Page 2 of 22 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 530

Thread: Tomislav Nikolic novi Predsjednik Srbije

  1. #26
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,054
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Kukala im majka od kad ubishe jedinog da valja,pokojnog Djindjica,opet idu unazad 100 godina ...evo ga odmah sa izjavom- u CG zivi veliki broj gradjana koji se izjashnjavaju kao Srbi...ahahahaahaha ccccccccccccccccccc
    ...

  2. #27
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Protokolarnost preśednicke funkcije uglavnom se naglasava kad dodje do kohabitacije i nuzno umanjuje znacaj izborne volje gradjana i logika " nesto se prevarismo". Ja mislim da ovo za Srbiju i ne mora biti tako lose jer sa Tomom svi znaju na cemu se i prestaje se sa politikom "nit smrdi nit mirise", pa daj da se nesto ulovi. Utorkom smo malo nacionalisti i cuvari Srba na Marsu, srijedom filantropi i gradjani svijeta, evropejci sa dna kace, cetvrtak je dan za garanta blagostanja u zemlji i okruzenju, a u petak se već potura kukavicje jaje komsijama sve po sistemu "da komsiji crkne krava. Ostalim danima se treba usresrijediti na unutrasnje stvari to jest na sopstvene dzepove. Niti će Tomo povesti ratove niti ce pokvariti dobrosusjedske odnose, ali će se (valjda) prestati izigravanje francuskih sobarica i politika sve posteno pa ko koga za....
    Najpostenija igra je otvorenih karata mada ne treba preci preko zalosti i tuge koja ce zahvatiti Pivu. To sto se ovi iz EU prevarise pa poranise sa cestitkama i nije tolika greda koliko je fukarski sto onoj nasoj setajućoj eliti ne sapnuse kakvi su znakovi na "nebu i zemlji" pa ne stigose da se na vrijeme presaltaju i opet ispade da će sad "na vrat na nos" morati da trce po klizavom terenu.
    Vidi, meni je milo što je Toma pobijedio iz razloga što (1) mislim da je to dobro za odnose sa Crnom Gorom (vidjeti prvi El Re-ov post na ovoj temi) i (2) što je ovo velika lekcija Tadiću i srpskoj političkoj sceni, u smislu što se pokazalo da niko nije nesmjenjiv. Sa te strane, ovo naravno da ima veliki značaj. Ali, govoriti o Tomi kao čovjeku sa kojim svi znaju čemu su, je pogrešno, jer smo svi vidjeli kojom brrzinom i kako radikalno napušta uvjerenja i osnovne političke stavove (istina, na bolje, ali opet). Položaj predsjednika Srbije mu definitvno neće donijeti moć da upravlja zemljom (posebno kad se uzme u obzir da neće biti njegove partije u Vladi) i na to se odnosio moj post.

    Ne sumnjam da Piva tuguje

    P.S. A šta misle srpski birači o svojim političarima je najbolje pokazala ova izlaznost. I to je, nadam se, velika lekcija.
    In vino veritas

  3. #28
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    Moze li iko od vas koji predvidjate apokalipsu Srbije i okruzenja da mi argumentuje to?
    Ne.. to neka droca razmišlja o Ratu a već ima momka.Odnosno ne zna šta priča jer je konfliktne ličnost i u sukobu je sa samim sobom .
    Samo pre par dana napisala je sledeće
    Quote Originally Posted by 277146
    Izbori u Srbiji i na Kosovu u srpskom vecinskom dijelu su pokazali da je vrijeme nacionalizna proslo i prezreno.
    :sneakiness::sneakiness:
    Last edited by Beli vuk; 20-05-12 at 23:14.

  4. #29
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Iz Evrope čestitali Tomi 3 sata prije zatvaranja birališta. Toliko o apokalipsi i o mrčenim izborima

  5. #30
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Haha, blago regionu.

    Perjanica Srbije je sada četnik sa sumnjivom akademskom pozadinom

  6. #31
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Kukala im majka od kad ubishe jedinog da valja,pokojnog Djindjica,opet idu unazad 100 godina ...evo ga odmah sa izjavom- u CG zivi veliki broj gradjana koji se izjashnjavaju kao Srbi...ahahahaahaha ccccccccccccccccccc
    U njegovoj izjavi nije bilo ništa paternalističko, a još manje neprijateljsko.
    Činjenica je da su Srbi u CG najbrojnija nacionalna manjina, i Nikolić je samo konstatovao da ih ovđe živi dosta. Uz to je naveo da su odnosi SR i CG trenutno gori od odnosa SR i HR i da je to po njemu neprirodno, te da će on raditi na popravljanju odnosa i to zajedno sa vlašću i opozicijom u CG.
    Sve u svemu - odmjerena izjava. Da sam ja na njegovom mjestu isto bih izjavio.

    Mislim da je zaista večeras prisutan šok kod svih političara u regionu koji su se navijali iz Beograda ili orbitirali oko istog, počev od Milića, Dodika, Pupovca i ostalih idiota koji su (ničim izazvani) odlučili da zvanično podrže Tadića za predsjednika iako (kao predstavnici Srba) nikakvog razloga nijesu imali da se svrstavaju u pitanju koje se isključivo tiče građana Srbije.
    Ipak, u količini gluposti da se bez potrebe svrstava Vujanović je definitivno šampion. Nije teško zamisliti koliko je večeras zbunjen epilogom...
    Last edited by El Re; 20-05-12 at 21:38.

  7. #32
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Beli Vuk -To sam napisao jer je tako momcino.Srpska radikalna stranka odlazi u proslost,nema vise nacionalnih stranaka,Tomislav Nikolic je sad kao proevropska ali kazem i on ima jos malo radikalnog u sebi sto po pitanju Kosova moze donijeti rat.Zato ja ne bih glasao za njega tj.ne bih rizikovao,a radikali su gotovi,jer da su oni dobili vec nocas bi izbio rat.Ukljuci mozak. Hvala

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Slozio bih se sa El Reom,sto se tice gorepomenutog.
    U CG se veceras ljudi masovno sprdaju sa Nikolicem,a ne vide nemustu kreaturu koja se u njihovoj kuci zove Predsjednik.

    Dajem Fijipa za Tomislava!
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  9. #34
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    ^Može, može.
    In vino veritas

  10. #35
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,054
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    U njegovoj izjavi nije bilo ništa paternalističko, a još manje neprijateljsko.
    Činjenica je da su Srbi u CG najbrojnija nacionalna manjina, i Nikolić je samo konstatovao da ih ovđe živi dosta. Uz to je naveo da su odnosi SR i CG trenutno gori od odnosa SR i HR i da je to po njemu neprirodno, te da će on raditi na popravljanju odnosa i to zajedno sa vlašću i opozicijom u CG.
    Sve u svemu - odmjerena izjava. Da sam ja na njegovom mjestu isto bih izjavio.

    Mislim da je zaista večeras prisutan šok kod svih političara u regionu koji su se navijali iz Beograda ili orbitirali oko istog, počev od Milića, Dodika, Pupovca i ostalih idiota koji su (ničim izazvani) odlučili da zvanično podrže Tadića za predsjednika iako (kao predstavnici Srba) nikakvog razloga nijesu imali da se svrstavaju u pitanju koje se isključivo tiče građana Srbije.
    Ipak, u količini gluposti da se bez potrebe svrstava Vujanović je definitivno šampion. Nije teško zamisliti koliko je večeras zbunjen epilogom...
    Nemoj me makar ti iznenadjivat sa takvim mishljenjem,znamo valjda svi ko je Nikolic zvani Toma ???
    Jedino shto me raduje je to da je prije par mjeseci bio kod Mila,vjerovatno mu je josh i tada recheno u ochi da i ne pomisli ne GLUPOSTI koje su mu USADJENE u glavi !
    ...

  11. #36
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Niksic/Moskva
    Posts
    334
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Činjenica je da su Srbi u CG najbrojnija nacionalna manjina,
    jos samo malo dok Ustav ne prekrojimo :*
    ...Sve su srpske zemlje vezane u čvore
    A biće još teže i biće još gore...

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Mislim da je zaista šok prisutan večeras kod svih političara u regionu koji su se navijali iz Beograda ili orbitirali oko istog, počev od Milića, Dodika, Pupovca i ostalih......
    To je samo znak da nije Kostunjavi sam neinformisan
    Zamisli samo politicare koji sva jaja nose u jednu, ito suplju, ćesu pa se poslije cude kako ispadose i ono "pi djaola kako se slupase". Teska poslije ona "zaba koja se mora progutati", ali zato ih plaćaju da prave meandere.

  13. #38
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo,..upravo čitam izjavu uglednog ekonomiste Vladimira Gligorova koji upravo zaključuje isto što sam ja saopštio prije sat vremena, a to je - izbor Nikolića za predsjednika Srbije je bukvalno obesmislio koaliciju DS i SPS i ta Vlada (ako se uopšte formira) neće trajati dugo...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    B92: 20.05.2012Beograd -- Ekonomista Vladimir Gligorov
    Srbija neće ući u period političke stabilnosti zbog teške socijalne situacije, koja će se još pogoršavati.



    "Socijalna situacija je izuzetno komplikovana i teška, i nema nekih očiglednih izgleda da će se to menjati na bolje. Za očekivati je da će se socijalna situacija u naredne dve godine pogoršavati", rekao je Gligorov na okruglom stolu u beogradskom Medija centru o perspektivi privrede Srbije i o političkoj stabilnosti posle izbora.
    Gligorov smatra da posle parlamentarnih izbora od 6. maja nijedna koalicija ili politička stranka nije dobila jasan mandat da vodi državu.

    On je za agenciju Beta rekao i da Srbiju verovatno očekuju prevremeni parlamentarni izbori.
    Gligorov je rekao da koalicija oko DS i SPS može da formira vladu, kao što je i najavila, ali da ne veruje da će ta vlada opstati na duži rok, jer je Srpska napredna stranka (SNS) Tomislava Nikolića pobednik izbora.

    On je rekao da ne veruje da je moguća "velika koalicija" jer bi tu DS bila manji partner u vlasti, zato što je SNS osvojila najveći broj mandata.
    Bivši premijer Zoran Živković rekao na tom skupu da novu vladu Srbije ne očekuje politička stabilnost jer će se praktično svakodnevno suočavati sa štrajkovima i raznim vrstama protesta.
    Živković je rekao i da ne veruje da Srpska napredna stranka može da formira novu vladu jer ne vidi sa kim bi to učinila.
    Osvrnuvši se na raniju izjavu predsednika Socijalističke partije Srbije Ivice Dačića o tome da želi mesto premijera, Živković je rekao da se Dačić ubrzo povukao zbog toga što je shvatio da novog premijera očekuje nezahvalna uloga i da to nije posao za ličnu i partijsku promociju.
    "Prva stvar u Srbiji mora da bude borba protiv korupcije jer je ona u Srbiji izrasla u neman koja je apsolutno podivljala i prekrila celu državu", ukazao je Živković i posebno naveo probleme u javnim nabavkama.
    Živković je rekao i da je Srbija od 2004. do danas duplirala svoj državni aparat, i da su uglavnom, kako je naveo, u 90 odsto slučajeva primani partijski kadrovi.
    "U vreme opšte krize mi dupliramo svoj državni aparat i 90 odsto tih ljudi dolazi po partijskim spiskovima", rekao je Živković.
    On je ukazao da bi povećanje poreza na dodatu vrednost bila greška već se moraju poboljšati naplata poreza i smanjiti javni rashodi.

  14. #39
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Gadna li je ova politika na Balkanu. Blago onom ko je 90-tih utekao odavde...

  15. #40
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene Nikolić ni najmanje ne brine, koliko me zabrinjava toliki procenat ljudi koji su glasali njega...

  16. #41
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Nemoj me makar ti iznenadjivat sa takvim mishljenjem,znamo valjda svi ko je Nikolic zvani Toma ???
    Jedino shto me raduje je to da je prije par mjeseci bio kod Mila,vjerovatno mu je josh i tada recheno u ochi da i ne pomisli ne GLUPOSTI koje su mu USADJENE u glavi !
    1. Nikolić je tu došao jer su Brisel i Vašington prethodno dali zeleno svijetlo i to nakon što ih je 3 godine Nikolić marljivo uvjeravao da neće dirati u interese velikh na Balkanu
    2. Nikolić mora da pere biografiju.

    Razmišljajte malo zaBoga... Prošlost nije najbitnija u Politici. Mogo je važnija sadašnjost i to da li umijete da se "uklopite" u interese drugih. Tj, da li iko ima potrebe za vama i da li ste spremni da se dogovarate (da trgujete). Milošević koji je na Zapadu (zbog ratova koje je vodio i koje su obilježila etnička čišćenja) bio nazivan "Balkanski kasapin" je posle Dejtona bio na putu da postane miljenik svih relevantnih globalnih igrača. Sve što je trebalo jeste da prihvati suštinsku autonomiju za Kosovo (čitaj: entitet tek formalno povezan sa Beogradom). Zanio se, solirao, mislio da napravi na Kosovu "srpsku Oluju", napravio grešku i na njega se sručio bijes svih uključujući i ljutnju gotovo nezainteresovane Rusije.
    Istorija je puna pokajnika koji su dobili (i iskoristili) drugu šansu. Pa zaBoga, i Đukanović je jedan od njih.
    A među Srbima ih ima jako puno. Dačić, Drašković, Biljana Plavšić... Spisak bi se otegao na nekoliko stranica. Svi su oni počeli kao teški nacionalisti, da bi nakon određenog trenutka postali vrijedni igrači po notama Brisela i Vašingtona.
    Nemam nikakvu dilemu da se to desilo i sa Nikolićem, i svi oni koji vjeruju da će on reprezentovati nekakvu radikalsku politiku iz '90-ih sami sebi će se smijati dok budu posmatrali što se dešava i to će se desiti vrlo brzo.
    Last edited by El Re; 20-05-12 at 22:44.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    Nije Toma zasluzio pobjedu koliko je Tadic zasluzio poraz...
    To je to.
    Ne zna se ko je gori od ova dva nesretnika.
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne kapiram zasto se kod nas na Balkanu sve predstavlja tako, bez alternative. Kao Boris je los, al ako Toma dodje pa to je katastrofa. U realnosti, nista se bitno nece promijeniti. Mozda nije lijep kao Boris za slikanje kad Novak osvoji titulu, ali sto se tice odnosa i ekonomije sve ostaje isto.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  19. #44
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Mislim da je izbor Nikolića za predsjednika Srbije zgodan trenutak za podsjećanje na neke nedavne posjete Crnoj Gori i ovdje vođene razgovore na tu temu...

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...dardima/page19
    Ili možda ovo

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...30#post2182230

    Svaka čast na prognozi od prije godinu dana. Mada moram priznati da sam sumnjao u ovaj epilog prije ovih izbora jer ja još ne viđeh zemlju u kojoj su svi mediji bili na jednoj strani, makar oni za koje ja znam. Je li makar jedan medij bio na strani Nikolića?
    Dick Laurent is dead!

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Evo,..upravo čitam izjavu uglednog ekonomiste Vladimira Gligorova koji upravo zaključuje isto što sam ja saopštio prije sat vremena, a to je - izbor Nikolića za predsjednika Srbije je bukvalno obesmislio koaliciju DS i SPS i ta Vlada (ako se uopšte formira) neće trajati dugo......
    Moguće zbog toga sto nijesam ekonomista, ali mislim potpuno obrnuto. Napraviće siroku i stabilnu Vladu jer je "prpa". Sljedeći brzi izbori pomeli bi sa politicke scene mnoge, a dezurno strasenje vise ne pali. Ideja novih nema, improvizicije i koketiranje Tadice sa svim zivim vise ne pali... a politika je na nasim terenima dosta unosan biznis da bi se rizikovalo. Nikolića znamo kao politicara koji jedino dobro funkcionise kad je pometnja, neka zbrka i kojem treba nesto "vanredno" da bi djelovao. Kako će se snalaziti u normalnim uslovima ostaje da se vidi. Mozda pogresno, ali sam ubijedjen da je njegov izbor za Srbiju dobar jer ce ta nova Vlada morati raditi bolje i pazljivije, a ne drcno i po sistemu "radi kako oćes narod je osudjen na nas" jer ovaj konkurent ce povesti rat, baciti atomsku, djaoli će se zeniti...
    Proslo je vrijeme ratovanja no treba se malo latiti rabote, a sto to tesko pada to je druga stvar. Kakva li je samo prpa kod ponekih u Crnoj Gori zbog onih dokumenata sto obećase auhhhhh ocekivati je da ovih dana dobijemo jednog turbo Crnogorca kakvog zemlja nije radjala

  21. #46
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Ili možda ovo

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...30#post2182230

    Svaka čast na prognozi od prije godinu dana. Mada moram priznati da sam sumnjao u ovaj epilog prije ovih izbora jer ja još ne viđeh zemlju u kojoj su svi mediji bili na jednoj strani, makar oni za koje ja znam. Je li makar jedan medij bio na strani Nikolića?
    Hvala Amnesiac. Nije teško bilo... Samo treba posmatrati figure na tabli i zaboraviti emocije.
    Omanuo sam u prognozi da će Nikolićeva SNS formirati Vladu, mada još ima mogućnosti da se i to desi.
    Interesantno, iako je ta "druga Srbija" (kojoj pripadaju i Nikolić i Dačić) postala većinska, očigledno je da su se kadrovi SPS u međuvremenu (u proteklih 4 godine DS-ove Vlade) suviše interesno uvezali da DS-om. Nešto slično (mada još ozbiljnije) se desilo i sa kadrovima SDP kod nas koje je (kako je krenulo) već sada moguće samo hidrauličnim makazama odvajat od DPS-a.
    Ipak, Tadić je gubitkom predsjedničkih izbora izgubio i Vladu. Tj. ta Vlada (ako se formira, a ništa nije gotovo dok nije gotovo) neće biti stabilna. Ona bi imala jadnu stabilnost sve i da je Tadić postao predsjednik, a u ovoj situaciji već da i ne govorimo.
    Najsmješnije je što su DS-ovci sami pomogli Tadićev poraz stupidnom kampanjom posle parlamentarnih i prvog kruga izbora u pravcu da je Tadić (sad kad je Vlada sa SPS sigurna) sigurni pobjednik. U to su povjerovali čak i predstavnici Srba u regionu. Povjerovali su svi i u prijestolnicama regiona. Jedino je (a to će definitivno biti kuriozitet ovih izbora i tema za brojne debate) Brisel znao ko će biti pobjednik i to 3 sata prije zatvaranja birališta.
    Sve u svemu - u Srbiji postaje interesantno. No, ja vjerujem da se (koliko god nekom to apsurdno izgledalo) stvari odvijaju u pravom smjeru po Srbiju i region. Ovo je tek faza procesa koji traje i koji će trajati još dugo...

    Što se tiče medija u Srbiji i načina kako su izvještavali zadnjih godina,..makar koliko sam ja u toku - tamo je (bila) prisutna i demonstrirana neviđena medijska politička disciplina i lojalnost Tadićevoj partiji. Izuzeci su rijetki i ti mediji su mahom od marginalnog uticaja. Nakon što je Nikolić (prije godinu-dvije) počeo da posjećuje Brisel, promijenio i zvanično kurs partije i najavio zalaganje za ulazak Srbije u EU, krenula je neviđena medijska satanizacija Nikolića (sem Vučića druge nijesu dirali jer su, sem njih, svi drugi u rukovodstvu partije gotovo do juče bili anonimusi), a Nikoliću, fala Bogu, problematične biografije nije nedostajalo. Međutim, ta orkestrirana kampanja (u kojoj se nije biralo šta prljavo iskopati i spočitati Nikoliću) i njegove gotovo svešteničke reakcije (bez bilo kakve radikalske militantnosti koja se očekivala) učinile su da kampanja ovih medija našteti mnogo više njenim inspiratorima, jer je kampanja zaista sugerisala koliko se oni pribojavaju Nikolića i koliko je on zaista nadomak vlasti.
    Ovo je epilog...
    Last edited by El Re; 20-05-12 at 23:29.

  22. #47
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Moguće zbog toga sto nijesam ekonomista, ali mislim potpuno obrnuto. Napraviće siroku i stabilnu Vladu jer je "prpa". Sljedeći brzi izbori pomeli bi sa politicke scene mnoge, a dezurno strasenje vise ne pali. Ideja novih nema, improvizicije i koketiranje Tadice sa svim zivim vise ne pali... a politika je na nasim terenima dosta unosan biznis da bi se rizikovalo. Nikolića znamo kao politicara koji jedino dobro funkcionise kad je pometnja, neka zbrka i kojem treba nesto "vanredno" da bi djelovao. Kako će se snalaziti u normalnim uslovima ostaje da se vidi. Mozda pogresno, ali sam ubijedjen da je njegov izbor za Srbiju dobar jer ce ta nova Vlada morati raditi bolje i pazljivije, a ne drcno i po sistemu "radi kako oćes narod je osudjen na nas" jer ovaj konkurent ce povesti rat, baciti atomsku, djaoli će se zeniti...
    Proslo je vrijeme ratovanja no treba se malo latiti rabote, a sto to tesko pada to je druga stvar. Kakva li je samo prpa kod ponekih u Crnoj Gori zbog onih dokumenata sto obećase auhhhhh ocekivati je da ovih dana dobijemo jednog turbo Crnogorca kakvog zemlja nije radjala
    Oko "prpe" SPS-ovaca...
    Vidi,..SPS je definitivno politički faktor u Srbiji koji će još jako dugo tamo biti važan. Oni imaju najbolji "koalicioni potencijal". I to ne samo sada, već i za ubuduće. Njihova pozicija partije lijevog centra je idealna za raznorazne kombinatorike. Mi o njima možemo misliti što god hoćemo, ali Dačić se pokazao kao dobar kalkulant. Čim procijeni da mu to više odgovara, sam će oboriti Vladu. Tim prije što je teško vjerovatno da će SPS-ov kadar biti na čelu iste.
    Ne zaboravi da Srbiju čeka još puno bolnih reformi i da je socijalno stanje daleko od popravljanja. Čak naprotiv. U toj varijati (posebno ako učestaju protesti i uslijedi pad popularnost te Vlade) sam Dačić će okriviti DS za sve što ne valja i oboriti Vladu u Skupštini.
    Tadić je toga svjestan i zato je večeras odmah odbacio mogućnost da on bude premijer. Naravno, sve je posljedica činjenice da je izgubio predsjedničke izbore i da njegova politička zvijezda ni izbliza više ne sija onako jako ko prije par sati...Uostalom, vidjećemo da li sam bio u pravu...
    Last edited by El Re; 20-05-12 at 23:31.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tadica je ubila prekomjerna internet kampanja, i vrijedjanje bijelih listica. Druga stvar koja ga je izdala je i podrska Dacica. I ako je izjavio da ce odraditi koaliciju sa DS-om, nijednog jedinog trenutka nije jasno i otvoreno pozvao da ljudi glasaju za Tadica. Sva ta prica i podjebavanje na racun Tome diplome, a ne vodjenje racuna o siromastvu naroda, sva ta ugladjenost i savrseni osmijeh naspram nezgrapnog, fizicki i retoricki, al mnogo iskrenijeg Tome, dovela je do danasnjeg rezultata. Ni ja ne vjerujem da bilo koja vlada sa DS-ovim premijerom moze opstati dugo, sa SPSom je vec druga stvar.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dacić je kao politicar ispekao zanat zahvaljujući radikalima i dobro naucio onu lekciju" treba biti blizu Vladi da se u pogodnom momentu samo izvuce stolica". Oslanjati se na njega je sigurnost ka i u vrbov klin, ali njegova pragmaticnost koju navodis je upravo najsigurniji oslonac Tadiću za buduću vladu koje ce on cuvati ka' oko u glavi. Nijesam ja narocito upoznat sa stanjem u Srbiji pa mi se cini da su te bolne reforme prosle i nema ih kud vise zaboljeti i sad bi moralo da dodje neki boljitak i da bolovi jenjavaju. Bio sam prije nekoliko u Zrenjanin nesto poslom i to je tuga i zalost sta su uradili od nekadasnjih giganata pa vala da dodje ne znam ko veće ... neće napraviti.
    Zbilja je Tadić velikodusan kad neće da bude premijer a kako bi se to pravno izvelo, da on kao preśednik daje mandat sam sebi Cak ni Putin nije na tu ideju dosao. A ja mislio da u zemlji dje Vlaisavljević moze biti selektor a Luksić premijer svasta je moguće, kad ono cuda ima jos ponedje

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikolica i njegovu stranku je koliko sam shvatio podržao gradonačelnik njujorka djuliani (onaj isti koji je znao 2001 da će se tornjevi u njujorku srušiti prije nego što su se srušili) - dakle dobro obaviještena i uticajna osoba. Vjerovatno je i sada znao da će toma pobijediti - ali nije htio da kaže. Samo nemojte se sjekirati - ništa se neće promijeniti. Pljačkaće vas kao i do sada samo što će gsn. toma biti bogatiji i fizički i materijalno. Ko shvata shvatiće ko ne shvata neka se sprda....

Page 2 of 22 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tomislav Nikolic u penziju
    By PERPER in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 07-09-08, 18:32
  2. Replies: 109
    Last Post: 17-05-07, 21:32
  3. Replies: 116
    Last Post: 01-11-05, 23:51
  4. Princeza Jelisaveta - Predsjednik Srbije!?
    By Luximus in forum Politika generalno
    Replies: 3
    Last Post: 17-05-04, 20:27
  5. Tomislav Nikolic-Necete proc Brodarevo ako se otcijepite!!!
    By komovi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 44
    Last Post: 10-05-04, 20:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •