4 na raspolaganju

  3. #2253
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Ove nisu savršene...Već te u mašti zamišljam... Hari moj brat primio islam, šetka se sa dvije dženetske hurije...Odjednom šutira dženetski kamen i kaže: Dawude preko tebe je Allah spustio svoju milost na mene, blagoslovljen neka je dan kada si posjetio moj forum...A zatim ga udara još jače i kaže: A one ateističke prdnjave odoše sve u džehenem...:monkey:A onda uzviknu: Kvarni, šta bijaše sa Kvarnim!?!... I Bog mu prikaza sliku đe Dawud se neprestano moli za njega da mu budu oprošteni bludničke noći...i đe Kvarni pijaše svaki put po jednu kap vode posle svake Dawudove molitve, u užasnoj i gnjevnoj džehenemskoj vatri...
    Ha ha ha ha haaaaaaaaaaaaaa blago tebi Hari hahaha o' li prijeci u Dawudovu partiju za dvije hurije eehehaha.

  4. #2254
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonnob1 View Post
    Ha ha ha ha haaaaaaaaaaaaaa blago tebi Hari hahaha o' li prijeci u Dawudovu partiju za dvije hurije eehehaha.
    Cus dvije, zar ne znas da on vec ima dvije osvojene na karte, presa ne presa u njegovu vjeru
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  5. #2255
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Niko nije savršen... Ja vjerujem da bi ti bio dobar vjernik...Iššaa kako Allah mijenja onoga ko se njemu preda...Osjetio bi miris Dženeta koji se osjeća kod vjer....
    Bajke i poeme, Dawude osvijesti se,Dawude Dawude.... ma pijan je. He is high.

  6. #2256
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To mi je Grinfild investicija sve preko toga je kapitalnda dobit

  7. #2257
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Hajde, hajde...A što nebi ovako moglo da bude: Bog je za tebe stvorio žene koje su po tvom ukusu u potpunosti, jer on najbolje zna što ti duša prohtje...Zatim piće koje pijemo dok šetamo toliko je lijepo da ne možeš da zamisliš bolji ukus,o pivu ne razmišljaš...A ŠTO SE TIČE HURIJA ZNAŠ DA I SVAKA BUDALA ZNA ONU RABOTU...
    Ooo kako to glupo zvuci, zao mi te je Dawude sanjaru.

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    Ali druže Hari, kako provjeravaš to svoje znanje? Pretpostavljam da ga porediš sa nečim što već znaš. Ali kako znaš to čime porediš?
    I ko bi bio učitelj u ovom našem konkretnom problemu? I otkud učitelju kvalifikacija? Nije valjda da je sam sebi dodijelio, jer bih i ja sam sebi onda mogao da je dodijelim...
    Nabla , jesi li ti cuo o NAUCI? citas li ti ista ili samo buljis u plafon?Kakva su ova glupa pitanja? Ljudi sami razvijaju znanje a ucitelji je prenose na sledece generacije , jesi li uopste cuo o tome???

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Hajde, hajde...A što nebi ovako moglo da bude: Bog je za tebe stvorio žene koje su po tvom ukusu u potpunosti, jer on najbolje zna što ti duša prohtje...Zatim piće koje pijemo dok šetamo toliko je lijepo da ne možeš da zamisliš bolji ukus,o pivu ne razmišljaš...A ŠTO SE TIČE HURIJA ZNAŠ DA I SVAKA BUDALA ZNA ONU RABOTU...
    Da Dawude ali Hari ce za to vrijeme otupiti i dobro ti rekao da nece umijeti nista jer je to ipak dugo vrijeme, ako si ucio da stvari koje se dugo ne praktikuju pocinju da otupe. hahaha

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    [color=DarkRed]
    Blagosiljam Gospoda, koji me urazumljuje; tome me i noću uči šta je u meni.

    Svagda vidim pred sobom Gospoda: On mi je s desne strane da ne posrnem.
    To ti mozda nocu haluciniras (iz straha) a ovo sta ima veze skoje strane stoji ti "on"/? zar ti nisi cio?? zar i tvoja licnost je podjeljena u dva dijela ,lijevo i desno lose i dobro? Objasni nam, ali Naucno, (ne ocekujem odgovor Naucno)
    Last edited by Hari Krisna; 05-11-10 at 21:29.

  8. #2258
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by bonnob1 View Post

    Da Dawude ali Hari ce za to vrijeme otupiti ....
    Nemoj me vise tako braniti i ne diraj mi Dawuda jer u Koranu pise MOJ BOZE, JA NEMAM NIKOGA OSIM TEBE I BRATA MOJEGA

  9. #2259
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default BivŠi fudbaler crvene zvezde preŠao na islam

    Na tradicionalnoj manifestaciji „Večer Kur’ana“, održanoj protekle sedmice u švicarskom gradu Zofingenu, koja je okupila najeminentnije hafize svijeta, pred oko 2.000 okupljenih ljudi, uglavnom Bošnjaka, islam je primio bivši fudbaler FK Crvena zvezda iz Beograda Nenad Jevtić, koji je u okviru svečane ceremonije prihvatio ime Jusuf.

    Ovu vijest prenio nam je hafiz Emin ef. Tucović iz Mostara, koji je zajedno s hafizima Harunom Efendićem, Ćamilom Hajdarevićem i Sabahudinom Skejićem na tradicionalnom učenju Kur’ana u Zofingenu zastupao BiH
    Nenad, odnosno Jusuf, rekao je da je motivacija njegovog prelaska na islam u tome što je nekolika puta proučio Kur’an koji je na njega djelovao inspirirajuće. Kaže da je želio da pred velikim brojem ljudi izgovori šehadet. Dodao je i da je njegova savjest potpuno mirna i sretan je što pripada islamskoj vjeri - kazao nam je hafiz Tucović. Inače, Jevtić je trenutno fudbalski menadžer, a živi i radi u Švicarskoj

    izvor: http://www.bosnjaci.net/prilog.php?rid=1&pid=41196
    Last edited by NegroDag; 28-03-11 at 14:23.

  10. #2260
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pametan čovjek. Da mu Allah da najveći stgepen dženeta.

  11. #2261
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam po cemu je taj fudbaler pametan ovdje,ako je presao u islam,osim sto nam je pokazao svoj los karakter ? Po cemu je to islam kao religija bolji od hriscanstva,(jer po njemu ocigledno hriscanstvo nije toliko dobro za razliku od islama) ? On jeste interesantan kao religija,medjutim bas ne pruza tu neku slobodu koju vidite u hriscantvu,nego je naprotiv, cak nekako napadan ili agresivan a inace je stalno prisutna vezanost.Da je Jevtic dobro proucio hriscanstvo i Stari i Novi zavjet,kao i mnoge druge knjige o hriscanstvu,crkvi i sl.,sigurno bi i tu pronasao smisao i inspiraciju,ali nazalost izgleda da nije.Uostalom,o nastanku hriscanstva govore nam mnogobrojne knjige, (prije svega Stari i Novi Zavjet pa tu i djela apostola), u kojima se navode imena,mjesta,godine...
    A to znaci da imamo bar neki izvorni dokaz o nastanku hriscanstva.
    Last edited by ChocolateMne; 28-03-11 at 14:47.

  12. #2262
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Kako bitna informacija!



    Neka mu je srećna nova religija , da ga dobro služi i da je boljom zamijeni!
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  13. #2263
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja sam ovo mislio da ucinim, al ne placaju dobro, niko mi nije ponudio dovoljno i reko mici tamo e dobro sad ajmo na temu again sto je ovo bitno ? mene su se tri kuma krstila , ocemo temu otvorit ? ne znate ih, al su bivsi radnici jedne poznate firme ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  14. #2264
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    "Svako dijete rađa se u islamu, pa ga njegovi roditelji kasnije učine jevrejom, kršćaninom ili vatropoklonikom." (Bilježi El-Buhari)
    ne prdi zivota ti...

  15. #2265
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A švajcarci mu dali papire jer je čovjek po nacionalnosti Srbin ahahahahaaaaa...

  16. #2266
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    "Svako dijete rađa se u islamu, pa ga njegovi roditelji kasnije učine jevrejom, kršćaninom ili vatropoklonikom." (Bilježi El-Buhari)
    E kako nas pogresno uce!:hammer:
    Ja mislila e je hriscanstvo nastalo prije islama, kad ono....:shock:

  17. #2267
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    E kako nas pogresno uce!:hammer:
    Ja mislila e je hriscanstvo nastalo prije islama, kad ono....:shock:
    Musliman znači, onaj koji je pokoran Bogu. Isus je bio musliman, kao i svi poslanici prije Isusa. To zato jer su i oni takođe bili pokorni Bogu. Sa druge strane, hrišćanstvo je nastalo nakon smrti Isusa, a originalna Isusova riječ nije sačuvana. Tako, nemoguće je da se djeca rađaju u hrišćanstvu, kad je hrišćanstvo umnogome izmijenjeno ljudskom rukom. Za to postoje mnogobrojni veoma očiti dokazi u samoj Bibliji.
    Da li je logično da se djeca rađaju grešna? To je nemoguće. Nemoguće je da se djeca rađaju grešna i da krštenjem postaju bezgrešna, to nema logike.
    Da li djeca nasleđuju tuđi grijeh, kako to propovijeda hrišćanstvo? Naravno da ne, jer ni to nema logike.
    Djeca se rađaju čista, a grijesi im se počinju zapisivati kada dostignu određenu tačku zrelosti, kako je ispravno a kako to propovijeda islam.
    Dakle, ovo je samo jedna kap u moru, zbog čega je islam bolji od hrišćanstva. Selam.

  18. #2268
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam mislio da musliman znaci covjek koji jede musli... A sto mi radi Dawud. Pametan covjek, pa mijenja religije? E taj je bas veliki vjernik.
    DICIOTTO

  19. #2269
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Ovaj Dawud svakim danom sve gori i gori. Kao da mu curi negdje iz glave.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #2270
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _HokutoNoKen_ View Post
    Ja sam mislio da musliman znaci covjek koji jede musli... A sto mi radi Dawud. Pametan covjek, pa mijenja religije? E taj je bas veliki vjernik.
    pa, ako je u Islam prešao iz uvjerenja, što da ne, bolji je od većine naših stanovnika koji nose krstove i brojanice, a u životu Bibliju pročitali nisu...

  21. #2271
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Musliman znači, onaj koji je pokoran Bogu. Isus je bio musliman, kao i svi poslanici prije Isusa. To zato jer su i oni takođe bili pokorni Bogu. Sa druge strane, hrišćanstvo je nastalo nakon smrti Isusa, a originalna Isusova riječ nije sačuvana. Tako, nemoguće je da se djeca rađaju u hrišćanstvu, kad je hrišćanstvo umnogome izmijenjeno ljudskom rukom. Za to postoje mnogobrojni veoma očiti dokazi u samoj Bibliji.
    Da li je logično da se djeca rađaju grešna? To je nemoguće. Nemoguće je da se djeca rađaju grešna i da krštenjem postaju bezgrešna, to nema logike.
    Da li djeca nasleđuju tuđi grijeh, kako to propovijeda hrišćanstvo? Naravno da ne, jer ni to nema logike.
    Djeca se rađaju čista, a grijesi im se počinju zapisivati kada dostignu određenu tačku zrelosti, kako je ispravno a kako to propovijeda islam.
    Dakle, ovo je samo jedna kap u moru, zbog čega je islam bolji od hrišćanstva. Selam.

    Aha,a Allah znaci ustvari Bog.Prije nego sto se Isus pojavio jedino su Jevreji slijedili Jahvea,sto je ulsovilo da hriscanstvo nastane kao frakcija ove jevrejske
    religije.Medjutim,Isus je prilikom svog propovjedanja kao sto je poznato,imao problema sa Rimljanima,(i to u I v. nove ere) bio je proganjan a kasnije
    33g. n.e osudjen i razapet na krst.Ali u jednom periodu je bio povezan sa jevrejskim fundamentalistickim teroristima,koji su htjeli da oslobode
    Palestinu od Rimljana.S.G.F.Brandon je cak dao dokaze da je Isus s njima bio veoma blizak.Ipak,kako je hriscanstvo religija mira,Isus je u tom smjeru
    djelovao,tako da je to jevrejskim fundamentalistima nije svidjalo, pa su ga jevrejske vlasti predale Rimljanima. Muhamed je rodjen u Meki,tek 570g. n.e. i tek u 7
    v. nove ere sirio islam u Arabiji.U Kuranu se zaista nalaze neki izvjestaji iz Bibliji zato sto je Muhamed uzimao djelove iz Biblije,jer je on zivio 600g. nakon Hrista,a
    Biblija se pocela pisati mnogo prije Hrista i zavrsila se oko 100g. poslje Hrista. Hriscanstvo se nakon njegove srmti samo drasticno prosirilo.U hriscanstvu
    postoji sloboda,dakle,niko nema obavezu prema Bogu i ako neko ne prilazi Bogu,Bog ga zbog toga ne kaznjava dok je u islamu sasvim suprotno.
    Isus je bio musliman,a krstio ga je Jovan Krstitelj ? Jovan mu je rekao:''Ti treba mene da krstis,a ti dolazis meni? '' A Isus mu odgovori:
    ''Ostavi sada,jer tako nam treba ispuniti svaku pravdu''

    ''Prvi ljudski grijeh nastao je još u Raju, kada prvi ljudi pogaziše Božju zapovijest. Uzrok prvoga grijeha bila je gordost, a posljedica progon prvih ljudi iz Raja. Od tada se taj prvi, praroditeljski grijeh prenosi sa generacije na generaciju.Zbog toga se još naziva i nasljedni grijeh.Jedini način da se očistimo od ovoga grijeha jeste kroz Svetu tajnu krštenja, jer u ovoj svetoj tajni dobijamo Blagodat od duha Svetoga, koja čisti dušu od svih grijehova i osvećuje je. Ovo znači da se kroz ovu Svetu tajnu čistimo i od ličnih grijehova koje smo načinili od rođenja do dana krštenja (ovo važi samo za odrasle osobe jer novorođenčad i mala djeca, izuzev nasljednog, nemaju drugih grijehova) i duhovno ponovo rađamo za Boga, za život vječni.''


  22. #2272
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    pa, ako je u Islam prešao iz uvjerenja, što da ne, bolji je od većine naših stanovnika koji nose krstove i brojanice, a u životu Bibliju pročitali nisu...
    Tako je prijatelju, ja poštujem samo takvog čovjeka...

  23. #2273
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Ove nisu savršene...Već te u mašti zamišljam... Hari moj brat primio islam, šetka se sa dvije dženetske hurije...Odjednom šutira dženetski kamen...
    Zar da u raju ima krša!!!!!!!!
    koji ću onda đavo van Crne Gore

    Quote Originally Posted by Dawud View Post
    Musliman znači, onaj koji je pokoran Bogu. Isus je bio musliman, kao i svi poslanici prije Isusa.
    :lolblue:

    I Avram je bio musliman ???
    HAHAHA
    Dobro da nisi budistima uzeo Budu
    KOJI SI TI SUVI GENIJE,osušen na nekom tavanu u Njegušima

    Molim te da pišeš arapski jer ga ne znam.Čisto da me ne štrecaš svaki dan po nekoliko puta
    Last edited by Rakun; 28-03-11 at 21:30.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #2274
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zar nije zabranjeno koristiti rijec "logika" u recenicama u kojima se govori o religiji, religijskim dogmama i ucenjima?
    Ako nije zabranjeno, onda je potpuno nelogicno.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  25. #2275
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Maktub
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Otkud toliko ogorcenja ako je vijest toliko nebitna? Uozbiljite se malo..

    Ima poznatijih fudbalera koji su presli na Islam pa niko ne dize frku oko toga;

    Arhiva otkriva: Real Madrid stars Lassana Diarra, Mahamadou Diarra and Karim Benzema will begin day-time fasting today as part of the Islamic holy month of Ramadan, AS reports.

    Sport reports that Barcelona trio Erical Abidal, Keita and Yaya Toure, all Muslims, will delay their Ramadan fasting to honour their professional commitments with the club.

    Nicolas (Bilal) Anelka
    Chelsea striker Nicolas Anelka converted to Islam in 2004

    Franck (Bilal) Ribery
    French player Franck Ribery is also a convert to Islam, with his wife French-Algerian wife having been raised a Muslim herself, Ribery was recently quoted as having said "I pray five times a day, I do it because it enables me to be released and I feel better afterwards.".





    Ne zaboravite da je jedan Muhamed Ali bio katolik, pa je presao na Islam, a svi znamo kakva je to velicina.


    btw, dan i noc tj. svijetlo i tama imaju razlike,

    Srdacan Pozdrav


Page 91 of 108 FirstFirst ... 4181878889909192939495101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •