Results 1 to 5 of 5

Thread: Forvordovanje porta

  1. #1
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Forvordovanje porta

    Pozdrav svima.
    Imam problem oko forvordovanja porta i pojavljivanja jos jednog racunara,ne znam kog.
    Imam dvije particije.Na jednoj je windows 7,a na drugoj XP.Pokusao sa da forvordujem port,ali cas radi cas ne radi.Koristim T-com ADSL.Stalno mi se javlja jos jedan racunar i zauzima mi IP.
    http://www.mediafire.com/i/?m0bvtfvqsq80cig
    Ovaj donji bi trebao da postoji,a ovaj gornji se pojavljuje ne znam odakle.Da li mozda svaki windows formira IP za sebe pa se pravi konflikt?
    Inace moji drugovi i ne znaju sta je port forward,ali kad kreiraju server iz oderdene aplikacije,vidljivi su na list servera.Ja ne mogu dok ne forvordujem port.
    Od skoro ne mogu da forvordujem port nikako,i ako obrisem ovaj drugi racunar koji zauzima IP.Otvorim port,10308,TCP+UDP.Pise da je sve otvoreno,IP je u redu,ali nesto nece.Ne vide me na listi servera,a port forward checker kaze da port nije dostupan,ali da moze da pinguje moj ruter.

    Sta da radim?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mogao si ostaviti adrese bar da vidimo koji je opseg. Posto vidim da je Pirelli, sklon sam da povjerujem da je ova druga ip adresa za risiver za Extra TV.
    Za sta hoces da forwardujes port ? Gdje ti se nalazi taj servis (Win 7 ili XP Pro) ? Kad ce ljudi bataliti drzanje Win 7 i XP proa na razlicitim particijama (lijepo instalirate Win 7, pa onda Virtual PC i na njemu vrtite XP ako je bas neophodno da imate XP)?
    Forwardovanje portova je iskljucivo jednostavna operacija na mnogim ruterima. Na Pirellija to nisam podesavao, ali vjerovatno ima drugih strucnjaka ovdje.
    Ono sto je jako bitno, jeste, da kad forwardujes neki port na neku IP adresu, ta adresa bude pravilno konfigurisana.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  3. #3
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Adrese sam uklonio jer nisam siguran da li je bezbjedno objaviti ih ovako javno.
    Port forvordujem da bih mogao da kreiram server za jednu letacku simulaciju,koja je instalirana i na win 7 i XP. Na win 7 imam bolji fps,ali mi zato neki djelovi simulacije na rade fino sa win 7,pa kombinujem.Mnogi modovi ne rade sa win 7.Kod mene nije XP pro,klasican XP.
    XP koristim jer imam skener i jos neki stari hardver za koji nema drajvera za win 7.Neke stvari mi ne rade na win 7,malo je cudan.Inace,komjuter mi je star 4-5 godina,pa pod Win 7 neki programi brze rade jer je hardverski nije zahtjevan.
    http://www.mediafire.com/i/?dhfmhjyk8j21dmt
    Zasto moji drugovi mogu dakreiraju server bey forvordovanja porta a ja ne?

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nisi rekao, je li imas Extra TV receiver zakacen na LAN port Pirellija ? Cim nisi, znaci da je to drugi uredjaj.
    Generalno, ako su specificni servisi, po specificnim portovima, onda da oni ne bi lutali iza routera, pozeljno je raditi port forwarding.
    Pitanje zasto ti radis to a tvoji drugari ne, nije pitanje za nas nego za one koji su kreirali server koji ti hoces da pablikujes.
    Mi ti ovdje mozemo pomoci kako, a zasto nesto tako radi.... Ja sam ti rekao, sa Pirellijem nemam iskustva, tako da ta podesavanja prepustam drugim forumasima da se izjasne.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  5. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam resiver za ekstra TV.Izvinjavam se na propustu.Ukljucuje se u ruter,na jedan od ona 4 prikljucka pozadi.K
    ako mislis oni koji su kreirali server?Ja kreiram kompletan scenario,misiju.Snimim to kao .miz file.Zatim odem u multiplayer,u izboru server/client biram server,biram izmedu LAN ili internet server,i uputim ga na onaj miz file,gdje sam kreirao kompletan scenario.Onda se moj kompjuter,koji tad postaje server vidi na listi servera.Vjerovatno server proizvodaca prihvata moj zahtjev za kreiranje servera i daje mi malo prostora.Onda ostali igraci,koji su klijenti gledaju listu servera i ukljucuju se na server po zelji.
    Problem je u tome,sto svi mogu da kreiraju server i da budu vidljivi na listi servera bez forvordovanja porta.Ja nisam vidljiv na listi.Postajem vidljiv tek kad forvordujem port.
    Last edited by durak; 25-05-12 at 20:22.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P:Mrezni swich 16-porta
    By mastersat in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 15
    Last Post: 08-12-11, 18:43
  2. kaznjen vlasnik Porta
    By Celjusti_Kisne_Gliste in forum Centralni
    Replies: 81
    Last Post: 06-03-11, 19:23
  3. P: Tascam porta studio
    By StudioDuendeTeam in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 15-08-09, 06:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •