View Poll Results: koji vam je bolji izraz?

Voters
64. You may not vote on this poll
  • poskupljalo

    2 3.13%
  • čujamo se!

    21 32.81%
  • 'a nisi tako priča' prije mjesec dana, mater ti *****!'

    41 64.06%
Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast
Results 176 to 200 of 212

Thread: 'poskupljalo' i 'čujamo se'

  1. #176
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    A ti si odredio koliki je najmanji broj riječi koji bi opravdao neko slovo? Možeš li podijeliti to znanje sa nama? Vokabular ministra kulture je relevantan koliko i moja kolekcija spajalica.
    najmanji broj rijeci...hm...86254821658716987
    Vokabular ministra kulture je mnogo relevantniji od tvoje kolekcije spajalica.
    Za sj se slazem da ima siroku upotrebu (mada ponavljam da je to sleng,svaki jezik ima sleng koji nije,ovaj,prigodno koristiti u nekoj formalnoj prilici - odatle potreba za "knjizevnim" jezikom; ali zj slovo je cista glupost. sto ne uvedose i to zz? (iz rijeci bizzin)

  2. #177
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    a vala se ni u tvoje ne veli koŹi...da *ebe oca...
    Ja sam par puta čuo seljake (ne seljačine već ljude sa sela) kako koriste Ź.
    Koristim ś koliko i ogromna većina CG ali ga nikad neću napisati
    Last edited by Rakun; 15-06-12 at 10:07.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #178
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ja sam par puta čuo seljake (ne seljačine već ljude sa sela) kako koriste Ź.
    Koristim ś koliko i ogromna većina CG ali ga nikad neću napisati

    Ja vala nisam nikad chula da kazhu "koŹi", pa sad mozhesh do ujutru prichati shta ocesh.

    ne smeta meni to, da se razumijemo. Ali, da lazhem da sam chula, a nisam...nema smisla.

  4. #179
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kako me nervira ovo pomodarstvo oko izrazavanja odjedno su sve strucnjak do strucnjaka za jezik ...................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #180
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Ni meni ne smeta, neka koristi ko voli samo ocu da kažem da nije toliko zastupljeno kako mu se pripisuje.. Pogotovo ovo ź..
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  6. #181
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    Za sj se slazem da ima siroku upotrebu (mada ponavljam da je to sleng,svaki jezik ima sleng koji nije,ovaj,prigodno koristiti u nekoj formalnoj prilici - odatle potreba za "knjizevnim" jezikom; ali zj slovo je cista glupost. sto ne uvedose i to zz? (iz rijeci bizzin)
    Sleng nema dodirne tačke sa tim.
    Sleng je kada bi samo "djevojka" bilo gramatički tačno a svi smo govorili "Đevojka", sleng je kada umjesto "gdje" kažeš "Đe". Znači u Slengu se koriste postojeća slova

    "śekira" nije sleng iz jednostavnog razloga što tu gravitira dodatno novo-staro slovo. za riječi śekira, śedi,śutra bi jedino mogao reći da su arhaične i to samo u slučaju da smo napravili pauzu u njihovom korišćenju, ali GOTOVO SVI STANOVNICI CRNE GORE ih koriste u kontinuitetu par stotina godina. Znači riječ "śekira" je originalno Crnogorska, a "Sjekira" je novina koja se koristi samo kad se mora koristiti (u javnom životu)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #182
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    odjedno su sve strucnjak do strucnjaka za jezik ...................
    Sad očekujem da Kvarni izroni iz mračnog kutka CdM-a
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #183
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e nemoj da mi podmeces za djevojka,ja koristim Dj (jedno slovo) nego pricam za 2 "nova-stara" slova.Za sj sam rekao da i imam razumijevanja,ali za zj nikako.

    Uvodit slovo radi 2 (nebitno 4,5,10) rijeci,koje su uz to arhaizmi potpuno je nenormalno.

    Nego,smatram da je ova tema samo podrska aktuelnoj vlasti,u smislu divide et impera,a kako ne zelim da im pomazem,iskljucujem se iz dalje diskusije na ovu temu.

  9. #184
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja personalno nemam problema nisacim ranije navedenim.


    Postojanje Crnogorskog jezika je neminovnost i .

    Tudje odluke ne treba dovoditi u pitanje. Svak se izrazava i pise kako mu/joj odgovara, i tako i treba da bude.
    -Pa zar ti se svidja ovakav zivot?
    -A sto da radim, da se ispisem iz ovog i upisem u drugi?

  10. #185
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    Nego,smatram da je ova tema samo podrska aktuelnoj vlasti,u smislu divide et impera,a kako ne zelim da im pomazem,iskljucujem se iz dalje diskusije na ovu temu.

    Upravo tako, bilo je crnogoraca i ranije pa im nije pravilo problem sto koriste "tuđi" jezik..
    Koji se jezik koristi u Ausrtiju, Kanadu, Argentinu, Brazil, Australiju, Meksiko itd? Pa nikome ne pada kruna sa glave i niko nije manji Kanađanin, Argentinac, Brazilac.. Jedino si odje Srbin ako ne pristajes na Crnogorski jezik.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  11. #186
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Ni meni ne smeta, neka koristi ko voli samo ocu da kažem da nije toliko zastupljeno kako mu se pripisuje.. Pogotovo ovo ź..
    Za ź se potpuno slažem, ni ja ga ne bih uvodio. Ali ś je već druga priča.
    I to ne toliko zbog broja riječi koliko zbog učestalosti u normalnoj komunikaciji. Praktično ni jedan razgovor ne može proći bez riječi śutra,prekśutra,śedi,śedim.

    Ali to što ja neću kako govorim pisati je moj legitimni izbor. Ali da li mislim da je normalno da to slovo postoji-mislim
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #187
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    e nemoj da mi podmeces za djevojka,ja koristim Dj (jedno slovo) nego pricam za 2 "nova-stara" slova.Za sj sam rekao da i imam razumijevanja,ali za zj nikako.
    Naravno da si pričao o novo-starim slovima (ś i Ź).Samo sam rekao da to ne možeš nazvati slengom, gramatički netačne riječi poput Đevojka, Đe, Đed itd... koje svi koristimo su sleng, ali śekira nije jer je riječ jer sadrži dodatno slovo i zato što je praktično svi stanovnici Crne Gore u kontitnuitetu koriste od pamtivjeka.

    Riječi na slovo "Ź" su po meni arhaične i odavno spremne za trajnu sahranu. To što sam ja čuo da neko na pijaci kaže koŹi Sir je kao da sam čuo da neko kaže štikadenta,ožica,pinjelo kako priča samo moj zadrti stric itd...
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #188
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    "śekira" nije sleng iz jednostavnog razloga što tu gravitira dodatno novo-staro slovo. za riječi śekira, śedi,śutra bi jedino mogao reći da su arhaične i to samo u slučaju da smo napravili pauzu u njihovom korišćenju, ali GOTOVO SVI STANOVNICI CRNE GORE ih koriste u kontinuitetu par stotina godina. Znači riječ "śekira" je originalno Crnogorska, a "Sjekira" je novina koja se koristi samo kad se mora koristiti (u javnom životu)
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ja sam par puta čuo seljake (ne seljačine već ljude sa sela) kako koriste Ź.
    Koristim ś koliko i ogromna većina CG ali ga nikad neću napisati
    Upravo si ga napisao, i to jedno 5-6 puta
    In vino veritas

  14. #189
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Stvarno se trudis ako te vidi Branislav Micunovic ima nagradu da ti da ....
    Pobijediti argumente tipa "Njegoš je Srbin", "Jezik je neprirodan" i "Nema dovoljno riječi" ne zahtijeva veliki trud.


    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    najmanji broj rijeci...hm...86254821658716987
    Vokabular ministra kulture je mnogo relevantniji od tvoje kolekcije spajalica.
    Za sj se slazem da ima siroku upotrebu (mada ponavljam da je to sleng,svaki jezik ima sleng koji nije,ovaj,prigodno koristiti u nekoj formalnoj prilici - odatle potreba za "knjizevnim" jezikom; ali zj slovo je cista glupost. sto ne uvedose i to zz?
    Toliko riječi nemaju svi jezici zajedno, ali to nije važno jer uživam u tvojoj duhovitosti i vještini izbjegavanja pitanja. Pitao bih te kako je relevantniji, ali bojim se da neću izdržati još jedan duhoviti odgovor. Nije relevantniji jer imaju jednako veze sa kriterijumom za izbor pisma - nimalo. Možeš li nam objasniti što je sleng i ko je i kako utvrdio da je to sleng? Ko je utvrdio da određene foneme nije zgodno koristiti u formalnoj prilici? Zašto nije zgodno? Koje je to svojstvo fonema [ɕ] i [ʑ] koje ih tako značajno izdvaja?


    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Ja vala nisam nikad chula da kazhu "koźi", pa sad mozhesh do ujutru prichati shta ocesh.
    Ja prije osnovne škole nijesam čuo ni kozji ni pasji, nego sam tek tada saznao da sam "nekulturan".


    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    Uvodit slovo radi 2 (nebitno 4,5,10) rijeci, koje su uz to arhaizmi potpuno je nenormalno. Nego, smatram da je ova tema samo podrska aktuelnoj vlasti,u smislu divide et impera, a kako ne zelim da im pomazem, iskljucujem se iz dalje diskusije na ovu temu.
    Deset je nenormalno, ali ne želiš reći koliko je normalno? U suštini si nas nazvao idiotima koji ne umiju razmišljati svojom glavom. Oni mogu sebe predstaviti zaštitnicima bilo koje ideje, ali mi to ne moramo uzeti za kriterijum na izborima.

  15. #190
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Upravo tako, bilo je crnogoraca i ranije pa im nije pravilo problem sto koriste "tuđi" jezik..
    Koji se jezik koristi u Ausrtiju, Kanadu, Argentinu, Brazil, Australiju, Meksiko itd? Pa nikome ne pada kruna sa glave i niko nije manji Kanađanin, Argentinac, Brazilac.. Jedino si odje Srbin ako ne pristajes na Crnogorski jezik.
    Zapravo je problem što su se bunili i kad se zvao SrpskoHrvatski i Maternji (koji je po definiciji bio: "Jezik kojim se podrazumjeva Crnogorski,Srpski,Hrvatski,Bošnjački") ali NEEEE, mora biti ekskluzivno Srpski da bi manjina bila zadovoljna
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #191
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Berane
    Posts
    383
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Post

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Koristim ś koliko i ogromna većina CG ali ga nikad neću napisati
    ..................^ upravo si ga napisao

    vi shto kazhete da se ne kazhe npr. koźi, ochigledno nikad nijeste bili na śever, jer ovdje ga svako koristi....no kako ces da kazes npr. "koźi sir"....koziji sir, kozni sir, kozski sir??? trololol

  17. #192
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ja prije osnovne škole nijesam čuo ni kozji ni pasji, nego sam tek tada saznao da sam "nekulturan".
    Govorio si "koźi"??

  18. #193
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    rijetko gadan topic.

  19. #194
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tritripet View Post
    ..................^ upravo si ga napisao
    Već sam Jonny-u dao rep za "foru" neću ga dati i tebi jer se ponavljaš

    Quote Originally Posted by tritripet View Post
    vi shto kazhete da se ne kazhe npr. koźi, ochigledno nikad nijeste bili na śever, jer ovdje ga svako koristi....no kako ces da kazes npr. "koźi sir"....koziji sir, kozni sir, kozski sir??? trololol
    NIKAD ne čuh za taj kozski sir. Jel to onaj sir koji proizvode oni Rusi što ih zovu Kozaci ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #195
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Upravo tako, bilo je crnogoraca i ranije pa im nije pravilo problem sto koriste "tuđi" jezik..
    Koji se jezik koristi u Ausrtiju, Kanadu, Argentinu, Brazil, Australiju, Meksiko itd? Pa nikome ne pada kruna sa glave i niko nije manji Kanađanin, Argentinac, Brazilac.. Jedino si odje Srbin ako ne pristajes na Crnogorski jezik.

    Pisao crnogorskim, srpskim ili zagoričkim jezikom, Crnogorac se piše velikim početnim slovom, isto kao što se i Srbin piše velikim slovom, a naziv jezika se piše malim slovom - crnogorski jezik, srpski jezik... Tu nešto nema novih slova, a da li je kod tebe slučajno Crnogorac napisan malim slovom, a Srbin velikim, ili je to samo provokacija - manje je bitno.

    Genralno nije uopšte bitno, ali bi na konkretno ovom topicu valjalo da se malo obrati pažnja. Ako nije provokacija. Onda je suptilna provokacija.

  21. #196
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Upravo tako, bilo je crnogoraca i ranije pa im nije pravilo problem sto koriste "tuđi" jezik..
    Koji se jezik koristi u Ausrtiju, Kanadu, Argentinu, Brazil, Australiju, Meksiko itd? Pa nikome ne pada kruna sa glave i niko nije manji Kanađanin, Argentinac, Brazilac.. Jedino si odje Srbin ako ne pristajes na Crnogorski jezik.
    Fino nas uporedi ti sa kolonijama .
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  22. #197
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Živjeli smo bez ta dva slova do sada ok, samo su nam zakomplikovali život dodavajući ih ... Vaši postovi su dokaz
    Last edited by the_lady_marianna; 15-06-12 at 15:33.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  23. #198
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Živjeli smo bez ta dva slova do sada ok, samo su nam zakomplikovali život dodavajući ih ... Vaši postovi su dokaz
    Do sad je izjednačen broj postova ovog topic-a i topic-a na kom je glavna tema pitanje gdje je mačak pobjegao sa zavjesom layful:.
    E sad , razumijem ja da je pitanje mačka krucijalno za rušenje vlade, jačanje standarda, smanjenje cijena Električne energije i to što egzistencija Prve Banke visi o Kikovom repu ali dozvoli nam jedan topic da se malo zabavimo.
    Od kako su se vjernici povukli sa tema o religiji tako mi je dosadno da sam pomislio da dignem ruku na sebe i onda nađoh El Dorado
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #199
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Do sad je izjednačen broj postova ovog topic-a i topic-a na kom je glavna tema pitanje gdje je mačak pobjegao sa zavjesom layful:.
    E sad , razumijem ja da je pitanje mačka krucijalno za rušenje vlade, jačanje standarda, smanjenje cijena Električne energije i to što egzistencija Prve Banke visi o Kikovom repu ali dozvoli nam jedan topic da se malo zabavimo.
    Od kako su se vjernici povukli sa tema o religiji tako mi je dosadno da sam pomislio da dignem ruku na sebe i onda nađoh El Dorado
    Nemam ništa protiv ovog topika i drugih, kao ni sa postovima ovdje, baš naprotiv, zanimljivi su, da ne bude zabune ili da me pogrešno shvatite, moj komentar je išao u tom pravcu da su malo prebrzooo uveli ta dva slova i da neki kometari ovdje to dokazuju da su se zaletjeli.
    ovaj, ne znam šta da radim Rakune, ti si našo El Dorado, ja bogami nisam, malo spamujem okolo, ako se ne vrate moraću se zaljubiti nema mi druge. :roll:
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  25. #200
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skobalj View Post
    Pisao crnogorskim, srpskim ili zagoričkim jezikom, Crnogorac se piše velikim početnim slovom, isto kao što se i Srbin piše velikim slovom, a naziv jezika se piše malim slovom - crnogorski jezik, srpski jezik... Tu nešto nema novih slova, a da li je kod tebe slučajno Crnogorac napisan malim slovom, a Srbin velikim, ili je to samo provokacija - manje je bitno.

    Genralno nije uopšte bitno, ali bi na konkretno ovom topicu valjalo da se malo obrati pažnja. Ako nije provokacija. Onda je suptilna provokacija.
    Cista greska, nikakva provokacija obraticu paznju naredni put...

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Fino nas uporedi ti sa kolonijama .
    Ako ko ima debeli razlog da uvede svoj jezik to su kolonije, one pak to ne cine

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zapravo je problem što su se bunili i kad se zvao SrpskoHrvatski i Maternji (koji je po definiciji bio: "Jezik kojim se podrazumjeva Crnogorski,Srpski,Hrvatski,Bošnjački") ali NEEEE, mora biti ekskluzivno Srpski da bi manjina bila zadovoljna
    Ja na to ne mislim niti ciljam na to. Neka se zove crnogorski najmanji problem samo neka se ne pravi ruglo od njega..
    A sto se tice ovoga "da bi manjina bila zadovoljna" po poslednjem popisu nije bas tako...
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •